دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۰۰Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد گتوند»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیر بازار برق شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: نیروگاه سد گتوند در سال 1402 در بین نیروگاه های برق آبی کشور بالاترین تولید انرژی برق پاک و تجدیدپذیر را داشته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
در ایام تعطیلات نوروز بیش از 35 هزار نفر از مسافران نوروزی و شهروندان استان خوزستان از بخش های مختلف سد گتوند بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان گتوند با اشاره به استقبال مهمانان نوروزی از سد گتوند علیا گفت: روزانه 2000 هزار نفر از این سد بازدید می کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۲۲:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به دنبال دریافت گزارش مردمی در خصوص تسطیح و درختکاری در جاده تخصصی سد گتوند علیا توسط اشخاص مشخص و نامشخص، این دادستانی به موضوع ورود کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۷:۰۰    
سد گتوند که یک باره از آسمان به زمین نیفتاده؛ محصول مجموعه تصمیم گیری های بودجه ای است
لالی نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۴:۵۲    
همه آن چه تلاش های مردم و مسئولین در سالیان اخیر بر ان معطوف شده بود تا آخرین شانس و راه توسعه را به سمت لالی بکشاند گویا مانند پروژه های بزرگ دیگری همچون سد گتوند از دست مردم لالی خارج کرده اند
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۰:۱۶    
مدیر بهره برداری سد و نیروگاه گتوند گفت: خسارت تمامی منازل قدیمی در حاشیه سد پرداخت شده است و پس از تاسیس سد هر شخصی که در حاشیه مخزن سد خانه بسازد غیر مجاز خواهد بود.
پاون   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
در بازدید خبرنگاران سراسری و استانی از سد گتوند، کیفیت آب این سد و رودخانه کارون در پایین دست با استفاده از دستگاه EC سنج بررسی و مشخص شد که میزان EC (املاح نمک)آب سد گتوند در مجاورت سازند گچساران از EC آب آشامیدنی کمتر است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از شماواقتصاد: خبرهایی از عدم امکان استفاده از آب شرب در خوزستان هرازچندگاهی شنیده می شود، که عمده دلیل آن را وجود تپه های نمکی سد گتوند اعلام می کنند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- مدیر بهره برداری سد و نیروگاه گتوند گفت: سد گتوند از زمان بهره برداری در سال 1390 تا کنون 18 سیلاب را مهار کرده است که 6 سیلاب آن در زمره سیلاب های بزرگی به شمار می رود که دبی آن ها بیش از 2 هزار متر مکعب تا 6 هزار مترمکعب در ثانیه بوده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۰:۰۱    
مدیر بهره برداری سد و نیروگاه گتوند گفت: درسال آبی 1401 و 1402 سه میلیون و 900 هزار مگاوات برق تولید شد که نشان از رشد 80 درصدی در تولید را داشته است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۵    
به گزارش پارسینه؛ فرهاد نادران ومدیر اجرایی سد نیروگاه گتوند گفت: نیروگاه سد گتوند با ظرفیت 1000 مگاواتی نقش مهمی در سیکل شبکه برق کشور داشته است که یکی از بهترین نیروگاه های برق آبی است که تابستان امسال به کمک شبکه سراسری آمده بود. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: مدیر اجرایی نیروگاه سد گتوند از رشد 80 درصدی تولید برق نیروگاه گتوند در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی سد و نیروگاه گتوند با اشاره به اینکه سد گتوند نقش مهمی در تأمین برق پایدار داشته است گفت: گتوند با ظرفیت 1000 مگاواتی نقش مهمی در سیکل شبکه برق کشور داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۱:۵۳    
مدیر اجرایی سد و نیروگاه گتوند گفت: اکنون EC آب در سد گتوند در حد 1000 است و بر اساس آمار سازمان بازرسی و دانشگاه تهران قبل از پتوی رسی میزان EC بیش از 1000 پیش بینی شده بود.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آرامگاه یعقوب لیث صفاری در 10 کیلومتری جاده دزفول به شوشتر و در بستر روستای شاه آباد واقع شده است. کد خبر: 945629 عکاس: سپیده سلمانوندی 1402/08/21 13:33:52 منبع خبر: رکنا نوشته های مرتبط ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۸:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گتوند گفت: جسد یک مرد جوان 21 ساله در حاشیه سد تنظیمی گتوند یافت شد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
حمیدرضا پیرپیران معاون هماهنگی توزیع و معاون مشترکان شرکت مادرتخصصی توانیر در سفر به خوزستان همراه با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان و مسئولان محلی شهرستان های شوشتر و گتوند از تاسیسات شبکه برق رسانی اولین مزرعه آبیاری زیرسطحی و هوشمند کشت و صنعت کارون در شهرستان شوشتر و همچنین سدگتوند علیا ...
