دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۲۱:۱۷Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارز نیمایی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ ارز نیمایی کمی بالاتر از نرخ بازار است که با توجه به تاخیری که در معاملات این سامانه وجود دارد، این نرخ هم با کمی تاخیر متعادل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ ارز نیمایی کمی بالاتر از نرخ بازار است که با توجه به تاخیری که در معاملات این سامانه وجود دارد، این نرخ هم با کمی تاخیر متعادل می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
قیمت فروش دلار نیمایی با کاهش 1.167 تومانی به نرخ 23.817 تومان معامله شد. همچنین میانگین ماهانه دلار نیمایی برای محاسبه قیمت های پایه محصولات پتروشیمی نیز به 253.438 ریال رسید.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن تولیدکنندگان بذر: واردات بذر سبزی و صیفی با ارز نیمایی قیمت آن ها را افزایش می دهد.
موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران (آیتک) یک دوره آموزشی با عنوان دوره جامع ثبت سفارش واردات کالا از طریق سامانه NTSW، خرید و فروش ارز نیمایی و اظهار از راه دور در گمرک (EPL) در فروردین 1400 برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
اظهارات امروز رئیس جمهور نشان می دهد دولت اعتقاد دارد قیمت ارز در سال آینده حداکثر 15 هزار تومان خواهد بود و این در حالی است که دولت لایحه بودجه 1400 را بر مبنای نرخ ارز نیمایی 18850 تومانی تنظیم کرده است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۶    
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: ▫️وقتی قیمت ارز را بالا می برند قطعا تاثیرش را بر کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم مشاهده می کنیم. ▫️ اگر قیمت ارز نیمایی 4 هزار و 200 عنوان شده قطعا کار کارشناسی بر روی آن صورت گرفته و قصد این است که فشار بیشتری بر روی مردم وارد نشود. ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۶:۱۶    
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سؤال اصلی من این است که ارز 4200 تومانی چه گلی بر سر اقتصاد زد که قرار است ارز نیمایی بزند؟ چرا اجازه نمی دهید که مکانیزم عرضه و تقاضا قیمت ارز را مشخص کند.
الف   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۵:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی با تأکید براینکه رانت 12 هزار میلیاردی در فولاد ایجاد شد، گفت: چه گلی با ارز 4200 تومانی به سرمان زدیم که حال با ارز نیمایی بزنیم؟ چرا اجازه نمی دهیم عرضه و تقاضا نرخ ارز را مشخص کند؟
محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه گلوگاه اصلی کشور در بخش صادرات، بانک مرکزی است، گفت: تعیین تکلیف تعهدات ارزی با روش منطقی همزمان با تسهیل امور منطبق برواقعیات اقتصادی باید انجام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق تعاون ایران گفت: تغییر پایه محاسباتی کالاهای وارداتی از ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی، افزایش نرخی حداقل 5 برابر است که فعالان اقتصادی را دچار مشکل می کند و در بازار نوسان ایجاد خواهد کرد.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۹:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اصلاحات بودجه سال 1400 در کمیسیون تلفیق فشار را بر روی مردم زیاد می کند. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره اصلاح لایحه بودجه سال 1400 در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و انتقادات به این اصلاحات ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت:اصلاح ارزی در بودجه سال آینده، باعث می شود نرخ ارز نیمایی و نرخ بازار آزاد به تدریج به هم نزدیک شود و به بانک مرکزی برای تک نرخی شدن نرخ ارز کمک کند.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۹   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان افزود: در حال حاضر و به دلیل قیمت بالای کره وارداتی با ارز نیمایی و یا آزاد ، بخش قابل توجهی از کره تولیدی کارخانجات از محل تولیدات داخلی تامین می شود. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۲:۳۰    
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات گفت: بخشنامه افزایش قیمت خودرو و مصوبه کمیسیون تلفیق در محاسبه حقوق و عوارض گمرکی با ارز نیمایی نشان داد شرایط فعلی باید حفظ شود چه با تحریم خارجی چه با تحریم داخلی!
598   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۳:۱۴    
ارز دولتی کالاهایی مثل چای، شکر، برنج، حبوبات، لاستیک و... را از 4200 به ارز نیمایی طوری تغییر دادیم که بسیاری از مردم نفهمیدند!!
