یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۵۸Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب سد»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - دبیر نظام صنفی کشاورزی ماهشهر با اشاره به رهاسازی آب سد مارون گفت: حدود هشت هزار هکتار از زمین های کشت پاییزی ماهشهر که بیشتر به کشت گندم اختصاص یافته است سیراب شدند تا به صورت موقت از خطر نابودی نجات یابند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سخنگوی شرکت آبفای استان اصفهان با بیان اینکه هر چه میزان آب پشت سد پایین تر رود، طبیعتا آب بی کیفیت تری به تصفیه خانه ها می رسد، گفت: با ذخیره فعلی آب پشت سد زاینده رود باید سهم مورد نیاز آب شرب اصفهان برای سه ماه آینده تامین و تضمین شود.
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۹    
رئیس اداره بهره برداری و نگهداری از سد ستارخان اهر نیز در این جلسه با اشاره به کاهش 12 میلیون مترمکعبی ذخایر آبی سد ستارخان گفت: سد ستارخان اهر تنها 4 میلیون مترمکعب آب قابل استفاده دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
صنایع مستقر در مرکز کشور تنها با استفاده از 35 درصد پساب تولیدی تصفیه خانه های فاضلاب و هزینه معادل 3 درصد پروژه انتقال آب از دریا می توانند نیاز خود به آب سد زاینده رود را به صفر برسانند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
احمدعلی قربانیان در گفت وگو با میزان، با اشاره به آخرین وضعیت سد های استان تهران، گفت: میزان بارش ها از ابتدای سال آبی تا ابتدای 10 آذر ماه امسال 36.1 میلی متر بوده که در سال گذشته 92.2 میلی متر بوده است؛ این میزان در متوسط بلندمدت 53 ساله، 54 ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: کم بارانی های امسال سبب کاهش ذخیره و پایین آمدن آب این سد به میزان 3.66 متر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۱:۱۰    
کاهش 30 درصدی آب سد های کشور، نخبگان در وزارت نفت استخدام می شوند؟ و پرداخت بیمه نوسانات برق 1400 به جریان افتاد از اخبار اقتصادی امروز است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: در صورت تأمین نقدینگی پروژه انتقال آب سد طالقان به آبیک، در عرض دو ماه عملیات انتقال آب به پایان می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
با سپری شدن 65 روز از سال آبی 1400-1401میزان حجم آب در مخازن سد های کشور به حدود 17.7 میلیارد متر مکعب رسیده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
بحران آب و مشکلات و چالش های ناشی از آن، منحصر به حوضه زاینده رود نبوده و بسیاری از مناطق دیگر از جمله ارومیه، کارون بزرگ، تالاب بختگان، دریاچه ارومیه، هیرمند، دشت مشهد و خراسان جنوبی و غیره را هرکدام به نوعی درگیر کرده است و فراگیر است و باید راهکاری اساسی برای آن درنظر گرفته شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ماهشهر خواستار رهاسازی 10 روزه آب سد مارون برای آبیاری زمین های زیرکشت پاییزه پایین دست رودخانه جراحی در حوزه شهرستان ماهشهر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۴۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اطلاعات و داده های آب کشور گفت: با سپری شدن 65 روز از سال آبی، میزان حجم آب در مخازن سد های کشور حدود 17.7 میلیارد متر مکعب است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ پس از این که استاندار اصفهان اعلام کرد آب سد زاینده رود تنها برای 100 روز مصرف کافی است، برخی از کارشناسان گمانه زنی کردند که احتمالا یکی از دلایل بغرنج شدن اوضاع خشکسالی در اصفهان، صنایع آب بر این استان اند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۷    
سال 1400 در بسیاری از استان ها و شهرهای کشور سالی کم بارش بوده است و در شهرستان رامسر نیز اگرچه بارش باران به نسبت میانگین سالانه کاهش داشت اما بارش های اواسط فصل پاییز موجب سرریز شدن دبی آب سد میجران شد.
