چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۷:۲۸Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مذاکرات هسته ای»

انتخاب   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سید حمزه صالحی: ایران در سال 1401 با چالش های مهمی در سیاست خارجی خود روبرو بود. تا نیمه سال درگیر مذاکرات هسته ای بود که موفقیتی در آن حاصل نشد. به کما رفتن برجام و افزایش اختلافات ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی نگرانی های زیادی در مورد احتمال ارجاع مجدد پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یک استاد دانشگاه تهران بر این باور است که مرداد 1401 بهترین فرصت برای احیای مذاکرات هسته ای برای ایران بود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: موانعی بر سر راه برجام هستند که با توافق تهران و ریاض شرایط برای از سرگیری مذاکرات هسته ای بهتر می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سیاست جدید تنش زدایی در خاورمیانه بین ریاض و تهران می تواند پیامدهای مثبت و سازنده ای برای کشورهای منطقه داشته باشد، اظهار داشت: این تنش زدایی می تواند مسئله روابط ایران با کشورهای غربی و مسئله برجام را تسهیل کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین دستاورد بهبود روابط عربستان و امارات با ایران، کاهش وزن مذاکرات رفع تحریم ها در فضای سیاسی داخل کشور است. پیش تر افکار عمومی با تمرکز بر مذاکرات هسته ای به دنبال گشایش های اقتصادی از سمت غرب بود. با بهبود روابط منطقه ای فرصت های مالی بیشتری برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور پدید آمده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سالی که گذشت شاهد رویدادهای متعدد و متنوع در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی ایران بود و سالی که تا کمتر از 48 ساعت دیگر تحویل می شود نیز می تواند آبستن تحولات جدید و تکمیل پرونده های باز امسال در سال 1402 باشد ...
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اندیشکده اماراتی اعلام کرد: توافق تهران -ریاض به احیای مذاکرات هسته ای می انجامد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران : ایران و آمریکا در سال 1401 مذاکرات هسته ای را ادامه دادند اما متاثر از برخی متغیرها این مذاکرات به بن بست خورد و تا پایان سال نیز تحول خاصی رخ نداد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۳:۲۵    
سیاهکلی گفت: وقت کشی غرب در جریان مذاکرات هسته ای می تواند به سود ما تمام شود، مشروط بر اینکه بنیه اقتصادی کشور قوی شود تا در مذاکره دست پُر ظاهر شویم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۳:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
امروز دوشنبه، 22 اسفندماه 1401 نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به پرسش های خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
سفیر انگلیس در بغداد، تاکید کرد که عراق می تواند در چارچوب تلاش ها برای رفع تنش و اختلاف در منطقه و جهان، در از سرگیری مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب نقش ایفا کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
امروز دوشنبه، 22 اسفندماه 1401 نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به پرسش های خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: گفت وگوها از طریق واسطه ها ادامه دارد، در برخی از موضوعات مانند تبادل زندانیان توافق مکتوبی در ماه مارس امضاء شد، متاسفانه روندهای دیگری طی شد در این زمینه و طرف مقابل آن را به مذاکرات هسته ای گره زد. مشکلات فنی طرف آمریکایی هم به خودش ارتباط دارد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نشست فصلی ماه مارس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی در روز های دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد که شواهد، فقط چند روز پیش از این نشست از صدور قطع نامه ای شدیداللحن علیه ایران و حتی ارجاع پرونده هسته ای کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل متحد حکایت داشت ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از تاثیر مستقیم روابط تهران و ریاض بر مذاکرات هسته ای خبر داد و گفت: سطح روابط با عربستان بر اعلام نتیجه مذاکرات اثرمسقیم دارد.
