دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۲۱:۱۶Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ماده 100»

ایمنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه یک شهرداری بندرعباس از ارسال 77 پرونده تخلفات شهری این منطقه در سال جاری به کمیسیون ماده 100 خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - شهردار شهرکرد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 400 مورد گزارش تخلف از شهرداری منطقه 2 به کمیسیون ماده 100 شهرداری ارجاع شده است.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۳:۲۳    
کمیسیون ماده 100 به منظور رسیدگی به تخلفات ساختمانی با حضور نمایندگانی از وزارت کشور دادگستری و شورای شهر در شهرداری قلعه نو برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری ارومیه شهروندان را بزرگترین سرمایه شهرداری عنوان کرد و گفت: در بحث اعتماد به شهرداری ما دو مقوله اعتماد درون سازمانی و بیرون سازمانی را در نظر داریم که هر دو باید به طور ویژه بیش از پیش تقویت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
صبح امروز عملیات مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در قالب اعمال تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ اراضی باغی و زراعی، انجام شد و در نتیجه آن، باغ ویلاهای مربوط به کارکنان دادگستری و جهاد کشاورزی در مجتمع های میزان و باران در مشهد تخریب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - مرکز تجاری غیرقانونی که در سال های اخیر توسط اداره آبفا در محل تلمبه خانه دفع آب های سطحی مرکز شهری بندر امام خمینی(ره) در حال احداث بود، با پیگیری و مطالبه مردم از مسئولان کشوری و لشکری، با نظر کمیسیون ماده 100 تخریب می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۵:۱۱    
به موجب تبصره های 2 و 3 ماده 100 قانون شهرداری، اضافه بنای زائد بر مساحتِ زیربنای مندرج در پروانۀ ساختمانی، از تخلفاتی است که در کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری رسیدگی می شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: در راستای تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، مالیات بیش از 96 درصد از صاحبان مشاغل استان بدون رسیدگی قطعی شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
با اجرای یکی دیگر از آرای کمیسیون ماده 100 شهرداری قدس، 97 مترمربع بنای غیر مجاز از یک واحد تجاری واقع در منطقه 2 شهرقدس توسط واحد اجرائیات شهرداری این منطقه تخریب و دیوارکشی گردید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۵۱    
رئیس شورای عالی استان ها گفت: صد در صد با تغییر قوانین شوراها موافق هستیم و هرچه فیلتر ورودی را سنگین تر کنیم، افراد کارآمدتر، متخصص و پاکدست وارد آن ها می شوند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
فارس: به نقل از خانه ملت؛ غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران در مجلس در صحن علنی امروز ( چهارشنبه، 24 دی ماه ) پارلمان در نطق میان دستور خود، گفت: امروز در موافقت با طرح اصلاح انتخابات شوراها صحبت کردم و نوار صحبت ها هم موجود است البته تذکر دادم که در دستور قرار گرفتن این طرح مخالف تبصره یک ماده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی استان ها درباره بودجه شورا ها و تخلفات ساختمانی ماده 100 توضیحاتی داد.
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ماده 100 در شهرداری ها از آن حفره های آتش فشانی فساد هستند که در قالب طرح کوتاه مدت می تواند به جای مناطق، صرفا در شهرداری مرکز و با حضور نمایندگان نهادها تشکیل شود.
شیوا بیان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۲:۲۸    
اردبیل- فرماندار شهرستان پارس آبادمغان با اشاره به اینکه تعداد پرونده های ماده 100 شهرداری نشان دهنده آمار بالای ساخت و ساز غیرمجاز است، گفت: دستگاه های اجرایی نباید اجازه تعدی به حقوق عامه و ساخت و سازهای غیر مجاز را بدهند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه 5 تبریز از ارجاع پرونده پروژه جماران به کمیسیون ماده 100 خبر داد.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۹    
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی، در این دوره آموزشی، شیوه بررسی لیست مودیانی که بابت عملکرد مشاغل سال 98 فرم درخواست استفاده از مزایای تبصره ماده 100 را تکمیل و ارسال کرده بودند و همچنین تأیید یا عدم تأیید فرم های ذکر شده جهت صدور برگ قطعی سیستمی تشریح شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: قوانین بازدارند و اعمال جرایم و اجرای قانون در چارچوب ماده 100 بسیاری از مشکلات در ساخت و سازها را رفع می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - تخریب سه منزل مسکونی در بانه بر اساس رای کمیسیون ماده 100 و اهدا 20 عدد کلاه ایمنی به موتورسواران روستایی دهگلان از جمله اخبار کوتاه کردستان در روز یکشنبه 21 دی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مطابق قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، این دیوان مرجع رسیدگی به شکایات علیه دولتی هاست. این موضوع ریشه در تاریخ دارد؛ چه در ایران و چه در سایر کشورها ...
