یکشنبه ۱۱ آبانساعت ۰۵:۳۷Nov 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آتش بس»

کمیته نظامی مشترک لیبی دور پنجم نشست خود را برای نخستین بار در داخل لیبی برای بررسی ایجاد آتش بس دائمی بررسی می کند.
ساعت24   ۹ ساعت پیش    
ساعت 24 - به رغم اینکه تا کنون رهبران ارمنستان و آذربایجان سه بار آتش بس را پذیرفته اند اما جنگ ادامه دارد و رسانه های جهان از تشدید حمله این دوکشور به مناطق مسکونی خبر می دهند ...
طبق گزارش اتاق افسران ارتش یمن متجاوزان سعودی-اماراتی با حمله به برخی مناطق خاک یمن توافق آتش بس الحدیده را 292 بار پیش چشم سازمان های بین المللی و صلیب سرخ جهانی نقض کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسایل بین الملل گفت: راهکار سفیر ایران در ترکیه برای اتمام سریع بحران بین آذربایجان و ارمنستان می تواند مقدمه ای به منظور برقراری آتش بس پایدار، پیشبرد موثر دیپلماسی به جای سلاح و التیامی نتیجه بخش بر این زخم کهنه و عمیق در منطقه قفقاز باشد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، گروه مینسک بامداد شنبه پس از گفت وگوهای وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در ژنو با صدور بیانیه ای اعلام کرد که 2 طرف همچنین توافق کردند تا در مورد سازوکارهای راستی آزمایی آتش بس به تبادل نظر بپردازند ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۱:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
سیدعباس عراقچی، معاون وزیر خارجه که به عنوان نماینده ویژه ایران حامل طرح کشورمان برای آتش بس در مناقشه قره باغ است، دیروز با زهراب مناتسکانیان ، وزیر خارجه ارمنستان دیدار کرد ...
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۳:۰۰    
ششم مهرماه امسال بود که درگیری نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان آغاز شد و با وجود اعلام سه بار آتش بس و مساعدت میانجیگران بین المللی، درگیری های شدید میان طرفین همچنان ادامه دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۱:۰۳   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه با بیان اینکه برقراری آتش بس در مرحله دوم طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ قرار دارد، گفت: خیلی دقت کردیم که در تبیین این پیشنهاد واقعیت صحنه درگیری و اهداف هر دو طرف را در نظر بگیریم و به شکلی آن را طراحی کنیم که قابل پذیرش باشد.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۳:۱۶    
ایروان برنامه صلح ایران را برای ایجاد توافق در منطقه قره باغ کوهستانی مورد بررسی قرار خواهد داد.
برترین ها / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۴:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد که زهراب مناتسکانیان وزیر خارجه این کشور در دیدار با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران به وی وعده داد که ایروان به دقت رویکرد تهران برای حل مناقشه قره باغ را بررسی می کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۴۶    
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد، بعد از توافق آتش بس میان طرف های لیبیایی اکنون باید عاملان جنایت ها و نقض های صورت گرفته در این کشور مجازات شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه خواستار آتش بس فوری در نزاع قره باغ و برگزاری مذاکرات صلحی بر سر این مناقشه که در آن پیشنهادهای کشورهای مختلف از جمله ترکیه مورد بررسی قرار بگیرد، شد.
