چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۲:۵۶Oct 2020 21

جدیدترین‌های «واردات کالا»

هزار ماسوله   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایده پور گفت: این روال ثبت نام واردات کالا برای اولین بار در سطح کشور در شهرستان پاوه انجام می شود و با این کار می توانیم واژه کولبری را برای همیشه حذف و افراد و وارد کننده کالا و همچنین تولید کننده کالا بنامیم.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۰    
حمید حسینی گفت: بعید است عراقی ها بتواند این مبلغ را به صورت نقدی و اسکناس به ایران بپردازند بلکه این پول صرف واردات کالا از طریق این کشور خواهد شد. البته باید گفت که خود این قدم هم بسیار موثر است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: مافیایی در حوزه واردات کالا به ویژه واردات کالاهای واسطه ای وجود دارد و جای تاسف دارد که به تولید داخلی خودمان توجهی نمی شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: اساسا حمل و نقل تاثیرگذارترین بخش اقتصادی در خود اقتصاد و جریان صادرات و واردات کالا است به همین دلیل در جهان به این صنعت بسیار توجه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
کرمانشاه ایرنا فرماندار شهرستان پاوه گفت: واردات کالا از امروز دوشنبه 28 مهرماه به صورت رسمی در مرز شوشمی این شهرستان آغاز شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، تشکیل سندیکای صادرکننده خوشنام، امکان تهاتر واردات در مقابل صادرات، تهاتر نفت در مقابل واردات کالا و استفاده از ظرفیت های دیپلماسی مجلس و دولت را ازجمله موضوعات مهم مطرح شده در جلسه مشترک مجلس و دولت عنوان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر آمادگی قوه مقننه برای همکاری با دولت به منظور ساماندهی بازار ارز، از تسهیل فرایند تولید کالا خبر داد.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۰   + ۵۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: ضرورت اتخاذ سیاستگذاری مناسب پولی، مالی و تجاری به منظور مدیریت نرخ ارز و تامین ارز کالاهای اساسی تا پایان سال موضوع نشست مشترک 5 عضو اقتصادی کابینه با رئیس مجلس و روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: پیشنهاد معاف شدن صادرکنندگان بخش کشاورزی از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، مشروط بر اینکه صادرکنندگان ارز خود را برای واردات کالا های مورد نیاز بخش کشاورزی اختصاص دهند، مطرح شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
آمار های منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می دهد که تولیدات صنعتی عموما افزایش قابل توجهی داشته است. به عنوان نمونه با ممنوعیت واردات کالا های لوازم خانگی و همچنین افزایش قیمت ارز، مصرف و در نتیجه تولید آن افزایش چشمیگری داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد ارمنستان اعلام کرد به دلیل حمایت های آنکارا از جمهوری آذربایجان تصمیم دارد واردات کالا های ترکیه را به صورت موقت ممنوع اعلام کند.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۵    
احتمال سقوط بازار های جهانی با گسترش موج دوکم کرونا و تشدید شدن اختلاف آمریکا و اروپا بر سر تعرفه واردات کالا وجود دارد و ما امروز شاهد ریزش تمامی شاخص های مهم بورسی بودیم.
برترین ها / بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۱:۲۶   + ۶۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سازمان بنادر ودریانوردی در بیانیه ای اعلام کرد: کلیه مأموریت های این سازمان در بنادر بدون وقفه در جریان است. به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی ، در این بیانیه آمده است: دشمنان قسم خورده این ملت که سالهاست با اعمال تحریم های یک جانبه ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل تازه ترین ها به نقل از رویترز، سه هفته مانده به برگزاری انتخابات آمریکا سازمان تجارت جهانی در مناقشه تخصیص یارانه دولتی از سوی دولت آمریکا به شرکت هواپیماسازی بوئینگ به نفع اروپایی ها رای داد و اعلام کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دکتر سید حمید حسینی رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: دولت تلاش های زیادی برای ساماندهی وضعیت بازار کرده، اما دستش در این زمینه چندان باز نیست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۳۷    
مشهد مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: در پرونده ای که با شکایت یکی از بانک های خصوصی تشکیل شده است، شرکتی با وجود دریافت ارز جهت واردات اما کالایی را وارد نکرده است.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۹:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
500 شرکت دانش بنیان توانسته اند از بسته تسهیلات گمرکی برخوردار شوند تا واردات و صادرات، برای شرکت های دانش بنیان و فناور تسهیل شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - فرماندار بندرعباس گفت: براساس مصوبه جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، لنج های سنتی زیر 500 تُن مجاز به واردات کالا به میزان 60 وانت نیسان دریکسال شدند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
آصفری نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به دپوی 15هزار تن کالای مورد نیاز صنایع در گمرک استان مرکزی، گفت: بانک مرکزی اگر نمی تواند ارز مورد نیاز برای واردات کالا را به تولیدکنندگان تخصیص دهد لااقل اجازه دهد کالاهایی که با ارز آزاد و با ترفند هایی برای دور زدن تحریم ها وارد کشور شده است ...
سیتنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۴۲ سایت دیگر  
معاون امور صنایع وزارت صمت با تبیین اولویت های 35 گانه وزارت صمت که از سوی رییس جمهور ابلاغ شد، حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای مشابه داخلی مورد تاکید قرار داد و گفت: 86 درصد واردات به مواد اولیه و کالاهای واسطه ای، اجزاء و قطعات ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۶۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: در جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق به توافقات خوبی برای آزاد کردن منابع مالی بانک مرکزی واستفاده از آن برای تأمین واردات کالا های اساسی وضروری کشورمان رسیدیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دبیر اتاق مشترک ایران و عراق معتقد است تمام تمرکز دولت بر بازگرداندن ارزهای صادراتی به چرخه اقتصادی، نمی تواند به عنوان تنها برنامه دولت برای تامین و تخصیص ارز مورد نیاز کشور در امر واردات کالا و خدمات باشد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
با وجود مخالفت های بسیار قرار شده 9 میلیارد دلار دیگر برای واردات کالا های اساسی اختصاص یابد. با احتساب حداقل 25 هزار میلیارد تومان اختلاف فعلی قیمت با دلار آزاد، در واقع با این مقدار 225 هزار میلیارد تومان رانت ارزی توزیع می شود. یعنی چهار برابر درآمد نفتی پیش بینی شده برای امسال.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- واردات 100 قلم کالا با 819 ردیف تعرفه از بازارچه سیرانبند بانه در راستای اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی و تامین معیشت مرزنشینان از سر گرفته شد.
بانک و صنعت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: کالا از زمان تامین ارز حداکثر ظرف 3 ماه باید به کشور وارد شود، در غیر این صورت از ابزارهای قانونی برای تبدیل ارز به کالا استفاده خواهیم کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاست خارجه گفت: دولت نباید اجازه بدهد از منابع اقتصادی برای واردات کالا های غیر ضرور و لوکس با هر قیمت و ارزی، هزینه شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- حسن زاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از کاهش صادرات و واردات کالا گلستان در شش ماه نخست سال خبر داد و گفت: وضع موجود متاثر از شرایط کرونایی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- 2 واحد تولید لامپ در استان بوشهر فعال است که برای 120 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است، سرمایه گذارانی که سال های گذشته در زمینه واردات کالا فعالیت می کردند با ایجاد واحدهای تولید و مونتاژ سرمایه های خود را به حوزه تولید و اشتغال منتقل کردند.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۶   + ۵۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت:عامل مؤثر دیگر بر کاهش صادرات، دو ماه بسته شدن مرزهای بسیاری از کشورهای همسایه بر کالاهای وارداتی به علت شیوع کرونا است که هنوز این محدودیت در واردات کالا به ترکمنستان ادامه دارد. ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۰۴    
بهنام فتحنایی: چینی ها این روزها شریک نخست تجاری ایران هستند، به طوری که در دو دهه اخیر روابط تجاری بین ایران و چین به قدری نزدیک شده که مشتری نخست نفت ایران چشم بادامی ها شده اند و بیشتر واردات کالا به کشور نیز از چین صورت می گیرد ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: 8 میلیارد از 9 میلیارد دلار ارز ترجیحی واردات کالا های اساسی از محل فروش نفت و منابع بانک مرکزی و مابه التفاوت نرخ ارز نیما و ارز 4200 تومانی برای یک میلیارد دلار از سوی سازمان برنامه و بودجه باید تامین شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۱   + ۳۳ سایت دیگر  
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران، از سرعت گرفتن واردات کالا های اساسی به کشور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان محصولات آی تی استان اصفهان گفت: شتاب افزایش نرخ ارز و کاهش واردات کالا ، افزایش قیمت صددرصدی محصولات آی تی را در بازار رقم زده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فرماندار بانه با اشاره به 2 مرحله واردات کالا از بازارچه سیرانبند با دفترچه های الکترونیکی پیله وری گفت: آمادگی لازم برای واردات 100 قلم کالای مرزنشینان و 48 قلم کالای تعاونی مرزنشینان با ثبت سفارش در این بازارچه فراهم است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: امسال در مجموع 9 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به واردات کالا های اساسی تخصیص یافته است.