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهوری با بیان اینکه ارز دولتی کالاهایی مثل چای، شکر، برنج، حبوبات، لاستیک و... را از 4200 به ارز نیمایی طوری تغییر دادیم که بسیاری از مردم نفهمیدند، گفت: با وجود اینکه (در سال 97) در جنگ و محاصره شدید بین المللی بودیم ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۳۹   + ۳۶ سایت دیگر  
کریمی گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی قرار بود، لاستیک هایی که پیش از این وارد شده با همین ارز ترخیص شوند اما این اتفاق رخ نداد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: در حال حاضر چاپ یک کتاب با 500 صفحه با 3 هزار نسخه برای ناشران بین 50 تا 60 میلیون تومان هزینه دارد در حالی که قبل از افزایش قیمت های ارز، هزینه آن حدود 8 میلیون تومان بود.
سازمان غذا و دارو در این جوابیه تاکید کرد: اولویت ارزی تامین دستگاه های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی از همان ابتدای دو نرخی شدن ارز و اعلام نرخ رسمی، با مصوبه کمیته تخصیص ارز نیمایی گردیده است و هیچگاه توسط اداره کل مربوطه جهت واردات دستگاه های مذکور سیاست گذاری با نرخ ارز رسمی (4200) انجام نشده است.
داریوش باقرجوان با بیان لاستیک ارز دولتی سامانه راهداری در حال اتمام است، گفت:از سه ماه آینده لاستیک تولید داخل و وارداتی با ارز نیما توزیع می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تلفیق در حالی که درباره مصوبه تازه مجلس برای محاسبه حقوق گمرکی واردات با ارز نیمایی توضیح می داد رسما اعلام کرد که سال آینده دیگر خبری از ارز 4200 تومانی نخواهد بود.
شادا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از روز گذشته وارد بررسی جزئیات این لایحه شد و یکی از تصمیمات مهم این کمیسیون جایگزین شدن ارز نیمایی با ارز دولتی (4200 تومانی) بود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، ذبیح الله اعظمی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه ذرت، کنجاله و سویا همیشه شامل ارز ترجیحی یا همان ارز 4200 تومانی می شده است، گفت: اگر هم این مقدار ذرت با ارز 4200 تومانی یا ارز نیمایی وارد کشور شده باشد ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۱۸   + ۴۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از کاهش تعرفه واردات کالا ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: حقوق ورودی همه کالا ها برای سال آینده با نرخ ارز 17 هزار و 500 تومان محاسبه خواهد شد. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۲۳:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 اظهار داشت: همچنین براساس مصوبه کمیسیون نرخ ارز واردات کالا در گمرک براساس ارز نیمایی خواهد بود و البته ما به دنبال آن هستیم تا تعرفه واردات کالا را در ادامه بررسی های بودجه سال آینده کاهش دهیم.
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۸:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا)-سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از کاهش نرخ تعرفه ورودی کالاها در سال آینده در راستای تعدیل قیمت کالاهای اساسی خبرداد. به گزارش ایرنا، رحیم زارع درباره نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق بودجه گفت: دولت نرخ ارز حقوق ورودی گمرک را در لایحه بودجه سال آینده ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۸:۲۳   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: دولت نرخ ارز حقوق ورودی گمرک را در لایحه بودجه سال آینده، 4,200 تومان محاسبه کرده بود که امروز طبق مصوبه کمیسیون این عدد تغییر و مبنای نرخ ارز نیمایی تعیین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق نرخ واردات در گمرک بر اساس ارز نیمایی محاسبه خواهد شد؛ این مصوبه برای اجرایی شدن نیازمند تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- رییس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین ارز نیمایی یکی از موارد و دستورکارهای نمایندگان در مجلس یازدهم است و در تلاش هستیم هر چه زودتر مشکل تامین این ارز در استان و کشور برطرف شود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر قاسم علی حسنی دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در برنامه صبح و گفتگو درباره کمبود روغن جامد گفت: با توجه به اینکه صفر تا صد فرآیند روغن توسط دولت و با ارز نیمایی انجام می شود لذا بخش خصوصی هیچ نقشی در این رابطه ندارد. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۹:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا : لاستیک هایی که با ارز دولتی 4200 تومانی وارد شده، در سامانه سازمان راهداری و لاستیک هایی که با ارز نیمایی وارد می شود، در سامانه کالا عرضه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۸:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رئیس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، با اشاره به افزایش 6.5 درصدی سهم صادرات محصولات کشاورزی این خطه گفت: در مدت سپری شده از سال جاری 136 میلیون دلار کالاهای کشاورزی از گمرکات استان با احتساب ارز نیمایی صادر شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۷:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دریازدهمین جلسه کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار با عنوان بررسی بودجه سال 1400 استان و آثار احتمالی بر فضای کسب و کار که به صورت وبینار برگزار شد، رئیس این کمیسیون بر ضرورت رفع مشکلات حاصل ازتفاوت نرخ ارز نیمایی و آزاد برای صادرکنندگان تاکید کرد.
