یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۲۲:۴۷Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبیاری»

آذرمغان   ۶ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، محمود چیتیان اظهار داشت: خروجی سد زاینده رود با هدف تخصیص آب برای آبیاری مزارع شرق استان در زمان محدود افزایش یافته است. وی افزود: خروجی سد زاینده رود از ساعات ابتدایی امروز ششم فروردین ماه افزایش پیدا کرد ...
آسیانیوز / یزد ؛ "محمدمهدی جوادیان زاده"با بیان اینکه بازار آب می تواند به بهینه سازی مصرف آب کمک کند و زمینه مساعدی را برای تغییر شیوه های سنتی آبیاری فراهم آورد افزود: تشکیل این بازار به تقاضای بسیاری از متقاضیان پاسخ گو خواهد بود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار منطقه 14 تهران اولویت های سالجاری این منطقه را تشریح کرد و گفت: طرح آبیاری هوشمند فضای سبز در سال جاری در کلیه بوستان های سطح منطقه اجرا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایلام-نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس گفت: 30 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه شبکه آبیاری پهله اختصاص یافته است.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سید ناصر حسینی پور روز شنبه در بازدید از روستای رودبال گچساران افزود: این طرح آبی هم اکنون 550 هکتار اراضی کشاورزی روستاهای مسیر کانال شامل روستاهای رودبال تا سرتیره را تحت پوشش دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۰۵    
شماری از فرانسوی ها در اعتراض به واگذاری آب و فاضلاب به بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت هایی به منظور آبیاری بخش کشاورزی در غرب این کشور تظاهرات کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۴۴    
گفتگویی با دکترسیدعلی اکبر موسوی مترجم کتاب کود و آبیاری انجام دادیم و همانگونه که او می گوید: کتابی که برای ترجمه انتخاب شد، یکی از کتاب های مرجع جهانی در این زمینه است که سه استاد دانشگاه پلی کلنیک کالیفرنیا چالرز برت،کریس اوکانروتامس روئرنوشته اند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بحران وپدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: تأسیسات آبی همچون دریاچه سد های بزرگ وکوچک (آب بندانها)، رودخانه ها وانهارطبیعی واحداثی و کانالهای آبیاری وزهکشی و سایر مجاری ومخازن آبی محل مناسبی برای ورود برای شنا نیستند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۵    
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تأمین آب مورد نیاز فضای سبز از پساب شهری گفت: در رینگ توزیع پساب در سطح این کلان شهر برای آبیاری فضای سبز پروژه های خوبی تعریف و ردیف های خوبی از بودجه سال 1402 در نظر گرفته شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
سازه های آبی شوشتر، سیستم آبیاری بزرگی است که قدمت آن به دوران هخامنشیان و ساسانیان باز می گردد. این سازه متشکل از پل ها، بندها، آبشار، کانال ها و تونل های بزرگی است که به صورت منظمی با همدیگر در ارتباط هستند و نقش هدایت کردن آب را دارند ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۴:۳۱    
عربستان سعودی بر صحرای غول پیکری حاکم است که بر فراز استخرهای بزرگ نفت نشسته است. پس چرا تلاش می کند یکی از قدیمی ترین ورزش های جهان را به تصرف خصمانه درآورد؟ آن هم بازی ای که در زمین های سرسبز و آبیاری شده از چمن ها انجام می شود؟
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس گفت: سازمان جهاد کشاورزی به عنوان سیاست گذار مقوله کشاورزی باید روش های نوین آبیاری را اجرایی کند تا مشکل کمبود آب حل و فصل شود لذا بانک کشاورزی باید در بخش دودانگه مستقر شود و این مطالبه جدی مردم این بخش است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۶:۲۷    
آبیاری با روش غرقابی، پاشش آب به سطح درخت و علف چینی از جمله راهکار های کاهش خسارت سرمازدگی است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۵۸    
رضا شعبان نژاد توسعه سیستم آبیاری زیرسطحی هوشمند در دو بخش تحقیق و فروش را یکی از اولویت های فناورانه و دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا در سال جدید اعلام کرد.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۱    
بازتاب ایلام/ در سطح 2000 هکتار از مزارع گندم و ذرت شهرستان دهلران آبیاری تیپ یا نواری اجراء شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
عملیات اجرایی نخستین تصفیه خانه محلی شیراز که با ظرفیت 100 لیتر بر ثانیه معادل 8640 مترمکعب در شبانه روز طراحی شده و با روش بیوراکتور بستر متحرک می تواند بخش وسیعی از فضای سبز و باغات را تحت پوشش آبیاری قرار بدهد، با کلنگ زنی مقامات استانی و شهری آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
یزد- مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری گفت: حدود 37هزار هکتاراز اراضی زراعی و باغ های استان یزد به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۳۱    
مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری گفت: دولت سیزدهم 1600 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای اجرای طرح های آبیاری نوین اختصاص داده است.
