سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۸:۳۳Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنگل های هیرکانی»

پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ساری (پانا) - استاندار مازندران از جنگل های هیرکانی به عنوان ظرفیت استثنایی گردشگری این استان نام برد و گفت مسافران برای حفظ این منابع طبیعی و خدادادی دعوت می شوند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در استان با بیان این که باید برای حفظ جنگل های هیرکانی گردشگران را به سمت این سرمایه طبیعی دعوت کنیم، گفت: زنده نگه داشتن نمادهای میراثی در حوزه گردشگری و فرهنگی بسیار تاثیرگذار است.
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاتدار گیلان با تاکید بر اینکه نمایشگاهی از درختان جنگل های هیرکانی باید در منطقه بهسازی شده از زباله های سراوان اجرایی شود، گفت: شهرداری به عنوان متولی بازگشت سراوان به طبیعت و با نظارت منابع طبیعی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه ساری با تاکید بر رعایت حفاظت از محیط زیست در جنگل های هیرکانی گفت: بسیاری از افراد وقتی به دامن طبیعت می روند با ریختن آشغال طبیعت را نازیبا می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۰    
چالوس- سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر از شناسایی گونه جنگلی موسوم به جل در ارتفاعات جنگلی نمک آبرود چالوس خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری با وجود بیش از 447 گونه گیاهی، در دل جنگل های هیرکانی و در قلب کوهستان بستری منحصر به فرد و استثنایی و پناهگاهی برای گونه های مختلف جانوری است. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سرخوش کرم زاده با بیان این مطلب که هر هکتار جنگل، بیش از 2.5 میلیون تن اکسیژن تولید می کند، یادآور شد: گیلان دارای جنگل های هیرکانی است که بیش از 60 میلیون سال قدمت دارد و این ظرفیت در هیچ کشوری وجود ندارد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۰:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
زباله ای که هیچ گونه نظارت و کنترلی بر آن نیست و روزانه چندین تُن زباله وارد جنگل های هیرکانی که فهرست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیده اند، می شود. اقدامی که محیط زیست را آلوده تر می کند.
شرکت مخابرات ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اداره کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران، این حرکت فرهنگی با شعار مخابرات ایران،حامی طبیعت و در راستای مسئولیت های اجتماعی مخابرات ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
صدای گوش خراش تفنگ های شکارچیان زمانی بلندتر شد که قاچاقچیان شبانه شروع به سربریدن درختان کردند و فصل غم انگیزی از زندگی طبیعت در عمق حیات برخی از جنگل ها رقم می خورد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست منابع طبیعی گیلان به طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور اشاره کرد و گفت: امروزه با آلودگی هوا ناشی از افزایش جمعیت و گسترش ماشین آلات مواجه هستیم و درختکاری و ایجاد پوشش گیاهی یکی از راه های مهم مقابله با آلودگی هواست.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۱:۲۰    
دارابی گفت: پرونده شهر تاریخی ماسوله کامل و به یونسکو ارسال شده و به همراه پرونده زنجیره ای 56 کاروان سرا و جنگل های دیزمار الحاق به جنگل های هیرکانی از جمله 3 برنامه های این وزارت برای ثبت جهانی در یونسکو است که امیدواریم شهریور 1402 در اجلاس یونسکو به میزبانی ریاض عربستان شاهد ثبت آن باشیم.
آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۲    
رشت – سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از ثبت جهانی 50 هزار هکتار از جنگل های هیرکانی استان خبر داد و گفت: جنگل های هیرکانی بوسار تالش، گشت رودخان فومن و سیاهرود رودبار ثبت جهانی شد. به گزارش خبرنگار مهر، سرخوش کرم زاده شامگاه شنبه در گفتگو ویژه خبری شبکه باران، اظهار کرد: حدود 565 هزار [.. ...
