پنجشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۰:۲۳Oct 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات غیرنفتی»

ایسنا   ۱۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سهم صنعت از کل وزن صادرات غیرنفتی فقط 3.2 درصد است و بیشترین سهم مربوط به بخش پتروشیمی و میعانات گازی است.
شبستان   ۴۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
شیردل با بیان اینکه 80 درصد صادرات رلی از طریق خراسان رضوی صورت می گیرد؛ گفت: امروز با وجود حجم گسترده صادرات غیرنفتی از مرزهای خراسان، فعل صادرات در استان دارای ابعاد ملی می باشد که موفقیت در آن اثر غیرقابل انکاری در صادرات کشور دارد.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین سازمان توسعه تجارت ایران و بانک شهر در خصوص ایجاد و راه اندازی مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در استانبول ترکیه گفت ...
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم آستارا در مجلس در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گیلان گفت: مشکل تردد انبوه کامیون های صادراتی از مرز آستارا باید رفع گردد و عملیات ترانشیپ به شکل شایسته ای باید در این گذرگاه بین المللی انجام شود.
خبرگزاری برنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرمرکز توسعه صادرات سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در گفتگو با مرکز صدای استان به مناسبت 29 مهرماه روز ملی صادرات ، توسعه صادرات غیرنفتی را مستلزم توجه به تمامی چرخه صادراتی دانست.
قم فردا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۹    
اتکای به نفت و عدم برنامه ریزی بر روی تولید و صادرات غیرنفتی موضوع تازه ای نیست و بارها در دهه های گذشته از سوی دلسوزان نظام و کارشناسان اقتصادی بیان شده است اما استان قم در سایه کرونا توانسته است در این عرصه به موفقیت های خوبی برسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - استاندار گیلان ظرفیت صادرات غیرنفتی استان را حدود یک میلیارد دلار در سال عنوان کرد و گفت: برای حداکثر بهره برداری از ظرفیت صادراتی گیلان موانعی وجود دارد که باید برطرف شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان با بیان اینکه ظرفیت تحقق یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در این استان وجود دارد، گفت: تسهیل برخی ضوابط این امر را حتی در کوتاه مدت نیز محقق می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۱۰    
گروه استان ها- استاندار گیلان با اشاره به ضرورت تقویت حمل و نقل دریایی و تکمیل پروژه های ریلی گفت: استان گیلان ظرفیت تحقق یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از بنادر کاسپین و آستارا را دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۱    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: یکی از بالاترین میزان صادرات غیرنفتی مربوط به صنایع غذایی است. ما باید به این فرصتی که وجود دارد به خوبی بپردازیم. وقتی به کشورهای منطقه می رویم و تبلیغات برندهای ایرانی را می بینیم، به خودمان می بالیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل گفت: مهمترین مطالبه صنعتگران و تجار استان از دولت سیزدهم تأمین منابع اعتباری و تسهیلاتی با بهره کم در بخش تولید است.
رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه ایجاد بنادر نسل سوم و توسعه پسکرانه بنادر، زمینه ساز تولید و افزایش صادرات کشور است، گفت: سرمایه گذاری ویژه بخش خصوصی در بنادر پس از گشایش های اقتصادی، مساله ای بسیار مهم برای اقتصاد ایران است.
مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: تلاش ها بر این است که افزایش صادرات 5 میلیارد دلاری کشور را تا پایان سالجاری داشته باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - مدیرکل اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات غیرنفتی از گمرکات کشور تا پایان سال جاری باید به میزان پنج میلیارد دلار افزایش یابد و در این راستا همکاری وزارتخانه های جهاد کشاورزی و امور خارجه و سازمان بنادر و کشتیرانی ضرورت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۷:۱۳    
ایسنا/گیلان طی جلسه ای که با حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستان آستارا برگزار شد، راهکارهای توسعه صادرات غیرنفتی از مرزهای زمینی، ریلی و منطقه ویژه اقتصادی بندر بررسی شد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، علیرضا پیمان پاک در آیین بازگشایی مجازی پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی که با حضور رضا فاطمی امین ، وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۳۱    
افزایش صادرات غیرنفتی در کنار حفظ و گسترش بازار های صادرات نفت، بخشی از فرصت های پیش روی اقتصاد ایران، پس از پیوستن به پیمان شانگهای است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۷    
کلاهی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی صنعتی، معادن و کشاورزی ایران گفت: با وجود انرژی ارزان قیمت، توسعه صادرات غیرنفتی ساخت محور با ارزش افزوده بیشتر، از مهم ترین مزیت های نسبی کشور است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۵    
مشهد-یکی از راهکارهایی که می تواند موجب تحقق شعار جهش تولید شود، رونق صادرات غیرنفتی است که این راهکار با مسیر ناهمواری به دلیل تحریم ها و تلاطم ارزی همراه است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۱۵    
جمشید نفر رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران امروزه، همه صاحب نظران معتقدند که صادرات، مهم ترین اصل برای تقویت زیرساخت های اقتصاد در هر کشوری است؛ به ویژه اینکه تا سال 97 اقتصاد ایران، اقتصادی نفت محور بوده و کسی توجهی به زیرساخت های مورد نیاز اقتصاد غیرنفتی نداشته است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
بندرعباس- ناظر گمرکات هرمزگان گفت: صادرات غیرنفتی گمرکات استان در سال جاری نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش یافته است.
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۲    
رئیس سازمان صمت کرمانشاه از افزایش صادرات این استان در 6 ماه نخست امسال خبر داد و گفت: ارزش صادرات غیرنفتی استان تا پایان 6 ماه اول امسال، یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۶    
ایسنا/اردبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: میزان صادرات کالا و خدمات در استان اردبیل در نیمه اول امسال از مرز 191 میلیون دلار گذشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یکی از اهداف مهم اقتصادی دولت سیزدهم، افزایش دوبرابری صادرات غیرنفتی است که وزیر صمت از بدو ورود بر آن متمرکز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ناکارآمدی بازرگانی محصولات کشاورزی ناشی از ناکارآمدی نظام بهره برداری است، گفت: به رغم این موضوع، 20درصد صادرات غیرنفتی استان را محصولات بخش کشاورزی تشکیل می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: امسال پنج میلیارد دلار و تا سال 1404، حداقل 70 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی خواهیم داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
صادرات غیرنفتی از استان اردبیل در شش ماهه اول امسال بیش از 191 میلیون دلار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: 400 میلیارد ریال تسهیلات با هدف حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی برای فعالیت های صادراتی محصولات کشاورزی استان به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
بن سلمان همچنین برآورد کرد که تا سال 2030 حدود دو هزار و 768 میلیارد یورو به اقتصاد این کشور تزریق شود که همزمان با اجرای استراتژی سرمایه گذاری موجب افزایش نسبت صادرات غیرنفتی به تولید ناخالص داخلی غیرنفتی از 16 به 50 درصد و کاهش نرخ بیکاری به 7 درصد خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۵:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران می گوید نهایی شدن طرح هایی که به صادرات نگاه سلبی دارند به کاهش جدی صادرات غیرنفتی ایران منجر خواهد شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مسئول بازارنیوز پیمان سپاری ارزی را راهکاری موثری برای ردیابی نحوه مصارف ارز های حاصل از صادرات غیرنفتی و در نتیجه ایجاد شفافیت در ساختار اطلاعات تجاری کشور دانست.
اقتصاد آنلاین / ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران به همراه کمیسیون توسعه صادرات و نمایندگانی از بخش پیمانکاری و تولیدکنندگان فولاد طی نشستی با هدف بررسی جایگاه بخش تجارت خارجی در برنامه توسعه کشور، از نوع نگاه حاکم بر تجارت در کشور انتقاد کردند و خواستار اصلاح آن شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۰:۱۵    
دنیای اقتصاد : صنعت لوازم خانگی صنعتی با دامنه ای بسیار وسیع و متنوع است که در اثر تغییر و تحول شرایط و عوامل اثرگذار در مرحله پیچیده و پرشتابی قرار گرفته که به لحاظ برخورداری از پتانسیل ایجاد اشتغال، می تواند نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی و خروج کشور از رکود اقتصادی حاکم داشته باشد ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت می گوید با توجه به هدف گذاری صورت گرفته برای افزایش صادرات به کشورهای همسایه و هم سو، ایران تمام گزینه های موجود برای بالا بردن رقم صادرات را به شکلی جدی پیگیری می کند. ...
