شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۴:۰۱Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون انرژی مجلس»

خانه ملت   ۱۶ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: گرانی محصولات غذایی به ویژه گوشت قرمز در آستانه عید نوروز و ماه رمضان به هیچ عنوان قابل قبول نیست لذا دولت باید دراین خصوص به مجلس پاسخگو باشد.
شبستان   ۵۵ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان کمیسیون انرژی گزارش رئیس سازمان بسیج سازندگی درباره عملکرد این سازمان در بخش انرژی کشور را استماع خواهند کرد.
بولتن نیوز   ۱ ساعت پیش    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن طرح سؤال از احسان خاندوزی و جواد اوجی وزرای اقتصاد و نفت خبر داد.
خبر خودرو   ۱ ساعت پیش    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با توجه به رشد روز افزون مصرف سوخت بر ضرورت بهینه سازی مصرف سوخت در کشور تاکید کرد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با قدرت تمام تلاش خود را برای شفاف سازی بودجه شرکت های وزارت نفت خواهد کرد تا سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در این بخش تحقق پیدا کند.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس لایحه بودجه سال جاری مشترکان پرمصرف دیگر از یارانه انرژی برخوردار نیستند و آنچه که امروز در افزایش قیمت قبوض برخی از مشترکان خانگی رقم خورده، مطابق قانون است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با اصلاح نرخ تسعیر ارز تحقق پیش برآورد دولت برای حجم و قیمت صادرات نفت در سال آینده دور از انتظار نخواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قبوض گازی که در ماه جاری برای برخی از مشترکان خانگی صادر شده است تفاوت چشمگیری با ماه های گذشته دارد و سبب شده تا ابهاماتی در نحوه تعرفه گذاری ایجاد شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا مجلس با در نظر گرفتن شرایط کشور و ارزیابی میزان تحقق درآمد نفتی در سال جاری نسبت به تعیین حجم فروش نفت و قیمت آن در بودجه 1402 تصمیم گیری خواهد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: می توان تنها با قرار دادن بخاری های استاندارد و با بازدهی بالا در اختیار مردم، 120 میلیون مترمکعب از 200 میلیلون مترمکعب ناترازی موجود در حوزه گاز را صرفه جویی و جبران کرد، اما باوجود کمبود شدید انرژی ...
آنا / بانک صادرات ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۲۰   + ۳۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه بانک صادرات ایران در دومین نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی از نقش موثر این بانک در سرمایه گذاری و مشارکت در توسعه قشم قدردانی کرد.
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۱    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی در سال جاری در حوزه برق، آب و گاز پیش بینی هایی در زمینه تامین منابع مالی در مجلس شورای اسلامی کرده که اگر بتوانیم آنها را محقق کنیم، کشورمان در زمینه فروش نفت مشکلی نداشته و حوزه انرژی در کشور وضعیت پایداری خواهد داشت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پتروشیمی گلستان حدودا 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری احتیاج دارد و با راه اندازی این پروژه از نظر اشتغال تحول بسیار خوبی در استان شاهد خواهیم بود.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مرکز نوآوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری روز چهارشنبه با هدف ایجاد و بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه افتتاح شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۰۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به نقش مؤثر مردم در مصرف بهینه انرژی در کشور ادامه داد: اقشار مردم فرهنگ پذیر و در عین حال فرهنگ ساز هستند اما در بخش دولتی و حوزه های مختلف نیز شاهد ناکارآمدی هایی بودیم که باعث شد در طی زمان نتوانیم بهره وری انرژی را ارتقا دهیم و نتیجه آن وضعیت کنونی است.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۰:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فکرشهر: سیدحمزه صالحی نوشت: مدت هاست که در محافل رسانه ای و حتی رسمی کشور با وقوع هرگونه چالشی که در سیاست خارجی کشور رخ می دهد، صحبت از بستن تنگه هرمز به گوش می رسد. ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی نخعی عضو کمیسیون انرژی مجلس در تفاوت زمستان سخت اروپا با شرایط ایران گفت: نمی توان ایران را با اروپا به این شکل مقایسه کرد زیرا ما تولیدکننده گاز هستیم و اروپا مصرف کننده گاز.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۳    
عضو هیأت رییسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: 400 پایانه سوخت رسانی در جهان فقط خدمات بانکرینگ ذخیره سازی سوخت ارائه می دهند که 200 میلیون تن نفت کوره به ارزش 200 میلیارد دلار به کشتی ها می دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تکمیل شبکه های فاضلاب استان های کم برخوردار ضروری است، گفت: گسترش اکتشاف نفت و گاز و دفع اصولی آبهای سطحی به ویژه در استان های جنوبی ازجمله اولویت های است که باید در لایحه بودجه مورد توجه قرار گیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت سرمایه گذاری مناسب در بخش بالادست صنعت نفت تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۱:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بی ثباتی و شرایط ملتهب بازار که هم کمر تولید کنندگان دام و طیور را خم کرده و هم اقشار ضعیف جامعه را با مشکلات جدی مواجه نموده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی وصعیت فروش نفت و فرآورده های نفتی و احکام مرتبط با حوزه انرژی لایحه بودجه سال 1402 در دو نشست اخیر این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی از صدور قبض های با قیمت بالا در استان های مختلف،انتقاد کرد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۴۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ایران با کشور های دیگر خصومتی ندارد که از طریق بستن تنگه هرمز بخواهد برخود تقابلی داشته باشد. اما اگر تهدیدی متوجه کشور شود تنگه هرمز که سهل است، محدوده اختیارات را تا اقیانوس منجمد جنوبی هم گسترش می دهیم. چراکه ایران هیچ محدودیتی ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شوری اسلامی در نطق میان دستور خود با انتقاد از رشدبی رویه قیمت ها؛ گفت: با تورم افسار گسیخته و افزایش روزانه قیمت خودرو، طلا، سکه و دلار؛ هر روز فشار بیشتری به مردم وارد می شود، همکاران گرامی و دولت تا چه زمانی باید شاهد دلال بازی و رشد بی رویه و بی منطق قیمت ها باشیم.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر توسعه صنعت بانکرینگ، از بازار 10 میلیارد دلاری بانکرینگ در منطقه خلیج فارس و دریای عمان خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با برشمردن دلایل گرانی گوشت قرمز منجمله نرسیدن نهاده های دامی به دست دامداران و قاچاق دام، گفت:وزارت جهاد کشاورزی باید گوشت و حتی دام زنده را به موقع وارد کشور کند، هرچند دستگاه های مربوطه با هم هماهنگ نیستند و این مسئله را باید عامل دیگری بر وضعیت موجود دانست..
