دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۳:۰۶Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرداخت مالیات»

ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی و به موجب بند (ت) تبصره (6) قانون بودجه سال 1400 کل کشور، مناطق آزاد تجاری-صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند ...
طبق شنیده ها بعصی از مالکان در قراردادهای اجاره ای امسال مبلغی را هم به عنوان مالیات به اجاره مستاجران اضافه می کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، مهندس حسن بختیاری، کارشناس عمران و امور شهرداری و ثبتی در برنامه گفتگوی اقتصادی اظهارکرد: طبق قانون، هر فردی که صاحب مسکن است باید اطلاعات آن را در سامانه ثبت کند و خالی ماندن بیشتر از 120 روز هم مستوجب پرداخت مالیات خواهد شد. ...
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی به امضای قراردادهای صوری برخی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی واکنش نشان داد.
اقتصاد ایران: اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: با انجام معاملات صوری توسط برخی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی برخورد می کنیم.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
معادن تخت و رضی که برداشت آن ها بر عهده شرکت البرز شرقی و معادن ملچ آرام و زمستان یورت که بهره برداری از آن ها بر عهده شرکت شمال شرق شاهرود است هیچ کدام از آن ها دفاتر مرکزی خود را در استان قرار نداده اند تا پرداخت مالیات آن ها در استان سمنان باشد!
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۱۶   + ۶۲ سایت دیگر  
اسلامی نسبت به خبری مبنی بر انجام معاملات صوری توسط برخی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی واکنش نشان داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
گزارشی جدید نشان می دهد زیرمجموعه گوگل در اروپا واقع در ایرلند با استفاده از یک ساختار 75.4 میلیارد دلاری سود شرکت را بدون پرداخت مالیات جابجا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۰۷    
مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی مناطق آزاد تجاری-صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۸:۳۵   + ۴۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بر اساس قوانین مالیاتی مالکان بیش از 5 واحد مسکونی خالی مشمول مالیات دو برابری می شود و علاوه بر آن در صورتی که ملک به مدت 120 روز غیر متوالی در طول سال مالیاتی خالی باشد، باز هم مشمول مالیات بر خانه خالی خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
با تصویب مجلس شورای اسلامی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۱۵    
رئیس سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران گفت: منازل با قیمت بالاتر از 10 میلیارد تومان و خودروهای بالاتر از 1 میلیارد مشمول پرداخت مالیات هستند. تا خرداد افراد مشمول شناسایی و میزان مالیاتی که باید پرداخت کنند اعلام می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۲۰   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران از معافیت کارگاه های فرش دستباف، شرکت ها، تعاونی ها و اتحادیه های مربوطه از ثبت نام در سامانه مودیان و پرداخت مالیات خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۵۹    
ابراهیم عامریان، تهیه کننده سینما که آثاری مانند کارگر ساده نیازمندیم و تگزاس راساخته، معتقد است که مخالفتی با پرداخت مالیات ندارد، اما اگر قرار است مالیاتی از هنرمندان گرفته شود، بهتر است خودش بتواند قیمت بلیت فیلمش را تعیین کند تا ضرر نکن. منبع: خبرآنلاین
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۳    
این پیمانه تیتر هایی همچون ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ رشد قیمت نفت خام با حمله به تاسیسات نفتی عربستان، عقب نشینی بانک آمریکایی از پیش بینی نفت 70 دلاری، مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند ...
معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی مناطق آزاد تجاری-صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: امیدعلی پارسا، رئیس سازمان مالیاتی گفت: خانه هایی که بیشتر از 10 میلیارد تومان ارزش روز داشته باشند و خودرو هایی که بیش از یک میلیارد تومان هستند، مشمول پرداخت مالیات می شوند. تا 30 خرداد ماه امسال اسامی افراد مشمول این مالیات تعیین و اعلام می شود. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان امور مالیاتی گفت:مشمولان مالیات خودروها و منازل لوکس تا خرداد شناسایی می شوند.منازل با قیمت بالاتر از 10 میلیارد تومان و خودروهای با قیمت بالاتر از 1 میلیارد تومان مشمول پرداخت مالیات هستند.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۳۶    
مالیات بر ارزش افزوده اثر تنزیلی دارد، در حال حاضر در شرایط تورمی کشور، اقشار کم درآمد جامعه بیشترین پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را دارند. به گونه ای که 95 درصد از افراد جامعه زیر فشار پرداخت دقیق و بی کم و کاست مالیات بر ارزش افزوده هستند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۲۳   + ۷۰ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی مناطق آزاد تجاری-صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.
