چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۱۳:۲۷Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیابان»

ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از ایکنا، کارگرآنلاین نوشت: در احادیث تاثیر قرائت اذان و اقامه قبل از آغاز نماز آمده است؛ ای ابوذر چون بنده در بیابان خالی، تنها بوده باشد و وضو بسازد یا تیمم کند (اگر آب نداشته باشد)، پس اذان و اقامه بگوید و نماز بخوانید ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۹:۲۳    
خشک ترین بیابان جهان در شیلی طی یک پدیده عجیب با شکوفه های نوعی گل مقاوم به رنگ بنفش درآمد.
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۴۵    
فرانک هربرت پنج سال ایده نوشتن یک داستان در یک سیاره بیابانی را داشت و حتی بخشی از تحقیقات خود در یک بیابان انجام داد و یک رمان کوتاه ماجراجویی با نام سیاره را در ذهن طراحی کرد، اما این کتاب را برای آنچه که در نهایت تبدیل به تلماسه یا دون شد، کنار گذاشت. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
محمد طبیبیان اقتصاددان: مشکل مسکن با پروژه ساخت 1 میلیون مسکن در بیابان های اطراف شهر های بزرگ حل نمی شود این این ایده به خاطر منفعت اقصادی پیمانکاران بزرگ مطرح و دنبال می شود ...
محمد، این فرزند بیابان های گرم و سوزان، این کودک چوپان، این بازرگان روزهای نوجوانی، این پهلوان آزاده مکه، این امین رستگاری و درستکاری، پای به میان گذاشته است. از پیمان حلف الفضول تا پیمان حدیبیه، می آموزد که خود دانشگاه انسان سازی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از برنامه ریزی و اجرای عملیات بیابان زدایی در 450 هکتار از اراضی شهرستان سمنان از محل اعتبارات ملی در سال 1400 خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۸    
در پی تخریب خط لوله آب انتقالی به یزد و شکستن حوضچه های مسیر انتقال آب، مردم یزد با قطعی آب شرب و بهداشت مواجه شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۰    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات علمی گروه منابع طبیعی دانشگاه شهرکرد مدیریت یکپارچه آمایش سرزمین را یکی از مهم ترین راهکارها برای مقابله با بیابان زایی دانست و گفت: اگر وضعیت اقلیمی در چهارمحال و بختیاری بهبود پیدا کند ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۸    
رکنا: رسیدگی به پرونده دختر جوانی که ساده دلانه و در پی اغفال صاحبکارش به بیابان های حاشیه شهر ورامین کشانده شده و از سوی 9 گرگ صفت مورد تعرض قرار گرفته بود از صبح دیروز آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۷:۳۱    
شکوفاتر شدن پرورش میگو در گلستان به دستان توانای سرمایه گذاران برای راه اندازی فاز دوم نیاز دارد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۰    
سلامت نیوز :افت آب های زیرزمینی تنها به فرونشستی که از اصفهان تا شیراز را شکاف داده و در جنوب تهران به کمین راه آهن سراسری نشسته، محدود نمی شود.وحید جعفریان مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۵    
سه سارق مسلحی که برای اجرای نقشه های شومشان دو شهروند مشهدی را به قتل رسانده بودند، با تلاش مأموران دایره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در بیابان های خراسان رضوی در حالی دستگیر شدند که بین آن ها و مأموران پلیس درگیری مسلحانه نیز رخ داد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
