دوشنبه ۲۰ اردیبهشتساعت ۱۳:۱۰May 2021 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه صادرات»

راه امروز   ۳۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه و گسترش صادرات به جمهوری داغستان روسیه در مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران برگزار شد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: امسال و سال آینده ممکن است برای برخی از کالاهای تولیدی نیاز به تحریک تقاضا باشد که ما برای این موضوع تسهیلات ارزان قیمت را در کنار توسعه صادرات در دستور کار داریم.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - نشست هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات کشور با حضور وزیر صمت، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و جمعی از مسئولان دستگاه های مختلف برگزار می شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۱   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش روزیکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، سید عباس جعفری افزود: توسعه صادرات در عرصه های مختلف منجر به رونق اقتصاد و ارزش افزوده به عنوان پشتوانه حضور قوی تر در صنایع داخلی و خارجی خواهد شد. ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اتحاد خبر: مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد گفت: هدف از ایجاد منطقه آزاد بوشهر در مرحله اول توسعه صادرات و افزایش ارتباط حداکثری با همسایگان در راستای اجرای بند 12 سیاست های اقتصاد مقاومتی است ...
می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - بانک توسعه صادرات ایران در نظر دارد با اولویت جذب مشتریان جدید، مانده تسهیلات شعب با مانده تسهیلات کمتر از 2500 میلیارد ریال را تا پایان 1400 به مانده ای بالاتر افزایش دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۸   + ۲۵ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات کشور با حضور وزیر صمت، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و جمعی از مسئولان دستگاه های مختلف برگزار می شود.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور صنایع وزیر صنعت از تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی با حضور پیشکسوتان این صنعت خبر داد. *** تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی به گزارش خبرگزاری صنایع ، مهدی صادقی نیارکی در نشست هم اندیشی با اعضای کانون صنایع غذایی ایران، اظهار داشت: ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۱۳    
برای تحقق رشد اقتصادی ناگزیر باید به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی بود. همکاری های اقتصادی در بسترهایی که کشور میزبان اعلام نیاز می کند، یکی از زمینه های توسعه صادرات است. با انجام سرمایه گذاری واقعی آورده های زیادی در حوزه مالی و معنوی به دست می آید ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۳:۲۴    
همدان- گل های محمدی در استان همدان که روزگاری خاستگاه آن بوده، این روزها می توانند نقش مهمی در توسعه صادرات داشته باشند درحالی که ظرفیت ها برای ورود به عرصه اسانس گیری و فرآوری های جدی تر آن در استان مهیّا است، اما همچنان خاموش و البته مغفول مانده است.
معاون امور صنایع وزارت صمت از تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی با حضور پیشکسوتان این صنعت خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۲    
تاثیر دو شاخص تجارت خارجی و تولید داخلی بر یکدیگر، می تواند تعیین کننده سیاست های تجاری در زمینه توسعه صادرات یا جایگزینی واردات در اقتصاد کشورها باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری میان مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان در راستای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان به امضا رسید.
بانک توسعه صادرات   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۴   + ۴۱ سایت دیگر  
بانک توسعه صادرات ایران در نظر دارد با اولویت جذب مشتریان جدید، مانده تسهیلات شعب با مانده تسهیلات کمتر از 2500 میلیارد ریال را تا پایان 1400 به مانده ای بالاتر افزایش دهد.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن -رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران معتقد است: اگر صنعت فولاد به سمت خصوصی سازی واقعی و 100درصدی برود؛ بهره وری از این صنعت چندین برابر خواهد شد ...
