چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۵۴Oct 2020 21

جدیدترین‌های «سلول های بنیادی»

سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۰    
سلامت نیوز-* دکتر نیکو اثنی عشری: اخیرا خبری با عنوان درمان پیوره دندان با کمک سلول های بنیادی منتشر شد که نویدبخش تحولی در درمان های دندانپزشکی بود. در متن خبر آمده بود: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند که شاید بتوان با ترغیب سلول های بنیادی به رشد دوباره، پیوره دندان را درمان کرد. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس سلامت - خبرگزاری علم و فناوری؛ ناراحتی شدید ناشی از درد در ناحیه مفصل ها از جمله شایع ترین عارضه هایی که افراد در سنین مختلف به آن دچار می شوند.ترمیم آسیب های ایجاد شده به نواحی مفصلی به دلیل توان اندک این بافت در خود ترمیمی و ایجاد التهاب در محل آسیب، امری سخت و بسیار دشوار است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۶:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک خون پژوهشگاه رویان به این سوال که چه بیماری هایی در اطفال و بزرگسالان بیشترین شانس درمان با سلول های بنیادی را دارند و چه بیماری هایی در آینده گزینه این درمان را خواهند داشت پاسخ داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
اولین عمل جراحی پیوند سلول های بنیادی چشم، نخستین بار در بوشهر بر روی مردی 60 ساله که 6 ماه پیش دچار سوختگی شیمیایی شدید چشم شده بود، انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
وبینار علمی تازه های کرونا در رشته های مختلف پزشکی به همت مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
گروه علمی: یک گروه از محققان فنلاندی روش جدیدی را ابداع کرده اند که می تواند از ریزش موها و در نهایت کچلی جلوگیری کند. عمر سلول های بنیادی فولیکول مو، که رشد مو را تقویت می کنند، با تغییر وضعیت متابولیسم آنها قابل افزایش است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش نشان می دهد استفاده از کندروژنین و کورکومین در کنار کُره های سلول های بنیادی مزانشیمی می تواند ترمیم آسیب های مفصلی را بهبود بخشد.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۴۵    
سلول های فیبروبلاست نقش مهمی در حفظ داربست بافت پیوندی دارند و عملکرد اصلی آنها تولید پروتئین کلاژن می باشد. جدیدترین تکنیک در جوانسازی پوست استفاده از سلول های بنیادی پوست خود فرد به عنوان یک ماده پرکننده زنده است.
صبای سلامت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک خون بند ناف رویان گفت: اگر بعد از زایمان جفت یا بندناف را تحویل بانک خون بدهند قابل نگهداری نیست. به گزارش صبای سلامت ، مرتضی ضرابی رئیس بانک خون بند ناف رویان در پاسخ به این سوال که برخی خانواده ها می پرسند که آیا بعد از زایمان هم امکان ذخیره سازی سلول های بنیادی وجود دارد؟ گفت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۰۰    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیأت علمی گروه پژوهشی سلول های بنیادی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: دانش زیست شناسی علی رغم همه اشراف هایی که به این علم دارد، اما هنوز شکننده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دکتر سلیمانی، متخصص حوزه هماتولوژی (خون شناسی) و سلول های بنیادی گفت: روی 5 یا 6 واکسن کرونا در حال کار کردن هستیم و به مردم قول می دهیم تا سال آینده واکسن ایرانی کرونا با کیفیت عالی را عرضه کنیم. منبع: صدا و سیما
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۰۳    
مسعود شهرجردی گفت:انجام اقدامات پژوهشی و علمی می بایست منتج به ارائه خدمات مطلوب به مردم شودبه عنوان مثال با تلاش های انجام شده در موضع درمان ناباروری و سلول های بنیادی شاهد پیشرفت های بی نظیری بوده ایم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ذخیره سلول بنیادی بند ناف دو دهه و مغز استخوان 50 سال عمر دارد؛ اما ایران پیشرفت سریعی در ذخیره خون بند ناف داشته و بزرگ ترین بانک سلولی غرب آسیا را دارد. در آینده برای درمان بسیاری از بیماری ها، سلول بنیادی بند ناف جایگزین مغز استخوان می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگر ایرانی حوزه سلول های بنیادی که بیش از یک سال در آمریکا زندانی بود امشب مهمان برنامه جاذبه است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بندناف که مملو از سلول های بنیادی است بعد از زایمان به عنوان یک زباله بیولوژیک دور ریخته می شد اما رویان در سال 1384 با همکاری سازمان گسترش اقدام به راه اندازی بانک خون بند ناف نمود. در حال حاضر این موسسه دارای بانک خصوصی و بانک عمومی خون بند ناف است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۴:۱۰   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات سلول های بنیادی خون ساز با اشاره به نتایج مثبت روش تعویض پلاسما و جایگزینی با پلاسمای افراد بهبودیافته به خصوص برای بیماران بدحال کرونایی، گفت: این طرح ترکیبی که تا به امروز برای حدود 100 بیمار کرونایی استفاده شده ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۹:۲۴    
