یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۹:۳۲Oct 2020 25

جدیدترین‌های «کالای اساسی»

خبرگزاری فارس   ۳۲ دقیقه پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در شرایط فعلی بهترین کار استفاده از ظرفیت های داخلی برای مقابله با تحریم هاست و هر گونه حاشیه سازی در فضای فعلی کشور بازی در پازل دشمن محسوب می شود.
ایلنا   ۵۹ دقیقه پیش    
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با انتشار یادداشتی، پیشنهادات خود برای تامین کالای اساسی از محلی به غیر از منابع سازمان تامین اجتماعی را تشریح کرد.
کارشناس بازار سرمایه گفت: بانک مرکزی و سخنگوی دولت اعلام می کنند که ارز کافی داریم، اما متقاضی در کار نیست، در حالی که هم اکنون روغن خوراکی به عنوان کالای اساسی مردم لنگ تامین ارز است.
ایسنا: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که از بین 9 کالای اساسی که وضعیت قیمت آن ها در شهریورماه امسال منتشر شده، قیمت هفت کالا حدودا بین 16 تا 90 درصد نسبت به شهریور سال قبل افزایش داشته است. ...
برترین ها / ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۴۹   + ۵۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه منابع سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است و نباید صرف تامین منابع طرح یارانه کالاهای اساسی شود، گفت: کارگران، بازنشستگان و گروههای آسیب پذیر و نیازمند در این طرح باید به طور ویژه دیده شوند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۶    
راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر 7/5 میلیون تن کالا در بنادر موجود است که 3/5 میلیون تن کالای اساسی و 4 میلیون تن سایر کالاها است.از ابتدای سال بیش از 70 میلیون تن کالا در بنادر تخلیه و بارگیری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به محدودیت منابع ارزی، نمی توان رایانه را جزء کالاهای اساسی به شمار آورد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۸    
زنجان- همپا، مدیرکل بازرسی استانداری زنجان گفت: از 50 قلم کالای اساسی مورد بازرسی قرار گرفته استان قیمت 20 قلم کالای اساسی افزایش یافته، پنج قلم کالا کاهش و قیمت 18 قلم کالا بدون تغییر بوده است.
زنگ خطر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۹    
پایگاه خبری زنگ خطر / مجلسی ها اصلاح طرح کوپن6 ماهه را در کمیسیون بودجه نهایی کردند؛ طرحی که در صورت تصویب در صحن پارلمان در 6 ماه دوم امسال اجرا می شود و به 60 میلیون ایرانی، کالابرگ الکترونیکی برای تامین کالای اساسی تعلق می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: درطی سال 99 , بیش از 13 میلیون تن کالای اساسی به ارزش حدود 6 میلیارد دلار، از گمرکات کشور ترخیص شده است.
معاون فنی گمرک با انتقاد صریح از لفاظی برخی دستگاه ها در مسیر ترخیص کالاهای رسوبی، نسبت به احتمال فاسدشدن 200هزار تن برنج هشدار داد.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر 7.5 میلیون تن موجودی کالا ها در انبار ها و اماکن بندری است که از این میزان 3.5 میلیون تن کالای اساسی و 4 میلیون تن سایر کالاهاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تخلیه محموله کشتی تجاری حامل 10 هزار کالای اساسی برنج در بندر بوشهر خبر داد و گفت: امسال تاکنون 3 کشتی حامل برنج به ظرفیت 30 هزار تن در بندر بوشهر تخلیه شده است.
براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، واردات برنج که از اول شهریور ماه به دلیل آغاز فصل برداشت ممنوع شده بود، از امروز (اول آبان ماه) از سوی گمرک بلامانع اعلام شده است.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
با تصویب مجلس دولت موظف شد منابع لازم برای پرداخت یارانه 120هزار تومانی خرید کالای اساسی برای هر یک از افراد سه دهک اول و یارانه 60 هزار تومانی برای هر یک از افراد سایر دهک ها را تامین کند. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس در خصوص طرح معیشتی 60میلیون نفری مجلس، گفت: مجلس به دنبال کوپنی کردن کشور نیست ولی عملکرد رئیس جمهور اینقدر بد بوده است که عده ای از مردم واقعا توان تهیه کالای اساسی را ندارند و باید برای این موضوع فکری کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - زینب موسوی : مجلسی ها روز گذشته اصلاح طرح کوپن6 ماهه را در کمیسیون بودجه نهایی کردند؛ طرحی که در صورت تصویب در صحن پارلمان در 6 ماه دوم امسال اجرا می شود و به 60 میلیون ایرانی، کالابرگ الکترونیکی برای تامین کالای اساسی تعلق می گیرد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۰   + ۵۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصویب اصلاح قانون بودجه سال 99 و الزام دولت به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی در این کمیسیون خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- از تابستان امسال برخلاف اینکه انتظار نمی رفت به دلیل وجود کرونا و تعطیلی رستوران ها و تالارها قیمت مرغ افزایش چندانی داشته باشد اما این کالای اساسی هم چون دلار دچار نوسان شده و هر روز قیمت آن در بازار متأسفانه ساعت می زند!
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
اهواز ایرنا - برداشت محصول راهبردی نیشکر در طرح های هفتگانه نیشکری خوزستان روز سه شنبه به صورت نمادین در مجتمع کشت و صنعت نیشکر دهخدا در 20 کیلومتری شمال اهواز شروع شد تا گام اساسی در تامین شکر به عنوان یک کالای اساسی کشور برداشته شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که از بین حدود 100 قلم کالای اساسی که هر ماه وضعیت قیمت آن ها بررسی می شود، در مرداد ماه قیمت تیرآهن تقریبا سه برابر و میلگرد و ورق سیاه تقریبا 2.5 برابر شده که بیشترین افزایش قیمت را در بین کالاهای اساسی داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- سرپرست فرمانداری ماکو گفت: در راستای تنظیم بازار، توزیع 83 تن کالای اساسی شامل برنج، مرغ و شکر در سطح شهرستان با قیمت مصوب آغاز شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت توافق کردند برای ترخیص قطعی و فوری پنج قلم کالای اساسی شامل ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن خام ترخیص بدون ارائه کد رهگیری بانک بلامانع باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک گفت: لیست 700 میلیون دلار کالاها به وزارت صمت تحویل و پس از پالایش به بانک مرکزی رفته است. مقرر شده است بانک مرکزی ظرف 24 ساعت کد تخصیص ارز صادر و ظرف یک هفته نسبت به پیگیری اعلامیه تامین ارز اقدام کند تا امکان ترخیص این کالاها فراهم شود.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، موجودی کالای اساسی در بنادر کشور را بالغ بر 3 میلیون و 400 هزار تن اعلام کرد و گفت: میزان تخلیه کالای اساسی طی 6 ماهه نخست سال جاری معادل 10 میلیون تن بوده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سردار احمد طاهری از توقیف 3 تریلی حامل کالای اساسی قاچاق و کشف 195 هزار لیتر سوخت خارج از شبکه در جنوب شرق کشور خبر داد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۵    
درحالی که ستاد تنظیم بازار و البته برخی نهادهای مسئول دیگر نسبت به تعیین قیمت های مصوب بخصوص در اقلام کالای اساسی اخیرا بسیار فعال شده اند، گروهی از کارشناسان براین باورند که تعیین قیمت های دستوری در بخش های مختلف اصولا نه تنها دستاوردی برای مجموعه ندارد بلکه می تواند منجر به تعطیلی و گسترش بیکاری ...
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
محمد راستاد از تخلیه بیش از 13 میلیون تن کالا از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: پنج هزار بسته ارزاق شامل روغن، برنج، رب، پنیر، حبوبات و قند و چای در هفته وقف بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در روستاها و مناطق محروم این شهرستان توزیع می شود.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، حامد خیرخواهان رئیس مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم ضمن تسلیت رحلت پیامبراکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) با اشاره به برگزاری مرحله هشتم رزمایش کمک مومنانه در استان قزوین ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان از تخصیص سهمیه 700 تنی مرغ منجمد برای تعادل بازار گیلان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: هیجان بازار مرغ کاذب و مقطعی بوده و در عرضه مرغ، نیاز استان نسبت به صادرات این کالای اساسی در اولویت است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
ششمین مرحله رزمایش کمک مومنانه در شهرستان بندرگز با توزیع بسته های حمایتی در بین آسیب دیدگان از بیماری کرونا و نیازمندان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرگز ؛ در این مرحله 300 بسته حمایتی شامل کالای اساسی که جمعا به ارزش 90 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس گفت:طرح تأمین کالاهای اساسی با کالابرگ الکترونیکی بنا به درخواست 50 نفر از نمایندگان باید در اولویت رسیدگی قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تا کنون، بیش از 8میلیون تُن کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به داخل کشور بارگیری شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
3.4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است. ( منبع )
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
بیش از 8 میلیون تُن کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به داخل کشور بارگیری شد.
