یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۲:۱۸Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب سد»

بارش های بهاری اخیر ،7 میلیون متر مکعب آب وارد مخازن سد های استان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: ای سی(EC) آب سد مارون بالا بوده و مناسب تأمین آب شرب نیست.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۳۱ سایت دیگر  
آخرین وضعیت ذخایر آب سد ها نشان می دهد که ذخیره آب مخازن تأمین کننده آب شرب استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 7 درصد کاهش داشته است.
اقتصاد آنلاین / کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس امور آب مهاباد گفت: با توجه به اینکه این سد در آستانه سرریزشدن قرار دارد برای کنترل ایمنی و پایداری سد، در صورت لزوم، رهاسازی آب در دستور کار قرار دارد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۴:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
حجم ذخیره آب سد زریوار در مدت مشابه سال گذشته 33.89 میلیون مترمکعب معادل 52 درصد بود که به دنبال بارش های مناسب اخیر سرریز این سد امروز آغاز شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، آرش آریانژاد روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار کرد: حجم نرمال سد زریوار 64.91 میلیون متر مکعب است و دبی ورودی این سد در حال حاضر 5.67 مترمکعب بر ثانیه است که این عدد در مدت مشابه سال گذشته 0.23 مترمکعب در ثانیه بود. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۰:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: هدفگذاری لایروبی سالانه 500 کیلومتر است که تاکنون لایروبی 300 کیلومتر از انهار را انجام دادیم و تا قبل از آبیاری مزارع از محل سد، به بیش از 500 کیلومتر می رسانیم.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، علی شهبازی معاون مطالعات پایه و طرح های منابع آب سازمان آب وبرق خوزستان اظهار کرد: به منظور مدیریت مخزن سد دز، احتمال رهاسازی آب از این سد در ساعات پیش رو وجود دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به بارش های بهاری، حجم آب سد درودزن به 693 میلیون مترمکعب رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان از احتمال رهاسازی آب در حوضه سد دز در روزهای پیش رو با توجه به شرایط و پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارندگی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز از کاهش 5 درصدی تراز ذخیره آبی سد کرج در فروردین ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: امسال باید بیش از گذشته در مصرف آب صرفه جویی کنیم که دچار تنش آبی نباشیم.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گرچه وضعیت بارش در کشور نسبت به سال گذشته در برخی استانها بهبود داشته، اما به دلیل پراکنش نامناسب بارندگی ها همچنان تأثیر قابل توجهی در افزایش برخی سدها نداشته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۲۸    
کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: از روز شنبه 18 فروردین با هدف تعمیرات دوره ای منبع تامین آب کلانشهر کرمانشاه، خط انتقال آب سد گاوشان به مدت یک ماه از مدار بهره برداری خارج شده و به جای آن چشمه طاق بستان و دیگر منابع وارد مدار بهره برداری شده است.
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع آب شهرستان گچساران از بهره مندی بیش از 10هزار هکتار (خالص 7500 و ناخالص 2500 هکتار) از اراضی کشاورزی این شهرستان از آب سد کوثر و تأثیرگذاری آن بر مهاجرت معکوس در این مناطق خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از کاهش 5 درصدی ذخیره آب سد سفیدرود در مقایسه با سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان گفت: در حال حاضر 500 میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود ذخیره شده است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تصاویر رهاسازی آب سد کوثر گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از ساعت12:30تا ساعت 14:00 روز یکشنبه از شبکه خبر 2 به صورت زنده پخش شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیر بهره برداری و نگهداری سد کوثر گفت: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل شرکت آب منطقه ای فارس از رهاسازی 150 میلیون متر مکعب آب سد درودزن برای مصارف کشاورزی شهرستان هایی نظیر خرامه، بختگان، مرودشت، زرقان و... طی بازه زمانی قریب 2 ماهه خبر داد.