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۱۳   + ۳۱ سایت دیگر  
سید رضا فاطمی امین گفت: برنامه مربوط به صادرات خودرو در حال تدوین است و تا دو هفته دیگر تکمیل می شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۳۷    
یکی از اصلی ترین معظلات فعلی کشورمان در حوزه تجارت خارجی به نداشتن برنامه منسجمی در این حوزه بر می گردد به طوری که هنوز در اولویت بندی برای نظام وارداتی و صادراتی کشور با شرکای تجاری همسایه و همسو اقدامات موثر و درخوری انجام نشده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
بعد از اعلام وصول طرح چندتن از نمایندگان مجلس مبنی بر جرم انگاری بازگشت ندادن ارز صادراتی ظرف مدت سه ماه ، کنفدراسیون صادرات ایران به عنوان تشکل بالادستی حوزه صادرات غیرنفتی با ارسال نامه ای به محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی خواستار توقف بررسی این طرح شده است.
ایران چطور می تواند به صادرکننده لوازم خانگی تبدیل شود؟ محدودیت خروج سرمایه، بی ثباتی نرخ ارز، سطح حمایت از تولیدات داخلی و سطح بروکراسی به ترتیب بیشترین اثر را بر توسعه صادرات غیرنفتی ایران دارد.
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۶:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: یکی از تبعات تصویب این قانون، می تواند کاهش معنادار صادرات غیرنفتی و از دست رفتن بسیاری از بازارهای صادراتی برای صادرکنندگان ایرانی باشد.
معدن نامه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۹:۱۴    
هدف تولید فولاد در سال 1404 روی 55 میلیون تن برنامه ریزی شده است که در صورت حمایت دولت و تمرکز روی صادرات غیرنفتی به خصوص صنعت فولاد به طوری که این صنعت اولویت اول قرار گیرد قطعا نه تنها این چشم انداز محقق خواهد شد ...
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: مناطق آزاد باید جایگاه مهمی در توسعه صادرات ایفا کنند و برای رسیدن به این مهم لازم است قدرت مورد نیاز به رؤسای مناطق آزاد داده شود تا برنامه توسعه تجارت با قدرت محقق شود.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، حسین وطن دوست صبح امروز در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان اردبیل اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری صادرات استان 108 درصد افزایش و واردات استان 35 درصد کاهش یافته و از لحاظ تولید و صادرات محصولات کشاورزی ، گلخانه ای و صنعتی رتبه برتر کشوری را دارد. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۸:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
علی جهانگیری روز دوشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای افزایش تولید محصولات صادرات محور، در این مدت از گمرکات استان 84 قلم گروه کالایی به 99 کشور به ویژه کشورهای همسایه صادر شده است. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فاطمی امین کاهش صادرات نفتی را فرصت بسیار مناسب و مغتنمی برای تحرک در بخش های مختلف اقتصادی خواند و تصریح کرد: تنظیم تراز تجاری کشور بیش از آنکه بر عهده نفت و بانک مرکزی باشد بر عهده صادرات و قشر صادر کننده است که این موضوع اهمیت صادرات غیرنفتی را افزایش می دهد ...
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: میزان صادرات کالاهای غیرنفتی کشور به عراق در 6ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش، افزایش 28درصدی و از نظر وزنی رشد 50درصدی را نشان می دهد.
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۳:۳۴    
به گزارش نیپنا، محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهوری ابلاغیه ای را همسو با حمایت از صادرات غیرنفتی کشور ابلاغ کرد. بر اساس این ابلاغیه، رفع استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان ابلاغ شد و بر این اساس دیگر استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان ارتباطی به ایفای تعهدهای ارزی نخواهد داشت ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
خارگ نیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر گفت: ارزش صادرات غیرنفتی استان در نیمه نخست امسال 87 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت.
مجمع واردات   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور ابلاغیه ضوابط اجرایی سیاست های جدید ارزی و تجاری را در راستای حمایت از صادرات غیرنفتی کشور صادر کرد. براساس ابلاغیه ضوابط اجرایی سیاست های جدید ارزی و تجاری ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دولت سیزدهم درراستای افزایش صادرات غیرنفتی کشور تصمیمات جدیدی را اتخاذ کرده است.