سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۸:۱۴Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آتش بس»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
بعد از حملات نظامی متعددی که به کار توافق های آتش بس پایان دادند، بخش های گسترده ای از استان ادلب و اطراف آن در شمال غرب سوریه به عنوان برجسته ترین و آخرین مقر گروه های تندرو و نیز گروه های مخالف نظام سوریه باقی مانده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۱    
روزنامه "الوفد" چاپ قاهره نوشت، دولت مصر اجرای آتش بس و خروج مزدوران از لیبی را خواستار شده است.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در نامه ای به رئیس جمهوری افغانستان، با هشدار در مورد احتمال قدرت گرفتن دوباره طالبان در صورت خروج نیروهای آمریکایی، راه هایی را برای تسریع روند صلح در افغانستان و دستیابی به آتش بس پایدار پیشنهاد کرد.
الف   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۶:۰۴    
نزدیک به چهار ماه از اجرایی شدن توافقنامه آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان می گذرد. هرچند این رخداد سیاسی و امنیتی از تصاعد یک بحرانِ منطقه ای در قفقاز جنوبی و خونریزی بیشتر دولت جلوگیری نمود و همین نتیجه نیز خشنودی ملت و دولت ایران را نیز به دنبال داشت، لیکن همانند هر پدیده خارجی دیگر ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۲۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- رسانه های یمنی یکشنبه شب گزارش دادند، در ساعت های گذشته تحرک دیپلماتیک وسیعی برای انعقاد قرارداد آتش بس میان دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله و عربستان جریان داشته است.
جهت پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل سیاسی نوشت: از این رو، سه کشور اروپایی پیش نویس قطعنامه خود را به شورای حکام آژانس ارائه کرده اند؛ قطعنامه ای که در صورت تصویب مقدمه ای برای بین المللی کردن و بازگرداندن مجدد پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۳    
تداوم نقض آتش بس در الحدیده، برآورد سخنگوی شرکت نفت یمن از خسارات ناشی از توقیف کشتی های نفتی یمن به دست ائتلاف ریاض، بمباران نیروهای هادی از سوی جنگنده های سعودی در جبهه مأرب و محکومیت حمله به غیرنظامیان در تعز از مهمترین اخبار یمن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مالیات و عوارض گمرکی بر برخی محصولات وارداتی از اروپا به مدت چهار ماه به حال تعلیق درآمد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ادامه حملات جنگنده های سعودی به استان های مارب و الجوف، نقض مستمر توافق آتش بس در الحدیده و افشای گزارش اطلاعاتی از فعالیت تروریست های القاعده در کنار متجاوزان و مزدوران ائتلاف سعودی اماراتی از جمله خبرهای مربوط به یمن است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
فارس: تیم لیندرکینگ نماینده دولت آمریکا در یمن امروز (جمعه) به همراه کریستوفر هنزل سفیر غیر مقیم آمریکا در یمن، با عوض بن مبارک وزیر خارجه دولت مستعفی یمن دیدار و گفت وگو کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه با صدور بیانیه ای از حملات گسترده تروریست های جبهه النصره به مناطق کاهش تنش در این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد به همکاری خود با همه طرف ها برای دستیابی به راه حل سیاسی در یمن و آتش بس دائمی ادامه خواهد داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا از شبکه طلوع نیوز، حکمتیار در کنفرانس خبری گفت که 10روز به دولت مهلت خواهد داد و اگر به خواست های او مبنی بر توقف ترورها، مخالفت نکردن با صلح، احترام به توافق نامه دوحه، توافق بر آتش بس و انتقال قدرت به حکومت جدید، توقف شبه نظامی سازی، جلوگیری [...]
