شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۶:۴۹Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه صادرات»

شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۲۱    
موافقان از سرگیری همکاری گازی ایران با ترکمنستان می گویند توافق دوباره می تواند برای اقتصاد ایران منافعی داشته باشد که یکی از مهم ترین آن ها، افزایش تبادلات تجاری تهران_عشق آباد با رویکرد توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و رونق فعالیت شرکت های بخش خصوصی است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
افزایش بی سابقه دما و موج خطرناک گرمایی سبب شد تا مصرف برق بسیاری از صنایع از جمله صنایع فولادی در ایران تحت الشعاع قرار گیرد. این درحالیست که صنایع فولادی که همواره در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی کشور گام برداشته و نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی کشور داشته اند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با تاکید بر مدیریت واحد در مرزهای خوزستان بخصوص در پایانه مرزی چذابه گفت: در این راستا باید مصوبات معطل مانده کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان تعیین تکلیف شود تا وضعیت تردد کالاهای صادراتی از مرزهای استان ساماندهی شود.
میلاد لارستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۲:۳۵    
اعضای جلسه شورای مهارت لارستان بر لزوم برنامه ریزی در جهت تشکیل میز قطر با توجه به نزدیکی به جام جهانی 2022 قطر از طریق کارگروه توسعه صادرات و برنامه...
با وجود رفتار غیراخلاقی ترکمنستان، پژوهشگران در یک بررسی دولت ایران را به برقراری دوباره روابط گازی با این کشور ترغیب کرده اند. بررسی جوانب مختلف اقتصادی و تجاری نشان می دهد همکاری گازی ایران با ترکمنستان برای اقتصاد ایران منافعی دارد که یکی از مهم ترین آن ها ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک بالغ بر 30 میلیارد ریال تسهیلات و تعهدات در سقف شعبه و تا 50 میلیارد ریال در رکن اعتباری مرکز بدون ارائه صورت های مالی حسابرسی شده به شرکت های دانش بنیان اعطا می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- یگانه فرد، رئیس اتاق بازرگانی زنجان از سفر هیئت تجاری از زنجان به کشور ارمنستان خبر داد و گفت: نقشه راه تجارت خارجی استان در راستای توسعه صادرات و تحقق صادرات یک میلیارد دلاری تدوین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مد یرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: طرح یکپارچه سازی مدیریت پایانه های مرزی نقشی بی بدیلی در توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان غربی ایفا می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۶:۵۹    
جواد کشلی می گوید: یکی از دلایلی که دولت به همراه وزارت راه و منطقه آزاد انزلی به عنوان متولی امر، در صدد تکمیل سریعتر راه آهن رشت_کاسپین است، ایجاد زیرساختهای توسعه صادرات به اوراسیا می باشد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
توافقنامه همکاری توسعه صادرات کالا و تجهیزات آب به اوراسیا با حضور مدیرعامل ساتکاب و رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه به امضا رسید.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۱۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در حاشیه جلسه وبیناری که توسط اداره صنعت، معدن و تجارت استان فارس با هدف شناسایی نقاط قوت، راهکارها و چالش های مناطق انار کاری این استان برگزار شد گفت: یکی از مهم ترین راهکارهای افزایش ارزش افزوده انار، فرآوری و احداث سردخانه نگهداری میوه در این شهرستان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی یکی از اهداف اصلی تأسیس مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را توسعه صادرات دانست و گفت: تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سه سال اخیر مثبت شده است.
مهراد عباد نایب رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران، طی یادداشتی، اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره جدید را مورد اشاره قرار داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران از تمدید مهلت فراخوان ثبت نام انتخاب صادرکنندگان نمونه 1400 تا 31 تیرماه خبر داد.
مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک بالغ بر 30 میلیارد ریال تسهیلات و تعهدات در سقف شعبه و تا 50 میلیارد ریال در رکن اعتباری مرکز بدون ارائه صورت های مالی حسابرسی شده به شرکت های دانش بنیان اعطا می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل گمرک استان کرمانشاه اعلام کرد: ما به دنبال حمایت و رونق بخشیدن به تولید هستیم و در این راستا از توسعه صادرات کالا به خارج از کشور حمایت می کنیم.
