شنبه ۱۸ آذرساعت ۰۲:۲۶Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون انرژی مجلس»

آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۰۰:۵۷    
آیا با وجود مشکلات تأمین انرژی، به خصوص در حوزه برق در کشور استفاده از خودروهای برقی کار درستی است؟ عضو سابق کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مفید بودن برقی کردن ناوگان خودرویی کشور، شروطی را برای برقی کردن خودروها مطرح کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۳:۰۶    
جوان آنلاین: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است ذخیره سازی گازی صنایع موجب سودآوری صنایع می شود و می تواند ناترازی گازی را در فصول سرد سال جبران کند و باید صنایع از این فرصت به دست آمده و مشوق اعطایی دولت در زمینه تسهیل سرمایه گذاری صنایع در حوزه ذخیره سازی گاز استفاده کنند. ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۳۰    
در حالی که اصل وظیفه نمایندگان مجلس قانون گذاری است ببینید چگونه این عضو کمیسیون انرژی مجلس از چارت سازمانی و سهمیه های استخدامی در شرکت های نفت سخن می گوید.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: حجم ذخایر میدان آرش مشخص است و به میزانی نیست که کشورها بخواهند بر سر آن مجادله کنند، راه حل موضوع، مذاکره است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تحول عظیمی را در کشور ایجاد کرده است، گفت: این تحول همان شرکت های دانش بنیان و افراد نخبه ای هستند که وارد صنعت شده اند.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع انرژی بر بازار بسیار مطلوبی برای فعالیت شرکت های دانش بنیان است.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۵:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
عبدالعلی رحیمی مظفری، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به لغو مصوبه دولت مبنی بر افزایش قیمت کپسول گاز مایع به دنبال ورود و نظارت مجلس به موضوع، گفت: خیال مردم راحت باشد که قیمت این محصول افزایش پیدا نخواهد کرد و باید بازگشت به قیمت قبلی ازسوی تمامی فروشنده ها رعایت شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۸:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به لغو مصوبه دولت مبنی بر افزایش قیمت کپسول گاز مایع به دنبال ورود و نظارت مجلس به موضوع، گفت: خیال مردم راحت باشد که قیمت این محصول افزایش پیدا نخواهد کرد و باید بازگشت به قیمت قبلی ازسوی تمامی فروشنده ها رعایت شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
درست در روزهایی که آلودگی هوا نفس بسیاری از شهرهای کشور را بریده، عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرده که در برخی موارد ناچار به استفاده از بنزین بی کیفیت در کشور می شویم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۱۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: CNG می تواند جایگزین بنزین شود. از عوایدی که از محل صرفه جویی در مصرف بنزین به دست می آوریم، می توانیم در جهت توسعه منابع گازی کشور بهره ببریم؛ طبق منطق پدافند غیرعامل ما باید تنوع سبد سوختی را در کشور داشته باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۹:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت ذخیره سازی گاز توسط صنایع برای جلوگیری از ناترازی انرژی در زمستان ها پرداخت.
