یکشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۷:۳۶Oct 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تایوان»

خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
کره شمالی از آمریکا به علت فرستادن کشتی های جنگی از طریق تنگه تایوان انتقاد کرد.
همشهری   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
جو بایدن برخلاف دهه ها رویکرد محتاطانه آمریکا در قبال مسئله تایوان و چین، اعلام کرده است که در صورت حمله نظامی پکن، واشنگتن از تایوان دفاع خواهد کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
کره شمالی روز شنبه دولت آمریکا را متهم به افزایش تنش های نظامی با چین از طریق حمایت از تایوان کرد و گفت که افزایش حضور نظامی ایالات متحده در منطقه تهدیدی بالقوه علیه پیونگ یانگ است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات مداخله جویانه مقامات آمریکا هشدار داد که واشنگتن باید از ارسال پیام اشتباه به تایوان در این زمینه خودداری کند.
رادیو پیام   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۳    
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: مساله تایوان صرفا امور داخلی چین است . وانگ ونبین هشدارداد : هیچ کس نباید عزم ، اراده و توانایی مردم چین برای دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود را دست کم بگیرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کره شمالی دخالت واشنگتن در مساله تایوان را محکوم و اعلام کرد اظهارات رییس جمهوری آمریکا در مورد این منطقه تشدید کننده تنش های نظامی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: کره شمالی امروز (شنبه) آمریکا را بابت تنش نظامی با چین به واسطه مداخله در امور تایوان مورد انتقاد قرار داد. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، "پاک میونگ هو" معاون وزیر خارجه کره شمالی همچنین آمریکا را به تلاش برای ساقط کردن حکومت های پکن و پیونگ یانگ متهم کرده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۱    
اظهارات رئیس جمهوری آمریکا درباره تعهد واشنگتن به دفاع نظامی از تایوان و واکنش چین به این اظهارات، تشدید تنش ها بین چین و آمریکا و به نوعی آغاز جنگ سرد میان این دو کشور را نشان می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد کره شمالی با حمایت از چین حضور نظامی آمریکا در تایوان را تحریک آمیز خواند که در نهایت می تواند به تهدیدی برای کره شمالی در شبه جزیره کره منجر شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۲    
کره شمالی واشنگتن را به ایجاد تنش با چین از طریق حمایت نسنجیده از تایوان متهم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان و تحلیلگران اظهارات رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر دفاع از تایوان درصورت حمله نظامی چین به این جزیره، صحبت های وی را یک گاف سیاسی تلقی می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه کره شمالی در بیانیه ای ضمن محکوم کردن دخالت های آمریکا در تایوان، اعلام کرد که پایبندی واشنگتن به سیاست چین واحد ظاهری است و آمریکا در تلاش است تا دولت پکن را سرنگون کند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه چین به دنبال سخنان اخیر جو بایدن از ایالات متحده خواسته است تا "هر اقدامی در ارتباط با تایوان را با احتیاط انجام دهد." به گزاری بی بی سی، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفته است اگر چین به تایوان حمله کند، کشورش از تایوان دفاع خواهد کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
چین در واکنش به سخنان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا درباره تایوان از او خواست تا در اظهاراتش "احتیاط" کرده و از ارسال هرگونه سیگنال اشتباه خودداری کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۷:۱۰    
پس از سخنان بایدن مبنی بر حمایت نظامی همه جانبه آمریکا در قبال تایوان، کاخ سفید اعلام کرد هیچ تغییری در سیاست های واشنگتن در قبال تایپه ایجاد نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ سفید گفت رئیس جمهور آمریکا تصمیمی برای تغییر در سیاست های ما در قبال تایوان اتخاذ نکرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۳:۴۲    
یک دهکده توریستی با ایده دنیای آینده در شمال تایوان در حال احداث بود که حوادث متعدد در آن از یک سو کمبود امکانات مالی از سوی دیگر به بد شگون بودن این طرح دامن زد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۲:۵۰    
جنگ لفظی بین مقام های سیاسی چین و تایوان بالا گرفته و دو طرف یکدیگر را به اقدام نظامی تهدید کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا- دولت دموکرات بایدن که مقابله با چین را در اولویت سیاست خارجی خود قرار داده، با موضع گیری در قبال تایوان، در حال افزایش تنش میان خود و پکن شده است.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
جو بایدن ، رئیس جمهوری آمریکا بر حمایت نظامی کشورش از تایوان تاکید ک به دنبال انتشار خبر آزمایش موشک فراصوت چین، پنتاگون نیز از تلاش موفقیت آمیز ارتش آمریکا در چندین مورد تسلیحاتی مافوق صوت خبر داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۱    
رئیس پنتاگون امروز جمعه با اعلام رویکرد یک بام و دو هوای آمریکا گفت که واشنگتن همزمان هم به سیاست چین واحد متعهد است و هم از کمک به تایوان برای دفاع از خودش دریغ نخواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا امروز (جمعه) در دومین روز نشست وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در بروکسل گفت، وارد فرضیات درباره واکنش واشنگتن به حمله احتمالی چین به تایوان نمی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد به تایوان برای دفاع از خود در برابر چین کمک خواهد کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۰    
چین به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا درباره تایوان واکنش نشان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۰    
وزیر دفاع انگلیس از چین خواست راه حلی صلح آمیز برای حل اختلافات با تایوان بیابد و دست به اقدامات خطرناک نزند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۶    