برترین ها / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۱   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: سید عباس عراقچی که پس از دیدار و رایزنی با مقام های جمهوری آذربایجان و روسیه، پنجشنبه شب وارد ایروان پایتخت ارمنستان شده بود، امروز - جمعه - با زهراب مناتسکانیان وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار و رایزنی کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۹:۲۷   + ۴۳ سایت دیگر  
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به ایروان با زهراب مناتسکانیان وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار و رایزنی کرد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۸:۴۰    
دیده بان حقوق بشر در خواست کرد آتش بس امضاء شده میان جناح های رقیب در لیبی با مکانیسمی همراه باشد تا در مورد جرایم و صورت گرفته در این کشور پاسخگویی وجود داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
در چهارمین سال پنجمین دوره شورا ی شهر صاحب مجاوند به عنوان رئیس شورای شهر دیشموک انتخاب شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
اختلافات فرانسه و ترکیه، وضعیت یارانه تامین کالاهای اساسی، تلاش های ایران برای برقراری آتش بس در منطقه قره باغ، سالگرد در گذشت اعظم طالقانی و بررسی بازار گوشت و روغن از مهمترین عناوین روزنامه های امروز _ پنجشنبه 8 آبان ماه _ است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۱۵    
ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر سومین آتش بس در طی تنها چند هفته، توافق کردند و با توجه به اینکه دو آتش بس قبلی در بازداری از دو طرف در جنگ موفق نبودند، بعید است که این یکی هم چندان موثر واقع شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که مدت آتش بس اخیر با رژیم صهیونیستی رو به پایان است و حماس بیش از این صبر نخواهد کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۱:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران به باکو گفت: طرح ابتکاری کشورمان برای پایان دادن به مناقشه قره باغ و آتش بس برای دستیابی به یک صلح پایدار در منطقه مورد توجه مقام های آذری قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
حدود یک ماه است که درگیر میان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان در قره باغ با آتش بس ها و نقض آتش بس های مکرر ادامه دارد و تلاش های دیپلماتیک خارج از منطقه هم تاکنون نتوانسته به این تنش دامنه دار منطقه ای پایان بدهد و ظاهرا چیزی جز راهکارهای منطقه ای گره گشای این بحران نخواهد بود ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۲۵   + ۴۹ سایت دیگر  
یک ماه پس از حمله چهار جانبه ارتش باکو، تروریست های تکفیری با مشارکت نزدیک افسران رژیم صهیونیستی و حضور گسترده نظامیان ترکیه ای که روز گذشته با یک جنایت سنگین علیه شهروندان بی گناه از هر دو طرف درگیری همراه بود، هنوز هم چشمه های آتش بس و ترک مخاصمه چندان روشن نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که مقامات پاکستانی به وی وعده داده اند که تا پایان سال جاری زمینه برقراری آتش بس در کشورش را فراهم خواهند کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
حدود یک ماه از درگیری نظامی بین دو طرف آذربایجان و ارمنستان گذشته است. وزرای امور خارجه آذربایجان و ارمنستان در هفته های پیش با میانجیگری روسیه درباره برقراری آتش بس به توافق رسیدند ولی ادامه درگیری نشان می دهد که این توافق چندان پایدار و جدی نبوده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
جمهوری آذربایجان و ارمنستان در ادامه تحولات در منطقه مورد مناقشه قره باغ پس از برقراری یک آتش بس دیگر، مجددا همدیگر را مورد هدف راکت ها قرار دادند. منبع: خبر فوری
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۰۰    
همزمان با افزایش خشونت ها در افغانستان، سازمان همکاری اسلامی از طرف های درگیر جنگ افغانستان می خواهد تا با کاهش فوری خشونت ها، اعلام فوری آتش بس کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان بین الملل از توافق آتش بس میان طرف های درگیر در لیبی استقبال کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - امضای توافقنامه آتش بس دائمی بین دولتهای شرق و غرب لیبی با هدف پایان دادن به جنگ داخلی 9 ساله در این کشور در حالی با استقبال جامعه بین الملل مواجه شده که بلافاصله پس از امضای این توافقنامه، طرفین مناقشه همدگیر را به نقض آن متهم می کنند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۱۱    
