پنجشنبه ۰۷ مردادساعت ۰۲:۰۰Jul 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واشنگتن»

فرارو   ۵۸ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
سفر وندی شرمن، دومین مقام بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا به چین از اهمیت بسزایی برخوردار است. این سفر در شرایطی صورت می گیرد که تنش های بین دو کشور بالا گرفته است. به همین منظور واشنگتن امیدوار است که زمینه های همکاری با چین را پیدا کند، در عین حال که در موضوعات مورد اختلاف با پکن رودررو هم شود ...
ایران پرس   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در ادامه اقدامات خصمانه واشنگتن علیه سوریه، 8 فرد و 10 نهاد مرتبط با این کشور را تحریم کرد.
برترین ها / فرارو   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
انتخاب: یک مقام آمریکایی گفت دولت جو بایدن در حال رصد بحث های عمومی در ایران است ولی هیچ چیز قطعی ای درباره موضع دولت آتی نشنیده است. به نقل از اکسیوس این مقام حاضر در مذاکرات وین اعلام کرد که که پنجره برای دستیابی به توافق برای زمان زیادی بیشتری نخواهد ماند و ایرانی ها باید به سرعت به میز ...
یک مقام آمریکایی به تغییر دولت ایران اشاره کرد و به تارنمای خبری آکسیوس گفت که موضع واشنگتن تغییر نخواهد کرد و تهران نمی تواند توافق هسته ای را بازآفرینی کند.
وزیر خارجه آمریکا از کشته شدن شهروندان افغان همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از این کشور ابراز تاسف کرد.
55آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان در گفتگویی با یک رسانه آمریکایی تاکید کرد که واشنگتن واقعاً افغانستان را به هم ریخته و حال دشوار است که طالبان به سازش روی بیاورد.
دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مهر : رئیس پنتاگون در حالی مدعی باز بودن درهای دیپلماسی به روی کره شمالی شده است که گفتگوهای مستقیم میان سران واشنگتن و پیونگ یانگ در دوران ترامپ با کارشکنی آمریکا شکست خورد.
اقتصاد نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : پس از پایان دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن و توافق دو طرف بر خروج نیروهای رزمی آمریکا از خاک عراق و ابقای مشاوران نظامی، کمیته هماهنگ کننده گروه های مقاومت عراق بیانیه ای در این خصوص صادر کرد.
روز پلاس   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پس از پایان دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن و توافق دو طرف بر خروج نیروهای رزمی آمریکا از خاک عراق و ابقای مشاوران نظامی، کمیته هماهنگ کننده گروه های مقاومت عراق بیانیه ای در این خصوص صادر کرد.
خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
پس از پایان دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن و توافق دو طرف بر خروج نیروهای رزمی آمریکا از خاک عراق و ابقای مشاوران نظامی، کمیته هماهنگ کننده گروه های مقاومت عراق بیانیه ای در این خصوص صادر کرد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک مقام آمریکایی به تغییر دولت ایران اشاره کرد و به تارنمای خبری آکسیوس گفت که موضع واشنگتن تغییر نخواهد کرد و تهران نمی تواند توافق هسته ای را بازآفرینی کند.
آنا   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا از کمک های مالی به ارزش 25 میلیون دلار برای حمایت از تلاش های هند در مقابله با کرونا خبر داد.
پس از پایان دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن و توافق دو طرف بر خروج نیروهای رزمی آمریکا از خاک عراق و ابقای مشاوران نظامی، سخنگوی کتائب حزب الله عراق گفت که دولت کنونی عراق صلاحیت مذاکره با واشنگتن را ندارد.
پارسینه   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن وزیرامورخارجه آمریکا، در جریان سفر خود به هند از کشته شدن شهروندان افغان همزمان با خروج نیرو های واشنگتن از کابل ابراز نگرانی کرد. بلینکن در بخشی از سخنان خود گفت: تن ها راه صلح در افغانستان مذاکره بود که همه طرفین باید آن را جدی بگیرند. ...
دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا : منابع عراقی فاش کردند که برخی گروه های مسلح و هم پیمانان سیاسی، در صدد هستند با به تعویق انداختن انتخابات آتی تا اطلاع ثانوی، از مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور سلب اعتماد کنند.
