چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۳:۰۱Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطع درختان»

همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
با اجرای طرح تنفس و ممنوعیت قطع درختان جنگل های شمال کشور از سال 95 تاکنون ، اتفاقات مهمی همچون بازگشت دوباره حیات وحش به جنگل و کشف سریع تر قاچاق چوب رخ داده و قرار است این طرح در برنامه هفتم توسعه نیز ادامه یابد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۵    
فیلم جنگل بان به کارگردانی منوچهر حقانی و نویسندگی مازیار بازیاران، سیدعلی صالحی محصول سال 1366 است. اوایل انقلاب عده ای سودجو برای بدست آوردن ثروت بیشتر دست به قطع درختان جنگل می زنند و رسول کمک جنگلبان منطقه را که سعی در دستگیری آنها دارد به شدت مضروب می کنند ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۷    
محسن قاسم زاده روز پنجشنبه در در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین با حضور در مبادی ورودی و خروجی و همچنین نقاط مستعد برای چوب بری، تلاش دارند تا ضمن پیشگیری از قطع درختان جنگلی، قاچاقچیان چوب را نیز شناسایی کنند. مدیرکل منابع [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران در مورد ابهام قطع درختان در پادگان 06 توضیحاتی ارائه کرد و گفت: اخیراً اینگونه خبرها زیاد شده که متأسفانه اکثر آنها نیز توسط سازمان ها و نهادهای دولتی اتفاق می افتد و تبدیل به یک اپیدمی شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رسانه متعلق به ارتش جمهوری اسلامی خبر قطع درختان پادگان 06 را رد کرد و از جا به جایی این درختان با ساز و کار مهندسی خبر داد.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۱۰    
در روزهای اخیر تصاویری به اسم پادگان06 ارتش که در ظاهر نشان از تفاوت حجم درختان داشت در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش های زیادی همراه شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، رئیس شورای شهر تهران درباره خرید تراموا برای تهران، سرنوشت تهیه اتوبوس ایرانی، قتل یک پاکبان در هفته گذشته، واژگونی یک مترو در روز گذشته و قطع درختان در پادگان 06 ارتش توضیحاتی را ارائه داد ...
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران درباره خرید تراموا برای تهران، سرنوشت تهیه اتوبوس ایرانی، قتل یک پاکبان در هفته گذشته، واژگونی یک مترو در روز گذشته و قطع درختان در پادگان 06 ارتش توضیحاتی را ارائه داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۳    
سرپرست شهرداری فرون آباد گفت: با هدف نگهداری و جلوگیری از قطع درختان در مسیر ساخت و توسعه شهری طرح جابجایی درختان معابر شهری انجام شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۸   + ۲۸ سایت دیگر  
بسیاری از افراد به خصوص در شبکه های اجتماعی خواهان رسیدگی به این ماجرا بودند که چرا درختان پایتخت با وجود نیاز مبرم به درخت برای کنترل آلودگی هوا همچنان بی سروصدا قلع و قمع می شوند و حتی شهرداری تهران نیز پاسخی برای این موضوع ندارد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران از شهرداری خواست که درباره خبر قطع درختان در پادگان 06 شفاف سازی کند. ناصر امانی دیروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه تصاویر و خبری مبنی بر قطع گسترده درختان در پادگان 06 و لشکرک منتشر شده است ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که شورای شهر تهران از شهرداری خواسته بود تا درباره خبر قطع درختان پادگان 06 شفاف سازی کند، این روزها عکسی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد درختان این منطقه به طور کامل قطع شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو شورای شهر در رابطه با قطع درختان در پادگان 06 با اشاره به این موضوع که به نظر می رسد این خبر اشتباه باشد، از شهرداری خواست تا این موضوع را پیگیری کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز به اختلال در سیستم های شهرداری تهران و پسرفت شهرداری در حوزه هوشمندسازی، به شهردار تهران تذکر دادند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۸:۳۲    
رئیس کمیسیون خدمات سیما منظر و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به تکمیل ظرفیت آرامستان این شهر گفت: برخی پیشنهاد قطع درختان به منظور حفر قبور چند طبقه را ارائه داده اند که این امر قابل پذیرش نیست.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۱:۴۸    
چندی پیش بود که با تماس اهالی رزکان نو از خشکاندن و قطع شبانه درختان جنگل خیابان گلخانه رزکان روبروی مپنا با خبر شدیم وسبب شد خبری در این موضوع منتشر کنیم.با دستگیری و معرفی شخصی که اقدام به قطع درختان می نمود به دادسرای شهرستان فردیس ماجرا متوقف گردید.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
عکسی از قطع درختان کهنسال پادگان 06 بنیاد تعاون ارتش در چهارراه پاسداران تهران منتشر شده است. علت قلع و قمع این درختان تاریخی در چهارراه پاسداران تهران مشخص نیست. چندی پیش نیز خبر قطع درختان کهنسال در چیتگر، بوستان جوانمردان، میدان کاج و خیابان مطهری خبرساز شده بود. برترین ها +
