سه شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۰:۰۳Jul 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تراز تجاری»

دنیای اقتصاد   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : صادرات معدن در دو ماه اول 1403 کاهش 19 درصدی داشته است. بررسی وضعیت صادرات، واردات و تراز تجاری بخش معدن در دو ماهه 1403 حاکی از تراز تجاری مثبت این بخش است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۳/۰۵/۰۱ - ۰۸:۰۲    
گزیدۀ اخبار و تحولات اقتصادی فنلاند و استونی در نیمۀ دوم تیرماه 1403 مندرج در رسانه های این کشورها به شرح زیر ارائه می گردد: الف- فنلاند تراز تجاری در ماه می 125 میلیون یورو مازاد داشته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۲۰:۳۸   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی، گفت: تولید محصولات کشاورزی از 110 میلیون تن در سال 1400 به 131 میلیون تن در سال 1402 افزایش یافته و بیش از دو میلیارد دلار تراز تجاری بخش کشاورزی بهبود پیدا کرده است.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به راهبردهای به کارگرفته برای رشد کشاورزی در کشور اظهار کرد: تولید مصولات کشاورزی در سال 1400 حدود 110 میلیون تن و در سال 1402 به 131 میلون تن افزایش یافت و در سال 1402 بیش از یک ملیارد دلار صادرات محصولات کشاورزی صورت گرفت که نسبت به سال قبل افزایش داشت .
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
محمدعلی نیکبخت، وزیر جدید جهاد کشاورزی در جلسه هیأت دولت سیزدهم به ارائه گزارشی از این وزارتخانه پرداخت. نیکبخبت با بیان اینکه بیش از 2 میلیارد دلار تراز تجاری بخش کشاورزی بهبود یافته است، گفت: نرخ رشد ارزش افزوده در بخش کشاورزی از منهای 4 ...
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۴:۰۳    
وزیر جهاد کشاورزی گفت: شرایط بخش کشاورزی در حوزه اقتصادی روبه بهبود است، به طوری که اکنون نرخ رشد ارزش افزوده در بهار 1402 منفی 4.6درصد، در تابستان 1402 منفی 3.2درصد، در پاییز 1402منفی 1درصد و در زمستان1402 به مثبت 6 درصد رسید.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
پیش بینی می شود که در سال جاری به نرخ مثبت برسیم.محمدعلی نیکبخت افزود: صادرات بخش کشاورزی در سال 1402 نسبت به سال1401بیش از یک میلیارد دلار بوده؛ این بدان معناست که تراز تجاری این بخش به بیش از دو میلیارد دلار رسیده که این مهم توسط تولیدکنندگان بخش کشاورزی محقق شده است ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۴/۳۰ - ۰۷:۰۵    
در این مطلب به تعریف تراز تجاری در اقتصاد و تشریح انواع آن می پردازیم.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۴/۲۸ - ۱۳:۲۸    
بانک مرکزی در گزارشی از اختصاص بیش از 20 میلیارد دلار ارز به واردات انواع کالا از ابتدا سال تاکنون خبر داده و از رشد تراز تجاری کشور گفته است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی در گزارشی از اختصاص بیش از 20 میلیارد دلار ارز به واردات انواع کالا از ابتدا سال تاکنون خبر داده و از رشد تراز تجاری کشور گفته است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۹   + ۲۱ سایت دیگر  
یکی از علل افت قیمت دلار بهبود وضعیت تراز تجاری کشور است. در کنار این امر، وجود انتظارات مثبت در رابطه با رویکرد دولت جدید نیز می تواند به عنوان یکی دیگر از نیرو های کاهشی بازار مطرح شود ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۲۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
تراز تجاری کشور در سه ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 51 درصد رشد داشته است. به گزارش خبرگزاری فارس؛ تحولات بازرگانی خارجی نشان می دهد در سه ماهه نخست امسال صادرات نفتی و غیرنفتی کشور به 25 میلیارد و 500 میلیون دلار رسید که در مقایسه با صادرات 21 میلیارد و 500 میلیون دلاری مدت مشابه ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۲۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال درآمد های ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
طبق اعلام بانک مرکزی، در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسیدهو طی این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۷:۰۳    
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
اقتصاد آنلاین / صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۸:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
طبق اعلام بانک مرکزی، در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسیدهو طی این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۵:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۴:۵۵    
اقتصادنیوز: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
ارانیکو   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۳:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: سطح تبادلات مالی ایران و افغانستان پارسال از یک میلیارد و هفت صدم دلار گذشت که 70 درصد آن سهم خراسان رضوی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۵ - ۱۸:۵۲    
نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت طالبان گفت: در تلاش هستیم تا تراز تجاری ایران و افغانستان به 10 میلیارد دلار افزایش یابد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون کل اسبق سازمان توسعه تجارت گفت: برای بهبود تراز تجاری و فضای تجارت کشور در سالهای پیش رو اول باید استراتژی تجاری را مشخص کنیم.
