دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۲۱:۵۳Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «همکاری های راهبردی»

تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۲۱    
همکاری های راهبردی رو به رشد بین فرانسه، ارمنستان و هند منعکس کننده ترکیبی از منافع ملی و آرمان های جهانی است که ناشی از نگرانی های امنیتی متقابل و جاه طلبی مشترک برای افزایش تجارت و همکاری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سفیر ایران در ارمنستان، فرمت 3+3 را بستری برای حل مسائل منطقه توسط کشورهای منطقه عنوان کرد و گفت تهران به دنبال ایجاد صلح واقعی در منطقه است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۸:۰۷    
مچنین نویسنده مشترک کتاب "منطقه خطر: درگیری پیش رو با چین The Danger Zone: The Coming Conflict with China" است. دوران پس از جنگ سرد، در اوایل دهه 1990، با نگرش بلندپروازانه ای در مورد صلح جهانی آغاز شد. اکنون، سه دهه بعد، آن دوران با افزایش خطرات وقوع یک جنگ جهانی پایان می یابد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۱:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
وزارت خارجه کره شمالی روز یکشنبه از تداوم همکاری های راهبردی با روسیه در راستای دفاع از منافع دو کشور خبر داد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۰:۲۲    
وزرای خارجه ایران و روسیه بر اهمیت نهایی کردن معاهده همکاری های جامع و راهبردی دو کشور تاکید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۸:۱۴   + ۶۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه با تاکید بر تسهیل موضوعات تجاری و ترانزیتی بین تهران و مسکو و لزوم گسترش مناسبات دو جانبه، بر اهمیت نهایی کردن معاهده همکاری های جامع و راهبردی دو کشور تاکید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۶:۰۸    
تهران- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری مشترک با سوبرامانیام جایشانکار همتای هندی خود گفت:همکاری های چندجانبه و راهبردی ایران و هند به خصوص پس از عضویت در دو سازمان شانگهای و بریکس افزایش پیدا کرده است و البته هند در عضویت ایران تاثیرگذار بود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه کشورمان گفت:همکاری های چندجانبه و راهبردی ایران و هند به خصوص پس از عضویت در دو سازمان شانگهای و بریکس افزایش پیدا کرده است و البته هند در عضویت ایران تاثیرگذار بود و از نقش مثبت آنها تشکر می کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی گفت: با توجه به همکاری های راهبردی و علمی ایران در منطقه، آماده هرگونه همکاری مشترک با وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی سوریه هستیم.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۰۸:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
در حالی که رسانه ها و چهره های سیاسی و حقوقی، موضع اخیر روسیه در برابر جزایر سه گانه را محکوم کردند، روزنامه دولت آن را موضوعی فرعی خواند! روزنامه ایران نوشت: ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه همکاری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: برای موفقیت اقتصاد دانش بنیان نیاز به تربیت جامعه دانش بنیان داریم؛ ایجاد ساختار بینابینی بین دانشجویان و صنعت وظیفه جامعه دانشگاهی است.
اقتصاد ایران: رییس مرکز توسعه همکاری های راهبردی معاونت علمی از تعریف پروژه های تحقیقاتی مشترک بین دانشمندان ایرانی و خارجی خبر داد و گفت: 10 هزار دلار گرنت به شرکای ایرانی پرداخت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه همکاری های راهبردی معاونت علمی از تعریف پروژه های تحقیقاتی مشترک بین دانشمندان ایرانی و خارجی خبر داد و گفت: 10 هزار دلار گرنت به شرکای ایرانی پرداخت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۳:۵۷    
تهران – ایرنا - مقاله نویس تارنمای هیل در نوشتاری با اشاره به افزایش همکاری های اقتصادی و راهبردی ایران و کشورهای حاشیه دریای سیاه، از دولتمردان آمریکایی خواست تا به جای توجه به امور داخلی به دقت این تحولات را زیرنظر داشته باشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۲:۱۹    
تهران- ایرنا- رئیس جمهوری کره جنوبی امروز یکشنبه نسبت به گسترش همکاری های راهبردی ویژه با هند به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک این دوکشور ابراز امیدواری کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۹:۱۸    
اسلام آباد - ایرنا - نیروی دریایی پاکستان اعلام کرد: رزمایش دریایی مشترک با چین موسوم به محافظان دریا 2023 با تمرکز بر تحکیم همکاری های راهبردی میان دو کشور در سواحل بندر کراچی در جنوب پاکستان آغاز شد.