پاون   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اعتبارات هنگفت و بلاعوض توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار با هدف افزایش بازدهی تولیدات کشاورزی و مدیریت مصرف آب کشاورزی هر ساله در قوانین بودجه تکرار می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری با بیان این که دولت سیزدهم ، 1600 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای اجرای طرح های نوین آبیاری اختصاص داده است، از تجهیز تاکنون 35 درصد اراضی کشاورزی کشور به سامانه های نوین آبیاری خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
موسسه تحقیقات خاک و آب اعلام کرد: سامانه نیاز آبیاری گیاهان زراعی و باغی (نیاز آب) کشور به عنوان سامانه مرجع نیاز آبی گیاهان تعیین شد.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۸    
رییس اداره فنی و زیربنایی جهاد کشاورزی شاهرود گفت: آبیاری مزرعه زعفران با سامانه بارانی (رِین فِلَت) برای نخستین بار در کشور انجام شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در نشست افزایش بهره وری منابع آب و استفاده از پساب در بخش صنعت، کشاورزی و آبیاری فضای سبز شهرداری های استان، آمادگی این شرکت را برای واگذاری پساب تصفیه خانه های فاضلاب استان به بخش خصوصی و شهرداری اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۲۵    
مدیر جهادکشاورزی آزادشهر گفت: چغندرکاران برای جلوگیری از افت محصول حتما مزارع خود را آبیاری کنند.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کمک بلاعوض دولت برای اجرای 16 طرح سامانه نوین آبیاری به مساحت 2 هزار و 130 هکتار اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۴۲    
هم اکنون 62 هزار هکتار از اراضی مستعد استان زنجان با استفاده از تسهیلات سفر رییس جمهور و اقدامات تشویقی سازمان جهاد کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۸    
آبیاری قطره ای چیست؟ آبیاری قطره ای یکی از روش های آبیاری فضاهای سبز است که در آن آب با کمترین میزان فشار از روزنه ها و دیگر تجهیزات به ریشه گیاه راه پیدا می کند. به دلیل نوع طراحی و میزان آب کمی که از روزنه ها خارج می شود مصرف آب بسیار کاهش می یابد و گیاهان رشد بهتری دارند ...
هانا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۳    
احمد السالم ریاست مشترک هیئت کشاورزی و آبیاری مجلس مدنی دیرالزور اظهار داشت که کاهش سطح آب رود فرات کار انجمن های کشاورزی منطقه را مختل کرده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بدو تاسیس تاکنون 89 هکتار فضای سبز با 113 هزار اصله نهال و درخت با آبیاری قطره ای 184 کیلومتر هچنین 6 هکتار گلکاری و چمن در شهرک ها و نواحی صنعتی مختلف استان ایجاد شده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۵۶    
این ابزار به شما کمک می کند که بتوانید آبیاری را بسیار راحت تر و با هدر رفتن کمتر آب انجام بدهید. به دلیل بحرانی که در سال های اخیر در رابطه با کم آبی ایجاد شده استفاده از این ابزار توسط کسانی که کار آبیاری انجام می دهند فواید محیط زیستی زیادی دارد. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کارون بزرگ، از اجرای عملیات لایروبی ورودی و کانال آبگیر ایستگاه پمپاژ شبکه آبیاری شعیبیه به وسیله یک دستگاه دراک لاین خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان گفت: به منظور ذخیره سازی آب جهت آبیاری عرصه های فضای سبز منطقه در فصول خشک سال، توسعه عرصه فضای سبز این منطقه و مخزن بتنی به حجم ذخیره 2500 مترمکعب آب در ضلع شمالی میدان رباط در پارک محلی کساره احداث شد.
