پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۴:۰۱Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان ملل»

پیام فوری   ۱ ساعت پیش    
به قول یک جمله معروف: اگر می خواهید سریع بروید، تنها راه بروید و اگر می خواهید دور بروید، با هم راه بروید در طول 50 سال گذشته و از زمانی که جمهوری خلق چین کرسی قانونی خود در سازمان ملل را باز پس گرفت، این بزرگترین کشور در حال توسعه جهان ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که مسکو با نگرانی گزارش های مربوط به ادامه حملات غیرقانونی هوایی پیوسته رژیم صهیونیستی به سوریه را دنبال می کند.
ایلنا   ۲ ساعت پیش    
دبیرکل سازمان ملل از ایران به دلیل برگزاری نشست افغانستان تشکر کرد.
تازه نیوز   ۲ ساعت پیش    
وال استریت از توزیع قرص ضدکرونا و مورد تایید سازمان ملل در کشورهای مختلف جهان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در سخنانی اعلام کرد که دمشق خواستار پایان حضور غیرقانونی آمریکا و ترکیه در خاک خود است.
رئیس جمهور ترکیه گفت، منتظر دیدار با رئیس جمهور آمریکا در جریان کنفرانس اقلیمی سازمان ملل است تا درباره لغو فروش جنگنده های اف 35 آمریکا مذاکره کند.
پارسینه   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه؛ مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد اشغال بخش هایی از سوریه از سوی نیرو های خارجی باید پایان یابد. ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دفتر نمایندگی کمک انتقال یکپارچه سازمان ملل چهارشنبه شب اعلام کرد، سفرای کشورهای اروپایی و آمریکا با عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان، پس از آزادی از حبس خانگی در محل اقامتش دیدار کردند.
نماینده سوریه در سازمان ملل بر تداوم رویکرد مبارزاتی دمشق علیه تروریسم و اشغالگری تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۲:۳۸   + ۲۸ سایت دیگر  
نماینده دائم ایران در سازمان ملل با تاکید بر ضرورت حل صلح آمیز بحران سوریه، گفت: کمیته قانون اساسی سوریه باید بدون دخالت خارجی به کار خود ادامه دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد ضمن تاکید بر ضرورت پایان یافتن حضور غیرقانونی آمریکا و ترکیه در خاک این کشور گفت:مبارزه با تروریسم ادامه خواهد یافت.
مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در کمیته ویژه سیاسی و استعمارزدایی سازمان ملل، گفت: ما خواستار لغو کامل و فوری همه محدودیت های مربوط به دسترسی به تجهیزات پاکسازی مین هستیم تا کشورهایی مثل ایران بتوانند به طور موثر از جمعیت غیرنظامی خود در برابر خطرات روزانه ناشی از انفجار ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۹    
دومین نشست صلح و ثبات افغانستان روز چهارشنبه با طرح پیشنهاد 6ماده ای به نسبت مفصل تر ایران در مقایسه با دیگر همسایگان این کشور برگزار شد. در یک تغییر برنامه درحالی که قرار بود رئیس جمهور سخنران افتتاحیه این مراسم باشد، محمد مخبر، معاون اول او به نشست آمد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری نشست همسایگان افغانستان تشکر کرد و خواستار حمایت بین المللی از کشورهای میزبان پناهجویان افغانستانی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مراسم سالانه بازار خیریه سازمان ملل متحد با حضور ده ها کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه در محل کاخ ملل در ژنو برگزار شد.
دبیر کل سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران بابت برگزاری نشست افغانستان تشکر کرد و خواستار تشکیل دولت فراگیر در افغانستان شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۷   + ۳۴ سایت دیگر  
ایسنا: ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای، گزارش اخیر گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران را ناعادلانه و سیاسی توصیف کرد و آن را مردود دانست. این ستاد گزارش اخیر گزارشگر ویژه به کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد را غیرحرفه ای، ناعادلانه و سیاسی خوانده و در بیانیه خود آورده است: ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تاکید بر این بود هم کشورها و هم سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی بسیجی را برای کمک های انساندوستانه به افغانستان داشته باشند این موضوع جدی در مباحث امروز مطرح شد با توجه به این که در افغانستان وارد فصل سرما می شویم و وضعیت اقتصادی آشفته ای در این کشور است و می تواند باعث آشفتگی های ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۹:۱۴    
رئیس جمهور چین به مناسبت پنجاهمین سالگرد احیای کرسی قانونی چین در سازمان ملل سخنرانی و تاکید کرد که پکن به مسیر توسعه مسالمت آمیز پایبند و همواره سازنده صلح جهانی است.
