سه شنبه ۰۸ اسفندساعت ۱۰:۴۰Feb 2024 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چند جانبه گرایی»

ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت اعزامی به چهاردهمین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی(APA) در باکو آذربایجان، ضمن ارائه سخنرانی به طرح مواضع جمهوری اسلامی ایران در تقویت چندجانبه گرایی در منطقه آسیا پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر خارجه چین در سفر به اسپانیا از آمادگی کشورش برای همکاری با اتحادیه اروپا در زمینه تجارت آزاد و چندجانبه گرایی خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان در توئیتی درباره دیدار با نماینده سوئیس نوشت: طی دیدار نماینده سوئیس توجه داده شد؛ کاربرد "باید" در نظام بین الملل از ناحیه خود قدرت های بزرگ بی اثر و ناممکن شده است. آیا چندجانبه گرایی غرب توانست با "باید" از مردم غزه صیانت کند؟ ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کنفرانس خبری مونیخ با دفاع از رویکرد جو بایدن در قبال چالش های بین المللی عنوان کرد که ایالات متحده نباید از حمایت از دموکراسی و چندجانبه گرایی و همچنین دفاع از قوانین و نرم های بین المللی شانه خالی کند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۰:۰۶    
سید محمد هاشمی : ویتنام کشوری است که در عرصه جهانی به دلیل پیشرفت اقتصادی سریع و پایدار، به عنوان الگوی اجرای اصلاحات و توسعه و رشد اقتصادی شناخته می شود. سیاست این کشور طی دهه های گذشته کاهش تنش ها، رفع سوءتفاهمات و افزایش ثروت ملی بوده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: توجه بر چندجانبه گرایی و اصلاح ساختار شورای امنیت و سازمان ملل یک ضرورت اساسی به شمار می رود.
چهارمین نشست کنفرانس خلع سلاح به صحنه ای از حمایت بالغ بر 20 کشور عضو کنفرانس از مردم فلسطین تبدیل شد و رژیم اسرائیل و مهمترین حامی آن یعنی آمریکا با جلوگیری از عضویت ناظر فلسطین در کنفرانس خلع سلاح مانع از بهره مندی مردم فلسطین از حق تعیین سرنوشت و حضور فعالانه در جامعه بین المللی شدند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مسکو- ایران پرس: معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه درباره نتایج و دستاوردهای نشست بریکس در مسکو گفت: جمهوری اسلامی ایران و بریکس به دنبال چندجانبه گرایی و عدالت در جهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مهدی صفری، معاون هماهنگی دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران بدنبال چندجانبه گرایی و عدالت در جهان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۰:۰۴   + ۳۸ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با مدیر کمیته اجرایی ساختار منطقه ای ضد تروریسم سازمان همکاری شانگهای گفت: تنها راه بشر، چندجانبه گرایی است و سازمان همکاری شانگهای، کارآمدی خود را در عرصه مقابله با تروریسم اثبات کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- هان ژنگ معاون رئیس جمهور چین با دنیس فرانسیس رئیس هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پکن دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، معاون رئیس جمهور چین در این دیدار با بیان اینکه پکن به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه اقتصاد های نوظهور جهان موسوم به بریکس، در نخستین اجلاس رسمی سال 2024 میلادی بر چند جانبه گرایی برای توسعه و امنیت عادلانه جهانی تاکید کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۶    
تهران- ایرنا- دستیار وزیر امور خارجه از برگزاری نمایشگاهی در وین خبر داد که عمکلرد چندجانبه گرایی ایران را در ایام الله دهه فجر به رخ جهانیان می کشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته ارتباطات بین الملل ستاد مرکزی دهه فجر با بیان اینکه اکنون در دوران چندجانبه گرایی به سرمی بریم، گفت: جمهوری اسلامی فرصت حضور در این نظام چندجانبه را به دست آورده و لذا باید دهه فجر را فرصتی خوب برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و معرفی تفکر انقلاب اسلامی به دنیا بدانیم.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران گفت: یکجانبه نگری و یکسونگری غرب در حمایت چشم بسته از یک رژیم نامشروع و جنایتکار، تمامی دستاوردهای بشر در حوزه چندجانبه گرایی و حقوق بین المللی را به قهقرا برده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: یکجانبه نگری غرب در حمایت چشم بسته از رژیم صهیونیستی تمامی دستاوردهای بشر در حوزه چندجانبه گرایی و حقوق بین المللی را به قهقرا برده است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران که با موضوع محوری چندجانبه گرایی در تاریخ روابط خارجی ایران ، با تاکید بر اینکه امنیت را در دل سیاست همسایگی می بینیم اظهار کرد: اجازه نمی دهیم که دشمنان دوستی ...
هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران؛ با عنوان چندجانبه گرایی در تاریخ روابط خارجی ایران با حضور حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و تعدادی از متخصصان، پژوهشگران و اساتید حوزه روابط خارجی از در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه در تاریخ 8 بهمن 1402 برگزار شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت که یکجانبه نگری غرب در حمایت چشم بسته از رژیم صهیونیستی تمامی دستاوردهای بشر در حوزه چندجانبه گرایی و حقوق بین المللی را به قهقرا برده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر توجه ویژه به چندجانبه گرایی در تاریخ تعاملات خارجی ایران گفت اکنون نیازمند حضور منتقدانه در نهاد های چندجانبه و بین المللی هستیم.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در هفتمین کنفرانس چند جانبه گرایی در تاریخ روابط خارجی ایران: امروز دشمنان با استفاده از ابراز تروریسم تلاش می کنند که سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار دهند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در هفتمین کنفرانس چند جانبه گرایی در تاریخ روابط خارجی ایران: امروز جامعه بشری با یک بحران روبروست. بحرانی که محک شعارهای برابری خواهانه و بشردوستانه قرن اخیر ماست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۹   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران گفت: امروز جامعه بشری با یک بحران اساسی روبرو است؛ بحرانی که محک شعارهای برابری خواهانه و بشردوستانه قرن اخیر است و باید دید که جامعه جهانی چگونه از این آزمون بیرون خواهد آمد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۶    
هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران چند جانبه گرایی در تاریخ روابط خارجی ایران از سوی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی و وزارت خارجه برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران با محوریت چند جانبه گرایی در تاریخ روابط خارجی ایران برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه کشورمان گفت: چندجانبه گرایی یک فرصت است و اگر به دیده انصاف بنگریم، سازوکارهای آن در مواردی به بشر کمک کرده و از قتل و کشتار و آسیب ممانعت نموده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۸:۵۹   + ۴۱ سایت دیگر  
محمد مخبر با اشاره به ظرفیت های بزرگ جنبش عدم تعهد گفت: جنبش عدم تعهد، صدای ملت های مستقل جهان است و یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران در روند توسعه مناسبات بین المللی نیز توجه به رویکرد چند جانبه گرایی و حضور فعال در سازوکارهای مهم منطقه ای و بین المللی فراگیر همچون جنبش عدم تعهد است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سفیر جمهوری خلق چین در تهران در یادداشتی با موضوع اهمیت و ضرورت چندجانبه گرایی و سرنوشت مشترک جامعه بشری، به روابط دوستانه کشورش و جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و نوشت: چین و ایران به عنوان کشورهایی با تمدن باستانی همیشه از یکدیگر حمایت کرده اند و با همبستگی و همکاری ...
تقریب   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: شرایط امروز جهان در حال تحول است و یک جانبه گرایی آمریکا در حال از هم پاشیدن است و چند جانبه گرایی در حال رشد است و زمینه مناسبی برای ما فراهم شده که ما مسلمانان بر اساس کتاب آسمانی قرآن کریم به فکرتشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه گفت بریکس با ایجاد فرصت های سیاسی برای ایران، چند جانبه گرایی را تقویت و یکجانبه گرایی را تضعیف می کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۴:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دیپلماسی ایرانی: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان همچنین در مورد عضویت رسمی ایران در بریکس اظهار داشت: از امروز ایران عضو کامل گروه بریکس به شمار می رود. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۰۹:۳۳    
به گزارش اسپوتنیک، روح الله مدبّر کارشناس مسائل بین الملل گفت، برنامه فدراسیون روسیه که به تصویب اجلاس پانزدهم و سران بریکس رسید، برای اجلاس شانزدهم است، تقویت چندجانبه گرایی به منظور توسعه امنیت عادلانه جهانی، بعبارتی اجلاس شانزدهم و ریاست روسیه با این محور اقدامات خود را انجام خواهد داد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۱:۳۶    
تقویت بلوک های اقتصادی تشکیل شده در منطقه و استفاده از ظرفیت های دیگر کشور ها برای تجارت و همچنین در نظر گرفتن مولفه های منحصر به فرد کشورمان از جمله دارا بودن جغرافیای اتصالی برای تکمیل کریدور ها و رونق بخشیدن به امر تجارت شاید یکی بزرگترین اقدامات برای تقویت اقتصاد منطقه و چندجانبه گرایی به شمار ...
