شنبه ۰۳ مهرساعت ۰۳:۵۷Sep 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پستانداران»

زومیت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۳:۳۵    
پژوهشگران با بررسی رفتار زرافه ها حین مبارزه دریافتند این پستانداران گردن بلند با حریفانی مبارزه می کنند که ازنظر قامت مشابه خودشان باشند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۶    
رویداد گریند شامل سلاخی پستانداران دریایی مانند نهنگ های خلبان و دلفین ها با استفاده از چاقو و نیزه می شود.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۲۰    
قطعات برجای مانده از ویروس های باستانی درون ژنوم پستانداران وجود دارد که احتمالا نقش های حیاتی در این جانوران برعهده دارد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۳:۰۵    
برچسب ها بیماری کووید 19 ترک سیگار دانستنی آنلاین سیگار برچسب ها
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۱:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس نوشت:محققان دو دارو با اثر مشابه دود سیگار یافته اند که با اتصال به گروهی از سلول های گیرنده در پستانداران مانع تولید “آنزیم 2 مبدل آنژیوتانسین” (“ACE2”) می شود. فرآیندی که به نظر می رسد توانایی ورود ویروس سارس-کوو-2 به سلول را کاهش می دهد. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
محققان دلیل بالقوه ای را برای تعداد کمتر موارد ابتلا به کووید در میان افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری شناسایی کرده اند، حتی در صورتی که سایر گزارش ها نشان می دهد سیگار کشیدن شدت بیماری را افزایش می دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: در حریقی که آخر هفته گذشته در منطقه حفاظت شده جهان نما به عنوان بهترین زیستگاه پستاندارانی نظیر قوچ و میش، مرال، خرس و پلنگ رخ داد، لاشه حیوانات در آتش سوخته مشاهده نشد.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۰    
فعالیت های انسانی در گذشته باعث انقراض جانوران بزرگ و کوچک شدن ابعادشان شده است؛ ولی یک پژوهش جدید نشان می دهد پستاندارانی که در نزدیکی شهر ها زندگی می کنند، به طور مستمر در حال رشد ابعادی و وزنی هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
براساس نظریه "مارک باگل" استاد حیات تکاملی در دانشگاه ریدینگ ایالات متحده امریکا، پشم از پوست پستانداران در برابر حرارت شدید روز محافظت میکند و در سرمای شب به ان گرما می بخشد، ولی انسان های نخستین به دلیل استفاده از لباس، خانه و اتش ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۱۶:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، برخی خزندگان به ویژه مار ها گوش ندارند. گوش خزندگانی که از این نعمت بهره مند شده اند، در مقایسه با گوش پستانداران بسیار ساده است. در خزندگان پرده گوش در کنار سر یا در فرورفتگی نه چندان عمیقی قرار دارد. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
فردین الفتی با اشاره به بحث خشکسالی ها از ایجاد پویش های مردمی در ساخت آبشخور برای حیات وحش خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه با وجود خشکسالی ها با همکاری سمن ها تاکنون گزارشی از تلفات پستانداران نداشته ایم.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۱:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: تنظیم کنندگان مقررات دارویی هند از تایید اولین واکسن کرونا براساس مولکول DNA موسوم به "واکسن دی ان ای" یا "DNA واکسن" برای مقابله با بیماری کووید-19 خبر دادند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۰۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مطالعات جدید نشان می دهد که شهرنشینی باعث افزایش سایز بسیاری از گونه های پستانداران شده است و علت آن می تواند وفور غذا در مکان های پرجمعیت باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۹:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سنندج- مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از بازگرداندن 270 قطعه انواع پرنده و 30 گونه انواع پستانداران به طبیعت استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
دیجیاتو: پژوهشی جدیدی نشان می دهد که باکتری روده چگونه می تواند بر فرآیند افزایش سن در پستانداران اثر بگذارد. این پژوهش می گوید جابه جایی مدفوع از موش های جوان به مسن باعث شده جلوی برخی مشکلات مغزی ناشی از افزایش سن مثل پیری مغزی گرفته شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مطالعات جدیدی که در مجله ی "Nature Aging" منتشر شده است اثر بالقوه ی باکتری روده را بر پیر شدن مغز پستانداران نشان می دهد. در این تحقیقات مشخص شد که پیوند مدفوع از موش های جوان به موش های پیر باعث معکوس شدن برخی از جنبه های زوال مغز می شود.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۰:۲۱    
یک مطالعه جدید در دانشگاه ییل نشان می دهد که به یک معنا، پستانداران در مورد دنیایی که قبل از متولد شدن تجربه می کنند، خواب می بینند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۲۲    
اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست ایران، کارگاه آنلاین آشنایی با پستانداران ایران را برگزار می کند.