من و 2 تن از دوستانم با هم در خیابان های تهران پرسه می زدیم و زنان و دخترانی که در کنار خیابان منتظر تاکسی بودند را سوار بر خودرو می کردیم و با تهدید آنها را به بیابان های اطراف تهران برده و پس از اقدام شیطانی ، دوستانم دستور قتل می دادند و من آنها را به قتل رساندم و جسدشان را آتش زدم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۵    
بعد از قطع ارتباط چند هفته ای زمینی ها با مریخ، مهندسان ناسا یک "تایم لپس" از حرکت مریخ نورد استقامت در سطح و بیابان های سیاره سرخ (مریخ) منتشر کردند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک اقلیم شناس با تاکید بر اینکه سهم آب در اختیار بخش کشاورزی باید به حدود 40 میلیارد متر مکعب کاهش یابد، گفت: این تنها راه حل نجات ایران از بحران خشکیدگی و خارج کردن نام کشور از لیست کشورهای پیشرو در بیابان زایی است. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۷:۳۳    
کویر مرنجاب یکی از کویرهای استان اصفهان است و در شمال شهرستان آران و بیدگل از توابع کاشان قرار دارد. کویر مرنجاب از شمال به دریاچه نمک مسیله در آران و بیدگل، ازغرب به بیابان مسیله و کویر آب شیرین، از شرق به بیابان پشت ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به بیابان بند ریگ و تپه های ماسه ای روان می رسد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۴:۳۳    
گیاه کاکتوس یکی از گیاه های تزئینی است که در خانه های ایرانی زیاد پیدا میشود اما در اصل این گیاه برای بیابان های خشک آمریکا است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۱:۴۵    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تونل زمان نوشت: راندن مردم ایران مانند مار و عقرب های بیابان از جشن به اصطلاح تاریخی ایران گزارشی از بخشی از هزینه های جشن های 2500 ساله شاهنشاهی دروغ آشکار شاه پهلوی به رسانه ها ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیشابور گفت: اجرای پروژه های اولویت دار بخش بیابان زدایی این شهرستان نیازمند 45 میلیارد ریال اعتبار می باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۵:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها با اشاره خشکسالی حاکم بر کشور طی یک سال گذشته گفت: با توجه به خشکسالی اخیر پیش بینی می شود امسال طوفان های گردوغبار و ماسه با تغییرات زمانی و با شدت بیشتری در مناطق مستعد رخ دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
برنامه ریزی برای بیابان زدایی 1200 هکتار بیابان زدایی در این استان طی سال جاری، مازوت سوز نشدن پالایشگاه های تهران و استشمام بوی بد در برخی زمان ها در استان تهران از جمله موضوعات مطرح شده در کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ویدوئی از یک موجود عجیب و غریب سه چشم، که در بیابان زندگی می کند منتشر شده است.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
کاهش مخاطرات زیست محیطی در کانون های ریزگرد از ثمرات بیابان زدایی خواهد بود، چرا که مناطق بیابانی اقلیم شکننده ای دارند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
شیرزاد نجفی در جلسه شورای هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، سیمای منابع طبیعی استان را به خوبی تشریح و اظهار کرد: تغییر اقلیم، گرم شدن کره زمین، کمبود آب و بیابان زایی یک هشدار جدی است و اگر در کشور خواهان امنیت غذایی و خودکفایی هستیم حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی ضامن این امنیت [...]
