شنبه ۰۸ آذرساعت ۰۰:۲۲Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد گتوند»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر در خصوص احداث سد گتوند و آسیبی که به برخی آثار تاریخی وارد کرده است گفت: سد گتوند 10 برابر دهه های گذشته به این آثار آسیب زده است که بررسی های لازم برای رفع این آسیبها باید صورت گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۸:۲۵    
تعدادی ادوات صید غیر مجاز ماهی در دریاچه سد گتوند کشف شد .
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
برنامه ایران از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی، در این قسمت به معرفی سد گتوند یکی از بزرگ ترین سدهای ایران، بازار صنایع دستی اصفهان و رشته مهیچ کارتینگ می پردازد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر گتوند گفت: اعتبار حق آلایندگی سد گتوند از 4 سال پیش تاکنون پرداخت نشده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۴    
گرانی آب و هوا در قطب اقتصاد کشور خوردن آب در خوزستان گران است چون ساخت بدون برنامه سد گتوند باعث شوری آب خوزستان شده و ما مجبور به تصفیه آب از آب های لوله کشی شهر توسط دستگاه های گران قیمت هستیم ...
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۳۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: خودروی حامل زن و مرد جوان با سرعت زیاد و با عبور از دیواره 60 متری به داخل سد گتوند سقوط کرد. گفته می شود این زن و مرد جوان قصد ازدواج داشتند اما خانواده های آنها مخالف بودند و همین موضوع سبب اقدام زن و مرد جوان به خودکشی شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نیروگاه برق آبی سد گتوند با تولید چهار میلیون و 900 هزار مگاوات ساعت انرژی پاک، بیشترین میزان تولید سالانه را در بین نیروگاه های برق آبی کشور به خود اختصاص داده است. ...
پاون   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
نیروگاه برق آبی سد گتوند با تولید بیش از 4 میلیون و 900 هزار مگاوات ساعت انرژی پاک، بیشترین میزان تولید سالانه را در بین نیروگاه های برق آبی به خود اختصاص داده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۸:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اینکه تالاب ها در اقتصاد و معیشت اهالی بومی منطقه نقش بسزایی دارند، گفت: روستاییان اطراف تالاب ها در فصل تابستان با صیادی به خصوص در تالاب های "هور العظیم" و "شادگان" امرار معاش می کنند و خوشبختانه در دو سال اخیر صیادی دوباره در این تالاب ها رونق گرفته به ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری خوزستان با اشاره به ادامه مشکلات روستاییان حاشیه سد گتوند گفت: گزارش جدیدی از مطالبات روستاییان حاشیه سد گتوند تهیه و به استاندار خوزستان ارائه شده است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
آب گتوند به دلیل شوری به درد آب شرب نمی خورد، علاوه بر آن کیفیت آب کارون را هم از بین برد و اراضی پایین دست را هم شورتر کرد. محمد درویش کارشناس محیط زیست در گفت وگو با ایلنا ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - با گذشت حدود دو هفته، زمین های کشاورزی و مسیرهای دسترسی اصلی برخی روستاهای اطراف سد گتوند همچنان زیر آب هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
همه ساله با بالا آمدن آب دریاچه سد گتوند علیا، خبر زیر آب رفتن تعدادی از روستاهای بالادست سد زندگی را برای مردم آنها سخت می کند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۲۲:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا: مسئول واحد آتش نشانی شهرداری گتوند گفت: جسد "عبدالرضا سابیزا " معلم، فعال اجتماعی و ورزشکار 35 ساله شوشتری که سوم تیرماه در رودخانه کارون گتوند غرق شد، امروز پس از 6 روز پیدا و از آب بیرون کشیده شد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده خوزستان در شورای عالی استان ها گفت: احداث سد گتوند کار اشتباهی بود که با میلیاردها تومان هزینه به استان خوزستان و ملت ایران تحمیل شد و هنوز هم در حال تحمیل هزینه گزافی است که می توانست این استان را آباد کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
بار دیگر آب سد گتوند بالا آمده و روستاهای حاشیه دریاچه این سد را دچار آب گرفتگی و همچنین قطع شدن راه های مواصلاتی کرده است، این در حالی است که به گفته روستاییان هنوز همه زمین ها تملک نشده اند.
خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۰۸:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به آبگیری انجام گرفته در سد گتوند و بالا آمدن سطح آب دریاچه این سد، روستاهای "پرنوشته" و "تلخاب تاجدین" از توابع مسجدسلیمان به زیر آب رفته اند و مشکلاتی برای ساکنان این دو روستا به وجود آمده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۰۱:۵۷    
فرماندار مسجدسلیمان خبر داد: زیرِ آب رفتن برخی منازل روستای "تلخاب" با آبگیری سد گتوند
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۲:۴۱    
روستا های آب گرفته پشت سد گتوند در حال حاضر با معضل نبود راه های دسترسی مناسب درگیر هستند.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۴:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
پیرو طرح برخی ابهامات و فضاسازی های هماهنگ و جهت دار، در خصوص فرایند تملک اراضی واقع در مخزن سد گتوند، روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران جهت تنویر افکار عمومی بیانیه ای منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۰:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
کارشناس احداث و بهره برداری سد می گوید که روستاها در حریم دریاچه سد گتوند قرار دارند، شرکت آب نیرو زمین ها را تا تراز 239 خریده و حالا آب تا تراز 225 بالا آمده است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
آب سد گتوند یک بار دیگر روستاهای اطراف مخزن سد گتوند را به زیر آب برده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
اهواز- فرماندار مسجدسلیمان گفت: روستاهای آب گرفته پشت سد گتوند به علت زیر آب رفتن راه های اصلی، هم اکنون راه های دسترسی نامناسبی دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان فرماندار مسجدسلیمان با اشاره به زیر آب رفتن دو روستای این شهرستان در اثر آبگیری سد گتوند در روزهای اخیر گفت: انتظار می رود با توجه به شرایط به وجود آمده، شرکت آب نیرو هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف مسائل خود با ساکنان این روستاها اقدام کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۲:۵۱    
بخشدار بخش عنبر گفت: به علت بالا آمدن سطح آب دو روستای تلخاب تاجدین و پرنوشته زیر آب رفتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - بخشدار عنبر مسجد سلیمان گفت: آب مخزن سد گتوند در روزهای اخیر در حال بالا آمدن است و این امر باعث شده، راه های روستایی برخی روستاهای اطراف سد به زیر آب برود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۰۸:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - بالا آمدن آب مخزن سد گتوند در روزهای اخیر، یک بار دیگر روستاهای حاشیه این سد در خوزستان را در معرض آبگرفتگی قرار داده است، روستاهایی که اهالی آنها همچنان نسبت به پرداخت نشدن قیمت املاک خود معترض هستند.
خوزنیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: خروجی سدهای کرخه و دز در روزهای اخیر افزایش نیافته و میزان خروجی از این سدها تا هفته نخست فروردین ماه ثابت خواهد بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک استاد علوم آب گفت: EC خروجی مخزن سد گتوند به پایین دست آن در طول سه سال گذشته حدود 900 تا 1100 میکروموس بر سانتیمتر بوده و صحبت های مطرح شده از سوی مدیران این سد در خصوص کاهش EC خروجی این سد صحیح است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۰:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
سد پر ماجرای گتوند که کارهای تحقیقاتی آن به دانشگاه تهران سپرده شد، اکنون طبق اعلام مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در وضعیت بهتری به سر می برد و میزان EC آب خروجی کاهش یافته است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
خرداد؛ اسماعیل کهرم گفت: بلایی را که بدون توجه به هشدارهای اهل فن، با احداث غیرکارشناسی سد گتوند، بر سر کارون آوردید، بر سر دریای خزر نیاورید. اگر سازمان محیط زیست به وزارتخانه تبدیل شده بود، حالا به جای رضا اردکانیان، عیسی کلانتری باید استیضاح می شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۱:۵۶    
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: پروژه احداث آب شیرین کن در محل سد گتوند باعث پیشگیری از خسارت به زمین های کشاورزی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: تمام افرادی که در جلسات حضور پیدا می کنند در بخش های مربوط به خودشان تصمیم گیرنده هستند اما سازمان آب وبرق در هر جلسه و بازدید یک صاحب نظر را می فرستد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست لالی از نجات ماهی های گرفتار در آبگیرهای دریاچه سد گتوند در حوزه استحفاظی این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست لالی گفت: میلیون ها ماهی و بچه ماهی گرفتار در آبگیرهای دریاچه سد گتوند در حوزه استحفاظی این شهرستان لالی رهاسازی شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مردم و فعالان زیست محیطی نیز بصورت خودجوش از تلف شدن ماهی ها پشت سد گتوند جلوگیری کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۰۸:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان گفت: 10 هزار قطعه بچه ماهی با همکاری محیط بانان و صیادان محلی در دریاچه سد گتوند در حوزه استحفاظی شهرستان مسجد سلیمان رهاسازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۰۹:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - مدیر امور مهندسی عمران طرح سد و نیروگاه گتوند علیا گفت: سد گتوند علیا با توجه به حجم بالای مخزن توانایی مهار سیلاب های بالادست را دارد و جای نگرانی در این خصوص نیست.
برنامه شفاف این هفته با موضوع ویژگی های سد گتوند پخش می شود. فصل جدید ضربان با هدف اصلاح سبک زندگی و موضوع جلوگیری از ابتلای بیماری در افراد به زودی روی آنتن شبکه سلامت سیما می رود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۶:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - فرماندار مسجدسلیمان گفت: گروهی متشکل از کارشناسان فرمانداری، دادگستری و شرکت آب و نیرو برای بررسی دوباره خسارت های وارد شده به مردم و تاسیسات، ناشی از آبگیری سد گتوند تشکیل می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۵    
به گزارش اقتصادآنلاین، لیلا مرگن در شرق نوشت: حالا سازمان جنگل ها قصد دارد با اعتبارات صندوق توسعه ملی سدی 16 متری در حوضه طاق تاوی و روی همان سازند گچساران بسازد ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه: می گفتند پشت دریاچه سد، گنبدی نمکی وجود دارد که وقتی آب به آن رسید، با افزایش شوری آب، زمین های پایین دست دشت خوزستان را نابود می کند. پاسخ می شنیدند که گنبد نمکی سازند گچساران 4.5 کیلومتر با دریاچه فاصله دارد و به علاوه آن را با پتوی رسی مهار می کنیم ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۰۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
هنرنمایی جدید آمریکا در صدور روادید، پایان دیکتاتور تونس در عربستان، سایه گرانی بر سر دانش آموزان، سد گتوند یک فاجعه ملی است یا ناجی خوزستان و بی نیاز از علاج بخشی؟ بازی خودکفایی بنزین با جان، لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در مجلس، ماجرای ماساژ انتخاباتی ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه شرکت مهاب قدس به عنوان مشاور طرح همواره بر سد گتوند نظارت دارد و به طور همزمان کیفیت آب خروجی سد نیز توسط سازمان آب و برق خوزستان اندازه گیری می شود ،گفت: این سد به کلیه اهداف خود دست یافته و نیاز به علاج بخشی ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۶    
پیچ و خم جاده،فراز ونشیب راه و حتی تکان های شدید وانت، نمیتوانست مسیر نگاه مرد روستایی را تغییر دهد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند ...