یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۵:۵۸Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استخراج»

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان گفت: 10 دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش 3 میلیارد ریال در شهر کرمان کشف شد.
محورهای شش گانه انتقادات و خواسته های نمایندگان کنگره امریکا از شو زی چو مدیرعامل اجرایی تیک تاک به صورت جزیی در 65 زیرمحور استخراج شد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور با تأکید بر اینکه بانک ژنتیکی کمک بزرگی به کشف جرم دارد، گفت: 190 هزار نمونه در بانک ژنتیک کشور وجود دارد که 85 هزار پروفایل از این نمونه ها استخراج شده و از این تعداد، 54 هزار نمونه مربوط به مجرمان حرفه ای است.
رویداد ایران   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل شیلات لرستان گفت: یکی از مزارع ماهی خاویاری شهرستان دورود، برای نخستین بار در غرب کشور یک "فیل ماهی" 90 کیلویی پرورش داد که از شکم آن 10 کیلو خاویار استخراج شد ...
سیتنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دولت عمان با همکاری بخش خصوصی و همچنین بهره برداری از فناوری شرکت های بین المللی، تاسیس مراکز مختلف مجهز به فناوری های روز را در دستور کار قرار داده است و یکی از آخرین اقدامات در این راستا حمایت از فناوری بلاک چین است که یکی از مظاهر معروف آن استخراج رمز ارز می باشد.
دیار میرزا   ۵ ساعت پیش    
با نگاهی به آینده، انتظار می رود پیشرفت در فناوری حسگر و تجزیه و تحلیل داده ها این چالش ها را برطرف کند. الگوریتم های یادگیری ماشینی را می توان برای پیش بینی نوسانات شوری مورد استفاده قرار داد و به کارخانه های نمک زدایی اجازه می دهد تا به طور فعال فرآیندهای خود را تنظیم کنند. ...
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیر کل شیلات لرستان گفت: یکی از مزارع ماهی خاویاری شهرستان دورود، برای نخستین بار در غرب کشور یک "فیل ماهی" 90 کیلویی پرورش داد که از شکم آن 10 کیلو خاویار استخراج شد.
رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه بخشی از مشکلات موجود در حوزه اجرای احکام مدنی مرتبط با حوزه تولید و صنعت است، گفت: همواره تاکید بر این است که اقدامات قضایی نباید به مانعی در مسیر فعالیت اقتصادی مشروع و چرخه تولید بدل گردد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: در زمینه استخراج زغال سنگ حرارتی نیز در 6 ماه ابتدای امسال در مقایسه با سال گذشته 12 درصد افزایش تولید داشته ایم.
آبفای استان اصفهان با ارائه یک چالش، مرتبط با حوزه بهره برداری و توسعه آب، در نخستین دوره رقابت های هوش مصنوعی که همزمان با برگزاری پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی برگزار گردید، شرکت کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۳:۳۳    
مدیر عامل بورس انرژی گفت: هم اکنون ظرفیت استفاده از انرژی های تجدید پذیر برای سرمایه گذاران حقیقی، حقوقی و حتی استخراج کنندگان رمز ارز فراهم شده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۲:۱۴    
هیوه چی گفت: استخراج حکمت های گرانقدر با اقناع افکار عمومی در راستای تقویت باورهای دینی لازمه مقابله با هجمه های دشمن است.
اسپاش   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۰۴    
موسسه علوم چین برنامه راهبردی چهار مرحله ای برای بهره برداری از منابع فضایی به نام تیانگونگ کایوو ارائه کرد که طی آن، تا سال 2100 تمام منابع و معادن منظومه شمسی در حال استخراج خواهند بود. ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تعداد کل بیت کوین های استخراج شده در جهان از 19 میلیون و 500 هزار عدد عبور کرده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
فرارو - بیت کوین فقط شش ساعت در کانال 27 هزار دلار دوام آورد. رهبر بازار ارز دیجیتال که صبح دیروز بیشتر از 27 هزار دلار معامله می شد، عصر جمعه را در کانال 26 هزار دلار پشت سر گذاشت و روند صعودی بیت کوین برای دومین بار ظرف یک ماه اخیر در نیمه ابتدایی کانال 27 هزار دلار متوقف شد. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
این اشیاء در ابتدا در حوالی 1850 میلادی از غار باستانی به نام Cueva de los Murci lagos کشف شدند که نخستین بار برای استخراج کود خفاش و مواد معدنی کاوش شد. در آن زمان، با حرکت کارگران به سمت مناطق عمیق غار، آن ها با محوطه ای شامل اجساد مومیایی شده و چندین شیء چوبی و بافته شده مواجه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه این استان دارای 69 شهید جاویدالاثر از دوران جنگ تحمیلی است، گفت: مشخصات ژنتیکی بستگان نزدیک همه شهدای گمنام استان استخراج و ذخیره سازی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
با استخراج و بررسی بیش از 4.3 میلیون محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی پیرامون مدرسه، لیستی از مهم ترین دغدغه های والدین در خصوص مدرسه فرزندشان را به دست آورد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ظرفیت اسمی سالانه شرکت فرآوری پویا زرکان آق دره تولید 715 هزار تن کانسنگ طلا است و فعالیت اصلی شرکت مربوط به استخراج مواد معدنی از معدن طلای آق دره است.
