سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۹:۱۳May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گرد و غبار»

مجتبی خالدی گفت: از روز گذشته آلودگی هوا همراه با گرد و غبار را در 12 استان کشور شاهد هستیم و تهران هم نیز از این مسئله مستثنی نیست.
ایرنا   ۱۶ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود به تدریج شاهد کاهش میزان غلظت گرد و غبار در آسمان کرمانشاه و دیگر نقاط استان باشیم.
ایرنا   ۲۳ دقیقه پیش    
استانها-ایرنا-خبرنگاران ایرنا امروز 27 اردیبهشت ماه سوژه های مختلفی را در استانها پیگیری و اقدام به تولید محتوا کردند که از مهمترین آنها می توان به تعطیلی ادارات ، مدارس و دانشگاه های برخی شهرها بر اثر وقوع گرد و غبار و آلودگی هوا و بازدید هیات راه آهن قزاقستان از بندر شهید رجایی اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۳ دقیقه پیش    
از صبح امروز آسمان شهر ستان های مختلف کهگیلویه و بویراحمد به ویژه گچساران و بهمئی باز هم میزبان گرد و غبار بود.
ایسکانیوز   ۴۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
از صبح دیروز آسمان شهرهای مختلف استان کرمانشاه به ویژه مناطق مرزی باز هم میزبان گرد و غباری بود که برخی از شهرستان ها را در وضعیت بحران قرار داده است.
روزنامه نصف جهان   ۴۳ دقیقه پیش    
آرمان کیانی: خیزش گرد و غبار در استان اصفهان، مدارس برخی مناطق استان را به تعطیلی کشاند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تعطیلی مدارس 6 شهرستان استان اصفهان تاپنجشنبه خبر داد ...
ایسنا   ۵۷ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان کارشناس هواشناسی لرستان گفت: به دلیل شدت گردوغبار و آلودگی هوا دید افقی در لرستان به زیر 1 کیلومتر رسید.
رضا بیانی اظهارات اخیر ترکیه درباره این که منشأ بخشی از طوفان های گردوغبار ایران از ناحیه صحرای آفریقا است، را قویاً رد کرد و افزود: پایش ها و بررسی های روزانه ما از طریق تصاویر ماهواره ای مدیس نشان می دهد منشأ گردوغباری که 7 آوریل به سمت ایران آمد از ناحیه کانون گردوغبار غرب موصل و از جنوب ترکیه ...
پانا   ۱ ساعت پیش    
ایلام ( پانا ) - باتوجه به وجود باد نسبتا شدید در سطح شهر ایلام شکل گیری توده های گرد و غبار در کانون های تولید ریزگرد در کشورهای عراق و سوریه از روز گذشته برای چندمین بار ایجاد شده است و باز هم نفس ایلام را به شماره انداخت. دانش آموز خبرنگار: مریم سادات ساعدی
تقریب   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تعداد 653 بیمار دارای علائم تنفسی به دلیل وقوع گرد و غبار در 24 ساعت گذشته به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کردند.
براساس گزارش برنا، طبق گزارشات جهانی در حال حاضر تهران آلوده ترین شهر جهان است.
همشهری   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه امروز شاخص آلودگی تهران نوسان شدیدی داشت، گفت: در ساعاتی از روز میزان ذرات معلق 165، در ساعاتی 250 و در برخی زمان های دیگر 400 و حتی 446 را هم رکورد زد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- ورود ریزگردها و گرد و غبار وضعیت هوای کلانشهر تهران را در سه شنبه (27 اردیبهشت 1401) در شرایط ناسالم قرار داده است. در حال حاضر میانگین کیفیت هوای پایتخت 193 و در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.بحرانی بودن وضعیت هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته سبب تعطیلی مدارس و ادارات شده است.
پارسینه   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
علی سالاروند مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در آسمان لرستان اظهار داشت: در حال حاضر تقریباً هوای همه شهرهای استان در وضعیت خطرناک قرار دارند. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - توده گرد و غبار با منشاء کانون های کشور عراق و سوریه از عصر دوشنبه (دیروز) وارد خوزستان شده و در اغلب شهرستان ها به بیش از 50برابر حدمجاز رسید.کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان امروز (سه شنبه) همه مدارس، دانشگاه ها و ادارات استان را تعطیل اعلام کرده است.
در پی وقوع گرد و غبار در 24 ساعت گذشته ،653 بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کرده اند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
ایلام - ایرنا - رییس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام گفت: توده گرد و غبار تا غروب امروز به تدریج رو به فرونشینی می رود و رقیق تر می شود.
مشرق نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
طوفان گرد و غبار اکثر کشورهای منطقه از جمله عراق، عربستان، کویت، قطر و ایران را درنوردیده است.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گردوغبار باز هم کشور را در بر گرفت و این بار برخلاف هفته های قبل، چند شهر و استان تعطیل شد. شاخص آلودگی تهران اواخر هفته قبل بالاتر از میزان 24 ساعت اخیر بود و یک ماه قبل هم شاخص آلودگی به مرز 500 رسید، اما پایتخت تعطیل نشد ...
مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: مصدومان شیمیایی و بیماران درگیر مشکلات تنفسی در این شهرستان تا بهبود وضعیت گرد و غبار موجود در هوا به طور اکید از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.
مشرق نیوز   ۳ ساعت پیش    
54 کودک کرمانشاهی در 24 ساعت گذشته به دلیل مشکلات تنفسی غیر عفونی به بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی مراجعه کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام گفت: پیش بینی می شود که گرد و غبار سطح ایلام تا اواخر وقت امروز فروکش کرده اما نواحی جنوب و شرقی استان تا فردا شاهد گرد و غبار خواهند بود.