رویش افکار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۱:۰۷   + ۳۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در پژوهشی بحران کم آبی با تأکید بر حوضه آبریز زاینده رود را بررسی کرد. در این گزارش با اشاره به خشکسالی شدید و کاهش حدود 40 درصدی منابع آب سد زاینده رود در سال ابی 1400-1399و همچنین پیش بینی تداوم خشکسالی توسط سازمان هواشناسی کشور ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۵۷    
سال 1400 در بسیاری از استان ها و شهرهای کشور سالی کم بارش بوده است و در شهرستان رامسر نیز اگرچه بارش باران به نسبت میانگین سالانه کاهش داشت اما بارش های اواسط فصل پاییز موجب سرریز شدن دبی آب سد میجران شد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، اوایل سال جاری همزمان با رها سازی آب سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه و کاهش سهمیه آب کشاورزی این شهرستان و پیشرفت ناچیز سیستم های نوین آبیاری، مسئولان از به صدا درآمدن زنگ خطر کمبود آب در این شهرستان و کاهش ذخایر برفی در ارتفاعات منطقه خبر دادند. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
با بهره برداری از تصفیه خانه رجایی شهر کرج 500 لیتر بر ثانیه دیگر هم از آب سد طالقان به سهم استان البرز افزوده خواهد شد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۵:۱۰   + ۳۵ سایت دیگر  
در بارش های اخیر، آورد آب مناسبی به سد ها رخ نداده و حجم قابل توجهی در مخازن سد ها ذخیره نشد و از نظر منابع آب، تنش آبی در خوزستان همچنان پابرجا است.
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
با افزایش دوبرابری تخصیص آب شرب استان، 250هزار نفر از مردم استان البرز تا بهار سال آینده از آب تصفیه شده سد طالقان بهره مند می شوند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : خط قرمز ما آب شرب همگانی است و متاسفانه داده های آماری نشان می دهد آب پشت سد زاینده رود تنها کفاف حدود 100 روز را می دهد و در حال حاضر ورودی آب سد از مناطق آبریز کوهرنگ 9/ 10 مترمکعب بر ثانیه است و خروجی سد 12 متر مکعب بوده ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۶    
حجت الاسلام المسلمین محمدعلی نکونام گفت: در حال حاضر چیزی کمتر از 200 میلیون مترمکعب آب در سد زاینده رود مانده این در حالی است که باید بیش از 2 میلیارد مترمکعب آب در پشت سد ذخیره شود، همچنین خروجی این سد دو برابر ورودی آن است که این یک فاجعه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۴:۳۵    
امام جمعه عجب شیر با بیان اینکه این شهرستان سد قلعه چای دارد اما به دلیل نبود پایاب آب آن هدر می رود.
در حال حاضر میزان خروجی آب از ورودی پیشی گرفته و در صورت ادامه این روند، عملا در بعد آب شرب با مشکل حاد برخورد می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: رشد جلبک در سد قشلاق مهمترین عامل وجود طعم و بو در آب آشامیدنی سنندج بوده و رهاسازی گونه ماهی فیتوفاگ موجب پاکسازی آب سد از جلبک خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عملیات تعمیر خط انتقال آب سد گاوشان به شهر کرمانشاه از هفته آینده آغاز می شود.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: سیدرضا مرتضوی شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به رویکرد کلی دولت سیزدهم، اظهار داشت: دولت در پیشانی کار خودش بحث شفافیت را دارد، بنابراین یک ارتباط نزدیک با مردم در دستور کار دولت است. ...
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۵    
به گزارش هه وال موکریان ، یاسر رهبردین، در جلسه بررسی مشکلات و چالش های بخش آب و برق بوکان، ضمن تاکید بر تامین آب شرب و صنعت بوکان گفت: تامین آب شرب خط قرمز وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای استان است و وظیفه ما تخصیص و تامین آب شرب خواهد بود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۵    
بجنورد-ایرنا- مدیر امور منابع آب شهرستان های شیروان و فاروج گفت: به علت ادامه خشکسالی ها و کاهش بارندگی امسال ذخیره حجم آب سد چری فاروج ابتدای ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال 50 درصد کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از کاهش ظرفیت آب سد یامچی به میزان 20 درصد خبر داد.
