چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۶:۴۸Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگران»

ایبنا   ۱ ساعت پیش    
مهلت ارسال دستاوردها به هفتمین کنگره ملی متخصصان علوم اطلاعات و دانش شناسی بنا به درخواست های مکرر پژوهشگران و علاقه مندان به شرکت در کنگره تا پایان اسفند ماه سال جاری تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نیو اطلس، نتایج امیدوارکننده ای در آزمایش های اولیه بالینی یک واکسن جدید که سه عفونت قارچی رایج در انسان را هدف قرار می دهد. منتشر شده است. این داده ها، راه را برای آزمایش های انسانی آینده به منظور بررسی این واکسن ضد قارچ هموار می کنند ...
شبکه اجتهاد   ۳ ساعت پیش    
آیین تجلیل از برگزیدگان هفدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان با حضور جمعی از علما، اساتید و پژوهشگران با معرفی 104 اثر برگزار شد.
گروهی از پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با دستیابی به دانش فنی طراحی، ساخت و تست پروانه شناور ها از خروج اطلاعات سامانه های کشتی به خارج از کشور جلوگیری کردند.
پژوهشگران در مطالعه اخیرشان از تلاش برای توسعه یک اسپری جدید خبر دادند که تا 48 ساعت می تواند از عفونت های کشنده مقاوم به آنتی بیوتیک جلوگیری کند.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش    
رشت- کشاورزی از ستون های مهم اقتصاد گیلان است و رفع چالش های موجود بدون بازخوانی اوضاع و احوال این بخش در سالهای اخیر و بررسی نقاط قوت و ضعف با مشارکت نخبگان و پژوهشگران ممکن نیست.
پژوهشگران روشی جدید برای استفاده از نانوذرات مغناطیسی برای کمک به بهبود آسیب های وارد شده به سلول های عصبی(نورون ها) ارائه کردند.
پژوهشگران ایرانی بر روی ترکیب آمورف بورات سه فلزی آهن، کبالت و نیکل به عنوان یک ماده پیشرفته با استفاده از هیدروکسید دوگانه لایه ای این فلزات سنتز شده تحقیق کردند.
سینا   ۷ ساعت پیش    
پژوهشگران یک مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند موفق به تولید مواد ویژه ای برای بارورسازی ابرها شدند. دکتر علی آبادی، عضو گروه مهندسی شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند و پژوهشگر این طرح در گفتگو با خبرنگار سیناپرس گفت ...
سینا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ساکنان مناطقی از جهان از جمله هاوایی حدود دو هفته پیش با پدیده ای بسیار شگفت انگیز در آسمان مواجه شده و نقش یک گرداب بزرگ را بالای سر خود مشاهده کردند. بررسی های انجام شده نشان می دهد این پدیده به دلیل پرتاب یک راکت فضایی اسپیس ایکس رخ داده است. ...
پژوهشگران دریافته اند که چگونه سه ویروس کووید، RSV و آنفولانزا در پاییز و زمستان امسال سیستم های درمان را به چالش می کشند.
آنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون دانشگاه آزاد ساری از قرارگرفتن نام هفت عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در لیست یک و دو درصد پراستنادترین پژوهشگران دنیا خبر داد.
پژوهشگران ربات هایی با استفاده از یک فلز مایع تغییر شکل دهنده ساخته اند که قادر به تغییر بین حالت های جامد و مایع است و در فناوری های پزشکی زیستی و مهندسی کاربرد دارد.
پژوهشگاه رویان اکنون در سی و یک سالگی خود به یکی از قطب های مهم پزشکی علوم تولید مثل و تحقیقات سلول های بنیادی در منطقه و جهان تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
ورود شرکتهای دانش بنیان به ساخت تجهیزات آزمایشگاهی با فناوری ایرانی منجر به انجام تحقیقات علمی پژوهشگران با محصولات ایرانی شده ضمن اینکه محرمانگی داده ها نیز حین آزمایش حفظ شود.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۳۷    
سیدمحمدعلی سیدحنایی، دبیرکل اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم سیاسی ایران : تغییر نسلی همواره به عنوان یکی از جدی ترین مباحث مورد مطالعه حوزه علوم اجتماعی و به خصوص جامعه شناسی سیاسی بوده است ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- ولفگانگ مرکل پژوهشگر علوم سیاسی شناخته شده در آلمان است. او از سال 2004 تا 2020 میلادی مدیر بخش دموکراسی و دموکراسی سازی در مرکز علوم اجتماعی برلین و استاد سیاست تطبیقی و تحقیقات دموکراسی در دانشگاه هومبولت در برلین بود. مرکل یکی از معتبرترین پژوهشگران سیاست تطبیقی در جهان آلمانی زبان است ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
هفدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن با موضوع مهندسی تلاوت قرآن کریم طی سه روز با حضور صاحب نظران، قاریان، حافظان، مدرسان قرآن و پژوهشگران آغاز می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
درباره عدم رضایت مشروطه خواهان اینجا بخوانید .