تهران (پانا) - اختتامیه مجازی اولین دوره جشنواره پژوهش در حوزه سلول های بنیادی پژوهش سراهای شهر تهران با حضور پانته آ دری، معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد. ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۰:۲۷    
منبع: مدیکال اکسپرس / ترجمه: روزنامه نوآوران
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: درمان بیماری اوتیسم و فلج مغزی با سلول های بنیادی خون بندناف آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافتند که شاید بتوان با ترغیب سلول های بنیادی به رشد دوباره، پیوره دندان را درمان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۲۲   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت 665 پژوهش سرا در کشور، گفت: در صدد توسعه فناوری های نانو، سلول های بنیادی پزشکی، زیست فناوری، گیاهان دارویی و طب ایرانی هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مدرسه پسرانه تیزهوشان شهید بهشتی شهر ایلام، گفت: کسب مدال برنز نانو و مقام ششم نانو، مدال نقره سلول های بنیادی از افتخارات تیم المپیاد تیزهوشان استان ایلام، است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۴:۴۰    
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز، از راهیابی دانش آموزان این ناحیه به مرحله سوم المپیاد سلول های بنیادی و کارآفرینی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنجمین دوره المپیاد ملی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی بهمن ماه امسال و همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار می شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۴۸    
پنجمین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با رویکرد فناورانه و خلاقیت محور برگزار خواهد شد. پنجمین دوره این المپیاد همانند چهار دوره گذشته به همت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با همکاری آموزش و پرورش از جمله معاونت آموزش متوسطه برگزار خواهد شد. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
روند درمان یک ماده جگوار که بر اثر آتش سوزی مناطق پانتانال آسیب دیده با تزریق سلول های بنیادی در حال انجام است.یک قلاده جگوار که در آتش سوزی جنگل های پانتانال به شدت از ناحیه دست و پا آسیب دیده تحت درمان قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آلمانی و فنلاندی در بررسی جدیدی نشان داده اند که شاید با ایجاد تغییراتی در سلول های بنیادی بتوان از ریزش مو پیشگیری کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در این نوشتار که با استفاده از منابع اسنادی صورت گرفته تلاش شده است با مرور مهم ترین پیشرفت های جمهوری اسلامی در حوزه های علمی و صنعتی (پزشکی، نانو، هسته ای، سلول های بنیادی و...) طی چند وقت اخیر را به صورت فهرست وار بیان می کنیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛یکی از نشانگرهای پرتوانی ژن، OCT4 است که علاوه بر سلول های بنیادی پرتوان در سلول های ایجادکننده تومورهای سرطانی نیز بیان می شود؛ به همین دلیل آگاهی از سازوکارهای مولکولی تنظیم کننده بیان این ژن دارای اهمیت است. RNAها چه هستند؟ ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک خون رویان از پیشرفت در درمان بیماران کرونا با استفاده از سلول های بنیادی خبر داد و هم چنین به این سوال که چه بیمارانی در طرح سلول درمانی کرونا قرار گرفته اند، پاسخ داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۵۶    
مدیر بانک سلول های بنیادی خون بند ناف پژوشکده رویان اصفهان درباره سلول درمانی، کاربرد و روش استفاده از سلول درمانی توضیحاتی را ارائه داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۶    
یک شرکت دانش بنیان که در زمینه پزشکی فعالیت می کند برای اولین بار توانست با کشت سلول های بنیادی مغز استخوان در بافت های حیوانی، زمینه ترمیم ارگان های داخلی را فراهم کند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه علمی: محققان در پژوهشگاه رویان موفق به معرفی hsa-miR-3658 به عنوان سرکوب کننده بیان ژن OCT4 و مهارکننده تومورهای سرطان روده بزرگ شدند. یکی از نشانگرهای پرتوانی ژن ...
