یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۶:۳۲Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حفر چاه»

وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۳    
مدیر آب و فاضلاب کلات از طرح این امور برای استفاده از چاه های آهکی در تامین بلندمدت آب شرب این شهرستان خبر داد.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان از برطرف شدن مشکل آب مورد نیاز شهرک صنعتی اشراق زنجان خبرداد و گفت: برای تامین آب پایدار شهرک صنعتی اشراق زنجان باید از آب تصفیه خانه پساب شهری استفاده شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور آب و فاضلاب طرقبه شاندیز از حفر چاه های غیرمجاز در مجاورت چاه های شرب به عنوان یک تهدید جدی برای تأمین آب این شهرستان نام برد.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ پاسدار یوسفی گفت: عملیات آبرسانی به روستای قوچ کندی و حومه با حفر چاه های نیمه عمیق آغاز شده و چاه مخروبه قوچ کندی نیز احیا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین با بیان اینکه حدود 3هزار حلقه چاه در اراضی شمال شهر قزوین شناسایی شده است گفت: برخی از باغداران، با سرقت از کانال یا حفر چاه های دستی، نسبت به احیای باغ هایشان اقدام می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۳۰    
اصفهان به دلیل خشکی زاینده رود و حفر چاه های عمیق رتبه نخست کشور در فرونشست را به نام خود کرده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام پاون، محمود چیتیان با بیان اینکه از ابتدای امسال 250 حلقه چاه آب غیرمجاز در استان اصفهان مسدود شده است، گفت: از سال 1384 تاکنون 7هزار 440 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان پر و مسدود شده است. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، در بازدید از شهرستان علی آبادکتول با اشاره به اینکه در تصمیم گیری های گذشته قرار بر این بود که از برخی سرچشمه های حوضه زرینگل علی آبادکتول ،بخشی از آب آشامیدنی استان سمنان تامین شود، اظهارداشت: این طرح منتفی شد و قرار شد به جای آن ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
یزد- فرماندار اشکذر گفت: حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بی رویه آب از سفره های آب زیرزمینی می تواند یک خطر جدی نه تنها برای صنایع و گلخانه ها بلکه برای خط راه آهن یزد باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: با توجه به تشدید بحران آب در دشت اردبیل جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز و مدیریت آن بسیار ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عمق چاه ها برای برداشت آب های زیرزمینی در سمنان از 350 متر عبور کرده و این یعنی فاجعه و تهدید فرونشست زمین ؛ اما چرا برای رفع کم آبی شهرهای مرکزی ایران برنامه ای بلندمدت تدوین نمی شود؟
پایگاه خبری جامعه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۸:۰۳    
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، علیرضا گودرزی بازیگر فیلم سینمایی غلامرضا تختی در گفتگو با سید هادی کسایی زاده (خبرنگار) در مورد ناگفته های زندگی حرفه ای خود گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان گفت: آتش نشانان همدان سه نفر را که در حال حفر چاه در عمق 40 متری گرفتار شده بودند، نجات دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یاسمی در بازدید از شهرستان آبدانان ، گفت:در نظر داریم از طریق حفر چاه و ایجاد شبکه های آبرسانی ، مناطق عشایری آبدانان را به شبکه های آبرسانی تجهیز کنیم .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- شهر پیرانشهر با کمبود 13 هزار متر مکعب آب در هر روز مواجه است و هم اکنون مقدار تولید آب در شهرستان پیرانشهر در هر روز 25 هزار متر مکعب است که با پایان حفر چاه های در دست اقدام، این ظرفیت 70 درصد افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۷:۵۶    
علی آبادکتول- معاون مدیریت منابع و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از مشارکت این سازمان در تامین منابع مالی برای حفر چاه های کشاورزی خبرداد.
