چهارشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۳:۴۰Sep 2020 23

جدیدترین‌های «گرد و غبار»

 
سلامت نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :در بیشتر موارد، سرفه یک واکنش خودکار است که به پاکسازی مسیرهای هوایی از مخاط یا محرک ها کمک می کند.بیشتر افراد در زندگی خود سرفه را تجربه می کنند. سرفه ای که مخاط تولید می کند به نام سرفه مرطوب یا مولد شناخته می شود. ...
موج   ۳ ساعت پیش    
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: امروز چهارشنبه، در برخی نقاط شمالی، شرقی، جنوب شرقی و همچنین غربی استان در نیمه ابتدایی روز افزایش سرعت باد همراه با گرد وغبار و افزایش دما پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز و فردا شرایط برای تردد های دریایی در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز مساعد خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
فرماندار ریگان گفت: گرد وغبار شدید به همراه ریزگردها وضعیت شهرستان را در وضعیت خطرناک قرار داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در برخی مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۱    
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی روز جاری در برخی نقاط شرقی و شمالی استان افزایش سرعت باد و گردوغبار رقیق دور از انتظار نخواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۸    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:افزایش سرعت وزش باد های شمال شرقی و بروز پدیده گرد و غبار در برخی مناطق شرقی و شمالی استان هرمزگان طی امروز و فردا دور از انتظار نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
مهر : دستگاه تنفس انفرادی، هوای تنفس را عاری از هر گونه آلاینده، باکتری، ویروس و ذرات ریز گرد و غبار می کند و برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و هر گونه بیماری تنفسی موثر است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: طی روزهای هفته جاری به خصوص پنجشنبه در مناطق مختلف استان شاهد افزایش وزش باد به همراه پدیده گرد و غبار خواهیم بود.
بیتوته   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۰    
سرویس و تعمیر هود آشپزخانه یکی از مهم ترین خدماتی که توسط مستر امداد برای شما عزیزان ارائه می شود، نصب، سرویس و تعمیر هود در تهران می باشد. یکی از کاربردی ترین لوازم موجود در آشپزخانه هود می باشد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی کاهش شرجی و احتمال وقوع گرد و غبار در استان خبر داد.
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۴    
تحقیقات نشان می دهد که دود اگزوز حاصل از وسایل تقلیه ی دیزلی و بنزینی، تنها دلیل آلوگی هوا نیستند. گرد و غبار حاصل از ترمز می تواند به اندازه انتشار گازهای ناشی از احتراق موتورهای دیزلی مضر باشد ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۷:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
رامین عزتی درباره افزایش غلظت ذرات معلق در فصل پاییز توضیح داد و گفت: جریان بادی که کشور ما را تحت تاثیر قرار می دهد از سمت غرب کشور یعنی از صحرای بزرگ آفریقا به سمت شرق می وزد و ذرات گرد و غبار را از صحرای آفریقا به همراه می آورد این در حالیست که پوشش گیاهی موجود در فصل های بهار و تابستان مانند ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - آیت الله سلیمانی گفت: اشعاری که در آن خلوص باشد در گرد و غبار تاریخ محو نمی شود، همانگونه که شعر محتشم کاشانی محو شدنی نیست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۵    
فرماندار زهک گفت: در تابستان امسال گردو غبار در شهرستان زهک 70درصد کاهش یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شب های شلمچه رازدار سینه داغدار زمین است و روزهای آن، به آتش سرّی ماندگار، سوخته. حتی اگر تندی تب کرونا چند ماه گردوغبار گام های زایران کربلای ایران را به آسمان پنج ضلعی - آن سوی نونی شکل ها و سر سه راه شهادت - نبرده باشد، مانع دل ها که نمی توان شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز جمعه، تحت تاثیر باد های نسبتاً شدید شمال شرقی در جنوب شرق کشور، احتمال افزایش سرعت باد گاه گرد وغبار در مناطق شمالی، شرقی و جنوب شرقی استان در نیمه ابتدایی روز پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت:افتتاح بیمارستان تنفسی زابل به جهت وجود گرد و غبار و بیماران تنفسی که در منطقه وجود دارد یکی از نیازهای اساسی منطقه سیستان است.
