پنجشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۱:۱۳Apr 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرار مالیاتی»

پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش نما، در طی سال های گذشته شیوع استفاده از کارت های بازرگانی موسوم به یکسال مصرف توسط افراد سودجو، به بستری برای وقوع مفاسد اقتصادی نظیر قاچاق کالا و فرار مالیاتی تبدیل شده بود ...
برترین ها / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۸   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور آمریکا و همسرش در پیامی اعلام کردند که مراسم رمضان امسال کاخ سفید به طور مجازی برگزار می شود. به نقل از ایندیپندنت نوشت، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و همسرش جیل در پیامی فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان در آمریکا و جهان تبریک گفتند. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را موجب جلوگیری از برخورد سلیقه ای با فعالان اقتصادی دانست.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۱   + ۵۱ سایت دیگر  
در حالی قرار است امسال مالیات از واحدهای مسکونی گران قیمت به اصرار و نظارت مجلس رنگ اجرا ببیند که هنوز آیین نامه اجرایی این قانون که در بودجه 99 هم آمده بود، تهیه نشده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
فرار مالیاتی و عدم پرداخت مالیات بر درآمد توسط استخراج کنندگان و معامله گران رمز ارز یک چالش جدید برای اقتصاد ایران ایجاد کرده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۰:۰۸    
تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب شفافیت اطلاعات اقتصادی، دریافت عادلانه مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی می شود.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۴   + ۳۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مجددا طرح ساماندهی صنعت خودرو را برای اعمال اصلاحات به منظور تامین نظر شورای نگهبان به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع دادند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا : رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب شفافیت اطلاعات اقتصادی، دریافت عادلانه مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۶   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده به شفافیت اطلاعات اقتصادی، دریافت مالیات عادلانه و جلوگیری از فرار مالیاتی کمک می کند.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب شفافیت اطلاعات اقتصادی، دریافت عادلانه مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا قانون مالیات بر ارزش افزوده از فرار مالیاتی جلوگیری کرده و ممیزمحوری را حذف و سامانه محوری را مبنا قرار داد.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۴   + ۴۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سازمان امور مالیاتی از شهریور سال 1398 معادل 15 گروه از فعالان اقتصادی که حدود 50 شغل می شوند را دسته بندی کرد تا برای شفاف شدن درآمد ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه منابع بلوکه شده از طریق دیپلماسی اقتصادی می تواند بازگردد و به مصرف زیرساخت ها برسد، افزود: از راهکارهای افزایش درآمد دولت در داخل، جلوگیری از فرار مالیاتی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی از متلاشی شدن شبکه متخلفان وام قرض الحسنه با 428 پرونده در استان خبر داد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
حسن رضایی در بررسی بیماری های مزمن اقتصاد ایران، قریب به اتفاق کارشناسان، در مرحله نخست، بر موضوع نفتی بودن اقتصاد کشور تاکید می کنند. عواید حاصل از فروش نفت خام در کشور ما رسما صرف تامین بودجه جاری دولت می شود و این واقعیت تلخ، عواقب وخیمی برای بخش های مختلف اقتصاد در پی دارد. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۱۶   + ۶۳ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی از طریق درگاه ملی برای عموم شهروندان فراهم است. به نقل از رسانه مالیاتی ایران، هادی خانی خاطرنشان کرد: با الکترونیکی شدن تمامی خدمات مالیاتی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل امور مالیاتی استان همدان با تکذیب شناسایی 6000 پرونده فرار مالیاتی در این استان، گفت: در سال گذشته 219 پرونده مشمول فرار مالیاتی در استان همدان شناسایی شده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۰:۲۳    
یزد- ایرنا- فرمانده انتظامی یزد از کشف یک فقره فرار مالیاتی به ارزش200 میلیارد ریال در استان خبر داد و گفت: در این رابطه 2 متهم دستگیر به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
علی نوروزی در گفت وگو با میزان، با اشاره به دریافت مالیات در کشور اظهار کرد: یکی از مهم ترین مشکلات دریافت مالیات نبود شفافیت در برخی از فعالیت های اقتصادی و عدم امکان محاسبه دقیق مالیات در کشور است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
اجرای کامل طرح جامع کاداستر مزایایی چون مدیریت زمین ، جلوگیری از فرار مالیاتی و پولشویی ، جلوگیری از تغییر کاربری ها ، پیشگیری از تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی دارد که لزوم همکاری دستگاه های مرتبط را بیش از پیش نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/یزد فرمانده انتظامی استان از کشف یک فقره فرار مالیاتی به ارزش 200 میلیارد ریال در یزد خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : وزیر اقتصاد گفته که شیوع بیماری کرونا موضوع فرار مالیاتی پزشکان را به حاشیه برد... موضوعی که سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرگزاری خبرآنلاین شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۴۵    
وزیر اقتصاد گفته که شیوع بیماری کرونا موضوع فرار مالیاتی پزشکان را به حاشیه برد... موضوعی که سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرگزاری خبرآنلاین شد. 6060
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
میرتاج الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه دریافت مالیات در کشور عادلانه نیست، گفت: شنایایی افرادی که فرار مالیاتی دارند و پرداخت عادلانه مالیات موجب رونق تولید می شود.
