یکشنبه ۱۰ مردادساعت ۰۶:۲۰Aug 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معادن»

ایرنا   ۷ ساعت پیش    
بیرجند - ایرنا - رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: فعالان بخش معدن استان خواستار پیگیری برای بهسازی و بازگشایی جاده نهبندان - شهداد توسط اداره کل راه و شهرسازی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به طرح صیانت از فضای مجازی مجلس، فیلترکردن پلتفرم ها و پیام رسان های خارجی و مسدود کردن کسب و کار های اینترنتی را رد کرد.
گروه استان ها-نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت بهره مند شدن تکاب از عواید معادن طلا و تلاش برای رفع محرومیت از این شهرستان گفت: معادن طلای زرشوران باید به طور جدی نسبت به پرداخت 15 درصد عواید حقوق دولتی فعالیت معدنی اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی در دیدار با یک هیأت تجاری از عراق گفت: خراسان شمالی و عراق می توانند در صنایع بسته بندی، کشاورزی و گردشگری همکاری مشترک داشته باشند و بازار عراق مقصد مناسبی برای کالاهای تولیدی استان به شمار می رود.
فرماندار هرسین گفت : وجود نداشتن واحد های فرآوری سنگ سبب شده سنگ بسیار مرغوب معادن به صورت خام از شهرستان هرسین خارج شود و طی یک چرخه و پس از فرآوری در استان های هم جوار با قیمت گزافی مجدد وارد بازار این شهرستان شود.
گروه استانها_ استاندار خراسان جنوبی گفت: در استان 230 معدن دارای مجوز و اعتبار داریم که فعال نیستند، به همین دلیل اصرار داریم معادن در مزایده ها، به سرمایه گذاران اهلیت دار واگذار شود.
می متالز   ۹ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
می متالز - معاون امور معادن سازمان صمت ایلام گفت: تلاش برای ایجاد اشتغال در بخش معادن استان با توجه به ظرفیت کانی های غیر فلزی ایلام افزایش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
استاندار خراسان جنوبی گفت: برای رونق معادن در خراسان جنوبی باید موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی رفع شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۹:۱۹    
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: با توجه به نامشخص بودن وضعیت معادن قابل بهره برداری در استان قزوین کارگروه تخصصی ارزیابی ظرفیت معادن تشکیل می شود تا ارزش اقتصادی معادن استان را مشخص کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
برخورد قضایی با فعالان معادن کرکس به دلیل محدودیت قانونی امکان پذیر نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۴۰    
فرماندار خواف گفت: رفع موانع رشد و توسعه شرکت های تعاونی فعال در حوزه معادن شتاب گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۲۰    
ولایت لَغمان که قدمت تاریخی دارد، این روز ها آوارگی ساکنان خود را به دلیل نا امنی شاهد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور معادن سازمان صمت استان از اجرای طرح توسعه کاشی بیستون خبر داد و گفت: با اجرای این طرح برای نخستین بار در استان کرمانشاه کاشی اسلب (در ابعاد بزرگ) تولید می شود.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: وجود معادن بزرگ و با ارزشی همچون چادرملو در یزد، این منطقه را به یکی از استان های معدنی کشور تبدیل کرده است، به طوری که در حاضر بخش معادن و صنایع معدنی نقش مهمی در اقتصاد این استان ایفا می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۲۵    
رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: برای تسهیل در کارها و افزایش راندمان کار آماده واگذاری بخشی از امور اجرایی معادن به تشکل ها و بخش خصوصی هستیم.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۰۱    
می متالز - سازمان بورس مجوز عرضه صکوک اجاره مبتنی بر سهام شرکت توسعه صنایع و معادن غدیر به ارزش 700 میلیارد تومان و با سود 18 درصدی و تکیه بر بخشی از سهام دو شرکت بورسی را صادر کرد.
