شنبه ۲۷ دیساعت ۱۶:۴۰Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرد و خاک»

به گزارش خاورستان ، لطفی گفت: باتوجه به الگوی پیشیابی هواشناسی امروز وضعیت جوی در استان آرام و یکنواخت است. وی افزود: فردا در ساعات بعدازظهر افزایش سرعت وزش باد در برخی مناطق از جمله غرب و شمال استان گرد و خاک به دنبال خواهد داشت. ...
وزش باد نسبتا شدید و گردوخاک از فردا یکشنبه بیشتر مناطق کرمان را فرامی گیرد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با گرد و خاک از عصر فردا یکشنبه در استان شدت می گیرد.
فردا نیوز   ۵ ساعت پیش    
دستگاه فن فیلتر آیا می دانستید فن فیلتر مانع خوبی برای جلوگیری از گرد و غبار است؟ بسیاری از افراد در شهرهای شلوغ و پر از گرد و غبار مثل تهران یا اهواز به دنبال راهکاری برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل منازل یا دفاتر کاری خود هستند ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۲:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
علی ودایع تمام شکوه و عظمت گاتهام، چهارشنبه هفته گذشته فروپاشید. هرچه زمان می گذرد، عمق ویرانی و خشم پدران آمریکا را بهتر می توان حس کرد. یازده سپتامبر هم شبیه چهارشنبه سگی واشنگتن بود. وقتی گرد و خاک برج های دوقلو خوابید، ویرانی مشخص شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۷:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- بهره برداری از معادن جدید در تفت طی چند سال گذشته به یکی از چالش های اصلی زیست محیطی استان یزد و شهرستان معدن خیز تفت تبدیل شده و حتی زمزمه های بهره برداری از یک معدن (و نه اصل بهره برداری) هم حساسیت و اعتراضات ساکنان را به دنبال داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای نسبت به افزایش شدت وزش باد و وقوع طوفان گردوخاک در روزهای پایانی هفته در سطح استان هشدار داد و بر دوری گزیدن از عملیات کوهنوردی و ترددهای کوهستانی تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰۰    
براساس بررسی نقشه های هواشناسی، سرعت وزش باد به ویژه در نواحی شمالی و مرکزی خراسان رضوی در برخی ساعات شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سرمربی تیم پرسپولیس پس از پایان دربی 94 در رختکن تیمش از چند بازیکن انتقاد کرد.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۵:۳۱    
اگر در خانواده خود مبتلایان به آلرژی هستید ، احتمالاً فکر کرده اید که چگونه گرد و غبار در خانه خود را کاهش دهید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۷:۰۶    
فعال و کنشگر محیط زیست گفت: انتقال آب هلیل رود از جنوب استان کرمان به شمال آن، خسارات شدیدی را به منطقه جازموریان وارد کرده و باعث ایجاد گرد و خاک در استان های سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان می شود.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۰:۲۱    
از این روش استفاده کنید حداقل 4-5 روز خاکی روی وسایلتان نبینید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۹:۲۲    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:امروز سرعت وزش باد در برخی مناطق استان به بیش از 50 کیلومتر بر ساعت و امواج دریا هم به بیش از 2 متر می رسد.
فوت وفن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
پایه شارژ جدید با سیستم خودکار حذف گرد و غبار، تخلیه محفظه جاروبرقی را بسیار ساده و بهداشتی تر ساخته است. هنگامی که LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+ به پایه متصل می شود، محتوای محفظه زباله جاروبرقی به طور اتوماتیک به داخل پایه شارژ مکیده می شود و درون کیسه متصل به آن جمع می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
حال که پای مشمولان سهام عدالت هم به بازار سرمایه باز شده است، قیمت گذاری دستوری فولاد بیش از پیش تیشه به ریشه سرمایه مردم می زند. موضوع پرچالشی که که وزارت صمت هر از چند گاهی آن را مطرح و با اصرار بر اجرای آن، گرد و خاک زیادی به پا می کند ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: فریبا گودرزی درباره وضعیت آب و هوای کشور گفت: در 5 روز آینده آسمانی صاف و جوی آرام در اغلب مناطق کشور حاکم است که با توجه به این وضعیت در شهرهای پرجمعیت و صنعتی افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
آسمانی صاف و جوی آرام در اغلب مناطق کشور حاکم است. ▫️در شهرهای پرجمعیت و صنعتی افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. ▫️در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود. ▫️آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی پیش بینی می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۱:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سرمربی پرسپولیس پس از دیدار با سپاهان به شدت علیه تصمیمات خورشیدی، داور مسابقه پرسپولیس و سپاهان موضع گیری کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۸:۲۴    
کرمان - ایرنا - کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت: طبق بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، وزش باد نسبتا شدید به همراه گرد و خاک در جنوب شرق این استان به ویژه فهرج، ریگان و زهکلوت پیش بینی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان - مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید همراه با گردوخاک از فردا نواحی شمالی، مناطق جنوبی و سواحل استان را فرا می گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۴۶    
اداره کل هواشناسی هرمزگان در خصوص شرایط جوی و دریایی ناپایدار طی روز های چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری هشدار داد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ترکیه نه تنها از سرچشمه ارس بر این رود اشراف دارد بلکه با محور همکاری با آذربایجان و همکاری با روسیه در قره باغ جنوبی، می تواند مدیریت منابع آبی را نیز در دست داشته باشد. مجید کریمی کارشناس قفقاز در مستقل نوشت: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز، وزش باد نسبتاً شدید به همراه گردوخاک در جنوب شرق استان کرمان پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دستگاه سنجش آلودگی هوا و گرد و خاک در اردستان به عنوان نخستین شهرستان استان اصفهان نصب و راه اندازی شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۰:۱۴    
