جمعه ۱۷ اردیبهشتساعت ۱۱:۰۳May 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان مالیاتی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۲    
محمود علیزاده معاون فنی و حقوقی سازمان مالیاتی به تشریح ابعاد و کارکرد قانون پایانه های فروشگاه پرداخت و گفت: این قانون نظام اقتصادی، مالی و کالایی در کشور را در لبه رویداد رصد می کند و تا 30 درصد جلوی فرار مالیاتی را می گیرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حقوقی سازمان مالیاتی اعلام کرد، رسیدگی به دعاوی مالیاتی در دادگاه های دادگستری مغایر با قوانین موضوعه بوده و در موارد متعدد شعب محترم دیوانعالی کشور رای به صلاحیت مراجع حل اختلاف مالیاتی در رسیدگی به دعاوی و اعتراضات مالیاتی صادر نموده اند.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۰۳    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمود علیزاده مدیر کل مالیات سازمان امور مالیاتی در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران به اقدامات سازمان مالیاتی در شرایط کرونا پرداخت و گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۶:۱۷   + ۳۳ سایت دیگر  
سازمان مالیاتی اعلام کرد: سود علی الحساب پرداختی بانک ها و موسسات اعتبازی مجاز به سپرده گذاران که بالاتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار باشد، هزینه قابل قبول مالیاتی نخواهد بود.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون سازمان مالیاتی گفت: درآمد بانک ها در بخش پرداخت ها محاسبه می شود و ملزم به رعایت سقف مصوب شورا ی پول و اعتبار است.
معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: سود علی الحساب پرداختی بانک ها و موسسات اعتباری مجاز به سپرده گذاران که بالاتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است، هزینه قابل قبول مالیاتی نخواهد بود.
طلا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۸    
در حالی که دارندگان ارزهای دیجیتال در حال جابجایی ارزهای دیجیتال خود برای ایمن سازی کیف پول های سخت افزاری هستند ، سازمان مالیاتی آمریکا (IRS) به دنبال انجام اقداماتی برای دسترسی به کیف پول های دیجیتال است.
ایلنا: سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای، شرایط جدید بخشودگی جرایم مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی را اعلام کرد. این بخشنامه به شماره 2694/200 و روز 23 فروردین ماه امسال ابلاغ شده است. ...
وزیر اقتصاد از وزیر ارتباط خواست تا مباحث مالیات هوشمند در اجرای قانون پایانه فروشگاهی شرکت های ارائه دهنده تولید، نگهداری و انتقال صورتحساب تحت نظارت سازمان مالیاتی باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول با بیان اینکه اگر کارتخوان ها کرایه داده شده و حساب پشتیبان آن تغییر کند، اطلاعات مغایر با موارد ثبت شده در شاپرک خواهد بود، گفت: در این صورت، ترمینال پذیرنده غیرفعال خواهد شد.
معاون سازمان مالیاتی در ابلاغیه ای فوری تاکید کرد، تراکنش های بانکی سال 94 با جمع گردش بستانکار بررسی و پالایش شده کمتر از پنجاه میلیارد ریال که تا کنون مورد رسیدگی واقع نشده، مشمول رسیدگی مالیاتی نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: سازمان مالیاتی کشور باید نسبت به بخش تولید توجه بیشتری داشته باشد؛ زیرا تفاوت فعالیت های تولیدی با دیگر اقدامات اقتصادی، در ایجاد ارزش افزوده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۲:۲۲    
مودیان مالیاتی در صورت اعتراض به مالیات وضع شده خود می توانند شکایت خود را به ترتیب نزد سازمان مالیاتی، هیات حل اختلاف بدوی، هیات حل اختلاف تجدید نظر و شورای عالی مالیات ببرند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۸:۳۷   + ۵۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول با بیان اینکه اگر کارتخوان ها کرایه داده شده و حساب پشتیبان آن تغییر کند، اطلاعات مغایر با موارد ثبت شده در شاپرک خواهد بود، گفت: در این صورت، ترمینال پذیرنده غیرفعال خواهد شد.
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
محمود علیزاده معاون فنی حقوقی سازمان مالیاتی با اشاره به اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از ابتدای خرداد ...
