شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۵۰Oct 2020 24

جدیدترین‌های «تراز تجاری»

آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۵۶    
یک اقتصاددان آمریکایی با برشمردن دلایل کسری تراز تجاری آمریکا، از وخیم تر شدن این نقصان براثر پاندمی کرونا ابراز نگرانی کرد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون اداره آمار و تعهدات بانک مرکزی معتقد است که منفی شدن تراز تجاری کشور (اعم از نفتی و غیرنفتی) به طور طبیعی، موجب تشدید فشار بر بازار ارز و در نتیجه افزایش نرخ ارز شده است. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی تازه ترین ها محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: با تغییر نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی معمولا در دنیا افزایش صادرات رخ می دهد و با توجه به شرایط فعلی که در کشور با کاهش ارزش پولی ملی و همچنین افزایش نرخ ارز مواجه هستیم انتظار می رفت که صادرات افزایش ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صادرات نقش مهمی در ثبات اقتصادی کشور دارد و در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی موجب تحول چشمگیری می شود. همچنین موجب افزایش تراز تجاری و تولید و نیز ایجاد اشتغال می شود که از مهم ترین پارامترهای توسعه یافتگی است.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تحلیل داده های آمار تجارت خارجی، وضعیت خوبی از صادرات ترسیم نمی کند. آمارهای رسمی نشان می دهد، تراز تجاری کشور در 6 ماه نخست سال جاری منفی و به نفع واردات بوده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۴    
لطیفی، سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مقایسه آمار مبادلات تجاری ایران با کشورهای اوراسیا در نیمه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی کاهش 172 هزار و 167 تنی و به لحاظ ارزشی کاهش 104 میلیون و 910 هزار و 147 دلاری را تجربه کرده است.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۶   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش معدن نامه ؛ اقتصاددانان صادرات را موتور محرک رشد اقتصادی هر کشور می دانند. افزایش صادرات یک کشور منجر به مثبت شدن تراز تجاری آن کشور می شود و به مثابه تزریق منابع مالی از خارج به درون آن اقتصاد است. ...
کرونا و تحریم ها باعث شد تا روند تجارت خارجی کشور در نیمه نخست سال آنطور که پیش بینی شده بود پیش نرود، با این حال، این عوامل در روند تامین نیازهای ارز کشور نیز اختلال ایجاد کرد.
تراز تجاری نیمه نخست امسال منفی 3.2 میلیارد دلار است که صادرات به کشور ترکیه بیش از 71 درصد افت نشان می دهد.
برترین ها / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه کیهان: یک استاد دانشگاه با انتقاد از عملکرد دولت در بخش اقتصاد گفت: معنای مدیریت اقتصادی بازی کردن با متغیرهای پولی و نرخ ارز نیست بلکه باید با یک مدیریت یکپارچه کسب وکارهای کشور را طوری تنظیم کنیم که درست کار کنند. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل تازه ترین ها به نقل از رویترز، افزایش قابل توجه واردات باعث شد تا در ماه آگوست کسری تراز تجاری آمریکا به بالاترین میزان در 14 سال گذشته افزایش یابد این مسئله ممکن است بر رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه سوم اثرگذار باشد. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 - ارقامی که از سوی رییس اتاق بازرگانی ایران وچین در گفت وگو با خبرگزاری ایلنا ارایه شده نشان می دهد کسری تجاری ایران اگر واردات با همان دست فرمان سابق و سال پیش بچرخد وپیش برودگسترده خواهد شد و بانک مرکزی شاید بر تقاضلی ارز کنترل بیشتری اعمال کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۳    
گروه استان ها- معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: ارزش واردات قزوین در 6 ماهه نخست سال جاری 287 میلیون دلار بوده که در مقایسه با 6 ماهه نخست سال قبل 3 درصد افزایش یافته است.
