یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۷:۴۸Oct 2020 25

جدیدترین‌های «صادرات فرش»

دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ریاحی گفت: فرش یکی از کالاهایی که صادرات آن از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است چراکه مواد اولیه فرش ما کاملاً داخلی است و درنتیجه صادر کردن آن ارزش افزوده بالایی را به همراه دارد.
سیدرضی حاجی آقامیری، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر ضرورت بهبود روابط بین المللی برای توسعه صادرات می گوید فرش دستباف ایرانی که در دهه 60 سالانه یک میلیارد و 700 میلیون دلار صادرات داشت اکنون به صادرات 60 میلیون دلاری نزول کرده است که در قیاس با گذشته تقریباً هیچ است.
مازند اصناف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گفته فعالان صنعت فرش، کارشکنی های داخلی، صادرات فرش در سال جاری را به یک بیست و پنجم سال 73 رسانده است. کالایی که اغلب به صورت امانی به فروش می رسد و از انبارهای ایران به انبارهای آن سوی مرزها هدایت می شود تا به مرور زمان خریدار مناسبی برای آن پیدا شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- درحالی دنیا جهان فرش دستباف را با برند ایران می شناخت که امسال برای اولین بار در 50 سال اخیر ایران مقام سوم را در صادرات فرش دستباف به دست آورد و جا دارد متولیان دست از مدیریت فشل و ناکارآمد برداشته و برای رونق صادرات بیشتر تلاش کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه استان ها-رئیس مرکز ملی فرش ایران از صدور شناسنامه برای فرش دستبافت خبرداد و گفت: برای پیشگیری از هرگونه تقلب در تولید و صادرات فرش دستبافت صدور شناسنامه فرش دستبافت به ویژه برای قرش ابریشم قم در حال پیگیری است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۰    
تولیدوصادرات فرش دستباف ایرانی همواره یکی ازمزیت ها و فرصت های ایران بوده، اما این فرصت در سال های اخیر به خطر افتاده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تولیدوصادرات فرش دستباف ایرانی همواره یکی ازمزیت ها و فرصت های ایران بوده اما این فرصت در سالهای اخیر به خطر افتاده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۰۰    
کارگر؛ رئیس انجمن علمی فرش ایران می گوید: تحریم تنها عامل سقوط صادرات فرش دست باف ایران نیست اما این مولفه تبدیل به بهانه ای در دست مسئولان برای جبران کم کاری هایشان شده است؛ البته کرونا نیز به کمک آمده تا کاهش صادرات فرش دست باف آسانتر توجیه شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۸:۱۱    
هفته ای که گذشت با اخبار و رویدادهای مهم اقتصادی همراه بود. از جمله مهمترین آنها می توان به افزایش قیمت سیمان، تامین زمین مورد نیاز برای ساخت 58 هزار واحد مسکن ملی، تولید 10 تن خاویار در سال 98، کاهش 71 درصدی صادرات فرش دستباف از ایران و از سرگیری پروازهای ترکیه اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۳    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان از برگزاری نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی زنجان در محل پایانه صادرات فرش زنجان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۸    
ایسنا/زنجان اولین پایانه صادراتی فرش کشور در استان زنجان می تواند با تکیه بر ایده جوانان و پتانسیل های استان به سکوی جهش صادرات فرش دستباف تبدیل شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۲۰    
ندا علیزاده : فرش ماشینی یکی از مهم ترین بخش های صنعت نساجی ایران به شمار می رود. بر اساس آخرین آمار موجود، ایران در جایگاه هفتم دنیا در صادرات فرش ماشینی قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۵۸    
زنجان - ایرنا - رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: برای هر میزان فرش دستبافت تولیدی در کشور بازار فروش وجود دارد و پتانسیل صادرات فرش دستبافت ایران بی نهایت است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۴۴    
