پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۴۵May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات غیرنفتی»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: یکی از ضرورت های اقتصاد کشور، توسعه صادرات غیرنفتی و داشتن اقتصادی مولد است که می تواند صادرات غیرنفتی 250 میلیارد دلاری را به دنبال داشته باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
بوشهر- ارجمندزاده، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: صادرات غیرنفتی از بندر بوشهر در ماه گذشته 176 درصد افزایش یافت.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۴۰    
نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران معتقد است در حال حاضر یکی از عمده ترین مشکلات موجود در بخش صادرات، نبود زیرساخت های لازم برای رفع تعهدات ارزی و بازگشت ارز به کشور است که اگر رفع شود صادرکنندگان و واردکنندگان می توانند در کنار دولت قرار گرفته و به رشد اقتصادی کشور کمک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۴۰   + ۳۰ سایت دیگر  
مفتح گفت: توسعه صادرات غیرنفتی یکی از ابزار های رسیدن به اقتصاد قوی است و در راس فعالیت های کشور قرار دارد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر صنعت معدن و تجارت از افزایش 80 درصدی صادرات غیرنفتی در فروردین و اردیبهشت امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: ناترازی صادرات غیرنفتی و واردات و ناترازی بودجه عامل اصلی تورم است؛ یارانه نقدی از شمول دریافت به عنوان وثیقه وام ازدواج خارج شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۱۰   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ناترازی صادرات غیرنفتی و واردات و ناترازی مربوط به بودجه دولت از دلایل ایجاد تورم در کشور به شمار می رود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مانور سیاستگذار ارز برعدم بازگشت ارزهای حاصل از صادرات غیرنفتی را شاید بتوان مشهودترین دلیل اعلام شده درباره افزایش قیمت دلار دانست.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور صنایع وزیر صنعت از تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی با حضور پیشکسوتان این صنعت خبر داد. *** تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی به گزارش خبرگزاری صنایع ، مهدی صادقی نیارکی در نشست هم اندیشی با اعضای کانون صنایع غذایی ایران، اظهار داشت: ...
معاون امور صنایع وزارت صمت از تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی با حضور پیشکسوتان این صنعت خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، صادرات به عنوان نمود عینی و ملموس رشد همه زیر بخش های صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در سال گذشته رشد غیرمنتظره ای داشت و به رقم 3.5 میلیارد دلار رسید؛ این در حالی است که میزان صادرات غیرنفتی استان در پایان سال 1392 شمسی 2 میلیارد [...]
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
سارا اصغری : شرکت فولاد خوزستان بزرگ ترین عرضه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید فولاد خام در کشور به شمار می رود. این شرکت، جزو بنگاه های پیشرو اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای است که در صنعت فولاد حضوری فعال دارد که محصولات آن، همواره در رده های نخست صادرات غیرنفتی قرار دارد.
در ماه های اخیر بحث اعزام رایزنان بازرگانی بیش از پیش قوت گرفته است. این پست فراموش شده قرار است، همچون گذشته های نه چندان دور در کشورهای هدف صادراتی ایران احیا شود و تجارت خارجی و به ویژه صادرات غیرنفتی ایران با حضور رایزنان در کشورهای هدف، تکانی بخورد.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی وضعیت این روزهای بازار ارز را تحلیل کرد و گفت: کاهش غیرواقعی و غیرمنطقی قیمت دلار، کاهش صادرات غیرنفتی را در پی دارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۱۶    
به گزارش مشرق ، مهدی مهرپور در توئیتی نوشت: 1- میزان صادرات غیرنفتی کشور در پایان سال 91 و در اوج تحریم های ضد ایرانی: بالای 41 میلیارد دلار و صادرات کالا به 150 مقصد 2- میزان صادرات غیرنفتی کشور در پایان سال 99 و 5 سال بعد از برجام: حدود 35 میلیارد دلار و صادرات کالا به حدود 130 مقصد! ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۱:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل شیلات مازندران اعلام کرد که پارسال 516 هزار دلار خاویار از این استان به کشورهای همسایه صادر شده است. به گزارش ایرنا ، حسن اسحاقی در مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی چند طرح شیلاتی در فریدونکنار ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست سابق سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به عقب ماندگی در تجارت خارجی کشور گفت: این موضوع حاصل عدم اعتقاد و باور دولتمردان ما به صادرات غیرنفتی است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
نادر صادقی روز دوشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان غربی افزود: در این راستا باید با هدف تسریع در صادرات محصولات کشاورزی، مشکل کمبود واگن و استفاده از خطوط ریلی کشور ترکیه هر چه سریع تر رفع شود. وی اضافه کرد: مشکلی که سال گذشته در صادرات هندوانه در آذربایجان غربی اتفاق افتاد [...]