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۱:۵۴   + ۴۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران جواد عباسی اظهار داشت: صدور حوالجات ارزی برای صادرکنندگان از طریق شبکه کارگزاری، صرافی توسعه صادرات و سایر کانال های تعریف شده از جمله خدماتی است که بانک توسعه صادرات ایران به مشتریان ارائه می کند. ...
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۱:۵۴    
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران به نقل از اگزیم نیوز، محمدعلی مناف زاده اظهار داشت: در شرایط خاص فعلی و محدودیت های موجود، صرافی توسعه صادرات آمادگی دارد با برخورداری از شبکه کارگزاری گسترده ...
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۱:۵۴    
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد که تسهیلات اعطایی این بانک در سال 99 به حدود 13 هزار میلیارد تومان رسید که رشدی 52 درصدی را نسبت به سال قبل از آن داشته است. حتی یک ریال اضافه برداشته از بانک مرکزی نداشته ایم ...
اقتصاد آنلاین / دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۸:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس شعبه بیرجند بانک توسعه صادرات ایران گفت: این شعبه بانک سال گذشته بالغ بر 578 میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان پرداخت کرده که این رقم نسبت به سال قبل از آن 127 درصد رشد داشته است.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
امید است رییس جمهور دولت جدید، با اتخاذ تدابیر درست و در اولویت قرار دادن توسعه صادرات و حمایت هرچه بیشتر از تشکل های صادراتی که نقش بی بدیلی در توسعه و جهش صادراتی دارند ...
معاون بین الملل بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد این بانک، تنها بانک ایرانی می باشد که در سال 1399 مبلغ 280 میلیون دلار برای تامین مالی صادرات در قالب اعتبار خریدار تخصیص داده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
فرزانگان ابراز امیدواری کرد که دولت جدید با درک اهمیت نمایشگاه اکسپو و برنامه ریزی درست برای استفاده از فرصت ها بتواند با همراهی و میدان دادن به بخش خصوصی شعار توسعه روابط اقتصادی با کشور های منطقه را در عمل و در ماه های اول به منصه ظهور برساند.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از آذر 1397 تا کنون بالغ بر 23 میلیارد تومان حمایت بلاعوض برای توسعه صادرات به بیش از 900 شرکت دانش بنیان ارائه شده است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۸:۲۱    
حضور ترکیه در افغانستان علاوه بر ایجاد چالش های امنیتی در مرزهای شرقی ایران، می تواند تبادلات اقتصادی ایران و افغانستان را نیز دچار مشکل کند، همانطور که وزیر خارجه ترکیه مدعی شد حضور در افغانستان تنها محدود به بحث نظامی نیست و مسائل اقتصادی را هم در بر خواهد گرفت این مساله بدین معنا می باشد که ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون اول رییس اتحادیه طلا با اشاره به حذف قانون مالیات بر ارزش افزوده طلا گفت: از آنجا که با حذف این قانون در خرید طلا هزینه اضافی پرداخت نمی شود، شاهد افزایش تقاضا، رونق تولید و توسعه صادرات طلا خواهیم بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های وزارت صمت حمایت از صنایع است، گفت: توسعه صادرات از سال 98 با ارز صادرکننده جزو تکالیف وزارت صمت است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به بحث های مختلف موجود در خصوص طرح قانون بانک مرکزی در مجلس، پیشنهاد کرد که دولت سیزدهم با تعامل با نمایندگان، ایرادات طرح فعلی را به نحوی برطرف کنند که استقلال بانک مرکزی در آن تامین شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۲:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت گفت: طی سه ماه ابتدایی سال جاری، 29 هزار تن گل و گیاه دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی به ارزش بیش از 49 میلیون دلار صادر شد.
نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران در یادداشتی نوشت: شرکت فولاد مبارکه با سیاست گذاری های مختلف و افزایش تولید، منجر به کاهش خروج ارز از کشور شده و در کنار گسترش بازارهای هدف خود باعث افزایش ارزآوری برای ایران گردید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۰:۱۰    
بهروز فروتن مشاور عالی و عضو هیات مدیره حامیان استاندارد رشد صادرات اثر مستقیم بر درآمدهای ارزی کشور دارد و از این طریق با تامین منابع ارزی کشور امکان سرمایه گذاری های لازم برای قرار گرفتن اقتصاد در مسیر رشد و توسعه را فراهم می سازد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۰:۱۰    
دنیای اقتصاد: با گذشت سه دهه از فعالیت بانک توسعه صادرات، امسال در حالی این بانک وارد چهارمین دهه فعالیت خود می شود که امروز میزان صادرات غیرنفتی کشور حدود 40میلیارد دلار است، اما همچنان با چالش هایی همچون تحریم وکرونا روبه رو است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۲۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها-استاندار خوزستان با اشاره به توسعه صادرات غیرنفتی در استان گفت: مدیران با توجه به شعار سال از ظرفیت پایانه های مرزی برای توسعه صادرات غیرنفتی و رفع موانع تجارت استفاده کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
آستارا- معاون سازمان حفظ نباتات کشور با تأکید بر لزوم ارتقای صنعت بسته بندی، گفت: توسعه صادرات بدون توجه به صنعت بسته بندی به روز تحقق نمی یابد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
بازاری، مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات محصولات خشکبار طی سه ماهه نخست سال 1400 خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری چهار هزار و 500 خدمت برای راه یافتن محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به بازارهای جهانی ارایه کرد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران به صورت مجازی و وبینار از شعبه سنندج این بانک دیدار و با همکاران گفتگو کرد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۶:۳۶    
شست مجازی مشترک اتاق بازرگانی زنجان و اتاق بازرگانی مازندران با خانم ینگه یورینفا مدیر صندوق توسعه صادرات واردات روسیه با حضور فعالان اقتصادی طرفین برگزار شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن گفت : در راستای برنامه های سازمان توسعه تجارت ایران در زمینه بررسی بازار های محصولات صادراتی کشور و تلاش جهت شناسایی راهکار ها و رفع موانع و مشکلات فراروی توسعه صادرات گروه های مختلف کالایی به کشور های همسایه به ویژه ...
علی صالح آبادی اعلام کرد که تسهیلات اعطایی این بانک در سال 99 به حدود 13 هزار میلیارد تومان رسید که رشدی 52 درصدی را نسبت به سال قبل از آن داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رسول کوهستانی پزوه، مدیرکل گمرکات استان اصفهان و هیات همراه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان با منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت و تنی چند از مسوولان دیدار و گفت وگو کردند.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۳:۰۴    
سمیه ملکی رئیس بانک توسعه صادرات ضمن تاکید بر عملکرد این بانک بر اساس قوانین داخلی کشور، از بی اثر بودن اف ای تی اف بر عملکرد این بانک خبر داد. یکی از مباحث مطرح در عرصه سیاسی و اقتصادی کشور طی سال های اخیر مسئله تاثیر اف ای تی اف بر اقتصاد کشور بویژه کارکرد بانک ها و مقابله با تحریم است ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۲:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس این بانک، خطاب به جامعه صادراتی کشور، مشتریان و همکاران پیام تبریک صادر کرد. متن پیام صالح آبادی بدین شرح است: ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر عامل بانک توسعه صادرات گفت: تسهیلات اعطایی ما در سال گذشته رشد 52 درصدی داشته و در سال جاری نیز امیدواریم که همین میزان رشد را تا پایان سال تجربه کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: در شرایطی که ما در حال حاضر قرار داریم و شبکه کارگزاری که در حال فعالیت است، FATF اثر خاصی بر کار ما ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به کاهش قابل توجه نرخ بهره بین بانکی در روزهای اخیر، بیان کرد: کاهش این نرخ در صورتی منجر به کاهش سود بانکی می شود که کاهش نرخ در بازار بین بانکی پایدار باشد.
خرد و کلان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۱    
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از دولت آینده خواست کسری بودجه خود را از محلی غیر از بانک مرکزی تامین کند و گفت: دولت جدید باید سیاست های پولی را از سیاست های مالی به معنای واقعی جدا کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
صالح آبادی گفت: تسهیلات اعطایی از 8 هزار و 500 هزار میلیارد تومان در سال 98 به 13 هزار میلیارد تومان در سال 99 رسیده که حدود 52 درصد رشد داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی، توسعه صادرات را یکی از اصلی ترین مولفه های رشد اقتصادی در جوامع برشمرد و تأکید کرد: این موضوع برای استانی چون آذربایجان شرقی که در همسایگی با چندین کشور همسایه قرار گرفته است، اهمیت مضاعفی دارد.