سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۳:۱۳Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جزایر سه گانه»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن استقبال از حمایت وزرای خارجه شورای همکاری از توافق ایران و عربستان، جزایر سه گانه ایرانی را جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران خواند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۱۱   + ۷۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن استقبال از حمایت وزرای خارجه شورای همکاری از توافق ایران و عربستان، جزایر سه گانه ایرانی را جزء لاینفک و ابدی خاک جمهوری اسلامی ایران خواند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۰:۲۱   + ۳۷ سایت دیگر  
در نتیجه گفت وگوهای انجام شده، جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی توافق کردند، ظرف حداکثر دو ماه، روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفته و سفارت خانه ها و نمایندگی ها را بازگشایی کنند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۱۸    
یادداشت های علم: شاهنشاه از مذاکرات دیروز که شخصاً با سر دنیس رایت، سفیر انگلیس راجع به خلیج فارس، بحرین و جزایر فرموده بودند، راضی بودند. او پیشنهاد کرده بود موضوع جزایر مورد علاقه ما در کادر وسیعتر خلیج [فارس]مورد بررسی قرار گیرد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۹    
جزیره بوموسی که تا پیش از این به عنوان جزیره ای نظامی شناخته می شد، به عنوان یک مقصد گردشگری اولین تور توریستی خود را پذیرایی کرد بر همین اساس در این گزارش تلاش کردیم اهمیت این جزیره را روشن و ادعای اماراتی ها در مورد جزایر سه گانه را بررسی کنیم.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۱:۰۰    
یادداشت های اسدالله علم: گفتم خلاصه کار این است که شاهنشاه تصور می فرمایند شما دارید با ما بازی میکنید و وقت تلف میکنید، قصد انشاء ندارید. این جزایر مال ماست و باید به ما برسد ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۰:۱۰    
یادداشت های علم: امروز به کارهای جاری گذشت. بعد از ظهر سر دنیس رایت، سفیر انگلیس که از مسافرت برگشته، با عجله و سرآسیمه دیدنم آمد که می خواهید در دو جزیره تنب و ابوموسی قوا پیاده کنید، ما ناچاریم جنگ کنیم. گفتم این دو جزیره مال ماست، خواهیم گرفت مگر آن که شما با راه معقولی آن را به ما بدهید ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
براساس قواعد حاکم بر روابط بین المللی، سفر رئیس جمهور رئیسی به چین قبل از آنکه چین رسماً به خاطر مواضع ضدایرانی شی جین پینگ از دولت و ملت ایران عذرخواهی کند، اقدام درستی نبود.. ...
سلام نو / تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی به انتقاد از سفر ابراهیم رئیسی به چین پرداخته و عنوان می کند که اجراییی شدن قرارداد همکاری 25 ساله دو کشور وعده سر خرمن است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۳۲ سایت دیگر  
براساس قواعد حاکم بر روابط بین المللی، سفر رئیس جمهور رئیسی به چین قبل از آنکه چین رسماً به خاطر مواضع ضدایرانی شی جین پینگ از دولت و ملت ایران عذرخواهی کند، اقدام درستی نبود.. ...
تین نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۴    
یکی از مهمترین اتفاقات سال 1350 ماجرای استقلال بحرین و انضمام تنب کوچک و بزرگ و جزیره ابوموسی بود. با تصمیم انگلیس برای خروج از خلیج فارس، ایران منتظر بود تا سه جزیره استراتژیک خلیج فارس را به کشور منظم کند؛ جزایری که در زیر سلطه انگلیسی ها قرار داشتند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۸:۱۱    
سردار غلامرضا سلیمانی گفت: دشمن سال هاست توطئه هایی علیه ایران طراحی کرده که این موضوع مبتنی بر اطلاعات دقیقی است که از طراحی و هماهنگی برخوردار بود. رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان کرد ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۹:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری بیست و پنجمین دوره بازی های کشور های عرب حاشیه خلیج فارس در عراق که با نام جعلی بازی های کشور های خلیج (ع ر ب ی) آغاز شد، مقامات عراقی نیز در پیام هایی که به مناسبت این بازی ها صادر کردند بر استفاده از این نام جعلی اصرار ورزیدند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
1) رییس جمهور خلق چین؛ آقای شی جین پینگ در تاریخ 18/9/1401 سفری به عربستان سعودی داشته و دیدارهایی با ملک سلمان و محمد بن سلمان پادشاه کم رمق و مریض و ولیعهد مقتدر و تحول گرای آن کشور داشت؛ در پایان سفر بیانیه مشترکی که مغایر منافع ملی ایران در زمینه انرژی اتمی ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
