پنجشنبه ۳۰ دیساعت ۰۰:۱۷Jan 2022 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلوده»

روزنامه جوان آنلاین   ۱ ساعت پیش    
ایران در بین 106 کشور دنیا رتبه 23 شاخص کیفیت هوا را به خود اختصاص داده است. رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس هم از محرز شدن ترک فعل 23 دستگاه متولی در حوزه هوای پاک خبر داد که قرار است به زودی پرونده ترک فعل آن ها به قوه قضائیه ارسال شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آلودگی نسبی هوا در روز ملی هوای پاک /94 روزِ آلوده در پایتخت ماحصل کم توجهیِ متولیان به اجرای قانون ----------------------- خیابانهایی به نام اسطوره سازان. انتظار شهروندان برای زینت بخشیدنِ خیابانها و کوچه ها به نام مادران شهدا -------------------- ...
شبکه خبر   ۴ ساعت پیش    
در روز هوای پاک هوای تهران و چند شهر بزرگ دیگر آلوده بود.
اقتصاد آنلاین   ۴ ساعت پیش    
محققان آلوده ترین نقاط یک رایانه را که باکتری ها و بقیه آلودگی های موجود در خانه یا محل کار در آن جمع می شود مشخص کرده و آن را آلوده تر از دستشویی دانستند.
همشهری   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست که نفس تهران از آلودگی هوا بریده شده و نفس شهروندان این شهر هم، در ترافیک پر ازدهام و وقت گیر، به ویژه در روزهای آلوده به تنگ آمده است. آلودگی هوای تهران مدت هاست به بخش جدانشدنی از زندگی اهالی بدل شده که گاه با کاهش و گاه با افزایش ...
اقتصاد 24   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بزرگداشت روز ملی هوای پاک در 29 دی ماه در حالی در ایران برگزار می شود که هوای آلوده رمق و جان بسیاری از شهروندان ایرانی را گرفته است. کارشناسان 10 درصد مرگ نوزادان زیر یک سال را منتسب به آلودگی هوا دانسته اند.
ایلنا   ۸ ساعت پیش    
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در شهر اراک وضعیت نه تنها خوب نشده، بلکه بدتر هم شده و می توان گفت، چهار برابر سه سال قبل آلوده شده است.
ایلنا   ۸ ساعت پیش   + ۲۵ سایت دیگر  
شرکت بازرگانی دولتی در مورد خبر واردات گندم های مشکوک به آلوده بودن از روسیه واکنش نشان داد.
کاوش خبر   ۸ ساعت پیش    
اهواز، آلوده ترین شهر دنیا؛ این تنها یک تیتر در اخبار سال های گذشته رسانه های ایران و جهان و گزارش نهادهای بهداشتی و محیط زیستی نبوده است، این چند کلمه توضیح شرایط هوایی است که جمعیت بیش از یک میلیون نفری شهر اهواز هر لحظه نفس می کشند.
تغذیه سالم در زمان آلودگی هوا از راهکارهای مهم مراقبت از بدن و به ویژه ریه هاست.
خبرگزاری برنا   ۹ ساعت پیش    
معاون محیط زیست انسانی گفت: هزار میلیارد تومان منبع مالی داریم و به صنایع کمک میکنیم تا الاینده را کاهش دهند.
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
شهردار اراک گفت: ایجاد 560 هکتار کمربند سبز در شهر اراک و جوان سازی جنگل های موجود در دستور کار مدیریت شهری اراک قرار دارد. ایجاد کمربند سبز برای شهر آلوده اراک یک ضرورت است و تمامی تلاش ها در این خصوص به کار گرفته شده است.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ابتلا به کووید19 می تواند بیشتر از مبتلا شدن به آلزایمر به مغز افراد مسن آسیب برساند.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش    
ایسنا/خوزستان اهواز، آلوده ترین شهر دنیا؛ این تنها یک تیتر در اخبار سال های گذشته رسانه های ایران و جهان و گزارش نهادهای بهداشتی و محیط زیستی نبوده است، این چند کلمه توضیح شرایط هوایی است که جمعیت بیش از یک میلیون نفری شهر اهواز هر لحظه نفس می کشند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
انواع مختلفی از آلودگی در هوا، آب و خاک به شکل گازها، فلزات سنگین، مواد شیمیایی، باکتری ها و حتی صدا وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۲    
آلاینده های صنعتی در روز هوای پاک ، هوای اراک را آلوده نکردند .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه هر 23 دستگاه متولی در حوزه هوای پاک ترک فعل داشته اند، گفت: به زودی پرونده ترک فعل ها به قوه قضائیه ارسال می شود.