صبح الوند   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش صبح الوند ، نایب رئیس شورای شهر همدان نیز در خصوص برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در باغات، گفت: یکی از مشکلات مهم نبود آب و خشکسالی است که متاسفانه باغداران اقدام به حفر چاه کرده و این امر باعث خشک شدن سفره های زیرزمینی آب شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۴۴    
گروه استان ها- حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بی رویه از چاه های مجاز سبب شده که منابع زیرزمینی آب استان فارس به مرگ تدریجی دچار شوند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۶    
گرگان- آبخوان داری، مهار سیلاب ها و جلوگیری از حفر چاه ها در حریم قنوات و تعیین حد و مرز برای آنها می تواند به حفظ، بازسازی و احیا قنات کمک کند این بخشی از یادداشت خیرآبادی کارشناس، برای بازار است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
شامگاه روز گذشته در عملیات حفر چاه در یک محل گودبرداری شده واقع در خیابان هفت دست اصفهان یک کارگر چاه کن که به همراه همکار خود مشغول حفر چاه بود، بر اثر ریزش دیواره چاه زیر خروارها خاک مدفون شد. مرگ یک کارگر چاه کن بر اثر ریزش چاه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۷:۱۳    
مدیرعامل آب و فاضلاب استان: برای تامین آب شرب شهر کرمانشاه مجبور هستیم حدود 15 تا 20 چاه دیگر حفر کنیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور آبفا شهرستان دیواندره گفت: تامین آب شرب و بهداشتی برای روستاهای این شهرستان از طریق حفر و تجهیز چاه انجام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۷:۲۲    
برای حل مشکل آب آشامیدنی شهرستان تفت یک حلقه چاه در این شهرستان حفر می شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
فعالان اجتماعی و محیط زیست کرمان نسبت به حفر چاه 180 متری در محدوده معدن خان خاتون ابراز نگرانی می کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
هزینه تولید آب از هوا، نسبت به سایر فناوری های موجود کمتر است. هزینه ساخت ELU حدود 250 دلار بود. هزینه ایجاد یک چهارم آب برای ELU حدود دو سنت است که این هزینه 10 برابر ارزانتر از هزینه فناوری های فعلی مانند حفر چاه است
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۱:۲۷    
شاهرود_به همت یکی از خیرین، با حفر چاه مشکل کمبود آب روستا های قلعه آقاعبدالله و نمدمال شهرستان شاهرود حل می شود.
یزد فردا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۳۲    
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار تفت از پروژه عمرانی حفر چاه آب شرب و بهداشت در شهر تفت بازدید و در جریان آخرین اقدامات مسئولان شهرستان در راستای کاهش مشکلات تنش آبی قرار گرفت.
دیار ممسنی   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۲۳:۰۷    
صبح امروز تعدادی از اهالی بخش جوزار با حضور در گوراسپید و محل اجرای پروژه پرورش مرغ اعتراض خود نسبت به حفر چاه در این مکان را بیان داشتند. ؛
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۷:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نهم شهریور ماه اعلام کرد که ادامه کم بارشی انباشته و کاهش شدید بارندگی در این استان سبب شد تا مرداد ماه امسال 700 کیلومتر مربع از مساحت استان از حالت نرمال خارج و به محدوده درگیر خشکسالی اضافه شود. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۵:۰۱    
شاید حدود 10سال پیش یا کمتر از این بود که زنگ های هشدار محیط زیستی درباره پدیده فرونشست زمین به صدا درآمد، وقتی تصاویر چاله ها و ترک های کم عمق یا عمیق و هراسناک زمین در جای جای کشورمان، یکی یکی از قاب دوربین هوشیاران روی خروجی سایت های خبری نشست ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۳:۴۲    
مدیرعامل شرکت تمدن کاریزی افت سطح آب های زیرزمینی به دلیل حفر چاه های عمیق و برداشت بیش از حد از آن ها و تغییرات اقلیمی و آب و هوایی را دو عامل بسیار تاثیر گذار در از بین رفتن قنات های فعال در یزد دانست.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خوی از مطالعات و مکان یابی جهت حفر چاه فلمن برای رفع مشکل تنش آبی شهر خوی در کوتاه مدت خبر داد .
