جمعه ۰۷ بهمنساعت ۱۸:۱۰Jan 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیلاب»

وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان و دامداران اطراف سد چمشیر با پایان یافتن عملیات ساخت سد و نیروگاه، چشم انتظار آبگیری سد و ایجاد تحول اساسی در زندگی و کسب و کار خود هستند. آنها بر خلاف حاشیه سازی هایی که درباره ضرورت عدم آبگیری از سد مطرح می شود، نظرات دیگری را مطرح می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - یک محقق و پژوهشگر صنعت گردشگری گفت: دولت ها می توانند با رویکرد هوشمندسازی درجه تاب آوری شهری را در حوزه ترافیک و آلودگی بالا ببرند و از وقوع سیلاب ، زلزله و سایر حوادث مطلع شوند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
با هدف جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل رسوب در ارتفاعات و سرچشمه رودخانه ها و همچنین جلوگیری از وقوع سیلاب 33 پروژه آبخیزداری در استان گیلان به زودی به بهره برداری می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در سال 1401 مبلغ 280 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی آبخیزداری برای اجرای پروژه های حفاظت خاک، کنترل سیلاب و آب خوان داری به تصویب رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و 991 نفر آسیب دیده سیلاب و بارندگی در استان در چند روز اخیر توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم گفت: 206 میلیارد ریال اعتبار برای تقویت سفره های آب زیرزمینی، کنترل سیلاب و همچنین تثبیت خاک و کاهش فرسایش آن در استان اختصاص پیدا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۶:۳۱    
مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برآوردها، سرمای بی سابقه هوا و جاری شدن سیلاب در اواخر دیماه امسال بیش از 825 میلیارد تومان به بخش های مختلف این استان خسارت وارد کرده است.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۰:۲۰   + ۲۵ سایت دیگر  
هیئت وزیران با توجه به فرسایش و تغییرات صورت گرفته در حاشیه رودخانه مرزی ارس در استان آذربایجان شرقی مبلغ 500 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان اختصاص داد.
عصر دنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عصر دنا: مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: خسارت به دام ها و وسایل منازل مردم در حادثه سیل و بارش های اخیر برف و باران در استان جبران می شود.
598   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مقامات دولتی فیلیپین اعلام کردند که سیلاب ها و بارش های اخیر در این کشور 35 کشته در پی داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور آب ناحیه سبزوارگفت: 39 هزار و 700 مترمربع از زمین های تصرف شده حریم و بستر رودخانه ها در شهرستان های غرب خراسان رضوی، باهدف جلوگیری از بروز خسارات سیلاب در ماههای گذشته آزادسازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
مقامات دولتی فیلیپین اعلام کردند که سیلاب ها و بارش های اخیر در این کشور 35 کشته در پی داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۷:۰۲    
وزارت طالبان در رسیدگی به حوادث شمار تلفات سردی هوا، سیلاب و گازگرفتگی در 16 ولایت را 104 نفر اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی لرستان با اشاره به خرید سامانه رادار هواشناسی برای این استان، گفت: ماهیت بارش ها از منظم و ملایم به رگباری و شدید تغییر پیدا کرده است.
رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راهها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی از تنقیه 493 دستگاه پل طی 9 ماهه گذشته از سال جاری برای مقابله با سیلاب های احتمالی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و 449 نفر آسیب دیده سیلاب و بارندگی شهرستان های زابل، نیمروز، هیرمند، هامون، زهک، نیکشهر، زاهدان، چابهار و راسک در چند روز اخیر توسط نیرو های هلال احمر استان امدادرسانی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد- نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خسارت سیلاب سال 98 به حوزه کشاورزی پلدختر هنوز جبران نشده است، بر لزوم استمهال وام کشاورزان خسارت دیده تاکید کرد.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۲۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر از سرریز شدن 4 سد کوچک استان بوشهر در اثر بارندگی های اخیر خبر داد. به گزارش فکرشهر از صداوسیما ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۲۰:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
خرم آباد- وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سیلاب حدود 400 هکتار از اراضی کشاورزی پلدختر به طور کامل تخریب شد و تاکنون معوضی به کشاورزان خسارت دیده انجام نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و 449 آسیب دیده سیلاب و بارندگی شهرستان های زابل، نیمروز، هیرمند، هامون، زهک، نیکشهر، زاهدان، چابهار و راسک در چند روز اخیر توسط نیروهای هلال احمر استان امدادرسانی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: با توجه به بارش باران و جاری شدن سیلاب در دو نقطه جنوب کرمان در شهرستان های منوجان و رودبار جنوب دو محور منوجان _هشبندی و روبار جنوب_کهنوج مسدود شده بود که با فروکش کردن سیلاب، بازگشایی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان از مسدود شدن محور اصلی کنارک_کهیر، محور های روستایی پارک_پیرسهراب و چاهان _زرآباد و همچنین محور مرزی ریمدان در جنوب این استان بر اثر بارندگی 28 دیماه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از مسدود شدن 4 محور مواصلاتی منطقه بلوچستان در جنوب استان در پی وقوع سیلاب خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۹:۲۰    
مردم کانادا نگران تکرار سیلاب ها در این کشور هستند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بارش باران این نعمت الهی با اینکه برای کشاورزی و سایر بخش ها در جنوب کرمان برکات بسیار دارد اما همزمان برخی دردسرها همچون سیلاب و آبگرفتگی نیز در پی دارد که به فهرست این تبعات باید قطع تلفن ثابت و اینترنت برخی از مشترکان را در جیرفت هم اضافه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره راهداری و راهدار منوجانی برای نجات جان راننده گرفتار در سیلاب به دل رودخانه سیلابی وحشی زدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
کارشناسان حوزه منابع آب معتقد هستند، تاخیر در آبگیری سد چمشیر زمینه هدر رفت منابع آبی سیلاب اخیر را فراهم کرده و مردم روستاهای پایین دست بر خلاف وعده دولت بار دیگر از سیلاب گسترده روزهای اخیر آسیب دیده اند.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
جاری شدن سیل در منطقه وادی الرمه عربستان سعودی شهروندان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. پس از سال ها خشکسالی وادی الرمه غرق در آب شده است. ویدئو های گرفته شده توسط یک پهپاد سیلاب در وادی الرمه را نشان می دهد. وادی الرمه در 14 سال گذشته شاهد خشکسالی شدید بوده است.
