سه شنبه ۱۴ آذرساعت ۰۹:۵۴Dec 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین خواران»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرد که در استان تهران بیشترین سطح تعرض به اراضی دولتی رخ داده است. طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، از ابتدای سال جاری تا پایان آبان 2 هزار و 908 از اراضی دولتی به مساحت یک هزار و 225 هکتار در تصرف زمین خواران قرار گرفت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۰   + ۲۱ سایت دیگر  
طبق آمار از ابتدای سال جاری تا پایان آبان 2908 مورد از اراضی دولتی کشور که به تصرف زمین خواران درآمده رفع تعرض شده که 476 فقره به میزان بیش از 16 درصد در استان فارس رخ داده است. استان تهران نیز در آبان امسال عنوان بیشترین تعرض به اراضی دولتی را از آن خود کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۸:۰۲    
تابستان امسال، برای بسیاری از برنج کاران، همچون کابوس گذشت. خشکسالی تمام برنامه آن ها برای کشت و نشا را متاثر کرد، از کیفیت برنج کاست، بر بهای این محصول پرزحمت سایه افکند و بار دیگر بازار واردات برنج را داغ کرد ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۱:۰۸    
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از تشکیل کارگروه ویژه مقابله با زمین خواری در این سازمان خبر داد و گفت: عرصه های منابع طبیعی کشور را با جدیت از زمین خواران پس می گیریم.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۲۲    
نشست و هم اندیشی رسیدگی به مشکلات با حضور امام جمعه شهرستان، سرپرست و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چهارباغ برگزار گردید. آیت ... دربانی نماینده ولی فقیه در شهرستان چهارباغ ضمن تقدیر از مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۸:۲۲    
رئیس اداره منابع آب شهرستان آستانه اشرفیه از رفع تصرف یک هکتار از بستر رودخانه سفیدرود در این شهرستان خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۹    
به گزارش ایران اکونومیست ؛ غصب زمین و اموال نادرست مانند تار عنکبوت که طعمه خود را به دام می اندازد: آن را به حالت تعلیق در می آورد تا زمانی که خسته شود و جان خود را تسلیم کند. بنابراین آشفتگی عاطفی، روانی، اجتماعی و جسمی بر قربانی تأثیر می گذارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تبریز از آزادسازی 1356 متر مربع از اراضی ملی با ارزش اقتصادی بیش از 100 میلیارد ریال واقع در بخش باسمنج شهرستان تبریز خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۲۰:۳۱    
70 هکتار اراضی ملی در شهرستان سردشت، از دست زمین خواران خلع ید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۷:۵۲    
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سردشت از خلع ید 70 هکتار اراضی ملی از چنگال زمین خواران در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۷:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
3 هزار متر از عرصه ملی که در تصرف زمین خواران بود، در شهرستان فریدونکنار رفع تصرف و خلع ید، شد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری در گفت وگو با میزان، با اشاره به تاکیدات رئیس قوه قضاییه بر حفظ کاربری اراضی زراعی و کشاورزی و مبارزه با متصرفان اراضی ملی گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۷    
کند شدن سرعت زمین خواری در مجتمع دام گستر به واسطه برخوردهای قانونی، موجب اعتراض متخلفان شده است که دامداران درخواست ادامه تخریب های غیرمجاز را در این مجتمع دارند.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۹:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان فضایی ایران گفت: 100 هزار هکتار از اراضی استان البرز برای مقابله با زمین خواری توسط ماهواره خیام اسکن شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: با اجرای به موقع دستور قضایی تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی علاوه بر حفظ کاربری اراضی از خسارت بیشتر زمین خواران به سرمایه های ملی نیز جلوگیری شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۶    
