سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۱:۱۲Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ماده 100»

خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس، از مصوبه ای در قانون بودجه که معتقد است دست شهرداری ها را برای تبدیل احکام قلع و قمع صادره از کمیسیون ماده 100 به جریمه باز کرده است به عنوان یکی از شگفتی های این بودجه یاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر ساری ضمن رونمایی از فیش حقوقی و حکم کارگزینی خود، گفت: من قبل و بعد شورا هیچ تغییری نکردم، هدفم ارائه خدمت باکیفیت به مردم شهر است و کم شدن وابستگی شهرداری ساری به لحاظ درآمدی به ماده 100 است.
فرمانداری شاهین شهر و میمه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۳۵    
کمیسیون تجدید نظر ماده 100 شهرداری شاهین شهر در مورخ 401/12/23 با حضور فرماندار شهرستان،رئیس دادگستری شهرستان،نماینده شورای اسلامی شهر در ماده 100 برگزار شد در این جلسه تخلفات مربوط ب امور ساختمانی از جمله اضافه بنا مازاد بر مساحت زیربنای مندرج در پروانه ساختمانی ،عدم احداث پارکینگ ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۹:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
قم-معاون عمرانی استاندار قم با بیان اینکه جرایم کمیسیون ماده 100 باید بازدارنده باشد چرا که این امر مانع از بروز تخلفات ساختمانی می شود، افزود: قم در زمینه سیما و منظر شهری وضعیت خوبی ندارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۰    
بر اساس کمیسیون ماده 100 شهرداری ها، هیچ مالک زمین یا ساختمانی حق ندارد در محدوده شهری یا حریم آن بدون اخذ مجوز از شهرداری یعنی همان پروانه ساخت، ساخت و ساز کند؛ در غیر این صورت شهرداری اختیار دارد جلوی ساخت ساختمان های بدون پروانه و گاهاً برخلاف پروانه صادره را بگیرد و مالکین آنها را جریمه کند.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ابوالقاسم رحمانی، دبیر گروه جامعه: این روزها و با این وضعیت بازار و البته قبل تر از اینها، حتما خیلی هایتان یا در بین دوستان و نزدیکان یا در رسانه ها و حتی تجربیات شخصی با ماجرای کمیسیون ماده 100 آشنا شده و اطلاعاتی دارید ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهردار گرگان از کاشت شش هزار اصله درخت در هفته درختکاری خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون ماده 100 در بازدید از ساخت وسازهای سطح شهر، باید محل و نوع تخلف را بررسی و در صورت نیاز رای به قلع بنا را صادر کنند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج شهری گردشگر پذیر است و علاوه بر این، شهر برای شهروندان نیز جذابیت های تفریحی دارد و مردم روزانه عبور و مرورهای زیادی در سطح شهر دارند، ولی متأسفانه هر روزه بار ترافیکی در شهر زیاد می شود، هر چند که لازم است پارکینگ های بزرگ شهری وجود داشته باشند که ندارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: کمیسیون ماده 100 شهرداری ها از منابع و منافذ درآمدزایی است لذا روند رسیدگی به تخلفات ساختمانی به بازنگری نیاز دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه کمیسیون ماده 100 به تخلفات وجهه قانونی می دهد، گفت: این موضوع به هیچ وجه پسندیده نیست.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شرایط زمین و مسکن، روند صدور پروانه ها، فروش تراکم مازاد ساختمانی و کسب درآمد شهرداری ها بر افزایش تخلفات ساختمانی در شهرها موثر بوده و لازم است این عوامل در روند اصلاح قوانین شهری در حوزه ساخت وساز مورد توجه قرار بگیرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال آینده، پیشنهاد الحاق یک بند به تبصره (6) ماده واحده لایحه بودجه را مطرح کردم که مورد موافقت قاطبه نمایندگان قرار گرفت.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۶    
مهدوی مطلق با انتقاد از کمیسیون ماده 100 شهرداری گفت: کمیسیون های ماده 100 و 99 و بقیه کمیسیون ها تعطیل شوند، جریمه کردن هیچ فایده ای ندارد، شورا و شهرداری ادارات و ساخت و سازها را وادار به ساخت پارکینگ کنند، مجوز ساخت باید بر اساس ساخت پارکینگ داده شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در اصفهان بیش از 4 هزار رأی صادره قطعی شده تخریب غیرقابل اجرا داریم، گفت: یکی از مسائل مطرح آرای متعدد ماده 100 است که از سال های قبل صادر شده و قابلیت اجرا ندارد و این موضوع در اختیار ریاست قوه قضائیه است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
عتباتی: کمیسیون های ماده 100 ناظرین و دیده بانهای ساخت و سازهای ایمن، مطمئن و بدون خطر باید باشند
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس به تعیین شروطی برای نحوه اخذ عوارض و مالیات برای ساختمان های دارای رأی ماده 100 پرداختند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۶:۱۶    
تخلفات ساختمانی یکی از معضلات جدی امروز شهرها به خصوص در کشورهای در حال توسعه است که رفع آن در سیستم مدیریتی ناکارآمد به آسانی امکان پذیر نیست.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ساعت حوالی یک ظهر، تقاطع خیابان بهار و طالقانی، جمعیت به اندازه شب گذشته نیست و نیروهای عملیاتی آتش نشانی هم با غم از دست دادن یکی از بهترین همکاران شان بعد از اطفای کامل حریق ساختمان 153، از آنجا رفته اند ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۲۳:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
