شنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۱۳:۱۵May 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارز آزاد»

آهن نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
الزام تولیدکنندگان محصولات نوردی به عرضه ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما در حالی که مواد اولیه را به نرخ ارز آزاد خریداری می کنند، در واقع تنبیه صادرکننده به نفع واردات کننده است و قطعاً بزودی شاهد کاهش آمار صادرات مقاطع فولادی و درآمد ارزی حاصل از آن خواهیم بود.
استاد متفاوت اقتصاد ایده های خاص خود را دارد. او معتقد است افزایش قیمت دلار به خاطر نرخ تورم 40 درصدی نیست بلکه به عکس افزایش نرخ تورم به دلیل نرخ دلار است. پس اگر بتوان دلار را تک نرخی کرد و بازار ارز آزاد را برچید تورم هم کاهش می یابد ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۱    
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز جمعه 1403/2/21,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز یکشنبه 1403/2/16,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی: سیاست ارزی دولت که به درستی ارز 4200 تومانی را حذف کرد حالا خود درگیر ارز جدید چندنرخی شده که به واسطه آن ارز 28500 تومانی توسط بانک مرکزی به برخی عرضه می شود ولی قیمت کالاهای اساسی در بازار آزاد با قیمت ارز بازار آزاد خود را مچ کرده است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز شنبه 1403/2/15,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز پنجشنبه 1403/2/13,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
فرارو - سهمیه ارز مسافران حج 1403 تفاوتی با پارسال ندارد و میزان یورویی که به زائران خانه خدا اختصاص پیدا می کند، معادل ارز تعلق گرفته به مسافران ترکیه و بقیه کشور های خارجی است. سهمیه ارز مسافران حج 1403 دقیقا معادل 500 یورو دولتی یا ارز معادل آن که ریال عربستان باشد، تعیین شده است ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز چهارشنبه 1403/2/12,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
اقتصاد آنلاین / اکونگار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی عمده دلیل نوسانات بازار ارز را اشتباهات بانک مرکزی دانست و تاکید کرد: ممکن است بانک مرکزی به بازار آزاد کاری نداشته باشد؛ اما بازار آزاد با بانک مرکزی کار دارد ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز دوشنبه 1403/2/10,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
بورس نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی تهران گفت: بدترین عملکرد ممکن در زمینه نرخ ارز، همین رویکرد فعلی است و بانک مرکزی بدتر از این نمی توانست عمل کند؛ سوال مهم اینجاست که چگونه ضرر و زیان تولید، صادرات و اقتصاد کشور ناشی از فاصله شدید نرخ ارز نیمایی و ارز آزاد را نمی بینید؟
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۹:۰۱    
اقتصاد ایران: رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان این که دولت می خواهد نرخ ارز آزاد را در کانال 50 هزار تومان نگه دارد تاکید کرد دولت توانایی کنترل این نرخ ارز را به شکل کامل دارد.
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش دولت بهار، دکتر مرتضی افقه، استاد دانشگاه و اقتصاد دان در گفتگو با هم میهن گفت: من تصور نمی کنم بانک مرکزی و حتی همین مجلس که حالا منتقد شده است ...
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
‬بازار‭ ‬لوازم‭ ‬خانگی‭ ‬که‭ ‬همچون‭ ‬دیگر‭ ‬کالاها‭ ‬تحث‭ ‬تاثیر‭ ‬نوسانات‭ ‬ارزی‭ ‬با‭ ‬افزایش‭ ‬قیمت ها‭ ‬همراه‭ ‬شد‭ ‬و‭ ‬حتی‭ ‬بعضی‭ ‬از‭ ‬برندهای‭ ‬وارداتی‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬برگزاری‭ ‬اجلاس‭ ‬سران‭ ‬فروش‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬متوقف‭ ‬کردند ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۴۱    
تأمین مواد اولیه وارداتی با ارز آزاد برای تولید فرش دست بافت هزینه های تولید را افزایش داده است. افزایش هزینه های تولید درحالی است که حمایت از کارگاه های تولید فرش دست بافت آن طور که بایدوشاید انجام نمی شود ...
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۱۷    
معاملات در بورس کالا وابسطه به نرخ ارز آزاد و قیمت های جهانی محصولات است، در حال حاضر بازار در شوک اتفاقات اخیر و افزایش نرخ ارز قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۳:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به نقش کانال های تلگرامی در تعیین قیمت اقلام وارداتی گفت: شاید نوسانات بازار ارز آزاد در فعالیت های سفته بازانه مؤثر باشد؛ اما برای کالای وارداتی تاثیر ندارد.
