یکشنبه ۰۵ بهمنساعت ۰۴:۰۷Jan 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرد و غبار»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته و در نتیجه نفوذ توده عظیم گردوغبار به استان بیشینه میانگین ساعتی غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به 2726 میکروگرم بر مترمکعب معادل 17.8 برابر حد مجاز رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گردوغبار گسترده پس از حاکمیت 2 روزه در استان، پایان یافت و اکنون شرایط جوی 12 ایستگاه هواشناسی استان در حالت عادی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۷:۰۱    
این روز ها مردم زابل با توده گردو غباری که از نواحی مرکزی کشور نشات می گیرد، دست و پنجه نرم می کنند.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۶:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
زاهدان (پانا)- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد امروز طوفان گردوخاک با سرعت 101 کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 800 متر کاهش داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
جان ها اینجا، در وجب به وجب سالن های پوشیده از گرد و غبار سکوت، برای زنده ماندن و مانایی مُردن را تجربه می کند! به زمین و زمان چنگ می زنند برای زنده ماندن، برای رهایی از دام صیادانی که صیدشان چیزی جز دسترنج سال ها زحمت کارگران نیست.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۶:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن اشاره به انتشار نقل قول هایی از وی در فضای مجازی گفت: موضوع نوع آشپزخانه چیز مهمی نبود که بخواهند اینگونه گرد و غبار بلند کنند، برخی برداشت نادرست از مطالب داشتند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
گرد وغبار میزان دید را در برخی محور های جنوب کرمان به زیر 100متر رسانده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان گفت :توفان شن به همراه گرد و غبار 10میلیارد تومان به زیرساخت های عمران شهری و کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
طوفان شن به همراه گردوغبار بیش از 10میلیارد ریال به زیر ساخت های عمران شهری وکشاورزی ریگان خسارت وارد نمود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۷:۰۵    
کرمان -ایرنا - فرماندار شهرستان ریگان گفت : توفان توام با گرد و غبار شدید موجب شکستگی تیرهای برق و قطعی برق 23روستای این شهرستان در استان کرمان شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان گفت: توفان شن و گرد و غبار بیش از پنج برابر حد مجاز در این شهرستان طی 24ساعت گذشته تاکنون ضمن بستن راه ارتباطی 90 روستا سبب افزایش شمار بیماران تنفسی نیز شده است .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
گرد و غبار و طوفان شن در شرق کرمان که از شب گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد و بنا به اعلام فرماندار ریگان، غلظت شدید گرد و غبار محور ریگان –- چابهار را مسدود کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۰:۵۱    
فرماندار ریگان گفت:به دلیل غلظت گردوغبار و کاهش دید جاده ترانزیت ریگان- چابهار مسدود شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار فهرج گفت: هوای فهرج امشب در وضعیت خطرناک قرار گرفت و میزان غلظت گرد و غبار 3 برابر حد مجاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۷:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار راور گفت: طوفان و گرد و غبار راور موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این شهرستان شد که در اثر شدت طوفان در راور به شبکه برق آسیب رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در پی وزش باد شدید و نفوذ گردوغبار گسترده به استان، شعاع دید افقی در شهر نصرت آباد زاهدان به 500 متر کاهش یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس پلیس راه شمال استان کرمان با اشاره به اینکه بنا به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع طوفان شن در محورهای مناطق شرق استان این احتمال نیز وجود دارد که در این مناطق و جاده ها با کاهش دید افقی ناشی از کثرت گرد و غبار روبرو باشیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۴:۳۱    
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در نتیجه وزش باد های شدید در نواحی مرکزی کشور یک توده عظیم گردوغبار شمال غرب استان تابخش هایی از یزد تشکیل شده که تا امشب به استان نفوذ می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اله پور گفت : دراستان 200 هزار هکتار کانون ایجاد گرد و غبار در 2 شهرستان جاجرم و اسفراین وجود دارد، اما مهم ترین فاکتور آلودگی مستمر هوا در هفته های اخیر، گرد و غبار محیطی بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۸:۱۳    
گرگان- سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از خطر بیابانی شدن 300 هزار هکتار از اراضی استان خبرداد و گفت: گرد و غبار گلستان را تهدید می کند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
خلیج فارس:عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست در آیین رونمایی از برنامه جامع اقدام ملی کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه 300 روز از سال می گذرد و 107 روز سال آلوده بوده که یک سوم روز های سال بوده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پنج محصول فناورانه شامل فیلتر دوده ذرات دیزل(DPF)، هسته کاتالیست خودرو، ناوگان هوشمند موتور سیکلت برقی، باتری لیتیومی پیشرفته و پلتفرم مجازی مرکز فناوری های گرد و غبار به مناسبت هفته هوای پاک در مرکز همکاری های تحول و پیشرفت نهادریاست جمهوری معرفی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
بوشهر - کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سرعت باد در استان بوشهر افزایش می یابد و احتمالا شاهد ورود گرد و غبار به استان باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان از آغاز عملیات اجرایی 900 هکتار نهالکاری در بیابان های این استان با هدف مهار ریزگردها و کاهش انتشار گرد و غبار خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