گزارش الگوی تحقق بهره وری اقتصادی خانواده از سوی سازمان بهره وری منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری بهره ورنیوز به نقل از وب سایت سازمان بهره وری، گزارش الگوی تحقق بهره وری اقتصادی خانواده با هدف استخراج شاخص ها و مؤلفه های بهره وری خانواده در ایران با تأکید بر بهره وری اقتصادی ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل بورس انرژی اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر برای سرمایه گذاران حقیقی، حقوقی و حتی استخراج کنندگان رمز ارز فراهم شده است.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
معدن 24:میزان سرمایه گذاری شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در صنایع بورسی و غیربورسی به 5.4 هزار میلیارد تومان رسید و 14 میلیارد تومان سود از واگذاری سهام شناسایی کرد. شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات با سرمایه 6.2 هزار میلیارد تومانی، عملکرد ششمین ماه سال مالی جاری را منتشر کرد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس انرژی گفت: با بهره برداری از پتانسیل میادین مشترک و افزایش ظرفیت استخراج گاز، ایران می تواند به تامین کننده مطمئن انرژی برای همسایگان خود تبدیل شده، راه را برای توسعه پایدار هموار کرده و جایگاه خود را به عنوان یک بازیگر کلیدی در بازار انرژی منطقه ای تضمین کند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس یک مطالعه بیش از 23 میلیون نفر در سراسر جهان در دشت های سیلابی زندگی می کنند که در نتیجه آن با غلظت های بالقوه مضر زباله های سمی ناشی از فعالیت های معدن کاری فلزی آلوده شده اند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
از آنجا که بخش زیادی از نفت آذربایجان توسط شرکت بریتیش پترولیوم استخراج می شود عده ای از نقش آفرینی کشور های غربی و ناتو در ایجاد این دالان سخن می گویند و معتقد هستند که در نهایت ایجاد چنین دالانی به صدور آسان تر نفت خزر (آذربایجان) به اروپا کمک می کند ...
همت خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
هوشمند کردن صنایع و معادن اقدامی بی حدومرز است که نمی توان برای آن پایانی مشخص در نظر گرفت. به طور خلاصه می توان گفت بهره برداری با استفاده از فناوری های نوین، بکارگیری از هوش مصنوعی که قادر به کنترل سیستم ها است و افزودن امکانات یادگیری ماشین هم در اکتشاف ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۵:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
راه اندازی معدن برای استخراج ذخایر غنی لیتیوم، نیازمند فرآیند جدیدی برای جداسازی این فلز از رسوب طبیعی آن است. کل ذخایر تخمین زده شده لیتیوم در دنیا می تواند برای حدود 2.5 میلیارد خودرو (بدون نیاز به بازیافت) و شاید تعداد بیشتری در صورتی که باتری کوچکتری استفاده شود، باتری تامین کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: حدود 5 هزار معدن در کشور فعال و غیرفعال هستند که استخراج سالانه این تعداد معدن به 650میلیون تن می رسد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان پمپ و توربین پتکو با پیشروی در مسیر بومی سازی کامل پمپ های صنعتی، به موفقیتی تازه دست پیدا کرد. مدیرعامل گروه صنعتی سدید در این باره به دنیای اقتصاد گفت ...
