شنبه ۱۱ تیرساعت ۰۱:۱۱Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کالای اساسی»

تجارت نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
در حال حاضر سهم نهاده های دامی از کالاهای اساسی دپو شده در گمرک و بنادر به حدود 2.5 میلیون تن معادل 58 درصد می رسد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۱:۵۰    
ابلاغ اعتبار 100 میلیارد تومانی برای فراهم سازی زیرساخت های اعزام زائران اربعین و حمل پنج میلیون و500 هزارتن کالای اساسی از بنادر کشور طی سه ماه مهم ترین اخبار حمل و نقل جاده ای در هفته گذشته بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از 2 هزار تن کالای اساسی احتکار شده و دستگیری 654 متهم طی هفته گذشته در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
آن طور که معاون گمرک اعلام کرده است از حدود 4.3 میلیون تن کالای موجود در گمرک و بنادر، حدود سه میلیون تن در انبارها و مابقی درشناورها قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - ناظر کل گمرکات خوزستان گفت : 2 میلیون تن کالای اساسی هم اکنون در انبارهای بندر امام خمینی (ره) وجود دارد.
رهیاب   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
علیرضا مقدسی گفت: کالای دپو شده ای در گمرکات کشور نداریم و تنها سه میلیون تن کالای اساسی در بنادر است که در حال انجام تشریفات گمرکی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از دو هزار تن کالای اساسی احتکار شده و دستگیری 654 متهم طی یک هفته گذشته در کشور خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام آزادی خواه گفت: امروز وزارت جهاد کشاورزی نیازمند کمک تمامی ارکان دولت برای تأمین کالای اساسی است و ضرورت دارد تا سایر ارکان دولت همانند دوران شیوع ویروس کرونا دست به دست هم دهند و وزارت جهادکشاورزی را یاری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: با ورود این تعداد کشتی، 4 میلیون تن کالای اساسی وارد مجتمع بندری امام خمینی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۵۲    
مهاباد - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب گفت: 2 هزار بسته معیشتی به ارزش 10 میلیارد ریال از سوی سپاه بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر این شهرستان طی هفته جاری توزیع شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا سازمان راهداری از حمل پنج میلیون و 500 هزارتن کالای اساسی از بنادر کشور از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
کنترل تورم و توزیع کالای اساسی در کشور وظیفه دولت است. دولت در این موارد عملکرد قابل قبولی نداشته است.
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
دفتر معاون اول رئیس جمهور با ارسال نامه ای به فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: واردات کالای اساسی اولویت دارد یا لوازم خانگی؟ آیا این روال در وزارت صمت وجود دارد که برای همه واحدهای تولیدی به دلیل کمبود نقدینگی و تأخیر در تأمین ارز اجزاء و قطعات خطوط تولید که دچار مشکل شده است به بانک ...
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا سازمان راهداری از حمل پنج میلیون و 500 هزارتن کالای اساسی از بنادر کشور از ابتدای فروردین ماه تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
میررضا فاطمی، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این میزان بار با صدور 370 هزار برگ بارنامه جابجا شده است، افزود: در این بازه زمانی 261 هزار تن کالای اساسی شامل 134هزار تن گندم و 127 هزار تن نهاده های دامی توسط این ناوگان از بنادر جنوبی به استان حمل شده [...]
