جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۹:۴۴Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین خواران»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی سوادکوه از رفع تصرف و خلع ید 4هکتار از اراضی ملی از چنگ زمین خواران خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه با اشاره به هجوم زمین خواران برای تصرف اراضی دولتی در چابهار، گفت: با مشارکت بسیج مستضعفین برای حاشیه نشینان چابهاری مسکن ساخته می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
24 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در شهرستان داراب به بیت المال بازگردانده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
با تلاش مأموران پلیس امنیت اقتصادی 3 هزار و 400 مترمربع از اراضی ملی استان سمنان از دست زمین خواران خارج شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: 1405 هکتار از اراضی ملی شهرستان با دستور دادستان آزاد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا - فرمانده انتظامی سرپل ذهاب گفت: هشت هزار مترمربع اراضی ملی تصرف شده در این شهرستان توسط زمین خواران با تلاش ماموران انتظامی آزاد سازی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت راه و شهرسازی دماوند گفت: 6 فقره رفع تصرف با حکم دادستانی در پلاک مهرآباد بخش رودهن از دست زمین خواران انجام شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سردار معصوم بیگی با بیان اینکه در سال 1399، 29 هزار و 618 هکتار از اراضی ملی توسط پلیس پیشگیری ناجا آزادسازی شده است، گفت: در همین رابطه دو هزار و 285 نفر از زمین خواران دستگیر شدند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۰:۰۰    
بام روستای شوراب از توابع شهرستان سوادکوه مازندران به نام قلعه دوش توسط زمین خواران تصرف عدوانی شده است. پوشش گیاهی مرتعی موید آن است که منطقه مورد تصرف موات می باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - درحالی زمین خواران در عقدا به عنوان یک منطقه تاریخی ارزشمند اقدام به تصرف در اراضی ملی کرده بودند که دستگاه قضا اقدام به رفع تصرف از این اراضی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار تبریز از شناسایی زمین خواران پارک ارم تبریز و طرح شکایت علیه آن ها خبر داد و گفت: اجازه نمی دهیم ذره ای از حقوق شهروندان پایمال شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
40 هزار متر از اراضی کشاورزی به ارزشی بالغ بر 500 میلیارد ریال در شهرستان بابل آزادسازی شد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۲۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
با تلاش نیروهای منابع طبیعی 22 هکتار از اراضی تصرفی منطقه مروارید شهرستان داراب از دست متصرفان آزاد و به بیت المال بازگردانده شد.
تبریزمن   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۵۷    
براساس گزارشات شهروندان ساکن شهرک ارم، زمین خواران به دور از چشم نهادهای قانونی به جان اراضی بایر و بلاصاحب این بخش از کلانشهر تبریز افتاده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۵۴    
ایسنا/ایلام بعد از بلوار نماز در محله چالیمار شهر ایلام، جاده ای خاکی شروع می شود که ابتدای منطقه "آوَه زا" است. در ابتدای مسیر شاهد زمین هایی هستیم که زیر کشت گندم و جو رفته اند ولی با پیمودن مسافت نه چندان زیاد از ابتدای این جاده با ساخت و سازهای بعضا عظیمی مواجه می شویم که در این اراضی صورت ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس حوزه قضایی بخش لاریجان گفت:در راستای صیانت از اراضی ملی با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و تجاوز به زمین ها و مراتع ملی برخورد جدی خواهد شد.
عصر دنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۴۷    
عصر دنا: جنگل های مختار جز جنگل های انبوه شهرستان بویراحمد است، منطقه ای با پوشش انبوه بلوط، که طعمه زمین خواران و قاچاق چوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
15 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان محمودآباد قلع و قمع شد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
بحرینی دادستان مرکز استان فارس از دراختیار قرار گرفتن تمامی امکانات و تجهیزات قضایی برای مقابله با زمین خواران خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: در راستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و با حکم قضائی ، ساخت و ساز های غیر مجاز در 10 هکتار از اراضی کشاورزی مرغوب شهرستان پاکدشت به ارزش یک هزار میلیارد ریال آزاد سازی شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۰:۵۵    
در سال های اخیر تپه خواری، کوه خواری، تغییر کاربری زمین های کشاورزی و ساخت وساز های غیرمجاز در دماوند به عناوین مختلف و با دور زدن قانون گسترش یافته است. افزایش تخلفات از سوی سوء استفاده کنندگان و برخی مراکز دولتی هم سبب شده تا قوه قضائیه توجه بیشتری به این منطقه داشته باشد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) 41 هکتار از اراضی شهرک خاوران تبریز به ارزش 7 هزار میلیارد تومان از دست زمین خواران خارج و به دولت بازگشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از رفع تصرف 7 هزار متر از اراضی ملی این شهرستان در منطقه فیروز آباد خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار کرمان با اشاره به اینکه قصد تخریب خانه ها و برخورد بی رحمانه با حاشیه نشینی نداریم گفت: با زمین خواران برخورد قاطع می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با زمین خواران و متعرضین به انفال هیچ اغماضی نشده و باندهای زمین خواری در استان شناسایی و روانه زندان شدند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: در عملیات نوروزی نیروهای جهاد کشاورزی، 32 مورد دیوارکشی و 25 مورد پی کنی