فرودگاه پیام البرز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اعلام کرد که در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی و مانع زدایی نامگذاری شده ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
فرار مالیاتی و عدم پرداخت مالیات بر درآمد توسط استخراج کنندگان و معامله گران رمز ارز یک چالش جدید برای اقتصاد ایران ایجاد کرده است.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۴۸   + ۲۵ سایت دیگر  
مردم نیوز :معاون امور بانکی وزارت اقتصاد اظهار کرد: سود مصوب برای سپرده های یک ساله 16 درصد و دو ساله 18 درصد است ضمن اینکه سقف سود تسهیلات 18 درصد تعیین شده است. ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۱:۰۴    
اتفاق مهم این است که در این اصلاحیه ممیز محوری حذف و سامانه محوری مبنا قرار گرفته است. همچنین رسیدگی به حل اختلافات شفاف و عادلانه می شود. ضمن اینکه در قانون توجه خاصی به بخش خصوصی و تولید کننده ها در حوزه پرداخت مالیات شده و استرداد مالیات نیز تعیین تکلیف شده است
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی تهران می گوید که دولت در تلاش است مالیات یا عوارض جدید را در سال جاری اجرایی کند و بخش خصوصی برای اجرای آن یک شرط دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در پیام توئیتری خود به غیرمنصفانه بودن نظام پرداخت مالیات در این کشور اذعان کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۶:۱۰    
یکی از مواردی که در جلسه حضوری میان مسئولان باشگاه استقلال و هرویه میلیچ مطرح شد نحوه پرداخت مالیات این بازیکن است. گفته می شود باشگاه استقلال می خواهد بخشی از این مالیات را از طریق قراردادن آپشن در قراردادش جبران کند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
علی عسکری، رئیس اسبق سازمان امور مالیاتی کشور: برخلاف رویه معمول در دنیا، در ایران تعطیلی مالیاتی این گونه است که مثلا می گویند تعطیلی 20ساله. یعنی کسی که امروز در این منطقه سرمایه گذاری خود را شروع کرده تا 20 سال از پرداخت مالیات معاف است و کسی که پنج تا 10 سال آینده هم وارد می شود تا 20 سال از ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سیدجلیل میرمحمدی میبدی گفت: در شرایط کنونی کشور، افزایش 28.5 درصد تعرفه خدمات پزشکی برای اقشار محروم آسیب رسان خواهد بود و به اعتقاد من این عدد باید تعدیل شود.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به جزئیات درآمدهای مالیاتی در سال 99 گفت: 192.5 هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد که تحقق 107 درصدی نسبت به رقم مصوب قانون بودجه سال قبل دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۶:۳۲   + ۷۳ سایت دیگر  
تمامی مالکان خودرو های لوکس، که در پایان هر سال مجموع ارزش خودرو آن ها بالغ بر یک میلیارد تومان است، مشمول پرداخت مالیات سالانه خودرو شدند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
حسن رضایی در بررسی بیماری های مزمن اقتصاد ایران، قریب به اتفاق کارشناسان، در مرحله نخست، بر موضوع نفتی بودن اقتصاد کشور تاکید می کنند. عواید حاصل از فروش نفت خام در کشور ما رسما صرف تامین بودجه جاری دولت می شود و این واقعیت تلخ، عواقب وخیمی برای بخش های مختلف اقتصاد در پی دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۸:۱۴   + ۶۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: در حوزه کسب و کارهای خانگی باید مراقبت کرد تا سوداگری ها و کسب های بی زحمت و بدون پرداخت مالیات ایجاد نشود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی برای شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت است. بدین معنا شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و روستاها اگر خانه خالی از سکنه باشد مشمول مالیات نیست.
سازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس قانون سرپرستان خانوار در مناطق شهری و روستایی، از 19 فروردین تا 19 خرداد باید املاک تحت مالکیت خود را در سامانه اطلاعاتی املاک و اسکان ثبت کنند به این ترتیب اگر املاک مسکونی 120 روز خالی باشد مالکان مشمول جریمه و پرداخت مالیات می شوند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام الزام ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک از 19 فروردین، گفت: خانه های روستایی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۴۶    
مالیات بر خانه های خالی، مالیاتی است که به صورت دوره ای، از املاکی که مدت زمان مشخصی از سال خالی از سکنه رها شده باشند اخذ می شود و این مالیات تا زمانی گرفته می شود که ملک مورد نظر خالی شناخته شود و در صورت سکونت در ملک مورد نظر از شمول پرداخت مالیات خارج می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۲۳   + ۶۸ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام الزام ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک از 19 فروردین، گفت: خانه های روستایی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
با وجود ظرفیت های بسیار بالایی که در درآمد های مالیاتی وجود دارد، به دلیل معافیت های گسترده مالیاتی قانونی و همچنین فرار های مالیاتی، تاکنون از تمام این ظرفیت ها برای توسعه تولید و شکوفایی اقتصاد استفاده نشده است و تنها تولید موظف به پرداخت مالیات آن هم بدون دریافت خدمتی از سوی دولت است ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۰:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
از امسال به بعد، خانه هایی که 120روز معادل 4 ماه در سال خالی باشند، مشمول قانون پرداخت مالیات بر خانه های خالی می شوند و باید مبالغ کلانی به عنوان مالیات به دولت بپردازند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد ایران درخصوص نظام مالیاتی کشور گفت: بار اصلی پرداخت مالیات بر روی تولیدکنندگان کشور است که این مساله خود می تواند یک مانع برای تولید و جهش آن تلقی شود.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۰   + ۷۸ سایت دیگر  
کارمندان و بازنشستگانی که در ماه بالای 8 میلیون تومان حقوق می گیرند باید مالیات بپردازند، اما کسانی که حقوق آنها چهار میلیون در ماه و 48 میلیون تومان در سال است، مشمول پرداخت مالیات نمی شوند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی اشاره کرد آمازون یکی از شرکت هایی است که با استفاده از شکاف های مختلف در قانون، مالیات بر درآمد نمی پردازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاهش امتیازات مناطق آزا د به فرار سرمایه ها منجر می شود، گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد قشم و کیش باید متوقف شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بحث پرداخت مالیات سرمربیان تیم ملی از جمله دراگان اسکوچیچ از سوی فدراسیون فوتبال همیشه با دردسر مواجه بوده است. از این رو وکیل سرمربی کنونی تیم ملی به ساختمان فدراسیون فوتبال رفته است تا مشکل مالیاتی برای اسکوچیچ پیش نیاید.
اقتصاد آنلاین / دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۲۱:۴۸   + ۵۳ سایت دیگر  
محمود محمودزاده گفت: ثبت نکردن یا ثبت مشخصات اشتباه ملک در سامانه جامع املاک و اسکان، جرایم سنگینی را به دنبال دارد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: به این موضوع فکر کردید که پرداخت مالیات بر روی چه اموالی ضروری است و اصلا چرا باید مالیات پرداخت کنیم؟
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۶:۱۳   + ۴۹ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: خانوارهایی که بیش از دو واحد مسکونی (یکی در شهر محل سکونت و دیگری در شهر و روستایی غیر از محل سکونت) داشته باشند و بیش از 120 روز خالی باشد، مشمول مالیات می شود.
بانک و صنعت   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۱:۲۳    
منظور از فرار مالیاتی هرگونه تلاش غیرقانونی برای پرداخت نکردن مالیات است. فرار مالیاتی ممکن است به روش های گوناگون صورت بگیرد، اما در همه این روش ها فرد تلاش می کند مالیات خود را کامل پرداخت نکرده یا اینکه آن را ناقص پرداخت کند ...