چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۷:۲۱Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون عمران مجلس»

ایمنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویان و دانش آموزان باید مهم ترین هدف متولیان اردوهای راهیان نور باشند تا نسل جدید بتواند فرهنگ ایثار و شهادت را درک کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۰۰    
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: باتوجه به نگاه حضرت آقا به حوزه اقتصادی و نامگذاری سال جاری با این عنوان باید تمام تلاش دولت، مجلس و بخش خصوصی برنامه ریزی در راستای مهار تورم و رونق تولید باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان هواپیمایی کشور ضمن افزایش نظارت بر شرکت های هواپیمایی و آژانش های فروش بلیط و جلوگیری از گرانفروشی مانع فروش بسته های اجباری سفر به مسافران شده و با متخلفان به شدت برخورد کند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۹    
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن اشاره به عدم تحقق مالیات بر خانه های خالی در بودجه 1401 گفت: متأسفانه دلیل اصلی این موضوع به عدم تکمیل سامانه املاک و اسکان برمی گردد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن اشاره به عدم تحقق مالیات بر خانه های خالی در بودجه 1401 گفت: متأسفانه دلیل اصلی این موضوع به عدم تکمیل سامانه املاک و اسکان برمی گردد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از وضعیت آشفته بازار خودرو در کشور و نحوه فروش خودروسازان داخلی، گفت:بخش قابل توجهی از هزینه های خودروسازان به ریال بوده لذا قیمت فروش هم باید متناسب با هزینه ها باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت تدوین برنامه زمان بندی شده برای استانداردسازی جاده های کشور گفت: ایمن سازی و رفع نقاط حادثه خیز شناسایی شده جاده ها باید در اولویت برنامه های دولت قرار بگیرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۴    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: نظر مجلس بر این است که واردات نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند و وزارت صمت می بایست به ارزیابی این موضوع بپردازد که آیا مصوبه واردات نیازمند اصلاح است یا مسیر اجرای آن نادرست بوده و می بایست تغییر کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه پنجره واحد زمین، اختلاس و رانت حوزه اراضی و زمین را به کمترین میزان خود خواهد رساند، گفت: با اجرایی شدن این سامانه، افراد نمی توانند سرمایه های کشور یعنی جنگل ها، مراتع و زمین های کشاورزی را غارت کنند.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس نسبت به بالا رفتن قیمت اجناس با وجود پایین آمدن نرخ ارز، انتقاد کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون عمران مجلس می گوید: برخی وزرا فکر می کنند اگر امکاناتی را در اختیار پروسه مولدسازی قرار بدهند ریاست و مدیریتش تضعیف می شود و بعدها از او انتقاد می کنند که این ساختمان یا امکانات در زمان شما از دست رفت.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در لایحه بودجه پیش بینی شده دستگاه های دولتی اطلاعات خود را با هدف شفاف سازی در سامانه سادا، ثبت کنند تا در صورت نیاز امکان تغییر کاربری برای ساخت خانه های نهضت ملی مسکن، وجود داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۲۳    
گرگان- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرای قانون جهش تولید مسکن آن گونه که مجلس مدنظرش بوده، دولت موفق نبوده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت باید تمام اهتمام خود را برای تکمیل شاهراه حیاتی کریدور شمال به جنوب به کار بگیرد، گفت: تاخیر در تکمیل مسیرهای ترانزیتی موجب می شود کشورها برای حمل و نقل مسیرهای دیگری را جایگزین کرده و رقبای ما در منطقه، سهم ترانزیتی کشورمان را بربایند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً هر چه دامنه عملکرد دستگاه ها و سازمان ها شفاف تر باشد، در جلوگیری از وقوع تخلف و فساد مؤثرتر خواهد بود.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس نسبت به وجود تناقض در اعمال تخفیف قبوض گاز توسط وزارت نفت با دستور رئیس جمهور، انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۵:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مشکلات امروز حوزه ریلی کشور محصول عدم توجه و عدم سرمایه گذاری در طول چندین سال گذشته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ایجاد بستر برای دسترسی مردم به اطلاعات و فراهم کردن امکان نظارت مردمی گام مثبتی برای بستن منافذ فساد و رانت به شمار می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
