شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۶:۳۴Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرد و خاک»

ایسنا   ۵۵ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
واقعیت این است که خوزستان دارای کلکسیونی از مسائل و چالش های تاریخی و مزمن است. از دهه 70 به این سو می توان به دفعات اعتراضات مردمی را در این استان مشاهده کرد ...
خارگ نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
خارگ نیوز: در جنوب غرب و نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از وقوع رگبار نسبتا شدید و رعد و برق همراه با تگرگ همچنین تندباد لحظه ای همراه با گرد و خاک در این استان خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۵:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و احتمال وقوع طوفان شن در 10 استان هشدار داد و از مردم خواست از تردد غیرضروری در این استان ها خودداری کنند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و احتمال وقوع طوفان شن در 10 استان هشدار داد و از مردم خواست از تردد غیرضروری در این استان ها خودداری کنند. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت:جوی پایدار طی سه روز آینده در اصفهان پیش بینی می شود و آسمان در این مدت نیمه ابری است و از شنبه وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان یزد: در روز های شنبه و یکشنبه وزش باد نسبتا شدید با احتمال گرد و خاک را خواهیم داشت.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز و فردا در جنوب غرب و نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می شود، این شرایط جوی در روز های شنبه و یکشنبه در سمنان، شمال شرق و شرق کشور و بخش هایی از مرکز کشور پیش بینی می شود و روز دوشنبه 4 مرداد در شرق ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۳۲   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است: رگبار باران و رعدوبرق، وزش بادشدید، خیزش گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ شنبه (2 تیر) در استان های فارس، شمال هرمزگان، جنوب کرمان، شمال آذربایجان شرقی و یکشنبه (3 تیر) در هرمزگان، نیمه جنوبی فارس ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
براساس بررسی آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، بعدازظهر امروز پنج شنبه در نواحی مرکزی و نوار شرقی وزش باد نسبتا شدید و در نقاط مستعد خیزش گردوخاک خواهیم داشت.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (31 تیر) در برخی مناطق هرمزگان، فارس، بوشهر، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شرق خوزستان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می شود. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
فردا (1 مرداد) در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده باران با احتمال رعدوبرق انتظار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: به تدریج با تقویت فعالیت باد های 120 روزه تا اواخر وقت شنبه هفته آینده وزش باد شدید (در برخی نقاط خیلی شدید) و گرد و خاک سبب کاهش دید افقی در نیمه شرقی استان می شود.
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام وضعیت جوی کشور از خیزش گردوخاک و تداوم کاهش کیفیت هوا در سه روز آینده برای نیمه شرقی کشور خبر داد و دریای عمان را طی پنج روز آینده مواج و متلاطم پیش بینی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۵۱    
بندرعباس - ایرنا - فیلم توفان با سرعت 60 کیلومتر درشهرستان جاسک، این تندباد به همراه گرد و خاک بیشتر منطقه لیردف این شهرستان را متاثر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: پدیده غالب امروز برای شرق و جنوب شرق استان کرمان، وزش باد شدید به همراه گرد و خاک است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۴۹ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (31 تیر) در برخی مناطق هرمزگان، فارس، بوشهر، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شرق خوزستان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۱    
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: در چند روز آینده ضمن تداوم گرمای هوا، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک نیز قابل پیش بینی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ادامه دار بودن تغییرات آب وهوایی در سه روز آینده در اکثر نقاط کشور خبر داد. از بعدازظهر چهارشنبه (30 تیر) رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید در شهرهای مختلف و در برخی نقاط به خصوص در شهرهای جنوبی کشور ...
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام وضعیت جوی کشور از خیزش گردوخاک و تداوم کاهش کیفیت هوا در سه روز آینده برای نیمه شرقی کشور خبر داد و دریای عمان را طی پنج روز آینده مواج و متلاطم پیش بینی کرد.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۴۵   + ۳۴ سایت دیگر  
ایرنا: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی، در ساعات بعدازظهر امروز و اوایل شب، در برخی مناطق استان های هرمزگان، فارس، بوشهر، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان و جنوب لرستان رگبار، رعدوبرق ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۰:۴۸   + ۲۴ سایت دیگر  
امروز 30 تیرماه و بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، در اغلب مناطق کشور رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی می شود.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۰:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
خارگ نیوز: طی پنج روز آینده در نیمه شرقی کشور، در برخی ساعات احتمال وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۲:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
بنا بر اعلام کارشناسان هواشناسی استان سمنان، در نیمه شرقی و جنوبی وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۱:۲۱    
قشم- ایرنا- رییس هواشناسی قشم گفت: عصر امروز تندبادی با سرعت 60 کیلومتر در ساعت قشم را درنوردید و باعث گرد و خاک شدید و رگبار پراکنده در شهرستان شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۵۰    
بندرعباس - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: توفان شدید همراه با گرد و خاک و رگبار باران عصر امروز بیشتر نقاط استان بویژه بندرعباس، کهورستان ، بستک، بندر خمیر، قشم و فین را در نوردید و خسارت هایی وارد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به شرایط جوی ناپایدار در استان هرمزگان، پدیده گرد و خاک و بارندگی های رگباری و پراکنده در استان تداوم پیدا خواهد کرد و از مردم عزیز استان تقاضا می شود از ترددهای غیر ضروری جدا خودداری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۸:۴۱    
حوالی ساعت 17 امروز سه شنبه 29 تیرماه، توده ای عظیم از گرد و خاک بندرعباس را درنوردید که باعث افت شدید کیفیت هوا، کاهش دید افقی و سیاه شدن آسمان بندرعباس شد.