سلام نو / زومیت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران ژن ضدپیری ای را در جمعیتی از صدساله ها کشف کرده اند که سن زیستی قلب را 10 سال به عقب برمی گرداند.
آنا / خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی دستگاه چرخاننده فوقانی حفاری یا همان تاپ درایو را که برای حفاری چاه های نفت و گاز تا عمق بیش از 4 هزار متر کاربرد دارد، طراحی و تولید کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران در مطالعه اخیر خود کشف کردند که تنفس هوای آلوده احتمالاً بر نحوه سیم کشی مغز (اتصالات عصبی) تأثیر می گذارد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۳    
پس از سه سال تحقیق و پژوهش پژوهشگران دانشگاه اصفهان بر روی آغوز گاو محصولی نوآورانه و دانش بنیان تولیدشد که دارای آنتی بادی است و سلامت دستگاه گوارش و تنفس را ارتقا می دهد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی جمعی از کارآفرینان، تولیدکنندگان و دانش بنیان ها، صبح دوشنبه 10 بهمن 1401 با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. در این دیدار مهندس ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به همراه جمعی دیگر از مدیران صنعتی و پژوهشگران علمی کشور حضور داشتند.
برترین ها / فوت وفن   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
یافته های یک پژوهش جدید چگونگی تاثیرگذاری نیترات رژیم غذایی بر بهبود عملکرد ماهیچه های انسان را آشکار می کند
برترین ها / سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۱:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تیمی از پژوهشگران انستیتو پاستور فرانسه ویروس جدیدی را شناسایی کردند که عامل یک بیماری مرموز کبدی است. این ویروس یک گونه سیرکوویروس ناشناخته بوده و نام موقت آن Human Circovirus 1 (HCirV-1) است.
خبر آوا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یکی از نویسندگان و پژوهشگران عرصه موسیقی از تدوین و انتشار مجموعه کتاب های مجمع الادوار در قالب سه بخش متفاوت تئوری موسیقی خبر داد. شهاب منا ناشر، نویسنده و پژوهشگر موسیقی از بازنویسی و انتشار مجموعه کتاب های مجمع الادوار به تالیف و تتبع مهدی قلی هدایت (مخبر السلطنه) خبر داد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق شدند، دستگاه اندازه گیری الیاف خوراک دام و طیور را تولید کنند که با سرعت بالا بخش های الیاف خوراکی دام و طیور را اندازه گیری می کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۵۵    
پایگاه های جست وجوی اینترنتی متعددی از سوی مجموعه های علمی و پژوهشی راه اندازی شده است که برای پژوهش های دینی و قرآنی، آخرین کتب و مقالات موجود را در اختیار علاقه مندان و پژوهشگران قرار می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
توسعه بیشتر فناوری اندام روی تراشه می تواند به پژوهشگران در بررسی بیماری ها و آزمایش دارو ها در شرایطی نزدیک تر به زندگی واقعی کمک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از پژوهشگران موفق شدند نانوذرات کاملاً زیست تخریب پذیر را که قادر به ارائه یک داروی ضد التهابی جدید به طور مستقیم در ماکروفاژ ها هستند، بسازند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
بانوان پژوهشگر ایرانی همچون زنان فعال در سایر حوزه ها توانسته اند سهم خود را به خوبی در مرجعیت علمی کشور ایفا کنند و حتی در مجامع بین المللی خوش بدرخشند؛ به گونه ای که اکنون نام 345 زن پژوهشگر ایرانی در بین زنان پژوهشگر پراستناد برتر دنیا خودنمایی می کند. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یک گروه از پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه ای با اتکا به دانش ایرانی خدماتی مربوط به تست نفوذ در موبایل، شبکه، وب سایت و دوربین ارائه می دهند و قادرند پیش از نفوذ هکرها به سیستم های امنیتی آنها را شناسایی کنند. ...
معدن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۲   + ۴۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -در این دیدار امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به همراه جمعی دیگر از مدیران صنعتی و پژوهشگران علمی کشور حضور داشتند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۱    
نشست علمی ویژه پژوهشگران با موضوع استراتژی های کاهش وزن روز دوشنبه 3 بهمن ماه 1401 در سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در این نشست دکتر محسن جاویدی، پژوهشگر گروه پژوهشی پزشکی مبتنی بر سبک زندگی ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان ، بر اساس جدیدترین گزارش Stanford-Scopus ، یک هزار و 941 پژوهشگر با وابستگی سازمانی جمهوری اسلامی ایران در زمره پژوهشگران پر استناد دو درصد دنیا قرار گرفتند که ازدر این لیست یکی از نخبگان هرمزگان به نام دکتر احمد همایی به عنوان پژوهشگر از دانشگاه هرمزگان در ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: جوان در یادداشتی به قلم قاسم تبریزی از پژوهشگران اصولگرای تاریخ انتشار خاطرات شفاهی دولتمردان رژیم پیشین توسط حسین دهباشی انتقاد کرد!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از مرکز خراسان جنوبی بعنوان شهر فرهنگ و علم یاد کرد و گفت: یکی از نشانه های توسعه اجتماعی این است که احزاب سیاسی تحت حاکمیت قانون اساسی کشور فعالیت کنند ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود دریافتند که مصرف بیش از اندازه نمک می تواند به کاهش توانایی سیستم ایمنی منجر شود.
محققان دانشگاه مک گیل کانادا در مطالعه اخیرشان به بررسی این موضوع که دی.ان.ای کروکودیل چه چیزهایی را می تواند در مورد عصر یخبندان به ما بیاموزد، پرداختند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تالاب های بین المللی "آلاگل، آجی گل و آلماگل" همزمان با برگزاری نخستین نشست پژوهشگران سازمان جهانی حفاظت از طبیعت در سال 1350 که در "رامسر" و با هدف صیانت از تالاب ها و حمایت بهتر از زیستمندانی که در این پهنه های آبی طبیعی زیست می کنند، تحت عنوان "کنوانسیون رامسر" به ثبت این سازمان جهانی رسیدند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کلمسون، آنزیمی را در انسان شناسایی کرده اند که اضافه وزن ناشی از رژیم غذایی را کاهش می دهد. محققان خاطرنشان کرده اند: این یافته به این معنی نیست که می توان رژیم غذایی پرچرب را بدون عواقب آن مصرف کرد. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۸:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه تگزاس در دالاس نوع جدید و بهبود یافته ای از نخ با فناوری پیشرفته به نام تویسترون (Twistron) را معرفی کرده اند که هنگام کشیده شدن یا تابیدن برق تولید می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
دبیر جایزه ادبی قلم زرین گفت: ارسال کتاب های منتشر شده در سال 1401 از سوی ناشران، نویسندگان، شاعران و پژوهشگران و منتقدان ادبی به دبیرخانه جشنواره قلم زرین آغاز شده است و تا نیمه دوم اسفند سال جاری ادامه دارد.
عقیق   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ردپای جنگ نرم و رسانه ای دشمنان اسلام در ترور شخصیت های مبارز و مجاهد جهان اسلام را می توان با واکاوی تاریخ و به همت پژوهشگران حتی پس از گذشت 100 سال کشف کرد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
توسط جهاددانشگاهی صنعتی شریف، راهکارهای مدیریت انتقال تکنولوژی در حوزه فناوری نمک زدایی در کشور طی نشستی با معاون پژوهش و فناوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور مطرح شد. ...
الیاف جدیدی توسعه یافته اند که می توان با پیچ و تاب دادن آنها برق تولید کرد.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۰۲   + ۳۷ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه کپنهاگ دانمارک دریافتند، پوست مصنوعی می تواند راه را به سوی درمان های جدید برای سرطان پوست هموار کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
یافته های جدید پژوهشگران کانادایی نشان می دهد؛ شروع به نوشیدن شیر در هزاران سال پیش توسط مردم اروپا منجر به افزایش قد مردم این قاره شده است. دانشمندان کانادایی می گویند: تکامل تحمل لاکتوز ممکن است توضیح دهد که چرا قد مردم در شمال و مرکز اروپا بین 4 تا 7 هزار سال پیش افزایش یافته است ...
آنا / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب دانش فنی ساخت سبک ترین ماده دنیا با نام آئروگرافن و مهندسی ساختار آن جهت استفاده در باتری ها و ابرخازن ها شدند.