می متالز - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: مسوولانی که می گویند؛ قیمت ارز در کف بازار را به رسمیت نمی شناسند بهتر است چرخی در بازار بزنند تا ببیند این تلاطم چگونه قیمت تمامی کالا ها را تحت شعاع قرار داده است و مردم در چه شرایطی قرار دارند! ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۱:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
سیاست تامین ارز موردنیاز کشور با نرخی پایین تر از بازار غیررسمی تقریبا در تمام دولت ها، ازجمله زمان ریاست آقای همتی بر بانک مرکزی نیز اجرا شده است. اگر بانک مرکزی برای واردات کالاهای اساسی دلار 28500 تومانی و برای واردات سایر کالاها دلار 40 هزار تومانی را پرداخت نکند، تورم بالاتری خواهیم داشت ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۶:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
حمید کاشانی در گفت وگو با ایران اکونومیست، در پاسخ به این سوال که چرا کالاهایی که ارز دولتی می گیرند، گران می شوند؟ گفت: قیمت کالاهایی که تماما مشمول ارز دولتی می شوند نباید تغییر کنند ...
آرتان پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس ارشد بازارهای جهانی گفت: فاصله نرخ نیمایی با ارز آزاد باید حداکثر 5 تا 10 درصد باشد و بیش از این افزایش پیدا نکند؛ در غیر این صورت به احتمال زیاد، تمام صادرات متوقف خواهد شد.
افق تهران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس صنعت فولاد بیان کرد: بازرگانان با پرداخت هزینه محصولات مورد نیاز فولادسازان را وارد می کنند و قیمت نهایی برای تولیدکننده بسیار گران تمام می شود.
ایران جیب   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۸:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
در هفته های اخیر، برخی از مقامات دولتی عنوان کرده اند که دلار بازار آزاد را به رسمیت نمی شناسند اما آیا به راحتی می توان وزن دلار بازار ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر کالای اساسی با ارز بیش از 60 هزار تومانی به دست مردم می رسد،گفت: رییس کل بانک مرکزی مسوول مدیریت ارزی کشور است.
آهن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد اقتصاد گفت: اینکه شرکت های بالادستی فولاد، سیمان و پتروشیمی و پالایشگاه های بزرگ محصولاتی که با ارز دولتی و مواد اولیه ارزان تهیه کردند را در بسیاری از موارد با قیمت نرخ ارز آزاد می فروشند، این سرآغاز رانتی است که بخش نامولد اقتصاد از آن سود می برد.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۲:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: تک نرخی شدن ارز باعث می شود که فساد از بین برود و بازار به ثبات برسد. از آن طرف هم دولت می تواند برای حمایت از مصرف کننده یارانه ای را به حساب مردم واریز کند تا آنها کالای اساسی خریداری کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۴:۲۰   + ۴۷ سایت دیگر  
علم الهدی تاکید کرد: آن آقای دلال با آن آقای بی انصافی که برای سرکوبی تولید کشور، محصول خود را براساس افزایش حبابی نرخ ارز گران می کنند، این ها همان کسانی هستند که با وجود ثبات در نرخ ارز دولتی، می خواهند بازار را براساس نرخ آزاد ارز تنظیم کنند ...
نصر نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۹:۰۲   + ۴۲ سایت دیگر  
نصر: رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: با ورود وزارت جهاد کشاورزی، شایعات افزایش نرخ کالاهای اساسی پایان یافت، بنابراین افزایش قیمتی در کالاهای اساسی و مواد غذایی نخواهیم داشت.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
فرزین، رئیس کل بانک مرکزی به افزایش نرخ ارز در بازار آزاد واکنش نشان داد و گفت با این نرخ، کالایی به کشور وارد نمی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:مسئولین باید بدانند قیمت ارز غیر واقعی که از آن یاد می کنند، تبدیل به افزایش واقعی تورم و گرانی در زندگی مردم شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۲:۴۶   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی تمامی واردات قانونی به کشور و نیازهای خدماتی مردم را با نرخ های ارز 28500 تومان برای کالاهای اساسی و حدود 40هزار تومان برای سایر کالاها و خدمات تامین می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- درحالی که دولت سیزدهم برای واردات حبوبات ارز 28 هزارو 500 تومانی تخصیص می دهد اما وضعیت بازار نشان می دهد که برخی واردکنندگان و توزیع کنندگان در حال عرضه حبوبات با نرخ ارز آزاد هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
قیمت ارز به بالای 63 هزار تومان رسیده است. با توجه به اینکه اختلاف آن با قیمت ارز آزاد افزایش پیدا کرده بانک مرکزی مجبور به پذیرش رشد قیمت دلار نیمایی می شود و این زمینه ساز موج جدید رشد بورس است.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ساعت 24 - امین مقدم، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، با انتقاد از آنچه تخصیص ارز دولتی به مناطق آزاد می خواند عنوان کرد که به واردات پارچه در مناطق آزاد ارز دولتی پرداخت می شود و این پارچه ها با نرخ ارز آزاد در داخل به فروش می رسد، تفاوتی که باعث شده است صرافان هم به واردات پارچه روی بیاورند. ...
