چهارشنبه ۰۷ اسفندساعت ۰۴:۳۶Feb 2020 26

جدیدترین‌های «معادن»

دنیای اقتصاد   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خورشید گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر تجارت خارجی موتور محرک رشد اقتصادی کشور است و باید با حساسیتی خاص با لحاظ کردن شرایط و موقعیت سخت فعلی به ویژه شرایط کنونی منطقه و جهان و نوع نگاه آنان به کشورمان ...
دنیای اقتصاد   ۴ ساعت پیش    
جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز در شرایط ویژه اقتصادی کشور، توسعه صادرات غیر نفتی نه تنها از جنبه ارزآوری حائز اهمیت است بلکه از نظر ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی از اولویت ویژه ای برخوردار است ...
معادن طلا در کشورمان جای اکتشافات زیادی دارد که به گفته کارشناسان معدن ایران از نظر ذخیره طلا یک کشور پرپتانسیل است، اما به آن اهمیت زیادی نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
در بخش اتاق خبر صداوسیمای مرکز سمنان، معاون امور معادن سازمان صمت استان درباره تعیین تکلیف سهامداران شرکت کربنات کلسیم آهوان توضیح داد.
معدن نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در اطلاعیه ای مجوز افزایش 37.22 درصدی سرمایه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات را صادر کرد.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه معادن سنگ آهن - با توجه به جایگزینی معدن به جای نفت و موضوع تحریم ها رسیدن به دانش فنی، تخصص و بومی سازی یکی از اولویت های کشور است.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه معادن سرب و روی - خبر گردشگرپذیر شدن معدن انگوران با سابقه 98 ساله، شاید آغاز راهی باشد که بیش از یک دهه در سازمان های مختلف که دستی در بخش معدن دارند در حال پیگیری است اما اقدامات موازی نهادهای مختلف و مدعی بودن تعداد زیادی از آنها برای متولی گری این حرکت جدید نتیجه عکس داده و شکل گرفتن ...
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه معادن - یکی از مشکلات اساسی واحدهای فولادسازی تامین سنگ آهن است.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه معادن - اگر درگذشته با بهره از روش های سنتی می شد معدنکاری کرد امروز این مهم دیگر میسر نیست. اگر درگذشته معادن با دانش ابتدایی به بهره برداری می رسیدند و درآمدهای آسانی را برای کشور به ارمغان می آوردند امروز با رو به اتمام رفتن منابع معدنی دیگر نمی شود به آسانی کسب درآمد کرد.
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: مجموع فروش شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان بهمن ماه سال 1398، به 20 هزار و 182 میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 145 درصدی فروش داشته است.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
وضعیت تولید 12 کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی طی 10 ماهه امسال نشان دهنده افت تولید 3 محصول و رشد تولید بقیه کالاها است.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس آمارهای مرکز آمار، سهم بخش صنایع و معادن از ارزش افزوده فعالیت های اقتصادی طی 9 ماهه 98 معادل یک هزار و 138 میلیارد تومان، بخش خدمات یک هزار و 93 میلیارد تومان، بخش صنعت 474 هزار میلیارد تومان، نفت و گاز طبیعی 367 هزار میلیارد تومان ...
برترین ها / ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۲۱:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: به نقل از رویترز، یک مقام هندی گفت این کشور، دومین مصرف کننده بزرگ جهان میادین طلا با ذخایر بیش از 3 هزار تن در مشهورترین ایالت های خود کشف کرده است. ...
