یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۵۹Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرد و خاک»

میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
امیرحسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی، درخصوص آخرین وضعیت جوی کشور در روز شنبه، 13 آذرماه، به میزان گفت: در خراسان رضوی بارش پراکنده خواهیم داشت و برای ارتفاعات جنوب کرمان و نقاطی از هرمزگان نیز رگبار و وزش باد شدید پیش بینی می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان یزد : وزش باد شدید و گردوخاک و کاهش دما پدیده غالب جوی در آدینه یزد است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
زاهدان - مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار زرد گفت: وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک از امروز در مناطق مرکزی و جنوبی استان موجب کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۰    
از اوایل بامداد امروز، مردم شهرستان صالح آباد در خراسان رضوی با وزش باد و گرد و خاک روبرو بودند و این شرایط، سبب تعطیلی اکثر اصناف در شهرستان صالح آباد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
هواشناسی کرمان درباره باد نسبتا شدید و گرد و خاک و کاهش دما هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: وزش باد و پدیده گردوخاک در جاده سرخس - مشهد در صبح روز پنجشنبه موجب کاهش دبد افقی رانندگان در این مسیر شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
سعید موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص سنجش کیفی هوای ارومیه 181، هوای بوکان 178 بوده است که گردو خاک و ذرات 2.5 میکرون علت آلودگی هوای ارومیه و ذرات 10 میکرون علت آلودگی هوای 2 شهر سردشت و بوکان بوده است. وی بیان کرد: کاهش فعالیت های بدنی بیماران قلبی و ریوی [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۰:۵۵    
طوفان شدید و گردوخاک موجب انسداد مسیر آشخانه به چمن بید در خراسان شمالی شد.
فیسیت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
زبان طراحی این سوت مانند خودروی پیکاپ سایبرتراک است و حتی نام این سوت برگرفته از همین خودرو است و براساس اعلام این کمپانی، این سوت در تعداد محدود تولید شده و از جنس فولاد ضدزنگ باکیفیت است ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری رکنا: حمیده حبیبی، رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه آسمان استان صاف تا کمی ابری است ،گفت: از بعد از ظهر امروز وزش باد نسبتأ شدید به همراه گردوخاک و وقوع طوفان شن و خاک پدیده غالب استان است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
هواشناسی استان کرمان با هشدار سطح زرد از وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک از اواخر وقت امروز چهارشنبه تا پایان وقت روز جمعه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از عصر امروز وزش باد نسبتا شدید به همراه گردوخاک در اکثر مناطق استان پیش بینی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۸:۲۱    
زاهدان - مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد نسبتا شدید از فردا تا روز جمعه در مناطق مرکزی و جنوبی استان سبب خیزش گردوخاک و وقوع طوفان شن در برخی نقاط می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
محمد سبزه زاری در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی سامانه بارشی از اوایل روز پنجشنبه تا اواسط وقت جمعه سبب رگبار باران به همراه رعد و برق، وزش باد شدید و تندباد لحظه ای در مناطق شمال و شرق خوزستان می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی وزش تندباد گاهی گردوخاک و افزایش ابر برای پایان هفته جاری پیش بینی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت:16 شهرستان این استان درگیر بیابان بوده و 34 کانون بحرانی گرد و خاک با گستره 2 میلیون و 500 هزار هکتار با بیشترین فرسایش بادی و خاکی در منطقه وجود دارد که فعالیت های منابع طبیعی را تحت تاثیر خود قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۰۴    
گروه استان ها از صبح امروز گرد و خاک نسبتا شدید و پس از آن رگبار باران بندرعباس را در بر گرفت و طی آن تردد شناورها و مسافران از اسکله شهید حقانی بندرعباس تعطیل شد.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از بعدازظهر چهارشنبه به تدریج جو به نسبت پایدار حاکم می شود و وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک، به خصوص برای نوار شرقی استان و مناطق بادخیز پیش بینی می شود که کاهش میدان دید به سبب گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۸    
ایسنا/یزد هواشناسی استان یزد برای پایان هفته کاهش دما، وزش باد نسبتاً شدید با احتمال گرد و خاک و بارش پراکنده برف و باران پیش بینی کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- همه ما بار ها و بار ها در طول عمر خود گرفتار عارضه سرفه شده ایم و گاه برای چند هفته نیز با آن دست و پنجه نرم کرده ایم. سرفه در تعریفی ساده به واکنش سیستم تنفسی بدن به یک عامل تحریک کننده گفته می شود که این عامل ممکن است زمینه ای و مهم همچون یک بیماری و یا یک عامل گذرا و ساده همچون گردوخاک ...
