جمعه ۰۴ مهرساعت ۱۱:۲۳Sep 2020 25

جدیدترین‌های «جنگل های هیرکانی»

 
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- قارچ ترافل که در زبان محلی به نام دُنبَلان هم مشهور است یکی از گونه های جنگلی در استان گلستان است که حالا برداشت آن به بلای جان جنگل های این استان و به ویژه جنگل های هیرکانی تبدیل شده است.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۸    
برداشت بی قاعده قارچ ترافل در سایه بی تدبیری مسئولان بستری مناسب برای دلالان این قارچ در بازارهای اروپایی فراهم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۶:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
برداشت بی قاعده قارچ ترافل در سایه بی تدبیری مسئولان بستری مناسب برای دلالان این قارچ در بازارهای اروپایی فراهم کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گزارش مکتوب: غصه مروارید سیاه جنگل های هیرکانی گلستان به گزارش خبرگزاری صدا وسیما : استان گلستان در حاشیه جنوب شرقی دریای خزر بخشی از جنگل های 50 میلیون سال هیرکانی را شامل می شود که در سالهای اخیر علاوه بر برداشت مجاز و غیر مجاز چوب به علت داشتن قارچ خاصی هدف حمله سودجویان و قاچاقچیان قرار ...
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۲    
تلاش همسایه ها برای ثبت میراث معنوی کشورمان به همین موارد ختم نمی شود، از شیر ایرانی و جنگل های هیرکانی تا مولوی شاعر نامدار ایرانی را دربر می گیرد و اگر نام شخصیت های تاریخی که کشورهای همسایه درصدد ثبت جهانی آنها برآمده اند را فهرست کنیم احتمالا دیگر ادیب و دانشمندی برای خودمان نخواهد ماند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۵    
فرماندار شاهرود ضمن تأکید بر ضرورت حفظ جنگل ابر از آسیب گفت: ساخت تأسیسات گردشگری مانند تله کابین و یا مجموعه های رفاهی و خدماتی بر اساس قانون و ضوابط انجام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
جنگل هیرکانی فتاتو در فهرست آثار طبیعی ملی ثبت شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۸:۲۶    
وقتی از شیرگاه 7 کیلومتر در دل جنگل های هیرکانی نزدیک منطقه اندارگلی پیش می روید به محل دفع غیراصولی زباله می رسید، زباله های شهر شیرگاه و روستاهای اطراف مهمان ناخوانده این جنگل های هیرکانی هستند که به تازگی در یونسکو ثبت شده اند.
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۶:۳۲    
وقتی از شیرگاه 7 کیلومتر در دل جنگل های هیرکانی نزدیک منطقه اندارگلی پیش می روید به محل دفع غیراصولی زباله می رسید، زباله های شهر شیرگاه و روستاهای اطراف مهمان ناخوانده این جنگل های هیرکانی هستند که به تازگی در یونسکو ثبت شده اند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۴۷    
جنگل های هیرکانی شمال کشور یکی از مناطق اصلی رویش قارچ ترافل است. این قارچ توسط دلالان کیلویی 200هزارتومان خریداری می شود و به اروپا قاچاق می شود. قیمت این قارچ در اروپا کیلویی 5700 یورو است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اینروز ها دست هایی با تخریب ریشه های درختان جنگل های هیرکانی گلستان اکسیر جوانی را به اروپاییان هدیه می دهند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
بازدید سالانه بیش از 150 هزار گردشگر از جنگل ابر شاهرود در استان سمنان و آثار تخریبی حضور انبوه انسان و خودرو در منطقه ای که بخشی از جنگل های هیرکانی به شمار می رود، نیازمند ساماندهی و ایجاد دگرگونی های بنیادین در شیوه پذیرش گردشگر است.
