یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۰۳:۲۷Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان مالیاتی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۱۴   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: بیش از 550 نفر از صاحبان درآمدهای کلان از پلتفرم های فضای مجازی و سلبریتی ها شناسایی شده و از آنها مالیات گرفته می شود.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: چنانچه مؤدی به طور کامل از قوانین و مقررات مالیاتی تبعیت کند، نیازی به نگهداری دفاتر حساب برای مالیات بر ارزش افزوده نخواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه تغییر ریل در نظام مالیاتی ایجاد خواهد شد، گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به عنوان بستر اجرای ارزش افزوده مصوب شده و از آبان 1401 اجرایی و ارتقا یافت تا امروز که در حال تکمیل است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۰:۵۵   + ۱۰۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی معافیت های مالیاتی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قانون بودجه امسال را ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پیام فوری ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۴   + ۲۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: با توجه به اینکه در قانون بودجه عیدی و کارانه از نرخی که در بند و تبصره 12 آمده مستثنی شده است بنابراین طبق قانون نرخ مالیات آنها به نرخ های ماده 85 قانون مالیات های مستقیم بازمی گردد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۹   + ۲۲ سایت دیگر  
اکوایران: رئیس سازمان امور مالیاتی، تعداد خانه های لوکس تهران را 110 هزار خانه اعلام کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: ارائه گزارشی از اقدامات تحولی سازمان مالیاتی ایران و دستاوردهای آن طی دو سال گذشته، مورد توجه بسیاری از کشورها در کنفرانس بریتاکوف 4 قرار گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سازمان مالیاتی معتقد است تقلیل نرخ مالیات شرکت ها به 15 درصد و حذف معافیتهای غیر ضرور از جمله معافیت مالیاتی از محل افزایش سرمایه موضوع دیگری است که هر دو صحیح و بجاست.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
درباره جلوگیری از فرار مالیاتی صنف به صنف و بخش به بخش که توسط سازمان مالیاتی منتشر شده نشان می دهد دولت بسایر فراتر از گذشته عمل کرده است.
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
پرونده فرارهای مالیاتی یک پرونده باز از ادوار گذشته بود. در شرایطی که بخش شفاف اقتصاد از کارمندان تا تولیدکنندگان مالیات می دادند اما 100 هزار فرار مالیاتی در کشور وجود داشت و برخی ها با فرار مالیاتی از مواهب آن استفاده می کردند ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۹    
[ شهروند] سامانه مؤدیان که چندین سال بلاتکلیف مانده بود، در دولت سیزدهم راه اندازی شد. در همین راستا، اجرای تدریجی فراخوان های چندمرحله ای مؤدیان، لزوم صدور صورت حساب الکترونیکی و ارسال آن به سامانه مؤدیان در دستور کار سازمان مالیاتی قرار گرفت ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس گروه برنامه ریزی و آمار های سازمان مالیاتی کشور گفت: در پنج ماه نخست امسال بالغ بر 282 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۱:۱۶   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس گروه برنامه ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد: در پنج ماه نخست امسال بالغ بر 282 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در منابع مالیات های مستقیم و کالاها و خدمات وصول شده است که این رقم حاکی از رشد 52 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دستور وزیر اقتصاد درباره فرار مالیاتی واردات از صادرات خود و تشکیل تیم حسابرسی ویژه /تایید کتمان درآمد واردکنندگان آیفون مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان مالیاتی گفت: اگر مبلغ آیفون های فروخته شده مبلغی بالاتر از حداکثر قیمت تعیین شده از سوی سازمان حمایت باشد ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نقدینه -مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان مالیاتی گفت: اگر مبلغ آیفون های فروخته شده مبلغی بالاتر از حداکثر قیمت تعیین شده از سوی سازمان حمایت باشد، با توجه به کتمان درامد سود شرکت بیشتر شده و در نتیجه مالیات متعلقه براساس سود بیشتر و فرار مالیاتی محاسبه خواهد شد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، مهدی موحدی درگفت وگویی افزود: یکی از اهداف سازمان امور مالیاتی این است که تا جای ممکن مالیات ها را با هدفگذاری بر نقاط مغفول و کور که پیش از این مالیات ستانده نمی شده و مربوط به حوزه غیرمولد است، دریافت کند. ...
