یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۷:۰۷Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلول های بنیادی»

اقتصاد ایران: فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای استفاده از روش های نوین درمانی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.
فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای استفاده از روش های نوین درمانی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.
ایمنا   ۳ ساعت پیش    
هم زمان با افتتاح فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی از سه طرح شاخص این پژوهشگاه رونمایی شد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم رونمایی از 3 طرح پژوهشگاه رویان و همچنین افتتاح فاز نهایی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان گفت: جهاد دانشگاهی به مرزی از سرآمدی رسیده است که در صورت تأمین منابع مالی و سایر امکانات مورد نیاز، قادر به انجام کارهای بزرگ علمی و فناورانه است.
آنا   ۶ ساعت پیش    
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پژوهشگاه رویان نقش مهمی در زیست بوم سلول های بنیادی ایفا می کند و علاوه براین یکی از موسسات پیشرو در حوزه پژوهش های پایه است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۷:۰۳   + ۲۵ سایت دیگر  
صالح پور، روش های درمانی موجود را نگهدارنده اعلام کرد و افزود: اغلب روش های درمانی در نهایت موجب افزایش طول عمر یا کیفیت زندگی فرد مبتلا می شود. البته برخی درمان های خاص هم وجود دارد که منجر به بهبود کامل فرد می شود، مثل پیوند سلول های بنیادی مغز استخوان در برخی از بیماری های نادر با منشا متابولیک.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید روی 13 بیمار مبتلا به آسیب نخاعی نشان می دهد که درمان آزمایشی سلول های بنیادی در درمان ضایعات نخاعی ایمن و مؤثر است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۱۵    
دانشمندان قصد دارند با تزریق سلول های بنیادی به بدن بیماری های نخاعی را درمان کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۳۷    
نخستین مرکز آموزشی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شمالعرب کشور در سلماس افتتاح شد .
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نوروساینس نیوز ، محققان دانشگاه ییل و دانشگاه پزشکی ساپورو ژاپن گزارش کردند تزریق سلولهای بنیادی مشتق شده از مغز استخوان خود بیمار، عملکرد حرکتی را در افراد آسیب دیده نخاع طی چند هفته به طور قابل توجهی بهبود بخشید ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
محققان توانسته اند در آزمایشگاه و با استفاده از سلول های بنیادی مغزهای مینیاتوری کوچکی پرورش دهند که قادر به رشد فراتر از مرحله جنینی هستند و می توان از آنها برای مطالعه آلزایمر استفاده کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
از آغاز طرح ذخیره سازی سلول های بنیادی در کردستان تاکنون بیش از 2 هزار نمونه جمع آوری و به مرکز رویان در تهران ارسال شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- رئیس بیمارستان شفای اهواز از افتتاح مرکز پذیره نویسی اهداکنندگان سلول های بنیادی خون ساز در مرکز آموزشی درمانی شفا خبر داد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۴    
کرج (پانا)- معاون آموزش متوسطه مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز از برگزاری چهارمین گردهمایی شکوفایی و خلاقیت سلول های بنیادی و مرحله اول پیش رویدادی کشوری سومین دوره مسابقات سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی خبر داد. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
خبرنیوز نوشت:دکتر حسن نور محمدی؛ فوق تخصص سرطان، بیماری های خون و پیوند مغز و استخوان با حضور در برنامه سیب از شبکه شما در مورد پیوند سلول های بنیادی توضیحاتی ارائه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۵۱    
ایسنا/خراسان رضوی سلول های بنیادی سرطانی به عنوان عامل اصلی بروز سرطان مطرح شده است، به طوری که مقاومت به داروهای شیمی درمانی به وجود این سلول ها در تومور نسبت داده می شود. مطالعات نشان می دهد که سلول های بنیادی سرطانی، خاموش و از نظر فعالیت های متابولیکی غیرفعال هستند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۲:۵۹    
کتاب سلول های بهاری که درباره حسین بهاروند دانشمند عرصه سلول های بنیادی منتشر شده، نشان دهنده تصویر دانشمندی ایرانی و شیعه است که مشغول جهاد و مبارزه در چندجبهه متفاوت است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۵۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ با وقوع انقلاب اسلامی در کشورمان رشد تولید علم و پژوهش در رشته های نو ظهور مانند سلول های بنیادی آنقدر توسعه یافته که ایران در این حوزه و پزشکی باز ساختی در جایگاه چهاردهم دنیا و اول کشورهای اسلامی قرار دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: چهارمین گردهمایی مجازی شکوفایی و خلاقیت سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور در البرز آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- محققان ژاپنی با استفاده از سلول های بنیادی موفق به ابداع روش جدیدی برای درمان طاسی شدند.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از نیچر، این بافت ها که به وسیله ی مهندسی سلول های بنیادی انسان ساخته شده اند را نمی توان جلوه ی حقیقی مغز این گونه ها دانست اما تفاوت های زیاد آن ها با ارگانوئیدهای انسان ها از لحاظ اندازه، شکل و بافت قابل مشاهده است. ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان ، ملیحه بهنامیان، مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران گفت: خون موجود در بند ناف نوزاد که در هنگام تولد دور ریخته می شود سرشار از سلول های بنیادی است و تنها یکبار برای هر فرد در طول دوران زندگی و هنگام تولد فرصت ذخیره سازی سلول های بنیادی ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
سلول های بنیادی ظرفیت قابل توجهی برای تبدیل شدن به انواع گوناگونی از سلول دارند. اکنون این سلول ها در درمان بیماری های گوناگون کاربردی گسترده یافته است. ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۳۵    
