جمعه ۱۵ اسفندساعت ۲۲:۰۴Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات فرش»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آمارها بیانگر حال ناخوش فرش دستباف در پایتخت فرش ابریشم ایران است و به دلیل کاهش صادرات فرش علاوه بر کاهش تولیدات، ارزآوری حاصل از فرش دستباف که در شرایط تحریم می تواند برای کشور سودمند باشد، از دست می رود.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۵    
رئیس مرکز ملی فرش ایران، از افزایش وزنی صادرات فرش دستباف ایران خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۹   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران از افزایش 16.4 درصدی وزن صادرات فرش دستباف در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- تبریز- سیما نیک رفتار : فرش دستباف تبریز به عنوان یکی از گونه های شناخته شده فرش ایرانی در بازارهای جهانی، این روزها حال و روز خوشی ندارد و آمار تولیدکنندگان آن روزبه روز درحال کاهش است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رقم صادرات فعلی فرش دستباف در مقایسه با ارزش واردات در 10ماهه سال 96 کاهش 83 درصدی و در مقایسه با رقم صادرات 10ماهه سال 97 کاهش 73 درصدی را نشان می دهد.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۲    
شرایط اقتصادی بازار جهانی فرش و وضعیت صادرات فرش ایران در این بازارها امروز در برنامه مجله اقتصادی از کاانال آذری شبکه سحر بررسی می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
براساس آمارهای گمرک ایران، ارزش صادرات فرش دستباف ایران (به جز گلیم) در 10ماهه امسال به 58 میلیون و 745 هزار دلار رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۰۴    
زنجان- جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: ارزش صادرات فرش دستباف استان سالانه 10 میلیون دلار است و زنجان 60 هزار بافنده قالی دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۴۶    
ساری- رافع، رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به افزایش 14 درصدی صادرات فرش در کشور گفت: ثبت برند تجاری فرش دستبافت جزو برنامه ها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
صادرات فرش دستباف ایران با وجود تحریم ها و شیوع کرونا، امسال 14 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران: سال آینده صادرات 150 میلیون دلاری فرش دستباف ایرانی را در برنامه داریم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد : بخش مهمی از تاریخ فرش در ایران شکل گرفته و یکی از برترین برندهای ایران فرش های دستباف است و تا قبل از چنددهه پیش که فرش ماشینی کف خانه های شهروندان را پر کند، مردم عادت داشتند پایشان را روی دستبافته ها بگذارند. فرش، گلیم، گبه و جاجیم عمده فرش های مورد استفاده در شهرها و روستاها بود ...
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر برندسازی و ارتقای وضعیت فروش و صادرات فرش تبریز تاکید کرد و گفت: ضروری است تمامی دستگاه های ذیربط در راستای بهبود وضعیت فعالان این حوزه تلاش کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خراسان جنوبی 95 درصد فرش تولیدی بانوان تحت پوشش این نهاد را صادراتی دانست و گفت: فرش دستباف تولیدی این هنرمندان برای صادرات به تهران ارسال می شود.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۲۲    
رئیس مرکز ملی فرش گفت: با وجود شرایط تحریم و شیوع کرونا، صادرات فرش دستباف نسبت به سال گذشته 14 درصد رشد داشته است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود شرایط تحریم و شیوع کرونا صادرات فرش دستباف نسبت به سال گذشته 14 درصد رشد داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: بازار صادرات فرش دستبافت استان محدود شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کارآفرین در شیراز با بیان اینکه شیوع کرونا، بسته شدن مرزها به دلیل شیوع این بیماری و تحریم ها منجر به کاهش صادرات فرش ماشینی از یک سو و افزایش هزینه های تولید از سوی دیگر شده است، گفت: مسائل مختلف موجب افزایش چند برابری قیمت فرش ماشینی طی یک سال اخیر شده است.
برترین ها / اکو فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: فرش دستباف چالش تر، یکی از مهم ترین صنایع دستی استان چهارمحال و بختیاری محسوب می شود که از شهرتی جهانی برخوردار است و همه ساله بخش قابل توجهی از سهم صادرات فرش کشور را به خود تخصیص می دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
صادرات فرش دستباف ایران در یک سال اخیر به پایین ترین سطح خود رسیده است؛ زنگ خطری حیاتی برای یکی از مهم ترین بازوهای اقتصاد بدون نفت ایران در حوزه صنایع دستی که به سمت افول می رود.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۰:۲۲    
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: صادرات فرش دستباف در جهان حال خوشی ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۳    
گروه استان ها - استاندار اردبیل گفت: در راستای حل مشکلات صادرات فرش رایزنی هایی برای فعال کردن پایانه صادرات فرش در گمرک اردبیل و بیله سوار انجام یافته و امیدواریم با تحقق این مهم شاهد راه اندازی این سامانه باشیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۵    
اردبیل - رافع، رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: رکود تجارت فرش یک مقوله جهانی و بین المللی است و در سال های اخیر در صادرات فرش مشکلاتی جدی به وجود آمده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - استاندار اردبیل گفت: رایزنی ها برای فعال کردن پایانه صادرات فرش در گمرگ اردبیل و بیله سوار در حال انجام است تا شاهد راه اندازی این سامانه باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از افزایش 14 درصدی صادرات فرش دستباف کشور خبر داد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران در سفری به شهرستان نیر در استان اردبیل در خصوص رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف با فرماندار این شهرستان دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
