یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۷:۲۸Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هیرکانی»

فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
استان مازندران روستا های شگفت انگیزی دارد که روستای بلده یکی از جذاب ترین آن ها است و به دلیل آب و هوای خاص و جاذبه های زیبا برای تفریح بسیار پیشنهاد می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
شاهرود- بخشی از جنگل ثبت شده جهانی ابر شاهرود توسط یکی از بهره برداران بخش خصوصی برای استفاده در زمینه کشاورزی شخم زده شد این در حالی است که مسئولان عقیده دارند وی مجوز این کار را نیز دارد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: یک مقام وزارت میراث فرهنگی در گفتگو با خبرگزاری رکنا در حالی از عدم عبور راه آهن رشت-آستارا از داخل میراث جهانی هیرکانی خبر داد که هیچ اشاره ای به حریم منظر و جزییات نظر کارشناسی وزارت میراث فرهنگی در خصوص احداث این پروژه نکرده است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۵:۱۴    
به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر هادی کیادلیری افزود: یکی از اصلی ترین چالش های جنگل های هیرکانی نبود طرح مدیریت جایگزین جنگل است. به گفته وی در برنامه ششم توسعه بر لزوم تهیه این طرح تاکید شده بود. اما تاکنون طرح مدیریت جایگزین جنگل آماده نشده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۶    
افزایش دمای هوا در کنار خشک شدن بوته و گیاه ها آتش سوزی جنگلی را به اتفاقی عادی و معمولی در گلستان تبدیل کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
گرگان- آزادسازی تردد خودرو به داخل پارک جنگلی النگدره گرگان با موضع گیری های تند و البته دوگانه ای همراه بود اما هر دو طیف، بر استمرار فعالیت های حفاظتی در این طبیعت بکر هیرکانی تاکید دارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مصوبه شورای تامین شهر گرگان مبنی بر بازگشایی محور جنگلی النگدره برای تردد خودور ها با واکنش های متفاوتی همراه بوده است؛ عده ای این رویه را سرآغاز نابودی جنگل های هیرکانی و طیف دیگر از این رویه به عنوان شروعی برای کاهش ناهنجاری های اخلاقی و البته فراگیری صنعت گردشگری نام می برند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۴۲    
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از پاکسازی منظر قلعه رودخان در حریم سایت میراث جهانی جنگل های هیرکانی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری با اشاره به اینکه از 164 میلیون هکتار مساحت کشور، 137 میلیون هکتار در اختیار مدیریت سازمان منابع طبیعی است، افزود: ما باید به بهترین روش ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به پیش بینی روزهای گرم بهاری در استان، گفت: افزایش ظرفیت آتش سوزی و تنش دمایی جزءهشدارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
اخیرا سند توافق پروژه ایران و روسیه برای تکمیل راه آهن رشت-آستارا به امضا رسیده است.دراین مدت شبهه هایی مبنی بر اینکه این پروژه تخریب جنگل های هیرکانی را به همراه دارد مطرح شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
آیین پاسداشت ثبت جهانی سوزن دوزی ترکمن و جنگل هیرکانی و جشن ثبت هزارمین اثر استان گلستان در فهرست آثار ملی با حضور استاندار گلستان، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مقامات و مسئولان و فعالان حوزه میراث فرهنگی در گرگان برگزار شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۲:۴۷    
سلامت نیوز : کارزار #نه_به_تردد_خودرو_در_جنگل_النگدره کار خود را آغاز کرد. این کارزار اینترنتی توانست در همان ساعات نخست آغاز فعالیت خود، از سوی حدود 400 نفر امضا شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
در جهان نقطه هایی به عنوان مناطق داغ تنوع زیستی وجود دارد که بایدحداقل 2500گونه گیاهی بومی با 30درصد پوشش طبیعی اولیه داشته باشد مانند جنگل هیرکانی که یکی از این مناطق است.
