چهارشنبه ۱۲ آذرساعت ۲۰:۰۳Dec 2020 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معادن»

شعار سال   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: این استان یکی از مناطق غنی در حوزه مواد معدنی است و قابلیت پذیرش سرمایه گذاری های کلان را در این حوزه دارد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: مجموعه اقدامات وزیر صنعت، معدن و تجارت سبب ایجاد تحول در حوزه های صنعت و بازرگانی شده است که نتایج مثبت آن به تدریج در اقتصاد و بازار کشور خود را نشان خواهد داد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واردات خودرو نباید برای کشور تعهدات ارزی ایجاد کند. به همین دلیل واردات مشروط به این است که ارز مورد نیاز از طریق صادرات قطعات و خودرو و همینطور فروش نفت خام تامین شود. البته پول های بلوکه شده دولت در دیگر کشورها مشمول این طرح نمی شوند.
ایلنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در شش ماهه نخست سال 1399رشته فعالیت های گروه کشاورزی 1,7، گروه صنایع و معادن 0.7- و گروه خدمات 3.5- درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد داشته است. همچنین در تابستان 99 رشد محصول ناخالص داخلی (رشد اقتصادی ) با نفت به 0.2 درصد و بدون نفت به 0.2- درصد رسید.
نصر الله دریابیگی تصریح کرد که خصوصی سازی جز فقر، فساد بیکاری کارگران، تعطیلی واحدهای تولیدی و بدبینی جامعه کارگری نسبت به برخی مسوولان حاصل دیگری نداشته است. ...
آقای خبر   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رقم پیش بینی شده حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه 1400 با رشد 29.4 درصدی نسبت به سال 1399، از رقم 2824 میلیارد تومان به 4000 میلیارد تومان افزایش یافته است. ...
می متالز   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با هدف تسهیل خدمت رسانی به اعضای این اتاق، اقدام به راه اندازی سامانه یکپارچه عضویت اتاق های مشترک بازرگانی کرده است.
معدن24   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه سال 1400 حاکی است بودجه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با رشد 12.22 درصدی در مقایسه با بودجه مصوب سال 99 به 202 میلیارد ریال افزایش یافت. ...
تمام معادن غیرفعال در استان فارس اخطاریه دریافت کرده اند و باید در مدت تعیین شده فعالیت خود را آغاز کنند.
فلزات آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان صمت سمنان گفت: بر اساس ارزیابی هایی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت از 648 معدن موجود در استان بالغ بر 23.5 درصد به تعداد 274 مورد غیرفعال است.
ارانیکو   ۴ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه مجلس هیچ اطلاعی از آخرین وضعیت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه مباحث اقتصادی ندارد، از رییس مجلس خواست که گزارش کامل مصوبات ستاد ملی کرونا و همچنین گزارش عملکرد در ارتباط با آن را به کمیسیون های تخصصی به ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس ...
معدن24   ۴ ساعت پیش    
عضو هیات رئیسه انجمن مس گفت: فعالیت های اکتشاف معدنی در کشور همواره با مسائل و مشکلات زیادی همراه بودهف مشکلاتی که در بسیاری موارد منجر به زمان بر شدن اجرای پروژه ها یا مستهلک شدن معدن کاران شده و آنان را از ادامه راه منصرف کرده است. ...
معدن24   ۵ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
در لایحه بودجه 1400 که امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی شد تهاتر طلب ها با بدهی های سازمان های توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) تا سقف 10 هزار میلیارد ریال مجاز شمرده شد. ...
ارانیکو   ۵ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
ارزش صادرات مس و محصولات پایین دستی در هفت ماهه امسال ( منتهی به مهر) به رقم بیش از 457.5 میلیون دلار رسید که افت 42 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.
میزان   ۵ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد در حاشیه امضای تفاهم نامه اجرای بزرگترین سیل بند جنوب استان توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اظهار داشت: قرارگاه در استان کرمان قریب به 72 پروژه از جمله سد سیرجان، سد بافت، کارخانه فولاد بافت فاز اول ...
وانا   ۶ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرر سهامداران بازار سرمایه از دولت پرسید: شما که برای بورس هیچ برنامه ای نداشتید چرا مردم را تشویق کردید که پول های خود را به بورس بیاورند و در این وضعیت اقتصادی اندک سرمایه خود را بر باد دهند؟
در شش ماهه نخست سال 1399 رشته فعالیت های گروه کشاورزی 1.7، گروه صنایع و معادن منفی 0.7 و گروه خدمات منفی 3.5 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد داشته است. همچنین در تابستان 99 رشد محصول ناخالص داخلی (رشد اقتصادی) با نفت به 0.2 درصد و بدون نفت به منفی 0.2 درصد رسید.