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه معادن سایر حوزه ها - بخش قابل توجهی از نیازهای صنعت فولاد را مهندسان در تخصص ها و گرایش های مختلف پاسخگو هستند، از این رو به نوعی این مهندسان هستند که به صورت شاخص تر بار تحقیق، توسعه و مسائل فنی واحدهای فولادسازی را به دوش می کشند و نسبت به سایر واحدهای تولیدی نقش پررنگ تری دارند؛
اقتصاد آنلاین / معدن نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیرمجتمع معادن زغال سنگ طبس با بیان این مطلب گفت: منطقه زغالدار طبس با وسعتی بالغ بر 30هزار کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی 2٫75 میلیارد تن زغالسنگ کک شو و حرارتی، غنی ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می شود که حدود 76 درصد ذخایر زغالی کشور را در خود جای داده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۷    
مسکن یکی از سه نیاز اصلی انسان از دیرباز، در کشورهای مختلف با نگرش های متفاوتی اداره می شود. ایران در میان معادن بزرگ سنگ آهن، گچ، سنگ های تزئینی قرار دارد و نحوه نگرش در آن نسبت به مسکن و ساخت و ساز با کشوری همچون آلمان متفاوت است.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه معادن سرب و روی - فرماندار اسفراین گفت: یکی از برداشت کنندگان غیرمجاز معدن آلبلاغ این شهرستان خراسان شمالی، دچار گازگرفتگی شد و جان خود را از دست داد.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه معادن - در مجموع 24 کارگر از ابتدای پاییز جان خود را از دست داده اند؛ به راحتی درباره علل مرگ کارگران معدن، بی احتیاطی ذکر می شود، درحالیکه عدم رعایت دستورالعمل های ایمنی و بی مسئولیتی کارفرمایان مهم ترین دلیل آن است.
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۰   + ۳۷ سایت دیگر  
اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با هدف سرعت بخشی به فعالیت ها و مطالعات اکتشافی، دومین کارگاه لاگینگ و آماده سازی نمونه های اکتشافی در منطقه کرمان آغاز به کار کرد.
سلام نو / شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری خواستار قرنطینه مرزی شد. مسعود خوانساری در نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری خواست که برای حفظ جریان صادرات، نسبت به ایجاد قرنظینه مرزی با همکاری وزارت خارجه ...
ایمیدرو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران "انتخاب مشاور مطالعات طرح جامع مس کشور" را به فراخوان برد.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
گروه معادن سرب و روی - فرماندار بافق گفت: با 950 میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی بهره برداری از کارخانه تولید کنسانتره سرب و روی معدن تاشکوییه این شهرستان آغاز شد.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۶   + ۳۳ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) آمار داد که تولید شمش فولادی در دوره 10 ماهه امسال(منتهی به دی) به رقم 22.8 میلیون تن رسید که نسبت به دوره مشابه افزایش 11 درصدی دارد.
سلام نو / ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۱۸:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، سیستان بلوچستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ، از واردات 60 هزار تن گندم از طریق بندرچابهار خبر داد. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان –بهروز راعی : ذوب آهن اصفهان پس از صنعت ساختمان ،ایمنی معادن کشور را با تولید محصولات استاندارد تامین می کند ذوب آهن اصفهان پس از تولید انبوه و موفقیت آمیز انواع ریل های مورد نیاز راه آهن سراسری و شهری (مترو)، همزمان با دهه مبارک فجر، موفق به تولید ریل تیپ R18ویژه استفاده در معادن گردید. ...
شفاف نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کشورهای مسلمان به دلیل شرایط خاصی که در حال حاضر در جهان دارند و همچنین فشارهای مختلف سیاسی و اقتصادی اعمال شده بر آنها، استقلال اقتصادی را باید همواره در نظر داشته باشند ...
متالز نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
منطقه معدنی و صنعتی گل گهر از 6 توده معدنی تشکیل شده است. شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با 8 خط تولید کنسانتره و با ظرفیت 15میلیون تن و 2خط تولید گندله به ظرفیت مجموع 11میلیون تن، بزرگ ترین تولیدکننده کنسانتره و گندله در کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری خواستار قرنطینه مرزی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل پیام رسان گپ با اشاره به تأکید سازمان های بین المللی برلزوم استفاده عادلانه همه کشورها از کلان داده ها اظهارکرد: این کلان داده ها را به عنوان معادن نت جدید می شناسند و قطعا جنگ آینده به دنبال همین کلان داده ها است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۶    
در عصر حاضر مسائل زیست محیطی مورد توجه دولت ها و کشورهای بسیاری قرار گرفته است. محدودیت منابع مختلف زمین، محدود بودن منابع آب و خاک و جنگل ها و معادن و... که مورد استفاده بشر برای رفع نیازهایش است، موجب شده انسان های آینده نگر در اندیشه بهره وری و استفاده درست تر و بهتر از این منابع باشند.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۴    
باعنایت به لزوم پاسخگویی به موقع و به منظور تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به مسائل و مشکلات بهره برداران و فعالین حوزه معادن و صنایع معدنی، ارباب رجوعان محترم می توانند روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 14 الی 17 بصورت حضوری مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 81774257 و81774259 تماس حاصل نمایند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۲۶    
شرکت CONDOR Petroleum inc کانادا در معادن نفت و گاز ازبکستان بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار و در صنعت استخراج معادن این کشور 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
بانکداری ایرانی - بانک پاساگارد هم از واگذاری دو بلوک 5.4 و 5.5 درصدی دو شرکت بزرگ بورسی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و مپنا به ارزش 2.7 و 3.6 هزار میلیارد تومان خبر داد.
