یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۰:۴۶Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفر چاه»

پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
دستگاه حفاری سنگین خشکی 33 فتح شرکت ملی حفاری ایران بر اساس چارچوب قرارداد جدید با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، یک حلقه چاه اکتشافی در استان گلستان حفر و تکمیل می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس گفت: بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان، 50 درصد از هزینه انتقال آب و رفع مشکل آبرسانی به روستاهای دشتخاک، سربنان و رشک ها را با حفر چاه و لوله کشی بر عهده گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل آبفای البرز گفت: از آنجایی که ساخت تصفیه خانه شماره 3 کرج بیش از 150 میلیارد تومان اعتبار لازم است و در بازه زمانی یک تا دو ساله امکان تامین آن وجود ندارد ...
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب فیروزکوه ازتوقیف یک دستگاه حفاری غیرمجاز تراکتوری، در حال حفر چاه غیرمجاز در محدوه عملکرد این امور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزرای صدا وسیما؛ خانه های ویلایی به دلیل احداث در خارج از طرح بافت مسکونی توسط سازمان جهاد کشاورزی شناسایی و شکایت و بعد از رسیدگی در دادسرای شهر کهک، دادستان شهر کهک دستور تخریب داده این خانه های ویلایی را صادر کرده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کمیته ملی سازگاری با کم آبی با استفاده از آب دریا و حفر چاه برای حل مشکل کم آبی شهرستان گرگان موافقت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر امور آب ناحیه سبزوار گفت: با کاهش حفر چاه های غیر مجاز و انسداد 240 حلقه چاه میزان نارضایتی مردم از برداشت منابع آب در حوزه عملکرد امور آب این ناحیه کاهش یافته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۲۷    
احمدی گفت: با حفر چاه و ایجاد مخزن در تلاش هستیم که مشکلات آبرسانی به روستای قوش تپه آق قلا را برطرف کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
همدان - ایرنا- تقویت پوشش گیاهی، اجرای عملیات اصلاحی، کاشت گونه های کم آب بر و مقاوم در برابر خشکسالی و کم آبی، جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز تنها بخشی از فعالیت های انجام شده برای پیشگیری از توسعه بیابان در استان کوهستانی همدان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - نائب رئیس شورای شهرکرد گفت: با توجه به اینکه منابع آب زیرزمینی روبه اتمام است و آب کافی برای شرب و فضای سبز شهرکرد وجود ندارد، بنابراین می طلبد در راستای حفر چاه های جذب، شرکت آبفا اقدامات لازم را انجام دهد.
خانه خشتی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
با پیگیری های حجت الاسلام جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی و فرماندار رفسنجان ، دستگاه حفاری در محل مستقر و بزودی عملیات حفر چاه نوق شروع میشود .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۲:۴۲    
شهردار فیض آباد گفت: کانال خیابان ابن سینا شهر فیض آباد چند سال قبل جهت انتقال آب های سطحی و حاصل از بارندگی احداث شده است، اما متاسفانه برخی از شهروندان در این کانال فاضلاب منازل خود را رهاسازی می کنند که این یک معضل در شهر فیض آباد است و علت این معضل عدم حفر چاه توسط برخی از همشهریان محترم در ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۶:۳۱    
طرح حفر چاه عمیق و برق رسانی به محل چاه و انتقال آب به روستای کوشه سفلی در شهرستان خوسف خراسان جنوبی امروز به بهره برداری رسید.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۵:۲۰    
دادستان شهرستان دماوند با بازدید از واحد های بازرسی و نظارت آب های سطحی و زیرزمینی امور منابع آب دماوند بر لزوم برخورد قانونی با حفر چاه غیر مجاز یا برداشت از منابع آب های سطحی تاکید کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۲    
منابع آب های زیرزمینی یکی از اصلی ترین موئلفه های تامین آب کشورمان چه در بخش کشاورزی، شرب و سایر مصارف به شمار می آیند. این منابع تجدیدناپذیر مورد بی مهری مردم و مسوولان قرار گرفته اند؛ به گونه ای که اکنون بیش از 62 هزار حلقه چاه مجاز و غیر مجاز شیره جان سفره های آب زیرزمینی اصفهان را می مکند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۸    
مدیرحقوقی شرکت آب منطقه ای استان اعلام کرد: براساس مفاد ماده 13 قانون توزیع عادلانه آب مصوب 1361 مجلس شورای اسلامی کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که حرفه آنان حفاری است و با وسایل موتوری اقدام به حفرچاه یا قنات می کنند ...