برنامه ها و تمهیدات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای برای سفرهای نوروز 1402 در نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ بلیط هواپیما در ایام نوروز نباید تغییر پیدا کند گفت: دولت برای ساماندهی و کمک به حمل و نقل عمومی باید لایحه ای به مجلس ارائه کرده و منابع برای این حوزه در نظر بگیرید.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۹    
برنامه ها و تمهیدات سازمان راهداری در سفرهای نوروزی سال 1402 در نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی دولت به حوزه مسکن در لایحه بودجه 1402 گفت: برای صندوق ملی مسکن اعتباری در لایحه دولت پیش بینی نشده و این امر تکمیل پروژه های مسکن سازی را تحت تاثیر قرار می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بورس کالا می تواند تنظیم کننده قیمت باشد، بنابراین لزوم ارتباط نزدیک دستگاه های اجرایی و بورس کالا احساس می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۵:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به سانحه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و جوانان و هیئت همراه طی هفته های گذشته در شهرستان بافت استان کرمان، تاکید کرد: وضعیت ناوگان بالگردی کشور خیلی ضعیف و کیفیت بالگردهای موجود به دلیل عمر بالای آنها، پایین است. ...
آوای سرحد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ظهر امروز با حضور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل گاز استان و اعضای شورای اداری شهرستان تفتان کلنگ عملیات گازرسانی شهرستان تفتان به زمین زده شد. ...
رحمت اله فیروزی پوربادی، سید البرز حسینی واقبال شاکری سه عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از آمادگی اعضای این کمیسیون بر حمایت از طرح های نوسازی مدارس تاکید کردند
نماینده   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط ناوگان بالگردی کشور گفت: چنانچه دولت نیز به این تشخیص برسد که ناوگان بالگردی نیاز به نوسازی دارد، باید در قالب لایحه پیشنهاد خود را به مجلس بدهد؛ در این صورت مجلس حتماً حمایت های لازم را انجام خواهد داد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وضعیت ایمنی مدارس شهر تهران در شرایط خوبی نیست و رسیدگی به این مهم نیاز به یک عزم ملی دارد. اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره حمایت همه جوره شان برای نوسازی مدارس سخن گفتند. ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان "امضای تفاهمنامه با چینی ها در بخش مسکن را از رسانه ها شنیده ام" گفت: جزئیات این تفاهمنامه ها پس از لایحه بودجه بررسی می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ارزیابی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی گفت: اتفاقات بسیار ارزشمندی در این نهاد رخ داده و عملا به عنوان یک پشتیبان بسیار خوب برای بخش های مختلف توسعه کشور اقدام می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای قانون جهش تولید مسکن به هیچ وجه قابل قبول نیست و دولت برای تأمین مسکن اقشار کم درآمد باید برنامه جدی داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس از برگزاری نشست مشترک اعضای کمیسیون متبوع خود با وزیر راه و شهرسازی در خصوص بررسی جزئیات تفاهم نامه های عمرانی ایران چین در سفر اخیر رئیس جمهور به این کشور پس از بررسی لایحه بودجه 1402 خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت نفت باید برای توسعه زیرساخت های نفتی، گازی و پتروشیمی به دریافت بودجه دولتی اکتفا نکرده و سرمایه گذار داخلی و خارجی جذب کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: هم اکنون بیش از 800 نقطه پر خطر و حادثه خیر در کشور شناسایی شده که رفع آنها و استانداردسازی جاده ها و همچنین نصب علائم هشدار دهنده باید در اولویت سازمان راهداری قرار بگیرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۵:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
کمال حسین پور در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به ضرورت ارتقای ناوگان ریلی کشور و تجدید نظر در ساز و کار فروش بلیت قطار به ویژه در ایام پیک، بیان کرد: در شرایطی که ما تحت شدیدترین تحریم ها هستیم به ویژه تحریم هایی که در صنعت هوایی اعمال شده است، باید تمرکز ما بر حوزه ریلی کشور باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو محترم کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت :بازار مسکن و اجاره بها را تنظیم و کنترل می کنیم .