ریاض امروز میزبان نشست سران عربستان و آفریقا بود که در آن همکاری های راهبردی بین دو طرف در زمینه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- شی جین پینگ رئیس جمهوری چین در دیدار با معاون رئیس جمهور آفریقای جنوبی تاکید کرد که پکن برای همکاری با کشورهای آفریقایی با هدف پیشبرد توسعه زیر ساخت، کشاورزی و نیروی انسانی آمادگی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۰۸:۵۵    
اتمام مأموریت سفیر ایران در ترکمنستان، تاکید میرضیایف بر همکاری های راهبردی جامع بین ازبکستان و ترکیه و سفر معاون نخست وزیر ازبکستان به افغانستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۳:۰۲    
رئیس جمهور ازبکستان در پیام تبریکی به رئیس جمهور ترکیه به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس جمهوری در این کشور بر شراکت راهبردی جامع بین مردم دو کشور تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۱۸:۳۶    
تهران-ایرنا- شی جین پینگ رئیس جمهوری چین در دیدار با آرتور لیرا رئیس مجلس برزبل تاکید کرد که پکن مایل به توسعه همکاری های راهبردی با برزیلیا است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: ایران و روسیه در بخش های مختلف همکاری های راهبردی دارند که این همکاری ها باید در حوزه های اقتصادی نیز گسترش یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۲۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه -استاندار حلب سوریه گفت: روابط سوریه و ایران دارای ریشه های عمیق تاریخی بوده و به خاطر چالش ها و منافع مشترک بر همکاری های راهبردی در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استوار است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۲۰:۴۶    
ابراز نگرانی ها در غرب پیرامون گسترش روابط راهبردی ایران و روسیه همچنان ادامه دارد و مجله آمریکایی فارن افرز در روز جمعه در تازه ترین گزارش خود، تاکید کرد مقام های آمریکایی و اروپایی باید بیش از پیش نگران تعمیق همکاری های راهبردی تهران و مسکو باشند.
شادا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در راستای تحقق وعده ها و شعارهای خود بیشترین هماهنگی را در تیم اقتصادی خود و همچنین همکاری های راهبردی دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: عملیاتی کردن سند همکاری های راهبردی و بلندمدت ایران و سوریه دارای اهمیت دوچندان است و مقامات دو کشور باید این موضوع را در دستورکار قرار دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۰:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد:چین یکی از 3 کشور برتر در زمینه سرمایه گذاری خارجی است و این فرصت ویژه ای است که می توان با توجه به سند 25 ساله همکاری های راهبردی ایران و چین برای تشویق چینی ها برای سرمایه گذاری در ایران از آن بهره برد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۴:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت : به زودی با تدوین برنامه همکاری های راهبردی بلندمدت میان ایران و مالزی شاهد جهش در سطوح مختلف از روابط دو کشور خواهیم بود. ...