شهردار تهران در حاشیه بازدید از ساختمان شماره 153 خیابان بهار و در جمع خبرنگاران گفت: ساختمان 153 خیابان بهار در کمیسیون ماده 100 به علت تغییر کاربری محکوم شده بود؛ که رأی امسال اجرا شده و مجموعه پلمپ شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تهران گفت: ساختمان حریق زده 153 خیابان بهار به علت تخلفات فراوان اخطار کمیسیون ماده 100 دریافت کرده و پلمب شده بود.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۸:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
شهردار تهران با حضور در محل آتش سوزی ساختمانی در خیابان بهار گفت: در بدبینانه ترین حالت ممکن است ساختمان بریزد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اصلاح قانون ماده 100 شهرداری ها که مدتی است در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته، قرار است پایانی بر روند نادرست ساخت وسازهای غیرمجاز و دریافت جریمه پس از آن باشد که نظام شهرسازی شهرهای ما را طی چند دهه اخیر با چالش مواجه کرده، با این وجود انجام این اصلاحات خود با موانعی روبه رو است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری مهر، یونس بهاروند در سخنانی، اظهار داشت: پلمب دبستان علامه طباطبایی شهر مؤمن آباد ازنا در راستای اجرای رأی کمیسیون ماده 100 شهرداری بوده و مالکیت این فضا با اداره آموزش و پرورش است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان گفت: پلمب مدرسه مومن آباد ازنا در راستای اجرای رای کمیسیون ماده 100 بوده و مالکیت این فضا با اداره آموزش و پرورش است.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۲۱:۲۶    
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با بیان اینکه تا پایان بهمن ماه امسال حدود 25 درصد کاهش ساخت وساز داشتیم، گفت: متأسفانه ساختار کمیسیون ماده 100 جریمه محور است و گردش کار بین سازمان و کمیسیون باید اصلاح شود ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۰    
کمیسیون ماده 100 با وجود اینکه یک بازدارنده قانونی به منظور جلوگیری از ساخت وسازهای غیرقانونی در شهرها است، نواقصی دارد که دستیابی به این هدف را تحت تاثیر قرار می دهد؛ لذا فرآیندهای این کمیسیون نیازمند بازنگری و اصلاح است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۸:۲۴    
عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: شهرداری موظف است در راستای حفظ حقوق شهروندی و رعایت اصول شهرسازی برخورد لازم را با تخلفات ساختمانی طبق قانون انجام دهد و کمیسیون ماده 100 در شهرداری ها به پیگیری این تخلفات بپردازد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۹:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
شهردار تبریز گفت: در سال 1402 با ارتقای سیستم شهرسازی و سیستم پهبادی، ساخت و ساز در حریم شهر تحت کنترل و پایش قرار می گیرد تا ساخت و ساز غیرمجاز به حداقل برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سامانه الکترونیک ماده 100 و تجدید نظر در شهرداری خورزوق راه اندازی شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نصر: رییس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه نوع نگرش و عمل به ماده 100 باید تغییر یابد، گفت: ماده 100 به محملی برای کسب درآمد شهرداری ها تبدیل شده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس نوشت: محمود اسپانلو امشب در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص آخرین جزییات پرونده دستگیری عضو شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: این عضو شورای شهر به اتهام رشوه دستگیر شد. وی ادامه داد: علاوه بر این عضو شورای شهر، 4 نفر از کارکنان شهرداری گرگان هم دستگیر شده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۰:۵۳   + ۲۹ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان دادستان مرکز استان گلستان از دستگیری یک عضو شورای شهر گرگان و چهار نفر از کارمندان شهرداری این شهر به اتهام دریافت رشوه خبر داد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: امسال 200 درصد رشد در صورت های اظهارنامه مالیاتی اصناف و مشاغل و نیز طبق ماده 100 قانون مالیات های مستقیم بوده است. منظور افزود: بر اساس ماده 145 قانون مالیات های مستقیم سود سپرده های بانکی از مالیات معاف هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: پرونده تخلف برخی ساختمان ها در یزد در کمیسیون ویژه ماده 100 بررسی می شود و حکم تخریب به جریمه تغییر می یابد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در تصمیم سازی طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری، نشنیده ام که مجمع کلان شهرها، استانداری ها یا شهرداری ها در آن مشارکت داشته باشند، در صورتی که این اقدام احتیاج به بررسی گسترده دارد، لذا نباید یک فرایند حقوقی جاافتاده اما ناقص را زیرورو کنیم.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
در هفته بیست سوم رقابت های لیگ برتر فوتسال، مس سونگون به مصاف کراپ الوند رفت و در نهایت با شکست مواجه شد. با اینکه حسین وطن پور، یکی از مربیان تیم فوتسال مس سونگون از همراهی این تیم به دلیل تخلفاتش محروم شده بود ولی او در این بازی در کنار تیم حضور داشت. ...
