چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۹:۲۲Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرد و غبار»

ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۴:۳۱    
به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین، عالی ترین مقام بانک مرکزی اظهار داشت: بسیاری از اقتصاددانان تا ساعت ها می توانند در رابطه با نقاط ضعف کشور صحبت کنند ...
صما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۷    
پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC با توجه به مزایای فراوان، بعنوان یک المان مهم در ساختمان ها به شمار می آید. مهمترین ویژگی های پنجره دوجداره، صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش آلودگی صوتی، جلوگیری از نفوذ گردوغبار و آب باران و مقاومت در برابر شرایط جوی و عدم پوسیدگی می باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: اعتبارات تخصیصی پاسخگوی نیاز استان برای اجرای عملیات بیابان زدایی با توجه به حجم گردوغبار و بیابان زایی و غیره نیست.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سلاجقه با تاکید بر این که در حال حاضر کشورهای همسایه و همجوار ایران پذیرفته اند که می توان برای رفع دردهای مشترک محیط زیستی، اقدامات مشترکی را انجام داد، اظهار داشت: در سفری که سال گذشته به کشور مصر داشتم، مشاهده کردم که خشک شدن بخش هایی از رودخانه نیل باعث شده است که در اطراف این رودخانه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده کتاب درآمدی بر هویت ملی گفت: رهبری معتقدند اگر بتوانیم هویت ملی را بازسازی کنیم و گرد و غبار تحریف را از آن بزداییم، به یک ملت پیشرفته و توانا دست می یابیم.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: دریاچه های خشکیده، قایق های بر زمین مانده صیادان و کشاورزان و دامدارانِ بی دام همه و همه خبر از خشکسالی های متعدد سیستان و بلوچستان می دهند ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، تب دره ناشی از تنفس گرد و غبار هوای بیرون است که حاوی قارچ کوکسیدیومایکوزیس است. این بیماری معمولاً ریه ها را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند علائم طولانی مدت از جمله سرفه، تب، درد قفسه سینه و خستگی ایجاد کند ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۳:۰۰    
به گزارش زیرنویس از خوزستان ؛ در این بازدید مسئولین اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های اداره کل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هویزه حضور داشتند علاوه بر تالاب هورالعظیم از کانون های گردوغبار پیرامون و درون تالاب نیز بازدید بعمل آمد. بازدید از برج [...]
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اولین جلسه گروه کاری محیط زیست استان البرز (ذیل کارگروه امور زیربنائی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست )در سال جاری برگزار شد این جلسه با حضور نمایندگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، شرکت آب منطقه ای، شبکه بهداشت و درمان ، صنایع و معادن و سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مشکلی در مریخ نورد استقامت (Perseverance) وجود دارد. یکی از تجهیزات آن که یک پرتاب گر لیزر موسوم به شرلوک (SHERLOC) است و در انتهای بازوی رباتیک نصب شده، پوششی دارد که باید از آن در زمانی که استفاده نمی شود، محافظت کند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
چند صباحی است که تالاب هامون به یکی از کانون های اصلی گردوغبار در سیستان وبلوچستان تبدیل شده است، تالابی که روزگاری یکی از جاذبه های طبیعی این دیار بود و حالا نفس هایش به شماره افتاده و جولان ریزگردها بلای جان مردمان این منطقه شده است.
