چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۱۵:۱۵Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تأمین ارز»

بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۱۳   + ۲۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:در حالیکه برخی نمایندگان مجلس مکرراً از روش واردات بدون انتقال ارز برای واردات خودرو دفاع می کنند که طبق بررسی ها، استفاده از این روش به نوسانات نرخ ارز و افزایش تورم در کشور دامن می زند. ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری مؤثر بانک مرکزی، تأمین ارز صنایع به ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد، ضمن اینکه واردات خودرو با رفع موانع عملیاتی شده و ترخیص این خودرو ها تسریع شده است.
اسب بخار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۳:۳۹    
با انتشار نامه مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر عدم تأمین ارز و احتمال خوابیدن خط تولید، بازار احساس کرد که قرار است زمینه خودروها در بازار کم شود و به همین دلیل امروز قیمت بیش تر محصولات ایران خودرو، سایپا و به دنبال آن، چینی ها گران تر از دیروز شدند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه زمان تأمین ارز برخی اقلام که خیلی فوریت نداشته تا دو ماه هم رسیده است، گفت: در نشست اخیر رییس جمهور با بانک مرکزی و دستگاه های ذیربط مساله کاهش این زمان مدنظر قرار گرفت که معاونت اجرایی ریاست جمهوری نیز پیگیر است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۴۰   + ۸۷ سایت دیگر  
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از تامین ارز صنایع خودرو و قطعه سازی در سال جاری خبر داد. تیتربرتر، منوچهر منطقی اظهار داشت: در جلسات متعددی که طی یک ماه گذشته با حضور مدیران شرکت های خودروسازی، وزارت صمت ، مدیران بانک مرکزی و سازمان توسعه تجارت و با حمایت های سرپرست وزارت صمت برگزار شد ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۱۶   + ۱۲۳ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری مؤثر بانک مرکزی، تأمین ارز صنایع به ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد، ضمن اینکه واردات خودرو با رفع موانع عملیاتی شده و ترخیص این خودروها تسریع شده است.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
سالم خبر: رئیس سازمان غذا و دارو هشدار داد: امسال بودجه طرح دارویار تحت حوزه هدفمندی قرار گرفته است و در صورت عدم اصلاح این رویه، کمبود دارو قطعی است؛ تأمین ارز دارو از طریق "شرکت نیکو" یکی دیگر از مشکلات این حوزه است.
نبأپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس ، مشکل تأمین ارز برای صنعت خودرو روز گذشته با انتشار نامه منوچهر منطقی به سازمان توسعه تجارت رونمایی شد و منطقی در این نامه ضمن هشدار در مورد توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان؛ خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
شرکت های پتروشیمی از روند پیوسته و مطمئن تأمین ارز و عرضه آن در مرکز مبادله ایران خبر دادند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
تأمین ارز کالا های اساسی با نرخ مشخص، امکان برنامه ریزی برای واردات و حمایت از اقشار ضعیف با پیشگیری از جهش قیمتی را فراهم می کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۲۳    
اقتصاد ایران: دولت پیشنهاد داد کمیته تخصیص ارز و کمیته تأمین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شود و ریاست کمیته جدید به عهده بانک مرکزی قرار بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۸   + ۲۴ سایت دیگر  
دولت پیشنهاد کرده است کمیته تخصیص ارز و کمیته تأمین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شود و ریاست کمیته جدید به عهده بانک مرکزی قرار بگیرد، به نظر می رسد این تغییر به دلیل مشکلات در تخصیص ارز واردات و تداوم رویه واردات از محل صادرات خود بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۴۸   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس کل دیوان محاسبات گفت: یکی از موارد مهمی که بانک مرکزی باید روی آن تمرکز و اهتمام ویژه داشته باشد، موضوع تأمین ارز برای نیازهای ضروری همچون حوزه دارو، درمان و کالاهای اساسی است.
رسانه کلیک   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین چالش در این زمینه، مشکل تأمین ارز برای واردات خودرو است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
نعمت بخش با انتقاد از اینکه سازمان استاندارد با بودجه بنگلادشی ژست سوئیسی می گیرد، گفت: در شرایطی که صنعت خودرو برای تأمین ارز تولیدات جاری خود با استانداردهای فعلی دچار مشکل است چرا هزینه اضافی که نیاز ارزی هم دارد به این صنعت تحمیل می کنید؟!
