دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۵:۰۴Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطع درختان»

اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
40 هکتار از جنگل های هیرکانی بیش از 5 روز است که در کام آتش و دود هستند؛ این را مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان می گوید. سربند سبز شمال کشور که طی سال های گذشته از تصرف های غیرمجاز، بهره برداری های بی شمار، آتش سوزی ها، قطع درختان در راستای حصارکشی زمین های تصرفی ...
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۰۱    
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: بحث باغات یکی از معضلات مهم مردم است که باید به گونه ای پیش برود که نه درختی از بین برود و نه انگیزه درختکاری.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۲۵    
ایسنا/گلستان دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان گفت: در سال 1401 یک مورد امحاء کالای قاچاق به ارزش ریالی یک میلیارد و 800 میلیون تومان در استان گلستان انجام شده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
امانی در رابطه با قطع درختان تهران گفت: مالکینی که مجوز ساخت و ساز دریافت می کنند اطلاعات روشنی از لزوم حفظ درختان و نوع جریمه ها ندارند و همچنین پرونده های زیادی در حال بررسی بوده که علی رغم رأی کمیسیون هفت و سازمان بوستان ها، مناطق مجوز آن را صادر کرده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، در حاشیه یکصد و هشتمین جلسه شورای شهر تهران، با بیان اینکه از 16 ماه گذشته عضو کمیسیون ماده 77 قانون شهرداری هستم، اظهار کرد: از جمله مواردی که در جلسات این کمیسیون مطرح می شود این است که هیچ گونه آموزشی به کسانی که در منازل خود درخت دارند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در دو دهه اخیر حال و روز خوشی ندارد و عوامل طبیعی و غیر طبیعی دست به دست هم داده تا نابودی این سرمایه ملی را به نظاره بنشینیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۹:۲۵    
قطع درختان در حوالی میدان توحید شهرستان کوهدشت سوژه شهروند خبرنگار ما شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۵۴    
قطع درختان خرما در شهرستان بم استان کرمان شهروند خبرنگار ما را گلایه مند کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۷    
؛ آنچه مشخص است وجود درختان در هر مکانی برای پاکسازی هوا ضروری بوده و چندین سال طول می کشد تا نهالی درخت تنومندی شود؛ اما متاسفانه شاهدیم انواع ناملایمتها و گاها به بهانه هایی واهی تیغ برگلوی این میراث طبیعی گذاشته و آنرا قلع و قمع می کنند.
سلامت نیوز / فرارو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
چندی پیش عباسعلی نوبخت رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با استناد به نامه رئیس سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر جمع آوری درختان افتاده در داخل و حریم مسیل ها ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شرق نوشت:در روزی که صحن شورای شهر تهران میزبان شهردار تهران بود و برنامه چهار سال آینده پایتخت به شورای شهر ارائه شد، اعضای شورای شهر با طرحی دوفوریتی بدهی های حوزه قطع درختان و تخلفات ساختمانی را قسطی کردند.
