شنبه ۱۰ آبانساعت ۱۱:۰۸Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رطوبت»

رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
کاشی و سرامیک به قطعه سنگی مصنوعی گفته می شود که طول و عرض آن مختلف بوده و ضخامت آن چند میلی متر است، و یک روی آن دارای سطحی شیشه ای بوده و کاملاًّ صاف و صیقلی می باشد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
نصف جهان: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: عملیات مرمت پشت بام کاخ هشت بهشت اصفهان از میانه مهر آغاز شد که شامل مرمت و تعویض آجر های پشت بام، مرمت بندکشی ها، اجرای عملیات کاه گل در پشت بام و دفع نم و رطوبت بخش های مختلف پشت بام کاخ هشت بهشت است ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۵۵    
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تحلیلگران کاهش ناگهانی نرخ هش شبکه ی بیت کوین را به پایان یافتن فصل رطوبت در استان سیچوان کشور چین نسبت می دهند ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
آلوئه ورا حاوی مولکول هایی به نام پلی ساکاریدها است که به تشکیل پیوند بین رطوبت با پوست کمک کرده و لب ها را هیدراته نگه می دارد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان ؛ رطوبت هوا یکی از پارامترهای مهم جوی در تعیین پتانسیل شروع و گسترش آتش سوزی در یک ناحیه می باشد بطوری که در مطالعات انجام شده ، رطوبت نسبی هوا ، بیشترین همبستگی را با وقوع و میزان گسترش آتش سوزی دارد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۶    
دانشمندان بار ها سعی کرده اند از خصوصیت تغییر رنگ آفتاب پرست برای ساخت فناوری های مستتر، اقدامات ضدجعل الهام بگیرند و اخیرا فیلمی انعطاف پذیر ساخته اند که در پاسخ به کشش، فشار یا رطوبت تغییر رنگ می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۷    
چهار پژو هشگر کرمانی با ساخت دستگاه رطوبت سنج میزان ابدهی به خاک را برای رشد گیاهان بررسی کردند
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان؛ مهندسان پالایشگاه نفت ستازه خلیج فارس موفق به ساخت پکیج خشک کن گاز گردشی احیا کاتالیست یا (Regeneration Loop Dryer)، وظیفه کاهش رطوبت گاز گردشی واحد CCR، پیش از ورود به کمپرسور گردشی نیتروژن ...
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره هواشناسی ماهشهر از ثبت رطوبت 98 درصدی صبح امروز در این شهرستان خبر داد.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
محمد سبزه زاری گفت: فردا دوشنبه در شهرهای صنعتی و بزرگ استان شاهد غبار صبحگاهی ناشی از افزایش آلاینده ها و رطوبت خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۰۲    
رطوبت هوای امروز شهرستان های آبادان و خرمشهر به 100 درصد رسید.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، مشکل از آنجا ناشی می شود که ماسک رطوبت هوای بازدمی ما را به سمت بالای ماسک و شیشه های عینک هدایت می کند. جمع شدن این رطوبت روی عدسی های عینک باعث می شود آنها بخار بگیرند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
در فصل پاییز، حفظ رطوبت بدن در بهبود عملکرد جسمی و روحی فرد و پیشگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی موثر است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۳۲    
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی افزایش رطوبت در برخی نقاط استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل اداره هواشناسی خوزستان گفت: طی 24 ساعت گذشته، شهرستان شوش با 38.6 درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان در روز های پاییزی بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۲۵    
تا هفته آینده رطوبت در برخی شهر های خوزستان افزایش می یابد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