سایپا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
گروهی از دانشجویان در بریتانیا اختراعی به ثبت رساندند که می تواند گرد و غبار و ذرات معلق لاستیکی تایرهای خودرو را هنگام حرکت جذب کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: با توجه به شرایط جوی احتمال خیزش گرد و غبار در 24 ساعت آینده وجود ندارد، از این رو انتظار داریم کیفیت هوا در مناطق مرکزی و کلانشهر اصفهان فردا در وضعیت سالم باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۸    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز دریا آرام و شرایط برای تردد های دریایی مساعد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی "ملاحسن" در شهرستان مانه و سملقان یکی از روستاهایی است که در آن بیکاری معنا ندارد و حتی این روستا سبب ایجاد شغل در روستاهای اطراف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز سه شنبه با تاثیر وزش بادهای نسبت شدید شمال شرقی در جنوب شرق کشور، احتمال افزایش سرعت باد گاهی گرد و غبار در مناطق شمالی، شرقی و برخی نقاط مرکزی استان پیش بینی می شود.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۴    
در این دیدار که جمعی از اعضای شن و ماسه شهرستان حضور داشتند ابتدا اعضای شن و ماسه شهرستان به بیان مشکلات این حوزه پرداختند . اقبالی سرپرست فرمانداری نیز به رعایت الزامات زیست محیطی در این حوزه اشاره کرده و گفت درختکاری و ایجاد فضای سبز پس از برداشت معادن بهترین راه برای جلو گیری از ایجاد گرد و ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از احتمال وقوع گرد و غبار محلی در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: احتمال گرد و غبار محلی در روز چهارشنبه هفته جاری در قسمت های جنوب غرب و مرکز خوزستان در ساعاتی از بعدازظهر وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی از طرف جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با توفان های ماسه ای و گردوغبار با سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) سند همکاری امضا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۱۷    
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی هرمزگان وزش باد های نسبتا شدید شمال شرقی و گرد و غبار پیش بینی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی پدیده ریزگردها و گرد و غبار یکی از مهمترین معضلات زیست محیطی در شهرستان سرخس است که علاوه بر مشکلات تنفسی، زندگی روزمره در بسیاری از روستاهای سرخس را مختل می کند به طوری که گاهی اوقات حتی مردم نمی توانند از خانه های خود خارج شوند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۰:۱۰    
رئیس مرکز ملی گرد و غبار خلیج فارس در دانشگاه آزاد اسلامی اهواز که مسئولیت اجرای طرح پایش در خوزستان را نیز برعهده دارد، خبر داد کرد که در حال طراحی نظام موضوعات طرح هستیم و بخشی از آن را به معضل گرد و غبار اختصاص داده ایم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: برای مقابله با کانون مولد گرد و غبار روستای آق بلاغ مصطفی خان در ویلکیج، لازم است هر یک از دستگاه های متولی به طور جدی به انجام وظایف خود بپردازند.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۷    
با گذشت چهار سال از ابلاغ و اجرای آیین نامه اجرایی آمادگی مقابله با پدیده گردوغبار، سازمان حفاظت محیط زیست، این آیین نامه را بازنگری و جهت سیر مراحل بررسی به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۶   + ۶۰ سایت دیگر  
و یکشنبه نیز همین بارش های رگباری که همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی است را درشمال غرب و غرب سواحل شمالی کشور پیش بینی می شود. او ادامه داد: همچنین روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده نیز در بخشی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی احتمال بارش های خفیف وجود دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۴:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قم گفت: با اختصاص حقابه های محدود مشکل گردوغبار و فرسایش خاک از بین نمی رود وباید مشکلات ریشه ای دشت قم حل شود تا بتوانیم مشکل گرد و غبار را در قم برطرف کنیم.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: وزش باد شدید از امروز تا سه شنبه آینده در مناطق شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود که در زابل سبب بروز گرد و غبار خواهد شد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۸:۵۹   + ۴۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: سازمان هواشناسی با پیش بینی رگبار باران و رعدوبرق طی امروز تا سه شنبه آینده در 10 استان از افزایش 3 تا 6 درجه ای دما در سواحل شمالی کشور خبر داد. ...