زنجان- رافع، رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: مجموع جهانی صادرات فرش دستباف طی سال گذشته 800 میلیون دلار بوده که سهم ایران 73 میلیون دلار بوده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: از سال 73 صادرات فرش دستباف ایران کاهش یافته است و می طلبد برای توسعه صادرات فرش دستباف حمایت لازم از قالی بافان انجام شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۵    
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات گفت: 71 درصد کاهش صادرات فرش دستبافت در سال گذشته از 237 میلیون دلار سال 97 به 69 میلیون دلار رسید تا جایگاه صادرات این صنعت را متزلزل کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف رفع مصوبه پیمان ارزی در خصوص صادرات فرش را خواستار شد و گفت: با توجه به بحران کرونا و برگزار نشدن نمایشگاههای فرش و عدم ارتباط با تجار خارجی انتظار می رود حمایت بیشتری از تولید و صادرات فرش صورت گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با افتتاح نخستین پایانه صادراتی ایران در استان، صادرات فرش جهش می یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۵۰    
گروه استان ها - استاندار زنجان از راه اندازی بزرگترین پایانه صادراتی فرش در این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: مشکلات متعددی سبب صادر نشدن فرش دستباف از زنجان شده است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۴    
تهران ( پانا) - سرپرست معاونت بازاریابی شرکت سهامی فرش با بیان اینکه صادرات فرش به دلیل وضعیت کرونا و سایر مشکلات صادراتی کاهش یافته است، می گوید با وجود رکود فروش خارجی در بازار داخل با رونق خرید مواجه هستیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف با اشاره به مشکلات صادرات فرش دستباف ایران گفت: علاوه بر رکود صادراتی، بازار فرش دستباف ایران نیز دچار کسادی شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۸:۱۹    
کشور در این ایام به لحاظ تامین منابع ارزی در یکی از بدترین شرایط سالهای اخیر قرار گرفته به طوریکه به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه قادر به فروش یک قطره نفت هم نیستیم.حال با این شرایط که باید به اقتصاد بدون نفت بیاندیشیم اتکاء به صادرات غیر نفتی بیش از پیش مورد اهمیت قرار می گیرد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۱    
تازه ترین آمارها در حالی از رشد 4 برابری تولید انواع فرش دستباف طی نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد که رکود حرف نخست بازار و صادرات این هنر صنعت ایرانی است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت: به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری نصیر، احسان قمری مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت ...
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعانی های تولیدکنندگان فرش دستباف شهری و عشایری ایران گفت: در کنار تحریم های خارجی قوانین دست و پاگیر داخلی و کرونا تولید فرش دستباف به شدت کاهش یافته است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: با وجود تداوم تحریم ها و تاثیرگذاری ویروس کرونا، اما میزان صادرات صنعت فرش دستباف کاهش نیافته، هرچند برخی قوانین سختگیرانه داخلی، دست و پا گیر است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۵    
سپهرغرب، گروه - آذین رضایی :نایب رئیس اتحادیه صنف فرش همدان با بیان اینکه صادرات فرش ایران یک میلیارد و 300 میلیون دلار کاهش یافته، گفت: صادرات فرش از استان همدان نیز کاهش داشته است. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۰۱    
رکنا: عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران گفت: باید برای رسیدن به توسعه پایدار اقتصادی از ظرفیت صادرات فرش دستباف بهره برد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی فرش ایران از برنامه ریزی برای ایجاد پایانه تخصصی صادراتی و همچنین مرکز ملی فرش در برخی کشورها، برای توسعه صادرات هنر و صنعت فرش دستباف ایرانی خبر داد.
