دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۲۲:۳۶Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرار مالیاتی»

قدس آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عباسی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه جلوگیری از فرار مالیاتی باعث افزایش درآمدهای دولت می شود،گفت: مهم ترین راهکار مقابله با فرار مالیاتی شفافیت است که از طریق سامانه مودیان و اجرای کامل آن محقق خواهد شد و تحولی بزرگ در مبارزه با فراریان مالیاتی بزرگ است.
رهبران جهان در برزیل راه حل هایی را برای فرار مالیاتی ابرثروتمندان بررسی کردند.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس پلیس استان کرمانشاه گفت: با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی یک فقره فرار مالیاتی به ارزش 288 میلیارد و 534 میلیون ریال در کرمانشاه کشف شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
برخی از سرمایه دار ها به بهانه کار خیر، دارایی و ثروت خود را وقف تشکل هیات امنایی فامیلی خود کرده و از این طریق اقدام به فرار مالیاتی می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل مالیاتی استان همدان با اشاره به شناسایی 1500 فقره فرار مالیاتی در این استان گفت: عموما روش فرار مالیاتی که مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از حساب های استیجاری است که با شناسایی حساب ها و رابطین، یک پرونده بزرگ فرار شناسایی شد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: برخی از سرمایه دارها به بهانه کار خیر، دارایی و ثروت خود را وقف تشکل هیات امنایی فامیلی خود کرده و از این طریق اقدام به فرار مالیاتی می کنند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۲۳:۴۸   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ در این بحث، وجود درآمدهای هنگفت نفتی، مهمترین مولفه ای ست که باید به نقش و اثر آن اشاره کرد. شاید از این جهت است که در سال های اخیر با کاهش امکان صادرات و کسب درآمدهای نفتی، متولیان بیش از هر زمانی از ضرورت مالیات ستانی گفته و می گویند ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۹:۰۸    
سرمقاله فرار مالیاتی به علت فقدان نظام جامع اطلاعات بانکی یکپارچه رخ می دهد و وجود این نظام یکپارچه می تواند کمک شایانی به رصد تراکنش های بانکی و شناسایی افراد کند. عمده افرادی که فرار مالیاتی انجام می دهند اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که در حوزه خدمات به ویژه در بخش توزیع فعالیت می کنند. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۶:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه هر چقدر تولید پر رونق تر شود ما هم خواهیم توانست در دولت در طریق رشد واقعی اقتصاد درآمد بیشتری داشته باشیم، گفت: برای رسیدن به این نقطه نیاز بود تا شکاف بین درآمدهای بالقوه و بالفعل را سریعا حل و فصل کنیم. این شکاف مانند مانع عمل می کند ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد که تاکنون بیش از یک میلیارد و 200 میلیون صورت حساب الکترونیکی صادر شده است و روند اجرای قانون پایانه های فروشگاهی به سمت رشد ادامه خواهد یافت.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۸    
استاد دانشگاه فرارا در سیزدهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی گفت: انگیزه ما برای دیجیتالی کردن صدور صورتحساب کاهش هزینه و مقابله با تخلف در قانون مالیات بر ارزش افزوده بود. چون با روش سنتی امکان مقابله با تخلف را نداشتیم.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز آموزش و پژوهش های مالیاتی با بیان اینکه 9 شرکت معتمد به عنوان بازوان سازمان امور مالیاتی عمل می کنند، گفت: می توانیم انتظار داشته باشیم که در آینده شاهد شفاف شدن پوسته اقتصاد ایران باشیم. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اقتصاد غیررسمی با شناسایی و جلوگیری از فرار مالیاتی کاهش یافته است، گفت: فرار مالیاتی بیشتر به دلیل روش سنتی در نظام مالیاتی رخ می دهد و هر قدر به سمت هوشمندسازی حرکت کنیم در جلوگیری از فرار مالیاتی موفق خواهیم بود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی اظهار داشت: پیش بینی ما وصول بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی است و نزدیک به 1000 پرونده معاملات مشکوک احراز شده که ظن به پولشویی دارند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خطاب به مسئولان گفت: مالیات باید با رعایت عدالت از تمام مردم اخذ شود؛ اما یکی از مواردی که باعث گله مندی صنعت و گرانی در این بخش شده، فرار مالیاتی و فشار جبران آن به تولیدکنندگان است، بی عدالتی های مالیاتی در صنایع را نابود کنید تا صنایع بتوانند فعال باشند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام دبیرکل خانه صنعت و معدن و تجارت گفت: صنعتگران نسبت به افزایش نرخ مالیات ها در بودجه سال آینده از طریق تشکل های خود به دولت و مجلس اعتراض کردند،اما هیچ کس به صدای اعتراض صنعتگران گوش نکرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۰:۰۷    
یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر رشد اقتصادی در سال 2023 کشور آمریکا است. بنابر گزارش اتحادیه سرمایه گذاری های اقتصادی آمریکا، تمرکز این کشور بر روی سرمایه گذاری و هدایت دهی مالیات های مردم است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وکلای دادگستری ممکن است در میزان حق الوکاله خود شفافیت به خرج ندهند یا علاقه و امکانی برای نصب کارتخوان نداشته باشند اما می گویند فضای چندانی برای گریز مالیاتی ندارند و گلوگاه های نظارتی متعددی مانع مالیات گریزی این صنف می شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۰۷   + ۳۲ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: در سامانه گزارشگری مالیاتی یا سامانه سوت زنی 75 درصد تخلفات مالیاتی مربوط به پزشکان است که عدد قابل توجهی است.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
ساعت 24 - سرپرست مرکز بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی گفت: طبق بودجه سال 1403 در سال آینده، اگر فردی اقدام به پرداخت بدهی مالیاتی خود نکرده باشد، به صورت سیستمی و آنلاین حساب های فرد مسدود و مبلغ بدهی کسر و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۷   + ۵۶ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی گفت: طبق بودجه سال 1403 در سال آینده، اگر فردی اقدام به پرداخت بدهی مالیاتی خود نکرده باشد، به صورت سیستمی و آنلاین حساب های فرد مسدود و مبلغ بدهی کسر و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز می شود.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۳    
تاکید رهبر انقلاب بر اصلاح از مسیر انتخابات، افزایش دست فروشی در تهران، فرار مالیاتی با کارت اجاره ای و ... از موضوعات مطرح در روزنامه های امروز است.
شادا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
دریافت مالیات از همه فعالان اقتصادی در همه عرصه ها در همه جای دنیا مرسوم و قانون است و هر گونه فرار مالیاتی جرم و قبیح تلقی می شود؛ دریافت مالیات از افراد حقیقی و حقوقی پردرآمد هرگز خلاف قانون نبوده و نیست، بلکه فرار این افراد از پرداخت مالیات خلاف قانون و نیز نافی عدالت اجتماعی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بهانه های مختلف سلبریتی ها برای عدم پرداخت مالیات به هیچ عنوان مورد قبول نخواهد بود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
بعد از گذشت دو سال از تصویب قانون پایانه های فروشگاهی هنوز هستند برخی پزشکانی که برای فرار مالیاتی از داشتن دستگاه کارتخوان برای دریافت ویزیت پرهیز می کنند که این امر باعث نارضایتی بسیاری از بیماران شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۷:۵۴    
ساری- ایرنا- کاهش تعداد نامزدهای انتخابات مجلس دوازدهم در مازندران، خشک شدن 1.5 میلیون متر مربع از زمین های ساحلی غرب استان، فرار مالیاتی 40 درصد از پزشکان مازندرانی، تحویل پیشرفته ترین دستگاه درمان سرطان به بیمارستان بابلسر ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان مرکزی گفت: 30 هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی از زمان تشکیل اداره بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی در این استان شناسایی شده که 12 هزار میلیارد ریال آن مربوط به سال جاری است.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مهرداد نوری- جام جم آنلاین قزوین:سیدمحمود موسوی صانع، مدیر کل امور مالیاتی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل امور مالیاتی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مالیات به عنوان یکی از اصلی ترین و پاک ترین شاخص های درآمدی دولت به شمار می رود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۱۰    
ایسنا/زنجان مدیر کل مالیات استان زنجان از ارسال پرونده فرار مالیاتی سه پزشک زنجانی به دادگاه خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
به همین بهانه، محدودیت های ابزارهای گوناگون پرداخت مورد بررسی قرار گرفته است. هفته گذشته بود که وزارت اقتصاد از اعمال محدودیتی جدید در تراکنش های بانکی به منظور مبارزه با جرایم پولشویی با منشا فرار مالیاتی خبر داد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۴۹    
مالیات منبع اصلی درآمد دولت در اکثر کشورهای دنیا محسوب می شود. یکی از چالش هایی که دولت ایران و به ویژه سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر با آن روبرو بوده است، فرار مالیاتی برخی از مودیان است. این موضوع منجر به کاهش قابل توجه درآمدهای مالیاتی دولت و افزایش فشار بر سایر مودیان مالیاتی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۰    
معاون اقتصادی استاندار همدان گفت: با تشکیل کارگروه مبارزه با فرار مالیاتی و با کمک دستگاه های نظارتی سال قبل هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در استان همدان شناسایی شد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی اردبیل گفت: 771 باب خانه خالی در شهر اردبیل شناسایی شده و پنج میلیارد و 800 میلیون تومان برگه مالیات بر این خانه ها صادر شده است.