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: قیمت ساخت هر متر مربع نهضت ملی به دو برابر قیمت سال گذشته رسیده است، در حالیکه در سال گذشته قراردادها با قیمت هر متر مربع 4 ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تنها راه برای موفقیت کشور هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت است.
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۵۷    
سید البرز حسینی با اشاره به اینکه مجلس پیگیر تحقق تبصره تسهیلات اشتغال ایثارگران است، گفت: جامعه ایثارگری با گرفتن تسهیلات اشتغال، فرصت شغلی برای افراد جامعه را فراهم خواهد ساخت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: قیمت ساخت هر متر مربع نهضت ملی به دو برابر قیمت سال گذشته رسیده است، در حالیکه در سال گذشته قراردادها با قیمت هر متر مربع 4 ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۱:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: این وضعیت واردات کمکی به تنظیم بازار خودرو نمی کند و تنها رانت ایجاد می کند و باید وزیر صمت با حضور در مجلس درباره واردات خودرو توضیح دهد.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: دولت در خصوص تولید مسکن تلاش می کند به خصوص وزارت راه و شهرسازی امیدواریم مجلس هم هر کاری که از دستش بربیاید در جهت کمک به دولت در اجرای تامین مسکن و بهبود وضعیت مسکن در کشور انجام دهد. ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: ایران امن ترین و اقتصادی ترین مسیر برای ترانزیت کالا در منطقه بوده و این مهم باید با سیاست خارجی پویا به کشورهای همسایه مخابره شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تلاش مجلس برای تعیین قیمت سوخت صنایع و پتروشیمی ها به قیمت تمام شده و متناسب با قیمت روز جهانی پرداخت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۱:۱۶    
اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید هرچه سریع تر برای حدود 120 ساختمان ناایمن اولویت اول در تهران اعمال قانونی صورت گیرد یعنی ادامه اجازه فعالیت تا زمانی داده نشود که مطابق دستور نسبت به ایمن سازی ساختمان اقدام کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با با اشاره به مصوبه مجلس برای اخذ مالیات از خانه های لوکس وباغ ویلاها گفت: مجلس در راستای تحقق عدالت اجتماعی خانه های گران قیمت و باغ ویلاهای لوکس را مشمول مالیات کرده و دولت نیز باید نسبت به وصول آن اهتمام ورزد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۵:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت که باید هرچه سریع تر برای حدود 120 ساختمان ناایمن اولویت اول در تهران اعمال قانونی صورت گیرد یعنی ادامه اجازه فعالیت تا زمانی داده نشود که مطابق دستور نسبت به ایمن سازی ساختمان اقدام کند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی زلزله های سال های گذشته ایران و ترکیه را هشداری برای مسوولین دانست و گفت: کشور ما زلزله خیز است و نمی توان مساله مقاوم سازی را نادیده گرفت بنابراین مسوولین حاشیه ها را کنار بگذارند و با کسانی که مقاوم سازی را نادیده می گیرند، مماشات و بعضا معامله نداشته باشند. ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۲:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که ساخت و ساز مسکن را تحویل خارجی ها نمی دهیم، گفت:در نهضت ملی مسکن اولویت با مصالح، تجهیزات و نیروی کار ایرانی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در برنامه صف اول گفت : برای ساخت مسکن، یک وزارتخانه به تنهایی نمی تواند با مجلس همراه باشد، باید اراده کل بدنه دولت و پشتیبانی مجلس باشد.