معاون فنی و حقوقی سازمان مالیاتی به تشریح ابعاد و کارکرد قانون پایانه های فروشگاه پرداخت و گفت: این قانون نظام اقتصادی، مالی و کالایی در کشور را در لبه رویداد رصد می کند و تا 30درصد جلوی فرار مالیاتی را می گیرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۵۶    
آبان ماه 98 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به تصویب مجلس رسید و از سوی دولت برای اجرا به سازمان های امور مالیاتی و بانک مرکزی ابلاغ شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۵:۲۱   + ۴۵ سایت دیگر  
علیرغم الزام قانونی بانک مرکزی و سازمان مالیاتی برای شناسایی وگسترانیدن چتر مالیاتی بر سر دستگاههای کارتخوان، نحوه اقدام به گونه ای بوده که بازار اجاره کارتخوان های قدیمی را داغ کرده است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۹   + ۱۰۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، دویست و هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه وزیر بهداشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در سازمان مالیاتی وجود دارد مکانیسم های آن را درکوتاه ترین زمان ممکن ایجاد می کنیم.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
در حالیکه صنوف از ابتدای امسال با رکود کسب و کار ، کاهش ساعت کار و این روزها تعطیلی دست و پنجه نرم می کنند، سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات های سنگین بر کسب و کارهای خرد فشار می آورد. تهران – اقتصاد برتر – 24 فروردین 1400 ...
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۳۰   + ۵۰ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی به منظور حمایت از کسب و کارها در مقابل تبعات اقتصادی کرونا، بخشودگی جرائم قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده را در 10 بند ابلاغ کرد.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی در کشور شناسایی شده و فهرست آن در اختیار سازمان مالیاتی قرار گرفته است، سامانه ثبت املاک و اسکان را راهی برای تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن معرفی کرد. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سازمان مالیاتی نرخ تسعیر ارزی، بانک ها را رد کرده است و اگر این نرخ 11 هزار تومانی، از طرف بانک مرکزی تغییر داده شود، احتمال دارد که به ایجاد سود کاغذی، منجر شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تسنیم ، در قانون بودجه سال 1399 موضوع وصول مالیات از خانه ها و خودروهای لوکس مطرح شده بود. این درحالی است که پیگیریها نشان میدهد در سال گذشته مالیاتی از این محل وصول نشده است ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: امیدعلی پارسا، رئیس سازمان مالیاتی گفت: خانه هایی که بیشتر از 10 میلیارد تومان ارزش روز داشته باشند و خودرو هایی که بیش از یک میلیارد تومان هستند، مشمول پرداخت مالیات می شوند. تا 30 خرداد ماه امسال اسامی افراد مشمول این مالیات تعیین و اعلام می شود. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: امید علی پارسا رئیس سازمان مالیاتی گفت: مجموعه سیاست های در نظر گرفته شده که از طریق افزایش بخشودگی های جرایم مالیاتی و افزایش تقسیط های مالیاتی و مساعدت به واحد های تولیدی که طرح احیا آن ها به تصویب ستاد رفع موانع تولیدی می رسد ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۳۰    
دو نهاد اسلامی در کانادا گزارش مفصلی درباره تبعیض سازمان مالیاتی کانادا علیه مؤسسات اسلامی منتشر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۵۸   + ۷۰ سایت دیگر  
معاون فنی و حقوقی سازمان مالیاتی گفت: مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.
دیوان محاسبات به سازمان مالیاتی اعلام کرد تعیین مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی خودروهای وارداتی با نرخ ارز ثانویه (نیمایی) برخلاف قانون امور گمرکی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
فرار مالیاتی و عدم پرداخت مالیات بر درآمد معامله گران رمز ارز با توجه به ماهیت آنها، یک چالش جدید برای اقتصاد ایران ایجاد کرده است. بر این اساس سازمان مالیاتی بایستی سازوکار مشخص وصول مالیات از معاملات رمزارزها را اعلام کند.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۶۰ سایت دیگر  
به گزارش نما، همزمان با اعلام خبر برگزای نشست رئیس سازمان بورس، رئیس شورای هماهنگی بانک ها و دبیر کانون بانک های خصوصی درباره بازار سهام، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد بانک ها موظف به رعایت دقیق نرخ های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول هستند و نرخ های بالاتر از نرخ مصوب شورای ...
