سه شنبه ۰۴ آبانساعت ۰۶:۳۸Oct 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه صادرات»

رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر فرهاد نوری معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت در برنامه گفتگوی اقتصادی اظهارکرد: واقعیت این است که صادرات نمی تواند خیلی متفاوت و جدا از مباحثی چون تولید و حمل و نقل و بانک و بیمه باشد. ...
رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران می گوید بخش نامه های متناقض و سیاست های اشتباه داخلی، عاملی مهم در پایین نگه داشتن آمار صادراتی ایران در سال های گذشته بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- تصویب منطقه آزاد اینچه برون حدود هفت سال به طول انجامید و فعالان اقتصادی هم اکنون از مسئولان انتظار دارند تا روند ایجاد زیرساخت ها را تسریع کرده و علمیات اجرایی آن زودتر آغاز شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۰:۰۴    
دنیای اقتصاد : با تصمیم وزیر صنعت، معدن و تجارت، صندوق ضمانت صادرات ایران ، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و دفتر مقررات صادرات و واردات به سازمان توسعه تجارت ایران منتقل شدند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها - استاندار بوشهر توسعه صادرات از بنادر استان بوشهر را یکی از سیاست های مهم اقتصادی دانست و گفت: برای رفع مشکلات بازرگانان و فعالان اقتصادی زیرساخت های صادراتی استان بوشهر تقویت می شود.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، جهش و سرعت در صادرات نیازمند رقابت، روابط خوب، حمایت دولتی، توسعه زیرساخت ها و داشتن شبکه تجاری از فعالان بخش خصوصی است. تهران – اقتصادبرتر – 02 آبان 1400 ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
برنامه اقتصاد بدون مرز رادیو گفت وگو با موضوع الگوی نهادی و مدیریت منابع انسانی در دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و با حضور دکتر احسان قمری، مدیرکل توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت به روی آنتن رفت. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بهره گیری مناسب از محیط های نمایشگاهی با هدف اطلاع رسانی و دستیابی به آخرین یافته ها و توسعه کمی و کیفی دانش کشاورزی می تواند نقش بسزایی در توسعه صادرات غیر نفتی داشته باشد.
نمایندگان بخش خصوصی در جلسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران، تصمیم مجلس برای جرم انگاری عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات را تضعیف کننده صادرات دانسته و اعلام کردند که تصویب چنین طرحی امکان صادرات از سوی صادرکنندگان خوشنام را سلب می کند ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران از مشارکت حداکثری صادرکنندگان در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- بنا به گفته کارشناسان امر ، سهم کهگیلویه و بویراحمد از حجم 45 میلیارد دلاری تجارت خارجی کشور در نیمه نخست امسال کمتر از سه میلیون دلار بود، دولت برای افزایش این سهم اندک راهبردهای مختلفی را برای توسعه صادرات در این استان پیش بینی کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: نشست مدیرعامل و معاونان شرکت ایران خودرو با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فولادمبارکه با هدف برنامه ریزی برای انجام اقدامات مشترک میان این دو صنعت بزرگ برگزار شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دکترسیدمهرداد سیادت نسب یکی از مهم ترین برنامه های اعلام شده رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت، توجه به لزوم توسعه صادرات غیرنفتی با تاکید بر نقش آن در اقتصاد، اشتغال ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بوشهر در یادداشتی به مناسبت روز ملی صادرات به تشریح دلایل توفیق نیافتن سیاست ها و برنامه های کشور در راستای توسعه صادرات پرداخت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
شورای فرهنگ عمومی 29 مهر را به عنوان روز ملی صادرات نامگذاری کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: صادرات الزامات خاص خود را دارد و اینطور نیست که بتوان بدون توجه به زیرساخت ها، کیفیت کالاها، مسائل حمل و نقلی، تحریم و بازارهای هدف فقط با ارائه رقم و آمار گفته شود که ما اینقدر صادر خواهیم کرد و به این شکل راه به جایی نمی بریم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۱    