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۰۸:۲۹   + ۳۹ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت جریان مقاومت، رکن غیرقابل انکار ثبات و امنیت در منطقه است و نقش ثبات ساز آن در منطقه بر کسی پوشیده نیست.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۴:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شامگاه شنبه دوم دی ماه 1402 در جریان پنجاه ویکمین سفر استانی و پس از بازدید از شعبه یک تأمین اجتماعی ساوه و نیز بیمارستان تأمین اجتماعی شهید دکتر چمران ساوه؛ در جلسه ای که به منظور بررسی وضعیت خدمات تأمین اجتماعی در این منطقه برگزار شد ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۴:۰۲    
معاون سیاسی وزارت امورخارجه ایران چندجانبه گرایی در صحنه بین الملل را با عدالت سازگارتر دانست و گفت: جریان مقاومت به عنوان یک واقعیت در منطقه عامل ایجاد ثبات، صلح و آرامش و عامل اصلی مبارزه با تروریسم تکفیری است و قابل حذف نیست.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۵۲ سایت دیگر  
علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به توکیو سفر کرده بود، روز سه شنبه در نشستی با حضور 70 نفر از صاحب نظران و اندیشمندان ژاپنی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران، حضور یافت.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه منطبق با نظام چندجانبه گرایی بوده و در این نظم هر کشوری به دنبال تأمین منافع خود است.
نبأپرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۲۰:۳۲   + ۸۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز همه دنیا ضرورت پایان یکجانبه گرایی را درک کرده اند، تصریح کرد: این بیداری ملت ها قطعا زمینه ساز تغییر شرایط جهان، نوید دهنده پایان یکجانبه گرایی و حکمفرما شدن نظام عادلانه مبتنی بر چند جانبه گرایی در جهان خواهد بود. ...
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۶:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه تهران با موضوع نسبت جمهوری اسلامی ایران با نهضت های آزادی بخش گفت: با کیفیت ترین آب سنگین که در دنیا تولید می شود برای ایران است.
اقتصاد آنلاین / 8 صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در شرایطی که تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا در تجارت ما با برخی کشورها موانعی ایجاد کرده، اما تاثیری بر روابط ایران و روسیه ندارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن دوستی ایران و چین گفت: طرح ارزشمند آقای شی جین پینگ تحت عنوان یک جاده یک کمربند احیاگر جاده باستانی ابریشم است و باید جایگاه ایران جایگاهی برجسته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۴    
اسلام آباد- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اقدام این کشور برای ثبت درخواست پیوستن به گروه بریکس را تایید کرد و افزود: بریکس یک مجمع چندجانبه گرایی مهم برای کشورهای درحال توسعه است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه ایران: استفان والت، تحلیلگر بنام امریکایی در جدیدترین یادداشت خود جنگ غزه را نقطه عزیمتی برای پدیدار شدن واقعیات شکل گیری نظم چندجانبه گرایی و تثبیت آن در پی تحولات اخیر غزه دانسته است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۱    
اسلام آباد - ایرنا - مقامات بلندپایه پاکستان، صاحب نظران و شماری از کارشناسان بین المللی در مجمع گفت وگوی های مارگالا-23 در اسلام آباد ضمن انتقاد از رویکرد غرب در حمایت از جنایات اسرائیل ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۶:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور در اجلاس اکو گفت: دست ایالات متحده به خون ملت فلسطین آغشته است. نظامات بین المللی اکنون بیش از هر زمان دیگری در معرض تحول و تغییر قرار گرفته اند. اینک به وضوح چندجانبه گرایی در مقابل یکجانبه گراییِ افسار گسیخته صف آرائی کرده است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۶:۵۸    
نخست وزیر چین در افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی شانگهای گفت: دولت چین با یک جانبه گرایی مخالف است و از چند جانبه گرایی نظام تجارت جهانی دفاع می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در دیدار معاونین وزرای امور خارجه ایران و روسیه در مسکو، دو طرف بر ضرورت همکاری میان دو کشور در جهت تقویت رایزنی ها و تعامل های بین المللی میان دو کشور و همچنین چندجانبه گرایی، تاکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر خارجه گفت: سیاست های آمریکا و اروپا در قبال توافق هسته ای، ضربه مهلکی به چندجانبه گرایی در عرصه بین المللی وارد کرد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۴    
به گزارش ایران آنلاین به نقل از خبرگزاری روسی تاس، کشورهای عضو بریکس در بیانیه پایانی خود در نشست ژوهانسبورگ اعلام کردند که سازمان ملل را اساس نظام بین الملل برای همکاری در جهت حفظ صلح، امنیت و توسعه پایدار می دانند. ...