نکاتی که در خصوص شیوه محاسبه مالیات در رویه وارداتی واردات در برابر صادرات خود و قیمت گذاری آیفون های وارداتی و ریپک وجود دارد در حوزه وزارت صمت و سایر دستگاه هایی است که در این حوزه مسئولیت دارند.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۳۸   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سید محمد هادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی در توئیتی ضمن اعلام این موضوع، عنوان کرد: باتوجه به اینکه یکی از چالش های واردات ماشین آلات در کشور کمبود نقدینگی واحد های تولیدی است، این اقدام پس از کاهش نرخ مالیات بر واردات، کاهش هفت درصدی نرخ مالیات تولیدکنندگان ...
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۳۹   + ۳۲ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ از این پس واحدهای تولیدی می توانند برای واردات تجهیزات و ماشین آلات تولیدی، حقوق گمرکی را با چک و تضامین پرداخت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
سبحانیان: از این پس واحد های تولیدی می توانند برای واردات تجهیزات و ماشین آلات تولیدی، حقوق گمرکی را با چک و تضامین پرداخت کنند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۱:۲۷   + ۶۸ سایت دیگر  
پس از این موضوع اعلام شد برخی از مالیات های تشخیصی اینفلوئنسرها مربوط به پیش از شناسایی درآمدهای این افراد بوده و سازمان مالیاتی در حال صدور برگه متمم است و پیش بینی می شود که مالیات تشخیصی این افراد حدود 500 میلیارد تومان و بیشتر خواهد بود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
[ شهروند] سامانه مؤدیان که چندین سال بلاتکلیف مانده بود، در دولت سیزدهم کلید خورد و راه اندازی شد. در همین راستا، اجرای تدریجی فراخوان های چندمرحله ای مؤدیان، لزوم صدور صورت حساب الکترونیکی و ارسال آن به سامانه مؤدیان در دستور کار سازمان مالیاتی قرار گرفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۹:۵۸    
رئیس سازمان مالیاتی کشور در همدان گفت: مالیات های جمع آوری شده در هر استان برای حمایت از بخش تولید در همان استان هزینه می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۰:۲۰    
همدان-خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی به همراه رئیس سازمان مالیاتی کشور، استاندار همدان، نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین با آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان دیدار کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
کمیسیون شورای عالی هماهنگی سران قوا با بررسی پیشنهاد تصویب احکام مالی و چالش های سازمان مالیاتی در زمینه معوقات، مقرر کرد کمیته ای ویژه لیست معوقات مالیاتی را برای ارائه به مراجع نظارتی تهیه کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
جرقه های دریافت مالیات خودروهای میلیاردی و املاک لوکس چند سالی می شود که در قانون بودجه کل کشور زده شده است. سازمان مالیاتی در پی مالیات ستانی از ثروتمندان و کاهش بار مالیاتی بر دوش اقشار ضعیف و متوسط جامعه است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۳۶   + ۳۸ سایت دیگر  
سازمان مالیاتی اعلام کرد: درآمد های مالیاتی 5 ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل با 52 درصد افزایشر روبه رو بوده است.
طلا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: با مصوب شدن قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از مرداد ماه 1401 تمام دستگاه های کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل شدند.
معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: جداسازی حساب های تجاری از غیرتجاری انجام گرفت و تمام بانک ها در این زمینه فعال شده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان مالیاتی گفت: طبق مصوبه اخیر مجلس، اشخاص حقیقی تا اول مهر و اشخاص حقوقی تا اول دی فرصت دارند تکالیف خود را در سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی انجام دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۱۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه چرا شرکتی که ده ها هزار میلیارد تومان گردش مالی و هزاران میلیارد تومان سود دارد باید معاف شود، گفت: دولت در لایحه برنامه هفتم توسعه معافیت های مالیاتی شرکت های بزرگ را حذف کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: 40 شرکت بزرگ از معافیت های مالیاتی استفاده می کنند در صورتی که این دور از عدالت است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۶:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
در راستای رویکرد تعاملی و تعامل نزدیک با اتحادیه و اصناف با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی، میز خدمت مالیاتی برای کسبه و تجار صنف نوشت افزار با حضور سه هزار عضو در مسجد امام(ره) بازار تهران برگزار شد.