پیام فوری   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۱:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش پیام فوری به نقل از ایرنا، دولت چهاردهم در حالی شروع به کار می کند که برعکس دولت سیزدهم، هیچ نگرانی نسبت به درآمدهای ارزی کشور، صادرات نفتی و غیرنفتی و تراز تجاری ندارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست گمرک یزد با اشاره به رشد شاخص های تجارت فرامرزی گفت: تراز تجاری این استان در فصل بهار بیش از 39 میلیون دلار مثبت شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-گروه بازرگانی : بر اساس آخرین آمار گمرک از تجارت ایران در سه ماه نخست سال، صادرات غیرنفتی به عدد 13.5میلیارد دلار رسیده و در مقابل ارزش واردات رقم 14.3میلیارد دلار را ثبت کرده است. با احتساب این ارقام، کسری تجاری کشور در فصل بهار معادل رقم 800میلیون دلار بوده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۰:۰۸    
حسین سلاح ورزی / رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران با توجه به اینکه علت العلل بخش عمده ای از مشکلات امروز اقتصاد ایران، اعم از گرفتار شدن در تله رشد پایین، کمبود سرمایه گذاری، منفی بودن تراز تجاری کشور، مستهلک شدن زیرساخت ها و عدم امکان استفاده از تکنولوژی جدید ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور دوره های یازدهم و دوازدهم، در پاسخ به آمارهای سعید جلیلی در مناظره دیشب (11 تیر) مقابل مسعود پزشکیان درباره کاهش تراز تجاری با کشور ترکمنستان همسایه شمالی در دولت قبل و تاثیرات منفی برجام، پاسخ سنگینی به جلیلی داد. ویدیوی پاسخ روحانی را می بینید و می شنوید.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۵:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور دوره های یازدهم و دوازدهم، در پاسخ به ادعای یکی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در مناظره دیشب (11 تیر) درباره کاهش تراز تجاری با کشور همسایه شمالی در دولت قبل گفت اکثر تجارت ما با آن کشور در حوزه خرید گاز بود و چون با برجام در تولید گاز خودکفا شدیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : محمد لاهوتی، رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران در گفت وگو با ایلنا درباره کند بودن جریان تخصیص ارز به واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی توضیح داد: از سال پیش که تراز تجاری کشور منفی شد و صادرات در برابر واردات کاهش پیدا کرد ...
می متالز - تحولات بازرگانی خارجی نشان می دهد در سه ماه نخست امسال درآمد های ارزی کشور به 25.5میلیارد دلار رسید. در این مدت مازاد تراز تجاری کشور معادل 51.3درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
واردات ورق سرد و گالوانیزه به کشور به ویژه از سوی تولیدکنندگان خودرو، زخم کاری بر خط تولیدکنندگان این محصولات است به گونه ای که این وضعیت در سال گذشته تأثیر بسزایی نیز بر روی تراز تجاری غیر نفتی کشور نیز داشته است.