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقدامات دولت در حوزه کاغذ، گفت: یارانه های کوتاه مدت برای تأمین ارز واردات کاغذ از سال گذشته و امسال تخصیص داده شده تا بتوان با واردات کاغذ، نیاز بازار داخلی را با قیمت های مناسب تری تامین کرد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۶   + ۵۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن خودروسازان ایران با انتقاد از اینکه سازمان استاندارد با بودجه بنگلادشی، ژست سوئیسی می گیرد، گفت: در شرایطی که صنعت خودرو برای تأمین ارز تولیدات جاری خود با استانداردهای فعلی، دچار مشکل است چرا هزینه اضافی که نیاز ارزی هم دارد به این صنعت تحمیل می کنید!؟
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت با اشاره به اینکه با مذاکرات صورت گرفته توانستیم برخی از اولویت ها در تخصیص ارز به واحدهای تولیدی را تغییر دهیم، گفت: به دنبال این هستیم تا از روش های ساده تری در تأمین ارز مورد نیاز واحدهای تولید داخلی بهره ببریم تا عموما صنعت گران و تولیدکننده گان داخلی بتوانند مواد اولیه واحدهای ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۰:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای تأمین کالاهای اساسی موردنیاز کشور در سال جاری، با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و تحت توافقات به عمل آمده، از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 2.5 میلیارد دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج، کود و... تأمین ارز با نرخ مصوب صورت گرفته است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۱:۲۲   + ۴۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج و کود؛ تامین ارز با نرخ مصوب انجام شده است. ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: برای کوتاه تر شدن زمان تأمین ارز از این به بعد بانک مرکزی با حذف واسطه ها، خود ارز را به طور مستقیم از صادرکننده ها خریداری کرده و با نرخ مشخص به وارد کننده ها خواهد فروخت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۱:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
چند روز بعد از رونمایی بانک مرکزی از سازوکار جدید مبادلات حواله ارزی، پیگیری ها نشان می دهد تزریق ارز به بازار روان تر شده است و تأمین ارز واردات با سرعت بیشتری در حال انجام است.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
بعد از مطرح شدن برخی حواشی در خصوص مدل تأمین ارز واردات و رواج برخی سوءاستفاده ها، بانک مرکزی به صورت مستقیم وارد حوزه خرید و فروش ارز تجارت خارجی خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: امکان باز کردن مسیر برای ورود ارز از خارج از کشور وجود دارد و ما باید اجازه دهیم ارز از خارج وارد کشور شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی برای تأمین ارز واردکنندگان با تأخیر اقدام می کند و این پروسه طولانی برخلاف تسهیل عرصه تولید است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۱   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان-روح اله عباس پور در نشست علنی امروز (سه شنبه، 19 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص آسیب شناسی ساز و کار تأمین و تخصیص نیاز های ارزی در حوزه واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحد های صنعتی و تولیدی کشور را قرائت کرد و گفت ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا_رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون (تا 17 اردیبهشت 1402) مجموع تخصیص ارز معادل 11 میلیارد و 840 میلیون دلار بوده است. مشکلی که داریم، مسأله تأمین ارز است یعنی این ارز باید توسط صرافی ها و بانک ها تأمین شود که با تأخیر همراه بوده و مشکل فنی دارد و در حال برطرف کردن آن هستیم ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۰۵   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی از تشکیل کمیته تأمین و تخصیص ارز در مجموعه متبوعش خبر داد و گفت: مسدودسازی ریالی حساب ها از درخواست های غیرواقعی برخی افراد و شرکت ها که نیازی به ارز نداشتند، جلوگیری کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۹:۰۹    
از هشدارهای رئیس کمیسیون بهداشت تا تعهد تأمین ارز رئیس بانک مرکزی: مروری بر اظهارنظر حاضران جلسۀ بررسی مشکلات دارو و تجهیزات پزشکی
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۷   + ۵۸ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با بیان اینکه از 15 اسفند ارز موبایل تخصیص داده شده، اما تامین نشده گفت با توجه به ممنوعیت واردات آیفون 14 و توقف تولید آیفون 13 ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۳:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون سازمان توسعه تجارت گفت: مسیر واردات خودرو باز شده است و 350 چانگان جدید تا سه روز دیگر وارد می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۱۸   + ۶۱ سایت دیگر  