پیک نکا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۸    
رییس سازمان صنعت مازندران از افزایش 12درصدی صادرات غیرنفتی در مازندران در فروردین ماه سال 1400 خبر داد.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ دکتر باباخانی در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت مرز پرویزخان در مبادلات تجاری و صادرات غیرنفتی کشور گفت: این مرز از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که در سال گذشته علی رغم بحرانهای ناشی از تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا در حالیکه در اکثر ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
صادرات کالا های غیرنفتی از استان مازندران در فروردین ماه امسال رشد 12درصدی داشته است.
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۸:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
صادرات کالا های غیرنفتی از مازندران در فروردین ماه امسال 12 درصد رشد داشته است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
مرجان فقیه نصیری اظهار داشت: ارزش تجارت خارجی کشور در بخش های صادرات غیرنفتی و واردات از 105.9 میلیارد دلار در سال 1390 با کاهش متوسط سالانه 3.9 درصد، به 73.9 میلیارد دلار در سال 1399 رسیده است. بنابراین طی این دوره ده ساله شاهد انقباض در تجارت خارجی کشور بوده ایم.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۶:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران به بررسی تجارت خارجی ایران در نخستین ماه از سال1400 پرداخته که تغییرات مهمی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صنعت برق نقش بی بدیلی در توسعه دیگر صنایع دارد و استفاده از شیوه های نوین در این حوزه به دلیل بالا بودن رشد تکنولوژی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. آمارهای صادرات غیرنفتی نشان می دهد که صادرات برق در بخش های مختلف از جمله تجهیزات، خدمات و توزیع برق توان بالایی دارد.
گزارش برنامه ها و اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال1400 نشان می دهد که از جمله اهداف مهم این وزارتخانه در سال جاری داخلی سازی سه میلیارد و 400میلیون دلاری در راستای رویکرد جایگزینی واردات، بازسازی و نوسازی 50بنگاه صنعتی، 60بنگاه معدنی و 1500واحد صنفی ...
می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۶:۲۶   + ۲۷ سایت دیگر  
می متالز - بررسی آمارهای منتشر شده گمرک ایران از تجارت فرامرزی در سال 1399 نشان می دهد که پلی اتیلن، متانول و پسته بالاترین ارزش صادرات غیرنفتی ایران را در بین سایر کالاها داشته و 30 کالای اول صادراتی، حدود 55.5 درصد از کل ارزش صادرات را به خود اختصاص داده اند.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۲۱    
رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران گفت: افزایش نرخ ارز می توانست میزان صادرات غیرنفتی کشور را به دوبرابر افزایش دهد اما تصمیم گیری های نامناسب موجب شد تا تراز تجاری کشور منفی شود و اکنون با سخت گیری های بانک مرکزی در بازگشت ارز حاصل از صادرات شاهد ظهور پدیده صادرکنندگان کارتن ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۴:۲۹   + ۲۷ سایت دیگر  
سال1399 با همزمانی تحریم های امریکا و شیوع ویروس کرونا، یکی از عجیب ترین و سخت ترین سال هایی بود که در طول دهه های گذشته بر تجارت ایران گذشته است. به گزارش پیام فوری به نقل از ایسنا، در شرایطی که ایران با استفاده از تجربه صادرات غیرنفتی در دو سال ابتدایی تحریم های ترامپ ...