تجارت گردان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
بسیاری از تولیدکنندگان کشور وقتی در پایان سال 1402 پی بردند که تراز تجاری غیرنفتی کشور (صادرات غیرنفتی منهای واردات) به منفی 16.8 میلیارد دلار رسیده است، به معنای واقعی کلمه شوکه و غافلگیر شدند ...
بررسی آخرین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد که در سه ماه نخست امسال، درآمد های ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، که 21.5 میلیارد دلار بود، رشد 18.6 درصدی داشته است. در این مدت واردات معادل 14.3 میلیارد دلار ثبت شده است. ...
بر اساس تحولات بازرگانی خارجی، درآمدهای ارزی کشور در سه ماهه نخست سال 1403 به 25.5 میلیارد دلار رسیده است. همچنین در این دوره، تراز تجاری کشور 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در 33 ماه گذشته تراز تجاری این استان به مثبت 28 میلیارد دلار رسید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۲:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: تحولات بازرگانی خارجی نشان می دهد در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۱:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- بانک مرکزی با تأکید بر اینکه درآمدهای ارزی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 4 میلیارد دلار افزایش یافت، اعلام کرد: تأمین ارز بخش های مختلف اقتصادی از مرز 17.4میلیارد دلار گذشت ...
تحولات بازرگانی خارجی نشان می دهد در سه ماهه نخست امسال درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در 33 ماه از عمر دولت مردمی سیزدهم، دستاوردهای متعددی در راستای تسهیل فرایند سرمایه گذاری و ارتقاء تراز تجاری کشور، داشته است.
به گزارش ایبنا ، تحولات بازرگانی خارجی نشان می دهد در سه ماهه نخست امسال درآمد های ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است. ...
تحولات بازرگانی خارجی نشان می دهد در سه ماهه نخست سال جاری درآمدهای ارزی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید. در این مدت تراز تجاری کشور معادل 51.3 درصد نسبت به مقطع مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۰۹:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: تحولات بازرگانی خارجی نشان می دهد در سه ماهه نخست امسال صادرات نفتی و غیر نفتی کشور به 25.5 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با صادرات 21.5 میلیارد دلاری مدت مشابه سال گذشته، 18.6 درصدی افزایش یافته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۰۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در 33 ماه گذشته تراز تجاری استان بوشهر به مثبت 28 میلیارد دلار رسید.
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۲۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران معتقد است، سرمایه گذاران هر روز با بخشنامه ها و دستورالعمل های جدید مواجه می شوند و همواره باید اخبار اقتصادی و داخلی را دنبال کنند تا از تغییرات قوانین همچون تصمیمات ارزی و تجاری مطلع شوند.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، طبق آمار رسمی مجموع کل صادرات نفتی و غیر نفتی کشور در سه ماهه اول 1403. بیش از 25 میلیارد دلار است. که به نسبت رقم 14.3 میلیارد دلار واردات، تراز تجاری کشور به مثبت 11 میلیارد دلار رسیده است ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ طبق اعلام بانک مرکزی، درآمدهای ارزی کشور از 21.5 میلیارد دلار در سه ماهه نخست سال 1402به 25.5 میلیارد دلار در فصل بهار سال جاری رسیده است که نشان از افزایش 4 میلیارد دلاری درآمدهای ارزی کشور در بهار سال 1403 نسبت به بهار سال 1402 دارد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۰۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، خاندوزی، وزیر اقتصاد در توئیتی نوشت: در بهار 1403 در مقایسه با مدت مشابه پارسال: رشد 8 درصدی ارزش صادرات غیرنفتی (و 6 درصد رشد وزنی) رشد 1 درصدی ارزش واردات رشد 55 درصدی ترانزیت (رکورد تمام سالها) رشد 12 درصدی تجارت با همسایگان تراز تجاری مثبت 11.2 میلیارد دلاری ...