بانک و صنعت   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۱:۲۳    
منظور از فرار مالیاتی هرگونه تلاش غیرقانونی برای پرداخت نکردن مالیات است. فرار مالیاتی ممکن است به روش های گوناگون صورت بگیرد، اما در همه این روش ها فرد تلاش می کند مالیات خود را کامل پرداخت نکرده یا اینکه آن را ناقص پرداخت کند ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۲۲:۱۷    
مالیات 10 درصدی علی الحساب پزشکان، یک اقدام حداقلی در جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان است و انتظار می رود دولت در سال جاری با اقدامات تکمیلی، مساله فرار مالیاتی پزشکان را برای همیشه حل کند.
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در بیشتر کشورهای جهان بخش عمده ای از منابع درآمدی دولت، از طریق دریافت مالیات تامین می شود .
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۸   + ۳۲ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی از شهریور سال 1398 برای شفاف سازی درآمد، جلوگیری از فرار مالیاتی و کمک به حسابرسی مالیاتی، 15 گروه از فعالان اقتصادی را ملزم به ثبت نام در پایانه فروشگاهی کرد که تا پایان سال 1398 ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۲۰:۴۵    
در این قسمت به بررسی پرونده های فرار مالیاتی "دونالد ترامپ" تا پیروزی در انتخاباتی ،که هیچکس تصور آن را نمی کرد، پرداخته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون بسته تسهیلات 20 هزار میلیارد تومانی بانک ها برای تولید مسکن، جهش دلار در بازار های خارجی، اغلب شاخص های آسیایی سقوط کردند، قیمت جهانی طلا افت کرد، ظرفیت تولید ال ان جی روسیه سه برابر می شود و سقوط 300 واحدی داوجونز در بازار های آمریکا را در بر دارد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۹:۰۸   + ۱۱۸ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مبارزه با فرار مالیاتی خط قرمز ماست میزان فرارهای مالیاتی در سال 99 حدود 45 هزار میلیارد تومان است.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از شفافیت مالیاتی و وصول با اصول مالیات و هوشمندسازی نظام مالیاتی به عنوان مهمترین راهبرد این سازمان در سال تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی ها خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم که همه اطلاعات مالی کشور در سازمان امور مالیاتی تجمیع شود.
