یکشنبه ۰۳ تیرساعت ۰۸:۵۱Jun 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قرارداد کرسنت»

جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس نفت و پتروشیمی جهان صنعت نیوز ؛ اسفندماه سال پیش بود که محمد دهقان معاون حقوقی رییس جمهور از رای صادره درباره پرونده کرسنت علیه کشورمان خبر داد؛ خبری که بر مبنای آن اعلام شد که ایران باید 2میلیارد دلار به طرف اماراتی بابت اجرا نشدن این قرارداد پرداخت کند ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
علی نیلی، انصاف نیوز: یک کارشناس انرژی با سابقه مدیریت در وزارت نفت می گوید ایران نتوانسته قضات دادگاه بین المللی را درباره فساد کرسنت مجاب کند و اکنون این پرسش در افکار عمومی وجود دارد که با توجه به جریمه سنگین ایران در این پرونده، مدعی العموم از منافع ملی احقاق حق خواهد کرد یا نه؟ ...
دادگاهی در لندن، ایران را در موضوع قرارداد کرسنت محکوم کرده و ساختمان صندوق نفت را بابت بخشی از بدهی ایران به شرکت کرسنت بپردازد تا مالکیت این ساختمان به انگلیس اختصاص پیدا کند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رمضانعلی سنگدوینی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زیرنویسدرباره احتمال توقیف ساختمان وزارت نفت در انگلیس به دلیل شکایت شرکت کرسنت گفت ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
علی نیلی، انصاف نیوز: قرارداد کرسنت به عنوان یکی از پرحاشیه ترین و حالا یکی از پرضرر و زیان ترین قراردادهای خارجی کشور شناخته می شود. برای نخستین بار در یک دهه اخیر، یک کارشناس برجسته از درون صنعت نفت، درباره فراز و فرود قرارداد کرسنت، مسائل فنی و حواشی سیاسی، امروز و آینده آن سخن گفته است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دفتر مرکز مطالعات بین المللی انرژی وین گفت: طی این 23 سال که ما فرصت صادرات را از دست دادیم، در منطقه به عنوان یک طرف قرارداد غیرقابل اعتماد شناخته شدیم. حتی پاکستانی ها هم در مذاکرات خط لوله گاز آسیایی، ناکامی قرارداد کرسنت را به رخ می کشیدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۱:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: طرف مقابل تقاضا کرده بود که 32 میلیارد دلار خسارت علیه شرکت نفت ایران مصوب شود که پیگیری حقوقی آن به دولت سیزدهم رسید؛ بر همین اساس در 2 سال گذشته و با کار سنگین حقوقی و غیر حقوقی انجام شده، رقم پرونده را به صفر رساندیم و فعلا کل پرونده فروپاشیده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی گفت: امضای خاتمی در تائید قرارداد خیانت بار کرسنت باضافه امضای روحانی در معرفی زنگنه برای وزارت نفت، باعث بیش از 50 میلیارد دلار خسارت و عدم النفع علیه مردم ایران شد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۶:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
با طرح اتهام جاسوسی از سوی حسن رحیم پورازغدی به حسن روحانی، رئیس جمهور سابق کشور و متعاقبش شکایت او، اکنون طبق گفته قوه قضائیه پرونده به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شده است تا به آن رسیدگی شود؛ اما در یک نگاه کلی به همان اندازه که این پرونده می تواند ابعاد حقوقی و قضائی داشته باشد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۲۹   + ۱۰۰ سایت دیگر  
فارس نوشت: معاون حقوقی رئیس جمهور از برکناری سرداور دیوان پرونده گازی کرسنت 2 و کناره گیری داور اختصاصی شرکت ملی نفت ایران با پیگیری های سازمان حقوقی دولت خبر داد. رونمایی از متهمان جدید قرارداد کرسنت : باند احمدی نژاد و جلیلی
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۲۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
قرارداد کرسنت منجر به خسارتی هنگفت برای کشور شده و پیگرد حقوقی متهمان و بانیان مفاسد نهفته در آن می تواند در تغییر رای دادگاه داوری بین الملل موثر باشد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۵    
در وزارت نفت دولت قبل، چند قرارداد با مدل B.O.O به امضا رسید؛ مانند نخستین واحد پیش ساخته فرآورش نفت که در منطقه عملیاتی غرب کارون و در میدان آزادگان جنوبی، به بهره برداری رسمی رسید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عبدالرضا داوری ، محرومیت ایران از مزایای اجرای قرارداد کرسنت را ناشی از اقدام باند احمدی نژاد و جلیل دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۱۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در رابطه با قرارداد کرسنت و مفاسد آن بیش از 260 نفر از نمایندگان به رئیس قوه قضائیه نامه نوشته اند اما تاکنون جوابی نداده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به قرارداد کرسنت گفت: ما باید به نسل های آینده پاسخگو باشیم که گاز ما را بردند، مخازن ما را خالی کردند و خسارت هم از ما دریافت می کنند و کشور هم با تراز منفی گاز مواجه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در رابطه با