بیتوته   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۸:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
زیر و رو شدن جنگل های هیرکانی برای یافتن قارچ های ترافل، تهدیدی جدی برای این میراث 50 میلیون ساله به شمار می رود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۰    
گیلان -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت آثار طبیعی واقع در جنگل های هیرکانی در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۷:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت آثار طبیعی واقع در جنگل های هیرکانی در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
باتوجه به آغاز فصل گاوبانگی در طبیعت شمال، این روزها 300 محیط بان جنگل های شمال در حالت آماده باش هستند تا محیط امنی را برای مرال ها، این گونه باارزش جنگل های هیرکانی فراهم کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
بانگ مرال نر در دل جنگل های هیرکانی، آغاز فصل گاوبانگی و تلاش محیط بانان برای بقای نسل بزرگترین گوزن ایران را نوید می دهد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
جاده پیچ در پیچی که به آبشارهای زیبای جواهر ده می رسد نیمه تاریکی دارد که با دروازه ای چوبی از دیده ها پنهان شده است. نگهبان هر نیم ساعت این دروازه را برای کامیون ها باز می کند تا محموله ای متعفن راهی بکرترین مناطق جنگل های هیرکانی شود.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: چرا سازمان جنگل ها به یک باره سکوت کرد آن هم زمانی که خودش اعلام کرده که اختلاف نظرهای جدی میان اوقاف و این سازمان وجود دارد. وقتی افکار عمومی متوجه ماجرا شده چرا سازمان جنگل ها سکوت کرد و مدیر کل خود را نیز برکنار کرد. این سوال را جواب بدهند.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سابق انجمن جنگلبانان ایران، ریختن زباله در حاشیه جنگل ها توسط مردم را نوعی تخریب فرهنگی دانست و اضافه کرد: در حاشیه شهر ها و روستا ها در استان های شمالی با حجم زیاد زباله مواجه هستیم و مردم باید بدانند که جنگل های هیرکانی به عنوان میراث طبیعی جهان جای زباله نیست. ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۴:۳۷    
وازتنگه چمستان روستایی در کنار جنگل های هیرکانی و سرسبز مازندران به گزارش گلونی مازندران استانی زیبا و سرسبز است. این استان مناطق بسیار زیادی برای تفریح و گردش دارد. روستاهای زیبا و سرسبز در کنار جنگل هایی هیرکانی و زیبا، آبشارها، مناطق کوهستانی و همچنین سواحل دیدنی. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۴:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار مهار هجوم بی رویه از استان های دیگر در راستای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی استان شد و گفت: جنگل های هیرکانی را به هر نحو می توانید صیانت کنید ضمن اینکه توزیع نهال بین مردم موجب می شود به جنگل طمع نداشته باشند.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
آبشار گزو از جمله آبشارهای مرتفع ایران است که در دل جنگل های هیرکانی واقع شده است. این محل به علت دسترسی مشکل، یکی از مناطق کمتر دیده شده ایران محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۷:۰۲    
یک کارشناس گفت:نیمی از جنگل های کشور در 40 سال اخیر نابود شدند و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند جنگل های هیرکانی نیز نابود خواهند شد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۵:۴۱    
سلامت نیوز :جاده بندپی به لزور با کاربری روستایی و آفرود در حال انجام است اما هنوز حجم خسارات وارد شده به پوشش جنگلی و منابع طبیعی در این مسیر برآورد نشده استمنابع طبیعیتهدیدی جدید برای جنگل های هیرکانیاین روزها نگرانی بر سر پرونده جاده لزور به عنوان پنجمین جاده اتصال تهران به مازندران به بالاترین ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۴:۱۵    
سخنگوی قوه قضاییه: پرونده جنگل های هیرکانی به عنوان اعاده دادرسی هنوز به دیوان عالی کشور ارسال نشده است.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
حسن ایزانلو گفت: پایش، مبارزه و کنترل آفت ها و بیماری های عرصه های طبیعی نیازمند اختصاص اعتبار کافی است در حالی که هر ساله وضعیت اعتبارات تخصیصی به این امر در استان ناکافی است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : اختلافات و موضوعاتی که بر سر 5 هزار و 600 هکتار از جنگل های آق مشهد ساری پیش آمد، سبب شد که بار دیگر موضوع جنگل های هیرکانی داغ شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در فوریه سال 2018 میلادی با همکاری سازمان جنگل ها و مراتع ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :در پی مطرح شدن پرونده وقف 5600 هکتار از جنگل های هیرکانی و سکوت 17 ساله در این خصوص از سوی اداره منابع طبیعی، این روزها بحث قاچاق چوب جنگل های هیرکانی بار دیگر بر سر زبان ها افتاد و بحث قاچاق خاک این جنگل ها نیز ابعاد جدیدی از این موضوع را نمایان کرد. ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۶:۵۴    
سد شفارود بر خلاف نامش برای جنگل های هیرکانی قاتل به شمار می رود به گزارش گلونی نامش شفارود است. زیرا در تمام مسیری که جریان دارد، با رنگ آمیزی هنرمندانه اش، با عطر خاک های آب خورده اطرافش و با صدای خروشنده اش بر روی سنگ ها ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران در هفته های اخیر واگذاری 5600 هکتار از جنگل های هیرکانی آق مشهد، تحت عنوان وقف به متولی موقوفه ای در این روستا، خبرساز شد. موضوعی که با واکنش بسیاری از مردم و مسئولان و همچنین کنشگران اجتماعی، فعالان زیست محیطی و دانشجویان رو به رو شد، در این میان، چندی پیش ...