در آستانه عید بزرگ مبعث و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، آیین رونمایی از پروژه های طرح تحول دیجیتال سازمان ثبت اسناد و املاک، صبح امروز چهارشنبه (18 بهمن) با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رئیس دستگاه قضا برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به هرگونه تلاش قانونی یا غیرقانونی با هدف خودداری از پرداخت مالیات قانونی یا کمتر آن، به هر شیوه که انجام شود، فرار مالیاتی می گویند.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: بیش از صدها نفر فرار مالیاتی دارند که شناسایی آنها در دستور کار است و با جدیت دنبال می کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۸:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان از شناسایی 35 پزشک فراری از مالیات در همدان ظرف ده ماه گذشته خبر داد و گفت: مردم در تماس با 1526 دریافت هزینه به نام غیر پزشکان را گزارش کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۷:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: پیش از این بیشتر پرونده های موجود، با مهر محرمانه مواجه می شد، اما بعد از اعلام رئیس قوه قضائیه این موضوع منتفی شد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی از تحقق 103 درصدی وصول درآمدهای مالیاتی و رشد 50 درصدی درآمدها در استان خبر داد.
کرد پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۵۳    
مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: در طول سال جاری از طریق رصد حساب های بانکی حدود 16 هزار نفر، 2 هزار و 400 مودی مشکوک به فرار مالیاتی را در کردستان شناسایی کردیم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۲    
در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و ساماندهی معاملات طلا و جواهر، از سال 1400 ارسال صورتحساب الکترونیک برای این صنف الزامی شده است. این امر به منظور شفاف سازی و نظم بخشی به معاملات، جلوگیری از فرار مالیاتی و همچنین تسهیل فرآیندهای حسابداری و مالیاتی برای فعالان این صنف انجام می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی در کردستان گفت: 6 هزار و 635 مودی مشکوک به فرار مالیاتی در استان از ابتدای سال جاری تاکنون از طریق رصد حساب های بانکی و سامانه بازرسی های مالیاتی شناسایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به دریافت نقدی پول از بیماران در برخی مطب ها، گفت: عملکرد پزشکان در این زمینه رصد می شود و سه پرونده در دادگاه در حال رسیدگی است و عملکرد 23 پزشک نیز در دست بررسی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مالیاتی مازندران با اشاره به راه اندازی واحد مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی در این مجموعه،گفت: طی بازدیدی که از یک مرکز درمانی داشتیم متوجه شدیم که این مرکز برای فرار از مالیات از کارت یک دامداری استفاده می کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان، با اشاره به صدور حدود 50 میلیارد برگه تشخیص فرار مالیاتی در استان، گفت: سه پزشک زنجانی در حوزه فرار مالیاتی دارای پرونده در قوه قضاییه هستند و پرونده 32 پزشک زنجانی نیز در دست بررسی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی کردستان از شناسایی 950 میلیارد تومان فرار مالیاتی در استان خبر داد و گفت: از این میزان تاکنون 200 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۲۹    
سنندج_ مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: امسال از طریق رصد حساب های بانکی 2 هزار و 400 مودی مشکوک به فرار مالیاتی شناسایی شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- مدیرکل امور مالیاتی زنجان از صدور 500 میلیارد تومان برگ تشخیص فرار مالیاتی در این استان خبر داد و گفت: پرونده سه پزشک در محاکم قضایی بررسی می شود.
روزانه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان گفت: در دولت سیزدهم در استان همدان هزار و 500 مورد فرار مالیاتی شناسایی و رسیدگی شده است و حداقل 6 هزار میلیارد ریال از محل فرار مالیاتی تشخیص شده و مورد مطالبه قرار گرفته است و بخشی وصول و بخشی در حال دادرسی است. به گزارش روزانه [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیر کل امور مالیاتی مازندران به شیوه های جدید فرار مالیاتی توسط مودیان اشاره کرد و گفت: در یکی از این نمونه های فرار مالیاتی در استان، کلینیک های پزشکی شناسایی شدند که از دستگاه های کارتخوان ثبت شده دامداری استفاده می کردند.