شنبه ۰۲ تیرساعت ۰۷:۱۰Jun 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تفکیک زباله»

سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۵:۵۷    
سید مصطفی آل یاسین از برگزاری جشن “از پسماند تا بازیافت” به همت مدیریت پسماند شهرداری فردیس در راستای فرهنگ سازی طرح تفکیک زباله از مبدا در بوستان استقلال فردیس خبر داد. ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۲:۴۷    
شاهرود_ شهردار شاهرود با اشاره به اینکه تفکیک زباله از مبدأ فرصت کسب درآمد در اقتصاد خانوار را فراهم می آورد، گفت: شهروندان شاهرودی با نصب اپلیکیشن به روب می توانند به سادگی زباله های تفکیک شده را تحویل دهند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: تفکیک زباله از مبدأ و کاهش تولید پسماند، نیاز به فرهنگ سازی دارد
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا- جمع آوری و دفع زباله رامسر با نرخ و محاسبات امروزی در حالی سالانه بیش از 800 میلیارد ریال برای شهروندان این شهر گردشگرپذیر هزینه می تراشد که می توان با اجرای طرح های زیرساختی و اجتماعی مرتبط با مدیریت پسماند مانند تفکیک زباله از مبدأ این رقم را حتی به نصف کاهش داد و علاوه بر ...
شهرداری یزد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
طراحی سامانه بازپس در یزد یکی از اقدامات مهم شهرداری یزد در راستای حفاظت از محیط زیست و استفاده از این طلای کثیف است که شاید کمتر کسی حواسش به آن باشد. ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شهرکرد گفت: با اجرای طرح هوشمند تفکیک زباله از مبدأ با نرم افزار زی پاس 20 درصد زباله های خانگی قابل بازیافت است.
رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس گفت: با حضور کارکنان منطقه و جمعی از رانندگان نفتکش، جمع آوری و تفکیک زباله های اطراف انبار نفت شهید تندگویان شیراز تا شعاع یک کیلومتری انجام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: ایستگاه های ثابت تفکیک زباله از مبدأ شامل 44 غرفه در 22شهر مازندران مستقر هستند.
مهرصبا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
بهره مندی 95 هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون معاون هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از بهره مندی 95 هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون خبر داد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - استاندار مازندران با بیان این که چرخه مدیریت پسماند در سایت زباله سوز نور به طور تقریبی کامل شد، گفت: این چرخه مدیریت پسماند در تفکیک زباله از مبداء، تولید کود و تصفیه شیرابه ها بایدبه الگویی برای مدیریت پسماند در دیگر شهرهای مازندران تبدیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۲:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رویداد ملی پسماند شهرداری لاهیجان با عنوان فرزند ایران، قهرمان زمین با هدف فرهنگسازی در حوزه پسماند و تفکیک زباله از مبدا در بین دانش آموزان کشور آغاز به کار کرد.
رئیس ایمنی وبهداشت ومحیط زیست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس، با حضور همکاران و جمعی از رانندگان نفتکش جمع آوری و تفکیک زباله های اطراف انبار نفت شهید تندگویان شیراز انجام شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۹:۲۷    
به مناسبت هفته محیط زیست، اعضای کانون بهشهر در طرح تفکیک زباله با اهمیت این طرح آشنا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
40 درصد زباله شهر اردستان به صورت مکانیزه جمع آوری و طرح تفکیک زباله از در منزل اجرا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در استان مدیریت پسماند اولویت نیست و شرایط مدیریت پسماند شهری و روستایی نامطلوب و در برخی مناطق مناسب نیست، کما اینکه طرح مدیریت اجتماعی پسماند یعنی تفکیک زباله از مبدأ اجرا شد و راهی جزء اجرای این طرح وجود ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۰    
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: واکسیناسیون و غربالگری فعالان بنگاه های جمع آوری پسماند خشک توسط ستاد تفکیک زباله از مبدا این سازمان با همکاری مرکز بهداشت شهید بلندیان دانشگاه علوم پزشکی قزوین صورت گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۷:۵۵    
