چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۴:۱۳Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبیاری»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اردل، از انجام مطالعات وطراحی شبکه آبیاری مرحله دوم قلعه رشید، خبرداد
رویداد ایران   ۵ ساعت پیش    
مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-امیر زمانی مقدم رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قوچان گفت: این پروژه در سال 1399 واقع در حوزه آبخیز دوغایی اجرا و بالغ بر 250 میلیون تومان هزینه در برداشته که تماما از محل صندوق توسعه ملی تامین و پرداخت می گردد . ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - تدوین نظام نامه مدیریت لایروبی نهرهای سنتی آبیاری کشاورزی با توجه به کم آبی در شادگان برای احیای نخلستان های در حال مرگ این شهرستان اجتناب ناپذیر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۴:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با تاکید به عنایت ویژه مقام معظم رهبری در بهینه کردن مصرف آب کشاورزی در منطقه رودخانه ارس گفت: با استفاده از صندوق توسعه ملی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سیستم های آبیاری نوین در 12 هزار و 191 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی در حال اجرا است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - سومین تصفیه خانه پساب برای آبیاری فضاهای سبز شهری روز سه شنبه با حضور تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر در دولت آباد کرج گشایش یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۹:۳۸    
ایسنا/همدان پروژه ملی سد خاکی نعمت آباد واقع در 12 کیلومتری شمال غربی شهر اسدآباد در اراضی دشت اسدآباد که از جمله دشت های همراه با افت آب های زیرزمینی بوده و عمده ترین مصرف کننده بخش کشاورزی محسوب می شود با هدف بهبود بخشی وضعیت آبیاری 550 هکتار از اراضی کشاورزی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی منطقه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون درآمد و خدمات مشترکان آبفا در استان مرکزی گفت: 40 درصد مشترکان آب روستایی در این استان به خاطر آبیاری باغچه و فضای سبز خانگی بَدمصرف هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۰    
یزد- ایرنا - کمبود آب که خشکسالی های متوالی از پیامدهای ناگوار آن بوده موجب شده است تا کشاورزان شهرستان ابرکوه در استان یزد دیگر رغبتی به کشت محصولات پرآبخواه که بخش قابل توجهی از حوزه کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی آنها را در بر می گیرد، نداشته باشند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، خشکسالی و کم آبی در ایران به ویژه در استان هایی مانند خراسان جنوبی به یک واقعیت اقلیمی تبدیل شده و با توجه به روند روزافزون نیاز بخش های مختلف به آب از جمله بخش کشاورزی، استفاده از روش ها و فناوری های نو مانند اجرای سامانه های آبیاری نوین، الزامی است. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۰:۱۹    
حجت الاسلام محمد صفری نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان دیدار نمود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
برخی کشاورزان و دامداران ساکن در حاشیه شیراز برای آبیاری زمین های کشاورزی و رفع تشنگی دام ها از آب فاضلاب استفاده می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
محمد شبان گفت: در 95حلقه از چاه های عمیق شهرستان خلیل آباد طرح های آبیاری نوین کم فشار اجرا شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رضوی گفت: در مجموع سه هزار و 891 هکتار از اراضی شهرستان تحت پوشش سامانه های نوین آبیاری قرار گرفته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۲    
باتوجه به کم آبی و خشکسالی های اخیر لزوم جلوگیری از هدررفت آب یک امر حیاتی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۱۷    
شهرستان دلگان، در اجرای سیستم های آبیاری نوین در کشور، پیشرو است، این طرح برای افزایش محصول و کاهش مصرف آب بسیار سودمند است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
یک دکترای علوم و مهندسی آب گفت: اگر اصلاح ساختار مدیریت در سطح صورت بگیرد مشکلات حل خواهد شد، هیچ سوپرمنی را در مسیر حل بحران آب نمی توانیم پیدا کنیم! ساختار مدیریتی این بخش دچار چالش است، حال که فهمیدیم آب مسئله بحرانی و امنیتی است باید وزارت آب و آبیاری داشته باشیم
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۳:۴۴    