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۳۲    
دیدار منصور شکراللهی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 2 بهمن ماه با عضو گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه عزم دولت برای رونق اقتصادی مبتنی بر تولید است گفت: تخفیف 5 و 7 درصدی مالیات موجب دلگرمی تولیدکنندگان است.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با مدیریت مطلوب دولت و وزیر نفت، ناترازی گاز در زمستان را پشت سر گذاشتیم، اما باید ردپایی از این مسئله در بودجه دیده می شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: سند تحول دولت یک مسیر و برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه مسیر دیگری را می رود، بنابراین سند تحول دولت نقش کمرنگی در بودجه ریزی کشور دارد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۴    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص دلایل آلودگی هوا و راهکارهای رفع آن بر ضرورت اجرای مصوبات و تسهیل در شرایط اجرا تاکید کرد و گفت: تمامی برنامه ریزی ها و تدایبر لازم اندیشیده شده و موانع اجرایی و اشخاصی که نسبت به اجرا اقدام نکرده اند، می بایست مشخص شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعضی تغییرات در بودجه 1402 مثبت است اما کافی نیست، تاکید کرد: انتظار تحول بیشتری از دولت داشتیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ایران حدود 1.1 درصد جمعیت دنیا را دارد، گفت: باید مشخصا به جای افزایش عرضه و تولید گاز، بر بهینه سازی متمرکز شویم.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۵:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در سال های قبل سرمایه گذاری هایی صورت گرفته و ما اقصی نقاط کشور را گازرسانی کردیم، ولی صنایع ما متناسب با آن حرکت نکردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۸:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر سپاه به صورت رسمی در زمره گروه های تروریستی اروپا قرار بگیرد، نیروهای آن ها از نظر ما تروریستی خواهند بود و تمام مسیر ترانزیت تجاری اروپا در منطقه دیگر امنیت نخواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی را در مجلس دنبال می کنیم با عنوان شکل گیری معاونت انرژی که زیرمجموعه خود رئیس جمهور است، در این طرح قرار است مسئول دبیرخانه خود این معاونت باشد و بتواند بین دستگاه ها هماهنگی ایجاد کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۴    
ایسنا/همدان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مصرف بهینه گاز و صرفه جویی راهکار اصلی است، گفت: در بودجه 1402 محورهای بهینه سازی مصرف گاز مشخص می شود تا مصرف به صورت کمی قابل کنترل باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در رشته توئیتی درباره شبکه انتقال گاز کشور توضیحاتی را منتشر کرد.
برترین ها / خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۲:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی از افزایش قیمت ارز و خودرو در کشور انتقاد کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با جابه جایی 21 میلیون بخاری می توانیم 120 تا 150 میلیون متر مکعب در مصرف گاز صرفه جویی داشته باشیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی به گزارش روزنامه شرق درباره قرارداد گازی با ترکمنستان،اشاره کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی توئیتی را درباره لایحه بودجه 1402 منتشر کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس معتقد است پیش بینی فروش 1.4 میلیون بشکه نفت با نرخ هر بشکه 85 دلار در لایحه بودجه سال 1402 با توجه به تحریم ها و شرایطی که ایران در حوزه بین المللی دارد چندان منطقی نیست.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۲:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
با هدف صیانت ازسرمایه های عظیم ملی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی تعاملات جدیدی میان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و شرکت بیمه ایران آغاز شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: به طور جدی به موضوع بهینه سازی مصرف انرژی ورود پیدا کرده ایم و درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت های قانونی دولت را مکلف به بهینه سازی کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه به طور حتم برای بهینه سازی مصرف انرژی احکام و ردیف های مالی جداگانه ای در لایحه بودجه سال 1402 در نظر خواهیم گرفت، گفت: سال آینده در حوزه بنزین و گازوئیل درآمد صادراتی نداریم و تمام تولیدات در داخل مصرف می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بهینه سازی سرمایه گذاری است نه هزینه، گفت: این سرمایه گذاری می تواند توسط بخش خصوصی انجام شود اما باید راهکارهای آن در قانون بودجه پیش بینی شود.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۰:۲۱   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته گاز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: از حدود 890 میلیون مترمکعب گاز که وارد شبکه می شود بالغ بر 680 میلیون مترمکعب آن در بخش خانگی و تجاری به مصرف می رسد که ادامه این روند تهدیدی برای تولید و صنعت کشور به شمار می رود.