قرارداد کرسنت و مفاسد آن بیش از 260 نفر از نمایندگان به رئیس قوه قضائیه نامه نوشته اند اما تاکنون هیچ جوابی به نمایندگان نداده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با بیان اینکه ابعاد فساد قرارداد کرسنت محدود به فساد اقتصادی نمی شود، گفت: در این قرارداد به بهانه یک معاهده نفتی و گازی، به دنبال جابجایی مرزهای آبی و حدود جزایر سه گانه ما بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۷:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده مردم زنجان در مجلس، با بیان اینکه ضرر و زیان ناشی از مفاسد قرارداد کرسنت به موارد اعلام شده محدود نمی شود، تصریح کرد: اگر در دستگاه قضایی اقدام جدی نشود، زیان های دیگری هم در راه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دیدار نمایندگان با دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و وزیر امور خارجه، بررسی استنکاف روحانی و وزارت نفت دولت سابق از توسعه میادین مشترک نفت و گاز و همچنین تخلف روحانی و زنگنه در انعقاد قرارداد کرسنت بخشی از دستور کارهای کمیسیون های مجلس در هفته جاری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۶:۳۶    
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: اگر قوه قضائیه ورود مبتنی بر قانون و عدالت داشته باشد و به این نتیجه برسد که در قرارداد کرسنت فسادی رخ داده، احتمال دارد از جریمه شدن جمهوری اسلامی جلوگیری شود. عزم قوه برای رسیدگی به این موضوع جزم است منتهی مجلس درخواست دارد با سرعت و دقت این اتفاق بیفتد.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۷:۳۳    
محمدرضا فلاحی گفت: مسئله کرسنت، ارز 4200 تومانی، قانون گران شدن بنزین در آبان 98 و اتفاقات این چنینی متاسفانه از نتایج حکمرانی لیبرال ها در کشور است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: معتقدیم قرارداد کرسنت خسارات زیادی را به کشور تحمیل کرد اما آقای زنگنه و جریان همسو باور دارند که به کشور خدمت کرده اند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نوباوه نماینده مجلس شورای اسلامی در برنامه زنده صبح بخیر ایران، بیان می دارد که فسادستیزی و نظارت امر خوبی است و نباید صرفا متمرکز بر روی نمایندگان مجلس باشد. چرا وزرا و قضات نباید تحت نظارت قرار گیرند؟ مگر کم از قرارداد کرسنت ضربه خودیم؟ چون نظارت بر مجموعه دولت حاکم نکرده بودیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
قرارداد کرسنت یکی از مناقشه برانگیزترین پرونده های این روزهای کشور است.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر اینکه قرارداد کرسنت هیچ ارتباطی به طیف بندی های سیاسی داخل کشور ندارد، اظهارداشت: مسئله ظلمی است که به ملت ایران شده است ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۹    
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده قرارداد کرسنت در دست بررسی است و به تخلفات مسببین این ماجرا رسیدگی می شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۱:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
برترین ها: علی مطهری، نماینده سابق مجلس به جنجال ها پیرامون قرارداد کرسنت واکنش نشان داد. وی در توییتر نوشت: لازم است صداوسیما دو طرف قضیه کرسنت را دعوت کند تا مردم قضاوت کنند هزینه سنگینی که بابت جریمه توقف اجرای این قرارداد از جیب آن ها می رود به گردن کیست؟ آن هایی که قرارداد را بستند مانند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه خسارات قرارداد کرسنت 6 برابر خسارت بابک زنجانی به کشور است، گفت: عدم سرمایه گذاری آقای زنگنه در بهره برداری از چاه های نفت و گاز ما را امروز در تولید نفت و گاز با مشکلات جدی مواجه کرده است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سلیمی گفت: خسارتی که قرارداد کرسنت به کشور زده، مبلغی بین 12 تا 18 میلیارد دلار تخمین زده می شود که اگر 12 میلیارد دلار در نظر بگیریم، 6 برابر خسارتی است که بابک زنجانی به کشور زد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امور داخلی کشور گفت: تنها راه شفاف شدن پشت پرده قرارداد کرسنت کشف فساد و برخورد با متهمین است و تا زمانی که با این تخلفات برخورد قضایی نکنیم باید جریمه 2 میلیارد دلاری را پرداخت کرده و خسارات آنرا تحمل کنیم.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
قرارداد کرسنت قراردادی برای فروش روزانه 15 میلیون متر مکعب از گاز ترش میدان سلمان است که در سال 1381 و در زمان وزارت بیژن نامدار زنگنه در دولت هفتم، بین شرکت کرسنت پترولیوم و شرکت ملی نفت ایران منعقد شد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا به پشیمانی شبکه افق از دادن تریبون به بیژن زنگنه وزیر سابق نفت برای صحبت درباره قرارداد کرسنت کنایه زد. وی در این باره نوشت: جعبه سیاه کرسنت، سعیدجلیلی است که می داند چرا سالها گاز ایران،مفت می سوزد و می رود هوا و یک دلار هم نصیب سفره ملت نشده. ...