استانها / گلستان حسینی گفت: باغداران به فکر قطع درختان و تغییر کشت هستند و از دولت خواستاریم فکری به حال این وضعیت کند و وزارت جهاد کشاورزی یا با خرید تضمینی به قیمتی که کشاورز ضرر نکند و یا با فراهم کردن زمینه برای صادرات مرکبات، سامانی به وضعیت باغداران مرکبات شمال کشور دهد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
کمتر از یک ماه به روز درختکاری مانده است و بازپیرایی فضا سبز برای ماه اسفند در حال انجام است اما گه گاه تصاویری از قطع درختان در فضای مجازی منتشر می شود.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۲    
قاسمی گفت: معاون وزیر کشاورزی در شهریورماه قول صادرات پرتقال را داد اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. هزینه تمام شده یک کیلو پرتقال، 10 هزار تومان است اما کارخانه خزرنوش آن را 4 هزار تومان می خرد و در بازار هم بین 6 تا 8 هزارتومان، قیمت دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
شهروند خبرنگار ما با ارسال تصویری از قلع و قمع کردن درختان در شهر احمدآباد مستوفی در استان تهران خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
تصویری از قطع درختان در خیابان مطهری بحث برانگیز شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۱:۳۷    
قطع درختان در تهران همیشه مورد توجه و انتقاد رسانه ها و شهروندان بوده است. اکنون بازهم تصویری از قطع درختان در خیابان مطهری منتشر شده است.
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در حاشیه دویست و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز گزارشی از بازار تهران توسط سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا ارائه خواهد شد، اظهار کرد: بحث جرائم قطع درختان و امحاء فضای سبز و [...]
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۲۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
متهم سابقه دار عامل قطع درختان هیرکانی ساکن روستای سرکاج شهرستان نور دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس چهارمین کنفرانس انجمن علمی طبیعت گردی ایران با اشاره به قاچاق چوب و عدم بازدارندگی قوانین در این حوزه، گفت: به دلیل قوانینی که از سال 93 صادر شده است و تنها به جریمه حداقلی بسنده کرده است شاهد قطع درختان زیادی هستیم لذا نیاز است قوانین به روز شود.
رهیاب   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست لالی گفت: برداشت بی رویه و قطع درختان بلوط توسط عشایر و افراد بومی یکی از دلایل اصلی از بین رفتن جنگل های بلوط است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۲۲:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
در این شکایت شرکت توسعه عمران حکمت ایرانیان از شهرداری منطقه 2 بابت نحوه محاسبه عوارض قطع درختان ملکی واقع در بلوار فرهنگ در سعادت آباد شکایت کرده بود و مدعی می شود که مبلغ بیش از 108 هزار میلیارد ریالی که شهرداری منطقه 2 مطالبه کرده؛ غیر واقعی است.
شوشان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۶    
شوشان جواد الهایی سحر : اگر با چشم خود نمی دیدم، باور نمی کردم که ممکن است عده ای کم خرد در شهرداری اهواز به بهانه هرس کاری اقدام به قطع درختان شاداب ، آن هم به بهانه نزدیکی با خطوط برق! درحالیکه تنها با اندکی هرس، می شد مشکل احتمالی را حل کرد؛ منتها از آنجا که عموماً ما برای حل مساله ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۳    
کرمان - ایرنا - طوفانی که جمعه شهر کرمان را در مدت طولانی با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت درنوردید، خسارت های مختلف از جمله قطع درختان و خسارت به تاسیسات برق داشت که سبب خاموشی هزار مشترک شمال استان شد، اما کارکنان شرکت توزیع بسیج شدند و تلاش برای رفع 120 خاموشی باقی مانده نیز ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۸:۳۴    
شهروند خبرنگار ما با ارسال تصاویر از قطع درختان در برخی از مناطق شهرستان اهواز گلایه کرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
یک روز به بهانهٔ آفت سوسک های پوستخوار و روز دیگر برای توسعهٔ طرح های گردشگری با مجوز های متنوع از شهرداری گرفته تا سازمان منابع طبیعی به سراغ قطع درختان می روند. تقریباً روزی نیست که در خبر ها درخت ها در پارک های جنگلی و بوستان های شهری و حتی کنار خیابان ها قطع نشده باشند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۴:۵۷    
وقتی درخت با آلودگی قارچی روبه رو شود شاید بتوان آن را با روش های مختلف گیاه پزشکی درمان کرد اما اگر پوسیدگی درون تنه گسترش پیدا کند راهی به جز قطع کردن کامل آن باقی نمی ماند. تعداد قارچ هایی که چوب را سست می کنند زیاد است و هر یک به شکلی بافت زنده را از بین می برند تا جایی که باعث سقوط می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران بزرگ - ایرنا - عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به محروم بودن آتش نشانان از مزایای مشاغل سخت و زیان آور، از شهرداری و وزارت کشور درخواست کرد مزایای مشاغل سخت و زیان آور را برای آتش نشان ها هم عملیاتی کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۱:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان فرمانده انتظامی شهرستان مهدیشهر از کشف یک تن و 800 کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در محور فولاد محل شهمیرزاد با تلاش ماموران یگان امداد این شهرستان خبر داد.