عصر شرق   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی معرفی و شناخت درختان هیرکانی با حضور عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور برگزاری شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۰:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آیین پاسداشت ثبت جهانی سوزن دوزی ترکمن و جنگل هیرکانی استان گلستان گفت: ثبت های ملی و جهانی فقط توجه به ظرفیت نیست و نخستین گام برای برنامه ریزی و پیشرفت است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: اعتقاد به اقتصاد سبز داریم و معتقدیم ظرفیت های منحصر به فرد طبیعی گلستان عامل توسعه گردشگری در استان هستند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر علی محمد زنگانه امروز شنبه 30 اردیبهشت در آیین پاسداشت ثبت جهانی سوزن دوزی ترکمن و جنگل هیرکانی با حضور دکتر مریم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود- رئیس سازمان محیط زیست بابیان اینکه این سازمان مخالف جاده کشی در جنگل ابر است، گفت: توانمندسازی جوامع محلی در راستای حفظ طبیعت از برنامه های سازمان محیط زیست است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۲    
شاهرود_ رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه شاهوار مهم ترین منبع تامین آب شرب شهرستان شاهرود باید در امنیت بماند، از استخدام 570 محیط بانی و کارشناس در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
غارتگران جنگل های هیرکانی این بار اقدام به چیدن و قاچاق 5 هزار شاخه از درختچه کمیاب همیشک یا چلم در شهرستان سوادکوه کردند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۳۷    
رکنا: سند توافق پروژه ایران و روسیه برای تکمیل راه آهن رشت- آستارا در حالی به امضا دو رئیس جمهور ایران و روسیه رسیده است که مشخص نیست که آیا سازمان منابع طبیعی، محیط زیست و وزارتخانه میراث فرهنگی و نهادهای مربوطه مجوز های لازم برای احداث آن را صادر کرده اند یا نه؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اهمیت اکولوژیکی پلنگ در طبیعت، گفت: براساس مشاهدات و گزارش ها وضعیت پراکنش پلنگ در طبیعت مطلوب است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- کشف پاکت آبمیوه 17 ساله در جنگل هیرکانی النگدره، تلنگر جدی برای حفاظت بهتر از منابع طبیعی و محیط زیست است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۶    
شمشادهای هیرکانی که در فهرست گونه های در معرض خطر انقراض قرار دارند، به مدت دو سال درگیر آفت شب پره بودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۲۱    
تنها ذخیره گاه شمشاد در استان گلستان به وسعت 80 هکتار در شهرستان بندرگز قرار دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۲    
بهار برای ما یادآور گل های بنفشه و سرسبزی طبیعت و جنگل های شمال کشور است که البته زمانی بکر بکر بود، اما چندسالی است که این منابع طبیعی به روش های مختلف به تاراج می رود و رفته رفته نابودی جنگل های گیلان و مازندران را رقم زده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: راکون یکی از ده ها گونه مهاجم در طبیعت ایران است که مانند چهره ساکت و محافظه کار خود آرام آرام در حال پیشروی به سمت قلمرو سایر گونه های ارزشمند در جنگل های هیرکانی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۸:۰۱    
ایسنا/مازندران به گواه آنانی که جاده سراسر جنگلی منطقه کسلیان زیراب (سوادکوه) را دیده اند، این جاده یکی از زیباترین مسیرهای تردد در کشور و شاید جهان است.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۶:۱۹    
✅ بازدید از دشت دریاسر، دورنمای قله سیالان و چشمه های پر آب دریاسر ✅جاده جنگلی دو هزار و مشاهده جنگلهای هیرکانی ✅جنگل پیمایی از عسل محله تا دشت دریاسر با مناظر رویایی و خاطره انگیز ✅ چمنزار وسیع سرسبز با دهها چشمه جوشان از میان سبزه ها ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۷   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان منابع طبیعی کشور جامع نگری در حوزه های آبخیز را موضوعی مهم و اساسی برشمرد و تاکید کرد 540 شهر ایران در معرض سیلاب هستند. حسن وحید امروز در جلسه هماهنگی بخش آبخیزداری و امور جنگل در چالوس گفت ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۱۱    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه ، تصاویری بازنشری زیبا و دیدنی از ترکیب ماه و قوچ و میشهای در ارتفاعات هیرکانی در فضای مجازی مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این تصاویر توسط محیط بان جعفر پناه پور در بهمن ماه 1401 ثبت شد. انتهای پیام/
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کهن ترین جنگل هیرکانی ایران بسطام در شاهرود. / آخرین خبر
