جمعه ۱۵ مردادساعت ۰۱:۳۳Aug 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مسکن»

مسکن مهمترین کالای سبد اقتصادی خانوار ایرانی است و مانند هر کالای دیگری قیمت آن رابطه مستقیمی با میزان عرضه و تقاضا و متاسفانه حجم رشد نقدینگی دارد و این در حالی است که عمده منتفعان رشد نقدینگی دهک اول درآمدی بوده و سهم دهک های بعدی نزدیک صفر یا صفر بوده است به عبارتی با افزایش حجم نقدینگی ما شاهد ...
روزنامه ابتکار   ۱ ساعت پیش    
چابک سازی سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان متولی اصلی تنظیم بازار مسکن و ملک و برقراری تعاملات بیشتر بین این سازمان و سازمان منابع طبیعی، سازمان اموراراضی، سازمان شهرداریها، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت بازآفرینی شهری ...
مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر این که برنامه دولت سیزدهم برای تولید مسکن تورم زا نیست، گفت: با عاملیت بانک مسکن برای پرداخت وام 300 میلیونی، برنامه ساخت سالانه یک میلیون مسکن تسریع خواهد شد. ...
صدای بورس   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا 30 سال را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
شبستان   ۴ ساعت پیش    
مدیرکل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: یک باب فضای آموزشی در گلمورتی دلگان به نام مجتمع آموزشی مرحوم تابش رییس فقید و جهادگر بنیاد مسکن احداث می شود.
پارسینه   ۵ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه تا پیش از این، آمار ها حاکی از آن بودند که بازار مسکن در ایران به دلیل کاهش قابل توجه تقاضا به دلیل افت قدرت خرید شهروندان ایرانی، دستخوش یک رکود بی سابقه شده است که در دست کم یک دهه اخیر سابقه نداشته است. با این همه، ظاهراً گذر زمان حتی بر وخامت اوضاع افزوده است. ...
همشهری   ۵ ساعت پیش    
در حالی که شهرهای مهاجران و امیرکبیر برای جذب سرریز جمعیت اراک طراحی و ساخته شده اند، 7 هزار واحد طرح ملی مسکن برای اراک تعریف شده است.
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: بیش از یک هزار شغل و یکهزار مسکن در تعهد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای جامعه هدف بود که این مهم به فضل الهی محقق شد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران گفت: 11 هزار نفر در استان مازندران در طرح اقدام ملی مسکن شرکت کردند و در تفاهمنامه ای زمین لازم برای ساخت واحد های مسکونی آن ها تامین شده است. ...
ایسنا: به دلیل افزایش نرخ های اجاره در تهران، مقصد جدید مستاجران شرق تهران شهرهای پردیس، رودهن و بومهن شده و کرج و گرمدره هدف سکونت اجاره نشین ها در غرب تهران است؛ در عین حال واسطه های ملکی از رشد نسبی اجاره بها نسبت به اوایل تابستان خبر می دهند. ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیرجان گفت: 13 هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی متعلق به این نهاد در روستاهای جلال آباد و حاج عزت گوئینی ها این شهرستان طی روز گذشته آزاد سازی و رفع تصرف شد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: از 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر، فقط تکمیل 30 تا 40 هزار واحد آن باقی مانده است که تا اواخر شهریور یا مهر سال جاری، به پایان می رسد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گزارشی درباره بررسی وضعیت موجود بخش مسکن و ساختمان و سهم این بخش از اقتصاد کلان در یک دهه اخیر اعلام کرد سهم مسکن از تولید ناخالص داخلی حدود 6 درصد، از تشکیل سرمایه ثابت حدود 30 درصد ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
آقای اسلامی مدعی در دست ساخت بودن 534.000 واحد مسکن طرح اقدام ملی در 10.000 نقطه کشور شده اند که انتظار می رود برای اثبات صحت فرمایش خود، لیست این 10.000 نقطه و پیمانکاران و پیشرفت فیزیکی 534.000 واحد در حال ساخت ادعا شده را منتشر نمایند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- فرماندار همدان با ابراز نارضایتی از وضعیت اجاره بهای مسکن و روند اجرای طرح جامع شهری، گفت: شورای ششم باید برای خدمت رسانی بهینه در راستای بهبود شرایط و حل این 2 موضوع مهم با تدوین یک برنامه راهبردی به صورت جامع اقدام کند.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نخستین جلسه از مجموعه نشست های چشم انداز ساخت و ساز پایدار با حضور روساء و نمایندگان کمیسیون های عمران و اقتصادی مجلس، مهندسین، انبوه سازان، انجمن ها و اتحادیه های مصالح ساختمانی و املاک برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۲۳    
ایسنا/همدان مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان با حضور فرماندار برگزار شد.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سیدابراهیم رئیسی که در زمان ریاستش بر دستگاه قضا همت خود برای مبارزه با فساد را نشان داده بود و کارنامه درخشانش گواه این امر بود، با وعده مبارزه با فساد، شفافیت و همچنین بهبود زندگی مردم وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری شد.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۲۰    
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان گفت: هزار اشتغال و مسکن جزو تعهدات استان ما بوده که هر دو آن ها تحقق پیدا کرد اما اشتغال چون تعداد بیکاران زیاد است نیاز به ظرفیت های بیشتری داریم.
