جمعه ۰۴ اسفندساعت ۰۰:۴۹Feb 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اراضی کشاورزی»

جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین مازندران ، عباس درزی نیا اظهار کرد: برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و اجرای ماده 3 و تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی باغی، دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای پی قلعه بخش مرکزی شهرستان کلاردشت قلع و قمع شد. ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفظ کاربری اراضی گفت: 31 استان تحت پوشش پایش هوشمند قرار گرفته اند و تعییر کاربری ها با دقت بیشتری رصد می شود. به گزارش ایسنا، محسن آشتیانی با حضور در غرفه ایسنا در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های کشور گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان ثبت و اسناد کشور با حضور در غرفه مهر گفت: باید هویت اراضی و املاک مشخص شده و در بانک های ملی ثبت شود.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: از مجموع 195 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تا کنون 113 هزار و 624 هکتار معادل 58 درصد اراضی کشاورزی سنددار شده است.
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به بحران آب و کمبود منابع آبی در استان، کشاورزان از کشت محصولات پرآب بر در اراضی کشاورزی استان جدا خودداری کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد - مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تثبیت 396 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی بلوچستان، علیرضا منعم زاده محقق و رییس بخش خاک و آب این مرکز به اهمیت زمین و خاک بعنوان یک ثروت ملی و اساسی ترین عامل در حیات بشر و میراث مشترک بین همه نسل ها اشاره کرد و گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: بیش از 50 درصد اراضی کشاورزی استان سند تک برگ دریافت کرده اند.
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی کشور ابراز داشت: اصل بر ممنوعیت تغییر کاربری اراضی کشاورزی است و باید نظارت بر مجوزهای صادر شده وجود داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد - فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی لرستان از شناسایی هزار و 274 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۲    
بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: خشکسالی در سال زارعی جاری باعث شده تا امکان برداشت محصول از 120 هزار هکتار از اراضی دیم این استان وجود نداشته باشد.
اول فارس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اول فارس اراضی کشاورزی به تازگی مجلس در مصوبه ای اجازه الحاق 0/2 درصد به محدوده سکونتگاه های شهری و روستایی داده است؛ مصوبه ای که با موافقت برخی کارشناسان مسکن همراه است، اما در مقابل مخالفان سرسختی دارد که این مصوبه را عامل تجاوز به منابع طبیعی و نابودی زمین های کشاورزی می دانند. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن تنها 1 درصد از وسعت کشور، 10درصد جنگل های کشور و 10درصد منابع آبی کشور، متأسفانه بخش اعظمی از اراضی کشاورزی استان به دلیل تنش های آبی به صورت دیم کشت می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۳:۳۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تثبیت چهارهزار و 60 هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تثبیت چهارهزار و 60 هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر 3 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور با انواع سامانه های نوین آبیاری می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: اراضی کشاورزی زیر پوشش سامانه های نوین آبیاری در کلاته های غربی شاهرود از مرز 600 هکتار عبور کرده و به 608.78 هکتار رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۹    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر از کاهش سطح زیر کشت کاهو در اراضی کشاورزی روستای آبطویل به علت کاهش کیفیت آب های کشاورزی و کاهش بارندگی ها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی محمودآباد از آزادسازی 7هزار متر مربع از زمین های زراعی به ارزش تقریبی 140 میلیارد ریال که بدون مجوز تغییر کاربری داده شده بودند، خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین مازندران ، محمد رشید رستمی از بررسی 20 فقره پرونده تغییر کاربری اراضی کشاورزی در جلسه کمیسیون تبصره یک ماده یک تغییر کاربری استان خبر داد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
گرگان- به منظور تامین بخشی از نیاز آبی اراضی کشاورزی محدوده سد و شبکه وشمگیر، بخشی از آب سدهای بوستان و گلستان از روز سه شنبه رهاسازی می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۲۸ سایت دیگر  
گروه جامعه:با وجود این که برخی کارشناسان حوزه منابع طبیعی معتقدند که توسعه ناپایدار عرصه های مسکونی و اراضی کشاورزی در یک قرن اخیر باعث شده است که مساحت مجموعه جنگل های هیرکانی از حدود 3 میلیون هکتار به کمتر از 2 میلیون هکتار کاهش یابد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی مازندران از بررسی 20 فقره پرونده تغییر کاربری اراضی کشاورزی در جلسه کمیسیون تبصره یک ماده یک تغییر کاربری استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی شهرستان تفت: از اولویت های جهادکشاورزی حفظ کاربری و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