روزنامه گسترش صمت   ۶ ساعت پیش    
معدنکاری به عنوان یکی از 5 شغل دشوار دنیا شناخته شده است. این سختی در برخی از معادن ازجمله معادن زیرزمینی زغال سنگ عینیت بیشتری هم دارد؛ چراکه خطر ریزش تونل های معدنی، تصاعد گاز و از بین رفتن سرمایه معدنکار بیشتر است ...
بافق فردا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش بورس نیوز ، شرکت معادن بافق در خصوص آخرین وضعیت پروانه بهره برداری شفاف سازی کرد. بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، بررسی معدن سرب و روی کوشک در حال انجام است.
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
بیرجند - ایرنا - رئیس کمیسیون صادرات و واردات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی گفت: یکی از انتظارات به جای فعالان بخش خصوصی استان راه اندازی کنسولگری افغانستان در بیرجند و برعکس است.
ایمنا   ۶ ساعت پیش    
وجود 69 معدن سنگ در دل کرکس کوه و برداشت های بی رویه از این معادن خسارت های زیادی بر عرصه های زیست محیطی، منابع آبی و تنوع زیستی منطقه وارد کرده است.
عملیات بازارگردانی سهام 17 شرکت در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران آغاز شد. *** بازارگردانی سهام 17 شرکت بورسی به گزارش خبرگزاری صنایع ، شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی نمادهای معاملاتی مربوط به شرکت های آهنگری تراکتورسازی ایران، صنعتی سپنتا، صنایع سرما آفرین ایران ...
ایمنا   ۷ ساعت پیش    
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات گفت: گروه صنایع و معادن حساس ترین بخش اقتصادی است که تحت تأثیر تحریم ها قرار دارد و نیاز به تزریق سرمایه، سرمایه گذاری خارجی، اشتغال پایدار و قرارداد همکاری های مشترک دارد.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان روزهای گذشته خبری در شبکه های مجازی مبنی بر جذب نیرو توسط شرکت معادن زغال سنگ کرمان منتشر شد، که این شرکت هرگونه جذب نیرو در شرایط کنونی را تکذیب کرد.
کسب و کار نیوز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در قالب تفاهم نامه انجام شده با استانداری آذربایجان غربی، برنامه مطالعه، اکتشاف و سرمایه گذاری در معادن این استان را اجرا می کند.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: با اشاره به آخرین وضعیت پروژه کارخانه پلاسمای کرمان بیان کرد: پلاسما پروژه بسیار حیاتی، اساسی و آفندی برای استان کرمان و کشور است و کار در حال پیگیری است و زمین و آب این پروژه تامین و تاکنون سه میلیون دلار هزینه شده است.
تحلیل بازار   ۸ ساعت پیش    
ساری- مرتضوی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران با اشاره به فعالیت 100 معدن در استان گفت: وضعیت ایمنی معادن چندان ایده آل نیست.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از موافقت با افزایش قیمت لاستیک با وجود ثبات هزینه های تولید در هفته های اخیر انتقاد کرد.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره شرایط واردات خودرو در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو توضیحاتی ارائه کرد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - بخشی وسیعی از ظرفیت معادن استان کرمان به عنوان بهشت معادن ایران به علت های متعددی از جمله نداشتن اعتبارات و تخصص بهره بردار، بلوکه و غیرفعال مانده و تاکنون نتوانسته زمینه رشد و توسعه پایدار مناطق همجوار با معادن را فراهم کند.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به آمار تکان دهنده تعطیلی 53 درصد از 85 هزار واحد تولیدی کشور و بیکاری بیش از 4 میلیون نفر جوان تحصیلکرده می گوید توجه بیشتر به تسهیل اقتصاد دانش بنیان می تواند شرایط را برای تحقق جهش تولید مهیا کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس لایحه بودجه سال آتی را از رئیس سازمان برنامه و بودجه تحویل خواهند گرفت.
تحلیل بازار   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایلام- سماواتی، معاون امور معاون و صنایع معدنی سازمان صمت ایلام گفت: در حال حاضر 15 نوع ماده معدنی در معادن فعال استان استخراج می شود.
