چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۶:۳۶Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تفکیک زباله»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
دانشجوی بجنوردی با دغدغه ای متفاوت اقدام به آموزش تفکیک زباله از مبدأ طی سالیان اخیر کرده به نحوی که 14 خانواده محله مورد سکونتش را با خود در این اقدام همراه کرده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۳۴    
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج گفت: پاسخگویی به ابهامات اعضای شورای شهر باید شفاف و مستند باشد و در بحث پسماند و تفکیک زباله از مبداء با تشکیل یک تیم کارشناسی می توان به پاسخ شفافی در خصوص سوالات مطروحه دست یافت.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا از شهرداری منطقه 19، علی توکلی با اشاره به آماده سازی و اجرای زیرساخت های لازم برای تحقق طرح کاپ در منطقه گفت: یکی از اقداماتی که به تازگی در معابر این منطقه آغاز شده حذف مخازن مکانیزه زباله با هدف کمک به تفکیک زباله ها از [...]
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۶    
شهردار لشت نشا طی نشستی هم گام با جمعی از بانوان، جوانان و شهروندان حامی محیط زیست بر مدیریت صحیح مقوله پسماند و لزوم مشارکت فعال نیروهای مردم نهاد برای فرهنگ سازی و آموزش خانواده های لشت نشایی در رابطه با طرح تفکیک زباله از مبدا و تبدیل زباله های مورد نظر به کمپوست تاکید کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بهاره خسروی اهالی محله سلیمانی به تازگی با یک المان سبز شهری به نام تأمل سبز همسایه شدند. تأمل سبز یک سازه شهری است که با استفاده از بطری های پلاستیکی به همت زهرا حاتمی یکی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند در رشته مهندسی معماری، معماری داخلی و زبان انگلیسی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان و 2 بار شکست طرح تفکیک زباله در شهرکرد، این طرح اجرایی شده و با این طرح مدیریت پسماند معنا و مفهوم پیدا کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از پلمب 10 مرکز غیرمجاز تفکیک زباله در کرج به دستور دستگاه قضایی خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۱۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، امیر قدس مطهری و حسین ملکی از نخبگان پژوهشکده شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که نمونه اولیه دستگاه تفکیک زباله دستگاهی با قابلیت تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی ، را برای اولین بار در کشور و تنها با حمایت سازمان بسیج علمی ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
استاندار قزوین تاکید کرد: شهرداری قزوین به عنوان مدیریت شهری بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر استان باید در کوتاه مدت اقدامات ویژه ای را در زمینه تفکیک زباله از مبدا انجام دهد تا بدین وسیله پس از انجام امور مقدماتی به طرح اصلی و جامع برسیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۵    
مقامات شهر ریچونه ایتالیا راهکار جدیدی موسوم به "جعبه های زیست محیطی" را برای جایگزینی ایستگاه های تفکیک زباله در نظر گرفته اند. این جعبه ها 24 ساعته در دسترس مردم است و در تمام نقاط اصلی و میادین مرکزی شهر یافت می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۱:۴۴    
در این بسته خبری از پیشرفت پروژه یادمان شهدای شهرک وحدت فردیس تا تعلیق اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در بجنورد و عملیات آسفالت فاز یک احداث بلوار 36 متری سنندج را بخوانید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شهرری ایرنا بخشدار خاوران از توابع شهرستان ری گفت: 12 واحد غیرمجاز انباشت و تفکیک زباله امروز(دوشنبه) با حکم قضایی و حضور نیروی انتظامی در این بخش جمع آوری شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - چهارمین مرحله جمع آوری مراکز دپو، تفکیک زباله و ضایعات در بخش خاوران انجام پذیرفت. با دستور میثم یاری، رییس حوزه قضایی بخش خاوران، 12 مرکز دپو و تفکیک زباله و ضایعات با هماهنگی اداره محیط زیست شهرستان ری و نیروی انتظامی جمع آوری و پاکسازی شد. بیشتر بخوانید: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - فرماندار گناوه گفت: شهرداری باید تمرکز و توجه ویژه ای بر موضوع پسماند و نظارت بر پیمانکار داشته باشد و زمینه لازم برای تفکیک زباله از مبدا فراهم کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۸:۳۷    
