یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۲۱:۲۵Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیابان»

قدس آنلاین   ۴ ساعت پیش    
دکتر فنودی گفت: تاپایان هفته 31طرح آبخیزداری، بیابان زدایی و مرتع داری را در بیست و یک شهرستان استان با اعتباری بالغ بر 20 میلیاردتومان افتتاح خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
مرحله دوم نهال کاری در بیش از 700 هکتار از بیابان های فساران در شرق اصفهان آغاز شد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی گفت: 31 طرح آبخیزداری، بیابان زدایی و مرتع داری همزمان با هفته منابع طبیعی با اعتباری افزون بر 200 میلیارد ریال در استان به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۷ ساعت پیش    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان رضوی از طرح های مهم اجرایی شده در حفاظت از اراضی ملی و انفال و همچنین طرح های بیابان زدایی و آبخیزداری خبرداد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبدکاووس گفت: بزرگترین پروژه مقابله با بیابان گلستان در بخش مرزی داشلی برون با حضور مسوولان کشوری و استانی به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان از بهره برداری طرح بیابان زدایی با کاشت 90 هزار اصله نهال در منطقه فَساران واقع در شرق این منطقه همزمان با سومین روز هفته منابع طبیعی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
اگر محیط اداری ملک شخصی بود آیا باز هم مدیران در آن کاج و سرو می کاشتند یا سفارش بهترین نهال میوه را می دادند.
پروژه بیابان زدایی بادشکن غیرزنده به طول 8 کیلومتر در محور انار به استان یزد افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۸:۲۶    
خشکسالی و نابودی مراتع و جنگل های دست کاشت خراسان جنوبی کم بود که حالا قاچاق درختچه های تاغ در این استان کویری می رود تا پدیده گسترش بیابان را تشدید کند.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سردار زهرایی گفت: اطفاء حریق و مقابله با سوداگران چوب در استانهای شمالی، بیابان زدایی و بذرکاری با همکاری سازمان بسیج، سپاه های استانی، بسیج سازندگی و سازمان جنگل ها در قالب برنامه 5 ساله تدوین شده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۷:۳۶    
اجرای طرح بیابان زدایی و تثبیت خاک در جازموریان با کاشت نهال هایی از نوع کهور پاکستانی و گز بارقه امید در دل اهالی منطقه ایجاد کرده، اما برخی فعالان محیط زیست کاشت کهور پاکستانی را مضر می دانند. کهور پاکستانی البته به کهور آمریکایی هم معروف است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۷:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
ساوه-ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: از ابتدای امسال تاکنون عملیات نهالکاری در 35 هزار هکتار از عرصه های بیابانی کشور انجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۵۶    
رئیس بسیج سازندگی کشور با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست، گفت: طی تفاهم نامه ای با منابع طبیعی و سازمان محیط زیست اقدامات جهادی متعددی در راستای حفاظت از محیط زیست در دستورکار قرار گرفته است؛ از مقابله با سوداگران چوب تا بیابان زدایی از جمله این اقدامات است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- معاون برنامه ریزی دفتر بیابان زدایی سازمان جنگها، منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: فرسایش بادی سالانه 30 هزار میلیارد ریال خسارت اقتصادی و زیست محیطی در کشور به بارمی آورد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
فارس: جنگنده های روسی روز جمعه (دیروز) مواضع تروریست های داعش در مناطق بیابانی سوریه را به شدت بمباران کردند که 11 تروریست کشته شدند. به نوشته وبسایت دیدبان حقوق بشر سوریه جنگنده های روسی با پرواز از پایگاه هوایی حمیمیم در غرب سوریه ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
"شهر بزرگی در بیابان بدون خودرو یا جاده که تماماً تحت اداره ربات هایی است که می توانند چهره شما را تشخیص دهند، چشم انداز غیرمحتملی به نظر می رسد."
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار دهلران از بیابان زدایی پنج هزار هکتار از اراضی این شهرستان در سال جاری خبر داد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت:بیش از 35 هزار هکتار نهال کاری برای بیابان زدایی در کشور انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: برای رفع بیابان های استان به یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی وزیر جهادکشاورزی گفت: در دولت تدبیر و امید بویژه در سال جاری توجه ویژه ای به جنگل کاری شده به طوری که در همین سال 47 هزار هکتار غنی سازی جنگل ها در رویشگاه های اصلی و بیش از 35 هزار هکتار نهال کاری برای مبارزه با بیابان زدایی صورت گرفته است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران ، دکتر حمیدرضا ناصری مسئول مرکز تحقیقات بین المللی بیابان دانشگاه تهران اظهار داشت: از دیر باز طب سنتی و شفاهی ایران با رویکرد درمان عامه مردم بر بستر تجربیات و به شکل شفاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شد و هم اکنون نیز این بخش از طب در قالب عطاری ها ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۸    
گروه استان ها-وزیر کشاورزی گفت: در دولت فعلی در سال 99 توجه ویژه به جنگل کاری شده به طوری که 47 هزار هکتار غنی سازی جنگل ها انجام و بیش از 35 هزار هکتار نهال کاری برای مبارزه با بیابان زایی را انجام دادیم.