در نیمه نخست امسال 164 هزار مترمربع از اراضی ملی در خراسان رضوی از دست زمین خواران آزاد شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان طی دو سال اخیر توانسته 240 هزار و 950 متر مربع و ارزش هزار و 811 میلیارد ریال را از متصرفان و زمین خواران پس گرفته و به بیت المال بازگرداند.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۲۳:۳۰    
پایگاه خبری راه مردم :در حالیکه زمین خواری در اشکال مختلف در استان تهران بیداد می کندوهر سازمانی سهمی در مقابله وپیشگیری دارد ،اما با اینحال به خوبی بی توجهی وسستی برخی سازمان های وابسته به جهاد در برخورد با این زمین خواری ها مشهود ورنج آور شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۹:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
عدم اعتبار زدایی از اسناد عادی در محاکم قضایی، به گفته اغلب کارشناسان حقوقی، موجب افزایش چشمگیر زمین خواری و همچنین سایر جرائم همچون فروش و پیش فروش یک واحد ملکی به چند نفر، فروش املاک و اراضی دیگران و تغییر کاربری و تفکیک غیرمجاز اراضی کشاورزی شده است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چرداول گفت: در راستای صیانت از بیت المال و رفع تصرف اراضی ملی و با دستور قضایی از 8700 متر مربع از اراضی ملی در شهرستان چرداول رفع تصرف شد. ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده : اویس پورصالحی در ماده 54 تصویر و عکس های هوایی دهه 40 از هر نظر ملاک عمل است و هر آنچه در عکس های هوایی دهه 40 سابقه کشت داشته باشد غیر مراتع محسوب می شود در حالی که قبل از تصویب این قانون اراضی دارای شیب زیاد حتی در صورت شخم زدن و تخریب، اراضی ملی محسوب می شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۷:۵۹    
فرمانده انتظامی گلوگاه از رفع تصرف 18 هزار و 600 متر از اراضی ملی از چنگ زمین خواران در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۰:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
شهریار - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: در راستای مبارزه گسترده با ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی شهریار، 300 ویلا و دیوارکشی تخریب شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۷:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس کل دادگستری استان گیلان، یکی از مشکلات مردم استان را مربوط به مالکیت اراضی زراعی و ملی دانست و گفت: طرح حد نگار برای صدور سند اراضی و جلوگیری از تعرض و دست اندازی زمین خواران باید با قوت و سرعت به اتمام برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
امروز با جسارت و حمایت بی برو برگرد سلبریتی مشهور از مردم فلسطین شروع می کنیم و یک خبر داریم از لحظه های نفس گیر در شب سوییت !دست شما را می گیریم و می بریم به نصف جهان تا ببینید کولاک توریست ها را در مدرسه ناصریه. از رو شدن دست زمین خواران هزار میلیاردی و آدامس ویژه سالمندان هم برایتان می گوییم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۲۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
حسب دستور دادستان مرکز استان، پی کنی های غیرمجازی که توسط عده ای از زمین خواران در این محله ایجاد شده بود، تخریب شدند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
زمین خواران در یک شهرک صنعتی قزوین برای رسیدن به سودهای میلیاردی 205اصله درخت سبز با عمر بیش از 50سال را قطع کردند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
در این اطلاعیه ذکر شده است: همچنین چهار نفر از مدیران و زمین خواران بزرگ سراوان که این شبکه را که به صورت حرفه ای مدیریت می کردند نیز دستگیر و به دادسرای این شهرستان معرفی شدند.