معاون سازمان توسعه تجارت گفت: مسیر واردات خودرو باز شده است و 350 چانگان جدید تا سه روز دیگر وارد می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۲:۰۴   + ۳۰ سایت دیگر  
تأمین نقدینگی مورد نیاز شرکت های دارویی و پخش از جمله چالش های مهم این حوزه بوده، این در حالی است که تا قبل از آزادسازی نرخ ارز، مشکل تأمین ارز ترجیحی وجود داشت اما اکنون و پس از آزادسازی نرخ ارز، مشکل اساسی نقدینگی است.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۲:۲۹   + ۶۷ سایت دیگر  
اقتصادتهران: با دستور رئیس کل بانک مرکزی از امروز تخصیص ارز به شرکت های واردکننده ای که قبل از مرحله تخصیص ارز، نسبت به خرید ارز از بازار آزاد اقدام می کنند، ممنوع است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۵:۳۸   + ۱۰۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا فرزین طی مکاتبه با معاون ارزی این بانک تاکید کرد: در راستای تقویت اقدامات لازم برای مدیریت بازار ارز در بازار غیررسمی و بر اساس اطلاعات کسب شده در خصوص نحوه تأمین ارز توسط برخی شرکت های واردکننده، از این تاریخ به بعد تخصیص ارز به تمام شرکت هایی که قبل از مرحله تخصیص ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ از مشکلات تخصیص نیافتن ارز از سوی بانک مرکزی و ایجاد بازارسیاهی که بنا به عرضه کم و تقاضای بالا در ماه های آینده رخ خواهد داد، گفت: آن موقع، دیگر واردات کاغذ مانند نوشدارو بعد از مرگ سهراب خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان و وارد کنندگان تجهیزات پزشکی گفت: در خیلی از تجهیزات پزشکی، صد درصد نیاز کشور را در داخل تولید می کنیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۱:۴۷    
تولیدکنندگان قطعات خودرو در تأمین ارز مواداولیه با چالش مواجه شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نگرانی از عدم تأمین ارز مربوط به دارو باعث شده که در عرضه مواد اولیه دارو شاهد نوعی احتکار توسط برخی شرکت های دارویی باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
طرح "دارویار" بدنبال رفع موانع و چالش های ناشی از تخصیص ارز دولتی به صنعت دارو از جمله عدم تأمین ارز دولتی و قاچاق معکوس دارو اجرا شد اما با گذشت چندماه پس از اجرا، با برخی نواقص و چالش ها مواجه شد که در این میزگرد به آنها پرداخته ایم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۷:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد سلامت سازمان نظام پزشکی، نسبت به شفاف نبودن محل تأمین ارز مورد نیاز تجهیزات پزشکی در قانون بودجه 1402 گلایه کرد.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۰:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
جمعی از واردکنندگان برنج در اعتراض به عدم تأمین ارز موردنیاز و شرایط نامناسب موجود در مورد واردات این کالای مهم و کلیدی در محل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی حضور یافتند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند هنوز قیمت واقعی کاغذ در سال جدید مشخص نیست، بازار خرید و فروش کاغذ با گذشت 21 روز از آغاز سال 1402 با وجود افزایش قیمت همچنان در انتظار تعیین قیمت نهایی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: تورم حاد و شدید محصول جهش نرخ ارز است که طبعیتا تحریم ها و به خصوص ناتوانی کشور در تأمین ارز مورد نیاز در مواقع ضروری منجر به کاهش ارزش پولی کشور و وقوع تورم شدید در کشور شده که باید از طریق ضابطه مند کردن جریان نقدیندگی و همچنین جریان نرخ ارز ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دامداران از افزایش 30 درصدی هزینه تمام شده تولید شیرخام خبر می دهند و نسبت به ادامه روند افزایش قیمت نهاده های خوراک دام و کمبود آن ها در پی عدم تأمین ارز واردات به شدت نگران هستند و در عین حال از اعمال قیمت مصوب یا دستوری انتقاد دارند و این سیاست را مسئول بخشی از مشکلات حل نشده تولید و زیان خود می ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که اگر بتواند وزارت نفت را به عنوان بزرگ ترین تأمین کننده ارز و انرژی کشور فلج کند، می تواند به همه اهداف خود برسد اما آنها باید بدانند کارکنان صنعت نفت اجازه نخواهند داد این امنیت با مخاطره روبه رو شود.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۳:۱۶    
تورم 40 درصدی 12 ماهه منتهی به اسفند 1400 و تورم ناشی از مردمی سازی یارانه ها، به همراه افزایش نرخ ارز و عدم امکان تأمین ارز نیمایی توسط ایرلاین ها، موجب ناتوانی آنها در تامین هزینه های مستقیم، غیرمستقیم و عملیاتی شده که زمینه افزایش نرخ بلیت را فراهم می کند ...
بانک مردم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۲۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مسافران عتبات عالیات این روزها با مشکل تامین ارز مواجه هستند به نحوی که نه دینار در بازار وجود دارد و نه می توانند دلار را به راحتی از صرافی ملی تهیه کنند. ...