چگونگی ایجاد اشتغال همراه با توجه به تولید انرژی و مراقبت از سلامت مردم یک هنر است و باید پروژه ها با نگاه زیست محیطی تعریف شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان در کارگروه استانی پایش هوای پاک و کارگروه کانون های مولد گردوغبار که به مناسبت روز هوای پاک در کارخانه کنستانتره شرکت صنعتی ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۸    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از وجود 200 هزار هکتار کانون گرد و غبار در حوزه جنوبی استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۵۳    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از وجود 200 هزار هکتار کانون گرد و غبار در استان خبر داد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: از محل اعتبارات ملی، دو ایستگاه جدید سنجش هوا در استان مستقر خواهند شد همچنین مجتمع مجتمع صنعتی فولاد اسفراین نیز با تامین اعتبار و استقرار یک ایستگاه سنجش هوا در شهرستان اسفراین موافقت کرده است.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۴۲   + ۳۶ سایت دیگر  
مهر: عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور امروز در آیین رونمایی از برنامه جامع اقدام ملی کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه 300 روز از سال می گذرد و تهران 107 روز از سال آلوده بوده که یک سوم روزهای سال بوده است، گفت: خوشبختانه امسال گردوغبار داخلی نداشته ایم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۶    
امروز تا بامداد فردا چهارشنبه، افزایش سرعت باد های غربی گاه گرد و غبار برروی خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، سواحل و جزایر پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به شناسایی 235 میلیون هکتار منطقه غبارخیز در کشور گفت: پنج میلیون و 800 هزار هکتار از اراضی غبارخیز کشور در استان کرمان قرار دارد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
آیدین رحمانی روز دوشنبه در جلسه کارگروه استانی گرد و غبار و آلودگی در آذربایجان غربی افزود: بر اساس این قانون وظایف تک تک دستگاه های اجرایی مشخص شده و دستگاه های نظارتی باید در این زمینه نظارت بیشتری داشته و فعال تر عمل کنند. وی با اشاره به آلودگی هوای برخی از شهرهای استان به [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان به مناسبت روز هوای پاک با "شعار هوای پاک تعهد مسئولان، مشارکت مردم" از کارخانه گندله سازی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور(سهامی عام) واقع در دهستان چهاردولی بخش مرکزی توسط خبرنگاران استان همدان به همراه مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان و رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسدآباد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ویژگی های استان اصفهان این است که 16 کانون گرد و غبار دارد که وسعت آن حدود یک میلیون هکتار است، عدم جریان رودخانه زاینده رود می تواند آلودگی هوای ناشی از گرد و غبار را برای ما تشدید کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات مبارزه با ریزگردها دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: تجزیه و تحلیل اطلاعات یک دوره 10 ساله نشان می دهد که کلانشهر اصفهان بطور میانگین هر 9 روز یک پدیده گرد و غبار داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: منشاء 95 درصد توده های گرد و غبار و ریزگردهای این استان خارج از مرزهای کشور است.
گلونی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۵    
54 سال قانون گذاری برای هوای پاک چه شد؟ به گزارش گلونی سال هاست شهروندان ایرانی به ویژه در شهرهای بزرگ همچون تهران، اراک و اصفهان با مشکل آلودگی هوا و به تبع آن با بیماری های ناشی از آلاینده های نام آشنا همچون اکسیدهای نیتروژن و سولفور و بعضا نوپدید همچون گرد و غبار و بنزن ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تنفس در هوای آلوده به ذرات گرد و غبار باعث نفوذ این ذرات به کیسه های هوایی و منجر به بی نظمی ضربان قلب، حملات قلبی و مشکلات تنفسی می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ناظران عملکرد صنایع معتقدند که بدهی، هپکو را به مرز نیستی کشانده است و اگر سهامداران آن آستین همت بالا نزنند، بزودی بطور کامل ورشکسته می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- جولان ریزگردها آسمان بجنورد را خاکی کرده است؛ شهری که نه در بیابان واقع شده است تا کانون گرد و غبار باشد و نه شهر صنعتی است که آلودگی هوایش از خروجی دودکش های واحدهای تولیدی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۹:۰۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: نتیجه پایش هوا در چند شب متوالی نشان از این داشت که کانون آلودگی هوا در بجنورد مرکز استان، گرد و غبار است و منشا داخلی دارد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
بهرامچه، روستای کوچکی که کمتر کسی نامش را شنیده، سال ها است که بسیار پررونق است. اینجا بزرگترین مرکز تولید، تجارت و صادرات موادمخدر در جهان است. به گزارش فرارو، روستای بهرامچه در استان هلمند در جنوب افغانستان، تقریبا در دو کیلومتری مرز پاکستان، واقع شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون، این استان تنها هفت روز درگیر گرد و غبار بود و شرایط آلودگی هوای استان در حد ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و مابقی روزها هوای استان سالم و پاک بود.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۳    
دستگاه فن فیلتر آیا می دانستید فن فیلتر مانع خوبی برای جلوگیری از گرد و غبار است؟ بسیاری از افراد در شهرهای شلوغ و پر از گرد و غبار مثل تهران یا اهواز به دنبال راهکاری برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل منازل یا دفاتر کاری خود هستند ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۶    
به همت گروه های رهروان امام خمینی(ره)، سیدالشهدا و عاشقان ولایت، حصار یک خانه محروم در شهرکرد چیده شد.
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: تحت تاثیر گذر امواج ناپایدار، از بعد از ظهر دوشنبه تا چهارشنبه، افزایش سرعت وزش بادهای غربی، گاهی گرد و غبار برروی خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان، سواحل و جزایر پدیده غالب خواهد بود و دریا نسبتاً مواج خواهد شد ...
همگردی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۳    
محمد جواد آذری جهرمی با انتشار این عکس نوشت: ...و این آغاز راه است. سفر 10 روزه ما در شرایطی به پایان می رسه که به مردم سیستان و بلوچستان قول دادیم که در 3 فاز اجرایی تا اول اردی بهشت ماه 1200 روستای باقیمانده در استان به شبکه ملی اطلاعات وصل و کیفیت استفاده از فضای مجازی تحول اساسی پیدا ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین از وزش باید شدید و افزایش گرد و غبار در روزهای آتی در استان قزوین خبر داد.
تمدن لر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان از توزیع 35 دستگاه تصفیه هوا در مراکز آموزشی درمانی و بیمارستانهای استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تمدن لر ...