هرورانی با بیان اینکه صادرکنندگان به ثبات نیاز دارند، گفت: باید راهبرد توسعه تجارت داشته باشیم؛ هیچ آماری از صادرات با ارزش افزوده بالا و پائین نداریم و این نشان می دهد دغدغه ای برای توسعه صادرات کشور، وجود ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۰:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می گوید تصمیم گیران بیش از آنکه خود را به اعداد و ارقام درگیر کنند، باید در عرصه عمل به سراغ برطرف کردن مشکلات داخلی در مسیر توسعه صادرات حرکت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۳:۲۰    
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: سیاست گذاری کلان در حوزه تجارت باید وجود داشته باشد و تجارت باید در خدمت رونق تولید باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: برای توسعه صادرات باید زیرساخت های آن از جمله حمل و نقل فراهم باشد و موانع داخلی از پیش روی صادرکنندگان برداشته شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۰    
نایب رئیس کمیسیون توسعه تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: اگرچه قوانین مخل کسب و کار بسیاری در کشور وجود دارد اما راه اصلی توسعه صادرات از سیاست می گذرد با این حال بهترین کاری که می شود برای توسعه صادرات انجام داد، تمرکز بر تولید کالا و خدمات بر اساس مزیت های موجود است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۱    
صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و رمز بقای کشور ها در بازار های جهانی نقش مهمی را در رشد اقتصادی ایفا می نماید، از این روی تقویت ظرفیت های تولید و خلق ظرفیت های نو، هموار کردن مسیر توسعه صادرات، نقش دولت را به عنوان تضمین کننده سرمایه گذاری های موجود و کاهش انحصار پررنگ تر می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۵   + ۵۵ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: ما به تجارت اعتماد داریم اما خود تاجران هم اجازه ندهند که این حرفه با صدور کارت بازرگانی به دست کسانی که هیچ نسبتی با تجارت و بازرگانی ندارند، دچار آسیب شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور یکی از سیاست های دولت را توسعه صادرات به ویژه با کشور های همسایه و منطقه عنوان کرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۸    
به گزارش خبرخودرو،رییس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان استان خراسان رضوی گفت: اگر واردات خودرو تنها منوط به صادرات خودرو و قطعه بود قطعا توسعه صادرات در صنعت خودرو و قطعه سازی را به همراه داشت اما اکنون واردات خودرو از طرق دیگری که در طرح مجلس به آن اشاره شده سهل الوصول تر به نظر می رسد.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، به مناسبت بیست و پنجمین سالروز ملی صادرات بر عزم دولت در توسعه صادرات غیر نفتی تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۰   + ۳۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه فولاد مبارکه همواره تأمین تقاضای داخل و حتی توسعه صادرات را وظیفه خود دانسته، گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد نیاز شرکت ایران خودرو به محصولات فولادی توسط شرکت فولاد مبارکه تأمین می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فرهاد دلق پوش، دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به مناسبت 29مهر "روز ملی صادرات" پیامی صادر کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۵   + ۴۱ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین سازمان توسعه تجارت ایران و بانک شهر در خصوص ایجاد و راه اندازی مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در استانبول ترکیه گفت ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم آستارا در مجلس در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گیلان گفت: مشکل تردد انبوه کامیون های صادراتی از مرز آستارا باید رفع گردد و عملیات ترانشیپ به شکل شایسته ای باید در این گذرگاه بین المللی انجام شود.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران،صادرات نقش انکارناپذیری در ثبات اقتصادی کشورها دارد. نگاهی به وضعیت کشورهای توسعه یافته نشان می دهد تحول مثبت و رشد فزاینده آنان، ریشه در توجه به صادرات و بسترسازی های اثربخش برای آن دارد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیرمرکز توسعه صادرات سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در گفتگو با مرکز صدای استان به مناسبت 29 مهرماه روز ملی صادرات ، توسعه صادرات غیرنفتی را مستلزم توجه به تمامی چرخه صادراتی دانست.