سینا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران با بررسی شبکیه چشم نوزادان موش در حین تولد و پیش از باز کردن چشم ها دریافتند، عملکرد شبکیه به گونه ای است که شکل ابتدایی از فعالیت های دیدن و مشاهده اطراف انجام شده که فرضیه خواب دیدن جنین پستانداران در دوره پیش از تولد را نشان می دهد. ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۶:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، کشور ایران به خاطر تنوع جغرافیایی و اقلیمی خود دارای تنوع گونه ای بسیارارزشمندی است و براساس آخرین بررسی و گزارشات کارشناسان محیط زیست حدود 1131 گونه جانوری اعم از پستاندار، پرنده، خزنده و دوزیستان در اکوسیستم های خشکی و آب های داخلی ایران زیست می کنند ...
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۵   + ۲۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انجام پژوهشی دریافتند که شاخص های متعددی از جمله میزان باروری عمومی، سرانه مصرف انرژی و سوخت، مطالعه، تورم و رشد اقتصادی می تواند بر سرعت انتشار کووید-19مؤثر باشد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مناطق کم عمق ساحلی همانند آن چه که در سواحل استان، به ویژه سواحل شمالی شاهد آن هستیم، محل های مناسبی برای حضور پستانداران دریایی بزرگ، مانند وال نیست و این جانوران در مناطقی که دارای عمق مناسب می باشند حضور دارند.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
براساس مطالعات سازمان جهانی بهداشت، ویروس آبله میمون بیشتر از حیوانات وحشی مانند جوندگان و پستانداران به افراد منتقل می شود، اما انتقال انسان از انسان نیز وجود دارد. همچنین این بیماری از طریق تماس با ضایعات، مایعات بدن، قطرات تنفسی و مواد آلوده مانند ملافه، از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس نتایج این بررسی کمبود نور خورشید در زمین می تواند مانع به کارگیری مهارت های حافظه کوتاه مدت در پستانداران از جمله انسان شود.
جماران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
جی پلاس، به نقل از مدیکال اکسپرس، توانایی پستانداران در بهبودی پس از آسیب نخاعی که می تواند منجر به فلج شود، ضعیف است. دلیل اصلی این امر ایجاد یک زخم پیچیده همراه با التهاب مزمن است که یک ریز محیط سلولی را ایجاد کرده و مانع ترمیم بافت می شود. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شیر های دریایی در خیابان های یک شهر ساحلی مار دل پلاتا در آرژانتین پرسه می زنند. زمانی که اهالی شهر به دنبال آرامش بودند، ده ها حیوان در حال تصرف امکانات بندری دیده شدند. ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مراسم رونمایی رسمی از بچه فیل آسیایی باغ وحش ارم که مدتی قبل در این مجموعه متولد شد، پیش از ظهر امروز با حضور سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، جمعی از مدیران بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۰:۵۵    
بجنورد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شیروان گفت: طبق سرشماری آبان ماه سال جاری، جمعیت پستانداران در مناطق حفاظت شده گلیل و سرانی این شهرستان خراسان شمالی نسبت به مدت مشابه سرشماری پارسال افزایش یافته است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۲۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
متوجه شدیم که سطح آب تالاب هورالعظیم کاهش پیدا کرده و تهدیدی جدی برای تالاب پیش آمده و برای منابع آبزیان، پرندگان و پستانداران مردم مشکلاتی ایجاد شده که در خصوص تامین حق آبه تاکید کردیم وزارت نیرو موظف است که براساس برنامه ریزی مدون و دقیق حق آبه هورالعظیم را رعایت کند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۸:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اگرچه خرید و فروش حیوانات در گذشته معمولا به دام های اهلی محدود می شد، اما حیوانات وحشی نیز بخشی از این بازار را تشکیل می دادند. پرندگان، ماهی ها، خزندگان و گاه پستانداران چه به صورت زنده و چه پوست و اعضای بدن آنها در بازار خرید و فروش می شد و قوانین خاصی نیز برای محدود کردن این بازار وجود نداشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۰    
گرگان - ایرنا - گرمای طاقت فرسا و دمای بیش از 50 درجه روزهای اخیر و آینده گلستان علاوه بر احتمال وقوع آتش سوزی در زیستگاه های جنگلی و مرتعی، پستانداران و گونه های جانوری حیات وحش این استان را به دلیل کاهش شدید منابع آبی مورد نیاز در خطر جدی مرگ و نابودی قرار داده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
آلودگی نفتی در آب معضلی است که امروزه در بیشتر دریاها گریبانگیر موجودات وابسته به این اکوسیستم از جمله پرندگان، پستانداران و ماهی ها و ... و همچنین انسان ها شده است. آلودگی نفتی می تواند از طریق ریختن نفت، ترکیدن لوله های نفت و سایر تصادفات صنعتی ایجاد شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
راکون یکی از حیواناتی که در سال های اخیر خبر خرید و فروش آنها در ایران انتقادهای فعالان و حامیان حقوق حیوانات را در پی داشت، راکون بود. راکون یکی از پستانداران بومی آمریکای شمالی است که ورود او به ایران با مخاطراتی همراه بود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- استان سمنان به عنوان پایتخت تنوع گونه های پستانداران حیات وحش کشور، با برخورداری از 17 درصد از مناطق حفاظت شده کشور، طی هشت سال گذشته موفق به احیای زادگاه گورخر آسیایی به عنوان تنها بازمانده علف خوران تک سُم شد.