در حالی که ایران در سال 2018 دومین صادرکننده بزرگ فرش دستباف ایران بوده اما با کاهش حدود 200 میلیون دلاری صادرات این کالا در سال 2019 به رتبه سوم صادرات این کالا در جهان تنزل یافت.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۳:۰۸    
گفتارنو/محبوبه فیروزآبادی: خبر توقف صادرات فرش دستباف ایران توسط یک عضو هیات مدیره مجلس باعث شد تا با مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف استان گفت وگو کنم تا از صحت و سقم خبر مطلع شوم. گفت وگو با عطاالله شفیعی پور در مورد فرش به چالش های دیگر هم کشیده شد که می خوانید. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۷:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، فرش دستباف ایران از دیرباز به عنوان یک کالای تولیدی اشتغال زا و صادراتی مطرح بوده و اهمیت آن در اشتغال زایی از آن جهت است که با کمترین هزینه هر فرد علاقمند می تواند حتی در منزل شرایط کار و تولید در این حرفه را برای خود فراهم کند. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - -باورکردنی نیست اما مدیران اقتصاد و فرهنگ ایران بدانند تک آهنگ دینامیت گروه بی تی اس بدل به ثروت 1.4 میلیارد دلاری کره جنوبی شد ه است. این میزان ارز آوری بیشتر از ارزش صادرات فرش و پسته ایران در یک سال است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
فرش ایران و خراسان جنوبی یکی از شناخته ترین برندهای فرش دنیا است که متأسفانه طی سال های اخیر به دلیل بی توجهی دولت، شاهد کاهش صادرات فرش ایران و افزایش مشکلات بافندگان هستیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: بروکراسی و قوانین و مقررات زائد صادرکنندگان را با مسائل و مشکلات متعددی مواجه کرده است.
در حالی که باید به توسعه صادرات فرش دستباف ایران به عنوان یک کالای جایگزین برای کسب درآمدهای نفتی توجه شود اما با کاهش درآمدهای صادراتی این کالا طی سال های اخیر مواجه شده ایم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۵۴    
زنجان- جعفری، مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه استان 63 هزار بافنده قالی باف دارد، گفت: حال صادرات فرش دستباف زنجان خوب نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- رنگ رونا، رئیس انجمن اتحادیه صادر کنندگان زنجان، بر لزوم ثبت نقشه های فرش زنجان تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم در صادرات فرش دستباف بسیار موثر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد دار قالی کافی نیست و باید بازار فروش فرش فراهم شود.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۲:۳۳    
صادرات فرش ایران صفر شد؛ مقصر شمایید به گزارش گلونی دنیا، ایران را با فرش های زیبایش می شناسد و حالا صادرات فرش ایران به صفر رسیده است. اولین چیزی که ایرانی ها پس از وقوع چنین اتفاقات ناراحت کننده ای پی می گیرند، یافتن مقصر است. خب ما هم ایرانی هستیم و باید از این ویژگی خود پیروی کنیم. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: توقف صادرات فرش نمایانگر ناتوانی دولت در حفظ بازار کالاهای سنتی ایرانی است.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
طی دهه 1390 بالاترین میزان صادرات مربوط به سال 1396 است که برجام اجرایی شد و آمریکا سهمی نزدیک 28 درصدی در کل صادرات فرش دستباف ایران در این سال داشت.
در حالی که صادرات فرش دستباف ایرانی در سال 1393 به ارزش 331 میلیون دلار بود اما صادرات این کالا در سال گذشته به 69 میلیون دلار کاهش و در 4 ماهه ابتدای امسال نیز به 15 میلیون دلار رسید.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۲:۰۸    
محمدعلی زرینه کفش، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف، اعلام کرد صادرات فرش دستباف از سال گذشته با مشکلاتی روبرو شده و با بروز کرونا، صادرات فرش به صفر رسیده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص کاهش صادرات فرش ایرانی، کاهش مصرف برق و بررسی بورس طی هفته گذشته در خبرگزاری میزان منتشر شد. تاریخ انتشار: 22:15 - 07 شهریور 1399 - کد خبر: 651092
صادرات فرش دستبافت از سال گذشته با کمبود هایی روبرو بوده و با بروز بیماری کرونا، متاسفانه صادرات فرش به صفر رسیده است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف گفت: برخلاف اعلام گمرک مبنی بر صادرات 82میلیون دلاری فرش دستباف در 4ماهه ابتدای امسال، ارزش صادرات فرش دستباف طی این مدت فقط 15میلیون دلار بوده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک ایران گفت: در چهار ماه نخست سال جاری بیش از 82 میلیون دلار فرش، گلیم و گبه به 57 کشور جهان صادر شده که حدود نیمی از این میزان به سه کشور افغانستان، عراق و پاکستان بوده است.