شنبه ۰۵ فروردینساعت ۲۱:۴۱Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازیافت»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
با افزایش نگرانی ها در مورد مشکل فزاینده زباله در جهان، افراد بیشتری مشتاق راه حل های فناورانه برای به حداقل رساندن زباله هایی هستند که به محل دفن زباله می روند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
شهرداری اندیمشک به بهانه فعالیت غیر قانونی کارگاه های بازیافت در محدوده شهر اقدام به پلمب بالغ بر 40 کارگاه دار کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
گروهی از دانشمندان رشته مهندسی مواد در چین شکل زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت شیشه را با حداقل خسارت به محیط زیست تولید کرده اند.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۳۴    
مسئول سازمان آتش نشانی شهرداری باقرشهر گفت: بی احتیاطی کارگر کارگاه بازیافت پلاستیک، هنگام کار با دستگاه پلاستیک حادثه آفرید و باعث صدمه دیدن دست وی شد.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۳۵    
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای طرح تبادل پسماند با ماهی گلی و سبزه در غرفه های بازیافت شهر قم خبر داد.
فوت وفن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۴۴    
بسته بندی کاغذی و مقوایی در دهه های اخیر محبوبیت زیادی بین کسب و کارها پیدا کرده است. این نوع روش بسته بندی در مقایسه با پلاستیک، به راحتی قابل استفاده و بازیافت است. بسته بندی کاغذی و مقوایی در نتیجه افزایش آگاهی مردم و ممنوعیت از بسته بندی پلاستیکی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۶:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دکتر حمید امیدوار در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای با یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه پتروشیمی، افزود: این همکاری در راستای ایجاد شرکت های دانش بنیان در مجموعه پژوهشگاه مواد و انرژی بوده است. ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۳۶    
می متالز - افت و خیز های نرخ دلار به صورت زنجیره وار بر تمام صنایع به خصوص فلزات تاثیرگذار است که در این بین بازار ضایعات نیز از این موضوع مستثنا نخواهد بود ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل کارخانه بازیافت شهرستان های گلپایگان و خوانسار گفت: این کارخانه پسماند اردیبهشت سال 1401 آغاز به کار کرد و ظرفیت پذیرش 150 تن پسماند در روز را دارد.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۴    
پاکت کاغذی همه کسب وکارها به دنبال راهی برای متمایز نشان دادن محصولات خود در بین محصولات رقبا هستند؛ یکی از راه های خاص و متفاوت دیده شدن، مربوط به بسته بندی می شود. بعد از تولید پاکت کاغذی، انقلابی در حوزه بسته بندی به وجود آمد ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۶    
شهرداری بارسلونا برای ترویج بازیافت و تحقق هدف زباله صفر، اقدامت جالبی را به راه انداخته است که یکی از موفق ترین آن ها، بازیافت منسوجات بوده است، به طوری که با اجرای طرح بیش از 40 تن لباس بازیابی شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
فولادسازی در حال نزدیک شدن به ضایعات صفر است و نرخ فعلی بهره وری مواد 97.5 درصد است. این بدان معناست که بیش از 97 درصد از مواد خام مورداستفاده در محل، به محصولات و محصولات جانبی تبدیل می شود که مورد استفاده یا بازیافت قرار می گیرند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۵۴    
در این مقاله از شرکت پلیمر پلاست زینلی قصد داریم تا روش تولید پلاستیک و بازیافت پلاستیک، خانواده های اصلی آن و همچنین انواع مختلف پلاستیک های تولیدی را به شما معرفی کنیم.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۱۴    
بازدید کارکنان اداره اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیله سوار با حضور فرماندار و جمعی از روسای ادارات دستگاهای متولی از کارگاه بازیافت کاغذ و فرایند تبدیل آن و طرح توسعه ای در جهت اشتغال زایی و افزایش تولید در روستای قیزقلعه سی بخش مرکزی بیله سوار
فرمانداری شهرستان گلپایگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۴۹    
روز سه شنبه مورخ 1401/12/23 جلسه مشترک مدیریت پسماند شهرستان و ستاد ساماندهی حیوانات ناقل بیماری به انسان به ریاست معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری و با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۵۱    
