چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۴:۴۶Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرد و غبار»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۵:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: سه ایستگاه سنجش آلودگی هوا در عجب شیر، جزیره اسلامی و شرفخانه استقرار یافته است که جنوب، مرکز و شمال دریاچه را پوشش می دهند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
جهت بازدید از محورهای عملیاتی به همراه حاج قاسم سلیمانی بودیم، در همین موقع بیسیمچی خبر داد از بین گرد و غبار کسی پا برهنه به ما نزدیک می شود، نزدیک تر که رسید، دیدیم شهید بختیاری است؛ خیلی اوقات بچه های بسیجی در عملیات ها کفش شان که خراب می شد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: منشأ گرد و غبار هفته جاری بیرون از استان نبوده و کانون های آلودگی در محدوده شهر بود و شهرداری مکلف به ساماندهی نخاله های ساختمانی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۷:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه هم اینک هوای همدان در شرایط پاک قرار دارد گفت: مهمترین علت بروز گرد و غبار و آلودگی هوا در این استان کانون های داخلی است که باید نهادهای متولی نسبت به ساماندهی آنها اقدام کنند.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری باشکوه از یک سحابی منتشر کرد. به گزارش فکرشهر از ایسنا، ⁣در این تصویر زیبا سحابی سر اسب(Horsehead Nebula) قابل مشاهده است. این سحابی که در صورت فلکی شکارچی قرار دارد، یکی از ابرهای گرد و غبار میان ستاره ای شناخته شده در آسمان است. ...
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس جنگل و مرتع مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: مطالعه بررسی پدیده گرد و غبار استان نشان داد که در حال حاضر یک هزار و 389 کیلومتر مربع از مناطق استان نیز مستعد طوفان گرد و غبار در وضعیت شدید و خیلی شدید شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
مهدی خدابخشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ریه ها و دستگاه تنفسی مبتلایان به کرونا آسیب پذیر شده و حتی پس از بهبود نیز بدن آنها به ویژه در برابر گرد و غبار حساس و آسیب پذیر است بنابراین با کوچکترین تنش و مشکل تنفسی احتمال حادتر شدن شرایط [...]
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس اظهارات مردم شمال سیستان و بلوچستان، اگرچه اقداماتی از جمله مالچ پاشی و ایجاد بادشکن های طبیعی برای جلوگیری از حرکت تپه های شنی و کاهش طوفان های گرد و غبار انجام شده، اما این اقدامات تاثیر چندانی نداشت و هنوز هم روستاها و خانه های زیادی در سیستان مدفون می شوند و مردم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۵۵    
براساس اعلام معاونت نظارت پایش اداره کل محیط زیست امروز شهر قم بیست و نهمین روز آلوده امسال را تجربه کرد.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
با افزایش سرعت وزش باد و حجم گرد و غبار و ریزگردهای معلق، هوای قم در وضعیت خطرناک قرار دارد و دید مستقیم در برخی از مناطق تا چند متری هم به سختی امکان پذیر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
استان قم به لحاظ سهم نواحی مستعد تولید گرد و غبار نسبت به مساحت کل استان، در رتبه اول کشور قرار دارد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۴:۱۱    
مراقبت از سلامتی و پیشگیری از ابتلا به انواع گوناگون بیماری ها برای همه افراد دارای اهمیت است. هوای محیطی که انسان از آن تنفس می کند خالی از انواع مختلف گرد وغبار و سایر آلاینده ها نیست. عدم توجه به این مورد و ماندگاری بیشتر در این فضا امکان بروز انواع بیماری ها را به همراه دارد ...
