سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۱۹:۰۱Oct 2020 20

جدیدترین‌های «توسعه صادرات»

اتاق نیوز   ۵ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، خوشبختانه یا بدبختانه، خوب یا بد، ایران که روزی دومین صادرکننده اوپک و فاصله اش با کشور اول به کمترین اندازه رسیده بود، به دلیل اینکه ظرفیت سازی تولیدی نکرد و نیز به دلیل تشدید تحریم ها از بازار جهانی نفت بیرون مانده است ...
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل توسعه مناسبات تجاری با گرجستان را برای استان حائز اهمیت دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، ارژنگ عزیزی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور گرجستان برگزار شد، تصریح کرد: ...
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند گفت: با افزایش مزیت های صادراتی منطقه آزاداروند استانداردهای جهانی خوبی برای صادرات کالاهای تولید فناوری داخل کسب می شود که در همین راستا سند توسعه صادرات منطقه آزاد اروند نهایی شد.
نصیر نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا اعضای کارگروه توسعه صادرات استان روز سه شنبه به مناسبت روز ملی صادرات از کارخانه رُز پالایش غرب واقع در شهرستان ملایر دیدن کردند ...
گروه استان ها_ معاون امور اقتصادی استانداری فارس با تاکید بر اینکه راه اندازی "کارگو" یک ضرورت ملموس برای توسعه صادرات فارس است از حمایت کامل استانداری فارس از سرمایه گذاران این بخش خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۴ ساعت پیش    
توسعه صادرات نیازمند یک استراتژی مشخص است. متاسفانه ما استراتژی توسعه صنعتی نداریم چه برسد به استراتژی توسعه صادرات.
سیدرضی حاجی آقامیری، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر ضرورت بهبود روابط بین المللی برای توسعه صادرات می گوید فرش دستباف ایرانی که در دهه 60 سالانه یک میلیارد و 700 میلیون دلار صادرات داشت اکنون به صادرات 60 میلیون دلاری نزول کرده است که در قیاس با گذشته تقریباً هیچ است.
شعار سال   ۵ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
صادرات غیرنفتی یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور محسوب می شود، اما تاکنون به درستی از این بخش حمایت نشده است.
روزنامه گسترش صمت   ۶ ساعت پیش    
با محدود شدن صادرات نفتی کشور، به نظر می رسد فصل تازه ای از تجارت خارجی ایران با کشورهای دیگر آغاز شده است و اگرچه درحال حاضر این فعالیت اقتصادی تحت تاثیر تحریم های انجام شده علیه ایران، با مشکلات فراوانی همراه است اما می تواند آغاز یک روند رو به رشد باشد ...
شبستان   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مسئول دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی گفت: سیاست های کلان صادرات غیرنفتی از برنامه دوم توسعه تا حال حاضر بطور مستمر از سوی شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی تبیین و ابلاغ می شود.
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: با افزایش 10 برابری قیمت ارز باید صادرات 3 برابر افزایش می یافت در حالی که شاهد افت 30 درصدی صادرات در نیمه نخست امسال بودیم.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس سازمان صمت گیلان گفت: توسعه صادرات غیرنفتی نسخه ای شفابخش برای درمان بیماری های کنونی اقتصاد است.
دیار آفتاب   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سلیمی عضو کمیسیون صنایع مجلس، گفت: صادرات عرصه ای نیست که به آن بی توجهی شود و راهکار نجات اقتصاد کشور هم توسعه صادرات غیرنفتی است.