استانداری ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در سالگرد بزرگداشت شهدا و در نخستین روز از پویش سلام شهید : ❑ استاندار ایلام با خانواده شهید بسطامی دیدار کردند استاندار ایلام: ❑ عزت و مداومت انقلاب به برکت خون مطهر شهداست/ شهدا با خون پاک خود نهال انقلاب اسلامی را آبیاری کردند ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۷:۰۲    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: خشکسالی های چندین سال اخیر موجب شده درختان بادام استان دچار تنش کم آبی شوند و آفات به این باغات حمله کنند که برای نجات این درختان به تامین اعتبار و آماده سازی سیستم های آبیاری نوین نیاز جدی داریم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۵۲    
ایسنا/خراسان رضوی شهردار کندر گفت: فضای سبز شهری از آب شرب آبیاری می شود که برای این امر طرح نیاز آبی تهیه شده و پیگیر دریافت مجوز چاه آب فضای سبز هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
شنا کردن در مخازن سد ها، کانال های آبیاری و تأسیسات آبی ممنوع است.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت:هم اکنون بخش مهمی از آبیاری چهار میلیون اصله نهال مثمر و غیرمثمر در طرح های هشت گانه نیشکری خوزستان و مناطق پیرامونی آن با زهاب های نیشکر آبیاری می شود. ...
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۴۵    
گیاه زاموفیلیا را می توان یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی نامید و امروزه نگهداری از زاموفیلیا زیبا برای تزیین بسیاری از خانه ها استفاده می شود. مراقبت از زاموفیلیا ممکن است برای بسیاری از دوستداران گل و گیاه کاری دشوار به نظر برسد، اما مراقبت از این گیاهان آسان است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- باقری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان از اجرای آبیاری قطره ای در 447 هزار متر اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی استان با هدف کاهش مصرف آب خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: 2000 هکتار از اراضی لرستان تحت آبیاری تحت فشار قرار گرفتند.
کاوش اخبار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان از اجرای 24 کیلومتر شبکه آبیاری قطره ای در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان در سال 1401 خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهادکشاورزی شهرستان زرآباد گفت: کشت متراکم موز به روش آبیاری نوار تیپ و پوشش مالچ بصورت الگویی در سطح یک هکتار انجام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۳:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
شادگان- استاندار خوزستان از افتتاح طرح آبرسانی به 10 روستای شادگان خبر داد و گفت: این طرح توسط قرارگاه امام حسن (ع) برای آبیاری مناطق محروم صورت گرفت.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی ساوه با اشاره به فعالیت حدود هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور گفت: سهم بخش کشاورزی از حوزه شرکت های دانش بنیان در کشور تنها حدود 450 شرکت معادل 6 درصد است و این در حالی است که تجهیز و نوسازی اراضی سنتی کشاورزی و نیز اجرای روش های نوین آبیاری و حفاظت از منابع آبی موجب افزایش بهره ...
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۴    
چندی پیش مدیریت شرکت آب و فاضلاب قم هشدار آماده شدن قم برای مقابله با بی آبی را مطرح کرد، مسئله ای که فراتر از بحران کم آبی می باشد و یک زنگ خطر جدی است، پس عدم توجه جدی به آبیاری های نوین در بهش کشاورزی می تواند سرعت رسیدن به بحران بی آبی را بیشتر کند.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز اجرای سیستم آبیاری زیرسطحی قطره ای در صنعت نیشکر را اقدامی علمی و گامی مهم در مدیریت مصرف آب برشمرد که با اجرای گسترده آن می توان راندمان آبیاری مزارع را افزایش داد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
اگر شما هم قبل از سفر نگران گل و گیاهانتان هستید، باید بدانید که برای رفع این دغدغه راهکارهایی وجود دارد که خیالتان را از آبیاری گیاهان جمع می کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
سازه های بلندی در تهران قدیم برای ذخیره آب مصرفی و آبیاری بنا شده بود که به برج آب شهرت داشت.برخی از این سازه ها به شکل منبع آهنی بود و برخی هم مانند برج آب بانک ملی که یکی از مهمترین برج آب شهر تهران محسوب می شد،معماری متفاوت و زیبا داشت. برجی که حدود 86 سال از قدمتش می گذرد،اما هنوز هم پابرجاست.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی استان قم در بازدید از پروژه های منطقه پنج قم، تأکید کرد: شهرداری اقدامات لازم به منظور آبیاری فضای سبز با استفاده از چاه های غیرقابل شرب را به عمل آورد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اگر شما هم قبل از سفر نگران گل و گیاهانتان هستید، باید بدانید که برای رفع این دغدغه راهکارهایی وجود دارد که خیالتان را از آبیاری گیاهان جمع می کند.