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ضمن تاکید بر این که قرارداد امضاشده ای برای ایستگاه MRF منطقه 19 وجود ندارد، توضیحاتی را درباره علت تاخیر ایجادشده در راه اندازی ایستگاه MRF مناطق 13 ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از اختصاص بودجه ای برای ایجاد شهرک بازیافت خبر داد وگفت: 17 برنامه تحولی در حوزه پسماند برای سال آینده برنامه ریزی شده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: آیین افتتاح پروژه تجهیز و راه اندازی سایت تفکیک مکانیزه پسماندهای عمومی ذوب آهن اصفهان با هدف حفظ محیط زیست به عنوان امانت آیندگان و همچنین جدا سازی اقلام قابل بازیافت در شرکت با حضور ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)، امیرحسین نادری مدیرعامل هلدینگ صدرتامین ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: عملیات احداث مرکز بازیافت 1200 تنی پسماند ساختمانی آغاز شده است که با کامل شدن این مرکز، بازیافت پسماند ساختمانی در روز به 11 تن خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از ظرفیت 610 تنی دومین کارخانه پردازش پسماند در شرق تهران خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از اضافه شدن " بازیافت هواپیما" به جمع رشته های این دانشگاه خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۲    
ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه بازیافت زباله در مازندران موجب کاهش شیرابه های زباله و همچنین تولید کود کمپوست فناورانه ای شده است که هم می تواند نجات بخش طبیعت شده و هم ثروت آفرین باشد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران درباره افتتاح 4 ایستگاه مترو شهر تهران توضیحاتی داد. تیتربرتر، مهدی پیرهادی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور یکصد و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به افتتاح کارخانه MRF در روز گذشته گفت: این کارخانه بازیافت زباله های مناطق شرق تهران را پوشش می دهد. ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پالایشگاه تبریز که از 10 روز پیش تاکنون به علت خرید کاتالیست نامرغوب و ایجاد خسارت به اینترنال های راکتور CCR با توقف تولید مواجه است اینبار نیز گویا با خرید مواد اولیه نامطلوب ...
شانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۰۸    
شانا _فیلم: همایش حمایت از اجرای ملی طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) به همت شرکت دانش بنیان کهاب گستران آیریک به عنوان نخستین تولیدکننده تجهیزات کهاب در خاورمیانه روز سه شنبه (16 اسفندماه) در محل صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت ریاست جمهوری برگزار شد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تولیدکننده خودروهای الکتریکی بریتانیایی Tevva وارد یک مشارکت استراتژیک با شرکت اکوبات (Ecobat) شده است که از عملیات بازیافت باتری برای تعمیر، تغییر کاربری و بازیافت باتری های لیتیوم-یون خود استفاده می کند. این اقدام با یک مرحله آزمایشی 12 ماهه برای مدیریت باتری اولیه شروع می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره مدیریت زیست محیطی آب و خاک و پسماند اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به خانه تکانی پایان سال گفت :در مصرف آب صرفه جویی کنیم و وسایل خانگی را بازیافت کرده و در جهت کاهش تولید زباله حتی در اختیار خیریه ها قرار دهیم تا به افراد نیازمند داده شود .
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای بوشهر از نصب 15 هزار عدد تابلو علائم کامپوزیتی غیرقابل بازیافت در محورهای استان خبر داد و گفت: مردم در صورت مشاهده سرقت و یا تخریب تابلوها، موارد را به سامانه 141 گزارش کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در گفتگو با شبکه دو سیما از افتتاح مرکز تخصصی بازیافت پسماند در منطقه سرخه حصار خبر داد و گفت: با راه اندازی کارخانه های تخصصی بازیافت 30 درصد از هزینه های شهرداری کاهش می یابد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۰۶    
شهرداری اوپلاسای سوئد، برای ترویج فرهنگ بازیافت در صنعت ساختمان، فروشگاهی را تدارک دیده است که مصالح دست دوم حاصل از تخریب ساختمان های پیشین را برای شهروندان عرضه می کند.