یک خبرگزاری صهیونیستی نوشت که هکرهای ایران در یک سری حملات، نام کاربری، رمزها و تاریخچه مرورگر اشخاص مورد هدف قرار گرفته را جمع آوری کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شیراز – ایرنا – معاون بازرسی قرارگاه خاتم النبیاء با بیان واقعیت هایی از هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: آموزه های معنوی دفاع مقدس برای ایران گنجی است که باید استخراج شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۴۲    
حجت الاسلام محمدمهدی شریف تبار گفت: آنچه امروز جامعه ما به آن نیازمند است و باید مورد تأکید قرار گیرد استخراج روایت گنج های معنوی، اخلاقی و اجتماعی دوران دفاع مقدس است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه شریف گفت: من در کنفرانسی در آمریکا روی مشترکات اسلام با مسیحیت و یهودیت سخنرانی و حدود 10 اصل را استخراج کردم، نتیجه این بود که اختلافات بسیار کم بود. اکنون که الحاد رشد کرده، این اتحاد و وحدت ادیان ابراهیمی و همچنین وحدت شیعه و سنی بسیار مهم است.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قرار است که یک شهر در سوئد به مکان جدیدی منتقل شود، زیرا سال ها استخراج از معادن باعث شده که به زیرساخت ساختمان ها، از جمله مدارس و بیمارستان ها آسیب برسد. ...
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت آرکا همایش پارس از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در معادن و صنایع معدنی از 12 تا 14 مهرماه در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۹    
فناوری بخشی از دانش است که در خدمت خلق ابزار، پردازش امور، و استخراج مواد به کار برده می شود. البته مفهوم اصطلاح فناوری بسیار گسترده است و هر فرد دارای درک شخصی از معنی فناوری است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۳:۱۸    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ما با تکیه بر تعالیم اصیل اسلام که توسط پیامبر عظیم الشأن به ما ارائه شده و قرآن کریم می توانیم آنچه را که برای هدایت و زندگی و چارچوب ها نیازمندیم، استخراج کنیم.
سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۱۷    
ChatGPT اکنون قادر است اطلاعات به روز را در لحظه در وب جستجو کند. این قابلیت به کاربران امکان می دهد تا اطلاعات جدید و دقیق را به سرعت دریافت کنند. با استفاده از این قابلیت، چتGPT می تواند پاسخ های خود را از منابع “جاری و معتبر” استخراج کند و تازه ترین اطلاعات را به کاربران ارائه دهد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۸   + ۴۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: حدود 5 هزار معدن در کشور فعال و غیر فعال هستند که استخراج سالانه این تعداد معدن به 650 میلیون تن می رسد.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۶    
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اولین تجربه کشور در زمینه استخراج آب کارستی و انتقال آن به مناطق هدف، در استان خراسان شمالی تجربه خواهد شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
بنا به اعلام سایت Elements اگرچه استخراج طلا هزاران سال است که وجود دارد و تخمین زده می شود که تقریباً 86 درصد از کل طلای موجود بر روی زمین طی 200 سال گذشته استخراج شده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
روش های زیادی برای استخراج سنگ معدن وجود دارد ولی انتخاب بهترین و به صرفه ترین روش در کشوری که مملو از معادن متنوع است اهمیت فراوانی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
آماری که توسط شرکت مخابرات برای یک نماینده مجلس ارائه شده میانگین دو آمار شش ماهه نخست 1402 و شش ماهه دوم 1401 اعداد عجیبی استخراج شده است،
مجتمع معدنی سرب و روی انگوران (زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران) با هدف بررسی امکان وجود ذخایرمعدنی عمقی و براساس نظریه های جدید زمین شناسی و تکوین کانسار انگوران، حفاری هایی تا عمق 1000 متری را در برنامه های توسعه ای خود قرار داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۳:۱۱    
مسئولان محلی بدخشان از تشکیل کمیته حفاظت از استخراج معادن در این ولایت خبر دادند.
برترین ها / راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رافلزیا، بزرگ ترین گل جهان، گیاهی انگلی است که برگ، ساقه و ریشه ندارد و فتوسنتز نمی کند. در عوض، از رشته های بلندی که شبیه سلول های قارچی به نظر می رسند برای استخراج غذا و آب از درختان جنگلی استوایی استفاده می کند ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مهلت ارسال طرح به نخستین رویداد فناورانه راه هوشمند تا 20 مهر ماه جاری تمدید شد. به گزارش ایسنا، رویداد فناورانه راه هوشمند با هدف شناسایی، پایش، تجاری سازی و بهره برداری از محصولات و یا خدمات فناورانه محور در 10 حوزه زیر ...