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۷:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران امروز طرح دو فوریتی تقسیط بدهی عوارض شهرسازی در حوزه جرائم قطع درختان و ماده 100 را به تصویب رساندند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: عاملین قطع درختان بلوط رشته کوه زاگرس در این شهرستان دستگیر و 480 کیلوگرم زغال قاچاق توسط ماموران پلیس کشف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران طرح تقسیط جرائم قطع درخت و ماده 100 را به تصویب رساندند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۸:۵۸    
حسین حیدریان، مسئول فضای سبز شهرداری دولت آباد با اشاره به قطع درختان میانی بلوار زمان آباد محله امامزاده نرمی و تخریب سنگفرش های میانی این بلوار گفت: درختان میانی بلوار اصلی محله امامزاده نرمی به دلیل فرسودگی، خشک شدن و آفت زدگی از درون جهت جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی قطع شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان آق قلا گفت: 2 قاچاقچی چوب که اقدام به قطع درختان در معرض انقراض "گز "در معابر شهر انبارالوم این شهرستان کرده بودند دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از دستگیری عاملان تخریب و قطع درختان تاغ در مناطق حاشیه کویر این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۴:۱۷    
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی تاکید کرد: قطع درختان باغی در این استان نیازمند صدور مجوز است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
هفته گذشته اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه شهرداری تهران درباره نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی را به تصویب رساندند؛ لایحه ای که برای جرائم تخلفات ساختمانی و قطع درختان تخفیف هایی پیش بینی کرده بود و برخی از اعضای شورای شهر تهران هم معتقد بودند این لایحه پیوست عدالت ندارد و سبب ایجاد رانت برای عده ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رودبار- قطع درختان بوستان کاج رستم آباد به گفته مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی گیلان خسارت میلیاردی به بیت المال زده و بر اساس شواهد پای مافیای شن و ماسه درمیان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی شهرستان گرگان گفت:2 متخلف درحین قطع درختان کاج در جنگل قرق شهرستان گرگان دستگیر شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره برق کاشان گفت: باد عامل قطعی درختان، سقوط پایه های برق و از مدار خارج شدن قسمتی از برق شهرستان کاشان شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران به کلیات لایحه شهرداری در مورد اصلاح مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی رأی مثبت دادند.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۷:۲۳    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، علی محمدی مقدم قائم مقام فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در برنامه نمودار درباره قطع درختان جنگلی و قاچاق چوب توسط افراد سودجو گفت: در بحث مقابله با افراد سودجو ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون حفاظت امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری با اشاره به پیگیری ماجرای قطع درختان اورس در منطقه چهاردانگه ساری، گفت: وضعیت معدن منطقه تعیین تکلیف می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: امسال 2 هزار و 138 اصله درخت جنگلی قطع شده توسط متخلفان در استان کشف شد که در مقایسه با هزار و 894 اصله درخت سال گذشته، 12 درصد افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۰:۳۹    
یاسوج- ایرنا- طرح گازرسانی به دو بخش محروم و دور افتاده قلعه رئیسی و دیشموک از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد خدمت ماندگار دولت در این مناطق است که علاوه بر تامین رفاه مردم در جلوگیری از قطع درختان و مهاجرت معکوس تاثیر زیادی برجای می گذارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۹:۲۹    
شهروند خبرنگار ما با ارسال تصاویر روایت گر قطع درختان کهنسال در مجموعه آپارتمان های ادب شهرستان سنندج شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۰:۱۱    
اوایل مرداد امسال تعدادی از درختان خیابان ولیعصر که در مقابل یک ساختمان تجاری قرار داشتند، بریده شدند. ظاهرا مالک این درختان را ابتدا خشکانده و بعد قطع کرده است تا نمای ساختمان خود را زیباتر نشان دهد ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست، خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران درباره جریمه قطع درختان خیابان ولیعصر توضیحاتی ارائه داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۴:۲۸    
پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه ده مشهد به گلایه شهروندی از قطع درختان در پارک حاشیه بلوار شاهد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز: بر اساس نامه ای با امضای عباسعلی نوبخت "رییس سازمان منابع طبیعی وآبخیزداری کشور" که به ادارات کل منابع طبیعی استان های شمالی ابلاغ شده و به بهانه بازگشایی و مرمت جاده های جنگلی، و به استناد نامه رئیس "سازمان مدیریت بحران کشور" مبنی بر جمع آوری درختان افتاده در داخل و حریم مسیل ها ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۲۱:۰۵    
مرصاد نیوز:رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هرسین گفت: با تلاش مأموران پاسگاه حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هرسین، متخلف قطع درختان جنگلی بصورت شبانه در بیستون دستگیر شد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
منابع فلسطینی با انتشار تصاویر از ضرب و شتم شدید یک فعال حقوق بشری بین المللی در شهر بیت لحم کرانه باختری به دلیل اعتراض وی به قطع درختان زیتون خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایری لرستان گفت: یک هزار و 500 لیتر نفت سفید از ابتدای امسال تاکنون باهدف جلوگیری از قطع درختان و حفظ جنگل ها بین جامعه عشایر استان توزیع شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۷:۳۸    
یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین انواع چوب، چوب های روسی هستند که تمام چوب های وارد شده از کشور روسیه را در بر می گیرند. با اینکه ممکن است منابع طبیعی برای تولید این چوب ها در جنگل های شمال کشور وجود داشته باشد اما به جهت جلوگیری از قطع درختان و حفاظت از طبیعت واردات آن ها طرفداران بیشتری دارد ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۶:۴۰    
پرورش قارچ خوراکی باید روی یک بستر مغذی انجام شود و آن بستر، معمولا از چوب درختان تشکیل می شود. اما این کار علاوه بر اینکه باعث قطع درختان می شود، انجام آن در مناطقی بیابانی که درخت های کمی دارند هم میسر نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان با اشاره به افزایش 94 درصدی کشف تخلفات مرتبط با این حوزه در نیمه نخست امسال، گفت: 27 نفر به واسطه تخلف در زمینه قطع درختان و تولید زغال و همچنین گیاهان دارویی در مناطق مختلف این استان دستگیر شدند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا- قاچاق چوب و قطع درختان توسط سودجویان چالش دیرینه جنگل های شمال که همچنان بر صدر دیگر معضلات فراروی عرصه های طبیعی کشور است، فرهنگ سازی و بازنگری قانون جامع جلوگیری از قاچاق چوب برای حفاظت و حراست این اکوسیستم ضرورتی است که مسوولان امر باید به این مهم تدابیر ویژه ای اتخاذ کنند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۲    
شورای شهر ناکسویل یکی از شهرهای ایالت تنسی آمریکا، برنامه بازسازی پارک مرکزی شهر را دوباره پیکربندی می کند تا از قطع درختان بالغ آن برای نصب مجسمه هنری پیشگیری کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
بروجرد-ایرنا- رییس اداره امور عشایر بروجرد گفت: به مناسب روز روستا و عشایر و برای جلوگیری از قطع درختان و تخریب محیط زیست تعدادی پنل خورشیدی بین خانوارهای عشایری شهرستان بروجرد توزیع شد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۶:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره راهکارهای جلوگیری از قطع درختان توسط نهادهای دولتی گفت: جریمه برای نهادهای دولتی خیلی موثر نیست؛ اگر قرار باشد که جریمه از جیب شخص پرداخت شود، یک مساله دیگر است ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۱    
لازم است قطع درختان به گونه ای برنامه ریزی شود که در صورت خشک شدن یا هرس آن ها، شهروندان از قانونی بودن این اقدام مطلع شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: جریمه قطع درختان به ویژه برای دستگاه های دولتی تأثیرگذار نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۱۹:۱۹    
به دنبال قطع درختان باغی در خیابان شهید عراقی، شهرداری منطقه چهار تهران اعلام کرد: تخریب این باغ چهار هزار متری با مجوز بوده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال قطع درختان باغی در خیابان شهید عراقی، شهرداری منطقه چهار تهران اعلام کرد: تخریب این باغ چهار هزار متری با مجوز بوده است.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۱۰:۱۷    
اضافه کاری چوب بر ها در اسلواکی به دلیل جنگ روسیه و اوکراین افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۵:۴۸    
بر اساس فیلم های ارسالی شهروند خبرنگار فارس در روستاهای اطراف منطقه قره کهریز عده ای اقدام به قطع درختان کهنسال اطراف روستاها می کنند که لازم است دستگاه های ذی ربط با این اقدام برخورد کنند.
پایگاه خبری ماسال   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۹:۱۸    
طی چند وقت گذشته شاهد قطع درختان جنگلی در کوه های دیوشل بودیم که عده ای اقدام به قطع درختان می کردند و تاکنون مشخص نشده که این کار توسط افراد ناشناس انجام می شود ...