25 مورد از ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی کشاورزی نیشابور با حضور یگان حفاظت امور اراضی جهادکشاورزی و با همکاری نیروی انتظامی، قلع و قمع شد.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سکوت وزرای کشور وکشاورزی،تاکی؟! راه مردم آنلاین :بی سابقه ترین تخریب اراضی کشاورزی و ساخت های و ساز غیر مجاز تاریخ که از ماههای گذشته در شهرستان اسلامشهر ثبت شده بود ،علیرغم اطلاع رسانی ها وآگاهی سازی مسولان متاسفانه همچنان ادامه دارد ومتخلفان ،شهررابدون قانون دانسته می تازند!! ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۳:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت:تثبیت صد درصدی اراضی کشاورزی استان با کار جهادی و روحیه جهادی محقق می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ اراضی کشاورزی و باغی 25 مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده روستای صومعه شهرستان نیشابور قلع وقمع و به چرخه تولید بازگشت داده شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۲۳    
سرتیپ دوم پاسدار سیدموسی حسینی: استان گلستان یک قطب کشاورزی است و 666 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد و بحمدالله با ورود اقتصادی بنیاد تعاون بسیج فرصتی ایجاد شد تا زنجیره های کشاورزی را شکل بدهیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
جلسه بررسی روند سنددارکردن اراضی کشاورزی در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تفت برگزار شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، مهدی خادم ثامنی در اولین نشست ملی هم اندیشی و مدیریت راهبردی خشکاله در سازمان حفاظت محیط زیست، افزود: در کشور 15 تا 16 میلیون هکتار اراضی کشاورزی و حدود 2 میلیون هکتار اراضی باغی داریم که نزدیک به یک میلیون هکتار از آنها دارای خاک مرغوب هستند و خشکاله می ...
شبستان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
امینی گفت: باید برای صرفه اقتصادی اراضی کشاورزی برنامه ارائه دهیم تا از برخی تخلفات از جمله ویلاسازی جلوگیری شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
همزمان با سراسر کشور و آیین افتتاحیه 14 طرح اجرایی گروه اقتصاد مردمی ، بهره برداری از 11 هکتار اراضی کشاورزی در استان چهارمحال و بختیاری با هدف افزایش بهره وری، آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: از ابتدای امسال 60 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان شناسایی و اقدامات لازم در این راستا انجام گرفته است.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کارگروه استانی تجمیع و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی استان به منظور بررسی درخواست های رسیده مربوط به شهرستان های شادگان و هویزه برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: پروژه زیربنایی رفع تداخلات اراضی کشاورزی استان کردستان طی دو سال اخیر آغاز شده است و امیدواریم تا پایان سال جاری 75 درصد از اراضی استان رفع تداخل شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی طرقبه شاندیز از آزادسازی 4.5 هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان در حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی مازندران از تغییر کاربری 4 هزار و 950 متر مربع از زمین های زراعی در یکی از مناطق شهرستان عباس آباد به ارزش بیش از 74 میلیارد ریال خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
کرمان، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اظهار داشت: صدور اسناد اراضی کشاورزی مانع تغییر کاربری غیر مجاز است.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری کشور اعلام کرد: ایران با همت متخصصان داخلی در تولید تجهیزات مورد نیاز شبکه های آبیاری نوین کشاورزی در مرز خودکفایی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از شناسایی 633 مورد تخلف تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان در 10 ماه گذشته خبر داد.
پاون   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی از پروژه های سد گردیان جلفا و پست 132 کیلوولت گلفرج بازدید و بر اتمام پروژه ها تا پایان اسفندماه سال جاری تاکید کرد.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی استان بوشهر گفت: در راستای حفاظت از اراضی کشاورزی از ادامه عملیات 6 مورد ساخت وساز غیرمجاز در شهرستان کنگان جلوگیری شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، مهدی فرجی، مسوول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج اسفراین اظهارکرد: پروژه انتقال پساب اسفراین از طریق احداث کانال بتنی به اراضی کشاورزی و باغات اهالی روستای قلعه نو انقلابی از توابع بخش زرق آباد اسفراین با حضور سردار فرجی ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۳:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
آخرین وضعیت سیلاب در نقاط مختلف کشور نشان می دهد به بعضی از روستاها و اراضی کشاورزی خسارت وارد شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
ایلام-آخرین وضعیت سیلاب در ایلام نشان می دهد به بعضی از روستاها و اراضی کشاورزی خسارت وارد شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایلام-جاری شدن سیلاب به اراضی کشاورزی روستاها شهرستان دره شهر خسارت زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۱:۴۲    
با پیگیری فرماندار رفسنجان طرح آزادسازی حریم جاده داوران از اراضی کشاورزی عملیاتی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در نشست کارشناسان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی و مهاباد اعلام شد: با شناسنامه دار شدن زمین های کشاورزی نهاده های زراعی هم توزیع می شود.