افق تهران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۹    
بر اساس اعلام شرکت کنترل آلودگی هوا شاخص آلودگی بر روی عدد 105 قرار گرفته و برای گروه های حساس جامعه آلوده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۱    
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد غلظت آلاینده های جوی در این کلانشهر به میزانی است که هوا برای گروه های حساس آلوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون پایش و نظارت محیط زیست لرستان گفت: تاکنون 14 روز آلوده ناشی از پدیده گرد و غبار داشتیم.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۹   + ۵۵ سایت دیگر  
شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد 105 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های حساس جامعه آلوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۱۱    
بر اساس اعلام شرکت کنترل آلودگی هوا بر روی عدد 105 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های حساس جامعه آلوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد 105 قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های حساس جامعه آلوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۴۰    
اصفهان- کلانشهر اصفهان با بیش از یک میلیون و 300 هزار خودروی سبک و سنگین و صنایع بزرگ آلاینده،روزهای آلوده ای را سپری می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان دانشگاه هاروارد مستندات جدیدی یافتند که ارتباط بین ویروس Epstein-Barr و بیماری ام اس را تایید می کند. این ویروس شایع ترین ویروس جهان است که تقریبا تمام انسان ها در دوران کودکی یا ابتدای دوران بلوغ توسط آن آلوده می شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شعار روز ملی هوای پاک در سال جاری با عنوان "هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی" تعیین شده است و باید دید که در راستای تحقق این شعار چه قدم هایی برداشته می شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۰   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دکتر عباس شاهسونی درباره مقایسه وضعیت کیفیت هوای ایران با سایر کشورها با اشاره به اینکه ایران در منطقه غرب آسیا رتبه ششم آلودگی هوا را دارد، گفت: همچنین با توجه به میانگین ذرات معلق در منطقه غرب آسیا، هیچکدام از کشورها نمی توانند به رهنمودهای سازمان جهانی برسند. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۳:۱۶    
اولین گام اشتباه با تعیین شاخص های لازم برای دادن مدارس غیر دولتی و سوق دادن آن به سمت معلمان برداشته شد. دومین گام اشتباه در ضعف نظارتی پیش آمده بر روند اعطای مجوز ها شکل گرفت (اگر شاهد قبول است در خصوص آموزش و پرورش شهر تهران حاضر به آوردن مصادیقی از فساد هستیم) ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۱:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون وزیر در امور زراعت گفت: هیچ کدام از محصولات کشاورزی مان آلوده نیست و دشمن در این شرایط می خواهد همه چیز را برهم بزند و به هر وسیله ای که شده فتنه ایجاد کند.
ایانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۹:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: هیچ یک از محصولات کشاورزی ایران آلوده نیستند و خبر های منتشر شده در خصوص آلودگی محصولات کشاورزی ایران، بی اساس است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ما نمی گذاریم به مردم خودمان آسیبی وارد شود، گفت: تمامی محصولات کشاورزی و مواد غذایی تولیدی ایران از سلامت و کیفیت برخوردار بوده و ادعای آلوده بودن آنها، تبلیغات دشمنان است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: هیچ کدام از محصولات کشاورزی ایران آلوده و سمی نیستند و دشمن در چنین شرایطی با تبلیغات منفی می خواهد شرایط را به هم بریزد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۸:۵۴    
نتایج یک پژوهش نشان داده، گوشت درصد قابل توجهی از طیور کشور به نوعی انگل تک یاخته آلوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: خبر های منتشر شده در خصوص آلودگی محصولات کشاورزی ایران، بی اساس و هیچ یک از محصولات کشاورزی ایران آلوده نیستند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مرکز کنترل بیماری ها در پکن پایتخت چین روز سه شنبه اعلام کرد که ویروس کرونای سویه اومیکرون ممکن است از بسته های پستی آلوده از کانادا وارد این کشور شده باشد.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
سازمان امنیت غذایی جمهوری آذربایجان اعلام کرد در فلفل وارداتی از ایران به جمهوری آذربایجان ویروس مشاهده شده است.
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
محققان دریافتند که زنانی که قرص های ضد بارداری مصرف می کنند، باید سریع تر این درمان ها را در دوران اپیدمی کرونا ترک کنند.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۵:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
پرونده ارسال فرآورده های خونی آلوده از کشور فرانسه به ایران در مستند داروهای مرگبار، سوغات فرانسوی ها از کانال اردوی شبکه سحر بازخوانی می شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به دنبال حواشی مربوط به ترخیص گندم های آلوده به سرب بالا، گمرک ایران اعلام کرد محموله های گندم وارداتی از روسیه را بر اساس تائید سیستمی و مجوزهای صادره از سازمان های مربوطه مبنی بر تائید سلامت ترخیص کرده است، با این حال توضیح سازمان غذا و دارو در این رابطه ابهاماتی ایجاد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۳    
ایسنا/خراسان رضوی شهردارسابق تهران بیان اینکه سال های متعددی اشتباهات استراتژیک مرتکب شده ایم، گفت: برای مثال در احداث زیرگذر دور حرم، دسترسی مردم از جهات مختلف به حرم و وجود پارکینگ مورد توجه قرار گرفته در حالی که ناخوداگاه تمام سفرهای درون شهری را به سمت حرم هدایت کرده که باعث ایجاد ذرات معلق ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: تقریبا رودخانه ای در کرمانشاه نداریم که آلوده به فاضلاب نباشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۶    
هود آزمایشگاهی هوای آلوده را گرفته و هوا را به خارج تخلیه و یا فیلتر نموده و دوباره به داخل آزمایشگاه بر می گردانند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در شهرستان مرکز استان خبر داد.
رویترز در گزارشی از یافته های جدید درباره واکسن کرونا منتشر کرد: سطح پادتن در خون پس از تزریق دُز چهارم واکسن کرونا افزایش می یابد اما به اندازه ای نیست که به طور کامل از ابتلا به سویه اُمیکرون جلوگیری کند.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط پاندمی کرونا و با انتشار سویه امیکرون ورود گردشگران سلامت از کشورهایی که این سویه در آن به صورت غالب درآمده است، ممنوع شد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مصطفوی با اشاره به ثبت 145 روز آلوده در اراک تا به امروز، گفت: اقدامات خوبی برای کاهش آلودگی هوا انجام شده است ولی امسال با توجه به کاهش 35درصدی بارندگی در سال جاری، شاهد افزایش روزهای آلوده بوده ایم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست شورای اسلامی شهر گفت: تهران هر ساله در صدر شهر های آلوده جهان قرار می گیرد و امسال نیز متاسفانه در جایگاه دهم قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران گفت: هوای شهر تهران در 300 روز سال جاری، تنها دو روز پاک اعلام شده بوده است.
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: این استان جزو استان های آلوده از نظر آب و هوا به شمار می رود و از داشتن دستگاه های آلاینده سنج محروم است.