نزدیک به 11 میلیون تن انواع کالا از ابتدای امسال تاکنون در مجتمع بندری امام خمینی(ره) و صنایع همجوار تخلیه و بارگیری شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
در سه ماهه نخست سال جاری سه میلیون و 276 هزار و 939 تن کالا های اساسی از بندر امام خمینی به سایر نقاط کشور حمل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: هشت هزار و 528 تن انواع کالاهای اساسی با قیمت تنظیم بازار امسال در نقاط مختلف این استان توزیع شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از رکود سنگین در بازار کالای اساسی خبر داد و گفت: این رکود سنگین به دلیل امید مصرف کننده برای کاهش قیمت در پی انتظار کاهش نرخ ارز است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان، از توزیع بیش از 71 هزار و 625 تن کالای اساسی طی سه ماهه اول امسال در استان زنجان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان حدود چهل روز از اجرای طرح اصلاح یارانه ها و واریز یارانه کمک معیشتی برای مردم و تغییر قیمت چهار قلم کالای اساسی می گذرد و اگرچه با مخالف هایی روبروست، اما به اعتقاد برخی کارشناسان اجرای طرح سهمیه بندی کالا یک خط دفاعی برای حفاظت از حداقل معیشت مردم است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
کیمیا نجفی مرتضی افقه، اقتصاددان می گوید: چالش های احتمالی تخصیص کالابرگ کمتر از بقیه راه های حمایتی نیست و این روش هم می تواند فسادزا باشد. با شروع سال 1401 و پس از افزایش قیمت بسیاری از کالاهای اساسی دولت تصمیم گرفت یارانه کمک خرید کالای اساسی به خانوارها تخصیص دهد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۵:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مرغ در حال ثبت رکورد جدید قیمتی است. گزارش میدانی نشان می دهد، قیمت این کالای اساسی در هر کیلوگرم تا 60 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که به گفته تولیدکنندگان؛ قیمت خرید مرغ از مرغداران درب مرغداری از 35 تا 42 هزار تومان است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: پرونده های تعزیراتی مربوط به چهار کالای اساسی مرغ، آرد، نان و روغن طی سه ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.3 برابر شده که نشان دهنده برخورد جدی با متخلفان در این حوزه است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۳۳ سایت دیگر  
مجوز حمل ونقل دو میلیون و 157 هزار تن انواع کالاهای اساسی وارد شده به کشور در سه ماهه بهار 1401، صادر و این کالاها به 1316 مرکز ذخیر ه سازی سراسر کشور ارسال شده اند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
حوادث رکنا: پلیس برای ثابت نگه داشتن نبض بازار ارز و سرمایه به صورت ویژه عملیات های پلیسی را در دستور کار خود قرار داده و افراد زیادی در این زمینه دستگیر شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
سردار حاجیان گفت: 7 هزار و 113 نفر متهم در زمینه کالا های اساسی دستگیر شدند، ارزش این کالا ها 3 هزار میلیارد تومان بود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ابهامات موجود در نحوه تخصیص یارانه چهار کالای اساسی به صورت کالابرگ الکترونیکی و یا یارانه نقدی و چالش های آن موجب شد تا این موضوع را از دیدگاه کارشناسان اقتصادی بررسی کنیم تا توصیه این فعالان اقتصادی راهگشای مسئولان برای اتخاذ این تصمیم به صورت حساب شده و اقتصادی باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اصلاح سیاست ارز ترجیحی توانست موضوع قاچاق به کشورهای همسایه را تا حدود زیادی حل کند؛ اما هم زمان با غلبه بر معضل قاچاق باید مسیر تجارت قانونی و رسمی نیز هموار شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش بی رویه قیمت ها فشار زیادی را بر اقشار حقوق بگیر وارد کرده است، گفت: لذا توصیه می کنم هر چه سریع تر کارت یارانه کالای اساسی بین اقشار مختلف توزیع شود تا همراهی آنان را برای به ثمر نشستن جراحی اقتصادی شاهد باشیم.
الف   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
پس از حذف ارز ترجیحی 4 قلم کالای اساسی ( مرغ ، تخم مرغ ، لبنیات و روغن) بلافاصله تورمی ظاهر شد که بسیار فراتر از انتظار سازمان برنامه و بودجه بود. به گفته رییس این سازمان پیش از اقدام به حذف ارز ترجیحی 4 قلم کالای یاد شده، تورم ناشی از این جراحی اقتصادی نهایتا 7.6درصد خواهد بود ...