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس جنگل و مرتع مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: کم بارشی ها و تداوم خشکسالی همچنین برداشت خاک از زمین های کشاورزی بر اثر وزش باد، میزان تولید گرد و غبار در آسمان شهر بجنورد را امسال افزایش داده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی اراک از 30 تیرماه 1400 برای چندین بار در طول 1.5 سال اخیر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت و در طول روزهای اخیر نیز به صورت متناوب شاهد کاهش کیفیت هوا و در برخی ساعات، وضعیت خطرناک هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۱:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه هوای همدان ناسالم است،گفت: این شرایط از پنج شنبه هفته گذشته در همدان وجود دارد و از این روز وضعیت گرد و غبار و غلظت در هوای استان بالا رفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 537 نفر در سیستان از پنجم مرداد تا کنون به دلیل عوارض ناشی از گردو غبار به مراکز درمانی مراجعه کردند که از این تعداد 430 نفر به صورت سرپایی درمان و 107 نفر هم به دلیل شدت عارضه بستری شدند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
استقرار صنایع پرآب بر باید در قم ممنوع شود/نجات اقتصاد به سبک حاج قاسم/ کانون تولید گرد و غبار در قم فعال شده است/ از عناوین روزنامه های امروز قم است.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
کارشناسان اداره کل هواشناسی استان هرمزگان پدیده غالب روز جاری را تقویت ناپایداری و سیلابی شدن رودخانه های فصلی در برخی از مناطق استان هرمزگان پیش بینی کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: کاهش بارندگی و ضعیف شدن اراضی از نظر پوشش گیاهی سبب بروز گرد و غبار محلی و آلودگی در استان همدان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
هوای قم از روز پنجشنبه میزبان گرد و خاک و ذرات آلاینده است و این شرایط با وجود وضعیت قرمز کرونایی مشکلات بسیاری رو برای مردم قم بوجود آورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
وزش طوفان شدید و گرد و غبار همراه با بارش باران در بخش اسماعیلیه و شهر بلوک از توابع شهرستان جیرفت در جنوب کرمان کام کشاورزان این منطقه را تلخ کرد و موجب سقوط درختان و ریزش نخیلات شده و خسارت هایی هم به زیرساخت های شهری وارد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان در شرایط ناخوشایند کرونا قرار دارد و از طرفی با طوفان گرد و غبار دست به گریبان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
قم- مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان قم با ابراز نگرانی از وضعیت دریاچه نمک گفت: خشک شدن دریاچه نمک و ایجاد گرد و غبار نمکی تهدید جدی برای محیط زیست استان قم است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که در پی افزایش سرعت وزش باد از سمت شرق، گرد و غبار محلی تا 2 روز آینده در بیشتر نقاط استان همدان تداوم دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۳۹    
ایسنا/قم مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اینکه رسانه ها پویشی برای نجات این دریاچه انجام دهند، گفت: باید ستادی برای دریاچه نمک ایجاد شود، در غیر این صورت این گرد وغبار گریبان گیر پایتخت خواهد شد و تبعات سیاسی و اقتصادی به دنبال خواهد داشت.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی معصومه ابتکار با انتشار این فیلم نوشته است: شرط سازمان حفاظت محیط زیست در84خشک نکردن تالاب برای توسعه نفت بود ولی سال 89 اب را روی هورالعظیم بستند. از اولین تلاش های ما در92-93باز کردن آب روی تلاب بود، چون کانون گرد و غبار شده بود. یادتان هست؟ ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- احیای دریاچه ارومیه و تثبیت کانون های گرد و غبار نمکی آن موضوع راهبردی است که طرح های آن در دولت دهم آغاز، در دولت های یازدهم و دوازدهم با قوت تمام پیگیری شده و رییس دولت سیزدهم نیز از توجه ویژه برای اختصاص اعتبارات لازم برای تدوام آن سخن گفته است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - گردوخاک ناشی از بادهای 120 روزه زابل که در سه روز گذشته به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت رسید حداقل بر 40 شهر و 4 هزار روستای سیستان و بلوچستان سایه انداخته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از افزایش روزهای غبارآلود استان در سال جاری خبر داد و گفت: روزهای دارای گرد و غبار در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 100 درصدی داشته است.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
برترین ها: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی نوشت: شرط سازمان حفاظت محیط زیست در سال 84 خشک نکردن تالاب برای توسعه نفت بود ولی در سال 89 آب را روی هورالعظیم بستند و برای اینکه قصور دولت دهم مشخص نشود مرتب من را متهم می کردند بابت گرد و غبار و بابت خشکی تالاب! ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