دولت چین به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درباره مسائل تایوان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۰    
پس از حمایت واشنگتن از تایپه در برابر پکن وزارت خارجه چین اعلام کرد آنچه را که به عنوان منافع اصلی خود می داند، واگذار نمی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
نماینده چین در سازمان ملل متحد گفت، آمریکا باید از تلاش برای کشاندن تایوان به ورطه جنگ دست بردارد زیرا چنین جنگی به نفع هیچکس نخواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
چین در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا از دولت این کشور خواست تا پیام نادرستی به جدایی طلبان تایوان ارسال نکنند زیرا پکن در برابر این موضوع به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایلنا به نقل از سی ان ان: جو بایدن ، رئیس جمهوری آمریکا بر حمایت نظامی کشورش از تایوان تاکید کرد. بایدن گفت که چنانچه چین به تایوان حمله نظامی کند، آمریکا از این جزیره دفاع خواهد کرد. وی افزود: آمریکا قانونا موظف است که ابزارهای دفاعی را در اختیار تایوان قرار دهد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۰    
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ایالات متحده در صورت حمله احتمالی نظامی از سوی جمهوری خلق چین آماده دفاع از تایوان خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۹    
رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای اعلام کرد که آمریکا متعهد به دفاع از تایوان در برابر حمله احتمالی چین است اما درعین حال تاکید کرد که طرفین متعهد به توافق تایوان هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
بایدن اظهار کرد که آمریکا در قبال تایوان تعهد دارد و قرار است از این جزیره در برابر چین حمایت و دفاع کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا واشنگتن از تایوان در برابر فشارهای چین دفاع خواهد کرد، گفت آمریکا متعهد است که این کار را انجام دهد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۵    
شفقنا- رییس جمهور آمریکا گفت کشورش در برابر چین از تایوان حمایت خواهد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ جو بایدن گفت: اگر چین به تایوان حمله کند، آمریکا از این جزیره دفاع خواهد کرد. چین تایوان را جزیی از خاک خود می داند. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا با ادعای اینکه واشنگتن برترین قدرت نظامی در تاریخ محسوب می شود، اعلام کرد در صورت وقوع درگیری بین تایوان و چین، ایالات متحده از تایوان دفاع خواهد کرد.
وزیر دفاع انگلیس مدعی شد، قدرت نمایی نظامی چین در مقابل تایوان و پاسخ تایوانی ها ممکن است دچار اشتباه محاسباتی شده و به وقوع درگیری منجر شود
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به جدیدترین تصمیم پارلمان اروپا برای تعمیق روابط با تایوان در خصوص هرگونه تلاش برای تضعیف حاکمیت و تمامیت ارضی چین هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: پکن موضع اتحادیه اروپا در قبال تایوان را که در گزارش جدید پارلمان اروپا ارائه شده محکوم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مقام ارشد دستگاه امنیتی تایوان با هشدار درباره حوادث غیرمترقبه ای که ممکن است با چین به وجود آید، اما تاکید کرد که احتمال وقوع جنگ بین دو کشور بسیار کم است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی 2 دانشگاه روسیه در 698 مرکز آموزش عالی از 50 کشور توانست در 10 دانشگاه برتر رتبه بندی تایمز هایر اجوکیشن 2022 دانشگاه ها قرار گیرد. روسیه پس از چین و با سبقت از تایوان دومین کشور با بالاترین تعداد دانشگاه بین 200 موسسه برتر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
جوزف وو وزیر خارجه تایوان به همراه رئیس اتاق بازرگانی این جزیره خودمختار، هفته آینده برای سفری 4 روزه عازم جمهوری چک خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۲۷    
دنیای اقتصاد: شرکت صنایع نیمه رسانای تایوان (TSMC) تایید کرد که در حال برنامه ریزی برای ساخت یک کارخانه تراشه های رایانه ای در ژاپن است. مدیر عامل TSMC در این خصوص اظهار کرد این شرکت، بزرگ ترین تولیدکننده قراردادی نیمه هادی ها در جهان ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ارتش چین با انتقاد از ایالات متحده و کانادا بابت اینکه کشتی های جنگی خودشان را از تنگه تایوان عبور دادند، گفت که آنها صلح و ثبات در این منطقه را تهدید می کنند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رادیو بین المللی چین نوشت: وقتی این سؤال مطرح می شود که کدام طرف مسئول تنش های فزاینده در سراسر تنگه تایوان است، پکن یا واشنگتن، آمریکا شبیه سارقی به نظر می آید که فریاد دزد را بگیرید سر می دهد!
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۷:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مجری تلویزیونی تایوان با اعتراف به قدرت پهپادی جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران با قدرت پهپادی خود به دنبال تغییر ساختار امنیتی خاورمیانه است. منبع: کاوش مدیا
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
یک اندیشکده تندروی آمریکایی در تحلیلی نوشت، با توجه به تنش فزاینده چین و تایوان، دولت آمریکا باید با استقرار بمب های اتمی در تایوان به این جزیره علیه چین کمک کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شرکت فاکس کان بزرگترین کارخانه مونتاژ آیفون در تایوان از تولید سه نوع خودروی برقی شامل یک اتوبوس، یک خودروی شاسی بلند و یک خودروی معمولی خبر داده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ارتش چین روز یکشنبه، ایالات متحده و کانادا را به دلیل عبور کشتی های جنگی خود در تنگه تایوان محکوم و این کشورها را متهم کرد که صلح و ثبات منطقه را تهدید می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ادامه اعتراضات به ویدئوی اهانت آمیز به قرآن در بنگلادش، عبور کشتی های جنگی آمریکا و کانادا از تنگه تایوان و اعتراض دانشجویان پزشکی در تل آویو، از مهم ترین اخبار حوادث جهان در 24 ساعت گذشته بود.