ایسنا: وزش باد شدید و گرد و خاک در بندرعباس موجب کاهش دید افقی به 50 متر شده است. کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با شدت فعالیت سامانه فصلی که از هفته پیش وارد هرمزگان شده، اکنون آسمان بیشتر نقاط استان با افزایش و رشد ابر همراه است و در ارتفاعات در ساعات بعد از ظهر و شب ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۵۵    
دقایقی پیش وزش شدید باد و طوفان به همراه گرد و خاک در بندرعباس و بندرخمیر باعث شکستگی درختان و تیر برق در برخی مناطق شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
طوفان شدید ساعت حوالی 17 امروز بندرعباس را از سمت شرق و شمال این شهر درنوردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به کاهش شدت گردوخاک های چند روز اخیر در کلانشهر اصفهان گفت: غبار صبحگاهی تا پایان این هفته در مناطق مرکزی وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به تقویت فعالیت سامانه کم فشار تابستانه در بعدازظهر امروز، گفت: افزایش سرعت وزش باد در مناطق مختلف استان، موجب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت محلی هوا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: مهم ترین پدیده جوی این استان از 29 تا 31 تیرماه وزش بادهای به نسبت شدید همراه با خیزش گرد و خاک در مناطقی از شرق و جنوب کرمان خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سلاجقه گفت: برای امروز افزایش ابر، وزش باد به همراه گردوخاک و بارش باران در استان کرمان پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۴۲    
گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به تقویت فعالیت سامانه کم فشار تابستانه جنوبی طی ساعات آینده گفت: افزایش مصرف حامل های انرژی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در مناطق شمالی به دلیل گرد و غبار از جمله اثرات فعالیت این سامانه در استان است.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۱۹   + ۵۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش ابر و رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب امروز سه شنبه (29 تیر) و چهارشنبه (30 تیر) در برخی نقاط کشور خبر داد. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، محمد سبزه زاری افزود: براساس این پدیده وقوع رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ ، بارش های نقطه ای و تند باد لحظه ای در مناطق شرقی، شمال شرقی، جنوب شرقی و ارتفاعات و پدیده گرد و خاک همرفتی در مناطق جنوبی و بعضا مرکزاستان پیش بینی می شود. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: دما و غبارآلودگی هوای اصفهان از اواخر هفته جاری افزایش می یابد. نوید حاجی بابایی با بیان اینکه پدیده غبار محلی به علت وزش باد و گرد و خاک در اصفهان ادامه دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان با بیان اینکه از امروز (28تیرماه) تا پایان هفته جاری در مناطق شرقی این استان وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می شود گفت: کاهش کیفیت هوا در مناطقی همچون ریگان، فهرج و زهکلوت دور از انتظار نیست.
مرآت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به هشدار زرد، گفت: رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش دید افقی، در نقاط مستعد احتمال تگرگ از بعدازظهر امروز یکشنبه بیست و هفتم تیرماه برای استان پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواشناسی گفت: کشور ما تحت تاثیر مخاطرات بی شماری مانند سیل، خشکسالی، فرونشست زمین و کانون های گرد و خاک است که برای مقابله باید از فناوری های روز بیش از گذشته استفاده شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان البرز اعلام کرد که بررسی نقشه های پیش یابی هوا بیانگر بارش های رگباری همراه با رعد و برق ، وزش باد و گردوخاک طی امروز دوشنبه و فردا در استان است.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان اظهار کرد: امروز در جنوب و جنوب غرب استان کرمان همانند روزهای گذشته ناپایداری های جوی به صورت افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش تندبادهای لحظه ای پیش بینی می شود ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۴۵ سایت دیگر  
امروز به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان های کرمان، فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، شرق و جنوب خوزستان و غرب خلیج فارس رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است. توصیف سامانه اول: تداوم سامانه بارشی موسمی همراه با رشد ابر های همرفتی نوع مخاطره: بارش شدید باران و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و احتمال تگرگ منطقه اثر دوشنبه 1400/04/28: جنوب کرمان و شمال هرمزگان. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۳۲   + ۳۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم سامانه بارشی موسمی برای برخی استان ها رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی کرد و نسبت به طغیان رودخانه ها و چرای دام در مسیل ها و مناطق مرتفع طی امروز و فردا هشدار داد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای شهر اراک برای دهمین روز متوالی با توجه به اثرات سوء ذرات معلق بار دیگر در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۵۱    
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش بیش از هشت میلی متری باران در ایستگاه خانمیرزا، گفت: تا اواخر وقت امروز شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید، خیزش گردوخاک نقطه ای، رگبار موقتی و رعدوبرق خواهیم بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بارش های رگباری و وزش باد و گرد و خاک نواحی شرق و شمال استان اصفهان را در برمی گیرد.