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه شهروند: کلاغ ها موجودات عجیبی هستند که هوشی فراتر از شامپانزه ها و دیگر پستانداران دارند و در مطالعات اخیر، معلوم شده است که می توانند مفهوم انتزاعی عدد صفر را درک کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از این استان به عنوان مهمترین زیستگاه پستانداران در کشور نام برد و گفت: بیش از 50 گونه پستاندار در زیستگاه های استان سمنان زیست دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان عفونت توکسوپلاسما گوندی یک بیماری انگلی است که بیشتر انسان، پستانداران و پرندگان را درگیر می کند، این بیماری در زنان باردار و کسانی که دارای سیستم ایمنی بدنی ضعیف تری هستند، عوارض جدی تری به همراه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۴    
ایسنا/سمنان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از این استان به عنوان پایتخت تنوع زیستی کشور نام برد و گفت: استان سمنان از نظر تنوع زیستی و به خصوص تنوع زیستی پستانداران با بیش از 50گونه پستاندار مقام اول کشور را دارد.
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۳:۱۹    
تحقیقات آزمایشگاهی جدید مشخص می کند که نوعی آنتی بادی مونوکلونال ساخته شده در آزمایشگاه می تواند به طور کامل از آلودگی پستانداران غیر انسانی به ویروس HIV جلوگیری کند. دانشمندان امیدوارند که همین آنتی بادی به جلوگیری از ابتلای انسان ها در آینده نیز کمک کند. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۱    
شفقنا- زمانی که یک شیر دریایی ماده اخیرا در کالیفرنیا به ساحل آمد، کنشگران بلافاصله فهمیدند که یک جای کار می لنگد! به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، رویترز نوشت: دکتر کارا فیلد، مدیر پزشکی در مرکز پستانداران دریایی در سوسالیتو گفت: او لاغر و کم وزن بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
باند حرفه ای کشتار پستانداران وحشی در اقدامی مشترک توسط یگان محیط زیست جغتای و جوین و پلیس امنیت عمومی شهرستان جغتای متلاشی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از افزایش 28 درصدی جمعیت پستانداران این استان در سال 1400 خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۸:۰۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ، بسیاری از پستانداران به هنگام جستجو در تاریکی ها از سبیل های خود به عنوان نوعی احساس لمسی استفاده می کنند. انقباض و جمع شدن ریتمی سبیل، که معمولاً به آن ویسکینگ گفته می شود، در میان بسیاری از حیوانات دارای سبیل مشاهده می شود ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تعداد زیادی از AIV های H5Ny دارای پتانسیل مشترک انسان و دام هستند، زیرا ثابت شده است که از گونه ها عبور می کنند و به پستانداران از جمله انسان منتقل می شوند. اوراسیا و آفریقا موج جدیدی از شیوع H5Ny AIV بسیار بیماریزا را تجربه می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۳    
گروه استان ها- فک خزری، یک گونه از پستانداران کمیاب است که در معرض انقراض قرار دارد و هرازگاهی شاهد مرگ و وجود لاشه آنها در سواحل دریای خزر از جمله در استان گلستان هستیم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
یورو نیوز: نتیجه بررسی های گروهی از دانشمندان ژاپنی نشان می دهد که پستانداران امکان جذب اکسیژن از طریق مقعد را دارند. محققان در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی توکیو پس از آنکه دریافتند برخی جانوران دریایی در شرایط اضطراری امکان تنفس از راه روده هایشان را دارند به آزمایش بر روی موش ها و خوک ها روی ...
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۴    
معمولاً این عادت ماهانه در زنان باردار و شیرده اتفاق نمی افتد و بروز قاعدگی در این دوران های خاص از زندگی زنان متوقف می شود. قاعدگی در زنان غیرباردار، از دوران بلوغ تا رسیدن به سنین پسا قاعدگی بروز می کند. ...
شارا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۹    
اندرو بودزیاک عکاس حیات وحش که در اواخر سال میلادی گذشته به شمال شرق تورنتو نقل مکان کرده است و برای خودش یک هدف بزرگ تعیین کرده است: عکاسی از تمام پستانداران حیات وحش تورنتو .
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۵    
تمام دوزیستان، خزندگان، پرندگان و پستانداران غیر اهلی اعم از شکاری یا غیر شکاری که به نظر ما مفید یا غیرمفید بوده و در یک محیط طبیعی زندگی می کنند و زیبایی خاصی را به زمین داده اند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۹:۴۸    
یورو نیوز: باغ وحش روتردام تصاویر مربوط به تولد یک بچه فیل آسیایی را منتشر کرد. این بچه فیل دقایقی پس از تولد روی پایش ایستاد و به دنبال شیر مادر بود ...