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
تراز تجاری ایران در 6 ماهه اول امسال نیز منفی 3 میلیارد و 217 میلیون دلار شد. مقایسه آمار تجارت خارجی کشور در نیمه اول امسال با نیمه نخست سال گذشته نشان می دهد که تجارت خارجی کشور در 6 ماهه اول سال 98 از وضعیت بهتری برخوردار بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس سازمان صمت گیلان از صادرات 367 هزار تنی استان در 5 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: تراز تجاری گیلان با استفاده از تمام ظرفیت ها قابل ارتقاء است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۰:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- تبریز- سیما نیک رفتار : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید 320 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این منطقه انجام شد که این رقم در مدت مشابه قبل از آن 43 میلیون دلار بود ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۰۵    
تراز تجاری ایران در نیمه اول امسال به منفی 3.2 میلیارد دلار رسید.مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در شش ماهه نخست سال جاری به 30 میلیارد و 349 میلیون دلار رسید
منفی شدن تراز تجاری زیربخش دام-طیور و آبزیان در سال 1397 نیز زنگ خطری است برای تولیدات این زیربخش و لازم است بررسی و عارضه یابی شود ضمن اینکه به این مهم نیز توجه شود که منفی شدن تراز تجاری زیربخش زراعت به دلیل واردات گسترده نهاده های دامی است.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مطابق آمارهای اعلام شده از سوی رئیس کل گمرک، وضعیت تجارت در شهریور نسبت به مرداد بهبود پیدا کرده و صادرات غیرنفتی در این ماه سال بیش از 400 میلیون دلار افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۲۹   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک ایران گفت: مبادلات تجاری 6 ماهه ایران با کشورهای خارجی به 30 میلیاردو 349 میلیون دلار رسید.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۲۶    
توقع مجلس از وزیر جدید صمت این است که در حوزه تجارت خارجی، تراز بازرگانی حتما در بخش غیرنفتی و تجارت بدون نفت به سمت مثبت شدن حرکت کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۵:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: تراز تجاری منفی شده است و سیاست های دولت باعث شده تا صادرکنندگان به دلیل اشباه برخی از صادرکنندگان نامتعهد با مشکل مواجه شوند.
چکیده آمار تجارت خارجی بخش کشاورزی و صنایع غذایی در 5 ماهه امسال از سوی گروه کشاورزی مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران منتشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: میزان صادرات استان در سال جاری 27.3 میلیون دلار و واردات آن 19.6 میلیون دلار و بر این اساس تراز تجاری استان در این مدت مثبت 7.7 میلیون دلار بوده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
تازه ترین ها؛ رونق تولید عامل مهم توسعه اقتصادی، ثروت آفرینی و اشتغال زایی در کشور است. با تولید ماشین آلات پرکاربرد در داخل کشور، شتاب توسعه صنعتی کشور بیشتر می شود. بیشترین تراز تجاری منفی در کشور و وجود بازارهای صادراتی در منطقه می تواند یک عامل مهم در محور قرار دادن صنعت ماشین سازی باشد ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از شین هوا، کمیته آمار ازبکستان اعلام کرد در 8 ماه ابتدایی امسال حجم تجارت خارجی ازبکستان 3.5 میلیارد دلار یا 12.5 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل سقوط کرده است. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: در پنج ماه نخست امسال، تراز تجاری بخش کشاورزی و غذا با کاهش یک میلیارد و 772 میلیون دلاری، از منفی سه میلیارد و 733 میلیون دلار در 5 ماهه نخست سال 98 به منفی یک میلیارد و 961 میلیون دلار بهبود پیدا کرده است. ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - جمشید نفر، رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران می گوید: در موضوع برگشت ارز حاصل از صادرات، تراز صادرات همه کالاها و خدمات یکسان نیست؛ برخی از کالاها تراز تجاری صد درصد مثبتی دارند و برخی تراز منفی دارند ...
وزارت تجارت آمریکا اعلام کرد با فشار پاندمی کرونا بر صادرات آمریکا در 3ماهه دوم امسال، کسری حساب بین المللی این کشور به شدت افزایش یافته است.
ارزش تجارت کالایی ایران و ترکیه در هفت ماه نخست سال 2020 حدود 2/ 4 میلیارد دلار بوده که این میزان نسبت به هفت ماهه نخست سال 2019 با کاهش 67 درصدی مواجه شده است.
گمرک ایران در گزارشی به وضعیت صادرات و واردات از شهریور ماه 98تا مرداد ماه امسال پرداخت که نشان می دهد تجارت خارجی با کسری 5میلیارد دلاری روبرو است.
عجیب ترین تغییرات در روابط تجاری ایران با شریک و همسایه اش ترکیه رقم خورده است به گونه ای که واردات 5.2 میلیارد دلاری ترکیه از ایران در 5 ماهه98، با کاهش 90 درصدی به 513 میلیون دلار در 5 ماهه امسال تنزل پیدا کرده
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:در 5 ماهه امسال، در مقابل صادرات حدود 10.9 میلیارد دلار کالای غیرنفتی به سایر کشور، 13.7 میلیارد دلار کالا به ایران وارد شده و تراز تجاری به منفی 2.8 میلیارد دلار رسیده است ...