به گزارش رکناهزاران ماهی رود خانه آیدوغموش بر اثر نبود آب جاری(به دلیل آبیاری نامناسب باغداران محدوده رودخانه) و خشکسالی در منطقه تلف شدند. رودخانه آیدوغموش که از کوه های روستاهای گویجه قلعه،چشمه معروف دلیک بولاخ،پیرسقا، قوجاکندی و... شهرستان چاراویماق سرچشمه میگیرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۱:۴۲    
رئیس آبیاری شهرستان مشگین شهر گفت: سیلاب در دامنه سبلان باعث قطعی آب شرب و آبگرفتگی معابر و راه های دسترسی در بالادست شهرستان مشگین شهر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۰:۳۵    
رئیس ائتلاف الفتح عراق گفت: دموکراسی را در عراق با خون شهدا آبیاری کرده ایم و تا خروج کامل نیروهای آمریکایی هر آنچه را در اختیار داریم به کار خواهیم بست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روزانه به انجام فعالیت و آزمایش های مختلفی می پردازند که نتایج این آزمایش ها می تواند به طور قابل توجهی درک دانشمندان در زمینه های مختلف را افزایش دهد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق سید یاسر جبرائیلی در توئیتی نوشت: در کشور بالغ بر 892 هزار هکتار اراضی تحت کشت برنج شلتوک داریم که سالانه حدود 12.5 میلیارد متر مکعب آب مصرف می کند. ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۹    
مدیرکل بنیاد استان کرمان بیان کرد:خون شهدا همیشه در جامعه جاری است و وظیفه ما در قبال شهدا و خونی که در جهت آبیاری درخت انقلاب و اسلام اهداء کردند بسیار سنگین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شوری خاک از چندسال گذشته در خراسان شمالی مطرح شده و قرار بود با آبیاری نوین حل شود اما هنوز اندر خم یک تدبیر پابرجاست و شاید به جای کاهش، بیشتر نیز شده باشد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: براساس تعهدات سازمان آب می بایست هشت هزار و 400 هکتار از 19هزار هکتار شبکه آبیاری اراضی سد کرم آباد پلدشت تا یک هفته آینده در فرآیند تحویل آب به سازمان جهاد کشاورزی قرار گیرد تا زمینه تامین آب این اراضی فراهم شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
آبیاری نوین با توجه به اینکه باعث افزایش راندمان یا به زبان ساده تر کاهش مصرف آب می شوند نقش بسیار بالایی بر غلبه به بحران خشکسالی را دارند .
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
شهردار منطقه 19 گفت: با اجرای طرح آبیاری مویرگی در جنگل کاری های قدس، مصرف آب در این محدوده از فضای سبز به 80 درصد کاهش پیدا کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل با تأکید بر اینکه الگوی کشت کشاورزی باید متناسب با میزان آب قابل تأمین مدیریت شود، اصلاح سیستم آبیاری را نیز برای عبور کشاورزی استان از کم آبی ضروری دانست.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱    
سلامت نیوز :زاینده رود که قرن ها سرچشمه حیات و رشد در فلات مرکزی ایران بوده، در سال های اخیر بر اثر بی توجهی و دخالت بی حساب و کتاب انسان در طبیعت، گرفتار خشکی شده است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، سی و دومین دوره بازی های المپیک در حالی تقریباً به نیمه راه رسیده که از روز یکشنبه امیدها برای مدال آوری کاروان ورزش ایران رنگ و بوی جدیدی به خود خواهد گرفت؛ آنجا که چشم اهالی ورزش به کشتی ...
احتساب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
احتساب -شهردار منطقه سه کرمان، از اتصال بیش از 97 درصد پارک های منطقه سه به شبکۀ آب خام و لوله گذاری بیش از 2000 متر جهت آب رسانی به پارک های سطح منطقه و حذف آبیاری تانکری خبر داد . ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۱    
استفاده از چمن مصنوعی مزیت های مختلفی نسبت به چمن طبیعی دارد. چمن مصنوعی علاوه بر عدم نیاز به آبیاری مداوم، به اندازه چمن طبیعی به نگهداری و توجه نیاز ندارد. بنابراین استفاده از چمن مصنوعی می تواند وقتی را که صرف آبیاری و نگهداری از حیاط خود صرف می کردید را آزاد کند و در هزینه های شما صرفه جویی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۲    
مدیر اداره منابع آب شهرستان پلدشت عدم رعایت الگوی کشت در منطقه دشت شیبلو و یاراوغلو را عامل اصلی مشکلات پیش آمده برای آبیاری این منطقه کشاورزی عنوان کرد و گفت: با وجود تمام مشکلات، شرکت مدیریت منابع آب پلدشت، 2 برابر بیشتر از نیاز آبی اعلامی از سوی جهاد کشاورزی، آب به این اراضی تخصیص داده است.
برترین ها / روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: گرمای آزاردهنده در گلستان سبب شده تا سفر به ییلاقات اوج بگیرد. ساکنین و گردشگران فراری از گرما به نواحی سردسیر پناه ببرند. منطقه حفاظت شده جهان نما با آب و هوای مطبوع و خنک و جاذبه های فراوان همه ساله شاهد خیل گردشگرانی است که از نقاط مختلف در آن جا حضور می یابند ...