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عامل قتل پسربچه بستان آبادی که جسدش حدود یک سال قبل در بیابان پیدا شده بود با تلاش پلیس دستگیر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ایجاد بادشکن غیرزنده امسال در سطح 6 کیلومتر از عرصه های جنوب کویر میقان اراک و مناطق دارای حرکت شن های روان این منطقه اجرا شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: زن عضو باند مخوف زورگیران، رانندگان مسافرکش را به حاشیه شهر می کشاندند و با پیامک مسیر خود را به قمه کش ها اطلاع می دادند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۱۸    
درام از امکان نمایش آنچه مورد قبول نیست نمی شود خالی کرد، آنچه در برابر دیده بیننده و تماشاگر قرار می گیرد شبیه آنچه در همان لحظه در خیابان و بیابان یک سرزمین یا جهان مجاور و معاصر آن رخ می دهد نباشد و چیزی دیگر باشد. راه حل چیست؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
رییس گروه مطالعات دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از به روزرسانی و به هنگام سازی دستورالعمل های بیابان زدایی برای مقابله با فرسایش بادی و مهار کانون های بحرانی در بیابان خبر داد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
فضاپیمای "شنژو-13" (Shenzhou 13) سوار بر موشک "لانگ مارچ 2 اف" (Long March 2F) امروز 15 اکتبر، از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در بیابان گبی در ساعت 12:23 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (19:53 به وقت تهران) به فضا پرتاب شد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا: فضاپیمای "شنژو-13" (Shenzhou 13) سوار بر موشک "لانگ مارچ 2 اف" (Long March 2F) امروز 15 اکتبر، از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در بیابان گبی در ساعت 12:23 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (19:53 به وقت تهران) به فضا پرتاب شد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا: مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت از کشف بلندترین گلدان بیابانی جهان در ایران خبر داد. مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت گفت: محققان و پژوهشگران در بیابان لوت که از آثار ثبت شده ایران در فهرست جهانی یونسکوست، موفق به کشف و ثبت بلندترین گلدان بیابانی (نبکا) جهان به ارتفاع 21 متر شدند. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا: آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از رونمایی مجازی نسخه خطی ارزشمند شاهنامه فردوسی عصر چهارشنبه 21 مهرماه 1400 خبر داد. وی گفت: کاخ گلستان به مناسبت هفته کودک با محوریت میراث فرهنگی و هویت ملی، از نسخه خطی شاهنامه فردوسی برای نخستین بار رونمایی می کند. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
هوبره از پرنده های کمیاب در شرق ایران و خراسان جنوبی است که نسل آن به دلیل قاچاق و شکار غیرمجاز در خطر انقراض قرار گرفته است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
یک پروژه بلندپروازانه جنگل کاری که توسط پناهندگان در میناوائوی کامرون انجام شده، یک منطقه وسیع از بیابان را به جنگل تبدیل کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
ساوه - ایرنا- ساوه -شهرستان ساوه با اقلیم گرم و خشک در پهنه مرکزی کشور دارای 320 هزار هکتار اراضی ملی مرتعی است که بخش چشمگیری از آن در شرق شهرستان را بیابان تشکیل می دهد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
شبان گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده بیش از 3 هزار کیلوگرم ترنجبین خشک از مزارع خارشتر در خلیل آباد برداشت می شود.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با سرعت هشدار دهنده انقراض گونه های جهان، نابودی تنوع زیستی و تخریب اکوسیستم خطر بزرگی برای بقا و توسعه بشر محسوب می شود؛ همزمان با سرعت هشدار دهنده انقراض گونه های جهان ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۹    
بندرعباس- دشتها برای مردم هرمزگان منبع ثروت و حیات هستند، رفتار دو دهه اخیر ساکنان و بهره برداران و البته کم کاری های مدیریتی این منابع را به سمت تبدیل شدن به بیابان نزدیک کرده است.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
گلاره عباسی بازیگر جوان ایرانی است که در کل حرف و حدیثی پشت سر ندارد، اما اینبار با این تیپ و لباس ها کمی مورد قضاوت قرار گرفت.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مهم ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رالی مراکش 2021، در بیابان منطقه زاگورا برگزار شد. مطالب مرتبط
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
محققان کشور روشی فناورانه برای مبارزه با بیابان زایی ارائه دادند تا راه حلی برای رفع مشکلات زیست محیطی در این حوزه باشد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۹    
کمند امیرسلیمانی تصویر زیر را در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
متخصصان علوم غریبه در فرهنگ بومی آمریکا با همکاری پرنده شناسان جسد دوازده طوطی مومیایی شده را در بیابان آتاکاما پیدا کرده اند که مربوط به 1100 تا 1450 سال قبل از میلاد هستند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۶:۴۷   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، متن پیام آیت الله صافی گلپایگانی در واکنش به جنایات وحشتناک در افغانستان و سکوت مجامع بین المللی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم و َما نَقَموا مِنهُم إِلّا أَن یُؤمِنوا بِاللَّهِ العَزیزِ الحَمیدِ ...