اهل کاشانم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۰:۴۳    
گرد و غبار ناشی از فعالیت معادن در روستای گردشگری خنب کاشان علاوه بر تاثیر بر کشاورزی و محیط زیست منطقه، باعث نارضایتی مردمی شده که در این منطقه زندگی می کنند. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۴    
برای نخستین بار دو دستگاه پایش گردوغبار با تکیه بر دانش فنی شرکت های دانش بنیان داخلی توسط علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، طی مراسمی در سازمان محیط زیست رونمایی شد.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
یزدی مهر با تاکید بر استفاده از ظرفیت حقوقی قانون مدیریت بحران در شیوه نامه مدیریت پدیده گرد و غبار، گفت: این پدیده در پایتخت باید به طور فرامنطقه ای پیگیری شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۵:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر کارگروه وقوع پدیده گرد و غبار تهران گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی و کاهش میزان بارندگی و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استان تهران، قرارگیری اجرای کامل شیوه نامه در دستور کار اعضای کارگروه تصویب شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مالچ پاشی یکی از روش های قدیمی تثبیت شن های روان و گردوغبار در مناطق بیابانی برای پیشگیری از فرسایش خاکی است که از فراورده های نفتی به دست می آید، اما دانشمندان معتقدند تداوم آن، تنوع زیستی و پوشش گیاهی را به طور کامل منقرض خواهد کرد، از همین رو توقف این اقدام هر چه زودتر باید مد نظر قرار گیرد.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۴۱    
رونمایی از دستگاه خودکار نمونه گیری آلاینده های بیولوژیک هوا شامل گرده های گیاهی و اسپور قارچها و پایش گرد و غبار در سمینار و نمایشگاه فناوری های نوین پیشگیری و کاهش آلودگی هوا در خوزستان .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان در همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست توانسته برای نخستین بار در کشور دو دستگاه پایش گرد و غبار را تولید کند که هزینه آن یک سوم نمونه خارجی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
شهرستان های سرخس و خواف به ترتیب به عنوان بحرانی ترین کانون های گرد و غبار خراسان رضوی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- فعالیت همزمان و هم افزای کانون های گرد و غبار داخلی و خارجی در خراسان رضوی در سال های اخیر بر اثر خشکسالی و کم بارشی، شدتی مضاعف یافته، چنانکه مشهد را در شمار هفت کلانشهر آلوده کشور قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه گرد و غبار ترکمنستان بیشتر متوجه ایران است، گفت: این گرد و غبار کمتر منابع زیستی و اقتصادی خودشان را تحت تأثیر قرار می دهد و همین موضوع مذاکره با ترکمنستان را سخت کرده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رنگ های مبتنی بر سرب معمولاً در طول تاریخ مورد استفاده قرار می گرفتند، که خطر قابل توجهی را به ویژه برای کودکانی که ممکن بود تراشه های رنگ سرب را بخورند یا گرد و غبار سرب را استنشاق کنند، ایجاد می کردند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۷:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد ملی سیاستگذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار از نظر قطعی سازمان حفاظت محیط زیست برای استفاده از مالچ نفتی سخن گفت و خبر از تولید خاکپوش طبیعی با توان شرکت های دانش بنیان داد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۰:۲۲    
خشکشویی کت تک یکی از کارهای حساس و البته اجتناب ناپذیر برای این مدل لباس در کمد آقایان است. کت های تک که در بیشتر مهمانی ها، پوشش های کژوال و غیر رسمی و حتی برای فضاهای رسمی و روزمره کاربرد دارند ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۷:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
در پی فعالیت زیاد کانون های داخلی و خارجی گرد و غبار در منطقه سرخس، دولت سیزدهم عملیات اجرایی مقابله با پدیده ریزگردها در شهرستان سرخس را آغاز کرده که به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست هدف اصلی آن ایجاد معیشت پایدار برای مردم منطقه است ...
کرج رسا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۲۱:۰۷    
به گزارش کرج رسا، بدن انسان به صورت مداوم سول های پوستی مرده می ریزد تا سلول های نو جایگزین آن شود و این فرآیند هر روز برای همه افراد ادامه دارد. زمانی که پوست دست یا پا خشک می شود، سلول های مرده را بهتر می توانید مشاهده کنید و آنها را از روی پوست خود بریزید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس پیشبینی مرکز هواشناسی کرمان، امروز پنجشنبه وزش باد نسبتا شدید در شرق کرمان مورد انتظار است، موضوعی که باعث ایجاد گردوغبار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی کرمان گفت: امروز(پنجشنبه) در برخی ساعات وزش باد به نسبت شدید و گرد و خاک برای شرق استان پیش بینی می شود.