مهرنما فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قیروکارزین از امداد رسانی به 4 خانواده عشایر محصور در سیلاب خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۸:۰۵    
بخشی از محور ترانزیتی امیدیه_رامشیر به سمت اهواز در محدوده روستای اسلام آباد به دلیل بارندگی و سیلاب نشست کرد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۸:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
توریسم آنلاین : سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و فعالیت آن در برخی مناطق برای استان های جنوبی کشور هشدار بارش های سیل آسا صادر کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
هلال احمر خوزستان: در حال حاضر در کل خوزستان شاهد بارندگی هستیم؛ شهرستان های آغاجاری، بهبهان، آبادان، گتوند، باغملک، دشت آزادگان، هویزه، مسجدسلیمان، ایذه، شوشتر، اندیکا و دزپارت دچار آبگرفتگی سیلاب بوده اند که به صورت موردی ورود آب به منازل گزارش شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
جهرم-فرماندار ویژه جهرم از آمادگی مدیریت بحران شهرستان به منظور مقابله با خطرات احتمالی ناشی از سیلاب خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از شست و شوی محل های سیلاب و لایروبی کانال های اصلی دفع آب های سطحی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان از مردم خواست از مسیل ها و رودخانه ها دور شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
سیل شایع ترین بلایای طبیعی در همه قاره ها بوده و میزان مرگ ناشی از سیل بیشترین میزان را در بین بلایای طبیعی به خود اختصاص داده است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر سامانه بارشی قدرتمند، اکیپ های راهداری استان بوشهر در آماده باش کامل قرار دارند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان منابع طبیعی کشور گفت: اجرای عملیات آبخیزداری بجز مدیریت سیلاب و کاهش خسارت ناشی از سیل، باعث تغذیه سفره های زیرزمینی نیز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی فارس از صدور هشدار سطح قرمز برای نقاط مختلف استان فارس خبر داد و گفت: در جلسه ستاد بحران همه دستگاه ها به خط شده و برای رویارویی با بحران سیلاب آماده شدند.
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به نفوذ سامانه بارشی و پیامدهای آن به برخی استان های دیگر به ویژه استان های بوشهر، فارس، شمال هرمزگان و جنوب کرمان با خطر وقوع سیلاب خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی بارندگی های اخیر در این استان 24 میلیون متر مکعب روان آب و سیلاب به واسطه وجود طرح های آبخیزداری مهار و ذخیره سازی شد.
حادثه 24   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
حادثه 24 - جوان 18ساله تبریزی در اثر لیز خوردن جان خود را از دست داد. جوان 18ساله ای که قصد رفتن به منزل دایی خود در منطقه سیلاب تبریز را داشت، هنگام بالا رفتن از پله های کوچه، پایش لیز خورده و دچار حادثه ای مرگبار شد. ...
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۲۰:۴۸   + ۲۴ سایت دیگر  
سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر کشور، از امدادرسانی به بیش از 10 هزار نفر متاثر از برف و کولاک کشور تا ساعت 12 ظهر امروز خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رامسر- مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از تخصیص دو میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت ناشی از سیل مردادماه در رامسر خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
در پی وقوع بارش باران و جاری شدن سیلاب در کالیفرنیا 14 شهروند آمریکایی جان خود را از دست دادند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
شمار تلفات حوادث مرتبط با بارندگی های شدید، وزش باد و جاری شدن سیلاب در ایالت کالیفرنیای آمریکا به 19 تن رسیده است.