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
بخشدار باینگان با بیان اینکه بانه وره با کمبود آب مواجه است و هیچ کس هم منکر این موضوع نمی باشد گفت: ان شاالله با حفر این چاه در آینده ای نزدیک مشکل کمبود این شهر هم مرتفع می یابد.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۰    
شهر بیست/ مدیر منطقه پنج شهرداری قم گفت: در حال حاضر خدماتی چون رفت وروب کوچه ها و خیابان ها، حمل زباله، ایجاد فضای سبز و حفر چاه برای جمع آوری آب های سطحی در منطقه جمکران انجام می شود و شهرداری ارائه خدمات را هیچ گاه قطع نکرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار سمنان : جدول آمار چاه های آب این شهرستانو میزان برداشت از آنها باید بررسی مجدد و با موارد برداشت های غیر قانونی و حفر چاه های با عمق غیر مجاز برخورد شود.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نادر نجد روز سه شنبه در جلسه کارگروه مبارزه با ساخت وسازهای غیرمجاز این شهرستان افزود: متاسفانه طی سال های اخیر املاک غیرمجاز زیادی به دلیل برخورداری این شهرستان از ظرفیت های گردشگری و کشاوزی و نظارت نکردن دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداری و جهاد کشاورزی احداث شده است ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای لرستان با اشاره به وجود 7433 حلقه چاه مجاز در این استان گفت: حفر چاه غیرمجاز با هر هدف و در هر مکانی به منزله خیانت به نسل های آینده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۲    
مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان گفت: امور منابع آب زنجان در راستای برخورد با حفر چاه های غیر مجاز در اسرع وقت نسبت به طی کردن مراحل قانونی به منظور انسداد چاه های غیر مجاز اقدام می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۵    
طرح بانک اطلاعاتی حفر چاه ها، مطالعه میزان افت آب های زیر زمینی، طرح اطلاع رسانی دانا،انسداد چاه های غیر مجاز، نصب کنتور های هوشمند، اصلاح پروانه چاه ها از جمله 12 طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب در فارس است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۴۴    
منابع یمنی اعلام کردند که متجاوزان و اشغالگران اماراتی همچنان به غارت منابع نفتی یمن ادامه می دهند و اقدام به حفر چاه های جدید نفت در استان شبوه کرده اند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۴۴    
گرگان- ایمانی، دبیر خانه کشاورز گلستان گفت: در شرایط فعلی اقتصادی، دریافت حق نظاره از چاه های کشاورزی توسط وزارت نیرو، بار سنگینی بر دوش کشاورزان می گذارد و نظام مند بهره برداران را به سمت حفر چاه های عیرمجاز سوق می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رستم نیا از کلنگ زنی پروژه حفر چاه آب آشامیدنی روستای کل کل در دهه ی فجر امسال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: در دشت های مختلف استان سالانه حدود 400 میلیون مترمکعب کسری مخزن داریم که عمدتاٌ ناشی از حفر چاه های غیر مجاز و یا اضافه برداشت از چاه های مجاز استان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان گفت: امورمنابع آب زنجان در راستای برخورد با حفر چاه های غیر مجاز در اسرع وقت نسبت به طی کردن مراحل قانونی به منظور انسداد چاه های غیر مجاز اقدام می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حفر چاه های غیر مجاز در اردستان، نرسیدن آب به درختان زیتون و بی توجهی مسئولان مثلثی مرگبار را برای طلای سبز این شهرستان رقم زده است.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا داوطلبان سازمان "حسین کیست؟" در ایالت مریلند آمریکا به مناطق فقیرنشین پاکستان کمک کردند. آنان برای حفر چاه و تهیه پمپ آب، منابع مالی لازم را جمع آوری کرده و در مناطق فقیرنشین پاکستان چاه حفر کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
قائم مقام شرکت مدیریت منابع آب ایران، از کاهش تعداد حفر چاه های غیر مجاز در کشور، خبر داد.