اخبار بانک   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک توسعه صادرات بیان کرد: زمانی که نرخ ارز افزایش پیدا می کند، تقاضا برای تسهیلات ارزی کم می شود و به همین میزان بر تقاضا برای تسهیلات ریالی افزوده می شود
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ضمن اعلام میزان پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی در نیمه نخست امسال، گفت: زمانی که نرخ ارز افزایش پیدا می کند، تقاضا برای تسهیلات ارزی کم می شود که اکنون متقاضیان دریافت تسهیلات ارزی نسبت به گذشته کمتر شده و تقاضا برای دریافت تسهیلات ریالی نیز با افزایش مواجه شده است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - تحریم، تورم و کرونا، مشکلات و سختی هایی بر جامعه تحمیل کرده که نمی توان آنها را انکار کرد اما تلاش های ارزشمند کشاورزان، صنعتگران و تولیدکنندگان آذربایجان شرقی در بخش های مختلف موجب کاهش فشار این مشکلات و سختی ها شده تا جایی که در سایه این تلاش ها ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
رشد صادرات اثر مستقیم بر درآمدهای ارزی کشور داشته و از این طریق با تامین منابع ارزی کشور امکان سرمایه گذاری های لازم برای قرار گرفتن اقتصاد در مسیر رشد و توسعه را فراهم می سازد. ...
وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران در پایان نود و نهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی: با توجه به دغدغه مشترک دولت و بخش خصوصی در مورد توسعه صادرات و برگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد کشور ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۳۰   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مورد تصمیمات این جلسه اظهار داشت: مباحثی در مورد توسعه صادرات و بازگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصادی کشور در جلسه امروز مطرح شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۱۵    
رشد این روز های نرخ ارز، ذهن ها را دوباره متوجه ضرورت توجه به صادرات غیرنفتی می کند، صادارتی که می تواند تاثیر تحریم ها را به حداقل برساند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران گفت: عرضه رقابتی قیمت نهاده ها و برداشتن عوارض و محدودیت های صادراتی، دو راه حل ساده و قابل دستیابی برای توسعه صادرات در بخش معدن محسوب می شوند.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب بر توجه بیش از پیش به ظرفیت و مزیت های منطقه در حوزه صادرات غیر نفتی تأکید کرد .
سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، معتقد است کم کاری ها در دیپلماسی اقتصادی و تعداد بسیار اندک و حضور کم فروغ رایزنان بازرگانی موجب فرصت سوزی در حوزه صادرات شده و موانعی که دستگاه های دولتی پیش پای صادرات می گذارند از تحریم های آمریکا بدتر است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
توسعه تجارت خارجی و به ویژه صادرات از عوامل موثر در توسعه اقتصادی کشورها محسوب می گردد که می تواند علاوه بر رشد اقتصادی، موجب افزایش توان رقابت پذیری کشورها درعرصه های بین المللی گردد. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۸    
بعد از جنگ جهانی دوم ایده ایجاد مناطق آزاد تجاری با هدف رسیدن به اقتصاد آزاد و گسترش صادرات در میان کشورهای جهان شکل گرفت.تاسیس مناطق آزاد تجاری در ایران نیز با هدف کمک به توسعه صادرات و ارز آوری و اشتغال آفرینی و گسترش فعالیت های اقتصادی با کشورهای منطقه ایجادشد. ...
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در آستانه 29 مهرماه، روز ملی صادرات، با انتشار یک یادداشت از تلاشهای صادرکنندگان و فعالان تجارت بین المللی تقدیر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۴    
معاون اول وزیر سرمایه گذاری و بازرگانی خارجی ازبکستان و معاونان توسعه صادرات و روابط شرقی دبیر دولتی مجارستان چشم انداز گسترش همکاری های همه جانبه بین دو کشور را بررسی کردند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که سیاست دولت حمایت از سرمایه گذاران است، گفت: در این زمینه سایر دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و نیز بانک ها نیز باید سرمایه گذاران را حمایت کنند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گفت: امسال شانزده کشور، هدف کالاهای صادراتی چهارمحال و بختیاری هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۵۳    
یک عضو اتاق بازرگانی، رشد نرخ ارز را فرصتی برای توسعه صادرات دانست و گفت: دلار متاثر از عوامل اقتصادی بالا نرفته و ریشه نوسانات نرخ ارز مسائل داخلی نیست.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد با پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران زمینه توسعه صادرات و ارزآوری در این عرصه فراهم می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال بخش خصوصی رشد نرخ ارز را فرصتی برای توسعه صادرات دانست و گفت: دلار متاثر از عوامل اقتصادی بالا نرفته و ریشه نوسانات نرخ ارز مسائل داخلی نیست.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۷:۳۴    
