دوشنبه ۲۸ خردادساعت ۱۷:۱۷Jun 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون عمران مجلس»

598   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
گروهی از نهادهای معتبر و کارشناسان برجسته در زمینه معماری و شهرسازی از سراسر کشور، حمایت خود را از دکتر محمد منان رئیسی، کاندیدای پیشنهادی برای ریاست کمیسیون عمران مجلس دوازدهم، اعلام داشتند.
اقتصاد ایران: نماینده مجلس دوازدهم شورای اسلامی گفت: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مسکن به جوانان یکی از مواردی است که باید با جدیت در کمیسیون عمران مجلس پیگیری شود تا مسیر خانه دار شدن جوانان هموار شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۰:۲۳    
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: روند ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور باید از طریق تسهیل در ساخت با ورود و مشارکت مردم در دولت های جدید اجرایی شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو سابق کمیسیون عمران مجلس گفت: شورای تامین مالی می تواند تامین مالی از طریق بازار سرمایه را هدفمند کند که گام مهمی در عرصه اقتصاد است.
اقتصاد آنلاین / قم پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۸:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: بند مرتبط با بیمه مهندسان در شورای نگهبان تایید شد که پس از تاییدیه نهایی این قانون، بیمه مهندسان در قالب برنامه هفتم بدون هیچ گونه مشکلی ابلاغ خواهد شد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۱۴:۲۹    
منتخب مجلس دوازدهم و عضو کمیسیون عمران مجلس گذشته از تعیین سقف اجاره بها در هر شهر و استان براساس نرخ تورم همان منطقه خبر داد. مجتبی یوسفی، عضو هیات رییسه مجلس یازدهم و منتخب مجلس دوازهم درباره قانون جدید برای بازار اجاره مسکن اظهار داشت: در قانون جدید بحث چالشی که موافقان و مخالفان زیادی [...]
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۱۴:۰۲    
منتخب مجلس دوازدهم و عضو کمیسیون عمران مجلس گذشته از تعیین سقف اجاره بها در هر شهر و استان براساس نرخ تورم همان منطقه خبر داد.
افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۳   + ۴۸ سایت دیگر  
منتخب مجلس دوازدهم و عضو کمیسیون عمران مجلس گذشته از تعیین سقف اجاره بها در هر شهر و استان براساس نرخ تورم همان منطقه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۳    
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسکن به عنوان یکی از اصلی ترین نیازهای کشور به شمار می رود که در این بین باید تسهیلات ساخت به موقع از سوی بانک ها پرداخت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تکمیل و توجه به نیاز های مسکنی کشور یکی از دغدغه های اصلی دولت است که باید تمامی دستگاه ها به این موضوع توجه کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۹:۲۴    
رئیس کمیسیون عمران مجلس یازدهم با بیان اینکه قالیباف بهترین گزینه بر ریاست مجلس دوازدهم است تاکید کرد: مدیریت دکتر قالیباف بر مجلس یازدهم به خوبی نشان داد که وی در تصمیمات مربوط به مجلس صحن محور بوده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۵    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تاثیر اعطای معافیت های مالیاتی بر افزایش انگیزه تولید کننده برای ورود به اقتصاد کشور پرداخت و این اقدامات را در راستای افزایش مشارکت مردم در تولید معرفی کرد.
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۱۲   + ۳۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: معافیت مالیاتی 100 درصدی و بسته های تشویقی برای مالکان خوش حساب در نظر گرفته خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس توضیحاتی درباره محورهای قانون مجلس برای ساماندهی و کنترل بازار زمین، مسکن و اجاره بهای املاک مسکونی ارائه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: از امسال همزمان با قانون ساماندهی مسکن تمامی بانک های که درپرداخت تسهیلات ساخت کوتاهی کنند ترازنامه مالی آنها کاهش و به بانک ها عامل منتقل می شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۳:۵۵    
نشست بررسی آخرین وضعیت وقوع سیل در مشهد مقدس با حضور رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس برگزار شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۵۷    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تاثیر توجه به شرکت های دانش بنیان رد تحقق شعار سال و افزایش مشارکت مردم در جهش تولید پرداخت و گفت: باید به مرکز دانش در حوزه دانش بنیان ها برای مدیریت و رشد اقتصاد نزدیک تر بشویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم با بیان این که بانک مسکن از امکانات و دارایی های در اختیار به خوبی استفاده نمی کند، گفت: لازم است مدیریت دارایی های این بانک بررسی شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شهید رئیسی از چهره های استثنایی کشور بود و انتظار می رود که رئیس جمهور بعدی نیز از لحاظ ولایت پذیری و مردمی بودنن همانند آیت الله رئیسی گام بردارد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۱   + ۳۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانینی که امروز در حوزه مسکن به تصویب رسیده به نوعی در سایر کشورها به مرحله اجرایی شدن درآمده است،آزمون و خطای خود را پس داده و جزو قوانین مترقی محسوب می شود ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۴:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در حال حاضر عملیات ساخت 2 میلیون و 650 هزار واحد مسکونی در کشور کلید خورده است گفت: برای تسریع در اجرای این پروژه ها باید تمامی دستگاه ها پای کار بیایند تا بتوانیم زمینه برای ساخت پروژه های باقی مانده را فراهم کنیم. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۲    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات مستقیم اتوبوس های چینی توسط شهرداری تهران عنوان کرد: چنانچه ظرفیت تولید اتوبوس های باکیفیت، استاندارد و با مصرف سوخت پایین در داخل کشور وجود دارد و این اتوبوس ها به لحاظ کیفیت و قیمت، قابلیت رقابت با اتوبوس های چینی را دارند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: جریمه مالیاتی برای برخی از بانک هایی که در پرداخت تسهیلات ساخت 550 میلیون تومانی همکاری نمی کنند در نظر گرفته شده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ابلاغ قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره بها توسط رئیس مجلس، ویژگی های این قانون را برای حمایت از موجران و مستاجران تشریح کرد. ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۵:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
قالیباف بر تسریع در رسیدگی به مجروحان حادثه سیل مشهد تاکید کرد و گفت: کمیسیون عمران مجلس باید این موضوع را تا حصول نتیجه، پیگیری کند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۱    
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سامانه خودنویس در کاهش قیمت اجازه تاثیرگذار خواهد بود، گفت: این سامانه به شفافیت معاملات مسکن و تعدیل قیمت اجاره کمک می کند. یکی از مهم ترین مزایای این سامانه این است که مردم در مراجعه به مشاورین املاک قدرت انتخاب دارند.