بانک توسعه صادرات   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
راهنمای سامانه صیاد برای حسابهای مشترک و حسابهای حقوقی در بانک توسعه صادرات ایران به روز رسانی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته انرژی های اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: احداث نیروگاه بادی و احداث نیروگاه خورشیدی در افغانستان می تواند ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات برق به آن کشور باشد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مشهد:رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: تحقق صادرات برق به ویژه تجهیزات برق ساخت داخل که بیشتر مورد نظر ایران است از مسیر توسعه ارتباطات بین شرکت های برق و بازرگانان دو کشور می گذرد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
نقدینه - معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: میزان صادرات از مناطق آزاد در سال گذشته 854 میلیون دلار و از مناطق ویژه اقتصادی بیش از 13 میلیارد دلار بوده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۷:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس از تصویب منطقه آزاد تجاری سیستان خبر داد و گفت: این مهم ظرفیت عظیمی برای توسعه صادرات ایران ایجاد می کند.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، با هدف حمایت از نخبگان جوان، توسعه دانش، فراهم کردن زمینه ارتباط میان صنعت و دانشگاه و ثروث آفرینی، مرکز نوآوری و شتابدهی صادرات اتاق ایران و شرکت مگاموج ایرانیان تفاهم نامه همکاری امضا کردند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
رییس کمیته توسعه صادرات انجمن استصنا گفت: ایران در مرکز ثقل یک بیضی بزرگ انرژی با حجم نیازی بالغ بر 500 میلیارد دلار قرار دارد، حال اگر یک بنگاه چینی با سازنده ایرانی جوینت شود، کالای نهایی برای همین منطقه با کیفیت بهتر، قیمت مناسب تر و حجم بیشتر تولید شود و این تجهیزات را به منطقه بفروشیم ...
بانک توسعه صادرات   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۳۴   + ۳۴ سایت دیگر  
با تامین مالی 130 میلیون یورویی بانک توسعه صادرات ایران، پروژه فولاد کاوه جنوب کیش در دو بخش توسعه تولید شمش فولاد و آب شیرین کن در سال 99 به بهره برداری رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه با اشاره به نقش لابی های سیاسی در ایجاد و گسترش مناطق آزاد گفت: بر اساس گزارش نهاد های نظارتی، این مناطق نه تنها در توسعه صادرات و جذب سرمایه خارجی توفیق چندانی نیافته اند، بلکه در توسعه فرار های مالیاتی و گسترش قاچاق سهم دارند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس اعتقاد دارد افزایش گذرگاه ها و بازارچه های مرزی می تواند زمینه ساز توسعه صادرات و اشتغالزایی در کشور شود.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۸:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید در صورت بازگشت امریکا به برجام و لغو یا کاهش تحریم ها، مدیریت شرایط اقتصادی کشور اهمیت فراوانی دارد. محمد لاهوتی در جریان نشست فعالان بخش خصوصی با رئیس جمهور به ارائه برخی از دغدغه های صادرکنندگان در ماه های پایانی دولت پرداخت و از پیش بینی افزایش ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۵:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
با وجود تداوم شیوع ویروس کرونا، به نظر می رسد تجارت بین الملل توانسته خود را با وضعیت فعلی وفق دهد و از این رو پیش بینی می شود آمار تجارت در سال جاری افزایش یابد.
نمایندگان بخش خصوصی در جلسه بیست و ششم کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران به بررسی نسخه جدید ابلاغیه 177دولت پرداختند. به زعم آنان این ابلاغیه بسیاری از ابهامات بسته های سیاستی پیشین در مورد رفع تعهد ارزی را برطرف می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه زیرساخت ها به ویژه در حوزه جاده ای، ریلی و گمرکی، اولویت مهم ارتقای شاخص های صادراتی در استان است که باید به سرعت برای بهبود این بخش برنامه ریزی کرد.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
دنیای معدن -تالار صادراتی بورس کالای ایران چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه میزبان عرضه میلگرد صادراتی است تا پس از دو عرضه موفق شمش آلومینیوم، میلگرد هم به جمع کالاهای صادراتی بورسی اضافه شود؛ به نظر می رسد امسال باید در انتظار توسعه صادرات محصولات صنعتی از مسیر بورس کالای ایران باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۸    
با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمان، بازار مصرف نسبتاً قابل توجهی در کشور های همسایه ایران وجود دارد که توسعه صادرات به آن ها مستلزم شناسایی نیاز های وارداتی این کشور ها است. قزاقستان یکی از این کشورهاست.
با هدف رفع نیازهای فناورانه صنعت فولاد کشور و ارائه راهکارهای رفع آنها به دست فناوران، رویداد ملی ارائه نیازهای فناورانه حوزه فولاد ، همزمان با نمایشگاه2021 INOTEX برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان به بروز مشکلات متعدد پیش آمده برای تجار مستقر در مرزهای استان به واسطه توقیف برخی کالاها مبنی بر ظن قاچاق اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات از مرزهای استان با هماهنگی بین بخشی و توجه بیشتر دستگاه های اجرایی مرتبط محقق خواهد شد.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۶:۵۲   + ۴۸ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران بر ضرورت رفع مشکلات پرداخت وام های ارزی به شرکت های بزرگ تاکید کرد. به گزارش اقتصادملت و به نقل از روابط عمومی ، علی صالح آبادی در جلسه هم اندیشی با اساتید ...