قیمت حبوبات طی یکسال اخیر با ثبت رکوردی عجیب به طور میانگین بیش از 177 درصد افزایش یافته این در حالی است که بنا بر اعلام وزارت جهاد کشاورزی تولید این محصولات با رشد همراه بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنایع شوینده می گوید افزایش نرخ ارز نیمایی دلیل افزایش 40 درصدی قیمت این اقلام است. همین طور با توجه به اینکه انواع کف شوی و فرش شوی وارداتی هستند، قیمت این اقلام نیز از نرخ ارز تاثیر مستقیم می گیرند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
بنی طبا در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: قیمت کره داخلی از کره خارجی که با ارز نیمایی و یا آزاد وارد شده است، همچنان ارزان تر بوده و حتی قیمت کره ایران در بازار جهانی، 60 درصد ارزان تر از قیمت های جهانی است؛ اما اینکه گفته می شود کره گران است به قدرت خرید مصرف کننده بازمی گردد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۶:۱۹    
مدیرعامل شرکت فروآلیاژ کرمان گفت: با وجود آنکه ظرفیت کافی برای تولید فرومنگنز و فروسیلیکومنگنز در کشور ایجاد شده است اما همچنان شاهد واردات این دو فروآلیاژ به کشور آن هم با اختصاص ارز نیمایی به واردکنندگان هستیم ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تورج کاک وند، کارشناس امور ارزی درباره وجود ارز چند نرخی در اقتصاد ایران، گفت: تردیدی نیست که چند نرخی شدن ارز به بازار قاچاق رونق می بخشد ...
نبض بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
قیمت پایه =95٪ x قیمت FOB ایران در نشریات اعلام قیمت جهانی به میانگین ماهانه نرخ خرید و فروش ارز نیمایی اعلامی از سوی بانک مرکزی (در سامانه sanarate)
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۴:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد عباس قبادی در نشست کارگروه تنظیم بازار روند تغییر قیمت کالاهای اساسی را با ثبات توصیف کرد و گفت: گزارش بانک مرکزی از وضعیت تخصیص ارز نیمایی نیز حاکی از آن است که سقف تخصیص ارز به کمتر از یک ماه رسیده که تحول خوبی در سیستم بانکی است ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از فلزات آنلاین، ابوالفضل رضایی اظهار داشت: شنیده ها حاکی از آن است که قیمت شمش آلومینیومی عرضه شده در بورس از نرخ های بورس جهانی و بازار آزاد بالاتر است. در یک بازه زمانی نرخ ارز دولتی 4200 تومان اعلام شد و این رقم با ارز نیمایی که در نظر گرفته شده بود، تفاوت داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۱:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش صف تخصیص ارز نیمایی به کمتر از یک ماه گفت: واردات کره از 50 هزار به 5 هزار تن کاهش یافته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در سنوات گذشته 50 هزار تن کره وارد کشور می شد اما خوشبختانه امروز این میزان به 5 هزار تن رسیده است. همچنین در سنوات گذشته 800 میلیون دلار گوشت وارد کشور می شد که این میزان به کمتر از 100 میلیون دلار رسیده است.
خراسان: درخواست صریح وزیر صمت از مجلس برای حذف ارز 4200 تومانی، همزمان با پالس هایی از سوی بهارستان که حکایت از احتمال حذف این ارز جنجالی دارد در شرایطی که تبعات منفی ارز 4200 تومانی ...
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۱:۴۱   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: باید نرخ عوارض خروجی را برای سال 1400کم می کردند. مگر امسال سفر خارجی انجام شد که روی عدد آن، حساب و کتاب کردند و بودجه سال بعد را تخمین زدند!؟
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
افزایش بیش از 117 درصدی نرخ ارز نیمایی از عوامل افزایش هزینه های تولید روغن موتور بنزینی و دیزلی شرکت ها در آبان ماه نسبت به متوسط نرخ های سال گذشته بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۲۲:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: 97 درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و حداکثر حدود 30 درصد ارز 4200 تومانی در حوزه تولید دارو هزینه می شود و بقیه ارز مورد نیاز تولید دارو ارز نیمایی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اخیرا برخی از دلال ها ادعا کرده اند که هر وارد کننده ای به هر میزان ارز نیمایی نیاز داشته باشد، می توانند برایش فراهم کنند.