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از مهر، آرش فرزام صفت عصر سه شنبه در جلسه توسعه صادرات گیلان با اشاره به اینکه کشتی های صادراتی از یارانه سازمان توسعه تجارت برخوردار هستند، گفت: برای هر کشتی 300 هزار دلار پرداخت می شود که می تواند انگیزه ای برای صاحبان کالا و بار باشد تا کالا را حمل کنند. ...
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۰    
– صادرات محور توسعه است – صادرات غیر نفتی، پیشران اقتصاد ملی – تحقق جهش تولید با توسعه صادرات غیر نفتی – صادرات، جایگزین مطمئن برای نفت – صادرات، تکرار عزم ملی – صادرات تجلی حمایت از کالاهای ایرانی ...
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه صادرات ایران اظهار کرد: صادرکنندگان ما در بهترین مبادی اندازه گیری کیفیت، دارای رتبه هستند. اما صادرات، نیاز به توسعه دارد.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۹   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک توسعه صادرات در آستانه 29 مهرماه، روز ملی صادرات، طی پیامی این روز را به صادرکنندگان و فعالان این عرصه تبریک گفت.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اخیرا نیز معاون توسعه صادرات کالا و توسعه تجارت اعلام کرده است: ایران دربرابر نفت از سریلانکا چای وارد می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
بلگراد-ایرنا- موسسه جهانی حلال وابسته به اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه صادرات به منطقه بالکان با مرکز حلال کرواسی موافقت نامه همکاری امضا کرد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۴۰    
سید حمید رضا موسوی بر اساس آخرین ارزیابی ها از وضعیت اقتصاد جهانی و بخش معدن در جهان، میزان عرضه کامودیتی ها و تولیدات و محصولات معدنی تا پایان سال 2021 همچنان از تقاضای این محصولات کمتر خواهد بود و این وضعیت تا سال 2023 نیز ادامه خواهد داشت. ...
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات و دبیر ستاد انتخاب صادرکنندگان نمونه ملی کشور از برگزاری مراسم معرفی صادرکنندگان نمونه ملی 1400 خبرداد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از افتتاح نمایشگاه صنایع دستی دست ماندگار همزمان با برگزاری جلسه میز توسعه صادرات صنایع دستی در این شهر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای فعالیت سامانه جامع تجارت تاکنون یکهزار و 909 فعال اقتصادی این استان در سامانه تجارت نام نویسی کرده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان با اشاره به تراز تجاری منفی 93 میلیارد دلاری هند، می گوید: این کشور در واردات فعال تر است و باید از فرصت های صادراتی به این کشور برای توسعه صادرات استفاده کنیم.
رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه ایجاد بنادر نسل سوم و توسعه پسکرانه بنادر، زمینه ساز تولید و افزایش صادرات کشور است، گفت: سرمایه گذاری ویژه بخش خصوصی در بنادر پس از گشایش های اقتصادی، مساله ای بسیار مهم برای اقتصاد ایران است.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
پتروشیمی رقابت میلی متری و ثانیه به ثانیه هزاران بنگاه صادرکننده کالا و خدمات فنی-مهندسی از ویژگی های امروز کسب و کار در دنیا است و آنهایی که از نزدیک با مسائل این حوزه آشنایی دارند، این مهم را با پوست و گوشت و استخوان تجربه کرده اند. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علیرضا پیمان پاک رئیس کل سازمان توسعه تجارت در نشست هیأت نمایندگان اتاق ایران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد با بیان اینکه حل مسائل مالی توسعه صادرات را در دستور کار داریم ...
مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: تلاش ها بر این است که افزایش صادرات 5 میلیارد دلاری کشور را تا پایان سالجاری داشته باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا -معاون امور بازرگانی و توسعه صادرات اداره کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال 2 میلیون ، 896 هزار و 228 دلار کالای غیرنفتی از این استان به خارج از کشور صادر شده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۳:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه حل مسائل مالی توسعه صادرات را در دستور کار داریم، اضافه کرد: کد سوئیفت را در روسیه فعال کردیم و در ونزوئلا نیز این کد فعال خواهد شد. ...