چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۱۸:۰۵Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب سد»

شبستان   ۲ ساعت پیش    
مدیر امور منابع آب شیروان گفت: اینک میزان حجم آب سد بارزو این شهرستان، 37میلیون مترمکعب است.
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت:کانال انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه و رودخانه گدار به منطقه حفاظت شده ارتقا پیدا می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۳۲    
زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: از اول مهر امسال تاکنون حجم مخزن سد تهم شهر زنجان نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش یافته است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای استان اصفهان در مورد آخرین وضعیت ذخیره سدهای استان توضیحاتی داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس امور آب مهاباد گفت: حجم آب ذخیره شده در سد این شهرستان به 75 میلیون متر مکعب رسید که این مقدار 3.5 میلیون متر مکعب کمتر از سال گذشته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
مددی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته از طرف دادستانی نسبت به دغدغه های مردم در خصوص پروژه انتقال آب سد کرج به تهران از طریق تونل گفت: سهمیه آب شرب مردم البرز از سد امیرکبیر و طالقان تا 110 میلیون متر مکعب افزایش پیدا کند.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رشد جلبک ها در آب سد مهاباد، تهدیدی جدی برای تصفیه خانه جدید مهاباد به عنوان یکی از مجهزترین تصفیه خانه های کشور محسوب می شود و مسئولان تنها کمتر از 5 سال فرصت دارند تا این معضل را رفع کنند در غیر این صورت آلودگی، آب شرب شهری مهاباد را تهدید می کند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس بازرسی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: به دلیل کاهش ماهیان جبلک خوار، آب دریاچه سد مهاباد هم اکنون دچار پدیده ای به نام "بلوم جلبکی" (رشد جلبک) شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات با اشاره به مصوبه شورای عالی امنیت ملی در راستای حفاظت از آب سد لتیان (منبع تامین کننده بیش از 30 درصد از آب شرب تهران) تاکید کرد: حریم کیفی تعیین شده در این مصوبه منطق اجرایی ندارد و حق مردم بومی که از گذشته سکونت داشتند را پایمال می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران از کاهش حجم ذخیره آب سد های پنجگانه تهران خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با همراهی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری پاکدشت از پروژه انتقال آب سد ماملو به شهرک های صنعتی عباس آباد و شمس آباد در شهرستان پاکدشت برگزار شد.
صدای میناب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب وفاضلاب هرمزگان از تامین آب میناب از محل سد سرنی میناب در شرق استان به عنوان خبری خوش به مردم این منطقه خبر داد و گفت: این پروژه سال آینده به بهره برداری می رسد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شیروان گفت: اینک حجم کنونی آب سد بارزوی این شهرستان به 35.9 میلیون مترمکعب رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از بهره برداری از آب شیرین کن های 100 هزار متر مکعبی و یک میلیون متر مکعبی استان و بی نیاز کردن بندرعباس از 30 میلیون مترمکعب آب سد میناب خبر داد.