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
جنگ دوم قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که 44 روز به طول انجامید، در نوامبر 2020 به پایان رسید. به دنبال این آتش بس جمهوری آذربایجان بخش هایی از منطقه مورد مناقشه قره باغو همه 7 منطقه اطراف آن که از زمان جنگ اول در اوایل دهه 1990 تحت کنترل نیروهای ارمنی بود را پس گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان رایزنی های اخیر خود در کابل را مثبت ارزیابی کرد و گفت که دولت افغانستان و طالبان باید راهی برای توافق سیاسی و تامین آتش بس به دست آورند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در هفته ای که گذشت شهاب حسینی با اینستاگرام خداحافظی کرد، محسن تنابنده دیالوگ سریال پایتخت را لود داد، امیر جعفری به آن واکنش نشان داد و مهراب قاسم خانی اعلام آتش بس کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۵:۴۵    
کارشناس مسائل منطقه گفت: سعودی ها می خواهند به عنوان پیروز میدان از یمن خارج شوند و در مقابل دولت جدید آمریکا هم در حال اجرای سناریوی فریب در مورد مذاکرات است.
روزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در سخنرانی خود در صد و پنجاه و پنجمین نشست اتحادیه عرب گفت: در خصوص مداخلات ترکیه در منطقه تاکید می کنیم که با ادامه این مداخلات در منطقه و نیز ادامه مداخلات نیروهای ترکیه در اراضی عربی مخالفیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل نسبت به پیامدهای انسانی افزایش درگیری ها در استان مأرب ابراز نگرانی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بمباران اردوگاه های آوارگان در مأرب، بیش از 100 بار نقض آتش بس در الحدیده، تداوم حملات هوایی به مناطق مختلف یمن و شکست سنگین مزدوران وابسته به ریاض در جبهه الکساره در مأرب و هلاکت و زخمی شدن شماری از فرماندهان آنها از مهمترین اخبار یمن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه افغانستان گفت که اولویت دولت افغانستان برقراری آتش بس و توقف خشونت ها است اما برای طالبان مسایل سیاسی اولویت دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان در ادامه نقض توافق آتش بس در الحدیده، اقدام به بمباران مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با 532 خمپاره کردند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان در مصاحبه اختصاصی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو نظر او را درباره روابط دو کشور به ویژه بعد از آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی جویا شد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، الجزیره به نقل از یک مقام دولتی افغانستان خبر داد خلیل زاد تأکید کرده که واشنگتن نمی خواهد از توافق دوحه خارج شود و تنها به دنبال تعدیل آن است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
آخرین اخبار نبرد مأرب و روی آوردن نیروهای دولت دست نشانده ریاض در یمن به آوارگان به عنوان سپر انسانی، ادامه نقض آتش بس از سوی ائتلاف سعودی و مزدورانش و انتقاد از تحرکات سعودی با حمایت انگلیس و آمریکا در استان المهره یمن از مهمترین اخبار آن است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران آمادگی دارد با امکانات وسیع انسانی، مهندسی و دانش فنی، در رویداد بین المللی بازسازی منطقه قره باغ مشارکت کند. دکتر محسن رضایی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۲:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه از 29 مورد نقض توافق آتش بس در مناطق کاهش تنش در شمال سوریه توسط گروهک تروریستی "النصره" خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۰:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
فارس: نیروهای مسلح یمن اعلام کردند که یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در این کشور سرنگون کردند. رسانه های یمنی اعلام کردند، ائتلاف سعودی روز دوشنبه با نقض آتش بس الحدیده، خانه های شهروندان در محور حیس شهر الحدیده را هدف گرفتند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۸:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل متحد با هشدار درباره وخیم تر شدن اوضاع انسانی در یمن به سبب ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی اماراتی و محاصره مستمر یمن، از جان باختن یک کودک یمنی در هر 10 دقیقه خبر داد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۴:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص با ابراز تعجب از مسؤولان دستگاه دیپلماسی که خودشان را در موضوع قره باغ موفق معرفی می کنند، گفت: متأسفانه ایران در کمیته آتش بس قره باغ حضور ندارد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در همایش بین المللی قره باغ که