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به راه های تحقق شعار سال 1400 گفت: نقش بازار سرمایه در تامین مالی، بلندمدت است اما در صورت ورود هر چه زودتر اوراق گام به بورس می توان تامین مالی کوتاه مدت یا تامین سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی را در بازار سرمایه در دستور کار قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۱    
گروه استان ها رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با تاکید بر شتاب بخشی صادرات از بنادر استان گفت: برای توسعه صادرات از بندر دیر به کشور قطر و رفع مشکلات کالاهای صادراتی راه اندازی ایکس ری کانتینری در این بندر ضروری است.
بانک توسعه صادرات   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۹   + ۶۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به راه های تحقق شعار سال 1400 گفت: نقش بازار سرمایه در تامین مالی، بلندمدت است اما در صورت ورود هر چه زودتر اوراق گام به بورس می توان تامین مالی کوتاه مدت یا تامین سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی را در بازار سرمایه در دستور کار قرار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از برنامه ریزی در راستای توسعه صادرات صنایع دستی استان اصفهان به ویژه به کشورهای مختلف از طریق حمل و نقل هوایی خبر داد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام، صادرات را مقدمه رشد اقتصادی می داند و معتقد است با توسعه صادرات غیرنفتی، تحول در جهش تولید، ایجاد اشتغال پایدار و رشد اقتصادی محقق خواهد شد.
سید صادق پژمان در مراسم اختتامیه پویش بازی نو 1400 ضمن ارائه گزارشی از سازوکار ساختارحمایتی همگرا در حمایت از بازی سازان تصریح کردکه بخش عمده حمایت های ساختار همگرا در سال گذشته مربوط به حوزه صادرات بوده که این امر نوید بخش توسعه صادرات در سال های آینده است. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی استان ایلام گفت:توسعه صادرات غیر نفتی زمینه ساز رشد اقتصادی می باشد و فعالان عرصه جهاد اقتصادی در حوزه تولید و بازاریابی نقش مهمی ایفا می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس بازرسی کل استان ایلام با توجه به سهم 10 درصد استان ایلام از صادرات مرز مهران گفت: توسعه صادرات زمینه ساز رشد اقتصادی ایلام خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص بازگشت ارز صادراتی سال 1400، صادرکنندگان می توانند 100 درصد ارز حاصل از صادرات خود را به صورت اسکناس به کشور بازگردانند ...
گزارش برنامه ها و اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال1400 نشان می دهد که از جمله اهداف مهم این وزارتخانه در سال جاری داخلی سازی سه میلیارد و 400میلیون دلاری در راستای رویکرد جایگزینی واردات، بازسازی و نوسازی 50بنگاه صنعتی، 60بنگاه معدنی و 1500واحد صنفی ...
محمد لاهوتی، رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران در نشست فعالان اقتصادی با رئیس جمهور به این نکته مهم اشاره کرد که صادرکنندگان نگران آن هستند که با رفع تحریم ها و آزادشدن منابع مالی کشور، دولت با عنوان تقویت پول ملی، اقدام به ارزپاشی در بازار ارز کرده و این مساله ...
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۲۱    
رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران گفت: افزایش نرخ ارز می توانست میزان صادرات غیرنفتی کشور را به دوبرابر افزایش دهد اما تصمیم گیری های نامناسب موجب شد تا تراز تجاری کشور منفی شود و اکنون با سخت گیری های بانک مرکزی در بازگشت ارز حاصل از صادرات شاهد ظهور پدیده صادرکنندگان کارتن ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران این صندوق در سال گذشته، با رکورد سه میلیارد و پانصد وشصت وسه میلیون دلار بالاترین میزان پوشش ریسک های سیاسی و تجاری صادرکنندگان در کشور را طی ادوار گذشته فعالیت 50 ساله خود به ثبت رساند که نسبت به سال پیش از آن رشد 35 درصدی را ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
صادقی نیارکی، معاون وزیر صمت با رد تولید گلخانه ای در بخش صنعت، گفت: شرایط سخت تحریم توجه ما را به تولید داخلی و توسعه صادرات کشور معطوف داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با بهبود زنجیره های عرضه جهانی و تجارت در برابر کوید_19، روسیه در حال برنامه ریزی در راه توسعه صادرات و واردات در سال جاری و پس از آن است.