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- برداشت ترافل توسط بومیان روزی دغدغه چند ماهه مدیران گلستانی بود اما با دخالت برخی بنگاه اقتصادی پایتخت، این کار به چالشی فراگیر تبدیل شده و نابودگر جنگل های هیرکانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۷:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور خواستار تشکیل اکیپ های کارشناسی برای تهیه طرح های تفصیلی مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی شد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
فیلمی جدید از غرش و قدرت نمایی پلنگ ایرانی که توسط یک محیط بان ضبط شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۰    
گرگان- پژوهشگر بین المللی آب و خاک گفت که درخت انجیلی گونه به جای مانده از عصر یخبندان بوده و به فسیل زنده شهرت دارد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
هم میهن نوشت: شش نفر در لباس پلیس، ناصر را در یک ایست بازرسی تقلبی در دل جنگل های هیرکانی ربودند، دست و پایش را بستند و سرش را با تیغ از بدن جدا کردند. بدن تکه تکه شده او، دو روز بعد در جنگل های صومعه سرا پیدا شد ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۰:۳۹    
این گزارش روایتی ماجراجویانه از سفر به استان گلستان و جنگل های باستانی هیرکانی است ؛ جایی که زیر درختان بلوطش الماسی سیاه پنهان است. اپیزود اول
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۰:۳۷    
این گزارش روایتی ماجراجویانه از سفر به استان گلستان و جنگل های باستانی هیرکانی است ؛ جایی که زیر درختان بلوطش الماسی سیاه پنهان است. اپیزود چهارم مرگ خرس
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۰:۳۷    
این گزارش روایتی ماجراجویانه از سفر به استان گلستان و جنگل های باستانی هیرکانی است ؛ جایی که زیر درختان بلوطش الماسی سیاه پنهان است. اپیزود سوم آشپزی در جنگل
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۰:۳۶    
این گزارش روایتی ماجراجویانه از سفر به استان گلستان و جنگل های باستانی هیرکانی است ؛ جایی که زیر درختان بلوطش الماسی سیاه پنهان است. اپیزود دوم قاچاقچیان چوب و جاذبه های رامیان
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۸    
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: طی 5 سال، در 104 حوضه آبخیزداری، طرح های مرتبط با مدیریت پایدار جنگل های هیرکانی انجام تدوین خواهد شد. امسال هم در حال انجام این طرح ها در 19 حوضه هستیم.
سلام نو / اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۳:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بیمه البرز در گفت و گو با خبرنگاران، اعلام کرد: تولید محصولات نوین بیمه ای از سیاست های بیمه البرز است که طراحی و عرضه محصول جدید و منحصر به فرد در رشته بیمه زندگی با عنوان " شوکا" در همین راستا است.
پول پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۹:۴۹    
شوکا محصول جدید بیمه البرز در حوزه بیمه زندگی با خدمات متفاوت عرضه می شود.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
موسی رضایی، مدیر عامل بیمه البرز در نشست خبری امروز معرفی محصول جدید بیمه البرز اظهار داشت: معتقدم اگر در سال های گذشته رفتار شرکت های بیمه ای بهتر بود، امروز شرایط صنعت بیمه باکیفیت تر بود و رفتارهای سال گذشته در صنعت بیمه با نرخ های غیرفنی، رقابت های ناسالم، انحصار در برخی از حوزه ها ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۵۲    
مدیرکل دفتر جنگلداری وامور بهره برداری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: طرح مدیریت پایدار منابع طبیعی منطقه هیرکانی یک تغییر بنیادی و تحولی عظیم در شیوه مدیریت جنگل ایجاد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سال هاست که جنگل های هیرکانی با قدمت چند میلیون ساله، از قطع درختان جنگلی و قاچاق چوب توسط سودجویان به ستوه آمده است؛ درختانی ارزشمند که زیر بار تبرهای تیز سودجویان کمر خم کرده و به رغم وجود قانون جلوگیری از قاچاق چوب و حتی اجرای طرح تنفس جنگل ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ساری- مدیریت پایدار اکوسیستم های طبیعی در حوزه آبخیز و جنگل های هیرکانی ضرورتی اجتناب ناپذیر و الزامی بوده که اجرای آن با وقفه چند دهه ای روبرو شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۸:۵۶    
طرح مدیریت پایدار به جای طرح های جنگلداری پنج سال آینده در منابع طبیعی کشور بویژه منطقه هیرکانی تحقق پیدا خواهد کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اجرای پروژه های زراعت چوب به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات حفاظتی از جنگل های هیرکانی هنگامی به ثمردهی مطلوب می رسد که نقش آفرینی صنایع و تحقیقات علمی افزایش یابد.