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۰:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه ایران نوشت: به زودی با تدوین برنامه همکاری های راهبردی بلندمدت میان ایران و مالزی شاهد جهش در سطوح مختلف از روابط خواهیم بود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۰۶   + ۴۹ سایت دیگر  
روسای جمهور ایران و چین بر تقویت همکاری های دو جانبه و روند چند جانبه گرایی بویژه در چارچوب بریکس تاکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۱:۱۷   + ۵۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور، تدوین برنامه همکاری های راهبردی بلندمدت میان دو کشور را ترسیم کننده افق های جدید در تعاملات ایران و مالزی دانست و گفت: امیدواریم با تهیه و تدوین این برنامه، بتوانیم راه های طی نشده را تجربه کنیم.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
در جریان سفر اخیر فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مسکو، دوطرف توافق کردند همکاری های دفاعی دوجانبه را در حوزه های مختلف گسترش دهند؛ مناسباتی که این روزها بیش از هر زمان دیگری درحال گسترش است و کارشناسان معتقدند دوطرف مشغول تقویت همکاری های راهبردی دوجانبه دراین زمینه هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
سفیر روسیه در عشق آباد بر گسترش همکاری های راهبردی کشورش با ترکمنستان تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۳۹    
اسلام آباد - ایرنا - همزمان با دهمین سال از اجرای کریدور اقتصادی پاکستان-چین، دولت اسلام آباد در تکاپوی میزبانی از فرستاده ویژه رئیس جمهوری چین است، بازدیدی که بیانگر مرحله جدید از تقویت همکاری های راهبردی دو کشور به ویژه در حوزه های انرژی و اقتصادی است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل پنجشنبه گذشته در سفری دوروزه به باکو با الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد. بنا بر اعلام وزارت دفاع اسرائیل، چالش های مشترک و همکاری های راهبردی در این دیدار مورد بحث قرار گرفت ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۶:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل پنجشنبه گذشته در سفری دوروزه به باکو با الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد. بنا بر اعلام وزارت دفاع اسرائیل، چالش های مشترک و همکاری های راهبردی در این دیدار مورد بحث قرار گرفت ...
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در مسکو با فیصل بن فرحان آل سعود، همتای سعودی خود درباره همکاری های راهبردی بین دو کشور گفتگو کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۹    
تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی ان.تی.وی خبر داد که دولت های ترکیه و قطر در نظر دارند، همکاری خود را در زمینه نظامی و فنی به طور فعال توسعه دهند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
پایتخت روسیه این هفته میزبان نشستی میان وزیر خارجه این کشور و همتایانش از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است که در چارچوب همکاری های راهبردی برگزار می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دیپلماسی پارلمانی می تواند تسهیل گر نهایی شدن توافقنامه همکاری های جامع میان تهران و مسکو شود.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۳:۲۴    
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه دیدارهای خود در بغداد، با محمد السودانی، نخست وزیر و فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق دیدار کرد؛ در این دیدارها همکاری های راهبردی دو کشور به ویژه در سطح منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر [...]
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۵:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه دیدارهای خود در بغداد، با محمد السودانی، نخست وزیر و فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق دیدار کرد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: رهبر کره شمالی با اعلام حمایت کامل کشورش از مسکو و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، خواهان تقویت همکاری های راهبردی میان پیونگ یانگ و مسکو برای پیشبرد اهداف مشترک شد. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - یک کارشناس مسائل آسیای مرکزی با بیان اینکه ترانزیت و به طور کلی ژئواکونومی حوزه ای است که می تواند روابط تهران و تاشکند را به سطح راهبردی ارتقا دهد ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
پس ازآنکه ائتلاف دولت های غربی نتوانستند امنیت کشتیرانی را در منطقه خلیج فارس حفظ کنند، دولت های عربی با کنار گذاشتن تکیه امنیتی به قدرت های حوزه یورو آتلانتیک، سیاست گسترش همکاری های راهبردی با تهران را برگزیدند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور تاجیکستان و وزیر امور خارجه روسیه در خصوص تقویت همکاری های راهبردی دو کشور در زمینه های مختلف گفت وگو و تبادل نظر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان از رئیس جمهور ترکیه دعوت کرد تا در هفتمین نشست همکاری های راهبردی بین آنکارا و اسلام آباد شرکت کند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین کرمان ؛به منظور توسعه فعالیت های مشترک علمی پژوهشی و فن آوری؛مس باهنر و شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) تفاهم نامه همکاری امضا کردند. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در پی لغو سفر وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی، وی سه شنبه هفته جاری برای رایزنی درباره همکاری های راهبردی عازم عربستان سعودی می شود.