بیتوته   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سازمان جنگل ها برای جلوگیری از تخریب جنگل ها و بویژه تخریب خاک با هیچ کس تعارف ندارد زیرا این سازمان متولی امنیت زیستی کشور است.
نواندیش   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۴:۴۴    
نواندیش- رضا امیری: پس از مطرح شدن بحث فروش و قاچاق چوب و وقف جنگل حالا اداره منابع طبیعی بحث قاچاق خاک این جنگل ها را نیز مطرح کرده است! بحث قاچاق خاک البته موضوع تازه ای نیست اما حالا با ادامه روند قاچاق خاک، جنگل های شمال نیز درخطر آسیب قرارگرفته اند ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۲:۰۴    
جنگل جهان نما از قدیمی ترین جنگل های هیرکانی جهان در استان گلستان به گزارش گلونی این منطقه در 85 کیلومتری گرگان و جنوب شرقی شهرستان کردکوی در استان گلستان قرار دارد. ارتفاع 3086 متری این جنگل از سطح دریا باعث شده تا بام گلستان لقب بگیرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۴:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون امور جنگل گیلان، قاچاق چوب، لاش برگ و خزه را از معضلات جنگل های هیرکانی دانست و گفت: سودجویان با شناختی که نسبت به گونه های جنگلی دارند به سمت خاک های مناسب تر گرایش پیدا می کنند.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت که منتظر تفاهم سازمان جنگل ها و اداره اوقاف است تا اسناد صادر شده برای جنگل های هیرکانی اصلاح شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۰:۵۰    
پاسخ های علی اصغر مونسان ، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را درباره خسارت های کرونا در بخش گردشگری، روند آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سمنان، مغفول ماندن ظرفیت های استان سمنان در بخش های میراث فرهنگی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
رییس سازمان جنگل ها گفت: هیچ شکی روی ملی بودن جنگل های هیرکانی و دماوند نیست و امیدواریم به زودی اسناد وقفیت آن ها اصلاح شود.
برترین ها / دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۳۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مصائب جنگل های شمال، تمامی ندارد، یک روز صدای اره های قاچاقچیان چوب از دل جنگل شنیده می شود و روزی دیگر، خاک آن را به تاراج می برند. این ایام هم که دیگر مدل قاچاق از شکل سنتی آن کاملا تغییر کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۳:۵۸    
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص موضوع درخواست سازمان جنگل ها و موضوع جنگل های هیرکانی اظهار کرد: ما قبل از ورود سازمان جنگل ها به موضوع ورود کردیم و موضوع را بازدید میدانی کرده و اسناد و مدارک را بررسی کردیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۴۳    
سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به پرونده جنگل های هیرکانی از بررسی مجدد این پرونده و رد نظر کارشناسان پیشین خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور از شناسایی 6 گونه گیاه مهاجم در جنگل های هیرکانی از سوی محققان باغ گیاه شناسی نوشهر خبر داد و گفت که درصورت عدم برنامه ریزی مقابله ای ، این مهاجمان خسارت زیادی به جنگل های هیرکانی وارد خواهند کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تصاویری از قطع شدن درختان جنگل های هیرکانی در شهرستان مینودشت را مشاهده می کنید.
خبرگزاری ایسنا: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به جلسه معاون اول رییس جمهوری با روسای سازمان های ذیربط تاکید کرد که کوه و جنگل قابلیت وقف شدن ندارند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره جنگل داری خراسان شمالی گفت: با هدف غنی سازی این ذخایر ارزشمند، 182 هکتار از عرصه های جنگلی مزبور در خراسان شمالی نهالکاری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- علیرغم کاهش اعتبارات حفاظت و صیانت از جنگل های هیرکانی، از سال گذشته با هدف غنی سازی این ذخایر ارزشمند، 182 هکتار از عرصه های جنگلی مزبور در خراسان شمالی نهالکاری شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
آخرین راهکاری که می توان برای تامین شرب مردم انجام داد انتقال آب بین حوضه ای است، اما مسئولان سمنانی دیگر نه تنها از این راهکار استفاده می کنند بلکه دست به دامن همه راهکار ها شده اند.