اقتصاد آنلاین / تیک   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مالک شریعتی، نماینده تهران در مجلس و عضو کمیسیون انرژی مجلس در برنامه تهران 20 شبکه پنجم سیما گفت: گاهی اوقات برای تامین تقاضای زیاد، ممکن است بنزین با کیفیت پایین در کشور توزیع شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۲۲:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فعلا تا رسیدن اولین رام قطار ها، تنها راه چاره برای مقابله با آلودگی هوا، تعطیلات زمستانی است تا مردم مسافرت بروند و از تهران خارج بشوند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش #انرژی_پرس، رمضان علی سنگدوینی، عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: برای تامین بودجه 80 میلیارد دلاری مدنظر وزیر نفت برای حل ناترازی بودجه باید بهینه سازی سوخت انجام دهیم. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۷:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تذکر به مسئولان وزارت نفت برای جلوگیری از تکرار سناریوی افزایش یکباره قیمت کپسول های گاز، از دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس نیز درخواست کرد؛ گزارش وزارت نفت در رابطه با کم و کیف اجرای طرح های سرمایه گذاری را بررسی کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: عدم تخصیص اعتبارات لازم ازسوی سازمان برنامه و بودجه به وزارت نفت برای هزینه در طرح های سرمایه گذاری از سوی کمیسیون انرژی مجلس پیگیری خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: از آنجا که مصوبه دولت مبنی بر افزایش 10 برابری قیمت گاز مایع با قانون مجلس مغایرت داشت، کمیسیون انرژی موضوع را به رئیس مجلس منتقل کرد و آقای قالیباف مصوبه دولت را با قید فوریت به هیات تطبیق قوانین مجلس ارجاع داد که در نهایت منجر به لغو آن ازسوی معاون اول رئیس جمهور شد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه دولت سیزدهم اقدام های خوبی را برای توسعه و فروش نفت و گاز کشور انجام داده است که نتایج آن را به صورت ملموس با افزایش درآمدهای نفتی می توانیم مشاهده کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۷:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس گزارش ارائه شده به کمیسیون انرژی تاکنون قراردادهایی برای تولید بالغ بر 5700 مگاوات برق توسط بخش های مختلف تولیدی در صنعت منعقد شده و تولید حدود 700 مگاوات نیز محقق شده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۰    
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: طبق اصلاح انجام شده در قیمت گذاری گاز مایع عرضه شده در خارج از سامانه درخواست فرآورده های نفتی (سدف) تنها 10 درصد گران می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی از دولت برای لغو تصمیم غلط وزارت نفت در افزایش ناگهانی قیمت کپسول گازمایع،قدردانی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: طبق اصلاح انجام شده در قیمت گذاری گاز مایع عرضه شده در خارج از سامانه درخواست فرآورده های نفتی (سدف) تنها 10 درصد گران می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۱۸   + ۳۵ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس گفت: با پیگیری کمیسیون انرژی مجلس و دستور رئیس جمهور کپسول گاز مایع در سامانه با قیمت قبلی توزیع می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۵    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با توجه به راه اندازی نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی در کشور توسط ایران خودرو اظهار داشت: با تولید انبوه اتوبوس های برقی در کشور ضمن تحقق خودکفایی در صنعت اتوبوس سازی و عدم نیاز به واردات اتوبوس ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۶    
تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اعطای گاز مایع از طریق سامانه سدف را تصمیم منطقی و عقلانی دولت و مجلس عنوان کرد و گفت: متقاضیان دریافت گاز مایع می توانند با ثبت نام در سامانه سدفاز گاز مایع یارانه ای برخوردار شوند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۲۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، دولت سالانه 50 هزار میلیارد تومان یارانه به سوخت هواپیماها اختصاص می دهد که نصیب چهار درصد از مرفهین جامعه می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مرادی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور نسبت به عواقب عدم عرضه مناسب سیلندر گاز با توجه به شرایط حساس کشور به بهانه ساماندهی نحوه توزیع گاز مایع (LPG) هشدار داد و رفع هرچه سریع تر این مشکل را تقاضا کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۶:۰۴    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی تاکید کرد؛باید براساس آمار و ارقام و واقعیات،تصمیم بگیریم .