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از ثبت جهانی 50 هزار هکتار از جنگل های هیرکانی استان خبر داد و گفت: جنگل های هیرکانی بوسار تالش، گشت رودخان فومن و سیاهرود رودبار ثبت جهانی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- نمایشگاه عکس جنگل های هیرکانی تحت عنوان فسیل های زنده در پارک جنگلی ناهارخوران گرگان افتتاح می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
در نابودی اراضی جنگلی عوامل متعددی ممکن است دخیل باشندولی دخالت انسان مهمترین عامل نابودی جنگل پس از آتش سوزی، حوادث طبیعی، شرایط ناپایدارجوی است که اصلی ترین عامل تغییر اقلیم را در پیش خواهدداشت.
ندای گیلان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور گفت: پرونده شهر تاریخی ماسوله کامل و به یونسکو ارسال شده و به همراه پرونده زنجیره ای 56 کاروان سرا و جنگل های دیزمار الحاق به جنگل های هیرکانی از جمله 3 برنامه های این وزارت برای ثبت جهانی در یونسکو است که امیدواریم شهریور 1402 در اجلاس یونسکو به میزبانی ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
شاعری گفت: تنها طرح تنفس جنگل نیازمند اعتبار نبود. بدین جهت این طرح با دستور و ابلاغیه اجرایی شد. در نهایت 100درصد این قانون عملیاتی شد، به طوری که هیچ پیمانکاری در جنگل های هیرکانی عملیات قطع چوب را مگر از طریق قاچاق و روش های غیرقانونی انجام نمی داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۶:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
حل معضل 40 ساله پسماند سراوان و نابودی کوه 110 متری زباله در دل جنگل های این منطقه نیازمند اقدامات علمی و تخصصی است؛ موضوعی که به رغم داشتن دستور مسئولان ارشد ملی همچنان اندر خم وعده هاست. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۴    
نوشهر- نبود اطلس گردشگری و طبیعت گردی در جنگل های هیرکانی نه تنها فعالان بخش گردشگری را بلکه حافظان طبیعت و جنگلبانان را دچار سردرگمی کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مارال ها که در جنگل های هیرکانی زندگی می کنند، جلوه خاصی به این منطقه داده اند و لقب سلطان را در این جنگل یدک می کشند.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
علی کریمی فیروزجایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: با توجه به روند تخریب و نابودی جنگل های شمال، آینده این میراث دغدغه جدی مردم و مسئولان است. جنگل های هیرکانی بعلت ارزش فوق العاده و اهمیت زیست محیطی آن در شمار سرمایه های بین نسلی قرار دارد. وی با اشاره به نقش
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
جنگل های هیرکانی مازندران با توجه به افزایش دما مستعد آتش سوزی هستند.
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۱:۰۴    
گیل خبر/ نیما فرید مجتهدی؛ سمانه نگاه زمستان های بهارگونه، هواهای آفتابی، چند سالی است خواب از سر کشاورزان و مسئولان ربوده است. چندین سال است دراین فصل های سردِ گرم، گل هایی که گوشه و کنار سکونتگاهایمان و در طبیعت می روید از نگونسار تا پامچال و بنفشه، لبخندی بر لب ها نمی نشاند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۳۵    
کارگاه آموزشی تفکیک زباله و مدیریت مالی برای دانش آموزان دبستان باغ ارغوان لاهیجان برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس یازدهم با انتقاد از عملکرد سازمان محیط زیست در حفظ و نگهداری منابع طبیعی، گفت: اگر میانکاله مبدل به بیابان شود نه تنها شرق مازندران بلکه سایر مناطق از جمله جنگل های هیرکانی را با قدمتی نزدیک به 40 میلیون سال به مرز نابودی و خشکی می کشاند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۷:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-منطقه نوشهر گفت: در دولت سیزدهم پس از اجرای طرح تنفس جنگل اقدام خوبی با عنوان مدیریت پایدار در جنگل های شمال صورت گرفته است که در واقع بعد از تعطیلی بهره برداری از جنگل های شمال کشور با اجرای طرح مدیریت ما به دنبال نوعی آمایش در جنگل های هیرکانی هستیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۱۷    
سرخدار گیلان میراث کهن جنگل های هیرکانی به بار نشست .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
بهشهر- معاون محیط زیستی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تولید روزانه هزار و 200 مترمکعب شیرابه زباله سطح زیادی از جنگل های هیرکانی را نابود می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۹:۰۲    
