سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۷:۰۰Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رطوبت هوا»

بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه علمی:در بسیاری از کشورها، بالابودن میزان گرما و رطوبت هوا طبیعی تلقی می شود؛ اما وقتی هوا بی نهایت گرم می شود می تواند برای یک سری از افراد مشکلات جدی ایجاد کند و خیلی مهم است که بدانید در این شرایط چگونه از خود و عزیزانتان محافظت کنید. ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: با توجه به فصل گرما، مصرف برق به سبب شرایط گرمای هوا افزایش یافته، به نحوی که طی چند روز اخیر، افزایش دما و رطوبت هوا موجب افزایش 6.5 درصدی مصرف برق به نسبت مصرف مشابه سال گذشته شده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
در گرمای طاقت فرسای خوزستان، جایی که رطوبت هوا نفس را در سینه حبس می کند، نغمه ای دیگر از تلاش و همت به گوش می رسد. در اینجا، کارگران و تکنسین های صنعت نیشکر، خستگی را به زانو درآورده و با عزمی راسخ، مشغول اورهال (تعمیرات اساسی) کارخانه های شکر هستند.
مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی تداوم رطوبت و وقوع شرجی در استان خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش رطوبت و شرجی در برخی مناطق استان تا روز چهارشنبه خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
در این مقاله، به بررسی مضرات باد مستقیم کولر های گازی و آبی می پردازیم و نکاتی را برای استفاده ایمن از آن ها ارائه می دهیم. مشکلات مشترک باد مستقیم کولر گازی و آبی: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۲۱    
هواشناسی بوشهر اعلام کرد: با توجه به پیش بینی وضعیت جوی آرام تا اواخر هفته، شرجی و رطوبت هوا در استان افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: رطوبت هوا در 24 ساعت گذشته در شهرهای دیر، عسلویه، کنگان و بوشهر به ترتیب به 86، 82، 79 و 74 درصد رسید.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
براساس پیش بینی سازمان هواشناسی عربستان سعودی، میانگین دمای هوا در شهر های مکه و مدینه در زمان مراسم حج امسال یک ونیم تا دو درجه سانتیگراد از حد نرمال بالاتر خواهد رفت. به گزارش یورونیوز، همچنین پیش بینی های این سازمان نشان می دهند که رطوبت هوا 25 درصد و احتمال بارندگی صفر درصد خواهد بود. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۱:۱۸    
به صورت کلی، آب و هوای آلانیا مدیترانه ای و گرم است، اما در فصل های مختلف دما و رطوبت هوا تا حدی تغییر می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۱۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش رطوبت هوا در بیشتر مناطق استان تا روز جمعه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۱۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی خوزستان از احتمال وقوع گرد و غبار و افزایش رطوبت هوا در آبادان و خرمشهر خبرداد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
آبله مرغان یک بیماری ویروسی و مسری است که از طریق تماس مستقیم با بثورات پوستی و انتقال هوایی از طریق رطوبت هوا منتقل می شود بنابراین لازم است تا فرد مبتلا به این ویروس مدتی را در قرنطینه خانگی باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۴:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش رطوبت هوا در مناطق جنوب، غرب و بخش هایی از مرکز استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
بوشهر- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: دما و رطوبت هوا تا پایان هفته در سطح استان بوشهر از مقادیر بالایی برخوردار است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به اینکه در فصل بهار هوا گرم تر می شود و رطوبت هوا افزایش پیدا می کند بهتر است غذاهایی که ساده اند و اجزا و ترکیبات کمتری دارند، مصرف شوند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به اینکه در فصل بهار هوا گرم تر می شود و رطوبت هوا افزایش پیدا می کند بهتر است غذاهایی که ساده اند و اجزا و ترکیبات کمتری دارند، مصرف شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
ابرناکی، افزایش رطوبت هوا و سرعت گرفتن لحظه ای وزش باد از پدیده های جوی است که تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان خراسان رضوی غالب خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / کرج رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۴:۴۴   + ۵۵ سایت دیگر  
قبض برق مشترکی که در مناطق عادی در تابستان از کولر گازی استفاده می کند، بالای 2 میلیون تومان پیش بینی می شود؛ این در حالی است که مشترکان تنها با استفاده از کولر آبی می توانند قبض برق خود را تا 80 هزار تومان کاهش دهند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- آفت سفیدک در این فصل از سال حدود 19 هزار هکتار تاکستان خراسان شمالی را تهدید می کند و امسال که رطوبت هوا بیشتر شده است جهاد کشاورزی زنگ خطر طغیان این آفت را به صدا درآورده و سمپاشی را چاره مقابله می داند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش رطوبت هوا در برخی مناطق استان خبر داد.