598   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
در صورت تداوم روند فعلی، در بهترین حالت محکومیت ایران در پرونده کرسنت 12.4 میلیارد دلار است، با در نظر گرفتن نرخ دلار 28 هزار تومان، جریمه ایران در پرونده کرسنت حداقل 347 هزار میلیارد تومان خواهد بود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
این روزها ماجرای مرتبط با قرارداد کرسنت یک بار دیگر در فضای رسانه ای و عمومی کشور بازتاب های فراوانی پیدا کرده است؛
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
جنجال کرسنت ابعاد تازه ای به خود گرفته است. مخالفان کرسنت در مورد میزان زیان ایران اعداد مختلفی را عنوان کرده اند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۶:۲۹    
سلیمی از تشکیل پرونده قرارداد کرسنت در قوه قضائیه خبر داد و حاجی دلیگانی نیز گفت خسارت پرونده کرسنت به اندازه بودجه دو سال کشور است لذا قوه قضائیه باید با متهمان این پرونده با جدیت برخورد کند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۲۲:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
سلیمی از تشکیل پرونده قرارداد کرسنت در قوه قضائیه خبر داد و حاجی دلیگانی نیز گفت خسارت پرونده کرسنت به اندازه بودجه دو سال کشور است لذا قوه قضائیه باید با متهمان این پرونده با جدیت برخورد کند.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رویداد24: از هفته گذشته که نام پرونده کرسنت به میان آمد، دوباره بحث درباره آن بالا گرفت. قرار بود بیژن زنگنه به تلویزیون برود و درباره این پرونده صحبت کند اما فشارها آنقدر بالا گرفت که مدیران صداوسیما تصمیم گرفتند فعلا از دعوت زنگنه صرف نظر کنند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
کیفرخواست متهمان پرونده قرارداد کرسنت صادر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۰:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
قرارداد کرسنت درحالی در اوایل دهه 80 توسط مسئولان وقت وزارت نفت منعقد شد که در همان زمان نهادهای نظارتی و امنیتی مخالف انعقاد این قرارداد بودند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۰۱    
در حالی که قرار بود بیژن زنگنه روز دوشنبه اول آذرماه در خصوص ابعاد قرارداد کرسنت توضیحاتی ارائه دهد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رییس قوه قضائیه از اژه ای خواستند با متهمان و همه افرادی که با انعقاد قرارداد کرسنت سبب اخلال در نظام صادراتی ایران و لطمات عمده به منافع کشور شدند ...
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
قرارداد کرسنت با ابهامات فراوانش این روزها با اعلام خبری درباره پرداخت جریمه 607.5 میلیون دلاری به شرکت دانا گاز اماراتی و پیگیری های قضایی در ماجرای این قرارداد بار دیگر به صدر اخبار رسانه ها آمده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
شرق: در پرونده کرسنت چه اتفاقی افتاد؟ اگر فکر می کنید به هر طریقی می توانید جواب قطعی یا تا حدی قطعی برای این سؤال بیابید، انسانی بسیار خوش بین تلقی می شوید. به عنوان پیشنهاد سری به صفحه ویکی پدیای قرارداد کرسنت بزنید و اگر امر محصل و مشخصی دستگیرتان شد ما ادعای ابهام بیش از حد مطلب را پس می گیریم ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۳:۰۱    
توییت مالک شریعتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:حاضرم با هر فرد دخیل در قرارداد کرسنت مناظره کنم
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت روشن شدن ابعاد مختلف جنایت کرسنت گفت: خوب است روشن شود که چه اقداماتی در قرارداد کرسنت رخ داد و چه کسانی دست به دست هم دادند تا این توافق علیه ملت ایران امضا بسته شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دادن رشوه هایی بسیار در قرارداد کرسنت سبب شده ارکان این قرارداد بر پایه فساد شکل بگیرد، اضافه کرد: با این اوصاف درخواست مجلس از قوه قضاییه این است که با این فساد برخورد کند و حقوق ملت ایران را باز پس گیرد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۳۱    
قرارداد کرسنت قراردادی باهدف صادرات گازترش از میدان گازی سلمان به امارت شارجه است که باید از اول دسامبر 2005 این صادرات صورت می گرفت که این مهم رخ نداد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۲۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون آیا بنزین گران می شود؟ ، ساناز سعیدی ، عمر خربین ، قرارداد کرسنت چیست؟ ، محمد کاسبی ، اردشیر زاهدی و... از مهم ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن ها بودند.
در حالی که قرار است روز دوشنبه اول آذرماه بیژن زنگنه در خصوص اعاد قرارداد کرسن توضیحاتی ارائه دهد، سئوالات مهمی پیرامون این قرارداد و جنجال 16 ساله برپا شده بر سر آن وجود دارد.