محور مطالعاتی که پیش از این انجام شده بودند بر ویژگی های هوا و قطرات ناشی از سرفه در نزدیکی دهان تمرکز داشت؛ در این مطالعات عواملی مانند حجم ابر ذرات ویروس کرونای ناشی از سرفه کردن، دمای هوا، قطرات منتشر شده و رطوبت در نظر گرفته شدند.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، وایر ها از یک طرف که به کوئل یا دلکو متصل می شوند، دارای یک سری کوچک و ساده هستند که این درپوش کار جلوگیری از ورود رطوبت به داخل محل اتصال را نیز انجام می دهد، چرا که با ورود آب و رطوبت به محل اتصال وایر، چه از طرف سر شمع ها و چه از طرف سر کوئل یا دلکو ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کاهو، بادام، بنفشه، گل گاوزبان و سنبل الطیب برای درمان بی خوابی مناسب هستند،یکی از علل مهم بی خوابی در طب سنتی ایران کاهش رطوبت طبیعی مغز است که معمولا این عامل به دنبال کم خوابی و بیداری های طولانی و مزمن و رعایت نکردن زمان مناسب خواب و دیر خوابیدن در شب اتفاق می افتد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
آسمان امروز شهرستان های آبادان و خرمشهر صاف و آفتابی همراه با افزایش رطوبت است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
در اغلب بیماران سبب اصلی بیماری ها، خشکی است و بهترین راه رفع خشکی تأمین گرمی و رطوبت کافی برای بدن است که با چرب کردن کف پا با روغن های توصیه شده درمان می شود.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
به گفته پزشکان ویروس ها در رطوبت کمتر و دمای پایین تر بیشتر زنده می مانند ضمن این که در فصول پاییز و زمستان افراد بیشتر در منزل و فضاهای بسته بسر می برند و همین باعث افزایش احتمال بروز عفونت می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۴۶    
ایسنا/آذربایجان شرقی عضو هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: دما، رطوبت و نور فرابنفش در عمر لاستیک تاثیرگذارند و در این بین مهترین عامل دما بوده که با توجه به تغییر فصل راهکارهایی جهت حفظ سلامت لاستیک با تغییر دما وجود دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۷    
آبریزش بینی ناشی از خشکی بیش از حد بافت ها و دیواره های مجاور و رگ های خونی در بینی است که برای رطوبت مخاط بینی ایجاد می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان گفت: کشاورزان در برداشت سویا عجله نکنند و اجازه دهند رطوبت دانه به کمتر از 14 درصد برسد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
فرارو- نخل ماداگاسکار یا پاکیپودیوم لامری ( Pachypodium lamerei )، با نام انگلیسی شناخته شده Madagascar palm، گونه ای از گیاهان گلدار از خانواده Apocynaceae است. این گیاه بومی جزیره ماداگاسکار در سواحل شرقی قاره آفریقا می باشد. جزیره ماداگاسکار دو فصل دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش رطوبت به ویژه در مناطق جنوبی و ساحلی استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی جوی پایدار به همراه افزایش رطوبت برای بیست و چهار ساعت آینده در خوزستان پیش بینی کرد .
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۴۱    
هرگز لباس هایتان را در داخل محیط خانه خشک نکنید و همیشه سعی کنید آن ها را در فضای آزاد پهن کنید چون رطوبت موجود در لباس ها می تواند منشا آلوده شدن هوای خانه باشد و موجب بروز بیماری های تنفسی مانند آسم در ساکنین منزل شود.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۱:۴۱    
به احتمال زیاد کابینت ها یا سایر سازه های از جنس ام دی اف در خانه شما با آب و رطوبت تماس پیدا کرده و به این صورت باد کرده است. در این مطلب ما قصد داریم که یک راه حل مناسب برای حل این مشکل در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و راه حل ها و نکاتی را که در این مطلب برای شما بازگو می کنیم.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
می دانیم که ماسک های جراحی یکبار مصرف هستند. در عین حال رطوبت باعث می شود که ماسک کارایی خودش را از دست بدهد، حالا که پاییز شروع شده و بارش باران و برف هم بیشتر می شود، باید پرسید چگونه از ماسک استفاده کنیم تا در روزهای بارانی از ابتلا به کرونا پیشگیری کند؟. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
سلامت نیوز : هوای سرد و خشک می تواند پوست شما را دچار خشکی، خارش، التهاب و قرمزی کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا زندگی، با رعایت این نکات، به حفظ رطوبت طبیعی پوست خود کمک کنید و به مبارزه با خشکی زمستان بروید. 1. از دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ماسک های جراحی یکبار مصرف هستند و در عین حال رطوبت باعث می شود که ماسک کارایی خودش را از دست بدهد لذا داشتن ماسک اضافه در روزهای بارانی از ملزومات روزانه افراد خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۶    