تیک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
واقعیت این است که آقای رئیسی در یک پوسته قرار گرفته است که طیف رادیکالی آن را شکل داده اند. این طیف رادیکال نگاه و رفتار بسته ای دارد. همین نگاه های بسته که نه با منافع و امنیت و نه با واقعیت های جاری هیچ گونه همخوانی ندارد ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
برقراری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان پیامدهای بزرگی برای توافق هسته ای و جنگ یمن دارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۷:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل عربستان گفت: تصورم این است که با توجه به سفر گروسی به تهران و نشانه های مثبت این سفر که بی تاثیر نبود، حتما سعودی ها علامت و پیام مثبتی را از طرف مذاکرات هسته ای دریافت کردند که حاضر شدند در این مقطع عادی سازی روابط خود با ایران را اعلام کنند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۵:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
اگر چه از منظر دیپلماسی و سیاست خارجی سفر هفته گذشته رافائل گروسی به ایران و انجام توافقاتی بین مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تهران مورد ارزیابی قرار گرفت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۴:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
حمیدرضا آصفی با اشاره به سفر هفته پیش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و افزایش تعاملات بین ایران و آژانس و تاثیر این موضوع برحل پرونده هسته ای ایران گفت: وضعیت کنونی به نحوی است که نباید خیلی خوشبین باشیم و از طرفی دیگر نباید فکر کنیم که موضوع به بن بست رسیده و غیرقابل حل است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۴:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
کاخ سفید که همچنان به رویکرد و موضع ضد و نقیض در خصوص مذاکرات هسته ای ادامه می دهد، ادعا کرد که موضع آمریکا در قبال توافق هسته ای تغییر نکرده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
کاخ سفید که همچنان به رویکرد و موضع ضد و نقیض در خصوص مذاکرات هسته ای ادامه می دهد، ادعا کرد که موضع آمریکا در قبال توافق هسته ای تغییر نکرده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
فراز دیلی نوشت: اگر آقای بذرپاش طبق مواضع قبلی اش معتقد به لزوم اطلاع افکار عمومی از برنامه های دولت است، چرا این اطلاع رسانی را در خصوص ماجرای تفاهم ایران و چین برای ساخت مسکن انجام نمی دهد؟ چطور از نظر او افکار عمومی باید در جریان کوچکترین جزئیات مذاکرات هسته ای باشد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
در سومین هفته اسفندماه بازدهی تمامی بازارها منفی شد. این هفته بازارها متاثر از مذاکرات هسته ای در تهران و نتیجه رضایت بخش آن ، با کاهش قیمت همراه شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران : انگلیس به تدریج وارد جو دیپلماسی هسته ای می شود اما آلمان و فرانسه نتوانستند تعادل رفتاری در قبال ایران و تحولات مرتبط با آن داشته باشند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۲:۳۴    
یک کارشناس مسائل بین الملل سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران را گام بزرگی برای از بین بردن بهانه غربی ها دانست و گفت: این سفر زمینه ساز آغاز دور جدیدی از مذاکرات بین ایران و گروه چهار یا پنج به علاوه یک و حتی آغاز مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا خواهد بود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۸:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: به هر حال امیدوار هستیم که سفر آقای گروسی باعث شود که ما به میز مذاکره نزدیک تر شویم و این مساله در صورتی محقق می شود که طرف غربی که در مساله برجام به صورت آشکار بدعهدی کرده است دست از نگاه غیرفنی و سیاسی به مساله مذاکرات هسته ای ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
یک نماینده پیشین مجلس درباره سفر اخیر گروسی به ایران گفت: توافق ایران و آژانس مانع از اتفاقی خواهد شد که برخی جریان های افراطی غربی در بحث هسته ای دنبال می کردند؛ تهیه یک قطعنامه تند علیه ایران که می توانست پایان هر گونه مذاکرات هسته ای باشد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به تصاویر منتشر شده بنظر می رسد علی باقری دیکر نقشی در ادامه مذاکرات هسته ای کشور ندارد
برترین ها / بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۷   + ۴۲ سایت دیگر  
علی باقری، معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از تیم مذاکرات رفع تحریم ها کنار گذاشته نشده است.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۹    
علی باقری، معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از تیم مذاکرات رفع تحریم ها کنار گذاشته نشده است.
طلا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۲    
نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:قیمت طلا و سکه در معاملات امروزبا توجه به اخبارمثبت مذاکرات هسته ای و نرخ ارز به روند کاهشی خود ادامه داد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شواهدی وجود دارد که به شدت احتمال حذف علی باقری کنی از مذاکرات احیای برجام و ریاست تیم مذاکره هسته ای را تقویت می کند.