هراز نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
چند کارگاه چوب با دستور دادستان آمل پلمب شد به گزارش هرازنیوز با دستور دکتر محمد طالبی دادستان عمومی و انقلاب آمل 30 تن چوب جنگلی قاچاق از کارگاه های چوب شهرستان آمل کشف و 11 نفر از اتباع خارجی که 4 نفر از عوامل اصلی قطع درختان بودند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: طی 9 ماه امسال، 84 فقره پرونده، ویژه با قطع درختان و قاچاق چوب و زغال در استان تشکیل شد و بیش از یک صد نفر متخلف دستگیر و به مراجع قضائی و تعزیرات معرفی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- یک فعال محیط زیست با انتقاد از خشکاندن و قطع درختان در گلپایگان برای تعریض معابر، گفت: شهرداری این شهر هیچ برنامه ای برای جایگزینی درختان قطع شده ندارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۶:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
در ششمین قسمت از فصل دوم برنامه تلویزیونی اصفهان من وضعیت قطع درختان در سطح شهر و ساختمان های ناایمن و خرید 200 دستگاه اتوبوس های برقی محور برنامه قرار گرفت که در این برنامه جزئیات آن در مصاحبه تلفنی از مسئولان خواسته شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
شهردار مبارکه گفت: قطع درختان توسط افراد و ذی نفعان، حتی خود شهرداری در معابر و اماکن عمومی و خصوصی بدون مصوبه کمیسیون ماده 7 غیرقانونی و ممنوع است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- ظهر امروز یکشنبه اخباری در برخی رسانه ها با عنوان قطع درختان ثمری در روستای تلخدان میانه دهستان دشتروم از توابع شهرستان بویراحمد منتشر شد که با واکنش و گلایه شهروندان و تشکل های زیست محیطی همراه شده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عده ای شبانه در منطقه دشتروم (روستای تلخدان میانه) تعداد زیادی درخت ثمری را قطع کردند.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۰۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مختاری گفت: از ابتدای سال تاکنون 450 میلیارد تومان از محل جرائم ناشی از قطع درختان برای تملک باغات در مناطق کم برخوردار از لحاظ سرانه فضای سبز در نظر گرفته شده است.
موج   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۱    
شهردار اصفهان از افزایش گشت و مراقبت ها برای پیشگیری از قطع درختان خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا ، علی قاسم زاده امروز _چهارشنبه بیست وهفتم دی_ در برنامه رادیویی بی واسطه با مردم اظهار کرد: تعداد اتوبوس ناوگان اتوبوسرانی کم است، از این رو پیگیر بودیم تعدادی اتوبوس جدید به ناوگان اضافه کنیم. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- شهر اصفهان در حالی با پدیده خشکسالی و کم آبی دست و پنجه نرم می کند که در برخی از مناطق آن شاهد قطع درختان هستیم و این زخمِ کاری هشداری جدی برای یک فاجعه زیست محیطی در این شرایط حساس است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۲    
روزگاری پیش از این، تهران به عنوان باغ شهر شناخته می شد و درختان، به عنوان شاهدان زنده زیبایی این شهر، جایگاهی ویژه داشتند. از آن روزگار تا امروز، این درختان نه تنها نماد هویت شهری بلکه نمادی از وحدت و همبستگی برای حفظ میراث طبیعی محسوب می شوند.
هراز نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۱    
اقدام شجاع خلیل زاده خیلی زیبا بود که بعد از زدن گل به احترام مردم فلسطین شادی پس از گل نکرد راهبری نوشته دستگیری عوامل قطع درختان جنگلی در آمل کریم مجتهدی چهره ماندگار فلسفه ایران در گذشت
هراز نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
دستگیری عوامل قطع درختان جنگلی در آمل 4 نفر از عوامل قطع و تبدیل درختان جنگلی منطقه امام زاده عبداله(ع) آمل دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند. به گزارش هرازنیوز؛ در جریان رصد حفاظتی توسط مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی آمل، پلیس امنیت اقتصادی استان و پلیس آگاهی شهرستان ...