عصر تبریز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رهاسازی آب سد چراغ ویس سقز در استان کردستان و ساروق تکاب نیز هم اکنون آغاز شده و آب این دو سد وارد سد شهید کاظمی بوکان می شود تا به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۸:۰۹    
همدان- ایرنا- بارش های بهاری اخیر در همدان، حجم ذخیره آب موجود در سد اکباتان را به 10 میلیون متر مکعب افزایش داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس از رهاسازی 150 میلیون متر مکعب آب سد درودزن برای آبیاری محصولات کشاورزی حوزه آبریز رود کر و شهرستان های خرامه، زرقان و مرودشت از فردا خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز عملیات رهاسازی آب سد درودزن به منظور کشت پایین دست شتوی در حوزه شهرستان های زرقان، خرامه و مرودشت در روز بیستم فروردین خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۸:۳۷   + ۲۷ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان گفت: افزایش 9 درصدی بارندگی در سال آبی جاری منجر به ایجاد رواناب مناسب و سرریز 7 سد در استان کردستان شد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۳:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که به نیمه فصل بارندگی 1402 - 1403 رسیده ایم متاسفانه عدم بارش باران و برف در این مدت، باعث بحرانی شدن وضعیت رودخانه و سد کرج که یکی از مهمترین منابع تامین کننده آب تهران و کرج می باشد، شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه - استاندار آذربایجان غربی گفت: 6 ایستگاه پمپاژ آب سد سیلوه در آینده ای نزدیک افتتاح می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام شرکت منطقه ای آب استان ایلام از رها سازی آب سد ایلام از 19فروردین ماه خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۷:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی که به نیمه فصل بارندگی 1402 - 1403 رسیده ایم متاسفانه عدم بارش باران و برف در این مدت، باعث بحرانی شدن وضعیت رودخانه و سد کرج که یکی از مهمترین منابع تامین کننده آب تهران و کرج می باشد، شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۴:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: موجودی آب چهار سد دوستی، کارده، طرق و ارداک که تامین کننده بخشی از آب شرب مشهد بوده اند تا روزهای پایانی اسفند 1402 به ترتیب 5، 13، 12و 13 درصد اعلام شده که امیدواریم با افزایش بارندگی حجم ذخیره آبی سدها بهبود پیدا کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به همراه معاونین و مدیر آبفا شهرستان کرمانشاه برای بررسی وضعیت کمی و کیفی آب چشمه طاقبستان از آنجا بازدید کردند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ویدیویی از وضعیت ذخیره آب سد کرج در فروردین 1403 را می بینید.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای زنجان، باقری گفت: در پایان سال گذشته میزان آب سد کینه ورس در ابهر با 16 میلیون متر مکعب ظرفیت به چهار میلیون متر مکعب کاهش یافت. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۰۵:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ایلام گفت: سد ایلام با بیش از 100 درصد پرشدگی سرریز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رهاسازی آب سد طالقان در کانال آبیاری دشت قزوین، موضوعی که امروز در نشست وزارت نیرو برای آن تصمیم گیری شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۰۴    
رئیس پژوهشکده آب و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد در توضیح تأثیر بارندگی های افغانستان در تأمین آب سد دوستی گفت: منشأ آب های روی خشکی ها، بارش های جوی است که به تناسب تغییرات بارش های جوی، مقدار آب سطحی یا زیرزمینی تغییر می کند.
اقتصاد آنلاین / تهران پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۲:۴۵   + ۱۰۲ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب در خصوص وضعیت سدهای کشور گفت: میزان پرشدگی سدها بسته به تمرکز بارش در مناطق مختلف کشور متفاوت است اما در حال حاضر با بهبود نسبی در بارش های اخیر در شرایط مساوی با سال گذشته، 58 درصد مخازن سدهای کشور پر است.
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۶:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس آتش نشانی الیگودرز گفت: روز گذشته در پی گزارش غرق شدگی پدر و پسر یک خانواده در سد خان آباد الیگودرز، نیرو های امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان الیگودرز به محل حادثه اعزام شدند ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار شهرستان اهر از افزایش مصرف سالانه آب شرب این شهرستان به 13 میلیون مترمکعب خبر داد و گفت: حجم آب سد ستارخان که تامین کننده آب اهر بوده، نگران کننده است.
تمدن لر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تمدن لر، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی لرستان در این خصوص ، اظهار کرد: در پی گزارش غرق شدگی پدر و پسر یک خانواده در سد خان آباد الیگودرز،نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان الیگودرز به محل حادثه اعزام شدند . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه با اشاره به سر ریز شدن آب سد کیلانبر روانسر در روز پایانی سال گذشته؛ از مرمت و بازسازی کامل سازه و تاج این سد خبر داد و گفت : در پی بارش های خوب هفته گذشته آب سد کیلانبر سر ریز کرده و هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۳:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
فرماندار تنگستان از انتقال آب سد خائیز به نخیلات اهرم خبر داد و گفت: برای توسعه همه جانبه و پایدار شهرستان تنگستان اجرا پروژه های پیشران در حوزه های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۰۹:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دومین مرحله رها سازی بخشی از آب سد گلستان روز سه شنبه 14 فروردین آغاز می شود.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: بدنبال بارش های اخیر حجم ذخیره آب موجود ور سد اکباتان به 10میلیون متر مکعب افزایش پیدا کرد. رضا اخلاص مند روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: میزان حجم آب سد اکباتان این شهر باتوجه به بارش های اخیر به حدود 30 درصد رسیده است. ...
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۹:۳۶   + ۳۷ سایت دیگر  
14 سد مهم کشور ذخایر آبی زیر 20 درصد دارند، به عبارتی بیش از 80 درصد ظرفیت مخازن آن ها خالی است. همچنین در 16 سد کشور نیز ذخایر آبی آن ها نسبت به زمان مشابه سال قبل که سالی خشک و کم بارش بوده، بین 25 تا 90درصد کاهش دارد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۶:۱۱    
حجم آب ورودی به سد کریمخان ملایر در فروردین ماه افزایش چشمگیری داشته و سطح آب سد پس از بارش های اخیر بهبود یافته است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۲۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار مهاباد در ارتباط زنده تلویزیونی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: مرحله دوم عملیات رهاسازی آب از سد مهاباد از ششم فروردین ماه با میزان 30 متر مکعب بر ثانیه آغاز شده و احتمال سرریز شدن میزانی از آب سد در روستاهای اطراف وجود دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۸:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت:حجم آب پشت آن ها طبق آخرین پایش به یک میلیارد و 617 میلیون مترمکعب رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: حجم آب چهارده سد استان به 1138 میلیون مترمکعب رسید.