اقتصاد آنلاین / اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۱۴   + ۶۵ سایت دیگر  
پارسا گفت: سیاست اخذ مالیات بر تراکنش حساب های بانکی بالای 5 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد و امسال هم به آن توجه ویژه می شود.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۰۶   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اجرای مالیات برخانه های خالی از 19 فروردین گفت: کسانی که خانه خالی زیاد دارند، در صورت عرضه به بازار ، آمادگی داریم به آنها زمین مرغوب شهری جهت ساخت وساز بدهیم.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
جدیدترین اظهارنظر درخصوص مالیات بر دارایی های لوکس، به اخذ اولین مالیات از خانه خالی در مرداد 1400 توسط رئیس سازمان مالیاتی باز می گردد. برخی کارشناسان با رویکردی مثبت به این ماجرا معتقدند تعیین مالیات از اقشار پردرآمد به توسعه زیرساخت های کشور کمک کرده و رقم فرار مالیاتی را تا حد قابل قبولی ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی در نظر دارد، مرداد 1400 اولین مالیات بر دارایی های لوکس نظیر خانه، خودرو و... را اخذ کند. تهران – اقتصاد برتر – 9 فروردین 1400 ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فرهاددژپسند وزیر اقتصاد در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: من به عنوان معلم اقتصاد یا وزیر اقتصاد یا رئیس سازمان مالیاتی باید حواسمان باشد که ناخواسته پیامی را ارسال نکنیم که اگر منفی باشد برای اقتصاد بد شود.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۷:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: فرهاد دژپسند گفت: قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان است.منابع باید به سمت بازارهای مطلوب هدایت شود و نه بازارهای مزاحم، بنابراین با افزایش نرخ سود بانکی موافق نیستم. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۴:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
براساس مصوبه مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده سازمان مالیاتی موظف به اخذ مالیات از اینفلوئنسرهای بالای 500 هزار فالوور شده است اما مسئولان مالیاتی معتقدند این موضوع مبنای اخذ مالیات نیست و برای دریافت مالیات منتظر اظهارنامه دادن آنها نمی ماند.
اقتصاد آنلاین / بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون حقوقی سازمان مالیاتی گفت: پیمانکاران خارجی فعال در کشور به استناد ماده 107 و 106 قانون مالیات های مستقیم، مشمول پرداخت مالیات هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۲۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون سازمان مالیاتی گفت: مدیران و اشخاص حقوقی در صورت تغییر یا انتقال سهام باید تمام تعهدات و بدهی های مالیاتی را پرداخت کنند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر محسن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درمورد موانع پیش روی اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی با برنامه گفتگوی اقتصادی مصاحبه کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در خصوص چرایی اجرا نشدن طرح مالیات بر خانه های خالی گفت: مشکل اصلی در این طرح یکی عزم سازمان مالیاتی و مورد دوم عدم تشخیص خانه های خالی است.
معاون سازمان مالیاتی کشور در مورد چگونگی محاسبه مالیات خودروهای لوکس عنوان کرده که این سازمان به طور سالانه ارزش هر خودرو را با جزئیات و سال ساخت اعلام و یک ضریب همگن ارائه خواهد کرد.
دستورالعمل سازمان امور مالیاتی در خصوص تبیین ماده 41آیین نامه اجرایی ماده 219قانون مالیاتی های مستقیم در رابطه با ترتیبات رسیدگی به پرونده های مالیاتی عملکرد 1398 ابلاغ شد.
معاون سازمان مالیاتی با اشاره به تحقق 100درصدی درآمدهای مالیاتی سال جاری گفت: دریافت مالیات از خانه و خودروهای لوکس معطل تصویب آیین نامه در دولت است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
چرا مردم ایران تمایلی به پرداخت مالیات ندارند؟ نظام مالیاتی در ایران از چه آسیب های اقتصادی و غیر اقتصادی رنج می برد؟ تفاوت نظام مالیاتی ایران با سایر کشور های دنیا در کجاست؟ علی اصغر سعیدی، جامعه شناس ضمن پاسخ به این پرسش ها ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون فناوری های سازمان امور مالیاتی گفت: شرکت های دانش بنیان در سازمان مالیاتی فعال شدند و در چند فاز به تحلیل سامانه و اخذ مالیات هوشمند کمک می کنند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۶    
رییس مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: اینکه با استناد به آمارهای اشتباه مطالب اشتباهی در خصوص فرار مالیاتی وکلا مطرح می شود که ازنظر حقوقی و اخلاقی درست نیست.