دوشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۵:۰۴Nov 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازیافت»

گروه استانها- استاندار البرزبا اشاره به اینکه بازیافت و استفاده مجدد آب یکی از راهکارهای مدیریت بحران کم آبی است، گفت: باید به دنبال ایجاد تصفیه خانه های محلی و امکان بازچرخانی آب در نقاط مختلف استان باشیم .
خبر خودرو   ۴ ساعت پیش    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کل کشور اظهار داشت: رونق صنعت اسقاط در گرو واردات خودرو و همچنین اجرای قانون اسقاط خودروهای فرسوده به ازای تولید خودروسازان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۷:۳۹    
سیری ناپذیری برای خرید جدیدترین دستگاه ها و همچنین پایان عمر مفید آن ها، حجم سالانه تولید زباله های الکترونیکی تا سال 2030 را به 74 میلیون تن می رساند.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۲:۳۴    
مصطفی سعیدی سیرایی گفت: طرح شکایت درباره فساد در کارخانه بازیافت کرج انجام شده است، مقام قضایی دستورات لازم را صادر کرده و نیروی انتظامی در حال انجام تحقیقات روی این پرونده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روح الله دهقانی در گفت وگو با پایگاه خبری اهل کاشانم، ضمن به وجود مشکل حقوقی میان شرکت بازیافت و پیمانکار مربوطه اظهار داشت: بالاخره از آنجا که قرارداد 15 ساله با پیمانکار منعقد شده بود و با بازدیدهای صورت گرفته از محل نابسامانی هایی در محل مشاهده شد. ...
کیشوند   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۵    
محمدرضا لواسانی در بازدید از سایت بازیافت گفت: بازیافت زباله برای کیش هم تهدید زیست محیطی است و هم فرصت عالی جهت سرمایه گذاری است.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۲۵    
پایگاه خبری فولاد ایران - در طول تابستان گذشته، آتش سوزی جنگل های کالیفرنیا تا سیبری و حیات وحش را ویران کرد و کل آن را به خاکستر تبدیل کرد. بنابراین کل جهان باید پیامدهای نامعلومی را برای دهه های آینده در نظر بگیرد و آن انتشار گسترده گازهای گلخانه ای است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شهردار گناباد از راه اندازی مدرسه بازیافت در راستای کاهش تولید زباله در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
تیم صنایع بازیافت راتا شمال (کاله) در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر تیراندازی به اهداف پروازی به صدرنشینی خود ادامه داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان کارشناس مسئول برنامه بهداشت و آب و فاضلاب معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از جایگاه نامناسب کارگاه های بازیافت پلاستیک در منطقه انصارالامام و جاده مریانج اظهار نگرانی کرد و گفت ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایمنی، رییس کمیسیون آموزش اتحادیه صادر کنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران، در برنامه "ققنوس" رادیو فرهنگ با اشاره به مشکلات حوزه کاغذ و چاپ در کشور گفت: ما به دلیل شرایط اقلیمی، در بحث تولید کاغذ از درخت بسیار ضعیف هستیم، اما در بحث بازیافت و استفاده از کاه و کلش میتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۷:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از سایت پسماند و بازیافت کیش، اقتصاد چرخشی را در این حوزه از اولویت های سازمان برشمرد و این مهم را زمینه ساز ایجاد ارزش افزوده خوبی برای سرمایه گذاران عنوان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
کیش - ایرنا - سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بازیافت واقعی زباله ها و اقتصاد چرخشی اولویت اول این سازمان در عرصه تبدیل تهدیدهای زباله به فرصت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیر ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از تهیه کود کمپوست از بازیافت پسماندهای محصولات کشاورزی در این استان خبر داد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۴۵    
شرکت بریجستون و گروه میشلن دیدگاه های مشترک خود را درمورد مواد بازیافت شده از تایر و تلاش برای افزایش استفاده از دوده (کربن سیاه) بازیافت شده در تایرها ارائه خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت بازیافت کرمانشاه با اشاره به دپو نزدیک به 400 هزار تن کود کمپوست در شرکت بازیافت کرمانشاه، گفت: این در حالیست که اراضی کشاورزی ما به شدت تشنه استفاده از کمپوست هستند و تمامی مواد آلی خود را از دست داده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ولوو در خودروی مفهومی ریچارج به دنبال استفاده از مواد اولیه برگشت پذیر به طبیعت در تریم داخل خودرو است. به گزارش سایپانیوز، نوردیکو چرم جدید جایگزینی است که ولوو با استفاده از مواد کامپوزیتی زیستی و مواد قابل بازیافت از جنگل های سوئد و فنلاند خلق کرده است ...