مهدی کارنامه حقیقی گفت: افزایش نرخ ارز با فاصله زمانی در گزارش ها و صورت های مالی شرکت ها نمایان می شود. همچنین با توجه به احتمال شروع دوباره مذاکرات هسته ای و جدی شدن موضوع برجام، برخی صنایع می توانند از این موضوع منتفع شوند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به تصاویر منتشر شده بنظر می رسد علی باقری دیکر نقشی در ادامه مذاکرات هسته ای کشور ندارد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
گروه سیاسی: رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی، اواخر روز جمعه برای گفتگو درباره فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد. این دیدار در حالی انجام شد که به عقیده برخی مقامات اروپایی و آمریکایی مذاکرات هسته ای با ایران به بن بست رسیده و در بحبوحه هشدار هایی مبنی بر اینکه غنی سازی اورانیوم ...
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
نشست چهار روزه شورای حکام امروز آغاز شد؛ بررسی پرونده هسته ای ایران یکی از برنامه های در دستور کار نشست شورای حکام است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته هسته ای مجلس معتقد است اگر آژانس تسلیم نشود فشارهای صهیونیست ها و برخی گروها و نهادهای تنش زا نشود در مسیر منطقی حرکت کند، به نظرم این سفر مثبتی خواهد بود.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه ایران به دیپلماسی پایبند است، گفت: ورود ایران به مذاکرات برای حل و فصل به مذاکرات هسته ای بر اساس اعتقاد به مذاکرات چندجانبه و دیپلماسی بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
اظهارات عجیب گروسی در ورودش به وین پس از سفر به تهران تا حدی این تردید را در ایران و در بین منتقدان مذاکرات هسته ای ایجاد کرده که شاید تهران در مقابل خواسته های آژانس نرمش بیش از حدی داشته است
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۷:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
پیرو گزارش دیروز شرق که عنوان شده بود اثربخش بودن سفر گروسی به تهران در بازگشت او به وین و مواضعش در مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی روشن می شود، به فاصله ساعاتی پس از بازگشت مدیرکل به وین شاهد برگزاری یک نشست خبری برای بررسی نتایج این سفر به تهران و دیدار و گفت وگوهای گروسی با مقامات تهران بودیم ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
پیام مرادی، فعال سابق دانشجویی: همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی سابقه ای طولانی دارد. البته متاسفانه این همکاری به دلیل سیاسی کاری قدرت های غربی عموما رنگ وبوی فنی خود را از دست داده و شکل وشمایل رسانه ای و سیاسی به خود گرفته است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رصد بازار خودرو از تداوم افت قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو حکایت دارد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیر شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به سفر اخیر گروسی به تهران درباره زمینه سازی های غرب برای بازگشت به مذاکرات هسته ای با ایران نوشت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مستقل مسایل سیاست خارجی آمریکا تداوم سیاست های تحریمی دولت بایدن را متناقض با مذاکرات احیای برجام دانست و تاکید کرد: برای احیای برجام، همه طرف ها باید این مذاکرات را از سایر موضوعات جدا کنند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۵۱    
علی بیگدلی، کارشناس سیاسی در روزنامه اعتماد نوشت: ️تا زمانی که مساله آژانس و ابهامات آژانس حل نشود، نمی توان نسبت به چشم انداز احیای برجام امیدی داشت. آژانس و برجام پیوستگی سازمانی با هم دارند و غرب بدون چراغ سبز آژانس مذاکرات هسته ای را آغاز نمی کند. ...
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
قیمت دلار دیروز در کانال پنجم یک پله بالا رفت. خرید و فروش در بازار ارز محدود شده و این اسکناس آمریکایی منتظر تعیین تکلیف روند مذاکرات هسته ای و نتیجه سفر گروسی به تهران است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
خبر آنلاین : تصاویر منتخب از زبان بدن گروسی در مذاکرات هسته ای تهران را ببینید.