که تحت ساخت و سازهای غیرمجاز قرار گرفته بودند، در اراضی روستای گازرگاه و معین آباد در بخش تبادکان تخریب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با تشکیل 45 پرونده تخلف زمین خواری و تخلف دام مازاد در منطقه دیباج شهرستان دامغان، متخلفان به 157 میلیون تومانی جریمه محکوم شدند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۲۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر بندر ریگ شهرستان گناوه خواستار جلوگیری از تصرف غیرمجاز اراضی در جوار مسیر خور معروف به پاشور واقع در ضلع شمالی بین روستای عرش و این شهر شد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۶:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رفع 211 مورد تعرض از زمین های دولتی به مساحت حدود 37 هکتار در 10 روز نخست فروردین، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۵:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رفع 211 مورد تعرض از زمین های دولتی به مساحت حدود 37 هکتار در 10 روز نخست فروردین، خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
1000 متر مربع اراضی ملی در سادات محله رودهن و سلطان دره دماوند از دست زمین خواران رفع تصرف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس پارک ملی دریایی نایبند گفت: یک هکتار از زمین های پارک ملی نایبند عسلویه از دست زمین خواران درآمد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
امین بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این اخطاریه ها پس از پیمایش 136 کیلومتر از روستاهای بخش کهریزک صادر شده است. وی با بیان اینکه ایام تعطیلات عید نوروز فرصت خوبی برای زمین خواران و فرصت طلبان برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی است، عنوان کرد: 2 اکیپ بخشداری [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
همدان - ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان همدان گفت: 40 هزار متر مربع زمین در رزن به ارزش تقریبی 10 میلیارد ریال از دست سودجویان و زمین خواران رفع تصرف شد.
سودجویان و متعرضان به اراضی ملی معمولا هر ساله از خلوتی تعطیلات عید نوروز استفاده می کنند و به جان زمین های دولتی می افتند. امسال هم در سراسر کشور طی سه روز نخست فروردین 128 مورد رفع تعرض شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون املاک و اراضی بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی از تلاش آ برای تثبیت مالکیت مردم و خلع ید زمین خواران در فردوان اصفهان خبر داد و گفت: در اراضی موقوفه فردوان، هیچ نگاه درآمدزایی نداریم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
محسن بنائیان روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا توضیح داد: با اجرای دومین مرحله از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه اقتصادی خیرآباد ورامین، دست زمین خواران و دلالان از اراضی کشاورزی خیرآباد ورامین کوتاه شد ...
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۶    
به گزارش هه وال موکریان ، پارک جنگلی ارومیه به وسعت 164 هکتار از جمله فضای سبز کلان و حیاتی مهم در شهرستان ارومیه به شمار می رود. اما این جاذبه گردشگری تا کنون از تیررس زمین خواران در امان نمانده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع آب شهرستان جم از آزادسازی بیش از 120 هزار مترمربع از حریم و بستر رودخانه ها و آبراه های این شهرستان در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی: برخورد با زمین خواران، اولویت دستگاه قضا است.
خبرگزاری پلیس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- کرمان- فرمانده انتظامی استان از کشف زمین خواری و تصرف اراضی دولتی به ارزش 35 میلیارد ریال و دستگیری 5 متهم در عملیات پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بندرعباس -رئیس کل دادگستری هرمزگان بابیان اینکه دست درازی به بیت المال قابل گذشت نیست بر لزوم شناسایی افراد سودجو وعناصر فساد در دستگاه های اجرایی که با زمین خواران همکاری می کنند تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری نکا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 18 هکتار از اراضی ملی از ید متجاوزان خارج و خلع ید شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: اصولی ترین مبنای کار در حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی این است که تغییر کاربری، تخریب اراضی ملی، ساخت و ساز غیرمجاز و تجاوز به حریم رودخانه صورت نگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نبود نظارت جدی بر تعاونی ها، باعث شده پرونده های زیادی در زمینه تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیر مجاز در قوه قضائیه تشکیل شود. پرونده منطقه محمودیه، یکی از این پرونده هاست.
پایگاه خبری مند   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
وی اضافه کرد: با هماهنگی قضائی متهم پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت و زمین مورد نظر با حکم مقام قضائی رفع تصرف شد. فرمانده انتظامی شهرستان دشتی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در حوزه جرایم اقتصادی ...
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
دادستان کل کشور گفت: یک سال گذشته 157 هزار 800 مورد ویلا غیر مجاز تخریب شده است. به گزارش روزانه نیوز حجت الاسلام محمد جعفر منتظری شب گذشته با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری به بررسی برنامه های قوه قضاییه برای مقابله با زمین خواران و کوه خواران پرداخت. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۳:۱۱    
دستگاه قضا 300 شعبه در دادسرا ها و 700 شعبه در دادگاه ها را برای حفاظت از محیط زیست کشور و مختص رسیدگی به پرونده های مرتبط با زمین خواری و تجاوز به منابع طبیعی قرار داده است ...