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۲:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی توزیع شرکت مادرتخصصی توانیر در حاشیه سفر به خوزستان و بازدید از تاسیسات شبکه برق رسانی مزرعه آبیاری زیرسطحی و هوشمند کشت و صنعت کارون و همچنین سدگتوند علیا؛ با بیان این که مجموعه های توزیع خوزستان و اهواز برای گذر از دو پیک بار 1401 , 1402 اقدامات خوبی به انجام رساندند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
سفر محمود احمدی نژاد برای شرکت در کنفرانس مدیریت منابع آب در گوتمالا در مهر ماه 1402، یادآور مدیریت خود وی در حوزه منابع آب بود. سد گتوند یکی از بزرگ ترین سدهای ایران است که در زمان احمدی نژاد افتتاح شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کریم مطهری، همرزم شهید علی شمسی پور گفت: برای اولین بار در سد گتوند با شهید علی شمسی پور همراه بودم؛ جوانی با نشاط، هنرمند و ورزشکار بود که در هر زمینه سررشته ای داشت و سرآمد بود.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۲۱:۱۸    
استاندار خوزستان در سفر به شهرستان گتوند، از سد گتوند و نیز برخی پروژه های این منطقه بازدید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
در زمان حاضر با وجود ذخیره 4.4میلیارد مترمکعبی آب در مخزن سد گتوند، این سد پرشدگی 95درصدی را تجربه می کند و وجود آن برای تأمین آب استان پهناور خوزستان در شروع سال آبی جدید بسیار مغتنم و مهم است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رییس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان با انتقاد از رهاسازی بیش از حد آب از سد گتوند گفت: شرکت آب نیرو صرفا با نگاه برق محور آب سد گتوند را رهاسازی می کند.
لالی نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
این روزها هر مسافری که از لالی خارج و یا به آن وارد می شود متوجه حجم انبوه افزایش آب در سطح دریاچه سد گتوند می شود .
رکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا سیاسی: مسئله اصلی درباره "سد چمشیر" احتمال قرار گرفتن آن بر روی سازندهای نمکی و تکرار تجربه سد گتوند و افزایش شوری آب رودخانه زهره است؛ برای درک بهتر دلایل مخالفت موافقان و مخالفان این سد، تعدادی از اظهارنظرهای کارشناسانه در این باره را مرور می کنیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سد چمشیر، با وجود گذر از پیچ و خم فراوان و مخالفت فعالان محیط زیست و برخی ارگان ها، بالاخره امروز (دوشنبه، 26 تیر) با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نیروگاه یک هزار مگاواتی گتوند علیا نقش بسزایی در تولید و پایداری شبکه برق کشور دارد .
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- بلاتکلیفی مستمر و چند ساله حل معضل سایت دپوی زباله عمارت آمل در نزدیکی محل ساخت سد هراز علاوه بر این که نگرانی هایی بابت آلوده شدن آب این سد در آینده ایجاد کرده است، پیشرفت چشمگیر سرعت عملیات اجرایی این سد مهم شمال کشور که طی دو سال اخیر رقم خورده را نیز تهدید می کند.