نجف آباد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گلدشت نیوز: به گفته کارشناسان آتش نشانی گلدشت، عصر جمعه 12 دی99، مرد 35 ساله در حال حفر چاه در یک خانه قدیمی در کوچه شهید چمانی گلدشت، جان خود را بر اثر بی احتیاطی و برق گرفتگی از دست داد.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۹:۲۳    
به گزارش کرج رسا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مجید فیض جعفری با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر فوت یک شهروند به دلیل ریزش آوار بر سرش در منطقه اهری شهرستان فردیس، بلافاصله ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از پایان عملیات حفر چاه جدید برنطین از توابع شهرستان رودان خبر داد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۲۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از نجات معجزه آسای کارگر مدفون شده از زیر خروارها خاک خبر داد.سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: در محل حادثه مشاهده شد در طبقه منفی یکم ساختمان هفت طبقه در حال ساخت کارگران مشغول حفر چاه بودند که به یک باره دیواره های اطراف چاه در قسمت پایین تخریب شده ...
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۹:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: کارگری که به دلیل حادثه ریزش چاه در خاک محبوس شده بود، توسط نیروهای آتش نشانی نجات یافت. جلال ملکی با توضیح درباره حادثه ریزش دیواره چاه در خیابان شیخ بهایی جنوبی گفت: این حادثه در ساعت 15:35 دقیقه ظهر امروز به سامانه 125 آتش نشانی تهران اطلاع داده شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۱:۵۱    
جیرفت - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جیرفت از اخذ مجوز حفر چاه آب برای قدیمی ترین زمین چمن طبیعی فوتبال در جنوب کرمان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل آب منطقه ای استان یزد گفت: عامل اصلی تضعیف منابع آبی روستا های استان، نبود مدیریت رواناب ها و حفر چاه های غیر مجاز است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
حفر چاه های غیر مجاز در استان ایلام به چالش جدی برای سفره های آب زیر زمینی تبدیل شده است؛ به طوری که علاوه بر خشک شدن چاه ها و قنات ها، به سفره آب های زیرزمینی آسیب می رساند و زیان هایی را برای کشاورزان به وجود می آورد.
بافق فردا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
140 حلقه چاه جذبی با 2.6 میلیارد تومان هزینه برای جلوگیری از نفوذ روان آب ها و رفع آبگرفتگی معابر شهری و نیز اتحاذ تدابیر لازم برای سهولت تردد شهروندان هنگام بارندگی حفر شد. ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۸:۱۹    
مرصاد نیوز: مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسلام آباد غرب از پیشرفت 30 درصدی پروژه حفر چاه مجتمع مومه ای خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
اسماعیل افشاری در جلسه شورای اسلامی استان زنجان که با حضور اعضای شورا برگزار شد، با بیان اینکه حفر چاه غیر مجاز چالش های اجتماعی ایجاد می کند، گفت: شرکت آب منطقه ای استان با هر گونه حفر چاه غیر مجاز برخورد قاطعانه می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
محققان دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ارائه یک روش نوین جهت بررسی پیوستگی در مخازن نفتی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۴:۱۰    
مدیریت مخازن و تعیین محل حفر چاه یکی از چالشهایی است که کشورهای نفت خیز با آن رو به رو هستند. محققان دانشگاه امیر کبیر در بخش تحصیلات تکمیلی روشی نوین در بررسی پیوستگی مخازن نفتی ابداع کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۰:۵۱    
مدیرعامل آبفای استان قزوین گفت: با حفر چاه جدید، نشت یابی شبکه و قطع انشعاب غیر مجاز و مدیریت مصرف برای عبور از کم آبی در تابستان سال آینده برنامه ریزی می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ملارد گفت: مجوز حفر چاه آب برای ناحیه صنعتی دهک که یکی از مهمترین کانون های تولید و اشتغال غرب استان تهران است، صادر شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۲۳:۳۶    
در روز های کرونایی هر روز یک مشعشعاتی از داخل میدان مشق نمایان می شود. پس از حفر چاه داخل میدان در روز های تعطیل پاییزی که گردشگران دیگر به این میدان رفت و آمد ندارند، اکنون خبر می رسد وزارت امور خارجه به سمت موزه ملی و پژوهشگاه میراث فرهنگی را نرده کشی کرده است
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۲۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “مصطفی عباسی” با اعلام این خبر گفت: در سال های گذشته حفر چاه های غیرمجاز توسط بهره برداران سودجو، موجب بروز خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست همچون ایجاد فروچاله، فرونشست زمین و کاهش میزان آب های زیرزمینی استان شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۲    
کرج – ایرنا- معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج با اشاره به افت سفره های آب زیر زمینی استان البرز در اثر خشکسالی ها و برداشت بی رویه ، اعلام کرد که با توسعه حفر چاه های جذبی، آب های سطحی ناشی از بارش ها در کرج به آبخوان ها تزریق می شود.