فرمانداری لنجان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۵۱    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان جلسه کارگروه پسماند شهرستان با حضور محسن یونسی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ، نادری مدیر عامل شرکت بازیافت و دیگر اعضاء در فرمانداری لنجان برگزار شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از نصب 17 هزار عدد تابلوعلائم کامپوزیتی غیرقابل بازیافت در محورهای استان خبر داد. محمد جولانژاد اظهارکرد: با توجه به سرقت علائم در سطح محورهای استان و همچنین با هدف ارتقاء ایمنی تردد ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۸:۲۷    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کل کشور ترخیص و شماره گذاری کامیون های کارکرده وارداتی بدون شرط اسقاط را تصمیمی غیرکارشناسی و عامل توقف فعالیت مراکز اسقاط خواند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۳۱    
در آستانه عید نوروز 1402 قرار داریم و طبق روال همیشگی خانه تکانی و آماده کردن شهرها برای پذیرش مسافران و گردشگران نوروزی یکی از فرهنگ های اصیل و آداب مردم مهمان نواز ایران اسلامی است ...
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران گفت: نمونه تلاش برای جابجا شدن ارزش ها و ضدارزش ها این است که امروز برخی جرأت می کنند با استفاده از تبلیغات انحرافی و در سایه سلطه رسانه ای ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۶    
نشست بررسی فناوری های نوین در صنعت بازیافت خودرو امروز 18 اسفند ماه 1401 با حضور سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۵    
نشست بررسی فناوری های نوین در صنعت بازیافت خودرو امروز 18 اسفند ماه 1401 با حضور سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران گفت: نمونه تلاش برای جابجا شدن ارزش ها و ضدارزش ها این است که امروز برخی جرأت می کنند با استفاده از تبلیغات انحرافی و در سایه سلطه رسانه ای ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۷    
به گزارش خبرخودرو، رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده از وضعیت اختصاص خودروهای قرعه کشی به مالکان خودروهای فرسوده خبر داد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۱:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس سابق سازمان محیط زیست کشور تصریح کرد: بهترین راه حل برای مشکل پسماند، طرحی جامع برای شهرهای ساحلی شمال ایران با کمک گرفتن از صندوق توسعه ملی است تا با ایجاد یک شبکه سراسری بتوانیم مدیریت صحیح پسماند را اعمال کنیم در غیر اینصورت پدید آمدن سراوان های دیگر غیرمحتمل نیست.
کار پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۴۲    
: مرسدس بنز کلنگ احداث یک کارخانه بازیافت باتری در شهر کوپنهایم واقع در جنوب آلمان را بر زمین زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۳    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشمر گفت: واحد غیرمجاز بازیافت پلاستیک در کاشمر بدلیل آلایندگی هوا و تهدید علیه بهداشت عمومی با حکم قضایی تعطیل شد
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۷    
شورای شهر نیویورک آمریکا با تصویب قانونی که از تولید حجم زیادی از زباله های پلاستیکی و غیرقابل بازیافت در غذاخوری های شهر جلوگیری می کند، به جنگ زباله های پلاستیکی بیشتر رفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۱۰    
ساخت شهرک صنفی بازیافت مواد شیراز در زمینی به مساحت 10 هکتار آغاز شد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
شرکت نوکیا با پیروی از ترند حق تعمیر گوشی، تلفن هوشمند جدیدی با بدنه پلاستیکی قابل بازیافت عرضه کرده که می تواند ظرف مدت چند دقیقه تعمیر شود.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۴:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو گفت: اکنون 12 هزار خودرو در طرح جایگزینی خودرو های فرسوده انجام و به اتمام رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه 500 شرکت دانش بنیان با وزارت نفت همکاری می کنند، گفت: باید از با توان این شرکت ها و جوانان متخصص برای مهار، جمع آوری و بازیافت گازهای مشعل های پارس جنوبی اقدام شود.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۵۳    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : حجت عمویی مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شفت و بازرس اداره مهرداد مهدی خواه از واحد بازیافت پلاستیک بازدید کردند. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری رشت در بازدید از روند پیشرفت خطوط پردازش شرکت کود آلی گفت: باید به سویی حرکت کنیم تا کلیه پسماند های شهری رشت در چرخه بازیافت و تخمیر قرار بگیرند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۷:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: چنانچه اختلالی در تکمیل کارخانه بازیافت زباله یاسوج رخ دهد شاید 50 سال دیگر راه اندازی آن به تأخیر افتد.