چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۶:۴۰Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرداخت مالیات»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۱    
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان گفت: از 47 هزار فعال اقتصادی در همدان مالیات دریافت نمی شود و معاف از پرداخت هستند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۲:۲۵   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات مجلس در بودجه 1402 گفت: مجلس طی دو سال گذشته حقوق سربازان را از 300 تا 400 تومان برای سربازان مجرد به 4 میلیون و 800 هزار تومان و برای متأهل ها به 7 میلیون و 200 هزار تومان افزایش داد ...
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اداره کل اعتبارات و بین الملل پست بانک ایران، قانون معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیرخشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مصوب مجلس شورای اسلامی را به شعب بانک در سراسر کشور ابلاغ کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، رضا باقری اصل امروز (سه شنبه) در همایش تبیین نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان برای اشخاص حقوقی اظهار داشت: این سامانه با ارائه ریزتراکنش ها و تعامل بین عرضه کنندگان و مشتریان داده های مالیاتی را به صورت هوشمند فراهم می کند و منجر به مالیات ستانی شفاف و عادلانه می ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رییس مجلس، در گفت وگوی ویژه خبری گفت: مجلس در بحث معیشت در میانۀ سال 1401 حدود ده درصد و برای سال 1402 بیست درصد حقوق ها را افزایش داد و افرادی که زیر 10 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند معاف از پرداخت مالیات شدند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مجلس امشب در برنامه گفتگوی تلویزیونی با توجه به بررسی لایحه بودجه 1402 شرایط پرداخت مالیات برای حقوق کارمندان را در سال آینده اعلام کرد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۲۴    
نصر: دادستان مراغه با اشاره به اینکه برخی از پزشکان این شهرستان از کارتخوان استفاده نمی کنند، بیان کرد: آنان حق ویزیت را به صورت نقدی یا از طریق کارت به کارت دریافت می کنند تا از پرداخت مالیات فرار کنند، حتی دستفروشان کارتخوان دارند اما برخی از پزشکان مراغه ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۵    
ایسنا/گلستان رئیس ستاد دیه استان گلستان گفت: براساس بخشنامه ماده 172 سازمان امور مالیاتی صاحبان مشاغلی که جزء خیرین ستاد دیه هستند از پرداخت مالیات معاف می شوند.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۲   + ۴۳ سایت دیگر  
سیدشمس الدین حسینی در نشست بررسی ابعاد و ویژگی های بودجه 1402 گفت: خیلی خوب نیست که مجلس و به ویژه دولت در انتهای یک سال، تورم سال آینده را پیش بینی کنند بلکه باید هدفگذاری کنند ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
می متالز - یکی از دغدغه های اصلی فعالان حوزه طلا، مالیاتی است که باید برای کالای خریداری شده پرداخت کنند. حتی افرادی که با رویکرد مصرف طلا خرید می کنند، لازم است مالیات بدهند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۴۹   + ۴۴ سایت دیگر  
باتوجه به مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت مالیات صاحبان خودروها و خانه های لوکس، در سال 1400 این میزان به 500 میلیون تومان هم نرسیده است.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۳:۰۰    
یک زن 50ساله اسپانیایی با ارائه اسنادی دال بر ثبت خورشید به نام خود تاکید کرد هر کسی از خورشید استفاده می کند باید به او مالیات بدهد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۱    
مالیات بر ارث یکی از روش های دریافت مالیات به صورت مستقیم می باشد مالیات بر ارث (یا inheritance tax) یک نوع مالیات است که برای اموال و دارایی هایی که پس از فوت یک شخص به وراث او منتقل می شود، اعمال می شود ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۲:۲۰   + ۲۹ سایت دیگر  
داود منظور در خصوص مالیات پزشکان و موضوع فرار مالیاتی افراد خاطی گفت: طبق برنامه ریزی ها و اقدامات مختلف، پرداخت مالیات پزشکان....
