یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۲:۰۵Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلامت دهان»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۳:۴۱    
گروه استان ها- این روزها که موج چهارم کرونا ویرانگرتر از همیشه جان مردم قزوین را تهدید می کند، کاهش مراجعه افراد به دندانپزشکی ها هم سلامت دهان و دندان مردم را با چالش مواجه کرده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: برخی افراد مانند بیماران دیابتی از خشکی و سوزش بافت های دهان طی روزه داری گله می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بوی بد دهان مشکلی است که به خصوص در ماه مبارک رمضان به دلایل مختلف افزایش می یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۰۸   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیر گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در مورد اهمیت مسواک زدن در طول روز و شب، نکاتی را متذکر شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۵۱    
مینای دندان، گرچه سخت ترین ساختار بدن است اما اگر رفتار درستی با همین ساختار سخت نداشته باشیم، پوسیدگی، شکستی، ترک خوردگی و... گریبانگیرمان می شود.
برترین ها / جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه جام جم: پیش از بحران کرونا هم بهداشت دهان و دندان نکته مهمی بود اما با شیوع این بیماری، مراقبت از دهان و دندان شکل ویژه تری به خود گرفت. مینای دندان، گر چه سخت ترین ساختار بدن است اما اگر رفتار درستی با همین ساختار سخت نداشته باشیم، پوسیدگی، شکستی، ترک خوردگی و ... گریبانگیرمان می شود ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که می توان سلامت دهان و دندان را فقط با صرف چند دقیقه در روز حاصل کرد، کارهای نادرست و باورهای اشتباه می تواند صدمات جبران ناپذیری برای دهان و دندان ایجاد کند. منبع: جام جم 265 262
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیکا گفت: اهمیت نقش سلامت دهان و دندان در حفظ سلامتی و جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها بر کسی پوشیده نیست.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ریس جامعه دندانپزشکی ایران با اشاره به ترس زیاد مردم برای دریافت خدمات دندانپزشکی در دوران کرونا گفت؛ در حالی که کنترل عفونت در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی به خوبی رعایت می شود اما مردم از این موضوع اطلاعی ندارند، به همین خاطر رسیدگی به وضعیت بهداشت دهان و دندان آنها به تاخیر افتاده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: وضعیت بهداشت دهان و دندان کودکان پنج تا شش ساله بسیار نامطلوب است، به شکلی که بیش از 80 درصد این گروه سنی به طور متوسط پنج دندان پوسیده دارند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
علی تاجرنیا بیان کرد: بار عمده افزایش سواد سلامت دهان و دندان مردم و دانش مهارت های دندانپزشکان کشور بر دوش جامعه دندانپزشکی ایران است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
رییس جامعه دندانپزشکی ایران می گوید در حالی که کنترل عفونت در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی به خوبی رعایت می شود اما مردم از این موضوع اطلاعی ندارند، به همین خاطر رسیدگی به وضعیت بهداشت دهان و دندان آنها به تاخیر افتاده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
شصت و یکمین کنگره جامعه دندانپزشکی ایران، در روزهای 27 لغایت 30 مهر ماه 1400 به صورت حضوری برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۰۸    
تهران – ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: اهمیت سلامت دهان و دندان در حفظ و ارتقای سلامتی و جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها بر کسی پوشیده نیست و دندانپزشکان به عنوان عضوی از زنجیره نظام سلامت نقش بسیار مهم و قابل توجهی در ارتقای کیفیت زندگی افراد دارند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۵۲    
دکتر علیرضا زالی در پیامی فرا رسیدن روز دندانپزشکی را به همه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و متخصصان و همکاران دانشکده دندانپزشکی و تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت دهان و دندان تبریک گفت و تلاش های آنان برای ارایه خدمت به هموطنان را در دوران شیوع کرونا شایسته تقدیر دانست.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: هر تغییر رنگی در دندان نشان دهنده وجود پوسیدگی نیست و عوامل مختلفی می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۶    
بررسی ها نشان می دهد شاخص سلامت دهان ایرانی ها سیر نزولی دارد. متخصصان و کارشناسان این حوزه آمار دندان های پوسیده ایرانی ها را 200 تا 400 میلیون دندان برآورد کرده اند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۴۸    
سلامت دهان، بخشی از سلامت عمومی است، امروزه لزوم رعایت بهداشت دهان و زیبایی دندان ها بیش از گذشته حس می شود و با توجه به اینکه سلامت عمومی بدن با سلامت دهان رابطه مستقیم دارد، تلاش دندانپزشکان می تواند به این ارتقای سلامت کمک کند اما این حوزه در دوران کرونا با مخاطراتی همراه بود.