اقتصاد آنلاین / خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۹:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
یک چشم پزشک گفت: بیشترین تاثیر آلودگی هوا از جمله دود، گرد و غبار و صنایع بر بروز و تشدید آلرژی های چشمی، تحریک چشم، ریزش اشک، قرمزی و خارش است و ممکن است منجر به خراشیدگی قرنیه و بروز عفونت های بعدی نیز شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۷:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
شن زارهای خوزستان کانون گرد و غبار نیست / شن زارهای خوزستان؛ مرطوب ترین شن زارهای ایران / حیوانات و گیاهان زیر مالچ نفتی دفن می شوند.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
جیمز وب و هابل مشهورترین تلسکوپ های فضایی مشغول به کارند که نمایی متفاوت به جهان هستی را پیش روی چشم ما قرار می دهند. در این تصاویر کهکشانی، داده های جیمز وب با رنگ قرمز و داده های هابل با رنگ آبی مشخص شده اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی مقابله با گردوغبار: مالچ پاشی نفتی در دشت آزادگان استان خوزستان منطبق بر ضوابط ستاد ملی مقابله با گردوغبار نبوده و در این زمینه اقدام قانونی در دستور کار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
طرح جامع مدیریت مناطق بیابانی و فرسایش بادی مشتمل بر نهالکاری، مالچ پاشی و احداث بادشکن های غیرزنده در 210 هزار هکتار از اراضی شهرستان سرخس اجرا خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی ضمن اشاره به آغاز وزش باد در برخی مناطق استان گفت: تا بعدازظهر امروز وزش باد شدید همراه با گردوغبار ادامه دارد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۰۶    
طوفان گرد و خاک، دید افقی رانندگان در جاده ها و خیابان های سرخس را کاهش داده است.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی سیاستگذاری و هماهنگی مدیریت مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: بعد از 2 سال برنامه ریزی و هماهنگی بین دستگاه ها، همزمان با ایام الله دهه فجر عملیات اجرایی مقابله با پدیده ریزگردها و کانون های داخلی گردوغبار در شهرستان سرخس آغاز شد.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار کشور گفت: ایجاد معیشت پایدار در جهت ماندگاری جمعیت، هدف اصلی و نقشه کنترل و مدیریت ریزگردها در شهرستان سرخس است.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۵۳    
امام جمعه شهرستان سرخس گفت: خوشبختانه سازمان محیط زیست مصوبات ستاد ملی مدیریت گرد و غبار در سرخس را عملیاتی می کند و این اقدام قابل تقدیر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، از ایجاد “آژانس پارلمانی منطقه ای پایش تغییرات آب و هوایی” در کیش با هدف نظارت بر طوفان های گرد و غبار کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- طوفان گردوغبار با سرعت بالا تا 101 کیلومتر در ساعت برخی مناطق شمالی و شرقی استان از جمله شهر کرمان را جمعه گذشته در شرایطی درنوردید و خسارت آفرین شد که مساله ضرورت پیش بینی های دقیق چنین رخدادهایی محل بحث و تامل قرار دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: سرخس اکنون بخش حاد پدیده گرد و غبار استان است، اما برخی دیگر از شهرستانها از جمله مشهد نیز درگیر موضوع ریزگردها شده اند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
800 هزار ایرانی طی 2 سال اخیر به دلیل تغییرات آب و هوایی و خشکسالی از فلات مرکزی ایران به استان های شمالی مهاجرت کرده اند. به گزارش همشهری آنلاین، مهاجرت های اقلیمی به دلیل تغییرات آب و هوایی در سال های اخیر افزایش یافته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره محیط زیست شهریار معادن شن و ماسه مستقر در این شهرستان را عامل انتشار گرد و غبار اعلام کرد و گفت: نصب فیلتر برای فعالیت واحدهای آلاینده الزامی است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
برنامه عملیاتی 5 ساله مقابله با گرد و غبار شهرستان سرخس در هجدهمین جلسه ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار کشور تصویب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت مقابله با پدیده گرد و غبار گفت: تغییر اقلیم موجب نابودی منابع، تجهیزات و زیرساخت ها می شود؛ پس اصلی ترین قرارگاه عملیاتی کشور باید موضوع تغییر اقلیم باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست در جریان بازدید از کانون های گرد و غبار در سرخس به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: برای مقابله با ریزگردها پروژه ها و وظایف دستگاه های مختلف مشخص می شود و هرکدام از این وظایف پیگیری و ارزیابی خواهد شد.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان در زمینه تثبیت شن های روان از دیرباز از دانش و تجربه بالایی برخوردار است و اقداماتی که تاکنون در زمینه مقابله با پدیده بیابان زایی کرده همواره با موفقیت همراه بوده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون رئیس جمهور در سفر به سرخس به عنوان بحرانی ترین کانون گردو غبار در خراسان رضوی، همزمان وقوع توفان گرد و غبار و آنچه مردم این شهرستان به سختی تنفس می کنند را از نزدیک تجربه کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: منطقه قره قوم در کشور ترکمنستان فاقد سکونت است لذا در راستای کنترل گرد و غبار این منطقه تفاهم نامه و نشست های موثری به منظور مدیریت کانون قره قوم بین دو کشور انجام شده است.