در خانه های محیط زیست که در فرهنگسرا های تهران راه اندازی شده است، چگونگی تفکیک زباله های خشک و تر به شهروندان آموزش داده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در 10 روستای استان از اول شهریور ماه طرح تفکیک زباله ها کلید می خورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود با اشاره به اینکه راه اندازی سازمان پسماند از مهم ترین موضوعات شورای ششم در شاهرود بوده است، گفت: فرهنگ سازی طرح تفکیک زباله از اولویت های مدیریت شهری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۵:۲۷    
شاهرود- شهردار شاهرود از بهره برداری طرح تفکیک زباله از مبدا در شاهرود خبر داد و گفت: در این طرح مردم زباله های خود را تفکیک و خودروهای مخصوص آنها را گردآوری می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۴:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
شاهرود- در مراسمی طرح تفکیک زباله از مبدا شاهرود به همت مدیریت شهری به بهره برداری رسید.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری یزد گفت: شهر جهانی یزد در حوزه تفکیک از مبدا زباله ها نیازمند جهش است تا شاهد تحول خوبی در این حوزه باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۳:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: برنامه ما این است که بتوانیم تفکیک زباله از مبداء را با فراگیری استفاده از طرح نوماند در میان شهروندان و همچنین غرف جمع آوری پسماند خشک به 15 درصد برسانیم.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان علوم رفتاری معتقدند یکی از مهم ترین مسیرهایی که می تواند در حوزه کاهش و تفکیک پسماند شهری به مدیران شهر کمک کند، توجه به فرهنگ سازی در میان شهروندان و آموزش و اطلاع رسانی به آنان در این حوزه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر با اشاره به نقش آموزش در کاهش خسارت به محیط زیست گفت: در تفکیک زباله از مبدا اتفاقات خوبی افتاد و بهشهر رتبه اول آموزش همگانی محیط زیست را در سطح مازندران به دست آورد و خوشبختانه این مهم در حال تبدیل شدن به فرهنگ است.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین از گرگان احمد سالاری با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به نقش مهم و حیاتی مشارکت شهروندان در اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا شهرداری گرگان با هدف کاهش تولید زباله و نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله از مبدا برنامه های متنوعی ره در دستور کاری خود قرار داده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- تفکیک زباله از مبدا و بازیافت آن از جمله راهکارهای مناسب داشتن زیستگاه سالم و توسعه جوامع انسانی به شمار می رود اما با وجود اجرای آن در برخی شهرهای بزرگ، این طرح به دلیل نبود آموزش کافی، فرهنگ سازی اندک و فراهم نبودن زیرساخت های مورد نیاز، به طور کامل اجرا نشده است.
عصر شفافیت   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
فردیس – عصر شفافیت – ملیحه اکبری گفت: تعدادی از مراکز غیر مجاز تفکیک زباله که سال گذشته پلمب شده بودند بصورت غیرقانونی مشغول فعالیت هستند. به گزارش پایگاه خبری عصر شفافیت از البرز ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: شهرداری ارومیه به عنوان سومین شهر در سطح کشور است که اپلیکیشن تفکیک زباله از مبداء را رونمایی و به صورت رسمی راه اندازی می کند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام از برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت پسماند با هدف فرهنگ سازی و ایجاد زیر ساخت فرهنگی برای تفکیک زباله های تولیدی در محیط های اداری و عملیاتی خبر داد.
صمت   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
چند سالی می شود که شرکت های دانش بنیان در ایران در بحث مدیریت پسماند ورود کرده اند و با جمع آوری سیستمی پسماندهای خانگی با هدف تفکیک زباله، تلاش هایی را به ثمر رسانده اند، اما متاسفانه این تلاش ها ادامه دار نبوده و هیچ گاه جنبه عمومی به خود نگرفته است ...
