دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۸:۴۲May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تفکیک زباله»

روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۵۴    
اجرای طرح پسماند از مبدا که پیش از این مدیران شهری بر عملیاتی شدن آن تاکید بسیار داشتند پس از مدت کوتاهی که هنوز در مراحل نخست اجرای آن توسط سامانه بهروب بود با مخالفت شهرداری همدان رو به رو شده است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۳    
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در بازدیدی که از دومین فروشگاه زنجیره ای گلماند داشت بر لزوم تسری این طرح مبتکرانه و ترویج فرهنگ تفکیک پسماند از مبدأ تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تفکیک زباله ها از جمله کاغذ از یکدیگر امری بسیار مهم در بازیافت زباله ها محسوب می شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۲۱    
مهوش کاوه یکی از بانوان محله محله فردوس است که در طول این سال ها همیشه تلاش کرده تا اصول مربوط به تفکیک زباله را رعایت کند و برای فرزندان و اطرافیانش الگویی در این زمینه باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
ساکنان آپارتمان های مناطق 22گانه پایتخت به منظور ترویج فرهنگ مدیریت پسماند و در جهت اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ، با مواد دورریختنی و بازیافتی گلدان و سایر وسایل کاربردی می سازند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۹:۲۹    
شهردار سردشت نوشت: همشهریانی که اقدام به تفکیک زباله در مبدا نمایند بنا به پیشنهاد شهرداری و مصوبه شورای اسلامی شهر به شرح زیر شامل تخفیف 80 درصدی عوارضات سالانه زباله خواهند شد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان پسماند شهرداری اهواز گفت: ساخت دیوارهای بتنی پیش ساخته برای ساماندهی سگ های بلاصاحب آغاز و تکمیل سلول، راه اندازی مجدد کارخانه پردازش و تفکیک زباله در محل سایت صفیره در دست اقدام است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا در 100 روستای گلستان در حال اجرا است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیریت شهری تهران با طرح های مختلف سعی در کاهش پسماند تولیدی و افزایش میزان تفکیک زباله از مبدأ دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به شماره های ثبت شده در بدنه ی انواع پلاستیک و تفکیک آنها طبق قابل بازیافت و غیرقابل بازیافت بودن، کمک بزرگی به چرخه بازیافت خواهیم کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
شهردار بندر آستارا از اجرای طرح آموزش مشاغل پرزباله با هدف تفکیک زباله از مبدا و کاهش تولید پسماند برای نخستین بار در این شهر خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
برای نخستین بار دستگاه هوشمند تفکیک پسماند با هدف ترغیب شهروندان به تفکیک زباله در شهرجدید هشتگرد آغاز به کار کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۴    
رامین امیر مداح گفت: مکان جمع آوری غیر مجاز زباله های تفکیک شده عمدتا در اطراف شهر هستند، صاحبان این مکان ها عمدتا از اتباع خارجی و افاغنه اند که بدون مجوز در حال فعالیت هستند ضمن این که لطمات زیادی به محیط زیست، شهر و جمع آوری زباله می زنند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در این بسته خبری از تعمیر و نگهداری ماهانه مسیرهای دوچرخه قزوین تا رشد اعتبارات مدیریت پسماندها در استان های شمالی و آغاز فاز جدید طرح تفکیک زباله از مبدا در ساری را بخوانید.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
جلسه ساماندهی تفکیک از مبداء زباله و پیگیری تکمیل GIS با حضور شهردار اهواز برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۵:۴۵    
معاون خدمات شهری شهرداری ساری بر ضرورت استفاده از مشوق در اجرای طرح تفکیک زباله در ساری تاکید کرد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۶    
شهردار شاهرود با اشاره به اینکه حفاظت و صیانت از محیط زیست از دغدغه های جدی مدیریت شهری است، گفت: تفکیک زباله از مبدا و جداسازی و بازیافت می تواند نقش به سزایی در پیشگیری از آلودگی های محیط زیست ایفا نماید.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۵۰    
دوم اردیبهشت در تقویم روز زمین پاک معرفی شده است. روزی برای یادآوری تمام آن اشتباهات بشری که منشا تمام آلودگی ها و تخریب های زیست محیطی شد. از خشکسالی تا آلودگی گسترده هوا که بلای جانمان شده تا مسائل کوچک زیست شهری مانند تفکیک زباله و رها نکردن آن در خیابان ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۸:۱۷    
یک کارشناس برنامه ریزی شهری با بیان این که زباله های عفونی زیادی در دوران کرونا تولید شده است، گفت: ایران هنوز در تفکیک زباله های خشک، تر و عفونی پیشرفت چندانی نداشته در حالی که در بیشتر شهرهای دنیا حتی توسعه نیافته دفع زباله ها به روش های اصولی انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۳:۲۸    
آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از شهرداری ها و شرکت های جمع آوری و تفکیک زباله خواست، با تدوین طرح و برنامه ای برای خرید زباله تفکیک شده از شهروندان، خانواده ها را جهت مشارکت بیشتر در مدیریت پسماند ترغیب کنند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۹:۴۳    
تفکیک زباله باید از سینک ظرفشویی آغاز شود. این جمله را یک دهه پیش شنیدیم؛ درست وقتی طرح جداسازی زباله خشک و تر از سوی شهرداری تهران مطرح شد.