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان فرماندار شهرستان بهار گفت: با حمایت های استاندار همدان بخش عمده ای از مشکل مالیات کارگاه های صنایع دستی لالجین حل شد و این کارگاه ها با داشتن شرایط لازم از پرداخت مالیات معاف شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۱    
زنجان-استاندار زنجان تاکید کرد: اگر مردم احساس کنند مالیات پرداختی در زندگی روزمره آنها تاثیر دارد، باعث بالا رفتن رضایت مندی و همکاری آن ها خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: سهم استان زنجان از درآمد ناخالص ملی یک درصد بوده، در حالی سهم زنجان در پرداخت مالیات 1.5 درصد است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نادر نادری مدیر اجرایی منطقه آزاد قصر شیرین گفت: از اهداف منطقه آزاد رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری، اشتغالزایی و تنظیم بازار کار و حضور فعال در بازار های جهانی و منطقه ای است و شخصیت های حقیقی و حقوقی می توانند با سرمایه گذاری تا 20 سال از پرداخت مالیات معاف باشند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقل و انتقال اموال و دارایی ها از شرکت های توزیع نیروی برق به شرکت مادر تخصصی توانیر و بالعکس را از پرداخت هرگونه مالیات و سود سهام ابرازی معاف کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت: کارانه پزشکان اعضای هیات علمی بالینی تمام وقت جغرافیایی و پزشکان متخصص درمانی تمام وقت جغرافیایی از مالیات پلکانی حذف شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
جزئیات مصوبات بودجه ای نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس را در این گزارش می خوانیم.
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۳۵   + ۵۵ سایت دیگر  
اخذ مالیات از خودروها در سال 1402 بر اساس قیمت روز خودرو با توجه به تاریخ ساخت یا واردات آن و صرفاً براساس مشخصات سند مالک خودرو است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۶:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد اعلام کرد: بر اساس مصوبه مجلس فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی و قرآنی و موسسات رسانه ای دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان از معافیت های مالیاتی برخوردارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۶:۲۲   + ۴۱ سایت دیگر  
با تصویب مجلس، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند با رعایت قوانین مالیاتی مالیات سالانه مربوط به هر یک از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه هر سال پرداخت کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
با همت شهرداری بندرعباس و اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان، عملیات اجرایی پارک ارمغان مالیات در بندرعباس آغاز شد که می تواند اثر ملموسی برای ترغیب مردم به پرداخت مالیات داشته باشد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۳:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: شرکت ها و فعالان اقتصادی بدانند از طریق کمک به نهاد خیریه بخشی از وظیفه پرداخت مالیات خود را ادا کردند.
عصر تبریز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: انتقال دارایی های مس سونگون به استان در هیات مدیره و سهامداران شرکت مس ایران مصوب شده ولی با شرط عدم پرداخت مالیات بوده که در جلسه سران قوا این موضوع مطرح و بررسی می شود.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
با تصویب لایحه دولت مرزنشینان می توانند تا 10 درصد واردات سال قبل بدون پرداخت مالیات و عوارض گمرکی واردات کنند. هرچند سخنگوی دولت می گوید این تصمیم با هدف رصدپذیر کردن واردات و کاهش مبادلات غیر رسمی است، ولی به رسمیت شناختن کار کولبران منتقدانی هم دارد.