شهردار تهران پیشنهاد داد که کارگروه مشترکی بین نمایندگان شهرداری تهران و فرمانداری توکیو تشکیل شود تا سطح روابط از مقام تعارفات به دستاوردهای عملی برسد. ...
مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی واحد های آیزوماکس جنوبی، هیدروژن و بازیافت گوگرد شرکت پالایش نفت تهران خبر داد. ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
جی پلاس، به نقل از دیلی میل، عایق مناسب هزینه های گرمایش خانه ها را کاهش می دهد و به این ترتیب انتشار گازهای گلخانه ای را نیز کمتر می کند. اما حدود 90 درصد عایق از پلاستیک های مبتنی بر نفت یا فیبرهای معدنی ساخته می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۶:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پروژه های خدمات شهری و زیست محیطی شهرداری منطقه 19 شامل کارواش نانو بخار پسماند ، مرکز بازیافت لاستیک های فرسوده و سامانه هوشمند آبیاری مویرگی با حضور مهدی پیرهادی رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر، جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مهدی هدایت شهردار این منطقه افتتاح شد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، حسین شریفی با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند در زمینه غرفه های بازیافت اظهار داشت: افزایش غرفه های بازیافت به منظور جلب حداکثری مشارکت شهروندان در امر تفکیک پسماند از مبدأ و نهادینه سازی فرهنگ بازیافت انجام می شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۴:۱۶    
گزارش ها حاکی است که امروزه حدود 64 درصد مردم جهان خود را مسئول کاهش تغییرات اقلیمی کره خاکی می دانند و این در حالی است که موانع بسیاری بر سر راه آن ها برای واکنش به این بحران بزرگ وجود دارد.
سینا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۵    
محققان پلاستیکی را از DNA و روغن سبزیجات تولید کرده اند که از آن می توان در بسته بندی ها و وسایل الکترونیک استفاده شود. به گزارش سیناپرس به نقل از newscientist، محققان اعلام کرده اند که تولید پلاستیک جدیدی از جنس DNA، علاوه بر آن که پلاستیک را تجدیدپذیر و قابل بازیافت کرده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بازیافت باعث حفظ بسیاری از منابع مورد استفاده ی انسان، به ویژه منابع انرژی می شود و از آلودگی بیشتر محیط زیست جلوگیری می کند.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۸:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
از آنجاکه فولاد اکسین خوزستان با استفاده از تکنولوژی روز دنیا از تجهیزات بروزی در زمینه تولیدات محصولات فولادی برخوردار است، به همین دلیل در رده صنایع سبز به شمار می رود. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۲    
شرکت مدیریت زباله شهر پالرمو ایتالیا تصمیم گرفته است تا با کمپینی به مناسبت هفته کاهش زباله اروپا (22 تا 28 نوامبر) توجه به امر بازیافت و البته کتابخوانی را نشان دهد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز گفت: با پیگیری های صورت گرفته 30 میلیارد ریال تسهیلات برای احداث کارخانه بازیافت نخاله ساختمانی اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: محموله 36 هزار و 190 کیلوگرمی کالای قاچاق به ارزش 25 میلیارد و 873 میلیون ریال امروز طی مراسمی با حضور نمایندگان سازمانها و دستگاه های مرتبط در محل سایت شماره 2 بازیافت شهرداری منهدم شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۸    
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: همکاری در زمینه های بازیافت زباله و مقابله با تغییرات اقلیمی برنامه آینده دو کشور ایران و نروژ است.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه آزادشهر با ابراز گلایه چندساله مردم این شهرستان از جانمایی بازیافت در منطقه مسکونی، این اتفاق را دست مایه حقارت مردم دانست و از استاندار انقلابی، مکتبی و جهادی گلستان خواست هر چه زودتر بساط قبرستان زباله را از محل زندگی مردم جمع کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: همکاری در زمینه های بازیافت زباله و مقابله با تغییرات اقلیمی نیاز مبرم دو کشور ایران و نروژ است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۲۲:۲۳    