امید لرستان   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۲:۴۶    
به گزارش امید لرستان،محمد رزم رئیس کل دادگستری لرستان در این دیدار مدیر کل آموزش و پرورش لرستان، با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای جامعه و مسئول تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان و مبدا تحول بسیار با اهمیت است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۱:۵۴   + ۵۳ سایت دیگر  
اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با همکاری دادگستری شهرستان سراوان اقدامات صیانتی و اطلاعاتی ویژه ای را برای شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی و زمین خواران کلان در این شهرستان در دستور کار خود قرار داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری برای برخورد با مفاسد کلان اقتصادی و اداری و جلوگیری از ایجاد شبکه های فساد و تبانی در سال مهار تورم و رشد تولید با همکاری دادگستری شهرستان سراوان اقدامات صیانتی و اطلاعاتی ویژه ای را برای شناسایی و برخورد با مفسدان ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام گفت: با افرادی که اقدام به فروش غیر قانونی زمین های شهری می کنند برخورد جدی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره حفاظت محیط زیست کلات گفت: زمین خواران و سودجویانی که در مناطق حفاظت شده ارس سیستان در این شهرستان اقدام به تخریب اراضی کرده بودند به موقع شناسایی و تحویل مقامات قضایی شدند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۲۱ سایت دیگر  
پلیس امنیت قضایی در راستای ساماندهی بازار مسکن نظارت مستمری بر مشاوران املاک دارد و تاکنون از 32 هزار بنگاه مشاور املاک بازدید و 6 هزار دفتر مشاور املاک متخلف را پلمب کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۵    
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: بیش از 95 درصد از تصرفات اراضی دولتی توسط زمین خواران که در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن بوده، رفع تعرض شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- مدیرکل بازرسی استان بوشهر گفت: بازرسی استان در نیمه نخست امسال 300 هزار هکتار از زمین های دولتی تصرف شده توسط زمین خواران و افراد متخلف(چند کارمند خاطی) را شناسایی و آزادسازی کرده است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۵:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش عمده ای از اراضی دولتی با همکاری یگان حفاظت سازمان ملی زمین برای طرح های نهضت ملی مسکن آزاد شده است.
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک ؛ علی کریمی اظهار کرد: طی یک ماه گذشته با همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و یگان حفاظت این اداره موفق شدیم 46 هکتار از اراضی تصرف شده را از چنگال زمین خواران آزاد و به بیت المال برگردانیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار شهرضا با اشاره به آزادسازی 61 هکتار از اراضی کشاورزی شهرضا در یکسال گذشته گفت: جریانات دلالی و ورود زمین خواران سبب بسیاری از مشکلات و تنگناها در مدیریت اراضی شهرستان شده بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: 30 هزار متر اراضی ملی خراسان شمالی از زمین خواران پس گرفته شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رکنا؛ در سالهای اخیر ؛ بیشتر از گذشته شاهد انواع زمین خواری در شمال کشور هستیم. کوه خواری، زمین خواری، جنگل خواری ، مازندران را به بهشت زمین خواران تبدیل کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی امری حائز اهمیت است و مورد توجه دستگاه های ذی ربط با حمایت دستگاه قضایی قرار گرفته است تا اراضی ملی از مدار محاصره زمین خواران خارج، حیات و ارزش آن حفظ و دست متخلفان و متصرفان اراضی ملی از این منابع مهم کوتاه شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۱۰    
اقتصادنیوز: تصویری از یک روزنامه که بازنشر شده و نشان دهنده این است که زمین خواران بر سر شماعی زاده خواننده لس آنجلسی معروف کلاه گذاشتند.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک تکه از روزنامه های قدیمی منتشر شد که نشان می دهد زمین خواران سر شماعی زاده کلاه گذاشته بودند. به گزارش وقت صبح ، عکسی مربوط به سالهای دور از یک روزنامه که بازنشر شده و نشان دهنده این است که زمین خواران بر سر شماعی زاده کلاه گذاشتند. از سال 1351 وقتی 29 ساله بودم اهنگساری را شروع کردم . ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، سرهنگ حمیدرضا سرخوش پور در تشریح این خبر اظهار کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت های اصلی مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
تصویری از یک روزنامه که بازنشر شده و نشان دهنده این است که زمین خواران بر سر شماعی زاده کلاه گذاشتند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
رکنا:دادستان همدان اظهار داشت: برخی در مراتع منطقه ارزانفود زمین های بسیاری را برای کاشت محصول شخم زده اندکه انفال و جزء منابع طبیعی است و اداره منابع طبیعی باید هرچه سریعتر مستندات لازم برای برخورد قانونی را تهیه و اعلام جرم نماید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از خلع ید 280 هزار مترمربع از اراضی ملی از دست زمین خواران در پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: یگان حفاظت از اراضی این اداره کل درصدد رفع تصرف اراضی شهرستان هستند و در این زمینه هیچ مماشاتی با زمین خواران نداریم.
تبریزمن   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی از آزادسازی 6 هکتار اراضی روستای اسپیران شهرستان تبریز که تغییر کاربری داده شده بود، خبر داد. به گزارش تبریزمن ...