شهردار اسالم گفت: کمبود اعتبار برای تهیه خودرو مخصوص و اختصاص بسته های تشویقی از مهم ترین مشکلات در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد زرودی گفت: پایگاه های بسیج در روستاها بهترین ظرفیت برای آموزش روستائیان در تفکیک زباله و تبدیل زباله ی تر به کمپوست خواهد بود، که اگر بتوانیم با استفاده از ظرفیت بسیج آموزش و فرهنگ سازی لازم را در روستاها انجام دهیم، دیگر نیازی به انتقال زباله روستاها به مراکز دفن نداریم.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند مازندران گفت: پایگاه های بسیج در روستاها بهترین ظرفیت برای آموزش روستائیان در تفکیک زباله و تبدیل زباله ی تر به کمپوست خواهد بود، که اگر بتوانیم با استفاده از ظرفیت بسیج آموزش و فرهنگ سازی لازم را در روستاها انجام دهیم ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شهردار پره سر گفت: آموزش و فرهنگ سازی در جامعه دو رکن اصلی موفقیت در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۸    
شهردار فومن گفت: 11 هزار خانوار در فومن تحت پوشش طرح تفکیک زباله از مبدا هستند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۲    
زباله گردی یا تفکیک زباله از داخل مخازن پدیده ای است که در سال های اخیر با تبدیل شدن به یک معضل، مدیریت شهری را برآن داشت تا در پی راهکار مناسب باشد. با اپیدمی شدن کرونا و متوقف شدن طرح تفکیک زباله از مبدأ، زباله های تر و خشک در مخازن ریخته شدند و بازار زباله گردها سکه شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
کرج - تلاش پیمانکار شهرداری کرج برای مخفی کردن کارگران خردسال بخش حمل و تفکیک زباله، نافرجام ماند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری بجنورد از تعلیق فعالیت مجری طرح تفکیک زباله از مبدأ در بجنورد خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: تاکنون اجرای طرح تفکیک زباله در شهرکرد دو بار با شکست مواجه شده است، بنابراین می طلبد شرکت جدید یک برنامه و طرح کامل به شهرداری و سپس به شورا ارجاع و پس از تصویب اقدامات لازم انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: تشخیص زباله های آلوده به ویروس کرونا سخت است و هنوز مصوبه ای برای تفکیک زباله وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۱:۱۰    
شهرکرد- ایرنا- سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد با اشاره به ضرورت تفکیک زباله از مبدا گفت: 19.7 درصد زباله های تولیدی در مرکز چهارمحال و بختیاری قابلیت بازیافت دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه عسگری نیا حدود 2 ماه می شود که اجرای طرح کاپ در مناطق مختلف شهری تهران در دستور کار شهرداری قرار گرفته و این طرح در 3 منطقه 6، 22 و 21 به صورت آزمایشی آغاز شده است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
طرح کاپ در محله ازگل واقع در ناحیه 9 منطقه یک با مشارکت اهالی همسو با اهداف تفکیک زباله تر و خشک از مبدأ حدود 2 هفته در حال انجام است. با توجه به استقبال اهالی برای اجرای این طرح و مشارکتی که با شهرداری ناحیه دارند این محله در اجرای کاپ برتر معرفی شد و همین بهانه ما برای گفت وگو با ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان با بیان اینکه دوره گردها و زباله گردها در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا کارشکنی می کنند گفت: اجرای این طرح در شهرهای استان به ویژه گرگان برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی ندارد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۷    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از بازدید کارخانه کود آلی گیلان باتفاق معاونت دانشکده کشاورزی و اساتید خاکشناسی و تغذیه دانشگاه گیلان در روز دوشنبه مورخ12 آبان ماه خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۱:۴۱    
با تفکیک زباله می توان بار آلودگی و انتقال ویروس کرونا را به حداقل رساند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۷:۰۶    
زباله گردی و طرح تفکیک زباله از مبدا موضوعی بود که دیشب با حضور آقای سمیعی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان و آقای صفری معاون خدمات شهری شهرداری گرگان در گفتگوی ویژه خبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۱:۲۴    
شهردار رودسر گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، شهروندانی که در طرح تفکیک زباله در منازل با شهرداری همکاری خوبی داشته باشند از بخشودگی عوارض صد در صدی نوسازی و کلیه اصناف نیز از تخفیف 30 درصدی عوارض در سال جاری بهره مند می شوند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم آباد از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۹:۴۰    
معاون خدمات شهری شهردار لاهیجان گفت: در حال حاضر تفکیک زباله از مبدا در این شهر توسط نیروهای شهرداری انجام می شود و بیش از 15 خانوار تحت پوشش این طرح هستند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار رضوانشهر گفت: وجود پنج کارگاه متفرقه جمع آوری ضایعات و پسماند خشک، علت موفق نشدن طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر بوده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان فاوا شهرداری ساری از طراحی و بهره برداری از سامانه و نرم افزار موبایلی تفکیک زباله در این شهر خبر داد.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7، از مشارکت ساکنین نواحی 5 گانه در طرح شنبه های بدون پسماند خبر داد. به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7 ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شهرری ایرنا رییس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: 6 واحد غیرمجاز جمع آوری و تفکیک زباله روز گذشته با حکم قضایی و حضور نیروی انتظامی در بخش خاوران این شهرستان جمع آوری و تعطیل شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان شهردار بندرانزلی، با بیان اینکه انزلی به عنوان اولین شهر شمال کشور مجهز به دستگاه تفکیک زباله از مبدا شد، گفت: دستگاه دریافت کننده پسماند جهت تفکیک زباله از مبدا و بازیافت قابلیت شارژ کارت خرید دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهردار کرج گفت: آموزش شهروندی راهکاری برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار لشت نشا گفت: در راستای حفاظت محیط زیست، بزودی طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینکه شهر تهران مدیون تلاش همه زحمتکشان بویژه پاکبانانی است که در شرایط کرونایی برای نظافت این کلانشهر تلاش می کنند گفت: باید تفکیک زباله را از لحظه تولید انجام داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران شهردار آمل از انعقاد قرارداد 150 میلیارد ریالی راه اندازی خط پردازش و تفکیک زباله در مبدا با شهاب خودرو خبر داد.
تابناک آذربایجان غربی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۲    
معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه:به دلیل اهمیت تفکیک زباله از مبدا،سازمان مدیرت پسماند اپلیکشن هوشمند تفکیک از مبدا را طراحی و به زودی در اختیار شهروندان قرار می دهد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
زباله های خشک تولید شده شهروندان منطقه 21 از پایان سال توسط ربات تفکیک می شوند. شهردار منطقه 21 با اعلام این خبر، گفت: موضوع هوشمندسازی شهر تهران، جزو اولویت های مدیریت شهری به شمار می آید و با وجود آنکه درآمدزایی ندارد اما موجب کاهش هزینه ها و تخلف های سازماندهی می شود ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت:تفکیک زباله از مبدا نیاز به فرهنگ سازی و جدیت بیشتر شهرداری های استان دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۰    
پیمانکار مربوط به تفکیک زباله های خشک شهرداری کرج بر تن کودکان روپوش تفکیک زباله کشیده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۲۷    
شهردار لنگرود گفت: در حال حاضر، طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر اجرا می شود و 90 درصد خانوار آن جز مشترکان این طرح هستند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار بندر آستارا گفت: وانت بارهای دوره گرد جمع آوری پسماند در آستارا علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی و سلب آرامش شهروندان، یکی از چالش های اصلی تفکیک زباله از مبدا در این شهر هستند و ساماندهی آن ها توسط مسئولان متولی ضرورت دارد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
از 16 مهرماه تنها نیروهایی مجاز به تفکیک زباله هستند که لباس فرم مشخص دارند.