قم-ایرنا- مدیرکل هواشناسی قم با اشاره به وضعیت جوی قم طی روزهای آینده گفت: وزش باد شدید به همراه گرد و غبار محلی مهمترین پدیده غالب این استان طی هفته آینده خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شهرستان های اراک و شازند در وضعیت قهوه ای یعنی بسیارخطرناک قرار گرفتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۷:۴۴    
بیرجند - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: در سه ماه ابتدای امسال تعداد روزهای دارای گرد و غبار در استان نسبت به مدت مشابه پارسال 100 درصد افزایش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: وزش باد پدیده غالب در نقاط مختلف این استان طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری است که در برخی نقاط همراه با گرد و غبار خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
امروز بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به 438 میکروگرم برمترمکعب، معادل سه برابر حد مجاز رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل سازمان هواشناسی خراسان جنوبی گفت: تعداد روزهای دارای گرد و غبار در سال 1400 نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش یافت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۳    
تولید سیمان به طور اجتناب ناپذیری همراه گرد و غبار بوده و غبار حاصل دارای دانه بندی ریز و در زمره ذرات موسوم به (فاین ) fin قرار دارد، درنتیجه از اصلی ترین آلاینده های مربوط به صنعت سیمان را می توان غبار تولیدی عنوان نمود که تقریباً در تمامی واحدهای تولید سیمان با این مسئله روبه رو هستیم.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میزان ساعت آفتابی زابل بر اثر توفان شن و کاهش شدید دید افقی در این شهر به صفر رسید. محسن حیدری روز چهارشنبه اظهارداشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۲:۱۶    
غلظت گرد و غبار در زاهدان هم به 18 برابر حد مجاز رسید.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۱۱    
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان: نفوذ گرد و غبار گسترده بادهای 120 روزه منطقه سیستان به زاهدان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به 2050 میکروگرم برمترمکعب معادل 13 برابر حد مجاز افزایش داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
فرسایش بادی به صورت مستقیم سالیانه 3 هزار میلیارد تومان به منابع زیست انسانی در کشور خسارت وارد کرده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
زاهدان(پانا)- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت با افزایش نفوذ توده غبار به زاهدان، غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 2704 میکروگرم بر مترمکعب یعنی حدود 18 برابر حد مجاز رسید. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: با توجه به بروز پدیده گرد و غبار وطوفان شن در محورهای شهرستانهای جنوبی استان کرمان رانندگانی که قصد تردد به حوزه راه های جنوب کرمان را دارند جوانب احتیاط را رعایت کنند.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۰۳    
/ مائده مطهری زاده از روزی که کارون بزرگ و پرآب جلوی چشم ده ها هزار خوزستانی تشنه و مظلوم، بی آب شد و جان داد و خاطره زندگانی باشکوهش در جلگه خوزستان به تاریخ پیوست، از زمانی که تالاب بزرگ هورالعظیم خشک شد و گاومیش هایش را در خود بلعید و گرد و غبار (بخوانید خاکستر جنازه اش) به هوا برخاست ...
تصلا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۸    
بهترین برندهای بخارشوی کدام است؟ آیا می دانستید بخار آب یکی از بهترین گزینه ها برای تمیز کردن سطوح مختلف است. شاید تا قبل از طراحی و ساخت دستگاه های بخارشوی، هیچ کس نمی دانست که این دستگاه تا چه اندازه در نظافت و از بین بردن آلودگی و ذرات گرد و غبار مؤثر است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
زاهدان- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: نفوذ گرد و غبار گسترده بادهای 120 روزه منطقه سیستان به زاهدان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به 2050 میکروگرم بر مترمکعب رساند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۶    
گروه استان ها - سوغات گرد و غبار برای مردم استان کرمان چیزی جز تنگ شدن نفس، مسدود شدن راه ها، قطع برق و افزایش شاخص آلایندگی هوا نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرطرح مقابله با فرسایش بادی و گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت: از سال 1393 تاکنون سه هزار و 800 هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه با هدف تثبیت کانون های گرد و غبار نمکی و غیرنمکی دریاچه نهال کاری و بوته کاری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گردوغبار ناشی از بادهای 120 روزه، غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان را به 13 برابر حد مجاز رساند.
برترین ها / ایستنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دیجیاتو: نوکیا همانطور که وعده داده بود از یک گوشی جان سخت رونمایی کرد. این دستگاه که نوکیا XR20 نام دارد، از استاندارد نظامی MIL-STD810H پشتیبانی می کند و اگر از ارتفاع 1.8 متری سقوط کند، جان سالم بدر می برد. ...