عیار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۵۱    
مشاور رئیس اتاق تعاون ایران: اختصاص ارز 4200 تومانی به واردکنندگان باید حذف می شد، هرچه زمان می گذشت این اصلاح بزرگ اقتصادی لطمه های بیشتری را برای اقتصاد کشور ایجاد می کرد. حذف ارز 4200 تومانی منجر به افزایش تولید کالاهای اساسی خواهد شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کار تخلیه کالاهای اساسی از جمله گندم و جو در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگ ترین بندر تجاری کشور بدون وقفه ادامه دارد.از ابتدای سال جاری تاکنون 10 فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلو گرفتند که از این تعداد شش کشتی شامل محصول استراتژیک گندم است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : شایعه افزایش قیمت روغن و برنج وارداتی را به شدت تکذیب می کنیم و تا پایان سال در ادامه برنامه هدفمندسازی یارانه ها هیچگونه افزایش قیمتی در هیچ کالای اساسی اعمال نخواهد شد.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۱۳    
اسماعیل مرادیان نائب رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به کاهش 25 تا 30 درصدی مصرف میوه در هفته ای که گذشت، افزود: افت قدرت خرید مصرف کنندگان باعث شده است میزان خرید میوه نیز کاهشی شود. همچنین بسیاری از مردم سرگردان هستند و نمی دانند پول خود را برای خرید کدام محصولات اساسی تخصیص بدهند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک گفت: بیش از 4.3میلیون تن کالای اساسی موجودی اماکن بندری و شناورهای مستقر در شمال و جنوب کشور هستند که پس از انجام تشریفات ترخیص در حال ورود به زنجیره توزیع و تامین کشور هستند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تصمیم دولت برای حذف ارز ترجیحی، منجر به حذف سودجویان و انحصارگران از چرخه تأمین کالای اساسی می شود، تأکید کرد که دولت اجازه بازگشت این افراد به چرخه مزبور را نخواهد داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۷:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه خراسان نوشت:بعد از تعدیل قیمت یارانه ها تقریباً همه کالاهای مصرفی در بازار گران شدند. برخی از این کالاها هیچ ارتباطی با 4 کالای اساسی تعدیل قیمت شده ندارند ولی گوی سبقت را در گرانی از مواد غذایی ربوده اند مانند شوینده ها.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۴۰ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از 191 تن کالای اساسی احتکار شده و دستگیری 189 متهم در 48 ساعت گذشته خبر داد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۷:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
کیمیا نجفی آلبرت بغزیان، کارشناس اقتصادی می گوید: حذف ارز 4200 تومان نباید به این سرعت انجام می شد و باید نظارت بر تخصیص ارز را انجام می دادیم تا کالای اساسی ارزان تر به دست مردم برسد. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۲۱:۳۷    
لطفعلی عاقلی*؛ در اوایل سال جاری قیمت گوجه فرنگی به شدت افزایش یافت و در مقطعی هرکیلوگرم آن به 40000 تومان رسید. همچنین قیمت مواد غذایی در حال افزایش است. از 22 اردیبهشت قیمت 4 کالای اساسی مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات با اعلام دولت رسماً افزایش یافت. ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۲۰:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دو دستگاه تریلی حاوی کنجاله سویا که از بندر خارج و درنهایت با بار خاک به مقصد رسیده، توقیف شده است ولی ابهامات پرونده محموله ای که با ارز 4200 تامین ارز شده مشخص نیست؛ گمرک نیز اعلام کرده که محموله کنجاله را با تائید وزارت جهاد ترخیص کرده ولی مسئولیتی برای رهگیری بعد از آن ندارد. ...
سلام نو / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
طبق گفته فعالان تولید و بازار گوشت قرمز، کشور با مازاد عرضه به ویژه در گوشت گوسفندی مواجه است و این افزایش عرضه با نزدیک شدن فصل گرم سال به دلیل نبود آب و خوراک کافی بیشتر شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک وضعیت موجودی کالای اساسی در گمرک و بنادر تا 30 خرداد ماه را اعلام کرد که نشان داد چهار میلیون و 331هزار و 399تن موجودی انواع کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سید روح اله لطیفی-سخنگوی گمرک- وضعیت موجودی کالای اساسی در گمرک و بنادر تا 30 خرداد ماه را اعلام کرد که نشان داد چهار میلیون و 331هزار و 399تن موجودی انواع کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در قالب طرح عادلانه و مردمی سازی یارانه ها ، توزیع شش قلم کالای اساسی با کالابرگ الکترونیکی در گرمسار اجرا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۴۳   + ۳۷ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک گفت: بیش از 4.3 میلیون تن کالای اساسی موجودی اماکن بندری و شناورهای مستقر در شمال و جنوب کشور هستند که پس از انجام تشریفات ترخیص در حال ورود به زنجیره توزیع و تامین کشور هستند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از مردم استان خواست تا هرگونه موارد مشکوک درخصوص احتکار کالاهای اساسی شامل اجناس و مواد خوراکی را به پلیس گزارش دهند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۵:۴۳    
مسئول واحد بازرگانی جهادکشاورزی مهاباد گفت: فردا راس ساعت 10 صبح 2 قلم کالای اساسی شامل شکر و برنج تایلندی در این شهرستان توزیع می شود.