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۳:۲۱    
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز سه شنبه 1403/1/14,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۵:۲۷    
آغاز روند صعودی بورس در نوروز 1403 تحت تاثیر افزایش قیمت ارز آزاد و همچنین سیگنال واگذاری دارایی های دولتی در سال جاری به بازار سهام منجر به افزایش ارزش و حجم معاملات بورس شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۲۰:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اقدامات بانک مرکزی باعث شد بازار ارز در سال 1402 نسبت به 1401 ثبات بیشتری را تجربه کند. رشد تنها 20 درصدی نرخ ارز آزاد در طول سال 1402 و در شرایط تورم 40 درصدی، نشان می دهد بازار ارز در سال گذشته از ثبات نسبی برخوردار بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۰:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان این که دولت می خواهد نرخ ارز آزاد را در کانال 50 هزار تومان نگه دارد تاکید کرد دولت توانایی کنترل این نرخ ارز را به شکل کامل دارد.
اقتصاد آنلاین / تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
از آنجا که ارز مسافرتی ارزان تر از ارز آزاد است، مسافران سفرهای خارجی می توانند در سال، یک مرتبه ارز مسافرتی را با داشتن شرایط زیر دریافت کنند.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۰۸:۱۲    
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز پنجشنبه 1402/12/24,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را از وب سایت ما مشاهده کنید.
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۹    
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز سه شنبه 1402/12/22،اعلام شد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۸:۴۷    
قیمت طلا,سکه,دلار و ارز آزاد در بازار امروز سه شنبه 1402/12/22,نرخ های اتحادیه طلا و جواهر تهران و صرافی ملی را در سایت ما مشاهده کنید.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۷:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در روز های اخیر صحبت های زیادی عنوان شده مبنی بر اینکه چرا سیاستگذار در برخی مواقع از ارز آزاد استفاده می کند و در برخی مواقع دلار ترجیحی را به رسمیت می شناسد ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۲۱:۰۱    
بررسی ها از میدان فردوسی به عنوان مرکز مبادلات ارز آزاد در پایتخت نشان می دهد که فروشنده ها در این بازار کمیاب شده اند. تقریباً همه خریدار شده اند و فروشنده ها در بازار حاضر نیستند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۹:۵۴    
در حال حاضر، نرخ ارز نیمایی حدود 40 هزار تومان و نرخ ارز آزاد 61 هزار تومان است. این اختلاف 60 درصدی، انگیزه صادرات را به شدت کاهش داده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور گفت: سازوکاری برای ثبت و پذیرش هزینه های دموراژ با ارز آزاد در سازمان امور مالیاتی وجود ندارد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
بررسی ها از میدان فردوسی به عنوان مرکز مبادلات ارز آزاد در پایتخت، حاکی از کمیاب شدن فروشنده است. همه خریدار شده اند و فروشنده در بازار نیست. بسیاری از فعالان این بازار معتقدند ارزپاشی و خبردرمانی، چاره تقاضای پایانی سال نیست و بازار ارز همانند سال های گذشته از الگوی افزایشی، پیروی می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۸   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت با بیان اینکه برخی کالاها در ایران بالاتر از نرخ جهانی فروخته می شوند، گفت: برخی تولیدکنندگان ارز دولتی میگیرند اما کالا را با نرخ ارز آزاد میفروشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات و ملزومات پزشکی می گوید: وزارت بهداشت در تلاش است تا دیگر ارز 4200 تومانی به تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات پزشکی تخصیص داده نشود، چرا که با ارز آزاد اساسا عدالت در درمان هم بهتر برقرار می شود.