شهرخوان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گفته رئیس شورای شهر اردبیل در لایحه ارائه تخفیف برای عوارض شهرداری با تاکید مسئولان استانی اعمال تخفیف برای پرونده های کمیسیون ماده 100 و همچنین تهاتر غیرهمنام حذف شد تا شهرداری در سایر حوزه ها بتواند با اعمال این تخفیف درآمدزایی داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
درویشیان گفت: هر کجا که با ترک فعلی از سوی مسئولین برخورد کنیم او را تحت تعقیب قضایی قرار می دهیم.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۷:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رکوددار دوی 100 متر باشگاهی ایران می گوید در ادامه تمرینات آماده سازی خود به صربستان می رود و در صورت فراهم شدن شرایط در چندین مسابقه داخل سالن شرکت می کند. ...
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۲:۴۵    
رئیس شورای شهر رشت گفت: باید تصمیمی گرفته شود تا امکان استفاده شهرداری در بودجه از ماده 100 سلب شود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۶:۵۳    
شهرداری صالحیه به تسویه نقدی عوارض متعلقه کمیسیون ماده 100 و پروانه تخریب و نوسازی، 25 درصد تخفیف می دهد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۹:۰۵    
شاهرود- شهردار شاهرود با بیان اینکه در نیمه اول سال جاری 353 پرونده به کمیسیون ماده 100 شهرداری وارد و به آنها رسیدگی شد، گفت: 100 پرونده نیز در این بازه زمانی در کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار گرفته تا شاهد برگزاری جلسات این کمیسیون ها توأم باهم برای نخستین بار در شاهرود باشیم.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۰:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران نسبت به تعلل در اجرای ماده 100 تذکر داد و گفت: گزارش هایی در رابطه با تعلل معنادار در اجرای آرای کمیسیون ماده 100 در منطقه 3 به ما رسیده است که به شهردار منتقل کردم اما ظاهراً مرسوم نیست که این مسائل پیگیری شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: مناطق شمالی به ویژه منطقه 1 و 3 بیشترین تعداد باغات و درختان را دارا هستند و بیشتر از هر منطقه ای هم مورد تعرض قرار می گیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در برخی موارد جلساتی گذاشته می شود و متاسفانه در اجرای آرا کمیسیون های ماده 100 یک تعلل معنا دار رخ میدهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید یک نظارت کافی بر روی آرا پرونده های ماده 100 وجود داشته باشد و حسن اجرای آن ها پیگیری شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان رعایت تمام ضوابط و دستورالعمل های مناسب سازی در پرونده ساختمان ها و پروژه های ارجاعی به کمیسیون ماده 100 را الزامی خواند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت وگو با موضوع تعیین حریم گسل های کلان شهرها با مهندس فرشید ایلاتی، کارشناس حوزه مسکن و دکتر اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۲۰:۱۰    
موسوی گفت: تا وقتی که نگاه ما به تغییر کاربری و صدور پروانه ساختمان و کمیسیون ماده 100 شهرداری، تامین منابع مالی شهرداری باشد وضعیت همین است و شاهد شهرفروشی خواهیم بود.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
طبق تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، صاحبان خودروهای عمومی، باری، تاکسی ها و خودروهای راه سازی باید اقدام به تکمیل اظهارنامه مالیاتی مشاغل خودرویی در مهلت تعیین شده در سال 99 کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۲۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: شهرداری باید به سمت و سویی حرکت کند که درآمد آن به کمیسیون ماده 100 وابسته نباشد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۶:۴۶    