سلام نو / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۱:۱۷   + ۲۷ سایت دیگر  
اداره کل بازرسی سازمان امور مالیاتی کشور به ماجرای درآمد 127 میلیارد تومانی یک دلال فوتبال ایران ورود کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۵:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: در سال 1401 تعداد 252 هزار خودروی لوکس را شناسایی کردیم که مبلغ مالیات این خودروها 2300 میلیارد تومان بود و امسال نیز 170 هزار خودرو شناسایی و 3000 میلیارد تومان مالیات برای این تعداد تعیین شد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان مالیاتی گفت: تاکنون برای 500 نفر از سلبریتی ها و اینفلوئنسرها پرونده تشکیل شده است و حدود 30 میلیارد تومان مالیات گرفته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۹:۴۷   + ۱۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان مالیاتی گفت: بانک هایی که در پرداخت تسهیلات کم کاری کرده اند مشمول مالیات می شوند که در این رابطه 60 هزار میلیارد تومان از بانکها مطالبه شده است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۲:۵۱   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مالیاتی با اشاره به هوشمند سازی روند مالیات ستانی در کشور، قصد و نیت سازمان مالیاتی را اخذ مالیات از دانه درشت ها و شرکت هایی که سود های چند هزار میلیاردی می کنند عنوان کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان مالیاتی با هوشمندسازی و ایجاد سامانه های مختلف و رصد تراکنش های بانکی مشکوک به تجارت، راه فرارهای مالیاتی را بسته است در همین راستا مودیان جدید شناسایی شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان مالیاتی گفت: لایحه مالیات بر مجموع درآمد تدوین شده که امیدواریم هرچه سریع تر نهایی شود و به صحن مجلس برود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مالیاتی گفت: لایحه مالیات بر مجموع درآمد تدوین شده که امیدواریم هرچه سریع تر نهایی شود و به صحن مجلس برود. هدف ما از این لایحه این است که بار مالیاتی را از تولید به سمت اشخاص ببریم
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۱:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
شخصی با تراکنش 9 هزار میلیاردی در بازار طلا، بدون پرونده مالیاتی شناسایی شد.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اظهارات رئیس سازمان مالیاتی نشان می دهد شرکت های بزرگ کشور سال گذشته 115 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی داشته اند؛ با این حال ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: معتقدیم که باید از دانه درشت ها مالیات بیشتری بگیریم. به موجب قانون در سال 1401 بالغ بر 115 هزار میلیارد تومان به شرکت های بزرگ معافیت داده شده؛ چرا باید اینکار را بکنیم؟ چرا باید شرکتی که هزاران میلیارد تومان سود دارد از مالیات معاف شود؟
موج   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۶:۴۸   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مالیاتی از شناسایی فرار مالیاتی با فاکتورسازی 15 هزار میلیارد تومانی دو شرکت همدان و یزد خبر داد.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران در این نشست، اظهار داشت: در حال حاضر مبنای کار در گمرک بر اساس حسن تفاهم و همکاری حداکثری با سازمان های همجوار بنا شده است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۰:۳۶    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ویژگی های یک سازمان مالیاتی خوب این است که ممیزمحور نباشد، گفت: نظام مالیاتی سالم باید شفاف، عادلانه و ارتباط با عملکرد داشته باشد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۷:۲۱   + ۴۵ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی کشور در نامه ای خطاب به مهدی تاج - رئیس فدراسیون فوتبال - خواستار افشای اطلاعات هویتی دلال 127 میلیارد تومانی فوتبال شد.