صدای زرند   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۴:۱۲    
با توجه به بارندگی و رطوبت هوا جهاد کشاورزی، کشاورزان را به پرهیز از آبیاری و سم پاشی درختان توصیه کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۵۸    
زنگ زدگی چاقو نوعی خوردگی است که بر اثر واکنش آهن موجود در تیغه با اکسیژن و رطوبت هوا ایجاد می شود. این اتفاق می تواند باعث لکه دار شدن، ضعیف شدن و کند شدن تیغه چاقو شود.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
همه ما زمان زیادی از عمرمان را در خانه می گذرانیم و دوست داریم شرایط محیط برایمان مطلوب باشد. بیشتر مردم به دمای ایدئال خانه شان اهمیت می دهند اما آیا تابه حال فکر کرده اید میزان رطوبت هوا در خانه باید چقدر باشد؟ با نزدیک شدن به فصل تابستان تنظیم رطوبت اتاق ها مهم تر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۳:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: با توجه به جریانات جنوبی افزایش رطوبت و کاهش دید ناشی از آن در مناطق جنوبی، ساحلی و تا حدودی مرکز استان پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رطوبت هوا در آبادان و خرمشهر در پی افزایش چشمگیر به 83 درصد رسید.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۹:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
با آغاز فصل بهار، ما میزبان ویروس های فصلی متنوعی خواهیم بود؛ که یکی از این ویروس ها واریسلا-زوستر یا همان آبله مرغان است که از ابتدای فروردین سر و کله این ویروس پیدا می شود و معمولاً تا اواسط تابستان ادامه می یابد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۸:۴۲    
رطوبت هوا در آبادان و خرمشهر رشد 29 درصدی را تجربه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۸:۳۳    
امروز رطوبت هوا در آبادان و خرمشهر 49 درصد گزارش شده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به اینکه در این فصل هوا گرم تر می شود و رطوبت هوا افزایش پیدا می کند، بهتر است غذاهایی که ساده و اجزا و ترکیبات کمتری دارند، مصرف شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به اینکه در این فصل هوا گرم تر می شود و رطوبت هوا افزایش پیدا می کند، بهتر است غذاهایی که ساده و اجزا و ترکیبات کمتری دارند، مصرف شود.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۰:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
حمام یا سونای بخار که در آن رطوبت هوا بسیار بالاست و دمایی معادل 37 تا 43درجه دارد، فواید متعددی برای بدن دارد. به گزارش خبرآنلاین، از این فواید می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1. بهبود گردش خون ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۲:۳۸    
دکتر سمیه رشیدفرد در این خصوص گفت: با توجه به اینکه در این فصل، هوا گرم تر می شود و رطوبت هوا افزایش پیدا می کند، بهتر است غذاهایی که ساده و اجزا و ترکیبات کمتری دارند، مصرف شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۰:۱۷   + ۳۱ سایت دیگر  
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم توجه به دمای هوا و میزان رطوبت برای برداشت گندم تاکید کرده و گفت: آبیاری مزارع در اراضی آبی بر اساس دستورالعمل ها و بر اساس زمان بندی مناسب دما و خشکی انجام شود، همچنین در ساعاتی که رطوبت هوا بالا است، اقدام به برداشت نکنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۳:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اهواز- مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش رطوبت هوا در برخی مناطق استان خبر داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به اینکه در فصل بهار هوا گرم تر می شود و رطوبت هوا افزایش پیدا می کند بهتر است غذاهایی که ساده اند و اجزا و ترکیبات کمتری دارند، مصرف شوند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۲۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به اینکه در این فصل هوا گرم تر می شود و رطوبت هوا افزایش پیدا می کند، بهتر است غذاهایی که ساده و اجزا و ترکیبات کمتری دارند، مصرف شود. دکتر علیرضا عباسیان با بیان این که فصل بهار گرم و تر است، اظهارکرد: رعایت برخی نکات [...]
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۹:۴۱   + ۵۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست دکتر علیرضا عباسیان با بیان این که فصل بهار گرم و تر است، اظهارکرد: رعایت برخی نکات در فصل بهار برای همه مردم با هر مزاجی خوب است؛ از جمله این که در این فصل مصرف برخی غذاها مثل شیرینی ها، گوشت ها، غذاهای حاوی ادویه جات نظیر غذاهای تند باید کاهش یابد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۲    
قصرشیرین - ایرنا - استمرار فعالیت سامانه ناپایدار جوی در استان کرمانشاه و بارندگی زیاد طی شبانه روز گذشته در قصرشیرین باعث شد رطوبت موجود در فضای این شهرستان مرزی غرب کشور به 100 درصد برسد.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین از گرگان وی تصریح کرد: برابر پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان، پیامد های ناشی از تنش های غیر زیستی دور از انتظار نمی باشد لذا با افزایش دما و رطوبت مناسب بیمار های قارچی نیز در هفته های آینده توسعه بیشتری خواهد داشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
امروزه در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی استفاده از کمپرسور اسکرو بسیار رایج شده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر حامد دانش پژوه یکی از مبتکران بسیجی است که با حمایت های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر و با پشتکار خود موفق به اختراع دستگاه تنظیم کننده رطوبت هوا و دستگاه تصفیه کننده هوای ضد ویروس شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۳    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، رئیس جمهور در نمایشگاه محصولات دانش بنیان، از فناوری استحصال آب از رطوبت هوا بازدید کرد. این فناوری در مناطق ساحلی با رطوبت بالا و مکان هایی که دسترسی به آب مشکل باشد، کاربرد دارد. انتهای پیام/
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در نمایشگاه محصولات دانش بنیان، از فناوری استحصال آب از رطوبت هوا بازدید کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۲۰:۳۳    
گالیا توانگر داوود میرشکار مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان پیش ازاین نیز مالچ نفتی را غیراستاندارد دانسته که به دلیل آسیب رساندن به تنوع زیستی و پوشش گیاهی، جلوگیری از نفوذ آب به زمین و تغذیه آبخوان ها ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سایت آفتاب یزد نوشت: دبیرکل بنیاد جهانی انرژی در ایران در نشست خبری ثبت روز نهم دی ماه به نام ایران در مسیر توسعه پایدار در تقویم بین الملل بنیاد جهانی انرژی اظهار داشت: پس از انتخاب یزد به عنوان پایتخت فرهنگی تاریخی بنیاد جهانی انرژی در 9 بهمن 1397 ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۶:۱۷    
خشکی پوست در زمستان دلایل متعددی دارد. هوای سرد، خشکی هوای فضاهای داخلی به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی، بادهای سرد زمستانی و کاهش رطوبت هوا چه در فضای بیرون از خانه چه داخل خانه، دست به دست هم می دهند تا پوست ما در فصل سرما خشک تر از همیشه باشد.