استانداری قزوین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل مدیریت بحران استان گفت:شناسایی نقاط حادثه خیز در شبکه آبیاری دشت قزوین، در اولویت اقدامات دستگاههای امدادی قرار خواهد گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از اجرای طرح آبیاری سویا به روش نوار تیپ در این شهرستان خبر داد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۴۰    
بدین ترتیب، کانال ورودی شروع به فشار مایع به سمت خروجی می کند. با قطع شدن سیگنال ، سوپاپ به حالت قبلی خود برمی گردد و از عبور سیال جلوگیری می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: این شهرستان از دیرباز یکی از قطب های مهم کشاورزی استان در تولید برنج است و امسال نیز700هکتار از اراضی کشاورزی آن به کشت برنج اختصاص یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پارس آباد گفت: جوان 19 ساله اصلاندوزی در کانال آب نادر کندی نزدیکی روستای نورمحمدکندی شهرستان اصلاندوز غرق شد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: بخش کشاورزی در حادترین شرایط کرونایی نیز به تولید می پردازد به گونه ای که حدود 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و مراتع مناطق مرزی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ساکنین شهر خنافره در منطقه خروسی ماهشهر از کمبود آب و قطع آن برای ساعات طولانی گله مند هستند و زندگی را برای آنها سخت کرده است،برای آبیاری نخلها از اب فاصلاب و بعضا اب شور پسماند نیشکر استفاده میشود که این سبب تلف شدن بسیاری از نخیلات شده است و چنانچه این رویه ادامه داشته باشد موجب از بین رفتن ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سواری گفت: تنش های آبی که در روز های ابتدایی رهاسازی آب برطرف شده بود، به دلیل برداشت در مسیر برای آبیاری کشت های غیر مجاز مجددا آغاز شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: پنج دستگاه موتور تلمبه غیرمجاز در پایین دست سد ایوشان بخش زاغه شهرستان خرم آباد جمع آوری و از آبیاری 300 هکتار محصول آبدوست سیب زمینی جلوگیری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۱۷    
رئیس گروه طرح های شبکه آبیاری و زهکشی شرکت آب منطقه ای گلستان از احداث 46 کیلومتر زهکش اصلی و 79 کیلومتر زهکش فرعی در اراضی اولویت دار استان خبر داد.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۸:۵۹    
به گزارش تابا، با توجه به حجم بالای آورد رودخانه کارون ناشی از تولید برق توسط سد گتوند و افزایش ارتفاع آب در بالادست بند خاکی مارد فیوز اصلی و یک فیوز فرعی جدید این بند گشوده شد تا ضمن ایمن ماندن پایداری بدنه اصلی بند در نقاط عمیق رودخانه امکان کاهش تراز آب [...] ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۶:۰۹    
موضوع فعالیت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود عبارت است از: اکتشاف و حفاری آب و مغزه گیری و عملیات ژیو فیزیک و ژیو الکتریک، تجهیز و آماده سازی و بهره برداری از معادن و فرآوری مواد معدنی، طراحی ، حفر و نصب تجهیزات و نگهداری انواع حفریات (تونل های راه آهن ، و مترو ) ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان در خصوص کشت پاییزه گفت: مقرر شد آب حجمی توسط سازمان آب و برق با همکاری صنف کشاورزان در اختیار این صنف قرار بگیرد و نحوه مدیریت آب توسط گروه ها و نمایندگان کشاورزان باشد؛ با کشاورزان مناطق بالادست و پایین دست آب صحبت شود تا نوع کشت و نوع آبیاری را مشخص کنند.
اقتصاد آنلاین / کاشف اسرار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رضا اردکانیان گفت: بر اساس آخرین آمار در مراکز غیرمجاز تاکنون 201 هزار و 637 ماینر غیرمجاز کشف شده است که حدود 584 مگاوات معادل چهار نیروگاه گازی، برق مصرف می کردند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: شرکت آب و فاضلاب تهران در حالی به مشترکان خانگی پرمصرف هشدار داده است که آب آنها را برای ساعاتی از روز قطع خواهد کرد که بخش زیادی از آب های زیرزمینی تهران به صورت غیرمجاز در زمین های کشاورزی حاشیه پایتخت مصرف می شود؛ زمین هایی که به گفته یک کارشناس مدیریت منابع آبی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رشت- ایرنا - تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری یا همان پروژه تسطیح اراضی از طرح های ملی حوزه کشاورزی می باشد که حدود یک دهه در خطه برنج خیز گیلان آغاز شده است، اما این طرح که به گفته کارشناسان تحولی بنیادین در کشت و آبیاری شالیزارها خواهد بود، بیش از هرچیزی برای تکمیل نیازمند باور کشاورزان است.