کازرون نما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۲۹    
پیرو پروژه مطالعات انتقال آب سد نرگسی به تالاب پریشان که توسط دانشگاه تهران و با همکاری انجمن میراث پریشان در حال اجرا می باشد، دکتر کامران رضایی، مدیر پروژه، به همراه دبیر و اعضا انجمن میراث پریشان با دکتر عباسی دوانی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
صبح امروز بخشی از آب سد درودزن به عنوان حقآبه تالاب بختگان رهاسازی شد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از آغاز عملیات احداث خط دوم انتقال آب از برج آبگیر سد یامچی تا تصفیه خانه آب شرب اردبیل خبر داد. عباس جنگی مرنی در بازدید از خط انتقال آب سد یامچی اظهار کرد: عملیات احداث خط دوم انتقال آب از سیستم برج آبگیر سد یامچی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور آب چایپاره: در پی کاهش نزولات آسمانی حجم ورودی آب به سد آغچای 40 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان زمان بهره برداری از پروژه انتقال آب سد آزاد به سد قوچم را سال 1400 یا 1401 عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۵۳    
مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت: عدم رهاسازی آب سد سورال برای 600 هکتار از اراضی پایاب سد که با تسهیلات بلاعوض سیستم آبیاری کلاسیک ثابت اجرایی شده، از مشکلات کشاورزی اسن شهرستان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
استان کردستان یکی از تامین کنندگان آب در کشور به شمار می رود، انتظار می رود شهروندان این استان از آب شرب سالم، بهداشتی و گوارا بهره مند باشند. مغذی شدن آب سد وحدت و رشد جلبک ها، ریختن فاضلاب روستایی، پساب های کشاورزی، کم شدن آب سد و برداشت از عمق پایین تر ذخیره سد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج با بیان اینکه کشاورزی و باغداری منطقه نیازمند حق آبه رودخانه کرج است، گفت: با اجرای طرح انتقال آب سد امیرکبیر توسط تونل عملاً شاهد خشک شدن رودخانه کرج خواهیم بود و محیط زیست این منطقه نیز نابود می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
تبریز- سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ورود شهرداری تبریز برای تامین آب سد شهید مدنی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: حل اساسی مشکل آب سنندج با طرح انتقال آب از سد آزاد امکان پذیر است، ضمن اینکه آب سد قشلاق به لحاظ شاخص های کیفی، میکروبی و شیمیایی هیچ مشکلی نداشته و همه شاخص های مطلوب درحد استاندارد راداراست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس امور آب مهاباد گفت: رهاسازی آب سد این شهرستان برای کشت پاییزه با حجم 2.5 متر مکعب در ثانیه آغاز شده است.
پاون   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی پروژه آبرسانی رینگ جنوبی از خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به منظور تامین آب کشت های دائم و پائیزه؛ از عصر امروز آب سد مارون رهاسازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۰:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
با فعال شدن تونل انتقال آب سد امیرکبیر به تهران کابوسِ مرگ رودخانه کرج در حال تعبیر است؛ موضوعی که نگرانی مسئولان البرز، فعالان محیط زیست و کارشناسان را به دنبال داشته است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۵۸    
با هدف جلوگیری از تهاجم و خطرات احتمالی آلایندگی آب سد اکباتان همدان مانور پدافندی آلودگی با مواد آلاینده برگزار شد. در این مانور اداره آب همدان، پلیس ،هلال احمر، مرکز سلامت و سپاه استان حضور داشتند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حقابه رودخانه کرج بدون موافقت سازمان حفاظت محیط زیست به بهانه تأمین آب شرب راهی لوله های آب شهر تهران شد و کارشناسان می گویند انتقال دائمی و تونلی آب سد کرج به تهران اکوسیستم محدوده را تهدید می کند.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۷:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: انتقال آب سد امیرکبیر کرج از طریق تونل به تهران می تواند تبعات جبران ناپذیر داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون فنی اداره کل محیط زیست البرز با اشاره به پایان پروژه تونل انتقال آب کرج-تهران گفت: بدون شک انتقال دائمی آب سد کرج از طریق تونل به تهران باعث به خطر افتادن وضعیت اکوسیستم آن محدوده می شود و حیات آبزیان و پوشش گیاهی را تحت شعاع قرار می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
انتقال آب سد کرج به تهران از طریق تونل 30 کیلومتری در دل رشته کوه البرز طی روزهای آینده با ابهامات و انتقادات زیادی همراه بوده که مورد تایید نبودن میزان حق آبه زیست محیطی تخصیص داده شده به رودخانه کرج یکی از این انتقادات است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۴:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ورود دادستانی به موضوع انتقال آب سد "امیر کبیر" به تهران خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اما خلاصه ساخت این تونل از چه قرار است؟ آب رودخانه کرج از سال های گذشته به وسیله تأسیساتی که در نزدیکی کرج و در حوالی ورودی جاده چالوس قرار دارد به تهران منتقل شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز انتقال تونلی آب سد کرج به تهران علاوه بر اینکه مغایر با قوانین کشور است می تواند در آینده از رودخانه کرج رودی پر از فاضلاب، بدبو و بدون حیات بر جا بگذارد.