با هدف تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون مسائل منطقه بویژه پیوندهای فرهنگی ایران و قره باغ توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد، سخنرانی کرد و گفت: علاوه بر دیپلماسی رسمی ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران باید وارد قره باغ شده و در بازسازی نقش داشته باشد و در کمیته آتش بس هم وارد شود و نظارت بر کریدورهای ایجادشده کند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از توافق هند و پاکستان برای حفظ دقیق آتش بس در خط کنترل استقبال کرد و آن را گامی مهم در جهت صلح و ثبات بیشتر در آسیای جنوبی برشمرد ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۱:۳۸    
سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان با انتقاد از توافق آمریکا و طالبان، که سال گذشته در پایتخت قطر منعقد شد، گفت که این توافق تنها برای واشنگتن آتش بس به همراه آورد و مردم افغانستان همچنان گرفتار جنگ و ناآرامی هستند. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۸:۰۳    
وزارت امور خارجه ایران آتش بس بین دو کشور هند و پاکستان را گامی مهم در جهت احقاق صلح خواند.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۶:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از توافق هند و پاکستان برای حفظ دقیق آتش بس در خط کنترل استقبال کرد و آن را گامی مهم در جهت صلح و ثبات بیشتر در آسیای جنوبی برشمرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان با انتقاد از توافقنامه دوحه که سال گذشته میان آمریکا و طالبان منعقد شد، گفت که این توافق تنها برای آمریکا تضمین آتش بس داشته و مردم افغانستان همچنان گرفتار وحشت و قتل هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که توافقنامه قطر تنها برای آمریکا آتش بس را تضمین کرد در حالی که روند صلح با کندی روبرو است دیگر امیدی به این توافق نیست.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه با صدور بیانیه ای از حملات گسترده تروریست های جبهه النصره به مناطق کاهش تنش در سوریه طی 24 ساعت گذشته خبر داد. به گزارش شیعه پرس به نقل از روسیا الیوم، پایگاه حمیمیم که مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه به شمار می رود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۰   + ۵۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امورخارجه از بیانیه مشترک بین هند و پاکستان برای حفظ آتش بس در خط کنترل استقبال کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۳    
مرکز روسی نظارت بر آتش بس سوریه با صدور بیانیه ای از حملات گسترده تروریست های جبهه النصره به مناطق کاهش تنش در سوریه طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
بعد از آنکه عفو بین الملل ارتش اریتره را به قتل عام در منطقه تیگرای اتیوپی متهم کرد؛ آمریکا خواستار اعلام آتش بس یک جانبه و همکاری با اتحادیه آفریقا برای رسیدگی به اوضاع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۵    
وزارت امور خارجه ترکیه از توافق هند و پاکستان در زمینه رعایت آتش بس در مرز منطقه کشمیر استقبال کرد.
جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ کمیته هماهنگی مقاومت عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به تهاجم هوایی آمریکا به مرز عراق و سوریه پاسخ مناسب خواهند داد. ایلنا به نقل از آناتولی نوشت: کمیته هماهنگی مقاومت عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به تهاجم هوایی آمریکا به مرز عراق و سوریه پاسخ مناسب خواهند داد ...
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۴:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز شنبه در بیانیه ای ارمنستان را به نقض توافقات سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و ارمنستان در باره پایان جنگ و آتش بس در قره باغ، متهم کرد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، ارمنستان را به انتقال نظامیان به منطقه قره باغ کوهستانی از طریق گذرگاه لاچین متهم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، ارمنستان را به انتقال نظامیان به منطقه قره باغ کوهستانی از طریق گذرگاه لاچین متهم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز شنبه در بیانیه ای ارمنستان را به نقض توافقات سه جانبه 20 آبان ماه گذشته روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه و نخست وزیر ارمنستان در باره پایان جنگ و آتش بس در قره باغ ، متهم کرد .
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سپید به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که قطعنامه یادشده بشماره 2565 از سوی تمام 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد تایید شد. ...