خمام نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شهردار خمام از صدور رای تخریب برای ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کمیسیون ماده 100 خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۷:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
شهرداری با عدم اجرای آرا کمیسیون ماده 100 مانع صدور پایان کار برای ساختمان های دارای تخلف می شود و بر همین اساس شهروندان را با مشکلات عدیده ای مواجه می سازد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه11 اعلام کرد: علی رغم تذکرات متعدد؛ 20 واحد صنفی دارای تخلفات عدیده ساختمانی و دارای رأی ماده 100 در پاساژ حجت پلمب شدند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد اقدام کارشناسی برای تدوین طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری انجام نشده است، لذا معتقدم این اصلاح، به نفع شهر و شهروندان نخواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۶    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون ماده 100 شهرداری مشهد گفت: با توجه به گودهای پر خطری که از قبل باقی مانده و گودهایی که امسال شناسایی شده، در حال حاضر رفع خطر 90 گود در حال پیگیری است که تمام مالکان آن ها مشخص هستند ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۷    
سال 1324، ماده 30 آیین نامه خلافی، برای فردی که بدون پروانه برای ساخت وساز اقدام کند، هفت تا 10 روز حبس و 100 ریال تا 200 ریال جریمه تعیین کرد؛ در حال حاضر و پس از گذشت حدود 55 سال از سال 1345 که برای نخستین بار ماده 100 قانون شهرداری ها تصویب شد، اصلاح آن در دستور کار مجلس قرار گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۷   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در تشریح جزییات پرونده شیان و تصرف اراضی ملی گفت: هنوز سابقه فردی که این اقدام را کرده است احصا نشده، اما ما در برخورد با فساد در شهرداری مماشات نداریم.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار کرمان با اشاره به اینکه تا ماه آینده در شهرداری کرمان تمام اطلاعات مربوط به کمیسیون ماده 100 منتشر می کنیم، گفت: بسیاری از قرارداد هایی که در شهرداری داریم تبعیض های ساختاری در کل ادوار داشته است و ضرایبی که این قرارداد دارند و با امضای مدیران بالا و پایین می شود ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بسیاری از مردم به قوانین آشنا نیستند، پرونده های متعددی در کمیسیون ماده 100 برای تخریب واحدهایی که با تخلف ساخته شده است، وجود دارد، بنابراین ابتدا مردم باید به قوانین آگاه شوند و سپس بازدارندگی لازم روی جریمه ها اعمال شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
ساختمان های مسکونی که بدون اخذ مجوزهای قانونی در باقرشهر احداث شده بود، با صدور رای قطعی کمیسیون ماده 100 شهرداری تخریب شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تیران با بیان اینکه زمان رسیدگی به پرونده ها در کمیسیون ماده 100 به کمترین زمان رسیده است، گفت: این موضوع رضایتمندی مراجعان و شهروندان را به همراه داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۸    
عضو شورای اسلامی شهر بندر امام خمینی(ره) گفت: بالغ بر 5 ماه جلسه کمیسیون ماده 100 شهرداری بندر امام خمینی(ره) به علت عدم معرفی نماینده توسط استانداری خوزستان برگزار نشده است.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۸   + ۵۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی گفت: پزشکانی که به هر بهانه ای از دستگاه های کارتخوان برای دریافت وجوه بیماران استفاده نمی نمایند، از تسهیلات موضوع تبصره ماده 100 در زمان تسلیم اظهارنامه محروم خواهند شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۵:۵۷    
پس از گذشت حدود نیم قرن از تصویب نخستین تبصره های ماده 100 قانون شهرداری، لزوم اصلاح آن احساس می شد که این موضوع در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.