دیار جنوب   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بر اساس پیش بینی نقشه های هواشناسی گرد و خاک تا روز پنجشنبه هفته جاری بر فضای این استان حاکم است. به گزارش دیارجنوب ...
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مشاور سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: پایش ها و بررسی های روزانه ما از طریق تصاویر ماهواره ای مدیس نشان می دهد منشا گرد و غباری که 7 آوریل به سمت ایران آمد از ناحیه کانون گرد و غبار غرب موصل و از جنوب ترکیه در مرز با عراق است و این ...
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: گرد و غبار تا روز چهارشنبه در اکثر مناطق استان اصفهان پیش بینی شده و کاهش کیفیت هوا را در اکثر مناطق به دنبال دارد.
طوفان شدید گرد و غبار در استان های شرقی سوریه جان دستکم 11 نفر از جمله 7 تن از آوارگان سوری ساکن اردوگاه ها در این مناطق را گرفت.
اقتصاد نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
امروز تا فردا (سه شنبه و چهارشنبه 27 و 28 اردیبهشت ماه) با نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی غربی، گاهی کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - پدیده گردو غبار برای بیست و سومین روز در سال جاری آسمان بروجردرا فرا گرفته است. عکاس: علیرضا سلیمانی
متخصصان توصیه می کنند در شهر های بحرانی کلیه افراد به ویژه افراد حساس شامل سالمندان، مادران باردار، کودکان و افراد دارای سابقه بیماری قلبی عروقی و تنفسی از منزل خارج نشوند.
دبیر کارگروه ملی مقابله با گرد و غبار گفت: اغلب گرد و غبارها از شرق سوریه و شمال شرق عراق حرکت می کند و وارد کشور می شود.
توفان گردوغبار و بحران آلودگی هوا در منطقه غرب آسیا و همسایگان ایران، باعث تعطیلی مراکز آموزشی و اداری در چند کشور شد.
یک فوق تخصص ریه در خصوص راهکارهای پیشگیری از آسیب به ریه در هجوم گرد و غبار توضیح داد.
بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پی بروز پدیده گردوغبار 653 خوزستانی به مراکز درمانی مراجعه کردند.
مثلث آنلاین   ۴ ساعت پیش    
سرپرست فرمانداری ویژه و رییس شورای آموزش و پرورش کاشان گفت: تمامی مدارس این شهرستان با توجه به تشدید آلودگی هوا و بروز پدیده گرد و غبار فردا (چهارشنبه) تعطیل است
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - کرمانشاه - هوای پنج شهرستان استان کرمانشاه امروز سه شنبه با توجه به ورود ریزگردها و گرد و غبار در شرایط بحرانی و ناسالم قرار گرفت. تصاویر وضعیت آلودگی هوا در کلانشهر کرمانشاه را نشان می دهد.(عکاس: بهمن زارعی)
همزمان با گزارش رسانه های عراقی، سعودی و کویتی درباره وزش طوفان و گردوغبار در این کشورها، منابع خبری از کشته شدن 10 نفر از مردم سوریه در پی طوفان خبر دادند.
بیش از 8 پرواز از صبح امروز تا کنون به علت افزایش حجم ریز گرد و گرد وغبار لغو یا با تاخیر روبرو شده است.
آخرین نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام شرکت کنترل آلودگی هوا، از صبح امروز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه 1401 شاخص آلودگی هوا بر روی عدد 267 قرار گرفته و کیفیت هوای تهران هشدار و در وضعیت بنفش است. کارشناسان هواشناسی می گویند، توده گردوغبار که از یکشنبه وارد کشور شده، در بخش هایی از کشور وضعیت بحرانی ایجاد کرده است ...
جهان اقتصاد   ۴ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهارات اخیر ترکیه درباره این که منشا بخشی از طوفان های گرد و غبار ایران از ناحیه صحرای آفریقا است را قویا رد کرد. ...
مشرق نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از شدت آلودگی هوا در شهرستان سر پل ذهاب در استان کرمانشاه را مشاهده می کنید.
سرپرست فرمانداری ویژه و رییس شورای آموزش و پرورش کاشان گفت: تمامی مدارس این شهرستان با توجه به تشدید آلودگی هوا و بروز پدیده گرد و غبار فردا (چهارشنبه) تعطیل است.
تبیان   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
این روزها بخش های مختلف کشور درگیر آلودگی و گرد و غبار هستند،به همین دلیل به شما توصیه می کنیم برای مراقبت هرچی بیشتر از خودتان این نکته ها را جدی بگیرید.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
سمنان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان سمنان تا ابتدای هفته آینده روزهای غبارآلود و همراه با توده های گرد و خاک پیش بینی کرد.
خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: به دلیل شدت گرد وغبار هوای همه شهرهای استان در شرایط بحرانی و خطرناک قرار دارند.
سینا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
این روزها بسیاری از کشورهای جهان درگیر مشکلات ناشی از گرد و غبار و آلودگی هوا هستند. به نظر می رسد دانمشندان راهکاری برای این بحران ارائه کرده اند. بر این اساس استفاده از خاک زیستی می تواند از انتشار غبار و گرد و خاک جلوگیری کند. ...
مشرق نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
طوفان گرد و غبار در عراق باعث تعطیلی مدارس، فرودگاه ها و ادارات شده است.
تیک   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
طوفان های گرد و غبار یک اتفاق رایج برای جمعیت های ساکن در محیط های خشک و نیمه خشک است و می تواند منجر به انواع تأثیرات کوتاه مدت و بلندمدت شود. صنعت کشاورزی در تیررس طوفان های شن و گرد و غبار ...
راک نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
روانبخش دیهیم خوب در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با هماهنگی معاونت عمرانی و جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دستگاه های اداری با 2 ساعت تاخیر همراه خواهد بود که این تاخیر شامل دستگاه های خدمات رسان و امدادی نیست. ...