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس مجلس گفت: ضروری است در رسیدگی به مجروحان حادثه سیل مشهد تسریع شود. همچنین کمیسیون عمران مجلس باید این موضوع را تا حصول نتیجه، پیگیری کند.
تهران پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۸   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: اشکالات زیرساختی برای مدیریت بارندگی های شدید در کلان شهر مشهد مشخص شده و برای رفع آن با قید فوریت اقدام شود. همچنین لازم است کمیسیون عمران مجلس تا حصول نتیجه پیگیری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس مجلس گفت: ضروری است در رسیدگی به مجروحان حادثه سیل مشهد تسریع شود. همچنین کمیسیون عمران مجلس باید این موضوع را تا حصول نتیجه، پیگیری کند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۷:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: حق الناس بخشودنی نیست و هر مفسدی در هر رده و هر مقامی که باشد باید به سزای کار ننگین خود برسد.
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق قانون ساماندهی زمین و مسکن و اجاره بها وزارت راه با استفاده از فناوری های جدید اقدام به ایجاد سامانه برآورد قیمت منطقه ای مسکن می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: راه اندازی سامانه برآورد قیمت منطقه خانه ها، دست دلالان را برای قیمت سازی و افزایش قیمت خانه کوتاه می کند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: از نگاه بنده برگزاری انتخابات الکترونیک گام بزرگی بود که دولت سیزدهم برداشت و لازم است با بهره گیری از این تجربه نسبت به توسعه برگزاری انتخابات الکترونیک گام برداشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۳:۲۱    
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: جریمه در نظر گرفته شده در قانون جهش تولید مسکن از بانک هایی که تسهیلات ساخت را پرداخت نکنند به طور قطع اخذ می شود.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با حضور در بندر امیرآباد از زیرساخت ها و پروژه های عمرانی بازدید کردند.
فاش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۷    
فاش نیوز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواستار تغییر نگاه دولت نسبت به مصوبات ایثارگری در مجلس آینده شد. به گزارش خبرنگار پارلمانی ما، "صدیف بدری" نماینده اردبیل، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی مجلس ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه یک خانواده چند نفره توانسته بودند، با معاملات صوری قیمت املاک را در یک محله و منطقه بالا ببرند، گفت: یکی از موارد مهم قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره فعالیت مجاز افراد در پلت فرم های اینترنتی است و با حفظ فعالیت این سکوهای اینترنتی، آنها را نظام مند می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق قانون جهش تولید مسکن باید بانک ها 20 درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند که در این بین طبق آمار ها همکاری بانک ها بسیار ضعیف بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۰:۴۵    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعا اگر به مردم اعتماد شود و به آنها زمین و تسهیلات داده شود می توانند در جهش تولید مسکن نقش آفرین باشند.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 1403 با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و اعضای این کمیسیون برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قدرت های جنوب شرق آسیا به پتانسیل اقتصادی ایران پی برده اند، گفت: قرارداد 10 ساله جمهوری اسلامی با هند در زمینه توسعه بندر اقیانوسی چابهار نشان دهنده پتانسیل ترانزیتی کشورمان در جهان است.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس از استماع گزارش شهردار تهران در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران و نیز قرار داد با چین برای واردات اتوبوس و تاکسی خبر داد و گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل تهران با توجه به جمعیت کثیری آن با اولویت بهره مندی از تولیدات داخلی ضرروی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۴۳    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش دولت انتخابات الکترونیک محقق شد و انتظار می رود با رفع نقاط ضعف به شکل گسترده تر از ظرفیت انتخابات الکترونیک در انتخابات آتی بهره مند شویم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۴    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اصلاحات انجام شده در سیستم مالیات ستانی فعلی برای رسیدن به یک عدالت مالیاتی پرداخت و شناسایی مشاغل خاص و خصولتی های بزرگ مثل شرکت های دولتی و اخذ مالیات از آنها در سال گذشته را گامی مهم در این راستا معرفی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات دولت سیزدهم مبتنی بر تحقق عدالت و مقابله با فرار مالیاتی است، گفت: اصلاحات انجام شده در نظام مالیات ستانی در راستای برقراری عدالت و اخذ مالیات عادلانه از مشاغل و رفع تبعیض بین کارگر و کارمند با مشاغل خاص با درآمدهای کلان است.
پارس نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس به بیان توضیحاتی درباره علت بروز ناترازی بنزین در کشور پرداخت و مصرف بالای بنزین در خودروهای بی کیفیت داخل را عامل اصلی بروز این بحران معرفی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب قانون جهش تولید مسکن و قانون کنترل بازار اجاره بها از جمله قوانین مترقی بود که در کارنامه مجلس یازدهم ثبت شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۴:۰۱    
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری انتخابات الکترونیکی یک گام مثبت بوده و انتظار می رود با تجربه این دوره ایرادات و اشکالات برطرف شده و از دوره دیگر با دقت و سرعت بیشتری انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود.