شنبه ۲۳ تیرساعت ۱۸:۴۹Jul 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین خواری»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک فقره زمین خواری و تصرف اراضی دولتی به ارزش 10میلیارد ریال در زاهدان خبر داد .
جام جم   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۷    
در سالیان اخیر با رشد بی سابقه قیمت مسکن و ورود عده ای سودجو و رانت خوار به بازار مسکن موجب شده است تا گستره زمین خواری به حریم پیرامونی شهرها و روستاها کشیده شود و تداوم این روند پیامدها و آسیب های مختلف اجتماعی، فرهنگی و شهری را در بر داشته است. ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دکتر بابایی معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از رئیس کل دادگستری ایلام و دادستان مرکز استان در اجرای موفق قانون حدنگار در راستای تسهیل در صدور اسناد کشاورزی و اراضی ملی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۳:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: 50 هکتار زمین خواری که در شهرستان های دماوند، پردیس و رباط کریم تصرف شده بود آزاد سازی شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سه استان تهران، خوزستان و فارس رکورددار تعرض اراضی و زمین خواری در کشور شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سه استان تهران، خوزستان و فارس رکورددار تعرض اراضی و زمین خواری در کشور شده اند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای استان همدان از صدور سند تک برگ برای 351 هکتار از تاسیسات آبی استان خبر داد و تاکید کرد: اخذ سند برای رودخانه ها به جهت جلوگیری از تصرفات اشخاص در املاک دولتی و زمین خواری است که با جدیت پیگیری و در حال اجرا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان از کشف زمین خواری 75 میلیاردی بر تصرف اراضی دولتی در زاهدان خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۰۳:۱۲    
با فرارسیدن تابستان و روزهای گرم سال احتمال آتش سوزی در جنگل های ارزشمند ایران نیز بیشتر می شود عوامل طبیعی ازیک طرف و سهل انگاری گردشگران از طرف دیگر سبب می شود تا جنگل های ارزشمند ایران به ویژه جنگل های مهم زاگرس طعمه آتش شوند حتی ردپاهایی از آتش سوزی های عمدی و زمین خواری نیز در این جنگل ها دیده ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۹    
سازمان نقشه برداری کشور مسؤول کارگروه ممیزی و استانداردسازی نقشه و اطلاعات مکانی شد و هدف این کارگروه با هدف پیشگیری از مفاسد زمین خواری و جلوگیری از تداخلات وظایف بین سازمانی در این حوزه اقدام به طراحی و تدوین مدل داده مکانی خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۳:۳۰   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در سه استان کشور از جمله سیستان وبلوچستان، خراسان رضوی و فارس بیشترین میزان زمین خواری گزارش شده است.
موج   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام عنوان کرد: در ادامه تشدید مبارزه با زمین خواری در استان ایلام رفع تصرف 1400 متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر دهلران رفع تصرف شد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس حوزه قضایی شهرستان عنبرآباد گفت: طی سال گذشته شعبه اول حقوقی و شعبه اول شورای حل اختلاف این شهرستان به شعب تمام الکترونیک تبدیل شده اند و در حال ارائه خدمات به مردم شریف این شهرستان می باشند. ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: در ادامه تشدید مبارزه با زمین خواری در استان ایلام، 1400 مترمربع از اراضی ملی و دولتی شهر دهلران رفع تصرف شد.
صدای رسا شهر   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
محمد تقی حاجی مشهدی، رئیس کل بازرسی استان البرز گفت: جلوگیری از زمین خواری در مقیاس 22 هکتار از اراضی آزادراه همت کرج به ارزش ریالی 22000 میلیارد ریال از طریق پیگیری و صدور رای هیات نظارت ماده 33 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور توسط این اداره کل انجام شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کرج- مدیرکل بازرسی البرز با اشاره به اینکه 9 هزار هکتار مبارزه با زمین خواری در این استان انجام شده است، گفت: 52 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و ملی رفع تصرف شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی استان البرز از جلوگیری از زمین خواری 22 هکتار اراضی واقع در مسیر احداث آزاد راه همت کرج به ارزش ریالی 22000 میلیارد ریال ازطریق پیگیری و صدور رأی هیأت نظارت ماده 33 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اصفهان _ جانشین فرمانده انتظامی شهرستان فریدن از کشف یک فقره زمین خواری به ارزش 2 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به شعار محوری دستگاه قضایی در مبارزه با زمین خواری و مبارزه با فساد، گفت: برای رسیدگی به پرونده های مفسدین، شعب ویژه ای در دستگاه قضایی در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در اجرای طرح مبارزه با جرایم اقتصادی پدیده شوم زمین خواری، شکایتی مبنی بر تصرف اراضی دولتی به مالکیت اداره منابع طبیعی استان به اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی واصل و موضوع بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۵:۲۰    
دادستان انقلاب مرکز استان فارس گفت: یکی از معضلات در ارتباط با باغ های شیراز تخلفات احداث بنای غیر مجاز است که با جدیت مانع از تصرفات غیر مجاز خواهیم بود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی مازندران گفت: در حال حاضر 128 پرونده مدیران و کارکنان در اداره کل بازرسی باز بوده و در دست بررسی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۹:۲۵    
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک فقره زمین خواری و تصرف اراضی دولتی به ارزش 47 میلیارد ریال در یکی از محلات زاهدان خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو ویژه خبری:میخواید شفافیت درست شود بیایید FATF داخلی را اجرا کنیم.میگویند اگر FATF اجرا شود امریکا میفهمد به کجا ارز میدهد ما که به صراحت میگوییم به فلسطین کمک میکنیم.اگر رای شفاف شود، تبعاتی داردشفافیت یعنی شفافیتی که ندزدند و زمین خواری نکنند
کبنا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۸:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
20 درصد جنگل های بلوط حوزه زاگرس در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، اما عدم نظارت و سهل انگاری موجب شده یکی از بزرگترین چالش جنگل های بلوط استان پدیده شوم زمین خواری باشد ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۳:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر ضرورت پیگیری مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال گفت: با توجه به گزارشات واصله در سال گذشته مساحت 606 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان تهران رفع تصرف و به بیت المال اعاده شد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
در ادامه تشدید مبارزه با زمین خواری در استان ایلام بیش از 1800 مترمربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام رفع تصرف شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دنیای امروز نمی شود میلیاردها تومان پول جابه جا کرد، زمین خواری کرد یا قاچاق کرد. اگر این اتفاق می افتد یا بلد نیستیم یا نمی خواهیم جلوی فساد را بگیریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، از کشف زمین خواری 100 میلیاردی در سراوان خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
ما شاخص شکنندگی حاکمیت را در ادبیات اقتصاد توسعه داریم. اختلاف جناح های سیاسی یک شاخص در حوزه شکنندگی حاکمیت ها است. ما در این شاخص درون محیط سیاسی 9.5 هستیم ولی این شاخص در وضعیت اقتصادی در ایران 7 است ...
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۸:۵۵    
حسین دلیریان، سخنگوی سازمان فضایی: 10 ماهواره آماده پرتاب داریم بیش از 2000 تخلف زمین خواری با استفاده از تصاویر ماهواره خیام کشف شدند
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
جانشین فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از رفع تصرف یک مورد زمین خواری در باغستان شهریار خبر داد و گفت: بیش از 6 هزار متر مربع زمین متعلق به اداره آب منطقه ای شهریار با ارزش 240 میلیارد ریال رفع تصرف و متهم تحویل مرجع قضایی شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۸    
خبر شهرستان: اشتغال 12 هزار هنرمند ملایری در صنایع دستی تلخک: می بینی تا چه اندازه ای ملایری ها هنرمندند؟ همدانی ها بجنبید! مناسبت: نگاهی به وعده های 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری تلخک: بیشتر به کارنامه توجه کنید، حرف ها معمولاً زیباست! خبر: 39 تخلف زمین خواری در همدان شناسایی شد ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سامانه پنجره واحد مدیریت زمین، یکی از 23پروژه اولویت دار دولت الکترونیک است که به منظور ایجاد سهولت در ارائه خدمات و مجوزهای زمین محور و مدیریت و پایش بهینه اراضی ایجاد و راه اندازی شده است. ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
دادستان مرکز استان ایلام گفت: عملکرد شهرداری و شورای شهر ربط وثیق به رضایتمندی مردم دارد، لذا باید در رفع عمده ترین مطالبات مردم در حوزه شهری و مبارزه با زمین خواری ورود کنند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
ساری-ایرنا- جاده خاکی منتهی به معدن زغال سنگ گلیران حالا آسفالت و بیش از 10 متر عریض شده است. اما برای تعریض این جاده هزاران درخت جنگل هیرکانی از نوع توسکا و ممرز قلع و قمع شدند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابل می گوید در مجوزی که سال 99 صادر شده، اجازه قطع 196 درخت داده شده بود ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۵    
یاسوج - ایرنا -بررسی پدیده پیچیده زمین خواری و ارزیابی ابعاد گوناگون آن درشهرستان خوش آب و هوا و جذاب بویراحمد بیش از هر چیز از نقش و نفوذ برخی کارکنان دولتی و نهادهای ذیربط و متولی در تغییر کاربری های غیرمجاز اراضی ملی و طبیعی و بروز این پدیده شوم حکایت دارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- جاده خاکی منتهی به معدن زغال سنگ گلیران حالا آسفالت و بیش از 10 متر عریض شده است. اما برای تعریض این جاده هزاران درخت جنگل هیرکانی از نوع توسکا و ممرز قلع و قمع شدند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابل می گوید در مجوزی که سال 99 صادر شده، اجازه قطع 196 درخت داده شده بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان از شناسایی و کشف یک فقره زمین خواری و رفع تصرف 2 هزار و 560 متری اراضی یکی از مناطق روستایی در بندرعباس خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۵:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: در راستای تشدید مبارزه با زمین خواری در استان ایلام بیش از 300 مترمربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام رفع تصرف شد.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۴۱    
بازتاب/مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: در ادامه تشدید مبارزه با زمین خواری در استان ایلام بیش از 300 متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام رفع تصرف شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۰:۴۰   + ۳۶ سایت دیگر  
عصرایران در یادداشتی گریزی بر حضور کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه و توصیه های او به مردم برای رعایت تقوا زده است آنهم در صورتیکه پرونده زمین خواری ازگل همچنان در هاله ای از ابهام است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
در ادامه تشدید مبارزه با زمین خواری در استان ایلام بیش از 300 متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام رفع تصرف شد مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف 300 متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام در روز جمعه 18 خرداد 1403 توسط یگان حفاظت از اراضی این اداره کل خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۲:۳۴    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیام از زمین خواری و خطر از بین رفتن منابع طبیعی در شهر مردهک ابراز نگرانی کرد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده نیوز؛ سجاد صریریان رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مبارکه با اشاره به اقدامات بعمل آمده در راستای پیشگیری و مبارزه با پدیده زمین خواری در این شهرستان اظهار کرد ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده نیوز؛ مجید کیانی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنجان اظهار کرد: در راستای پیشگیری و مبارزه با پدیده زمین خواری در این شهرستان سال 1402 با تلاش های عوامل یگان حفاظت اراضی استان اصفهان 2.3 هکتار از اراضی ملی و دولتی شهرستان لنجان رفع تصرف فوری شد. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۶:۲۰   + ۲۶ سایت دیگر  
کاظم صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه تهران است. خبرآنلاین: نمازجمعه این هفته تهران، به امامت کاظم صدیقی در دانشگاه تهران برگزار می شود. بنابر روایت ایسنا، درب های دانشگاه تهران از ساعت 10:30 برای حضور نمازگزاران باز می شود و شروع برنامه ها از ساعت 11 خواهد بود. 27219
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۲۲:۳۵    
اسدالله علم، وزیر دربار و از نزدیکترین چهره ها به محمدرضا شاه، تنها رجل سیاسی دوران پهلوی دوم است که خاطرات خود از 10 سال همنشینی نزدیک با شخص شاه و خاندان پهلوی را مکتوب کرده است ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۱۳:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
پرونده پروژه سیب لند از جمله پروژه های عجیب زمین خواری و کوه خواری است ومجری و متولی آن شرکت سرمایه گذاری عقیق پارسیان می باشد که شرکتی کاملاً خصوصی و متعلق به خانواده جوادزاده است که در طی یک دهه گذشته با استفاده از رانت و دور زدن های مختلف قانون در جهت تصاحب 530 هکتار از بکرترین اراضی ملی و جنگلی ...