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۵    
فرار مالیاتی پزشکان در دوران همه گیری کرونا هم ادامه دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: 90 درصد مالیات استان قزوین از شرکت های بزرگ تولیدی، فرار مالیاتی و معوقات گذشته تامین می شود.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۲۱:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: دیه گو مارادونای فقید از اتهام فرار مالیاتی در دادگاهی در ایتالیا تبرئه شد. آنجلو پیسانو، وکیل مارادونا گفت: دادگاه تجدیدنظر ایتالیا اتهام فرار مالیایی موکلش را لغو کرده است. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سرمربی دیناموزاگرب به دلیل پولشویی و فرار مالیاتی به 4 سال حبس محکوم شد. سایت فوتبال کرواسی خبر داد زوران مامیچ سرمربی تیم دیناموزاگرب به دلیل فرار مالیاتی و پولشویی برای مدت 4 سال و 8 ماه به زندان محکوم شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۳۳    
گروه استان ها-سرپرست بازرسی کل آذربایجان غربی با اشاره به شناسایی 6 نفر از بزرگترین بدهکاران مالیاتی استان گفت: مالیات این افراد حدود 270 میلیارد تومان بود و همچنین دو هزار و 400 میلیارد تومان فرار مالیاتی در سه سال اخیر نیز احصاء شد.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۱۵    
فرار مالیاتی یکی از چالش هایی است که نظام های مالیاتی با آن مواجهه هستند. فرارمالیاتی زمینه ها وشیوه های متعدد، متغیر وپیچیده ای دارد مسئله ای که ارائه تعریف جامعی از این مفهوم را دشوار می کند با این حال تعریفی کلی از فرار مالیاتی وجود دارد به این صورت که به هرگونه تلاش به ظاهر قانونی ویا غیرقانونی ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: می گویند کابوس هنرمندان رنگ واقعیت به خود گرفته و کم کم اعتراضات نسبت به مصوبه مجلس در خصوص اخذ مالیات از هنرمندان افزایش یافته است ...
مدیر کل امور مالیاتی اصفهان اظهار داشت: افزایش عدالت مالیاتی و رضایت مندی مودیان با کاهش فرار مالیاتی امکان پذیر است. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدلو ...
جهت پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۵۷    
در سالهای اخیر بسیاری از کشورها درآمدهای حاصل از تبلیغات در فضای مجازی را به عنوان کسب و کار شناسایی کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
گزارش فارس در خصوص لزوم اخذ مالیات از درآمد هنگفت اینفلونسرها و سلبریتی ها در فضای مجازی و تدابیر دولت و مجلس برای اخذ مالیات از سلبریتی ها را در این ویدیو ببینید.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۰:۵۴    
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: اخذ مالیات از مودیان مالیاتی شناخته شده و خوش حساب باید همچون گذشته با تعامل و رعایت قوانین ادامه یابد اما باید نسبت به شناسایی آن دسته از افراد و بخش هایی که از پرداخت مالیات شانه خالی کرده اند و فرار مالیاتی دارند نیز اقدام شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۲۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: اخذ مالیات از مودیان مالیاتی شناخته شده و خوش حساب باید همچون گذشته با تعامل و رعایت قوانین ادامه یابد اما باید نسبت به شناسایی آن دسته از افراد و بخش هایی که از پرداخت مالیات شانه خالی کرده اند و فرار مالیاتی دارند نیز اقدام شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
اجاره حساب و کارت بانکی و پیشنهادهای میلیونی یکی از ابزارهای متخلفان برای پولشویی، انجام اعمال غیر مجاز و فرار مالیاتی است که علی رغم نظارت ها همچنان وجود دارد و شهروندان باید مراقب سوء استفاده باشند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دولت باید ماهانه 3770 میلیارد تومان یارانه نقدی بدهد. چنانچه میزان متوسط فرار مالیاتی وکلا را حدود 7 هزارمیلیارد تومان در نظر بگیریم رقم فرار مالیاتی این قشر به اندازه یارانه دو ماه مردم است
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۹:۴۵    
سیاست مالی به نوعی استفاده از منابع دولت به منظور اثرگذاری بر متغیرهای کلان اقتصادی است. استفاده درست از ابزارهای سیاست مالی، می تواند نقش مهمی در تشکیل سرمایه، تجهیز منابع، رشد و ثبات اقتصادی، ایجاد اشتغال و عدالت در توزیع و تخصیص منابع داشته باشد. یکی از این ابزارها مالیات است ...
برترین ها / خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۲۱:۵۸   + ۵۲ سایت دیگر  
صداوسیما: رئیس سازمان امور مالیاتی، گفت: برای جلوگیری از فرار مالیاتی حساب های 40 هزار مودی که گردش مالی سالانه بیش از 5 میلیارد تومان دارند به صورت حرفه ای و فنی بررسی می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اجرای نرخ صفر برای شفاف سازی و جلوگیری از فرار مالیاتی شرکت ها به خصوص شرکت های دولتی است.