نماینده   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس از طرح نمایندگان برای مثبت شدن تراز تجاری مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور خبر داد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۲۳:۲۶    
می متالز - یکی از راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور، بهبود تراز تجاری است، یعنی ایجاد تفاوتی مثبت بین ارزش پولی صادرات در مقابل واردات کالا. در بین صادرات غیرنفتی کشور، زنجیره فولاد با توجه به مزیت های نسبی موجود، دارای نقشی تعیین کننده است.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۲۳   + ۳۱ سایت دیگر  
مجموع تجارت خارجی کشور در 5 ماهه اول سال 99، معادل 24 میلیارد و 600 میلیون دلار ثبت شده که از این رقم، سهم صادرات 10 میلیارد و 900 میلیون دلار و سهم واردات 13 میلیارد و 700 میلیون دلار است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۰:۳۷    
دکتر محسن محمدی معاون شرکت توسعه و مدیریت منطقه گل گهر یکی از راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور، بهبود تراز تجاری است، یعنی ایجاد تفاوتی مثبت بین ارزش پولی صادرات در مقابل واردات کالا. در بین صادرات غیرنفتی کشور، زنجیره فولاد با توجه به مزیت های نسبی موجود، دارای نقشی تعیین کننده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کسری تراز تجاری آمریکا در ماه ژوئیه به 63.3 میلیارد دلار افزایش یافت که بالاترین رقم در 12 سال گذشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دراخبارعصرگاهی امروزبه اختصاص 6 هزارمیلیارد تومان برای اشتغال روستایی/ فردا،آغاز تبلیغات نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس /تعیین تکلیف طرح مالیات بر خانه های خالی هفته آینده/ تراز تجاری مثبت 89 میلیارد دلاری مناطق آزاد در7سال گذشته و... خواهیم پرداخت .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- آمارها نشان می دهد ارزش صادرات غیرنفتی از مبدأ مناطق آزاد و ویژه به خارج از کشور در هفت سال گذشته 136 میلیارد دلار و ارزش واردات به این مناطق 47 میلیارد دلار بوده که بیانگر تراز تجاری مثبت 89 میلیارد دلاری است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۶:۰۶    
بر اساس آماراخیر OECD انتظار می رود تراز تجاری کشاورزی ایران نسبت به تراز تجاری کشاورزی خاورمیانه تا سال 2029 از وضعیت بهتری برخوردار باشد و در این مدت، سهم خالص ارزش تولید کشاورزی و ماهیگیری ایران در منطفه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) به بیش از 50 درصد افزایش خواهد یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات با اشاره به تراز تجاری مثبت ایران با امارات، گفت: افزایش صادرات ایران بر پایه محصولات کشارزی رخ داده و تراز تجاری کشور را مثبت کرده است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۲۱:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
اراک- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی با بیان این که در سال جاری ارزش واردات صورت گرفته در این استان حدود 124 میلیون دلار و صادرات 306 میلیون دلار بوده است، تراز تجاری استان مرکزی را مثبت دانست.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۴:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
از وضعیت بورس و عرضه دارا دوم تا منفی شدن تراز تجاری ایران و امکان فعال شدن مکانیزم ماشه، از انتخابات آمریکا تا سیگنال های سیاسی و سخنان مهم مسئولان هر یک به نوعی می تواند در کوتاه مدت یا بلند مدت بر بازار ارز تاثیر بگذارند. اما چگونه؟
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به تدوام شیوع کرونا و تاثیری که می تواند بر کاهش صادرات داشته باشد، این نگرانی وجود دارد که تراز تجاری باز هم کاهش یابد و آن زمان باید دید چه اتفاقی در انتظار بازار ارز خواهد بود؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۶:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سهراب اشرفی، کارشناس بازار ارز درباره قیمت ارز تا پایان شهریورماه می گوید: در سه هفته پیش رو فاکتورهای بسیاری می تواند بر بازار اثر داشته باشد، از بورس و عرضه دارا دوم گرفته تا اخبار تاثیرگذار خارجی و حواشی انتخابات آمریکا. روند بورس تا پایان شهریورماه تاثیر بسزایی بر بازار ارز ما خواهد داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی ششمین روز شهریور ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل گمرک استان سمنان از رسیدن مازاد تراز تجاری این استان در 5 ماهه امسال به بیش از مثبت 60 میلیون دلار خبر داد و گفت: میزان صادرات در استان سمنان به چهار برابر واردات در این استان رسیده که موفقیت بسیار چشمگیری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیر کل گمرک استان سمنان گفت: طبق آمار ارزش کالاهای صادراتی از مبدا گمرک استان امسال چهار برابر واردات بود که نشان از مثبت بودن تراز تجاری استان است.