وجود بافت صنعتی، تعدد کارخانه های بتن و سیمان سازی وهمجواری با گود آبعلی موجب شده است تردد انواع کامیون، بنکر، میکسر و... در معابر شرقی منطقه زیاد باشد و در نتیجه ریزش بار و گرد و خاک در جاده، شکستن پل ها و خسارت به بناها، ایجاد آلودگی صوتی و زیست محیطی، خالی کردن نخاله در کوچه و خیابان و.. ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۴:۵۴    
فتونیوز صبح زاگرس در این قسمت از عکس نوشته های خود به موضوع چهار بیشه گچساران و رفع تصرف از ان توسط دادستانی اشاره دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۴۱    
بندرعباس- ایرنا- وزش باد شدید همراه با گرد وخاک با سرعت 40 تا 54کیلومتر در ساعت از بامداد امروز یکشنبه هرمزگان را درنوردیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۹:۵۸   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت گفت: طی امروز (7 دی) درسه استان جنوبی کشور خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۹:۴۹    
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان امروز سرعت وزش باد در برخی مناطق استان به بیش از 50 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا نیز به بیش از 2 متر می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
قیمت شن و ماسه، یک سال اخیر در سطح مازندران، چندین بار با روند افزایشی روبرو بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز وزش باد نسبتا شدید به همراه گرد و خاک در جنوب شرق و شمال غرب استان کرمان پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۹:۱۹    
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان امروز در نواحی شرقی، شمالی و مرکزی و همچنین در مناطق دریایی استان وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
بندرعباس - مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نسبت به کاهش دما و گرد و خاک به کشاورزان و صیادان هرمزگانی هشدار داد.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
به گفته کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان برای امروز وزش باد نسبتا شدید به همراه گرد و خاک درشرق استان پیش بینی می شود.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری سارقان سابقه دار موبایل قاپ و کشف 23 فقره سرقت از آنها در “شیراز” خبر داد. به گزارش گروه حواددث اول فارس ، سرهنگ “کاووس حبیبی”با اعلام این خبر گفت ...
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گفته کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان برای امروز وزش باد نسبتا شدید به همراه گرد و خاک در شرق استان پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز وزش باد نسبتا شدید به همراه گرد و خاک در شرق استان کرمان پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۲۲:۲۰    
هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر فوتبال انگلیس با پیروزی پرگل منچستریونایتد برابر لیدز پیگیری شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۰۰:۱۵    
ورود گرد و غبار به خانه موجب ایجاد بیماری های زیادی می شود اما راهکارهایی وجود دارد که می توانید با نشستن گرد و خاک بر روی وسایل خانه مقابله کنید.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس از تصویب تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در کمیسیون صنایع در پی سوءمدیریت در این مجتمع صنعتی خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد سرگزی گفت: طرح ملی کمربند سبز سیستان با رویکرد مقابله با پدیده گرد و خاک و کاهش آلودگی هوا در وزارتخانه جهاد کشاورزی مورد قبول واقع شد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان در مرکز فضایی ژاپن روز دوشنبه 14 دسامبر (24 آذر) عملیات باز کردن کپسول حاوی غبار سیارک ریوگو را آغاز کردند. این کپسول که گرد و خاک و دیگر مواد معدنی سطح سیارک ریوگو را در خود جای داده است، هفته پیش توسط فضاپیمای ژاپنی هایابوسا-2 به زمین منتقل شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، امشب و فردا آب های محدوده تنگه هرمز با وزش باد های نسبتا شدید شمال شرقی مواج و متلاطم خواهد بود.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
گرد وخاک ناشی از خشکسالی باعث شد تا جمعیت بسیاری در سیستان دچار بیماری های تنفسی شوند و یا از ناحیه چشم آسیب جدی ببینند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - جوانانی از بین گرد و خاک عبور خودروهای سنگین به چشم می خورند که با گالن هایی به سراغ رانندگان ایرانی و عراقی می روند تا در بین غبار رفت و آمد، سوخت مورد نیاز خودروهای باری را تامین کنند، شغلی که قاچاق و کم درآمد است.
دولت در لایحه بودجه سال 1400، 70 هزار میلیارد تومان برای پیش فروش نفت در نظر گرفته که به نظر می رسد قرار است این موضوع در قالب فروش اوراق سلف نفتی در بورس انرژی یا انتشار اوراق اسلامی اجرایی شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۹:۴۶    
خشک کردن برگ مو: در این روش برگهای تازه و بزرگ مو را شسته و دسته بندی کرده و به وسیله یک سوزن نخ را از برگها رد کرده و از طرف دیگر در می آوریم و دو طرف نخ را به همگره می زنیم و از یک جای مناسب زیر نور آفتاب آویزان می کنیم باید مواظب باشیم که گرد وخاک روی برگها ننشیند و چند روزی صبر می کنیم تا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با تاثیر زبانه های سامانه پرفشار طی ساعات صبح تا ظهر امروز آب های تنگه هرمز مواج و متلاطم است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۹    
سقف متحرک به دلیل متحرک بودن سقف این امکان را می دهد که از تابش بیش از حد نور خورشید و نیز از ورود گرد و خاک و باد و باران جلوگیری کند و در موارد اضطراری سقف بسته شود و از این اتفاقات ناگهانی جلوگیری شود، و همچنین زمانی که هوا مساعد بود از هوا و فضا استفاده لازم را ببرد.
موج   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان با اشاره به ماندگاری هوای سرد در استان، گفت: صبح فردا با توجه به تاثیرات سامانه پرفشار، با افزایش سرعت باد شمال شرقی در مناطق شرقی و مرکزی استان و در محدوده تنگه هرمز، احتمال گردوخاک در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.