میزان   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- چمران بهارلوئی در جلسه رسیدگی به مشکلات شهرستان بافق در نشست با نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: یکی از مسایل مهم در حوزه قانونگذاری در راستای اصول و توسعه شهرسازی، عطف توجه به ماده صد قانون شهرداری و همچنین قانون تغییر کاربری اراضی می باشد که نیاز به ترمیم دارد. ...
ساعت24   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24-طرح جدید کمیسیون صنایع مجلس برای آزادسازی واردات مشروط خودرو به تصویب رسیده و در صورت تایید نهایی آن در شورای نگهبان، شیوه واردات خودرو تغییراتی خواهد داشت ...
در کنفرانس بین المللی مهندسی مواد و متالورژی مطرح شد میدکو، یکی از تولیدکنندگان اصلی در صنعت فولاد کشور برای دست یابی به تولید 55میلیون تن فولاد در افق 1404، سرمایه گذاری متوازن در حوزه های حمل و نقل، انرژی (گاز و برق) و اکتشافات معادن الزامی است ...
ایمنا   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: بخشنامه جدید بانک مرکزی روند صادرات و واردات را کندتر از قبل می کند.
شرکت ملی فولاد ایران   ۱۰ ساعت پیش    
مهندس سالار باوند به عنوان مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران معرفی شد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس لایحه بودجه سال آتی را از رئیس سازمان برنامه و بودجه تحویل خواهند گرفت. به گزارش پیام فوری، جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی به ریاست محمد باقر قالیباف آغاز شد. ...
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نظر نمایندگان مجلس بر عرضه تمامی محصولات خودروسازان در بورس است اما وزارت صمت روی این موضوع بحث دارد و هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده ایم.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۸:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در شرایطی که مواد اولیه مورد نیاز تولید فولاد از داخل کشور تامین می شود، قیمت فولاد نباید گران باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران "ایمیدرو" طبق تفاهم نامه ای که بین رییس این سازمان و استاندار آذربایجان غربی امضا شد، در راستای توسعه معادن استان سرمایه گذاری می کند.
شرکت ملی فولاد ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت : میزان سرمایه گذاری صورت گرفته ایمیدرو در بخش اکتشاف از سال 92 و آغاز دولت “تدبیر و امید” تاکنون به بیش از 600 میلیارد تومان رسیده است ...
شرکت ملی فولاد ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه فولاد عرضه شده در سامانه بهین یاب به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد ، تصریح کرد : تنها 20 درصد فولاد در بورس عرضه می شود پس 80 درصد باقی مانده چه می شود؟
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۱:۰۷    
شاهچراغی یکی از چالش ها را اخذ پروانه دانست که باعث فرار سرمایه گذار از حوزه معادن است؛ گفت: نزدیک 4 سال بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان هزینه کردیم تا یک کاغذ پروانه بهره برداری گرفتیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۰:۱۱    
شرکت کالسیمین با نماد فاسمین در سال 1343 در تهران و با سرمایه ثبتی 50 میلیون ریال به ثبت رسید. این شرکت در سال 76 وارد بازار سرمایه شد. فاسمین بزرگ ترین و مهم ترین شرکت تابعه هلدینگ توسعه معادن روی ایران است که دارای یک مجتمع (سه کارخانه) و یک کارخانه تولیدی در شهرستان زنجان است ...
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۲۳:۴۴    
به گزارش ماین نیوز، روند عملکرد تولید سنگ آهن طی بیش از 4 دهه گذشته نشان می دهد که تولید #سنگ_آهن از 713 هزار تن در سال 57 به 95 میلیون تن در سال 98 رسید. فعال سازی و راه اندازی طرح های فرآوری به ویژه در معادن سنگان، مهمترین علت افزایش تولید این ماده طی سال های اخیر است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۲۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه معادن - فعالیت شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده متوقف شد.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۲۳:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
گروه معادن سنگ آهن - میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ در 7 ماهه امسال، با افزایش 4 درصدی، از مرز 28 میلیون تن گذشت.
اقتصاد آنلاین / ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۰:۲۸   + ۴۷ سایت دیگر  
اردشیر سعدمحمدی با قدردانی از حمایت های وزیر محترم صمت، رییس هیات عامل ایمیدرو و سایر سهامداران در پیشبرد اهدف شرکت ملی مس، گفت: با تصویب مجمع عمومی فوق العاده ...