سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۱۲:۰۷Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اراضی کشاورزی»

باشگاه خبرنگاران   ۳۶ دقیقه پیش    
یک طرح عمرانی لوله گذاری در اراضی کشاورزی روستای زین آباد بخش شال شهرستان بوئین زهرا افتتاح شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۳۹ دقیقه پیش    
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: اجرای این قانون موجب ثبت، شفافیت و حفظ کاربری اراضی می شود و از خرد شدن اراضی کشاورزی جلوگیری می کند، همچنین منجر به ایجاد بستر مناسب برای یکپارچه سازی گردیده و مرز بین اراضی ملی، دولتی و مستثنیات اشخاص روشن می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز از اجرای عملیات مبارزه با جوندگان در سطح 111 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: 17 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان اردبیل بعد از انقلاب سند مالکیت تک برگی دریافت کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد با موفق خواندن عملکرد همکارانش در مبارزه با تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی گفت: در 9 ماهه اخیر 250 مورد تخلف در این حوزه شناسایی و جلوی تخریب زمین های کشاورزی گرفته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۱۷    
سرپرست مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اسلامشهر،گفت: با تخریب16فقره ساخت وساز غیرمجاز 100هزارمترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان اسلامشهر،به عرصه تولید بازگشت.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس سازمان امور اراضی کشور اعلام کرد: صدور اسناد مالکیت کشاورزی تا امروز به 19 درصد رسیده است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رضا افلاطونی امروز دوشنبه در همایش ملی تحول کشاورزی در دولت مردمی سیزدهم طی سخنانی افزود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: تداخلات اراضی کشاورزی این استان در سال 1402 به اتمام می رسد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی استان قزوین از شناسایی یک هزار و 606 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: هزار و 29 فقره ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان امسال قلع و قمع شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۸:۲۵    
موضوع اصلی تفاهمنامه همکاری وزارت دفاع و وزارت جهادکشاورزی تحقق بهره وری آب با رویکرد کشاورزی حفاظتی و پایداری تولید در اراضی کشاورزی وابسته به وزارت دفاع اعلام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۲۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از آزاد سازی 360 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی در شهرستان چهارباغ خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
برداشت پیاز زمستانه از اراضی کشاورزی شهرستان پیشین در جنوب استان سیستان و بلوچستان،آغاز شده است.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۲۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: آمارهای تولید گندم خیلی بی ربط نیست، خیلی هم دقیق نیست. علیرضا مهاجر در نشست خبری دیروز خود و در پاسخ به سؤال خبرنگار کیهان درباره آمارهای تولید گندم چقدر دقیق است؟ گفت ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۰۲    
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی ضمن اشاره به افزایش تولید برخی محصولات کشاورزی در سال های پس از انقلاب اسلامی، به برخی مشکلات جدی مانند کاهش شدید مصرف گوشت قرمز در کشور و همچنین تداوم مشکل خرد شدن اراضی کشاورزی در ایران و پیامدهای منفی عرضه کود شیمایی از اوره در بودجه سال 1402 اشاره کرد و این ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان بوشهر از صدور سند برای 3 هزار و 700 هکتار از اراضی کشاورزی روستای سیامکان دیلم به مناسبت دهه فجر خبر داد.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۶:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
آتش سوزی در جنگل ها و اراضی کشاورزی شیلی تاکنون 23 کشته بر جای گذاشته است.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۰۱    
نشستی با حضور سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کوهرنگ،نمایندگان بانک زمین و بنیاد برکت در استان در بخش صمصامی برگزار شد و در خصوص تجهیز 800 هکتار از اراضی این بخش رایزنی صورت گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
کوهدشت- همزمان با ایام دهه فجر، طرح آبیاری تحت فشار در 54 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کوهدشت به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: 12 هزار و 809 هکتار از اراضی کشاورزی کوهدشت و رومشکان آبی و 118 هزار هکتار آن دیم است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت پیاز زمستانه از سطح سه هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان های راسک، سرباز، کنارک، نیکشهر، دشتیاری و چابهار در جنوب استان آغاز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۲:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تا پایان امسال 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان ضمن اشاره به صرفه جویی سالانه 600 هزار مترمکعب آب در بخش کشاورزی گفت: 250 هکتار از اراضی کشاورزی کاشان به آبیاری نوین مجهز شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۲:۱۸    
ایسنا/همدان مدیر جهاد کشاورزی ملایر از اجرای سامانه های نوین آبیاری در 11 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغی ملایرخبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست منطقه 4 شهرداری کرج از تخریب 11 مورد ساخت وساز غیرمجاز با متراژ بیش از دو هکتار با همکاری جهاد کشاورزی، عوامل انتظامی با حضور نماینده دادستانی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: سند 40 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان در حال آماده سازی و صدور به نام بهره برداران است.