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سلول های نوترکیب یا دستکاری ژنتیکی شده سلول هایی هستند که قادرند با ترشحات خود، یک سری از پروتین ها یا فاکتورهایی را که در سلول های بنیادی و فرآیندهای درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سلول های نوترکیب سلول هایی با توانایی ترشح برخی پروتئین ها یا فاکتور های مربوط به سلول های بنیادی درمان برخی بیماری ها هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند سلول های بنیادی می توانند به بازیابی و ترمیم مغزی که در اثر پارکینسون آسیب دیده است، کمک کنند.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
روانشناس بالینی گفت: خواب مناسب و کافی، ضمن هدایت افراد به سمت آرامش و موفقیت، افکار منفی و استرس زا را دور می سازد. به گزارش روزانه نیوز ، مهران قاسمی افزود: طبق تحقیقات انجام شده، بی خوابی مزمن به انواع مشکلات جسمی و روانی از جمله اختلالات در تفکر، قضاوت ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز :به نقل از دیلی میل، نوع جدیدی از بانداژ توسعه یافته که می تواند با پیوند زدن پروتئین های تشکیل دهنده استخوان و سلول های بنیادی در محل شکستگی، آن را درمان کند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۶    
متخصص پزشکی مولکولی و سلول های بنیادی در واکنش به تأثیرات داروی اکتمرا گفت: این دارو جنبه عمومی درمان ندارد و به درد مردم نمی خورد و نیازی به تهیه و مصرف آن نیست.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت گفت: تحقیقات مهمی روی برخی از بیماران مبتلا به کرونا انجام شد. این بیماران به هیچ درمانی جواب نداده بودند و نتایج سلول درمانی آنان امیدوارکننده بود؛ اما لازم است که این روش روی بیماران بیشتری انجام شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- براساس برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رساله های کاربردی در مقطع دکتری در زمینه های ژن درمانی، ایمونوسل تراپی، مهندسی بافت، سلول درمانی و فرآورده های سلولی و تجهیزات فنی حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، تا سقف 400 میلیون ریال حمایت می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ضرابی گفت: در زمینه ذخیره سازی سلول های بنیادی و خون بند ناف با افزایش بیش از 20 درصدی مراجعات در شرایط کرونا رو به رو شدیم.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه علمی: محققان بنیاد قلب انگلیس با اختراع کپسولی جدید موفق شدند از عوارض سکته قلبی در بیماران مبتلا به این عارضه جلوگیری کنند.کپسول کوچک جلبک دریایی که همراه با سلول های بنیادی است برای درمان سکته قلبی آزمایش می شود ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۰۷    
مرحله نهایی پنجمین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به زودی با همکاری و همت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با حضور بیش از 30 نفر دانش پژوه علاقمند به این حوزه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۹    
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مرحله نهایی پنجمین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور بیش از 30 دانش پژوه به صورت مجازی برگزار می شود.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۹:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان ژاپنی با استفاده از سلول های بنیادی، ساختاری به قطر یک میلی متر و شبیه قلب توسعه دادند که دارای دهلیز و بطن بود و می تپید.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۵:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
برترین ها: گروهی از پژوهشگران ژاپنی می گویند موفق شده اند با استفاده از سلول های بنیادی یک موش، قلب کوچکی را بسازند که به درستی کار می کند. به گزارش تلویزیون ملی ژاپن، NHk ...
اتاق خبر 24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
نتایج کارآزمایی بالینی سلول درمانی بیماران مبتلا به ام اس تاکنون امیدوارکننده بوده است. پزشکان سلول های بنیادی تقویت شده را وارد خون بیمار می کنند تا تبدیل به گلبول سفید جدید شوند و به بدن کمک کنند که سیستم ایمنی سالمی بسازد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۶    
متولد دهه 80 است و پر انرژی. پژوهشگر نوجوان و برتر استان تهران که این روزها مشغول پژوهشی دیگر در زمینه سلول های بنیادی و چگونگی نجات انسان از خطر بیماری های لاعلاج است.