تازه ترین ها   ۷ ساعت پیش    
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از الفرات نیوز، احمد عبدالساده تحلیلگر مسائل سیاسی عراق به توافق اخیر بغداد- واشنگتن در کاخ سفید واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: در توافق اخیر میان بغداد و واشنگتن موضوع خوشحال کننده ای به چشم نمی خورد. ...
نماینده مجلس اعلای عراق در ایران خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق را مانور تبلیغاتی دانست و گفت: واشنگتن به هیچ تعهد و قولی پایبند نیست. سیاست و رویکرد اصلی واشنگتن باقی ماندن در عراق است.
مدار شرقی   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تلاش نفسگیر عراقی ها برای دموکراسی مشخص نیست که راه به جایی ببرد یا خیر؟ آمریکایی ها با تغییر در لباس میش در عراق ماندگار شدند و وعده های رنگینی را به نخست وزیر الکاظمی داده اند این در حالی است که عراق همچنان درگیر جنگ احزاب و نارضایتی اقشار این مردم از وضعیت موجود است.
ایلنا   ۱۰ ساعت پیش    
سفیر روسیه در آمریکا از گفت و گوهای سازنده بین واشنگتن و مسکو در سطح کارشناسان درباره سوریه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سفیر روسیه در واشنگتن گفت آمریکایی ها ظرف سال های گذشته 6 بار پیشنهادات مسکو درخصوص امنیت سایبری را بی پاسخ گذاشته اند.
خبر آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: "در حالی که این هفته برای خروج نیروهای رزمی آمریکا از عراق توافق شد، نه رهبران عراقی و نه آمریکایی نمیتوانند علنا به اینکه چقدر آنها به یکدیگر نیاز دارند، اذعان داشته باشند."
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سفیر روسیه در ایالات متحده معتقد است که تنها در صورت تغییر سیاست واشنگتن در برخورد با مسکو، این امکان وجود دارد که آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست روسیه حذف شود.
تازه ترین ها   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از سومریه نیوز، جعفر الحسینی سخنگوی گردان های حزب الله عراق به توافق اخیر بغداد- واشنگتن واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: حضور نیروهای آمریکایی در عراق تحت هر عنوانی غیرقابل قبول است. ...
روزنامه ابتکار   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
دو ائتلاف الفتح و النصر و همچنین جریان حکمت ملی عراق امروز سه شنبه از دستیابی تیم مذاکره کننده عراق به توافق با واشنگتن برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق استقبال کرد. ...
روزنامه ابتکار   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا گفت، کشورش از گفتگو با کره شمالی استقبال می کند اما همزمان متمرکز بر تعهدش به کمک به دفاع از کره جنوبی است. او تاکید کرد که واشنگتن به دنبال رویارویی با پکن نیست. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
یک روزنامه ایتالیایی حضور ایران در در رژه روسیه را پیامی اشکار به واشنگتن تفسیر کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی گردان های حزب الله عراق با اشاره به توافق اخیر بغداد واشنگتن تصریح کرد: حضور نیروهای آمریکایی در عراق تحت هر عنوانی غیرقابل قبول است. به گزارش شفقنا به نقل از سومریه نیوز، جعفر الحسینی سخنگوی گردان های حزب الله عراق به توافق اخیر بغداد- واشنگتن واکنش نشان داد ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
آناتولی آنتونف، سفیر روسیه در واشنگتن گفت حذف نام آمریکا از فهرست کشورهای غیردوست منوط به تغییر رفتار این کشور است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا-بایدن نیروهای آمریکایی را از عراق خارج نمی کند، فقط برچسب ماموریتشان را عوض می کند. این اقدام تنها در خدمت تقویت جنگ های همیشگی آمریکاست به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
پس از پایان دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن و صدور بیانیه پایانی با تأکید بر خروج نیروهای رزمی آمریکا از عراق، سفیر آمریکا در بغداد می گوید که واشنگتن به حمایت خود از دولت عراق برای رویارویی با چالش ها ادامه می دهد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا: یک تحلیلگر آمریکایی پیشبینی کرد که دولت آمریکا احتمالا معافیت های عراق از تحریم های انرژی ایران را تمدید خواهد کرد تا بغداد بتواند به واردات انرژی از تهران ادامه دهد. ...