کازرون نما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: برای اولین بار 1.5 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گیاه دارویی اپونتیا اختصاص یافته است.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی کشور از مدیران امور اراضی استان ها خواست از ظرفیت قوانین و مقررات و دستورالعمل ها برای رفع مشکلات و موانع رفع تداخلات و صدور اسناد اراضی کشاورزی استفاده کنند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در خصوص صدور اسناد تک برگی برای اراضی کشاورزی استان، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سند تک برگی 20 درصد از اراضی کشاورزی این استان صادر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با تاکید بر اهمیت توسعه زیست فناوری کشاورزی به عنوان عامل بقای کشاورزی در آینده، از تجاری سازی دستاورد های پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۵۲    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه حفظ کاربری اراضی کشاورزی خط قرمز ماست، گفت: 224 پلاک در کمیسیون رفع تداخل استان مطرح و رفع تداخل شده است که 55 مورد مربوط به سال جاری بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایجاد بانک زمین از خرد شدن اراضی کشاورزی جلوگیری کرده و با خرید اراضی کوچک، آن ها را یکپارچه کرده و به بهره برداری می رساند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر آب و خاک و فنی مهندسی جهادکشاورزی استان یزد با بیان این که تاکنون بالغ بر 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان معادل 40 درصد آنها به روش های نوین آبیاری تجهیز شده است، پیش بینی کرد در کمتر 10 سال آینده همه اراضی کشاورزی مستعد استان به روش نوین آبیاری مجهز شوند.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : بر اساس برنامه ابلاغی در سال زراعی جاری دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان برای کشت قراردادی چغندر قند تعیین شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
4 فقره حکم قلع و قمع بنا و مستحدثات غیر مجاز در اراضی کشاورزی ارومیه اجرا شد
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهادکشاورزی شهرستان راسک در جریان بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان از مزارع گندم پیشین گفت: امسال با توجه سیاست های حمایتی دولت و افزایش قیمت خرید گندم ...
کمال مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۲:۵۷    
رییس کل دادگستری البرز اعلام کرد: با تخریب تعدادی بنای غیر مجاز و دیوار کشی 115 هکتار اراضی باغی و کشاورزی این استان به ارزش پنج میلیارد و860 میلیون ریال به عرصه تولید باز گشت
کرج رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش دادگستری البرز، حسین فاضلی هریکندی افزود: در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها ،این اراضی در چهار حوزه قضایی فردیس، چهارباغ، نظرآباد و ساوجبلاغ به عرصه تولید بازگشت. ...
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
با اعمال قانون، 12مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی شهرستان تهران، 25هزار مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی بخش آفتاب این شهرستان آزادسازی و به چرخه تولید بازگشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه از قلع و قمع 2 تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت سازمان و مدیریت جهادکشاورزی نیشابور از خسارت سرمازدگی و یخبندان شدید نیشابور به بسیاری از باغ ها و اراضی کشاورزی مردم نیشابور طی چند روز اخیر در بخش های سه گانه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۰۰    
بمنظور حراست از کاربریِ اراضی کشاورزی و منابع طبیعی مرحله دومِ تخریب و آزاد سازیِ دیار تماشا پردیس اجرا شد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
بهرام میر دریکوند امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اهمیت حفظ خاک و اراضی کشاورزی به عنوان یک سرمایه ملی و امانت الهی، اظهار کرد: تا جایی که می توانیم باید خاک را حفظ کنیم، چون پایه امنیت غذایی کشور است. وی خاطرنشان کرد: امنیت غذایی تضمین کننده امنیت ملی است و امروز کشوری [...]
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دیوان محاسبات استان لرستان گفت : درصورت راه اندازی ایستگاه پمپاژ اضطراری طرح قمرود ، مشکل آب اراضی کشاورزی روستاهای مجاور ایستگاه و خط انتقال آب قمرود در شهرستان الیگودرز مرتفع می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان از صدور سند مالکیت برای اراضی کشاورزی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
با متخلفان تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی برخورد می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان اظهار کرد: با توجه به سیاست های حمایتی دولت،در سال زراعی جاری گندمکاران دلگانی 7 هزار و 717 هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت محصول استراتژیک گندم اختصاص داده اند که 1500 هکتار از این مزارع با سیستم نواری تیپ آبیاری می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۷:۱۶    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین از تخریب 18 بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی جز در مواقع خاص ممنوع است و شهروندان از سوداگران زمین فریب نخورند.