مردم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 از مصوبه این کمیسیون برای معافیت مالیاتی فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و موسسات رسانه ای از پرداخت مالیات خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۳    
نمایندگان مجلس با معافیت رسانه ها و مطبوعات از پرداخت مالیات در سال آینده موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس با بیان اینکه لایحه دولت منجر به تعطیلی فعالیت های فرهنگی در سال 1402 می شد، گفت: با تغییرات اعمال شده از سوی کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس، برای رسانه ها و فعالان نشر و فعالان فرهنگی معافیت مالیات در نظر گرفته شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب معافیت موسسات انتشاراتی و فعالیت انتشاراتی و فعالیت مطبوعاتی و رسانه ای و فعالیت قرآنی و موسسات رسانه ای دارای مجوز از پرداخت مالیات، تاکید کرد: این مصوبه کمک حداقلی مجلس برای اهالی فرهنگ در کشور بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و مؤسسات رسانه ای از پرداخت مالیات معاف شدند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس مقرر کردند که خانه های لوکس و باغ ویلا های مجاز با احتساب عرصه و عیان مشمول پرداخت مالیات شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تصمیم نمایندگان مجلس مبنی بر معافیت خانه های مسکونی لوکس از پرداخت مالیات انتقادات زیادی به دنبال داشت درحالیکه این مسئله هنوز نهایی نشده و باید مجددا در کمیسیون تلفیق بررسی شود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۴   + ۳۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پس گرفتن مصوبه قبلی خود، مالیات بر خانه های لوکس و باغ ویلاهای مجاز را تعیین کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۹   + ۵۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با معافیت رسانه ها و مطبوعات از پرداخت مالیات در سال آینده موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی و قرآنی و موسسات رسانه ای دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از پرداخت مالیات معاف کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۲   + ۶۲ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس مقرر کردند که خانه های لوکس و باغ ویلاهای مجاز با احتساب عرصه و عیان مشمول پرداخت مالیات شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و مؤسسات رسانه ای از پرداخت مالیات معاف شدند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
فعالیتهای انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و رسانه ای دارای مجوز رسمی نیز از پرداخت مالیات معاف شدند.
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی در سال 1402 مشخص شد و به این ترتیب در سال آینده اخذ مالیات بر درآمد این قشر به صورت پلکانی خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۱:۵۸   + ۵۷ سایت دیگر  
با مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، فعالیت های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و مؤسسات رسانه ای از پرداخت مالیات معاف شدند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۲۲   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشو بخشنامه ای با موضوع مالیات برارزش افزوده انواع خودرو های سبک و سنگین و موتورسیکلت های تولید داخل و وارداتی برقی وتمام برقی مشمول تبصره 2 ماده (28) این قانون را برای اجرا ابلاغ کرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۱    
سقف معافیت مالیاتی و نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی سالانه به میزان یک میلیارد و 200 میلیون ریال تعیین شد و به این ترتیب حقوق بگیران تا سقف درآمدی 10 میلیون تومان در ماه از پرداخت مالیات معاف شدند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۶    
سقف معافیت مالیاتی و نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی سالانه به میزان یک میلیارد و 200 میلیون ریال تعیین شد و به این ترتیب حقوق بگیران تا سقف درآمدی 10 میلیون تومان در ماه از پرداخت مالیات معاف شدند.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۳۲ سایت دیگر  
در سال 1402 حقوق بگیران تا سقف درآمدی 10 میلیون تومان در ماه از پرداخت مالیات معاف شدند. به گزارش وقت صبح به نقل از ایرنا؛ سقف معافیت مالیاتی و نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی سالانه به میزان یک میلیارد و 200 میلیون ریال تعیین شد و به این ترتیب حقوق بگیران تا سقف درآمدی 10 میلیون تومان در ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۷   + ۵۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه ای به مالکان خودروها و خانه های گرانقیمت اعلام کرد که با مراجعه به سامانه مالیاتی نسبت به پرداخت مالیات تعیین شده اقدام کنند تا مشمول محدودیت های قانونی نشوند. ...
سلام نو / خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۳   + ۴۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بودجه 1402، با افزایش سقف معافیت مالیاتی کارمندان به 10 میلیون تومان موافقت کردند.
برترین ها / اخبار بانک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۹   + ۳۳ سایت دیگر  
سقف معافیت مالیاتی و نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی سالانه به میزان یک میلیارد و 200 میلیون ریال تعیین شد و به این ترتیب حقوق بگیران تا سقف درآمدی 10 میلیون تومان در ماه از پرداخت مالیات معاف شدند.