شهرداری یزد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد از تخلیه و پلمب دو کارگاه غیر مجاز تفکیک پسماند در محله صدرآباد به علت اقدامات غیربهداشتی خبر داد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - محمد رضا برزگر اظهار کرد: یکی از دلایل افزایش اینگونه کارگاه ها ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان از برگزاری مسابقه زباله بده، جایزه ببر با هدف فرهنگ سازی در زمینه مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدأ خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۹:۱۵    
طرح آموزش تفکیک زباله از مبداء در مناطق مختلف شهر تهران اجرا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس پنجمین جشنواره بازیافت و نخستین جشنواره شیراز، شهر سبز بدون پسماند طی آیینی با حضور مدیریت شهری، استانی، شهروندان و دانش آموزان امروز، 28 اردیبهشت ماه پایان یافت.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۲۱:۴۱    
طی حدود سه دهه اخیر که شخصاً با حوزه خبر و رسانه درگیر هستیم بارها دیده ایم و شنیدیم که مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان بر ضرورت مدیریت پسماند تأکید کردند و آن را امری ضروری و دارای اولویت به ویژه در سه استان شمالی توصیف کردند که البته درست است اما همواره یک خطای اساسی در [...]
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا ، محمد کرمزادگان عصر روز سه شنبه در کمیته پسماند شهرستان آستارا اظهارکرد: یکی از مشکلات و معضلاتی که در تمامی شهرها و شهرستان ها وجود دارد بحث پسماندهایی است که روزانه تولید می شود و عدم مدیریت آن باعث بروز حوادث جبران ناپذیر اجتماعی و پزشکی می شود. ...
حزب الله نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به کمک دانش آموزان کرجی، جشنواره بازیافت با هدف آموزش تفکیک زباله از مبدا برگزار شد، در این میان از وسایل بازیافتی کاردستی های متنوعی خلق شد که سه نفر برتر نیز جوایزی دریافت کردند.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: جشنواره بازیافت توسط دانش آموزان کرجی با هدف آموزش تفکیک زباله از مبدا راه اندازی شد که با استقبال خوبی همراه بود. ...
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۲:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، علی خضریان درباره معضل کارگاه های غیرمجاز تفکیک پسماند در اراضی کشاورزی ری، اظهار داشت: موضوع ساماندهی تفکیک زباله را بارها از شهردار تهران و استاندار تهران پیگیری کردم، زیرا که در صورت اجرای طرح جمع آوری و تفکیک پسماند از مبدأ، مشکل انتقال پسماند به روستاهای ری برطرف خواهد شد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به آغاز طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهرستان گفت: روزانه 200 تن زباله در شهر و روستاهای مهاباد تولید می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
شاهرود- رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود ضمن اشاره به قرار گرفتن قلعه بالای بیارجمند در مسیر ثبت جهانی، گفت: تفکیک زباله در این روستا یکی از برنامه هایی است که در راستای فرهنگ سازی اجرایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه اقدامات انجام شده توسط دهیار جدید روستای دستک هنوز مطلوب نظر محیط زیست نیست ...
گیلانستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
استاندار گیلان با تأکید بر اینکه شوراها حافظ منافع مردم و نظام هستند، گفت: نقش مهم شوراها در راستای انتقال مطالبات مردم به مسوولان اجرایی و رفع مشکلات بسیار مهم است.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۰۰    
رشت – ایرنا – استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا گفت: شهرداران، دهیاران و شوراهای موفق در مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا معرفی و تجلیل خواهند شد. این پست 36 بار بازدید شده
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا گفت: شهرداران، دهیاران و شوراهای موفق در مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا معرفی و تجلیل خواهند شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: باید با تفکیک زباله از مبدا به سمت کاهش زباله سوزی حرکت کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۸:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار گفت:به عنوان یک ضرورت و اقدام اساسی باید تفکیک زباله از مبدأ در دستور کار شهرداران و دهیاران قرار گرفته و سند جامع مدیریت پسماند استان تهیه و مبنای اقدامات آتی قرار گیرد.
پسماند ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
بسیاری از پاکبانان حین جمع آوری زباله به دلیل وجود اشیاء نوک تیز و برنده در زباله ها مثل شیشه خرده یا سرنگ با جراحت روبه رو می شوند که این موضوع در شب گذشته باعث آسیب جدی پای یکی از پاکبانان خدوم شهرداری یزد شد.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۱:۰۳    
فائقه بزاز فروردین سال گذشته بود که خبری دست به دست شد تا مردم بیشتر به درآمد حاصله از زباله گردی پی ببرند: زوج میلیاردر زباله گرد در مشهد! طبق اظهارات همسایه ها، این زوج از 3 سال قبل زباله گردی می کردند ...