شهروند خبرنگار ما با ارسال تصاویری از تخریب و نابودی بخشی از جنگل های هیرکانی روستای ده نالاج مینودشت خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
آتش سوزی جنگل های شهید آباد بهشهر و الندان چهاردانگه ساری مهار شد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: سرپرست اداره منابع طبیعی رودسر با بیان اینکه مردم نگران نباشند خاطرنشان کرد، آتش سوزی فعلی که در میلاش رخ داده سطحی بوده و گستردگی زیادی ندارد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
یک گرگ و بچه گرگ در جنگل های هیرکانی مشاهده شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ویدئویی از گرگ مادر و دو توله اش را در جنگل های هیرکانی می بینید.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ویدئویی از مشاهده گرگ ها در جنگل های هیرکانی را می بینید.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۷:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
در ویدیویی که توسط یکی از محیط بانان جنگل های هیرکانی در فضای مجازی منتشر شده است، یک مادر و فرزند گرگ مقابل دوربین های کار گذاشته در این منطقه قرار گرفتند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه برخی افراد قوی و صاحب نفوذ مخالف ارائه طرح جایگزین مدیریت پایدار جنگل ها هستند، گفت: طرح جایگزین مدیریت پایدار جنگل ها که در دست تدوین داریم و در آینده ارائه خواهیم داد، می تواند زندگی مردم استان های شمالی را متحول کند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۷:۱۳    
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه برخی افراد قوی و صاحب نفوذ مخالف ارائه طرح جایگزین مدیریت پایدار جنگل ها هستند، گفت: طرح جایگزین مدیریت پایدار جنگل ها که در دست تدوین داریم و در آینده ارائه خواهیم داد، می تواند زندگی مردم استان های شمالی را متحول کند ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز: رودخانه "دیوچشمه" در شرق گلستان و در قلب جنگل های هیرکانی دلند، در اثر تخلیه پساب آلوده و خون کشتارگاه یک شرکت مرغداری در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته است. رودخانه ای که از داخل شهر و کنار "شهرداری دلند" عبور می کند و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
رودسر -رئیس اداره منابع طبیعی رودسر ازمهار آتش سوزی در جنگل های هیرکانی منطقه اشکور رحیم آباد رودسر خبر داد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۴۵    
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نشست آبان ماه امسال با احداث تله کابین در جنگل های هیرکانی استان گلستان موافقت کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
نوشهر- رئیس انجمن طبیعت گردی ایران از جنگل های هیرکانی به عنوان فاخرترین اثر طبیعی کشور یاد کرد و گفت: چهارمین کنفرانس علمی و تخصصی طبیعت گردی ایران به میزبانی مازندران برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نوشهر- سرپرست منابع طبیعی مازندران - نوشهر اقتصاد خانوارهای حاشیه جنگل های هیرکانی را مهمترین دغدغه بیان کرد و تهیه اطلس طبیعت گردی را لازم دانست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: تفاهم نامه مدیریت پایدار جنگل آموزشی_پژوهشی خیرود توسط دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران برای 30 ساله سوم منعقد می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از نامه نگاری کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور برای رفع ابهامات طرح برداشت درختان شکسته و افتاده از جنگل های هیرکانی خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
تصویری در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد جنگل خواران بخش های زیادی از جنگل های هیرکانی را از بین بردند.
قسمت سیزدهم مجموعه مستند همسایه های خوب به کارگردانی مهدی بخشی مقدم که نجات جنگل های هیرکانی را سوژه خود قرار داده، امشب روی آنتن شبکه افق می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۱:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
خانم و آقای ملائک ، محترم تخجم ، مرتضی صالحی ، فرهاد مسعودی و روضه مقدس آل یاسین عنوان سوژه های این هفته همسایه های خوب است که به ترتیب از 17 تا 21 دی از شبکه افق پخش می شود.