به گزارش قم پرس: سید حبیب راضی روز چهارشنبه در هفتمین نشست روسای سازمان های مدیریت پسماند کلانشهرهای کشور در سالن رضوان شهرداری قم بیان کرد: قرارگاه خاص برای حوزه پسماند به زودی در شهرداری های کشور با نظر مساعد وزیر کشور شکل خواهد گرفت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۵:۱۵    
مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق فرآورده های نفتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مقداری فرآورده یارانه ای به صورت مخلوط با سوخت تقطیری که از بازیافت روغن کارکرده به دست می آید، از کشور خارج می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت: تمامی انبارهای شهرک بازیافت سمنان بیمه آتش سوزی شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۶    
هنگام ساخت وساز یا تخریب ساختمان، تولید برخی زباله ها اجتناب ناپذیر است که به آنها ضایعات ساختمان می گوییم. حتی یک مکان متوسط هم می تواند حجم زیادی از ضایعات را تولید کند. برخی از این ها قابل بازیافت اند که این به نفع شماست، و بعضی دیگر را باید دفن کرد و قابل استفاده مجدد نیستند.
فرمانداری گلپایگان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۲۴    
بازدید دکتر یارمحمدیان به همراه مدیر کل محترم حفاظت از محیط زیست استان اصفهان و جمعی از مسئولین شهرستان از شرکت بازیافت شهرستان، محل دفن زباله شهرستان در دشت شمال و همچنین ساختمان در حال ساخت اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان سه شنبه 25 آبان ماه 1400
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت از محیط زیست البرز گفت: طرح های زیرساختی دفن بهداشتی زباله، تصفیه شیرابه ها، تولید کمپوست و کارخانه پیرولیز در حلقه دره آغاز شده؛ اما هیچکدام هنوز تکمیل نشده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۴۱    
به گزارش خبرخودرو، رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده ضمن اشاره به ایرادات و ابهامات آیین نامه اجرایی ماده 8 قانون هوای پاک از آخرین وضعیت بررسی آن خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۹    
گروه استان ها 15 سال از طرح راه اندازی سایت دفن و بازیافت زباله شهر یاسوج و روستاهای اطراف می گذرد و با وجود سر و صداهای فراوان هنوز به جایی نرسیده است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به افتتاح غرفه های بازیافت در نقاط مختلف شهر گفت: راه اندازی غرفه های بازیافت با عنوان مراکز اطلاع رسانی و دریافت پسماند خشک در سطح شهر از مواردی بوده که این سازمان با جدیت آن را دنبال می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
چین مشغول ساخت یک کشتی است که برای پرتاب موشک از دریا به فضا طراحی شده است. این اقدام در جهت ارتقای ظرفیت کشور برای پرتاب ماهواره و بازیافت قسمت های موشک انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۳    
عضو شورای شهر قزوین از تشکیل دبیرخانه و شورای راهبردی شهر هوشمند و تصویب قوانین اصلاحی در این باره تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: پس از این اتفاقات، بلافاصله مردم از خدمات شهر هوشمند استفاده خواهند کرد و علاوه بر اقدامات اولیه مانند انواع پرداخت های هوشمند شهری از محل کیف الکترونیک ...
مجموعه مستند جدید ماشین های عظیم از شنبه 22 آبان ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۲۲:۰۶    
پلاستیک های غیرقابل بازیافت یا همان ضایعات پلاستیکی، زیانبارترین آسیب ها را به محیط زیست کشور وارد می کند. پلاستیک های قابل بازیافت هم فقط از طریق دستگاه زباله سوز تجزیه می شوند. زباله سوز نیز آثار مخربی برای محیط زیست دارد که شاهد آن شاخص هوای ناسالم آرادکوه تهران است ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دنیای معدن: سناریوی 1.5 درجه به کاهش قابل توجه انتشار کلی و شدت انتشار در همه زمینه های اصلی از جمله برق، انتشار فرآیند، انرژی حرارتی و بازیافت نیاز دارد.