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 تهران از برگزاری پویش 21 به صورت مجازی و با هدف ارتقاء سلامت دهان و دندان شهروندان این منطقه خبر داد.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
از نخ دندان و مسواک برای از بین بردن پلاک های مضر بین دندان ها استفاده می شود که باید بدانیم قبل مسواک زدن از نخ دندان استفاده کنیم یا بعد آن که تاثیر بیشتری داشته باشد از نخ دندان قبل یا بعد مسواک استفاده کنیم؟ ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: بعد از خوردن مواد قندی از آب یا میوه های آبدار استفاده کنید که خاصیت تمیزکنندگی داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: شایع بودن تلخی و بدمزگی دهان سبب شده تا چندان جدی گرفته نشود اما باید توجه داشت که نباید نسبت به تلخی دهان و بد مزه بودن آن در هنگام صبح بی توجه بود.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تابا؛ برای سلامتیتان کافیست موارد قید شده در این نوشتار را به طور منظم و با اختصاص یک دقیقه زمان دنبال کنید. 1. نخ دندان را به درستی استفاده کنید با تمرین می توانید در زمان کمتر از یک دقیقه نخ دندان بکشید ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مسئول پویش "سلامت دهان برای همه" با اشاره به اینکه سلامت دهان و دندان نقش مهمی در سلامت سایر ارگانهای بدن دارد عنوان کرد: پوسیدگی دندان در کودکان زیر 6 سال باید به موقع بررسی و درمان شود تا مشکلات بعدی را برای افراد ایجاد نکند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۲۳:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تعداد زیادی از افراد، به ویژه کودکان و نوجوانان از مشکلات مرتبط با سلامت دهان و دندان رنج می برند.
طلا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۳۸    
در مطالعه ای که در سال 2014 در مجله جامعه هند پریودنتولوژی منتشر شده گزارش داده که روغن نارگیل می تواند به عنوان یک عامل پیشگیرانه با ارزش در حفظ و بهبود سلامت دهان و دندان استفاده شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۳   + ۲۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز : این نکته ثابت شده است که پلاک های دندان منجر به آسیب به مینای دندان و همچنین خطر ابتلا به بیماری های پریودنتال و تشکیل حفره های دندانی می شوند. ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۵    
با توجه به تعداد بیماران دهان و دندان که با رشد جمعیت به آنها نیز افزوده می شود بازار کار دندانپزشکان هم رونق زیادی پیدا کرده است. اما طبق پیش بینی های انجام شده اخیر احتمالا تا سال 2030 وضعیت سلامت دهان و دندان جامعه کشورمان به درجه مطلوب خواهد رسید و این رشته کاملا به صورت خصوصی خواهد بود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۰    
کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: ویروس کرونا به راحتی از طریق دهان، چشم و بینی منتقل می شود بنابراین برای رفتن به دندانپزشکی باید نکات بهداشتی را رعایت کرد.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۳:۳۷    
جرم دندان به دلیل خوب مسواک نزدن تشکیل می شوند. اگر هنگام مسواک زدن از برخی سطوح دندان غافل شوید و به مدت طولانی آن قسمت ها را مسواک نزنید باعث شکل گیری جرم ها می شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۲۰:۳۴    
سلامت نیوز : دندانپزشکی یکی از انواع رشته های پزشکی بوده و بر روی سلامت دهان و دندان کار می کنند. یک دندانپزشک انواع بیماری ها را تشخیص داده و ان ها را درمان می کند. این رشته امروزه در دانشگاه های مختلف ایران و نیز سراسر جهان تدریس شده و دانشجویان بسیاری دندانپزشک می شوند ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مسواک زدن و استفاده از نخ دندان هر دو نقش مهمی در حفظ سلامت دندان ها و لثه ها دارند اما کارشناسان می گویند برای بهبود سلامت دهان و دندان شاید بهتر باشد از نخ دندان پیش از مسواک زدن استفاده کنید.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
سلامت رکنا : مصرف نعنا برای دندان های شما مفید است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۸:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
علاوه بر میان وعده های شیرین، خوراکی های دیگری نیز وجود دارند که بر سلامت دهان و دندان تاثیرگذار هستند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
علاوه بر میان وعده های شیرین، خوراکی های دیگری نیز وجود دارند که بر سلامت دهان و دندان تاثیرگذار هستند.