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۳:۴۸   + ۵۲ سایت دیگر  
وزارت نیرو و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) سپاه پاسداران با اجرای سامانه انتقال آب سد امیرکبیر در بهبود کیفی آب تهران به صورت مشترک همکاری کرده اند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه جامعه: مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: میزان تخصیص در نظر گرفته شده به عنوان حقابه زیست محیطی رودخانه کرج، براساس نتایج مطالعات وزارت نیرو بوده که این میزان تخصیص برای حفظ کیفیت و شرایط زیست محیطی رودخانه مطلوب نبوده و مورد تأیید محیط زیست نیست ...
طلوع ارگ   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۹:۴۰    
علی رشیدی در خصوص آخرین وضعیت طرح انتقال آب از سد نسا به بم و بروات در گفتگو با خبرنگار [...]
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فاز اول تصفیه خانه ششم، سه سامانه رینگ آبرسانی در غرب، شمال شرقی و جنوب غربی تهران و دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
سومین تصفیه خانه بزرگ کشور در تهران توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد تا به این ترتیب آب سد امیرکبیر به مناطق غربی استان تهران منتقل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فرداسومین تصفیه خانه بزرگ کشور در قالب پویش هر هفته الف ب ایران در تهران افتتاح و آب سد کرج به مناطق غربی این استان منتقل می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه خانه ششم تهران فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود، گفت: با استفاده از این تصفیه خانه آب سد امیرکبیر در اختیار مردم غرب و جنوب غرب تهران قرار می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران، از انتقال آب سد کرج به شهر جدید پرند تا اواخر خرداد سال 1400 خبر داد.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از ایسنا، این طرح در طول چند سالی که در حال اجرا بوده تقریباً به طور کامل از سوی مجریان مبهم گذاشته شده است و اطلاعات زیادی از اثرات و چگونگی کارکرد آن در دسترس نیست اما معدود اطلاعات پراکنده ای که از آن در دسترس قرار گرفته نشان می دهد که برای این تونل 500 میلیارد تومان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۱۳    
ایسنا/کردستان استاندار کردستان با اشاره به اینکه وضعیت شرق استان بحرانی است، گفت: با توجه به اینکه در شرق استان با مشکل و معضل کمبود آب چه در بحث آب شرب و چه در بحث سفره های آب زیرزمینی روبه رو هستیم انتقال آب سد آزاد بهترین گزینه برای حل مشکلات کم آبی روستاها و شهرهای شرق استان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۵۴    
استاندار کردستان گفت: مناطق شرقی استان از جمله قروه و دهگلان با بحران کم آبی مواجه است و نیاز است آب سد آزاد به این مناطق انتقال یابد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی هاون مدیا درباره ساخت پنلهای خورشیدی شناور در ژاپن نوشت: پنلهای خورشیدی شناور بر روی دریاچه سد یاماکورا در ژاپن که هم 16170 مگاوات ساعت برق تولید خواهد کرد هم باعث کاهش تبخیر آب سد میشه. اینا چیزاییه که برای پیشرفت باید یاد گرفت نه مد لباس، هرزه گی و سگ بازی ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شیروان گفت: آب مصرفی شهروندان این شهر خراسان شمالی از سد بارزو که بر اثر پاره ای مشکلات قطع شده بود، از صبح دیروز (دوشنبه)در مدار مصرف قرار گرفت.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
واگن مترو – اتوبوس – دعای زوج خوشبخت – سد – زولبیا و بامیه – آب سد – چند همسری – امامزاده اردبیل – بازی بچه ها – نماز