حسن بهشتی پور تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گفتگو با ستاره صبح تشریح کرد: ستاره صبح/پیام فیض:شی جین پینگ رئیس جمهور چین در سفر اخیرش به عربستان صریح و بی پرده به عرب ها چراغ سبز نشان داد و جزایر سه گانه تنب به بزرگ ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۲    
آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران بار دیگر در خطبه های نمازجمعه تهران بر ایرانی بودن خلیج فارس و جزایر سه گانه تاکید کرد و گفت: این خلیج و این جزایر ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۷:۰۲    
تهران- ایران پرس: خطیب نماز جمعه تهران گفت: جزایر سه گانه برای ابد، ایرانی است و کسی قصد دست درازی به آن را ندارد و نمی تواند هم کاری کند، کمااینکه تاکنون نتوانسته اند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۵:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران (23 دی ماه) در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه، اظهار داشت: خطبه را مزین می کنم به کلام نورانی حضرت زهرا (س) و این است که تقوا داشته باشید و احکام خدا را تا زمان مرگ زنده نگه دارید ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رکنا سیاسی: خطیب موقت نماز جمعه تهران مصوبه مجلس عوام انگلیس مبنی بر تروریست بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اوج دشمنی آنها با مردم ایران عنوان کرد و گفت: نیروی انتطامی، بسیج، پلیس، ارتش و سپاه حافظان مردم و امنیت کشور هستند که با علنی شدن این دشمنی، مرگ بر انگلیس لیاقت شما است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۴:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران گفت: جزایر سه گانه برای ابد ایرانی است و کسی قصد دست درازی به آن را ندارد و نمی تواند هم کاری کند، کمااینکه تاکنون نتوانسته اند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۴:۱۳   + ۳۳ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران تحرکات در ماه های اخیر در فضای سیاسی کشور را در راستای هدف قرار دادن امنیت کشور دانست و گفت: پلیس کشی و بسیجی کشی یعنی چه؟ مگر برای اعتراض سطل آشغال آتش می زنند؟ آقا گفتند دشمن با تبلیغات و دروغ کار خود را پیش می برد. این ها در مدتی کوتاه 38 هزار دروغ علیه ایران گفتند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران بار دیگر در خطبه های نمازجمعه تهران بر ایرانی بودن خلیج فارس و جزایر سه گانه تاکید کرد و گفت: این خلیج و این جزایر ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: برای ضعف ها که سطل زباله آتش نمی زنند، اغتشاشگران آمدند تا امنیت را هدف قرار دهند. بسیجی کشی چیزی جز هدف قرار دادن امنیت کشور نیست. خوراک این ها تبلیغات دروغ است و صد ها هزار دروغ را در رسانه هایشان گفتند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۰:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
نماینده ایران در سازمان ملل به ادعای نماینده انگلیس در مورد برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران و اشاره ناموجه و ادعای بی اساس امارات متحده عربی در خصوص جزایر سه گانه ایرانی در خلیج فارس پاسخ داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو یک موسسه مطالعاتی در آلمان، به المانیتور گفت که موضع چین در مورد جزایر سه گانه به شکلی بی سابقه بر روابط ایران و چین تأثیر می گذارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده دائم ایران در سازمان ملل، ادعاهای نمایندگان امارات و انگلیس درباره جزایر سه گانه ایرانی و برنامه هسته ای ایران را بی پایه خواند.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۵:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رهبران بر حمایت خود از همه تلاش های صلح آمیز، از جمله ابتکار و تلاش امارات متحده عربی برای دستیابی به راه حلی مسالمت آمیز در موضوع جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی از طریق مذاکرات دوجانبه تاکید کردند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۸:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
نادیده گرفتن تمامیت ارضی ایران از جانب عراق با توجه به ملاحظات امنیتی و منطقه ای تهران و بغداد، موضوعی قابل تأمل و مهم تلقی می شود که می توان آن را در پازل های بزرگتر مورد ارزیابی قرار داد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
/ هرکسی به منافع ملی ما ضربه بزند باید منتظر ضربه به منافعش باشد/ قرارداد 25 ساله چین هم تحت شعاع قرار گرفته است مرتضی محمودوند، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: دولت چین باید با همان صراحتی که درباره ی جزایر سه گانه صحبت کرده بود به همان صراحت هم صحبت هایش را پس بگیرد. ...