الف   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۱:۴۵    
در زندگی سلامت دهان و دندان بسیار اهمیت دارد اما بسیار شاهد آن هستیم که مورد بی توجهی قرار میگیرد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۷    
رودهن (پانا)-طرح وارنیش فلوراید تراپی در مقطع ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان رودهن برگزار شد. هادی خیرآبادی کارشناس تربیت بدنی، سلامت و تندرستی اداره آموزش و پرورش رودهن در گفت و گو با پانا گفت ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سلامت رکنا : هیچ کس نمی تواند ارتباط بین دستگاه گوارش و عملکرد گوارشی را با سلامت دهان و دندان انکار کند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۳:۰۰    
شما با توجه به سلامت دهان و لثه های خود می توانید به رازهایی درباره سلامت خود پی ببرید و کمبود های بدن خود را بشناسید
برترین ها / جهت پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
انتخاب: تعداد زیادی از افراد، به ویژه کودکان و نوجوانان از مشکلات مرتبط با سلامت دهان و دندان رنج می برند، اما اغلب، نمی دانند که می توان با کمک رژیم غذایی مناسب از مشکلات دندانی پیشگیری کرد. ...
اقتصاد آنلاین / سیمرغ   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
وضعیت سلامت دهان، لثه ها و دندان ها می تواند درباره وجود برخی بیماری ها یا کمبودها در بدن تان هشدار دهد.
تیک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید. ♦مراجعه پیشگیرانه به این معنا است که ؛ اگر حتی هیچ مشکلی در ناحیه دهان و دندان احساس نمی شود؛ باید برای معاینه دور ای به پزشک مراجعه شود. ...
تدبیر 24   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۴    
بهترین راه پیشگیری از پوسیدگی دندان،کاهش میزان و دفعات مصرف مواد قندی یا مواد غذایی حاوی شکر است. از نظر سلامت دهان زنجیره غذایی سالم، حاوی کمترین مقدار مواد قندی تصفیه شده (شکر) و مصرف مواد قندی در دفعات محدود و زمان های مناسب (مثلا قبل از وعده های غذایی روزانه) حائزاهمیت است ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
بهترین راه پیشگیری از پوسیدگی دندان،کاهش میزان و دفعات مصرف مواد قندی یا مواد غذایی حاوی شکر است. از نظر سلامت دهان زنجیره غذایی سالم، حاوی کمترین مقدار مواد قندی تصفیه شده (شکر) و مصرف مواد قندی در دفعات محدود و زمان های مناسب (مثلا قبل از وعده های غذایی روزانه) حائزاهمیت است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
برای حفاظت از سلامت دهان و دندان فقط مسواک زدن کافی نیست، عدم رعایت برخی نکات منجر به انواع مختلف مشکلات دندانی می شوند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
حتی اگر تمام راهکارهای مراقبتی را برای سلامت دهان و دندان انجام دهید، باز هم ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری های دهان قرار گیرید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سلامت دهان و دندان بسیار مهم هست و یکی ار روش های حفظ و نگهداری از دندان ها به منظور عدم پوسیدگی و از بین رفتن آن ها مسواک زدن است،دندانپزشکان توصیه می کنند قبل از صبحانه افراد اقدام به مسواک زدن نمایند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۱:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
ایسنا: مراقبت از سلامت دهان و دندانها حتی در دوران همه گیری یک بیماری، ضروری است و خودداری از مراجعه به دندانپزشک می تواند پیامدهای جدی برای سلامتی به همراه داشته باشد. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۰۶    
داروها علاوه بر اثرات درمانی که دارند، دارای عوارض جانبی هم می باشد. برای مثال برخی از داروها مشکلاتی برای دهان ، دندان و لثه ها ایجاد می کنند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سلامت رکنا : نوع تغذیه در سلامت دهان و لثه بسیار موثر است.