استانداری قزوین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: امروز همه ما سوار یک کشتی هستیم و تخریب یکدیگر و تفرقه افکنی موجب آسیب رساندن به کشتی انقلاب و خوشحالی دشمنان می شود.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
استان سمنان به دلیل دارا بودن شبکه ارتباطی مناسب و راه آهن با استان های تهران، خراسان،مازندران و جنوب کشور (به ویژه راه جدیدالاحداث سمنان به اصفهان)و کشف ذخایر معدنی مهم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۴۹    
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: با برون سپاری امور اجرایی مربوط به معادن به بخش خصوصی و سمن ها می توانیم توسعه معدنی در استان را شتاب بخشیده و از رانت و فساد هم جلوگیری کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۱۴    
قزوین- ایرنا- استاندار قزوین گفت:سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نظارت بر فعالیت معادن به منظور پیشگیری از تخلف های احتمالی را تشدید کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۰۲    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:قانون هم به صراحت این موضوع را اعلام کرده که سیمان باید در بورس کالا عرضه و معاملات آن بدون هیچ دخالتی انجام شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت معتبر و فعال در زمینه اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن واقع در مناطق اطراف شاهرود جهت تکمیل کادر خود از افراد واجد شرایط از استان اردبیل جهت کار در مناطق اطراف شاهرود دعوت به همکاری می نماید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت معتبر و فعال در زمینه اکتشاف، استخراج و بهره برداری از معادن واقع در مناطق اطراف شاهرود جهت تکمیل کادر خود از استان خراسان جنوبی جهت کار در مناطق اطراف شاهرود دعوت به همکاری می نماید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت با راهبری شرکت های بزرگ و سرمایه گذاری، توانمندسازی از طریق هدایت منابع مالی به بانک های توسعه ای و همچنین استفاده از ظرفیت صندوق بیمه فعالیت های معدنی، به حمایت از بخش خصوصی در توسعه معدن و صنایع معدنی می پردازد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۳۸   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور تصویب نامه مربوط به تنقیح مصوبات در خصوص اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران را ابلاغ کرد.
اقتصاد آنلاین / سیمان خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۶   + ۲۴ سایت دیگر  
مسوولان مجوزی برای قطع عرضه سیمان در بورس کالا دریافت نکردند، با توجه به صحبت مطرح شده از سوی وزیر نیرو با خنک شدن هوا و کاهش مصرف برق سهمیه مصرفی برق واحدهای صنعتی و تولیدی افزایش داده می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های توسعه معادن و صنعت معدنی خاورمیانه، نورد آلومینیوم و بیمه البرز در بورس و معامله گران شرکت های فرابورس ایران، پخش هجرت و آهن و فولاد ارفع ساوه در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
متالز نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
براساس گزارش های منتشر شده سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره سهام شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (سهامی عام) را به ارزش هفت هزار میلیارد ریال صادر کرده است. ارسال توسط : یاسمن عباسی منبع : روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس از مشارکت این اتاق با بنیاد تعاون زندانیان کشور در طرح مشترک "اشتغال بخش خصوصی برای زندانیان " خبر داد.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
میزان تولید زنجیره مس جهان طی 4 ماهه نخست 2021 بیش از 4 درصد افزایش یافت و از 6.8 میلیون تن عبور کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کاشانی گفت: یکی از پول سازترین حوزه های گردشگری در خراسان جنوبی، بیابان لوت است.علی رغم معادن غنی در نزدیکی دهسلم نهبندان، اما بیابان لوت، معدن دلارهای نهفته است که با ورود گردشگر به این بیابان، می توان این دلارها را استخراج کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سنگ آهک یک ماده معدنی مهم بوده که در ایران معادن زیادی از این نوع ماده وجود دارد و مهم ترین آن مربوط به معدن پهلوان آباد در منطقه نیزار قم است. این ماده معدنی مهم علاوه بر گستردگی فیزیکی و منطقه ای بالا، کاربردهای زیادی نیز در صنعت دارد.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۵۷    