برترین ها / صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: روز گذشته بانک مرکزی در بیانیه ای برای تنویر افکار عمومی اقدام به انتشار جزییاتی در خصوص ارز تامین شده برای واردات کالاهای اساسی کرد. در بخشی از این بیانیه آمده که طی سال جاری بنا به مصوبه ستاد اقتصادی دولت ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: برای واردات روغن خام و 4 نهاده دامی باید در 6 ماهه نخست سال 4.4 میلیارد دلار دریافت می کردیم، اما تاکنون سه و نیم میلیارد دلار اختصاص یافته و از این مبلغ 3 میلیارد دلار تأمین شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی در یک گزارش رسمی رقم تخصیص یافته برای کالاهای اساسی در شش ماه نخست سال جاری را 2/ 5 میلیارد دلار گزارش کرد. جزئیات تامین ارز بابت واردات کالا تشریح شد. در این گزارش عنوان شده که سقف تامین دلار 4200 در سال جاری 8 میلیارد دلار بوده که از این رقم 2/ 5 میلیارد دلار تامین ارز شده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
یک روزنامه حامی دولت می گوید واردات کالا با دلار 4200 تومانی انجام می شود اما هنگام عرضه با دلار 27 هزار تومانی محاسبه می شود!
طلا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یوسفی با بیان اینکه سفره مردم هر روز کوچکتر از گذشته می شود، گفت: در حالیکه مقامات مدام می گویند با اختصاص ارز 4200 تومانی مایحتاج عمومی مردم به نرخ ارز دولتی 4200 تومانی وارد می شود و با همین نرخ نیز واردکننده آن ها را باید در بازار توزیع کند، اما در عمل چنین چیزی رخ نمی دهد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۳۹    
طغیانی، با اشاره به نشست های کمیسیون اقتصادی در هفته گذشته، درباره موضوعات این نشست ها گفت: نخستین موضوعی که این کمیسیون به آن پرداخت، در خصوص طرح اصلاح نرخ ارز ورودی کالاها بود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
وی با بیان اینکه رییس جمهوری برای تهاتر واردات کالا موافقت کرده است افزود: تهاتر اتفاق افتاده و کنجاله در حال وارد شدن به کشور است و اکنون 260 هزار تن ذرت، 34 هزار تن جو و 54 هزار تن کنجاله آماده معامله است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات کالا با کارت الکترونیک مرزنشینی در تمرچین پیرانشهر با حضور استاندار آذربایجان غربی از سر گرفته شد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- در حالی که دولت همچنان اصرار بر توزیع ارز 4200 تومانی برای واردات کالا های اساسی دارد و معتقد است که این امر باعث می شود که کالا ها ارزان تر به دست مردم برسد، اما در واقعیت چیز دیگری در حال رخ دادن است و مایحتاج ضروری مردم با دلار 29 هزار تومانی در حال فروش است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت : اطلاعات تمامی مراحل زنجیره تامین ، توزیع و واردات کالا باید درسترس همگان قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده بناب در مجلس با انتقاد از فقدان زیرساخت های نظارت بیشتر در گمرکات گفت: با آنکه سامانه های زیادی برای شفافیت در گمرکات راه اندازی شده ولی باید از امکانات بروزتری مانند ایکس ری های کانتینری استفاده شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حمیدرضا متین روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری صادرات استان از گمرک همدان از لحاظ وزنی به 277 هزار و 847 تُن رسید. او اضافه کرد: واردات کالا از گمرک همدان نیز در این مدت هشت میلیون و 40 هزار دلار به وزن 2 هزار و [...]
سیتنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: در فروردین 98 با برند های خارجی که می خواستند از کشور خارج شوند اتمام حجت کردیم که دیگر نمی توانند به ایران بازگردند و ممنوعیت واردات کالا های خارجی مصوبه هیئت وزیران است و با تغییر شخص من یا دیگری تغییر نخواهد کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نقدی از تصویب 50 میلیون دلار واردات کالا به منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: این مصوبه از هفته آینده پس از ابلاغ به استانداری خوزستان با حداقل تشریفات و حداکثر تسهیلات گمرکی اجرایی می شود.
اقتصاد آنلاین / روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۶:۵۶   + ۲۹ سایت دیگر  
با ابلاغ مصوبه مربوط به تسهیل در ورود و تعیین تکلیف کالاهای وارده به اماکن گمرکی، ترخیص قطعی کالا و رفع تعهدات واردات ظرف 45 روز پس از تخصیص ارز از گمرک انجام خواهد شد.