ما در کمیسیون امنیت ملی گفتیم باید بیانیه ای صادر شود و اگر کسی هم ورود نکند من مرتضی محمودوند به عنوان خدمتگزار مردم قطعا در مقابل چین موضوع تایوان را مطرح میکنم که به حق هم است. در واقع نباید تایوان که کشور، مردم و فرهنگ مستقل دارد مورد اجحاف و ظلم واقع شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مشاور امور پزشکی استاندار هرمزگان از استقرار 45 دندانپزشک با 40 یونیت مجهز در جزیره بوموسی برای ارائه خدمات درمانی رایگان به ساکنان جزایر سه گانه خبر داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استدلال ها و مستندات تاریخی، جغرافیایی، حقوقی ایران، نقشه های رسمی و نیمه رسمی در دسترس، ادله مختلف حقوقی بین المللی ازجمله مرور زمان، کنترل مؤثر و مستمر، توسل نجستن به زور و تاریخی بودن تصاحب جزایر سه گانه از طرف ایران، حاکمیت قانونی ایران را بر این جزایر اثبات می کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۲:۰۷    
آبفروش از برگزاری رویداد هنری توسط جامعه ایمانی مشعر خبر داد و گفت: جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک موضوع محوری خلق آثار هنری جوان هیئات قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۹:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
بندرعباس - مشاور امور پزشکی استاندار هرمزگان از استقرار 45 دندانپزشک با 40 یونیت مجهز در جزیره بوموسی برای ارائه خدمات درمانی رایگان به ساکنین جزایر سه گانه خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر سیاست خارجی تاکید کرد: اسناد قدیمی موجود درباره جزایر سه گانه ابوموسی ، تنب بزرگ و تنب کوچک بر حاکمیت ایران بر این جزایر اذعان دارند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نخستین نشست نیاوران با عنوان ایرانی ترین جزایر با محوریت سه جزیره ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بیانیه مشترک رهبر چین و سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس طی چند روز گذشته بازتاب گسترده ای در داخل داشته و تمرکز عمدتا بر بند 12 آن در مورد جزایر سه گانه ایرانی بوده است ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۵:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
از آنجا که بیانیه مشترک چین و شورای همکاری به صورت علنی انتشار یافته و به این ترتیب سابقه ای ایجاد شده یا سابقه ای که احیانا از قبل وجود داشته تکرار شده، انتشار علنی یادداشت دیپلماتیک ارایه شده یا ثبت آن به عنوان سند شورای امنیت نیز ضرورت دارد ...
اقتصاد ایران: امام جمعه موقت تهران گفت: رئیس جمهور چین و هرکس دیگری بداند که ما در عرصه تمامیت ارضی با هیچ کسی رودربایستی نداریم و قاطع برخورد می کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۰۰:۳۶    
جماران : اخیرا برخی رسانه ها ادعاهایی را درباره نارضایتی رئیس جمهور چین از نحوه استقبال و شرایط پذیرایی دولت حسن روحانی از سفر سال 94 شی جین پینگ به تهران مطرح کردند و آن را عامل رویگردانی چین بعد از هفت سال از ایران دانستند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
جماران : در سفر رئیس جمهور چین به تهران در دوم بهمن 1394 چه گذشت؟ آیا نحوه استقبال دولت حسن روحانی از شی جین پینگ عامل رویگردانی از ایران بود که 7 سال بعد، در بیانیه مشترک سران چین و شورای همکاری خلیج فارس درباره جزایر سه گانه ایرانی پس از سفر او به ریاض آشکار شد؟
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۳:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به وقایع اخیر در ایران با بیان اینکه آنچه در ایران رخ داد یک جنگ هیبریدی بود، گفت: در این جنگ سیستم خبری، عملیات تروریستی و دستگاه های سیاسی و اطلاعاتی کشورها درگیر بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۲:۰۲   + ۴۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: انتظار نداشتیم بیانیه سال 2014 نشست وزرای خارجه منطقه و چین در مورد جزایر سه گانه ایرانی کپی پیست و تکرار شود و مراتب ناخرسندی و اعتراض خود را از مجاری دیپلماتیک با ارسال یادداشت رسمی به طرف چینی اعلام و ابلاغ کردیم.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۱:۱۰    
معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: جزایر سه گانه بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک از گذشته تاریخی متعلق به ایران بوده و برخی ادعا ها هیچ اثری بر حاکمیت عرضی ما نخواهد داشت.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سفر رییس جمهور چین به ریاض و امضای دو بیانیه ی ضد ایرانی در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس به معنای موضع گیری مداخله جویانه وی در مناقشات سرزمینی ایران و همسایگانش است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
جیانوی هن با بیان اینکه ایران یک شریک استراتژیک بسیار مهم برای چین محسوب می شود، تاکید کرد: چین هیچ قصدی برای نقض حاکمیت ارضی ایران ندارد و این کشور در بیانیه مشترک صرفا ابراز امیدواری کرده تا ایران و امارات از طریق مذاکرات و رایزنی های مسالمت آمیز در مورد جزایر سه گانه به اجماع برسند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
13 دسامبر 2022 هیئت تحریریه تارنمای تهران تایمز برگردان علی اصغر شهدی Asghar.shahdi@gmail.com مثل روز روشن است که جزایر بحرین از زمان پادشاهان باستان تاکنون بخشی از دولت اعظم بوده و شیوخ و مردم بحرین تحت حکومت دولت بزرگ از زندگی مرفهی برخوردار بوده و مشغول خدمت به آن دولت می باشند ...
وقت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
وقت نیوز - رییس جمهور چین دوشادوش اعراب یک سابقه حقوقی غلط را درباره جزایر سه گانه ابداع کرد
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- فریدون مجلسی کارشناس مسائل بین الملل با تحلیل روابط چین و عربستان به سایت دیده بان ایران گفت: آنقدر روابط اقتصادی و بازرگانی چین با عربها با اهمیت است که برای دلخوشی آنها اسمی از حل مسله جزایر سه گانه می آورند. ...