در فروردین ماه امسال 5 میلیارد و 762 میلیون دلار ایران و شرکای تجاری مبادله شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن 32 درصد افزایش داشت. ( منبع )
پرسش   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
صادرات ایران به چین با رشدی 86 درصدی به 974 میلیون دلار، به عراق با رشدی 66 درصدی به 428 میلیون دلار و به امارات با رشدی 17 درصدی به 417 میلیون دلار رسیده است.صادرات به ترکیه و افغانستان نیز به ترتیب رشدی 149 درصدی و 42 درصدی داشته و به 177 میلیون دلار و 175 میلیون دلار رسیده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: وزات صنعت، معدن، تجارت با انتشار فهرست مهم ترین برنامه های خود در سال 1400 پیش بینی کرد در سال جاری صادرات غیرنفتی ایران با احتساب میعانات گازی به 41 میلیارد دلار برسد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۵۵    
در حالی در سال 99 نسبت به سال 98 شاهد کاهش 15 درصدی درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی هستیم که دولت فکر می کرد با 7 برابر کردن قیمت دلار، درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیر نفتی 7 برابر می شود!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۴:۲۲    
مشکلات صادرات محصولات کشاورزی از مرزها در اولین نشست توسعه صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه بررسی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار مرکزی با بیان اینکه بالاترین آمار ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته به ثبت رسید گفت: صادرات غیرنفتی استان مرکزی به 915 میلیون دلار رسید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۴۱    
بخش کشاورزی ایران سهم 8.8 درصدی در تولید ناخالص داخلی، سهم حدود 19 درصدی در اشتغال و سهم 18 تا 20 درصدی در صادرات غیرنفتی کشور دارد...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۰۲    
نفر، رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران، گفت: مطلوب است تا در مسیر صادرات و بهره گیری از منابع معدنی کشور، کنترل لازم صورت بگیرد.
جمشید نفر، رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران می گوید که اگر قبول داریم که فعالان بخش تجارت خارجی اعم از صادرکنندگان و واردکنندگان، افسران رویارویی با تحریم هستند، باید با تساهل و تسامح بیشتری با آنها برخورد شود.
رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه باید زیرساخت های لازم در پسکرانه بنادر به منظور تولید وصادرات ایجاد شود، گفت: بخش خصوصی می تواند رونق تولید در پسکرانه بنادر را رقم بزند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۰:۳۶    
دنیای اقتصاد- محمد ارغوان : صنعت پتروشیمی کشور همواره از صنایع مهم و استراتژیک در بخش های مختلف خصوصا صادرات غیرنفتی بوده و صنعت اوره از زیرمجموعه های آن 2درصد از بازار سرمایه ایران را با چهار شرکت بورسی تشکیل می دهد ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه می گوید خزانه دولت نباید هیچ گاه خالی شود و آمادگی بحران ها را داشته باشد ...
نیپنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی سی آی اس، آمارهای موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور حکایت از این دارد که ارزش صادرات پتروشیمی سنگاپور در مارس سال 2021 میلادی با 51 ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ناظر گمرکات گیلان از افزایش صادرات غیرنفتی در گیلان خبر داد و گفت: صادرات در گیلان نسبت به مدت مشابه سال قبل ازلحاظ وزنی 22 درصد و به لحاظ ارزش دلاری 26 درصد افزایش داشته است.
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به بازار 1200میلیارد دلاری کشورهای منطقه گفت: این در حالی است که حجم کل صادرات سالانه غیرنفتی ایران در سال های اخیر سالانه بین 30 تا 40میلیارد دلار بوده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران با تاکید براینکه بازگشت برندهای لوازم خانگی خارجی تهدیدی برای تولیدکنندگان داخلی نیست، می گوید رقابت یکی از دلایل مهم برای افزایش کیفیت است و مصداق عملی آن سخت گیری هایی است که درباره واردات خودرو انجام شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: صادرات غیر نفتی ایران با همه سختی ها در سال گذشته به حدود 35 میلیارد دلار رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نشست کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت برگزار شد و صادرکنندگان به انتقاد از سیاست های صادراتی و بخشنامه های متعدد پرداختند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1400 با رویکرد شعار سال و با هدف پشتیبانی و مانع زدایی از تولید صادراتی تدوین و توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- تبریز- سیما نیک رفتار : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ارزش صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی در سال گذشته به بیش از 3 میلیارد دلار رسید.