روزنامه عطر یاس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۰۷    
شایسته سلامی، گروه جامعه: طرح جامع و مدیریت تفکیک زباله اراک یکی از پروژه های بزرگی است که دستخوش پروسه ای به نام زمان شده و باز هم در پیچ و خم بروکراسی ها و پیچیدگی ها مدیریت شهری گرفتار شده است. مدیریت پسماندها و زباله ها از نظرمحیط زیست بسیار مهم است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اجرای طرح روستاهای بدون زباله در سطح شهرستان گفت: تفکیک زباله از مبدأ در حوزه روستایی باید افزایش یابد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۵۵    
نصف جهان: مدیرعامل شرکت پسماندکاوان کویر کاشان از ورود این منطقه به چرخه تولید کود ورمی کمپوست خبر داد و گفت: شهروندان و کشاورزان کاشانی می توانند این کود را با نشان ازنو و کیفیت و قیمتی مناسب، از عوامل جمع آوری بازیافت شرکت ازنو دریافت کنند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
جلسه 285پارلمان شهری، دیروز در حالی برگزار شد که بررسی لایحه طرح جامع مدیریت پسماند تهران در دستور جلسه قرار داشت و اعضای شورای شهر پس از بحث و بررسی در نهایت کلیات آن را تصویب کردند. به موجب همین لایحه قرار است مشکل 50ساله پسماند تهران با مدیریت درست و اصولی طی 20سال حل شود. ...
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای اجرای دقیق طرح جامع پسماند باید اطلاع رسانی دقیقی انجام گیرد تا همکاری وسیع و گسترده ای را از سوی شهروندان شاهد باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
محمودآباد- ساخت کارخانه تفکیک زباله در محمودآباد با اعتبار هفت میلیارد تومانی آغاز شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۸:۱۴    
این روزها با توجه سریال تلویزیونی ن.خ به موضوع تفکیک زباله های شهری، توجه به این مسأله در افکار عمومی زیادتر شده است. اگر در این زمینه دوست دارید کتابی بخوانید که شما را به صورت علمی با این موضوع درگیر کند، کتاب جامعه شناسی کنش محیط زیستی/ تفکیک پسماندهای خانگی از مبدأ را پیشنهاد می کنیم.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۰:۲۲    
شاهرود_فرماندار شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا مشارکت همگان از جمله شهروندان را می طلبد، گفت: یکی از معضلات و مشکلات اساسی شهر های امروز، موضوع پسماند و مدیریت صحیح و اصولی آن است.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری ساری اعلام کرد که برای ساماندهی و بازیافت مناسب پسماند خشک نرم افزار جامع ساری من در مرکز استان فعال شد و شهروندان می توانند با نصب اپلیکیشن ساری من ، در طرح تفکیک زباله از مبدأ مشارکت کنند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۰۵    
تعداد مراکز گلماند در محله های نواحی سه گانه منطقه 10 با هدف ایجاد انگیزه مشارکت در تفکیک زباله های خشک و تر در سال جدید افزایش می یابد.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
شهردار قم با اشاره به جمع آوری روزانه 700 تن پسماند در شهر قم و تبدیل 300 تن آن به کود کمپوست، ابراز امیدواری کرد در سال 1400، خط دوم تولید کمپوست نیز افتتاح شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
طرح تفکیک زباله تر از خشک با محوریت اجتماعی درست در زمانی که مدیریت پسماند حلقه مفقوده در مازندران است؛ عنوان طرحی ست که با هدف کاهش پسماند به شکل آزمایشی در این شهر ساحلی که اکنون دپوی موقت آن در کنار ساحل بوده؛ در حال اجرا است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۲۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
طرح تفکیک زباله تر از خشک با محوریت اجتماعی درست در زمانی که مدیریت پسماند حلقه مفقوده در مدیریت شهری محمودآباد است؛ طرحی که با هدف کاهش پسماند به شکل آزمایشی در این شهر ساحلی که اکنون دپوی موقت آن در کنار ساحل بوده؛ در حال اجراست.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۹:۳۵    