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ذخایر پشت سد های مازندران امسال در مقایسه با پارسال 14 درصد کاهش را نشان می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۵:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیر سد زاینده رود با اشاره به حجم 169 میلیون مترمکعبی آب پشت سد، گفت: ورودی به سد در پی بارندگی های اخیر حدود 6 مترمکعب بر ثانیه افزایش یافت.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۸:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، محمدصادق معتمدیان در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان ، با تاکید بر افزایش هم افزایی و تعامل بیشتر با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: هیچ مرز بندی برای افزایش تعامل و همفکری وجود ندارد، چرا که تمامی دغدغه های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان در بازدید از پروژه انتقال آب سد نساء به بم وبروات در جمع خبرنگاران گفت: برای تکمیل پروژه خط انتقال آب از سد نساء به بم و بروات حدود 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم هرچه سریعتر این مبلغ تامین شود تا پروژه به بهره برداری برسد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۲:۴۳    
امشب سهمیه جبرانی بنزین با سهمیه آذر واریز می شود، داشتن برنامه و نقشه راه از محاسن دولت سیزدهم است، کاهش 700 میلیون متر مکعبی ورودی آب سد زاینده رود، برنامه ریزی برای ایجاد یک میلیون و 850 هزار شغل برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ساوه - نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: طی جلساتی که با وزیر نیرو داشتیم مقرر شد با اعتباری بالغ بر 650 میلیارد تومان ظرف یکسال آینده آب شیرین و با کیفیت از سد کوچری به خانه ساوجی ها بیاید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی از پایان حفاری تونل انتقال آب سد "کانی سیب" به دریاچه ارومیه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس حوضه آبریز زاینده رود گفت: حدود 700 میلیون متر مکعب ورودی آب سد زاینده رود کاهش یافته و به حدود 822 میلیون متر مکعب در سال رسیده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
وعده دو هفته ای محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در خصوص پایان حفاری تونل انتقال آب سد کانی سیب به دریاچه ارومیه یک هفته زودتر محقق شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای ایلام با بیان اینکه حجم آب داخل مخزن سد ایلام در سال جاری 30 درصد کاهش یافته است گفت: این موضوع ضرورت مدیریت مصرف آب از سوی شهروندان را دو چندان می کند.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۶:۵۷    
بازتاب/ مدیرعامل آب منطقه ای ایلام گفت: در سال جاری حجم آب داخل مخزن سد ایلام 30 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ایلام-مدیرعامل آب منطقه ای ایلام گفت: در سال جاری حجم آب داخل مخزن سد ایلام 30 درصد کاهش یافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس گفت: امسال برای انتقال آب سد طالقان به قزوین با بخش خصوصی قرارداد منعقد کردیم؛ اگر می خواستیم به انتظار بودجه دولتی بمانیم باید 30 سال منتظر می ماندیم.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان_ استاندار اصفهان با بیان اینکه ما مُنکر مطالبه گری کشاورزان نیستیم و مطالبه برای کشت پاییزه را حق قانونی آنها می دانیم، اظهار داشت: اگر مطمئن بودیم که در آذرماه آبی که به کشاورزان اختصاص می دهیم جبران می شود حتماً این کار را می کردیم اما واقعیت این است که ورودی ما به سد از نصف هم کم تر است و ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه از آغاز عملیات تعمیر و بازسازی خط انتقال آب سد گاوشان به شهر کرمانشاه به منظور بهره برداری از حداکثر ظرفیت این خط آب شرب در هفته آینده خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شیروان گفت: آب سد بارزو شیروان در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها استاندار فارس گفت: تسریع انتقال آب سد درودزن به شهرستان خرامه بخشی از موانع تامین آب در بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی را برطرف می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
شیراز - استاندار فارس گفت: با توجه به مصوبه تسریع انتقال آب سد درودزن به شهرستان خرامه در سفر ریاست جمهوری بخشی از موانع تامین آب در بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی رفع خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس امور آب مهاباد گفت: حجم آب ذخیره شده در پشت سد این شهر با 15 میلیون متر مکعب کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 62 میلیون مترمکعب رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برقابی مازندران: 6 میلیون مترمکعب آب به ذخایر سد ها و آببندان های استان اضافه شد.