صبح امروز رطوبت برخی شهر های خوزستان به بالای 70 درصد رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۵:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
می دانیم که ماسک های جراحی یکبار مصرف هستند. در عین حال رطوبت باعث می شود که ماسک کارایی خودش را از دست بدهد، حالا که پاییز شروع شده و بارش باران و برف هم بیشتر می شود، باید پرسید چگونه از ماسک استفاده کنیم تا در روزهای بارانی از ابتلا به کرونا پیشگیری کند؟.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۲۴    
دانشمندان استرالیایی در تازه ترین مطالعات خود، دریافتند رطوبت تاثیر زیادی در افزایش سرعت انتشار ویروس کرونا دارد.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
محمد سبزه زاری: در این مدت جوی نسبتا پایدار، آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و روند کاهش نسبی 1 تا 2 درجه ای دما در بیشتر نقاط استان پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۱    
تاثیر داروی زخم معده در درمان کرونا و هشدار درباره خطر اجرای ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا از مهم ترین رویداد ها در بخش سلامت، درمان و بهداشت در 24 ساعت گذشته بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی ابررایانه ژاپنی نشان داد که رطوبت می تواند تاثیر زیادی در کاهش پراکندگی ذرات ویروس داشته باشد و نتایج این تحقیق به افزایش خطر سرایت ویروس کرونا در شرایط خشک و در فضای داخلی در ماه های زمستان اشاره دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۶:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
کارشناسان توصیه می کنند روزانه چندین بار خانه خود را تهویه کنید، زیرا دی اکسید کربن و انواع بو ها می توانند باعث رطوبت و در نتیجه ایجاد کپک شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۵:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
دانشمندان استرالیایی در تازه ترین مطالعات خود، دریافتند رطوبت تاثیر زیادی در افزایش سرعت انتشار ویروس کرونا دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۱:۳۳    
در بسته گزارش تصویری شاهد پخش گزارش هایی از استان های هرمزگان و لرستان هستید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۴۰    
یکی از مهمترین مشکلات نخل داران در جنوب کشور از بین رفتن بخش عمده خرمای برداشت شده به دلیل رطوبت و شرجی بالای هوا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۵۸    
بجنورد- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بارش های پیاپی و رطوبت بالا، شیوع برخی بیماری ها و آفات در بخش کشاورزی استان را افزایش داده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
شبیه سازی های یک ابرکامپیوتر ژاپنی نشان می دهد رطوبت می تواند تاثیر بزرگی بر میزان پراکنده شدن ذرات حاوی کروناویروس در هوا داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
استفاده از مرطوب کننده ها می تواند در زمان هایی که تهویه پنجره وجود ندارد به محدود کردن ابتلاء به ویروس کرونا کمک کند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گیاه آپارتمانی پوتوس هیچ گونه حشره ای ندارد و یکی از بهترین گیاهان برای داخل آپارتمان است علاوه بر زیبایی باعث حفظ رطوبت هوا نیز می شود.
روزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، محصولات گلخانه ای به دلیل بسته بودن محیط و وجود رطوبت بالا، دچار آفت های گیاهی می شوند و سموم مختلفی برای دفع این آفات استفاده می شود. از آن جایی که محصولات گلخانه ای مثل صیفی و سبزی به فاصله ای کمی بعد از سم پاشی برداشت می شوند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رطوبت بالای 60 درصدی برخی مناطق خوزستان را فرا گرفت.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان خوزستان گفت: با جنوبی شدن جریانات جوی، شاهد رطوبت و شرجی در مناطق ساحلی استان خواهیم بود. محمد سبزه زاری در گفت وگو با مهر اظهار کرد: تا اواخر هفته جریانات جنوبی در برخی ساعات سبب افزایش رطوبت در مناطق ساحلی خوزستان خواهد شد. ...