قیمت نفت خام در معاملات امروز، پنج شنبه، تحت تنش های خاورمیانه رشد کرد و از سقوط سنگین روز گذشته بازگشت.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ساخت ویلا در شمال تقریبا به طور کامل در انحصار اقشار مُرفه است اما بر اساس طرحی که اخیرا ارائه شده این انحصار با وام 300 میلیونی و اقساط 5 ساله شکسته می شود و یک قشر غیرثروتمند و حقوق بگیر نیز امکان صاحب ویلا شدن پیدا می کنند.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۲:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
سهم دولت از کل سرمایه گذاری مسکن 0/5 تا 3 درصد ثبت شد این درحالی است که سهم مسکن از بودجه خانوار حدود 33 درصد اعلام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان همدان با بیان اینکه همدان با پدیده مسکن نایابی مواجه شده است گفت: همدان شهری است که بالاترین قیمت زمین، مسکن و اجاره بها را یدک می کشد که مسوولان و اعضای شورای شهر باید تدبیری برای این مشکل داشته باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۲:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
تمدید قراردادهای اجاره در ایام همه گیری کرونا و موافقت ستاد ملی کرونا با پرداخت افزایش تسهیلات کمک ودیعه مسکن بخشی از اقدامات معاونت مسکن و ساختمان در بخش ساماندهی بازار اجاره است.
سردرد می تواند یک مشکل آزاردهنده باشد و زندگی هر کسی را مختل کند. البته مسکن های مختلفی برای از بین بردن این درد وجود دارد. اما شما می توانید با شیوه های طبیعی نیز سردردهایتان را تسکین دهید. در ادامه به 10 شیوه طبیعی برای بهبود سردرد اشاره می کنیم.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۱:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا: رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش دریافت بیعانه در آگهی های معامله مسکن هشدار داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت:آزمون های ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی تا 15 مرداد در خراسان شمالی برگزار می شود.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گرو ، سرپرست بهزیستی درجلسه ای که باهدف تقویت نیروهای جهادی در فرمانداری نهاوند تشکیل شد، ضمن تقدیر از بنیاد مسکن و بسیج سازندگی شهرستان جهت همکاری در اجرای پروژه های بهزیستی درخصوص کارجهای گفت ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۳۷    
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 14 مرداد در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اسناد 23 هکتار از زمین های ملی روستای تیمورکوه آلیان فومن به بنیاد مسکن این شهرستان تحویل داده شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۲۰   + ۲۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در حالی به طرح جداسازی وزارت راه و شهرسازی رای داده اند که برخی کارشناسان اجرای این طرح را زمینه ساز ایجاد مشکلات بسیاری می دانند، در مقابل گروهی معتقدند ایجاد دو وزارتخانه جداگانه، باعث رشد بازار مسکن ارزان می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۱۵    
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: سقف تسهیلات مسکن روستایی امسال دو برابر شده و به 100 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۱۱    
ایسنا/قم مدیر کل راه و شهرسازی در مورد میزان تسهیلات در طرح اقدام ملی مسکن خاطر نشان کرد: در ابتدای طرح اقدام ملی مسکن وام صد میلیونی در نظر گرفته شده بود امّا دو پیگیری افزایش مبلغ تسهیلات و دوم کاهش نرخ کارمزد و سود بانکی از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت که مورد اول در شورای پول و اعتبار و ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۰۵    
خبرگزاری میزان - روزنامه همشهری نوشت: روند صعودی قیمت مصالح و نهاده های ساختمانی در حال تبدیل شدن به پاشنه آشیل طرح ساخت مسکن مشارکتی بر مبنای قیمت واقعی است ...