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۸:۱۴    
گرگان- احیا و لایروبی قنوات در توسعه روستاها، افزایش درآمد کشاورزان و مهاجرت معکوس نقش داشته و از حفر چاه های متعدد در دل زمین جلوگیری می کند چرا که قنات را مرهمی بر لب های خشکیده اراضی می دانند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در نشست تخصصی با اعضای کارگروه صیانت از منابع آب استان بر ضرورت پیشگیری از حفر چاه های غیرمجاز تاکید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بهره برداری از چاه آب شرب جدید در ناحیه صنعتی مهرستان ابطال قراردادهای زمین های بالای یکسال در ناحیه صنعتی شهرستان که هیچ گونه پیشرفت فیزیکی نداشته اند و یا فقط دیوار به عنوان حصار کشیده اند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار آمل گفت:مشکل اب بیشتر در منطقه امام رضا (ع) این مشکل وجود داشت که شرمنده مردم این منطقه شدیم که حل می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۳:۳۴    
رشیدی گفت: اعتراض مردم این روستای به حفر یک حلقه چاه در منطقه نی برای جبران کمبود آب شرب شهر مریوان بوده است و مردم آن می خواستند مانع از انجام این کار شوند که با رایزنی های صورت گرفته قرار شد تا زمان حفر چاه عمیق در داخل روستا یک خط لوله از چاه جدید به روستای نی منتقل شود و این موضوع مورد رضایت ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس زمین شناسی فرهنگستان علوم می گوید، تامین آب تهران از طریق آب های زیرزمینی و حفر چاه عمیق منجر به ایجاد فرونشست ها و فعال شدن گسل ها می شود.
عصر خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت به کمبود آب در روستاهای بدلان ، رازی ،حاجتکده ، مجتمع کوتان آباد (شامل روستاهای گیوران ، کوتان آباد ،ترس آباد ،یوسف آباد ،گروناویک ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حوادث رکنا:مردی که درحال حفر چاه بعلت قطع برق و ازکار افتادن بالابر درون چاه گرفتار شده بود با تلاش آتش نشانان همدان نجات یافت.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۲۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ فرج اله اسدالهی در تشریح جزئیات این خبر گفت: روز گذشته خبری مبنی بر مرگ فردی در حین حفاری چاه در منطقه تنکمان نظرآباد به مرکز پیام پلیس واصل و بلافاصله عوامل گشت پاسگاه تنکمان به محل اعزام شدند. ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۹:۳۳    
شاهرود_با تشکیل جلسه ویژه و دستور فرماندار شهرستان شاهرود مشکل آب شرب روستای خیج مرتفع گردید
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۰:۰۱    
مدیر آبفای شهرستان فریدن گفت: در شهرستان فریدن امکان حفر چاه نیست بنابراین مصوباتی صورت گرفته تا تأمین آب شرب 40 درصد از محل منابع داخلی و 60 درصد از خروجی چشمه لنگان تأمین شود.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۸:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
محمدابراهیم یخکشی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مسئله تأمین و توزیع آب شرب پایدار و با کیفیت یکی از مهمترین مسائل استان مازندران است، اظهار داشت: در سنوات گذشته تأمین آب شرب با حفر چاه و استفاده از منابع آبی زیرزمینی انجام می شد اما اکنون با رشد روز افزون جمعیت، ساخت و [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۰۸:۱۲    
قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین از پدیده حفر چاه های دستی غیرمجاز به شکل پنهانی در مناطق مختلف استان خبر می دهد که نمکی بر زخم این دشت رو به خشکسالی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
جمهوری آذربایجان حفر چاه اکتشافی (نفتی) در بخش کم عمق شبه جزیره آبشرون در ساحل خزر را آغاز کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۲۲:۲۶    
با وجود قرار گرفتن کربلا در نزدیکی فرات و وقوع عاشورا در ایام پاییز هوا چندان گرم نبوده، از طرفی امکان حفر چاه فراهم بوده است پس چرا همچنان کاروان سیدالشهدا تشنه باقی ماندند؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: امروز آب آدرس خوبی برای اخذ تصمیمات کلان است زیرا در هیچ نقطه ای از ایران، دشت غیرممنوعه برای حفر چاه و آبهای زیززمینی، وجود ندارد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
وقتی آب بر روی امام حسین علیه السلام و خانواده و یاران آن حضرت بسته شد، تعدادی از یاران ایشان اقدام به حفر چاهی کردند. خبر این کار به عمر بن سعد رسید و افراد او ماجرا را به گوش عبیدالله بن زیاد رساندند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها-تداوم خشکسالی ، کاهش بارندگی ها، برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی و بارگذاری های بی چون و چرا بر زاینده رود در دهه های اخیر آنچنان بلایی بر سر اصفهان آورده که نصف جهان اکنون نماد فرونشست در ایران است.