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس امور اقتصادی گفت: مجلس شورای اسلامی طرحی را به دولت ارائه کند که در آن راه های پرداخت نکردن مالیات به حداقل برسد و برخی معافیت های ناعادلانه نیز برداشته شود.
معاون فنی گمرک با بیان اینکه با توجه به مصوبه اخیر معاون اول رئیس جمهور تاکنون 4 هزار درخواست ترخیص کالا به گمرک ارائه شده است، گفت: ارزش این درخواست ها 520 میلیون دلار است.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اکوفارس: رئیس کل گمرکات کشور با بیان اینکه صاحبان 6 قلم کالای اساسی که ارز ترجیحی به آنها تعلق می گیرد، می توانند بدون کد رهگیری کالاهایشان را ترخیص کنند، گفت: قسمت اعظم رسوب کالاها در گمرکات مربوط به دریافت کد رهگیری و تأمین و تخصیص ارز است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی و امور گمرکی گمرک گفت: اولویت بانک مرکزی در تامین ارز و ترخیص کالای اساسی بدون کد رهگیری از تسهیلات جدید برای ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک ایران گفت: صاحبان 6 قلم کالای اساسی که ارز ترجیحی به آنها تعلق می گیرد، می توانند به گمرک مراجعه و بدون کد رهگیری کالاهایشان را ترخیص کنند و بانک مرکزی هم متعهد می شود ظرف مدت سه ماه این تأمین ارز را انجام دهد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۹    
رنگی، عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: اگر بانک مرکزی ارز مرغوب را برای تامین کالای اساسی در اختیار واردکنندگان قرار دهد معضلات تمام حلقه های زنجیره تامین تا مصرف نهاده ها برطرف خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی گمرگ جمهوری اسلامی از ترخیص 2 میلیون 700 هزار تن کالای اساسی از گمرگ طی هفته آینده خبر داد و گفت: بانک مرکزی قول تامین ارز مورد نیاز این کالاها را به تجار برای آزاد سازی آنها در گمرک که معطل ارز بودند داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۰   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کل گمرکات کشور با بیان اینکه صاحبان 6 قلم کالای اساسی که ارز ترجیحی به آنها تعلق می گیرد، می توانند بدون کد رهگیری کالاهایشان را ترخیص کنند، گفت: قسمت اعظم رسوب کالاها در گمرکات مربوط به دریافت کد رهگیری و تأمین و تخصیص ارز است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۱۳    
سمانه عاملی / تحلیلگر بازار روند کلی قیمت هر تن ورق گرم فولاد در بازار آمریکا، صعودی برآورد می شود. در چهار هفته گذشته قیمت این کالای اساسی با حدود 18 درصد افزایش از محدوده 540 دلار به محدوده 636 دلار رسید ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 11 هزار و 800 تن کالای اساسی، نیمه نخست سال 99، به منظور تنظیم بازار و رفع نیاز مردم در استان توزیع شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
لک، رئیس اتاق اصناف ازنا گفت: یک واحد صنفی که مبادرت به احتکار کالای اساسی در این شهرستان کرده بود شناسایی و پلمب شد.
ثلاث   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
ثلاث-ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از واردات 105 هزار و 840 تن کالای اساسی در نیمه نخست سال جاری از گمرک بوشهر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
نماینده اصفهان در مجلس گفت: رئیس جمهور باید به خواسته های ملت در رفع دغدغه های معیشتی مردم توجه کند و بداند جامعه نیازمند تحرکات امیدآفرین دولت بویژه در حوزه اقتصاد است.
نوش آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین محمدرضا کلامی دبیر ستاد تنظیم بازار، در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون به پنج قلم کالای اساسی شامل روغن خام، دانه های روغنی ...