اردبیل - رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: به رغم کرونا و تشدید تحریم ها، صادرات فرش کشور در سالجاری 14 درصد رشد یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۰۹    
گروه استان ها - رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی از افت شدید صادرات فرش تبریز و سقوط از رتبه اول صادراتی استان به رتبه های دو رقمس خبر داد و گفت: کوچ قالیبافان استان به تهدید جدی برای این صنعت تبدیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: عدم صادرات فرش دستباف کردستان به خارج از کشور یکی از حلقه های مفقوده این صنعت است که همین امر باعث شده این صنعت آنگونه که باید ارزش افزوده ایجاد نکند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- ارزش صادرات فرش دستباف استان اصفهان از ابتدای امسال تا پایان دی به 2 میلیون و 540 هزار و 85 دلار رسید که با وجود تشدید تحریم ها و شیوع کرونا رشد 106 درصدی در همسنجی با پارسال را نشان می دهد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: متاسفانه صادرات فرش ما زیر پنج درصد بوده و این جایگاه مناسب فرش استان نیست.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
این شب ها مجموعه تلویزیونی باخانمان به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه کنندگی زینب تقوایی، به عنوان سریال شبانگاهی شبکه سه سیما روی آنتن است. حسام محمودی، بازیگر نقش اصلی این مجموعه تلویزیونی یعنی مسعود خاکپور است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۹:۳۶    
با قابلیت هایی که قالی های آذربایجان به ویژه تبریز دارد همواره عطش خرید آن در بازارهای داخلی و خارجی مشهود است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۷:۰۰    
اصفهان - استان اصفهان قطب صادرات فرش ماشینی در کشور است و بازار این نوع فرش به اندازه ای رونق یافته بود که حتی برخی از آن برای تزیین دیوار منازل استفاده می کنند اما این روزها مشکلات زیادی بر سر راه تولیدکنندگان این حرفه وجود دارد که بر سر این صنعت سنگینی می کند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: در سال 99 صادرات فرش ایران رشد 16.4 درصدی از نظر وزنی را به ثبت رسانده است
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۵    
قم- تعدادی از فعالان اقتصادی قم در دیدار با وزیر صمت از مشکلات صادرات، تأمین مواد اولیه و همچنین چالش صادرات فرش دستبافت و حضور در بازارهای جهانی گلایه کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
قم-ایرنا- در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی قم، تولیدکنندگان و بازرگانان قمی نظرات و دیدگاه های خود را نسبت به مشکلات تامین مواد اولیه و صادرات فرش دستباف، فرسودگی ماشین آلات خط تولید، حضور پررنگ رقبا در بازارهای بین المللی و غیره را مطرح کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۷:۴۶    
صادرات فرش های دستی از روستای مرندیز بجستان، نام این روستا در کشورهای حوزه خلیج فارس ، شهرت جهانی پیدا کرده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آمار ها نشان می دهد طی 20 سال گذشته صادرات فرش دستبافت ایرانی بیش از 97 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش از تولید فرش دستباف منطبق با سلایق کشورهای منطقه خبر داد. *** تولید فرش دستباف منطبق با فرهنگ کشورها به گزارش خبرگزاری صنایع ، فرحناز رافع پیرامون تولید و صادرات فرش های ایرانی، اظهار داشت: ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس سابق اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف از تغییر شناسنامه فرش ایرانی در ترکیه و امارات عربی خبر می دهد و می گوید: عملا صادرات فرش ایرانی به آمریکا صفر است اما امارات متحده عربی، ترکیه و پاکستان با تغییرِ مدارکِ (گواهیِ مبدا فرشِ ایران) را به آمریکا صادر می کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۴:۱۰    
رئیس اتاق بازرگانی کاشان گفت: تا سال گذشته فرش ماشینی کالای اول صادراتی منطقه کاشان بود که متاسفانه با اعمال برخی از تصمیمات نامناسب بانک مرکزی شاهد کاهش 10 درصدی صادرات فرش ماشینی منطقه کاشان بوده ایم.
موج رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره فرش سازمان صمت استان زنجان با اشاره به کاهش تولید و صادرات فرش از استان زنجان گفت: در حال حاضر شاهد رکود بالا در بازار فرش هستیم و سرمایه تاجران فرش نیز آب رفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
با حضور معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری ساز و کارهای حفظ بازار فرش دستباف ایرانی از منظر حقوق مالکیت فکری مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران یکی از مشکلات اساسی در صادرات فرش دستباف را موضوع رفع تعهد ارزی عنوان کرد و گفت: ما به دنبال این هستیم که مهلت رفع تعهد ارزی را از یک سال به سه تا پنج سال افزایش دهیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- بی رونقی صادرات فرش و افزایش هزینه های مواد اولیه در چهارمحال و بختیاری موجب شده تا دلالان با قیمت های پایین فرش های دستباف را خریداری کنند و بافندگان سودی کسب نکنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۸:۳۶    
گروه استان ها - مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی از ایجاد 6500 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان در سال جاری خبر داد، گفت: زمینه فروش و صادرات فرش دستباف مددجویان کمیته امداد اهر فراهم است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۸:۱۱    
کاشان - تقی زاده، کارشناس صنعت فرش ماشینی کاشان گفت: صادرات فرش ماشینی منطقه کاشان نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، در شرایطی که رونق تولید و جهش تولید مبنای فعالیت های تولیدی و تجاری شده است، یکی از شاخص ترین تولیدات ملی با کاهش صادرات مواجه شده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۰    
کاشان - رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران گفت: فشارهای نامتعارف بانک مرکزی درباره اعمال محدودیت برگشت ارز، باعث باز شدن پای دلالان در امر صادرات فرش ماشینی شده است.