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: خان طومان با عملیات غیورمردان مقاومت از جبهه النصره بازپس گرفته شد و آمریکا را به پیشنهاد مذاکره و آتش بس با طرف های درگیر کشاند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۳۶   + ۴۱ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: خان طومان با عملیات غیورمردان مقاومت از جبهه النصره بازپس گرفته شد و آمریکا را به پیشنهاد مذاکره و آتش بس با طرف های درگیر کشاند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تنش ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان پس از چندین سال آتش بس نسبی با درگیری های گاه و بیگاه در منطقه مورد مناقشه ناگورنو-قره باغ و مناطق مجاور آن در روزهای اخیر به یک درگیری نظامی بین دو کشور کشیده شد که بالقوه پیامدهایی برای منطقه دارد و می تواند به بی ثبات بیانجامد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۲۸    
سازمان همکاری های اسلامی در بیانیه ای خواستار کاهش خشونت و آتش بس فوری در افغانستان شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۱۳    
دولت ترامپ بعد از گذشت چند هفته از جنگ در قره باغ و اطراف آن میزبانی وزیران امورخارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان را برعهده گرفت و از روز دوشنبه اعلام آتش بس کرد که همچون دو آتش بس گذشته از سوی دو طرف نقض شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
افشار سلیمانی از سال 1994 که آتش بس بیشکک برقرار شد، گروه مینسک (کشورهای روسیه، آمریکا و فرانسه) قادر به حل مناقشه قره باغ نبوده اند. در آوریل سال 2016 نیز ارمنستان تحرکاتی داشت که بار دیگر موجب برافروخته شدن آتش این مناقشه شد ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
جشن بیعت هواداران رائفی پور در ورزشگاه مشهد ، تلاش ایران برای آتش بس در قره باغ، میانگین سنی دولت های نظام جمهوری اسلامی، انتخاب سومین قاضی محافظه کار دیوان عالی آمریکا و درگیری های انتخاباتی در آمریکا از مهمترین عناوین روزنامه های امروز _ چهارشنبه 7 آبان ماه _ است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه در حالی که در قرنطینه بسر می برد، در گفت وگویی تلفنی با همتای ترکیه ای خود، بر لزوم آتش بس پایدار در منطقه قره باغ تأکید کرده و با وزیر خارجه بلاروس نیز درباره روند اوضاع داخلی این کشور صحبت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۴۳    
در این شماره از بسته اخبار بین الملل ایسنا، خبرهایی از اعتراض کشورهای اسلامی به دولت فرانسه، افزایش پیشتازی بایدن مقابل ترامپ، نقض آتش بس در قره باغ برای سومین بار و چند خبر دیگر را مرور می کنیم.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه گفت، شکست آتش بس تازه میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان ناامیدکننده و تاسف آور است. به نقل از خبرگزاری آناتولی، در شرایطی که خشونت میان ایران و باکو در قره باغ بالا گرفته است، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت که این دو کشور به رابطه باز خواهند گشت ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۳:۲۰    
خبرگزاری میزان - مناقشه قره باغ ساده، اما پیچیده است؛ درعین سادگی، به مدت 30 سال است که حل نشده و چرایی آن هم در این است که انگیزه ای در دو طرف برای حل کامل مشکل وجود ندارد و البته دخالت های کشور های فرا منطقه ای نیز در این امر دخیل است. ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۱:۵۵   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا: لیبی پس از آتش بس میان گروههای رقیب، قرار است آخرین میدان نفتی مهم خود را بازگشایی کند که به معنای پیچیده شدن تلاشهای اوپک برای تسهیل تدریجی محدودیت عرضه بدون برهم خوردن توازن بازار است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس جمهور آمریکا نقض آتش بس سوم میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که با میانجیگری واشنگتن حاصل شده بود، را ناامید کننده توصیف کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سالار سیف الدینی: افکار عمومی در باکو بر آن اند که فعلا دور، دورِ پیروزی است باید ادامه دهند. افکار عمومی ارمنی نیز فکر می کنند نباید در شرایط ضعف تن به آتش بس داد. سناریو های پیش رو می تواند نشان دهد جنگ دوم قفقاز جنوبی که از 6 مهر ماه 1399 آغاز شده چه سمت و سویی خواهد داشت
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
منابع محلی در قره باغ از نقض آتش بس سوم بین نیروهای نظامی ارمنستان و جمهوری آذربایجان خبر می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه با وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان درباره ضرورت پایبندی دو کشور به آتش بس گفت وگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۵۱    
وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با سران ارمنستان و جمهوری آذربایجان حل دیپلماتیک درگیری در قره باغ را خواستار شد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
صفحه سفارت آمریکا در سوریه در بیانیه ای به نقل از جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه بیانیه ای منتشر کرد که در آن اتهاماتی علیه ایران و روسیه مطرح شده است. ...