موج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه های ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: از فردا تا اواسط هفته آتی، تحت تاثیر وزش بادهای نسبتاً شدید شمال شرقی در جنوب شرق کشور، احتمال افزایش سرعت باد و گرد و غبار در مناطق شرقی و جنوب شرقی استان دور از انتظار نخواهد بود.
فارنت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
شماری از کاربران استفاده کننده از ردمی نوت 9 اعلام کرده اند که با مشکل نفوذ گرد و غبار به درون دوربین اصلی مواجه شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- سرپرست هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: گرد و غبار چهارمحال و بختیاری را طی روز های آینده فرا می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۷    
مدرن ترین کارخانه نساجی خاورمیانه با نام تجاری سبلان پارچه سال هاست که به دلایل مختلف فعالیت کامل نداشته و در صورت شروع مجدد فعالیت این کارخانه با توجه به میزان اشتغال زایی و هم چنین وضعیت اقتصادی کشور و نیاز به افزایش توان تولید داخلی به خصوص در حوزه نساجی ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
علی رغم اینکه معماری سرزمین ما تاریخی چند هزار ساله دارد، تلاش هایی که برای شناسایی و معرفی آثار آن صورت گرفته، سابقه چندانی ندارد و تنها از چند دهه پیش پژوهشگران به بازنگری این آثار هنری پرداخته و کوشیده اند، گرد و غبار گذشت قرون را از این گوهرهای تابناک بزدایند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۸:۲۰    
نصرآبادی، خراسان جنوبی را استانی بحرانی به لحاظ گرد و غبار ذکر کرد و گفت: تاکنون 82 میلیارد تومان برای مقابله با بیابانزایی هزینه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه معتقد است، اگر کشت محصولات آب بَر مانند برنج در کرمانشاه محدود نشود در سال های آتی احتمال ایجاد کانون های داخلی گردو غبار در استان وجود دارد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۳۶    
شفقنا- معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به طرح مطالعاتی جامع صورت گرفته در کشور با برش استانی گفت: نتایج این طرح مطالعاتی نشان می دهد که 86 درصد کانون های گرد و غبار استان قم منشا داخلی دارد و تنها 5 در صد آن منشا خارجی است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/قم رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: 86 درصد از گردوغبارهای ایجادشده در قم منشاء داخلی دارد و مابقی از خارج کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: در حالی که استان قم ظرفیت جمعیت کنونی را براساس مساحت ندارد برخی به فکر ایجاد شهر جدید برای این شهر و آغاز دوباره مهاجرت ها هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار قم با اشاره به اینکه سیصد هزار هکتار از مساحت استان به کانون تولید ریزگرد تبدیل شده است، بر ضرورت پیشگیری از تولید ریزگرد تاکید کرد.
موج   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست قم گفت: 300 هزار هکتار کانون های تولید گردوغبار در قم ایجاد شده است که معادل 30 درصد از مساحت کل استان به شمار می رود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
زمانی که تحقیقات مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان داد ساکنان تبریز به دلیل گردوغبار نمک دریاچه ارومیه فشار خون شان بالا رفته است، همه امکانات و منابع برای احیای دریاچه ارومیه بسیج شد و هیچ عاملی اعم از تحریم ها، کمبود منابع مالی ...
موج   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۸    
معاون فنی محیط زیست قم گفت: 86 درصد از گردوغبار قم منشا داخلی دارد و کمتر از 14 درصد از آن منشا آن خارج از کشور است و در 70 درصد از طوفان های گردوغبار قم منشا آن اراضی اطراف دریاچه نمک بوده و 10 درصد نیز از شمال شرق استان و شهر تهران است.