بورس نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
ذخایر کافی برای تامین این حجم تولید فولادی ها وجود داشته مشروط بر آنکه قیمت سنگ آهن به حدی رسد که افزایش ظرفیت و اکتشاف معادن جدید، توجیه پذیر باشد.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۳:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه معادن سایر حوزه ها - معاونت حقوقی ریاست جمهوری قسمتی از عوارض مواد معدنی که منشاء مشکلاتی در صادرات شده بود را تعدیل و تصحیح کرد.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۳:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
گروه معادن سنگ آهن - یکی از بزرگ ترین پروژ های حذف غبار کارخانه های فرآوری خشک سنگ آهن کشور در این شرکت راه اندازی شد. ارتقای سلامت انسانی، یکی از ویژگی های برجسته راه اندازی این پروژه است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید: گاهی با در نظر گرفتن تمامی شرایط درست عرضه و تقاضا، باز هم سودجویان با احتکار سبب گرانی بازار شب عید می شوند به همین دلیل دولت باید با نظارت بیشتر نقره داغ شان کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: شکاف میان بخش تولید ما با تکنولوژی نوین و دانش بنیان، باعث می شود تا بازارهای خارجی و حتی مشتریان داخلی خود را نیز از دست بدهیم.
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
با شکل گیری موج استارتاپ ها در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور و هم چنین موفقیت چندین پلتفرم استارتاپی مانند دیجی کالا و اسنپ که بعداً تبدیل به سازمان های بزرگی شدند ...
ارانیکو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۵:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
آمارهای صادرات شمش و تولیدات فولادی در دوره 10 ماهه امسال به بیش از 8.8 میلیون تن رسید که از این میزان بیش از 66 درصد سهم شمش است.
با تصمیم مشترک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، برای جلوگیری از مراجعه فعالان اقتصادی در شرایطی که ریسک شیوع بیماری کرونا وجود دارد، کارت های بازرگانی حقیقی و حقوقی که تاریخ انقضای آنها پنجم تا پایان ماه اسفند است، تا پایان فروردین 99 تمدید شد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
بهروز حصاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا همه نمایشگاه های بهاره در استان لغو شده است. وی تاکید کرد: این مهم به خواست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران انجام شده است. انتهای پیام
نرخ باکس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
این اقدام با هدف تامین انرژی پایدار مناطق آسیب دیده از ویروس کرونا انجام شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد: با همکاری استان ها، واقعی سازی میزان تقاضای فولاد از بورس در دستور کار است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۷    
گرگان - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت که سامانه نمایشگاه مجازی با هدف حمایت از تولید داخلی و معرفی ظرفیت های تولیدی و تجاری، عرضه محصولات تولیدی و توسعه مراودات تجاری با کشورهای هدف در گلستان راه اندازی شد.
کارگر نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است: در بودجه سال آینده از منابع بانک مرکزی استفاده نشده، بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از تورم پیش بینی شده است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از ارسال نامه ای برای معاون اول رییس جمهور برای قرنطینه مرزی خبر داد.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۴۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با بیان اینکه در حال حاضر هر کیلو میلگرد 7هزار تومان شده است، افزود: آقایان هیچ توجهی به بازار بی سامان آهن ندارند، مگر می شود ما با مازاد تولید شاهد افزایش قیمت ها در بازار باشیم؟!
متالز نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در چهارمین جلسه کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان که با حضور معاون امور معادن فولاد مبارکه، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان و معاون خرید ذوب آهن تشکیل شد ...