دنیای معدن -شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان بازوی اجرایی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در راستای سیاست های دولت و درجهت اجرای قوانین و جلوگیری ازخام فروشی مواد معدنی و استفاده در زنجیره مصرف و نیاز به احداث کارخانه فرآوری و نبود امکان فروش مستقیم ماده معدنی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار هرسین گفت: عدم وجود واحدهای فرآوری سنگ سبب شده سنگ بسیار مرغوب معادن به صورت خام از شهرستان هرسین خارج شود و طی یک چرخه و پس از فرآوری در استان های هم جوار با قیمت گزافی مجدد وارد بازار این شهرستان شود.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
دکتر علی عسکری در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در همه برنامه ها و حتی در خبرها،جلوه ای از پیشرفت کشور را می بینیم و سعی می کنیم رسانه ملی همواره تصویرگر حرکت رو به جلوی کشور باشد.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نماد معاملاتی شرکت معادن منگنزایران کمنگنز با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف گردید.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از مهر ، گروه استان ها- ندا سپاهی: طبیعت زیبای نطنز و از جمله منطقه حفاظت شده کرکس زیر تیغ معادن حال خوشی ندارد؛ وجود بیش از 60 معدن سنگ گرانیت و تراورتن و برداشت های بی رویه از این معادن خسارت های زیادی بر عرصه های زیست محیطی، منابع آبی و تنوع زیستی منطقه بر جا گذاشته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۲۸    
کرج - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز مطالبه خواسته های مشروع و به حق بخش خصوصی از حاکمیت را از راهبردها و اولویت کاری مهم این نهاد بخش خصوصی برای توسعه پایدار اقتصاد کشور عنوان کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۶:۰۵   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس از فرصت 3 ماهه ایران و سوریه برای اجرای توافق قبلی دو جانبه درباره احداث راه آهن ایران - عراق- سوریه، مدیریت بندر لاذقیه، حفاری نفت و معادن فسفات و ... خبر داد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سارا اصغری : شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان، زیرمجموعه هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان، به عنوان مجری و بهره بردار معدن شماره5 گل گهر از سال1394 کار خود را شروع کرده و توانسته است برنامه های تولید سنگ آهن خود را صد درصد محقق کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات کشنده ها و اتوبوس های دست دوم به رانندگان خسارت وارد می کند و خدمات پس از فروش نیز ندارد.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۶:۰۶   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو انجمن فولاد گفت: در خواب طولانی مدیران کشور، بازار فولاد ایران در عراق و اربیل دو دستی تقدیم رقیب تشنه یعنی ترکیه شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- امام جمعه خلخال گفت: واگذاری بی شمار مجوز فعالیت معدن و برداشت سنگ های ساختمانی و راه اندازی کارگاه های شن و ماسه منطقه، بزرگترین لطمه را به صنعت گردشگری این شهرستان وارد کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی: فرصت های بسیاری در زمینه گردشگری، صنعت، معادن و کشاورزی در سوریه وجود دارد. حل مشکلات بخش خصوصی، مهمترین وظیفه ما در سفر بود.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش آسیا نیوز ، طی این برنامه و با افتتاح راه آهن یزد - اقلید، قطار مسافربری حامل خانواده معزز شهدا با دستور رئیس جمهور از سمت اقلید استان فارس به سوی یزد جهت سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه ثامن الحجج(ع) حرکت کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور و قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که به استان خوزستان سفر کرده است، گفت: دستگاه هایی که به مصوبات ستاد ملی و کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان ها عمل نکنند و عملکرد خوبی در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی نداشته باشند به ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که بهره مندی از حقوق دولتی مرتبط با معادن در مسیر بهسازی و ایجاد راه های روستایی مجاور معادن ادامه دارد، اظهار کرد: طی روزهای گذشته عملیات اجرایی بهسازی مسیرهای روستایی در شهرستان های سراب و بناب به ارزش 120 میلیارد ریال به اتمام رسید.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۴۶    
دنیای معدن - موسسه Roskill پیش بینی کرده که کل مصرف مس تا سال 2035 بالغ بر 43 میلیون تن خواهد بود که ناشی از نیاز های رشد جمعیت، شهرنشینی و تقاضای برق است. کل تولید معادن مس جهان در سال 2020 فقط 20 میلیون تن بود.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بعضی گفته اند به علت وجود معادن آهن و صنعت اسلحه سازی در قبل از میلاد واژه نی ریز به معنای نیزه ریزنده است. روایت دیگر به معنی نی ریزنده به علت وجود نی زارها در اطراف دریاچهٔ بختگان می باشد. ...