کاوش اخبار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
ساختمان هایی که در روستای تلخاب تاجدین با بالا رفتن تراز سد گتوند به زیر آب رفته اند جدید الاحداث هستند و در زمان تملک اراضی این ساختمان ها اصلا وجود نداشته اند.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مسئول حقوقی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر قدیمی بودن ساختمان های زیر آب رفته در روستای تلخاب تاج الدین مسجدسلیمان را تکذیب کرد. شهرام محتشم خانی گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
هلال احمر مسجدسلیمان به خانواده های متاثر از بالاآمدن آب سد گتوند در روستای تلخاب تاج الدین بخش عنبر مسجدسلیمان امدادرسانی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۸:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس جمعیت هلال احمر مسجدسلیمان از عملیات امداد و نجات در پی بالا آمدن سطح آب سد گتوند در روستای تلخاب تاج الدین بخش عنبر شهرستان مسجدسلیمان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
محتشم خانی با ارائه توضیحاتی درباره جزئیات به زیر آب رفتن اراضی حاشیه سد گتوند گفت: بهای خانه های روستای زیر آب رفته 10 سال پیش پرداخت شده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
آب دریاچه سد گتوند بالاتر آمده است. حالا همه خانه های روستای تلخاب تاجدین در مسجدسلیمان هم زیر آب رفته و روستای پرنوشته در محاصره کامل آب است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
به علت بالا آمدن آب سد گتوند تعدادی از روستاهای شمال خوزستان به زیر آب رفت که ضمن وارد کردن خسارت به روستاییان از جمله نابودی محصولات کشاورزی آن ها را با خطراتی مواجه کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۰:۳۵    
خسارات سیل و آب گرفتگی در حاشیه سد گتوند و زنجان/ ایسنا/ مهر
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۶:۳۶   + ۵۲ سایت دیگر  
مسئول حقوقی شرکت توسعه منابع آب نیروی ایران توضیحاتی درخصوص به زیر آب رفتن اراضی حاشیه سد گتوند ارائه کرد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری شهرستان مسجد سلیمان گفت: هیات حقوقی از وزارت نیرو برای تعیین تکلیف روستاهای حاشیه سد گتوند به خوزستان اعزام می شود. پیمان مولایی افزود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
با آغاز تملک تعدادی از خانه ها و زمین ها در اطراف سدگتوند از سال 1388، چند خانواده به دلیل اختلافات حقوقی و نداشتن توافق دربارۀ قیمت، در یکی دو روستا از جمله روستای تلخاب تاجدین از توابع بخش عنبر مسجدسلیمان باقی ماندند که با آبگیری تدریجی سد در طول 20 روز گذشته تا امروز ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: پنج خانوار روستای تلخاب تاج الدین از توابع شهرستان مسجد سلیمان به دلیل آبگرفتگی اسکان اضطراری شدند. امیر عباس نجفی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد ...
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
عکس:علیرضا محمدی با توجه به آبگیری انجام گرفته در سد گتوند و بالا آمدن سطح آب دریاچه این سد، روستای "تلخاب تاجدین" از توابع بخش عنبر مسجدسلیمان به زیر آب رفته و مشکلاتی برای ساکنان این روستا به وجود آمده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۲۴    
ویدیو / ماجرای چهار خانواده ای که از دهه 80 با مسئولان سد گتوند به نتیجه نرسیده اند
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت به زیر آب رفتن روستاهای حاشیه سد گتوند ارائه کرد و گفت: یک تیم کارشناسی از کارشناسان امور حقوقی وزارت نیرو این موضوع را بررسی خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از آبگرفتگی روستای تلخاب مسجدسلیمان در پی بالا آمدن آب سد گتوند خبر داد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
سد گتوند باز هم روستا های اطرافش را بلعید. 6 روستا در شهرستان لالی و 2 روستا در شهرستان مسجدسلیمان در شمال خوزستان، در حالی قربانی بلندترین سد روی رودخانه کارون شده اند که هنوز پولی بابت زمین و خانه های شان از وزارت نیرو دریافت نکرده اند ...
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۰   + ۴۱ سایت دیگر  
آب دریاچه سد گتوند خوزستان که از ابتدای امسال کم کم بالا آمده بود، حالا به بیشترین میزان خود رسیده و روستاهای پابرآفتاب ، تنگ هلیل ، رگ هلیل ، گل انبار ، چال ناک ، چم لوند ، تلخاب تاجدین و پرنوشته را در دو طرف دریاچه سد، به زیر آب برده است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
بحث حقوقی مابین روستاهای حاشیه سد گتوند با وزارت نیرو سبب شد امسال نیز که سد گتوند بعد از چند سال خشکسالی 98 درصد از حجم مخزنش پر آب شود این روستاها بار دیگر زیر آب بروند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
انتشار برخی تصاویر در فضای مجازی و همچنین گزارش های برخی رسانه ها، از فرو رفتن چند روستای حاشیه سد گتوند خوزستان به زیر آب حکایت دارد.