مجمع واردات   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۹:۰۲   + ۵۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه گفت که ایران گازدهی اورانیوم 20 درصد غنی شده بیشتری را به یک سانتریفیوژ پیشرفته خود انجام داده که غیر از اورانیوم هایی است که پیشتر تا 60 درصد در سایت نظنز غنی سازی شده بود. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر امروز در کنفرانس مطبوعاتی با کلاوس یوهانیس همتای رومانیایی خود گفت: ما در مورد بحران سوریه گفتگو کردیم و در این دیدار مجددا بر حمایت خود از تلاش های فرستاده سازمان ملل برای حل و فصل مسالمت آمیز بر اساس بیانیه ژنو و شورای امنیت تأکید کردیم. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک گزارش سازمان ملل می گوید اگر کشورهای جهان اقدماتشان برای جلوگیری از بحران اقلیمی را تشدید نکنند، افزایش دست کم 2.7 درجه سلسیوسی دمای کره زمین باعث پیامدهای فاجعه باری می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
فرستاده سازمان ملل در امور یمن در سفری به ابوظبی با مشاور دیپلماتیک رئیس دولت امارات دیدار کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۷:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: افغانستان با بحران بشردوستانه غیرقابل توصیفی رو به رو است و از لحاظ توسعه، در ورطه فاجعه آمیزی قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۷:۰۳   + ۵۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل را مبتنی بر نگرش گزینشی و دارای اهداف سیاسی ارزیابی کرده و ادعاهای سخیف و فاقد ارزش طرح شده در این گزارش را مردود و محکوم خواند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : نخست وزیر انگلیس گفت: انگلیس با آژانس های سازمان ملل متحد و سایرین درخصوص کمک به مردم افغانستان همکاری می کند؛ اما نمی تواند چک سفید برای طالبان بنویسد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود گفت که دست کم نیمی از جمعیت افغانستان مواد غذایی کافی ندارند. این سازمان پیش بینی کرده است که تنها تا پایان ماه نوامبر تعداد شهروندانی که به مرحله گرسنگی می رسند از 23 میلیون نفر تجاوز خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز (چهارشنبه) گفت که انگلیس با آژانس های سازمان ملل متحد و سایرین درخصوص کمک به مردم افغانستان همکاری می کند؛ اما نمی تواند چک سفید برای طالبان بنویسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش جدید سازمان ملل متحد، 15 کشوری که بیشترین تولید سوخت های فسیلی را دارند، اکثراً به تعهدات خود برای کاهش این تولید پایبند نبودند و میزان تولید فعلی از حدی که گرمایش زمین را تا 1.5 درجه سانتیگراد کنترل کند، 110 درصد بیشتر است و اگر همین روند ادامه پیدا کند در سال 2030 دوبرابر خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
پس از اینکه بلینکن از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا از تایوان برای مشارکت در مجامع بین المللی حمایت کنند، مناقشه بین چین و آمریکا بر سر تایوان در حال تشدید است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست همسایگان افغانستان به میزبانی ایران گفت: افغانستان با یک "بحران فزاینده انسانی" مواجه است که نیاز به اقدام فوری دارد. وی با ابراز نگرانی از نقض حقوق بشر در افغانستان خواستار تلاش برای "مبارزه با تروریسم" و قاچاق مواد مخدر شد. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
گروهی از کارشناسان سازمان ملل با محکوم کردن اقدام اخیر آمریکا در اخراج پناهجویان هائیتی از مرزهای این کشور، انرا ادامه سیاست محرومیت نژادی این کشور دانستند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۵۹    
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ماده 51 سازمان ملل متحد در واقع دفاع مشروع را حق همه کشورها می داند وعلی القائده در واقع این ماده هیچ گونه تبعیضی قائل نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد می گوید که طرح های ملی برای کاهش تصاعد گازهای گلخانه ای فاصله زیادی با کاهش مورد نیاز برای پرهیز از عواقب خطرناک تغییر اقلیم دارد و جهان در مسیر افزایش 2.7 درجه سانتیگرادی دما در قرن حاضر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