رویترز طی گزارشی اعلام کرد، میزان صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به روزانه 1.5 میلیون بشکه رسیده است. راشاتودی نیز به تازگی طی گزارشی، از احتمال ایجاد تنش نفتی بین عربستان و روسیه گفت. در کمتر از یک ماه دیگر هم انتخابات آمریکا برگزار می شود و رئیس جمهور این کشور انتخاب خواهد شد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۵    
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور با اشاره به سیاست های توسعه صادرات محصولات بخش کشاورزی از ابتدای دهه 90 شمسی گفت: این سیاست ها اگرچه در دوره خود موجب ایجاد نشاط در بخش تولید شده اکنون به دلیل یک ممنوعیت های مقطعی به چالشی بزرگ برای کارآفرینان و تولیدکنندگان تبدیل شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک های عامل طرف قرار داد در سایت www.behinyab.ir وزارت صمت راه اندازی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت تثبیت موقعیت ایران در بازارهای صادراتی گفت: تحریم های ظالمانه فرصتی برای استفاده از ظرفیت های داخلی است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۹:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک های عامل طرف قرار داد در سایت www.behinyab.ir وزارت صمت راه اندازی شد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۲۸   + ۵۴ سایت دیگر  
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک های عامل طرف قرار داد در سایت www.behinyab.ir وزارت صمت راه اندازی شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران می گوید: سیاست های ارزی بانک مرکزی که مستقیماً بر صادرات اثرگذار است، موفق نبوده و دولت دوازدهم در ماه های باقی مانده از عمر خود باید با بازنگری در این سیاست ها، الزامات توسعه و جهش صادرات را مهیا کند.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۸   + ۲۶ سایت دیگر  
اقتصادتهران: نخستین نشست مجازی (وبینار) آشنایی با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک توسعه صادرات ایران برگزار می شود. به گزارش اقتصادتهران ...
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دستگاه نظارت کشاورزی روسیه اعلام کرد عربستان سعودی یکی از بزرگترین بازارهای خاورمیانه به تولیدکنندگان روسی بیشتری اجازه دسترسی به بازار خود را داده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۷   + ۳۲ سایت دیگر  
دولت امروز با واگذاری باقیمانده سهامش در بانک های ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق (ETF) دارا سوم موافقت کرد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۱۸   + ۸۸ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: رئیس جمهور از کشور های دوست و شریک تجاری ایران خواست به تعهدات حقوقی و اخلاقی خود عمل کنند تا افکار عمومی در ایران نسبت به آینده روابط با این کشور ها بدبین نشود. ...
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۵    
ICTna.ir – مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران از اجرای پروژه تحول دیجیتال در این بانک براساس ابلاغیه وزارت اقتصاد خبر داد. به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) ...
صدای میناب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۸    
فرماندار شهرستان میناب گفت: به منظور افزایش میزان صادرات شهرستان میناب بزودی سند جامع توسعه صادرات غیر نفتی تدوین می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
در نشست میز توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به آفریقا، مهمترین مشکلات در این زمینه بررسی و عنوان شد.
فعالان اقتصادی ایران و هند در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی در یک رویداد مجازی که با همکاری اتاق بازرگانی تهران، اتاق مشترک ایران و هند، سفارت هند و سازمان توسعه صادرات محصولات کشاورزی و فرآورده های غذایی هند برگزار شد، با یکدیگر به بحث و گفت وگو با هدف توسعه مراودات تجاری پرداختند ...
رییس شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران گفت: تا امروز بالغ بر 570 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان یزد، پرداخت شده است.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران از آمادگی این بانک جهت کمک به صادر کنندگان کشور در ایفای تعهدات ارزی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک اقتصاددان گفت: راهبرد اقتصادی توسعه صادرات و اتکا به سیاست صادرات غیرنفتی و افزایش سهم آن در تجارت جهانی برای رهایی از وابستگی اقتصاد کشور به نفت تنها راه قابل اعتنا برای عبور از وضعیت موجود است.