سازمان مدیریت بحران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۲:۴۳    
به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان کرمان، طوفان شن و گرد و خاک صبح امروز موجب تعطیلی مدارس در شهرستان های ریگان و فهرج و ادارات شهرستان ریگان شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به این که سهم روستاهای اهر از معادن فقط گرد و خاک و تخریب زیرساخت هاست، گفت: روستاهای اهر و هریس از مسئولیت های اجتماعی معادن بهره مند نشده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هزاران تن انواع مختلف کالا از یک ماه تا بیش از 10 سال در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، بلاتکلیف مانده بود که با ورود رییس جمهوری و اهتمام وزیر اقتصاد، ساماندهی و تعیین وضعیت این کالاها کلید خورده است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۶۴ سایت دیگر  
طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (7 و 8 آذر) در جنوب غربی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۰:۲۴    
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز وزش باد به همراه با گردو خاک در جنوب شرق وشرق استان پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از امروز چهارشنبه تا فردا بعد از ظهر، جو استان پایدار است و از فردا بعد از ظهر علاوه بر شدت وزش باد همراه با گرد و خاک در نواحی بادخیز به ویژه در نواحی شرقی و جنوب شرقی، وقوع بارشهای پراکنده در نواحی شمالی دور از انتظار نیست.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۸:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی مدارس شهرستان های ریگان، فهرج و نرماشیر در تمامی دوره های تحصیلی به دلیل وزش طوفان و گرد و خاک خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان - مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد نسبتا شدید از از اواخر وقت پنجشنبه سبب خیزش گردوخاک و وقوع طوفان شن در شمال استان می شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: طی هفته جاری، وضعیت هوای استان پایدار است و تنها پدیده قابل مشاهده رشد پوشش ابر و وزش باد است که موجب خیزش گرد و خاک محلی و کاهش دید افقی می شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خبانت قمری کارشناس هواشناسی استان کردستان گفت: بر اساس بررسی نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی، هوای استان طی امروز و فردا پایدار خواهد بود و در این مدت در ساعت بعد از ظهر گاهی وزش باد شدید خواهیم داشت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۶   + ۴۸ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی و شمال شرق کشور از بارش باران در 26 استان طی امروز خبر داد و برای پایتخت در برخی ساعت بارش و در بعدازظهر وزش باد پیش بینی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تصاویر ماهواره ای و گزارش های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی، وزش باد همراه با گرد و خاک پدیده غالب جوی در نوار شرقی و جنوب شرق این استان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۹:۵۲    
بسته به کسی برنخوره امروز با کمبود فضای سبز خیابان جواد الائمه(ع) در منطقه نیروگاه شروع شده و با رفتن به خیابانی در جاده کوه سفید گرد و خاک به پا کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۷:۰۶    
جمعی از مردم بشرویه از آسفالت نبودن خیابان میثم تمار این شهر که سبب خیزش گرد و خاک می شد گلایه داشتند که پس از انجام پیگیری ها، این مشکل حل شد.
اقتصاد آنلاین / خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۹:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی گفت: از بعدازظهر فردا با نفوذ سامانه بارشی جدید، بارش در جنوب غرب کشور شروع خواهد شد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مواد لازم برای تهیه عدسی: عدس: 2 و 1/2 پیمانه پیاز: یک عدد متوسط رب: 1 قاشق غذاخوری سیب زمینی: 1 عدد روغن: 2 قاشق غذاخوری نمک، فلفل و زردچوبه: به مقدار لازم طرز تهیه و دستور پخت عدسی: ...
ورزش 3   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
بعد از کسب نتایج ضعیف در شش هفته آغازین فصل جدید لیگ یک، سرمربی جوان مس کرمان در فهرست خود تغییراتی را ایجاد کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
بعلت وزش باد شدید و گرد و خاک در مناطق شرقی و مرکزی هرمزگان، دید افقی به 500 متر کاهش یافته است.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۶:۰۲    
خاطره های آوارشده، روی هم افتاده بودند. هوا پر از گرد و خاک بود. بعضی از بچه ها، غذا می دزدیدند. مردم به صدای آژیر عادت کرده بودند. هیچ کس خواب نداشت.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۲۳:۵۲    
رییس سایق مرکز ملی گرد و خاک گفت: با توجه به حاکمیت خشکسالی در منطقه طی سال گذشته این انتظار را داریم که دفعات و شدت وقوع پدیده گردوخاک در کشور امسال نسبت به دو سال گذشته بیشتر باشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۲۰:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و افزایش ارتفاع موج برای روزهای پنجشنبه 27 تا شنبه 29 آبانماه جاری در استان پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
از صبح امروز وزش باد شدید و گرد و خاک پنج شهرستان شمالی و برخی مناطق شرقی و نوار غربی استان سیستان و بلوچستان را فرا گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که انتظار می رفت از صبح امروز/چهارشنبه/ وزش باد شدید و گرد و خاک پنج شهرستان شمالی و برخی مناطق شرقی و نوار غربی این استان را فرا گرفته است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
رییس سابق مرکز ملی گرد و خاک با اشاره به اینکه وقوع پدیده گردوخاک به شرایط و عوامل متعددی وابسته است، گفت: هرچند نمی توان زمان، شدت یا تعداد دفعات وقوع پدیده گردوخاک را به طور دقیق پیش بینی کرد اما با توجه به حاکمیت خشکسالی در منطقه طی سال گذشته این انتظار را داریم که دفعات و شدت وقوع پدیده گردوخاک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از صبح چهارشنبه با نفوذ توده هوای سرد و افزایش سرعت وزش باد، یخبندان شبانه و گردوخاک برخی مناطق استان را فرا می گیرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۳۰    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: دمای تهران تا ده درجه سردتر خواهد شد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۳:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از صبح چهارشنبه با نفوذ توده هوای سرد و افزایش سرعت وزش باد، یخبندان شبانه و گردوخاک برخی مناطق سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۱:۴۲   + ۲۷ سایت دیگر  
با نفوذ سامانه تاپایدار بارشی، از فردا تا غروب چهارشنبه (25 تا 26 آبان ماه) در بعضی ساعات وزش باد شدید به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان، گاهی بارش باران و در دامنه ها و ارتفاعات بارش باران و برف، گاهی مه و کولاک برف مورد انتظار است ...