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: استقبال مردم از ⁧‫نون خ‬⁩ ما را هم خوشحال کرد که به درستی برای فرهنگ سازی در حوزه پسماند با این سریال محبوب همکاری کردیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری از راه اندازی نرم افزار جمع آوری و تفکیک زباله خشک در این شهر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پسماند و مدیریت آن یکی از دغدغه های اصلی دولت یازدهم و دوازدهم بود بر این اساس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یکی از متولیان امر اقدامات گسترده ای انجام داد که طرح جامع مدیریت پسماند شهری، جدیت در تفکیک زباله از مبدا و تاکید بر تولید انرژی از پسماند برخی از آنها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۵:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها شهردار قم گفت: روزانه 700 تن پسماند در شهر قم جمع آوری می شود که 300 تن آن تبدیل به کود کمپوست می شود که امیدواریم در اوایل سال 1400 خط دوم تولید کمپوست نیز افتتاح شود.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ شهردار اهواز در این جلسه با اشاره به ضعف های موجود در شهر تصریح کرد: این مشکلات ناشی از نگاه مدیران و شهرداران ماست و لازم است که مدیران ما با تغییر این نگاه و تعامل و هم اندیشی بتوانند این چالش ها را تا حد امکان مرتفع نمایند. ...
تولید پسماند خانگی شهر تهران در 10 ساله گذشته 2 هزار و 518 تن در روز کاهش یافته است و دفع پسماندهای حجیم تهران نیز از 1198 تن در روز به 234 تن در 10 ماهه سال 99 رسیده است.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به راه اندازی خط جدید تفکیک زباله با ظرفیت 300تن در آینده نزدیک در سایت البرز، گفت: سال 99، سال طلایی در پروژه های عمرانی است.
rasadroudsar   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۹:۵۳    
شهردار کومله با بیان اینکه مدیریت پسماند باید از لحظه تولید در منازل با تفکیک زباله آغاز شود، گفت: مدیریت پسماند در توسعه پایدار نقش مهم و تاثیرگذاری دارد. ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
برنامه روزنه با موضوع بازیافت و تفکیک زباله از مبدا، در ارتباط تلفنی با مهندس پیام جوهرچی (معاون دفتر مدیریت پسماندهای محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت. پیام جوهرچی در مصاحبه تلفنی با برنامه روزنه گفت: مدیریت پسماند در عین سادگی پیچیدگی های بسیاری دارد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۲:۲۷    
ما همگی درون یک تیم بزرگ به نام شهروند قرار داریم. قرار است هر کدام وظیفه خود را به درستی انجام دهیم تا محیطی امن و سالم داشته باشیم، ولی آیا همه ما به وظایف خود عمل می کنیم؟ چند درصد از ما با بی مسئولیتی تمام زباله ها را تا دم سطل می بریم ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۰:۲۳    
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون خدمات شهری شهرداری گرگان از آغاز توزیع 1550 کارتن پلاست در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهر گرگان خبر داد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری گرگان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار لنگرود : باید تفکیک زباله از مبدا به مردم آموزش داده شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون فرماندار عجب شیر با اعلام اینکه روزانه 42 تن زباله در این شهرستان تولید می شود، تفکیک زباله های تر از خشک در مبداء را ضروری و نیازمند فرهنگ سازی دانست.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه روش گرو گذاشتن برای تحویل ظروف که تا یک دهه قبل انجام می شد، امروز در کشورهای اروپایی و پیشرفته برای کاهش پسماند اجرا می شود، گفت: متأسفانه در کشور ما به دلیل فراموش شدن چنین سیستمی، بسیاری از بطری های پلاستیکی و پت ها تبدیل به زباله می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۴    
توفیقی گفت: مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدأ به ویژه از سوی شهرداران و دهیاران باید به صورت دائمی مورد رصد و پیگیری قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان استاندار گلستان با اشاره به اهمیت برخی موضوعات در بهبود کیفیت زندگی در شهرها و روستاها، گفت: تفکیک زباله از مبدا، توسعه و بهبود کیفیت محیط زیست شهری را به دنبال دارد و همچنین می تواند منجر به تولید درآمد نیز شود.