چین در بیانیه ای ضمن مخالفت با حضور معنادار تایوان در سازمان ملل، از حمایت آمریکا از این اقدام انتقاد کرد.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۳    
عبدالله المعلمی، نماینده عربستان تأکید کرد که حق توسعه، حق تعیین سرنوشت و حق زندگی از اساسی ترین حقوقی است اما بااین وجود مردم فلسطین هنوز از ابتدایی ترین حقوق خود محروم هستند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه همسایگان افغانستان ناخواسته در برابر وضعیت جاری قرار گرفته اند، گفت باید همسایگان در آغاز با همکاری یکدیگر و در گام بعدی با رایزنی و همکاری سایر کشورها و سازمان ملل متحد موانع فراروی تشکیل دولت قوی و ملی در افغانستان را برطرف و آن دولت را برای تامین ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل خواستار اتخاذ موضع یکپارچه و بازدارنده از سوی قدرت های بزرگ در قبال تحولات اخیر و کودتای سودان شد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد با اشاره به نشست امروز تهران درباره افغانستان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور همسایه که از پیوندهای تاریخی، فرهنگی، زبانی و مذهبی با افغانستان برخوردار است، نمی تواند نسبت به مصائب مردم افغانستان بی تفاوت بماند ...
اقتصاد آنلاین / ایستنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
در دوران رکود اقتصادی، صادرات خدمات تکنولوژی 6 درصد رشد کرد. همه گیری ناشی از شیوع کووید-19 به انگیزه ای قوی و ناگهانی برای کسب و کارها و افراد بدل شد تا از ابزارهای دیجیتال برای فعالیت اقتصادی خود بیش از پیش استفاده کنند ...
نماینده   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران سیاسی و کذب بوده لذا جاوید رحمان مستندات مربوط به اعدام افراد زیر 18 سال را به جمهوری اسلامی ارائه کند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه اجلاس کشور های همسایه افغانستان در تهران، در یک ارتباط تصویری با نیویورک آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل پیامش به اجلاس تهران را قرائت کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۱    
دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه گفت: بحران آب و هوایی وضعیت قرمز برای بشریت است و باید پیش از آن که دیر شود، اقدامات فوری صورت گیرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۶    
پیام دبیرکل سازمان ملل متحد در در دومین نشست وزاری خارجه کشورهای همسایه افغانستان به صورت ویدئویی قرائت شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل به دنبال اختلافات میان اعضای حاضر در صدور بیانیه مشترک درباره رخدادهای سودان شکست خورد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - یک مقام ارشد سازمان ملل اعلام کرد تنها بخش اندکی از دارایی جمعی از ثروتمندترین افراد جهان قادر به رفع معضلات فقر در دنیا است؛ بویژه آنکه 2 درصد از ثروت یک آمریکایی برای رفع مشکل گرسنگی در جهان کافی است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مجید تخت روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: جامعه جهانی بایستی برای کمک فوری به ⁧‫افغانستان‬⁩ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی دفتر امور تایوان در پکن در واکنش به اظهارات تحریک آمیز وزیر خارجه آمریکا درباره حضور معنادار این جزیره در نهادهای سازمان ملل، گفت تایوان حق ندارد به سازمان ملل بپیوندد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات راهبردی مشرق عربی معتقد است که آمریکا، عربستان و سازمان ملل تمام تلاش خود را به کار بستند تا جریان مقابل محور مقاومت بیشترین کرسی ها در پارلمان را به خود اختصاص دهد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
نگاهی به واکنش ایران به گزارش اخیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران که ادعا هایی بی پایه و اساس و جهت دار، از نقض حقوق بشر در کشورمان را منتشر کرده بود.