برخی تحلیل ها حاکی از آن هستند که دولت جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا احتمالاً معافیت عراق از تحریم ها علیه ایران برای واردات انرژی را تمدید خواهد کرد.
قم نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
قم نیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از نجیب میقاتی خواست تا هر چه سریعتر کابینه جدید لبنان را تشکیل دهد.
برترین ها / صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۷   + ۳۱ سایت دیگر  
روزنامه شرق در گزارشی ماجرای دست نوشته بایدن درباره ایران در دیدار با نخست وزیر عراق را بررسی کرده. در این گزارش می خوانید: * رئیس جمهور آمریکا در سفر عراق برای ایران پیامی داشت؛ اما ظاهرا به جای اینکه پیام را از واسطه میزبان عراقی اش بفرستد، ایده بهتری پیدا کرده بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
یک وبسایت خبری آمریکایی به نقل از یکی از مقام های دولت واشنگتن از تداوم مأموریت آمریکا در سوریه با حضور 900 نظامی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا با ادعای اینکه ممکن است واشنگتن به دلیل حملات سایبری وارد جنگی واقعی با یک قدرت جهانی شود، روسیه و چین را به صورت غیرمستقیم تهدید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
گردان های حزب الله و سید الشهدای عراق هدف از گفت وگوهای استراتژیک اخیر میان بغداد و واشنگتن را مشروعیت بخشیدن به حضور آمریکا در کشورشان اعلام کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – تارنمای وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد که تیم لندرکینگ (Tim Lenderking) نماینده ویژه دولت واشنگتن در امور یمن برای انجام گفت و گوهایی با مقامات سعودی، به ریاض سفر کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بانک جهانی با نخست وزیر عراق در واشنگتن دیدار و بر لزوم اصلاح بخش بانکی تاکید کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا و جمعی از نمایندگان کنگره مدعی هستند که چین با ساخت سیلوهای ذخیره موشک، به دنبال افزایش توان هسته ای در راستای تهدید واشنگتن و متحدانش است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۰    
تهران- ایرنا- دولت جو بایدن در نظر دارد تا روابط جدیدی را میان واشنگتن و کشورهای جنوب شرق آسیا پس از سالها سایه چین بر این منطقه ایجاد کند.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
چند روز گذشته شاهد سفر وزیر خارجه قطر به ایران بودیم، وی پیش از این به واشنگتن هم رفته بود.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۲    
رئیس جمهور ایالات متحده معتقد است که واشنگتن باید با مسکو و پکن همکاری کند، اگرچه آنها برای طرف آمریکایی رقیب و مخالف هستند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
سفیر آمریکا در بغداد شامگاه سه شنبه مدعی شد، واشنگتن دنبال ایجاد مشکل میان عراق و ایران نیست و آمریکا روابط عادی میان ایران و عراق را تشویق می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۰   + ۲۱ سایت دیگر  
با آنکه ایران از ابتدای مذاکرات وین گفته همه تحریم های آمریکا باید لغو شود، یک دیپلمات آمریکایی ادعا کرد در صورت بازگشت ایران به تعهدات، واشنگتن تحریم های ناسازگار با برجام را برمی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اقلیم کردستان عراق ضمن استقبال از نتایج گفتگوی استراتژیک میان آمریکا و عراق، آن را "گامی مهم" در مسیر تقویت مشارکت استراتژیک و همکاری ها میان دو طرف دانست.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
پس از پایان دور چهارم گفت و گوی راهبردی بغداد و واشنگتن و انتشار مفاد بیانیه پایانی، منابع خبری می گویند، این بیانیه تفاوتی با بیانیه دور سوم ندارد و فقط نامگذاری ها تغییر کرده.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که اگر ایالات متحده درگیر "یک جنگ واقعی با یک قدرت مهم" شود، این می تواند نتیجه یک حمله سایبری بزرگ علیه کشورش باشد؛ او بر آنچه واشنگتن به عنوان رشد تهدید روسیه و چین اشاره می کند، تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۲۵    
سخنگوی وزارت خارجه روسیه خواستار زدودن و رفع پیامدهای منفی حضور نظامی آمریکا در کشورهای خاورمیانه شد.