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به قرارداد 2.5 میلیاردی وزارت راه و شهرسازی با یک شرکت چینی برای توسعه فرودگاه امام گفت: وزارت نفت، نفت اضافه ای برای تهاتر با چینی ها ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: مصوبه دولت مبنی بر فروش کپسول های گاز به قیمت آزاد به مردم غیرقانونی است و در تضاد با مصوبات مجلس قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت کپسول گاز برای دارندگان گاز شهری است،گفت: مردم در مناطقی که لوله کشی گاز نشده است با ثبت نام در سامانه سدف می توانند گاز یارانه ای دریافت کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۱   + ۳۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به عواقب افزایش یکباره قیمت ال پی جی ابراز نگرانی کرد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا کمیسیون انرژی آئین نامه ای که دولت برای مصوبه مجلس درباره توزیع گاز مایع با نرخ یارانه ای صرفا برای خانواده هایی که به گاز طبیعی دسترسی ندارند را بررسی خواهد کرد و اگر مغایرتی وجود داشته باشد در جهت اصلاح گام برمی دارد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید از توان بخش خصوصی بهره برده و نسبت به واگذاری بسیاری از امور اقتصادی همچون تولید و توزیع برق به بخش خصوصی اقدام کرده و فعالان اقتصادی را در امور مهم مشارکت دهد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به تأثیر بسزای تجارت نفت و گاز در افزایش رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم راهی را در زمینه بازطراحی تجارت انرژی در حوزه نفت و گاز در پیش گرفته که مزیت های زیادی برای ما در داخل و خارج از کشور داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه مجلس گاز مایع و نفت سفید با قیمت یارانه ای صرفا باید در اختیار خانواده هایی قرار گیرد که به گاز طبیعی دسترسی ندارند و برای سایر اقشار به نرخ واقعی توزیع شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۴۰    
عضو کمیسیون انرژی مجلس کفت: با توجه به نقش پررنگ بهینه سازی مصرف در بخش خانگی و جهت برقراری عدالت، تداوم رویکرد نظام پلکانی و قیمت گذاری براساس میزان مصرف باید در اولویت باشد چرا که این سیاست می تواند در بحث صرفه جویی انرژی تاثیر داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با دیپلماسی مناسب دولت در حوزه انرژی، قرارداد سوآپ گازی ایران و ترکمنستان از 4 میلیون متر مکعب به 10 میلیون متر مکعب امسال افزایش یافت.
شانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۵:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت و وزارت نفت دولت سیزدهم احیاکننده دیپلماسی انرژی در کشور بودند و خدمات وزارت نفت در این حوزه قابل توجه و تقدیر است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۸:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی از ارسال نامه ای به رئیس جمهور با موضوع اقدام وزارت نفت درباره نحوه توزیع و نرخ گذاری گازمایع،خبرداد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در LPG چیزی به اسم قاچاق نداریم، آنچه که وجود دارد انحراف در مصرف است، گفت: منتظر تورم ناشی از گرانی ال پی جی هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به لزوم اعمال جریمه سنگین برای قاچاقچیان سوخت ، گفت: طبق قانون خودرویی که قاچاق حمل می کند جریمه نمی شود این خودروها کامل به پارکینگ منتقل و توقیف می شوند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اثر سیاست های دولت در خنثی سازی تحریم ها را در افزایش درآمدهای نفتی و رشد اقتصادی کشور مشاهده می کنیم.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۸:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از کاهش قطعی گاز و برق در زمستان خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۸:۱۷    
رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: در واقع پتروشیمی ها می توانند معادل تمام تولید در حوزه نفت و گاز ارزآوری داشته باشند. ضمن اینکه اشتغال فراوان و تأمین محصولات مورد نیاز داخلی را نیز به همراه دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۰:۴۷    
جوان آنلاین: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تداوم پیشران بودن نفت وگاز در اقتصاد کشور باید بالادست نفت را تقویت کنیم گفت: با تقویت بالادست نفت و گاز تولید را افزایش می دهیم و بر مبنای آن درآمد های کشور هم افزایش پیدا می کند و این موضوع برای تداوم پیشران بودن بخش نفت و گاز در ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۰:۰۵    
جوان آنلاین: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر می خواهیم صنعت نفت و گاز به صورت متداوم به پیشران اقتصادی کشور تبدیل شود باید بحث احداث و تجهیز پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها را در دستور کار قرار دهیم و این موضوع نیز به دست همین نیرو های داخل و دانش بنیان ها شدنی است ...
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۲:۲۲    
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات و مسائل کنونی صنعت نفت به اعتقاد برخی در ادامه نقشه های شوم دشمنان برای تضعیف نظام اسلامی است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۱:۴۷   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات و مسائل کنونی صنعت نفت به اعتقاد برخی در ادامه نقشه های شوم دشمنان برای تضعیف نظام اسلامی است. رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات و مسائل کنونی صنعت نفت به اعتقاد برخی، در ادامه نقشه های شوم دشمنان برای تضعیف نظام اسلامی است. ...
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با ایجاد تنوع در سبد سوختی، فواید بسیاری در حوزه های اقتصادی، زیست محیطی و پدافند غیرعامل نصیب کشور خواهد شد.