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی اخیرا از هزینه ساخت مسکن ملی تا متری 4 میلیون تومان خبر داده است اما برخی منابع آگاه می گویند با توجه به افزایش قیمت نهاده های تولید، این قیمت تعدیل خواهد شد.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
در اقدامی خیرخواهانه توسط حامی کرجی مبلغ 100 میلیون تومان جهت تامین ودیعه مسکن فرزندان محسنین اهدا شد.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۱:۱۳   + ۴۵ سایت دیگر  
ایسنا: با وجود آنکه مسئولان وزارت صمت گفته اند قیمت سیمان به پاکتی 40 هزار تومان رسیده است، کف بازار خبری از این نرخها نیست و در تهران سیمان کمتر از 65 هزار تومان پیدا نمی شود ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رسول جهانگیری رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان، گفت: بازار مسکن درحال رکود تورمی است، یعنی تورم به اندازه ای افزایش پیدا کرده که خرید و فروش دچار رکود شده است. ...
معاونت مسکن و ساختمان درگزارشی اعلام کرد علاوه بر تمدید قراردادهای اجاره در ایام همه گیری کرونا و موافقت ستاد ملی کرونا با پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای و ساماندهی مشاوران املاک از دیگر اقدامات در ساماندهی بازار اجاره است.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۸:۰۱    
برای این که زن بتواند حق تعیین مسکن را داشته باشد باید این شرط را در سند ازدواج درج کرده باشد.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 30 شهر زیر 25 هزار نفر جمعیت در استان وجود دارد، ادامه داد: تاکنون منازل مسکونی 29 شهر با 97 درصد پوشش سنددار شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۶:۰۴    
در سال گذشته 38 درصد مردم آپارتمان های زیر پنج سال ساخت را خریداری کرده اند و در سال جاری 33.5 درصد شده و سهم خانه های 6 تا 10 سال افزایش یافته است؛ باید به این نکته مهم توجه کرد میزان خرید و فروش واحدهای مسکونی کاهش 63 درصدی داشته است یعنی مردم نسبت به سال گذشته توان خرید مسکن را از دست داده اند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
روند رشد نقدینگی در سال 1400 نگران کننده است و تازه ترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در کشور، سیگنال مثبتی مخابره نکرد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۲:۱۵    
روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون رکورد شکنی شاخص کل بورس و کم شدن قدرت مردم در خرید مسکن پرداختند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۲:۰۶    
با استقرار دولت جدید در راس هرم اجرایی کشور، بسیاری منتظرند تا بعد از مشخص شدن ترکیب کابینه تصویری از وضعیت بازارهای مختلف کشور از جمله بازار مسکن به دست بیاورند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
رکود شدید سال 99 در بازار ساخت مسکن، با ابعاد شدیدتر در چهار ماه اول امسال بروز کرد. بررسی نبض ساخت و ساز در پایتخت نشان می دهد، شکاف بین عرضه جدید مسکن و کف نیاز به آپارتمان جدید از 30 درصد سال گذشته و به 40 درصد در سال جاری رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: امسال تهیه و بازنگری 615 طرح هادی د راستان در برنامه پیش بینی شده است که رشد 300 درصدی را نشان می دهد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
برخلاف سال های 97 تا 99 در بهار امسال، تورم قیمت مصالح ساختمانی از تورم قیمت مسکن پیشی گرفته است.