ماده 100 قانون شهرداری، مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده یا حریم شهر را مکلف کرده است که قبل از هر اقدام عمرانی، تفکیک اراضی یا احداث بنا (عملیات ساختمانی) از شهرداری پروانه اخذ کنند و در صورت رعایت نشدن این تکلیف، شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی جلوگیری کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، علی خضریان، نماینده مجلس ⁩در صفحه اینستاگرام خود نوشت: احیای حقوق عامه در ساخت و ساز همزمان با پیگیری طرح اصلاح ⁧ماده100⁩ قانون شهرداری ها که مدتی است در ⁧مجلس⁩ پیگیر آن هستم و خوشبختانه کلیات آن پس از دفاع در کمیسیون عمران مجلس نیز به تصویب رسیده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۳۷    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خبر از توقف تخریب تخلف پاساژ پالادیوم و نقض آرای ماده 100 این پاساژ در پرونده ای دیگر از سوی دیوان عدالت اداری داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۵:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در رسیدگی به ماده 100 موضوع درآمدزایی برای شهرداری اصلا مدنظر نیست.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - همزمان با پیگیری طرح اصلاحی ماده 100 قانون شهرداری ها در مجلس یازدهم، نشست ارائه راهکار های پیشنهادی به منظور ارائه مشورت در این باره، با حضور جمعی از نمایندگان مجلس یازدهم و کارشناسان در دفتر دکتر سعید جلیلی برگزار شد. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۹:۵۶    
این روزها تخلفات در حوزه ساخت وساز به شکلی عجیب افزایش یافته بطوریکه کمتر ساخت و سازی بدون تخلف احداث می شود، مسئولین امر ماده صد را به عنوان یکی از راه های تسهیل کننده تخلفات بیان می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاح قانون ماده 100 شهرداری ها، گفت: موضوعاتی که به حکم قضاوت و داوری نیاز دارد باید به گونه ای باشد که هم منافع مردم وهم دولت را در نظر بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بازرس ویژه وزیرکشور گفت: اگر شهرداری ها اراده کنند نگاه درآمدی به کمیسیون ماده 100 وجود دارد و لایحه آن جهت بازنگری به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. شهرداری ها اگر خودشان اراده کنند کارشان در پیشگیری سهل تر خواهد بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یکی از موضوعات مهم در حوزه حقوق شهروندی، لزوم رعایت اصول ایمنی، بهداشتی و شهرسازی در ساخت وساز است. ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن ضمانت های اجرایی را از طریق کمیسیون ماده 100 با هدف کنترل، پیشگیری و مجازات تخلفات ساختمانی در نظر گرفته است.
فرمانداری شهرضا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۴:۰۸    
دادستان عمومی و انقلاب شهرضا با اشاره به تغییر کاربری اراضی کشاورزی شهرضا اظهار داشت: متولی رسیدگی و برخورد با تغییر کاربری اراضی از طریق ساخت و ساز غیر مجاز خارج از حریم شهر با جهاد کشاورزی و داخل شهر با شهرداری است و چنانچه داخل در حریم شهر باشد با هر دو نهاد مذکور است که بخشی از این ساخت و ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: دادستان شهرستان پاوه ضمن انتقاد از مدیریت شهرداری این شهرستان گفت: در جلسات کمیسیون ماده 100 نمایندگان شوراها عملاً مدافعین سازندگان متخلف هستند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار شهری فارس: زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره مشکلات منطقه 15 پایتخت اظهار داشت: وضعیت حریم این منطقه مشخص نیست به صورتی که شهر قیام دشت که از محدوده این منطقه جدا شده دارای آراء کمیسیون ماده 100 است و با جداشدنش از تهران این آراء اکنون ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۲:۴۱    
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: با توجه به کمیسیون ماده 100 قدرت تخریب پروژه ها و ساخت و سازهای غیرمجاز را ندارد، جلوی چنین پروژه هایی باید پیش از وقوع و آغاز مرحله ساخت گرفته شود.
اقتصاد آنلاین / هرمزبان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۷:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به این مطلب که ماهیت کمیسیون ماده 100 جلوگیری از تخلف است نه تخلف زایی گفت: اگر مسئله درآمدهای پایدار شهرداری حل شود می توان کمیسیون ماده 100 را حذف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اصلاح قانون ماده 100 شهرداری گفت: قرار است اختیارات قضایی به شهرداری ها داده شود تا پیش از ارائه موضوع به کمیسیون ماده 100 و دریافت رأی، بتوانند از ادامه تخلف جلوگیری کنند.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۰:۱۷    
بدیهی است چنانچه در طول سالیان اخیر کمیسیون ماده 100 شهرداری به جای اینکه به ابزاری برای کسب درآمد شهر داری و یا منفعت طلبی اعضای شورای شهر تبدیل نمی شد و این کمیسیون به جای توسل به جرایم نقدی که در بدبینانه ترین حالت ،سود اضافه بناها را به نضف تقلیل می دهد ...