بسیاری از افراد در سراسر جهان با مشکل طاسی دست و پنجه نرم می کنند و برخی درمان های دارویی مانند درمان سرطان و همچنین بازماندگان ویروس کرونا هم با چنین مشکلی روبه رو می شوند. حالا پژوهشگران ژاپنی با استفاده از سلول های بنیادی موفق به کشف روشی برای درمان طاسی شده اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
کتاب سلول های بهاری که درباره حسین بهاروند دانشمند عرصه سلول های بنیادی منتشر شده، نشان دهنده تصویر دانشمندی ایرانی و شیعه است که مشغول جهاد و مبارزه در چندجبهه متفاوت است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در شأن جمهوری اسلامی نیست که جوانان آن در حوزه های انرژی هسته ای، نانو و بیو، سلول های بنیادی و هوا فضا قله ها را فتح کنند اما در جاهای معمولی مشکل داشته باشیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۳:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
اگرچه سلول های بنیادی عضله پس از آسیب دیدگی قادر به رشد و ترمیم بافت عضلانی پاره شده هستند، اما با افزایش سن، اثر ترمیم شوندگیشان کم می شود. اکنون محققان موسسه پزشکی احیا کننده استرالیا در دانشگاه موناش ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اگر چه سلول های بنیادی عضلات، بازسازی بافت های عضلانی آسیب دیده بعد از جراحت را ممکن می کنند، اما این توانایی با افزایش سن کمتر می شود. اما یک پروتئین حلال این مشکل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۴۱    
دانش آموزان اصفهانی رتبه های برتر المپیاد علمی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور را کسب کردند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۹    
کامران باقری لنکرانی وزیر پیشین بهداشت به بررسی وضعیت پزشکی در دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی و همین طور استان فارس پرداخت و با اشاره به خدمات مبتنی بر سلول های بنیادی مثل اقداماتی که برای درمان ناباروری انجام می شود ...
شریان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
شاهوردی گفت: درمان سرطان خون با تکنولوژی سلول های بنیادی از دستاورد های پژوهشکده رویان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۲۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
دانش آموز نجف آبادی، با اعلام کمیته علمی المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور موفق به کسب مدال طلای این دوره از مسابقات شد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۵۶    
جمعی از دانشجویان برتر بین الملل دانشگاه (اعضای کانون ابن سینا) با حضور در آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دیدن کردند.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۲۶    
دکتر کریمی: دستاوردهای علمی محققان جوان در شرکت های دانش بنیان دانشگاه، تبلور امیدآفرینی بهمن 57 است با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۰:۰۵    
"کار تی سل" car t cell دشمن سرطان ، این عنوان جدیدی است که برای اولین بار در کشور با هدف درمان سرطان تولید شده است.
صبای سلامت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۹:۲۹    
رییس ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، با اشاره به تولید محصول دانش بنیان ایران ساخت در درمان سرطان، افزود: کار بزرگی در حوزه درمان سرطان انجام شده است و نخستین کار تی سل کشور مراحل تست حیوانی را با نتیجه های خوبی پشت سر می گذارد و در صورت موفقیت در فاز انسانی وارد بازار ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۶:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
گروهی از محققان در انگلیس قصد دارند سلول های بنیادی مغز انسان را با تراشه های هوش مصنوعی یکپارچه کنند تا سیستم های با قدرت پردازش بالاتر و کارآمدتر بسازند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه شتاب دهنده های تخصصی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران صبح امروز، 20 بهمن ماه با حصور معاون علمی و فناوری افتتاح شد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۳۸   + ۲۰ سایت دیگر  
مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گشایش یافت تا محصولات ایران ساخت حوزه درمان سرطان تجاری سازی شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
اسماعیل قادری فر گفت: در حوزه نانو فناوری رتبه چهارم، زیست فناوری رتبه یازدهم، سلول های بنیادی جایگاه دهم و در حوزه هوا و فضا رتبه نهم تولید علم در جهان را به خود اختصاص داده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
در مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از محصولات جدید سلولی و شتابدهنده این حوزه رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی گفت: خودکفایی کامل در صنایع هوا و فضا، سلول های بنیادی و بسیاری دیگر از حوزه های علمی، تنها بخشی از برکات انقلاب اسلامی است.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۱:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: دانش آموزان این استان موفق به کسب چهار مدال کشوری در المپیادهای دانش آموزی رشته های سلول های بنیادی و اقتصاد شدند. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی با بیان اینکه استفاده از سلول های ایمنی “کشنده طبیعی” در درمان بیماران بد حال کرونایی در حال کارآرمایی های بالینی است، گفت: روش های درمانی کووید-19 با استفاده از سلول های بنیادی در فاز کارآزمایی های بالینی است و به بالین نرسیده است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۲    
امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی: ایران به زودی در علوم نانو و سلول های بنیادی "برندسازی" خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که نمایشگاه مجازی کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پژوهشسرای دانش آموزی ملاصدرا کرج گشایش یافت.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۱:۵۵    
پیشروی دانشمندان و محققان ایران در حوزه سلول های بنیادی، دست نیاز کشورمان را از مقابل خارجی ها پس کشیده است.