ربیع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، مراسم پایان کار پروژه های نهال کاری در حوزه آبخیز محمود آباد قم با حضور مسعود منصور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سمیعی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان، اشرفی زاده مشاور رئیس سازمان، سجادی مشاور رئیس و مسئول هماهنگی امور استان ها ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۸    
فکرشهر: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از گسترش درخت کاری در استان خبر داد و گفت: به منظور مقابله با بیابان زایی در استان بوشهر 38 هزار نهال جنگلی کاشت می شود. ...
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه سیاره آبی که با هدف زیست محیطی و ارائه الگوهای رفتاری جهت حفظ محیط یست پخش می شود. از شنبه 16 اسفند به مناسبت هفته منابع طبیعی با کارشناسان مختلف ازجمله دکتر میرزایی مدیر کل دفتر آموزش ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۵    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی روزمرّگی های یک محیط بان نوشت: آقای شمس خلیلی برای ادای مهریه همسرش که کاشت یک صد نهال در بیابان های ایران بود در کویر مرنجاب نهال های بومی را کاشتند. دانلود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۱    
گروه استان ها- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: 4000 هکتار از بیابان های کانون بحران گرد و خاک در اراضی کویری استان کنترل شده و در 700 هکتار هم کاشت نهال صورت گرفته است.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۷    
از افتتاح پروژه بیابان زدایی در مساحت 4 هزار هکتار تا غرس نهال در فضای 4.5 هکتاری سایت پسماند آزادشهر از جمله اخبار 24 ساعت گذشته در گلستان بود.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۱    
لوردستون موتورز می خواهد ثابت کند که پیکاب اندورانس آنها برای بیابان نوردی، آماده است. به این ترتیب، آنها وارد یک رقابت اساسی می شوند. به گزارش وب سایت Autoblog، لوردستون یک نسخه تجهیز شده از تراک اندورانس بتا را برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در صحرای سن فلیپ، آماده کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بجستان گفت: طرح بیابان زدایی و احیای پوشش گیاهی در سطح 100 هزار هکتار از زمینهای بیابانی جنوب خراسان رضوی در محدوده این شهرستان اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
طرح بوته کاری و مقابله با بیابان زایی منطقه داشلی برون در گنبدکاووس امروز با حضور استاندار گلستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری 2طرح بیابان زدایی به مساحت 410 هکتار در منطقه حفاظت شده شیراحمد این شهرستان به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۷:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام سرپرست استانداری ایلام گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید نگاه خاص و ویژه ای به حوزه منابع طبیعی استان شده است به طوری که امروز ایلام در بحث جنگل کاری، آبخیزداری و بیابان زدایی در رتبه اول کشور قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۶:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت که سالانه حدود یک میلیون هکتار به مساحت بیابان های کشور اضافه می شود که برای جلوگیری از این پدیده زیست محیطی و پیامدهای ناشی از آن باید به همین مقدار، طرح های بیابان زدایی انجام شود.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۶    
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان با اشاره به اقدام مهم شروع کاشت 50 هکتار درخت در کمربند سبز اصفهان در روز جاری با هدف رفع آلودگی هوا و بیابان زدایی، گفت: این طرح در مجاورت پالایشگاه اصفهان انجام می شود و امیدواریم تا 100 هکتار دیگر به آن اضافه کنیم.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۵:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با بیان اینکه هر هکتار بیابان زدایی 40 میلیون ریال هزینه دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان گفت که فضای سبز این استان به ویژه در نواحی شمالی با اجرای طرح های درختکاری و بیابان زدایی با مشارکت منابع طبیعی، شهرداران، دهیاران روستاها و جوامع محلی به خصوص دامداران، مرتعداران و بخش خصوصی در حال گسترش است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان، بیابان زدایی و توسعه فضای سبز را یکی از مهمترین اولویت های استان اعلام کرد و گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
دهلران-امام جمعه شهرستان دهلران گفت: اجرای طرح های بیابان زدایی و جنگل کاری در حوزه شهرستان دهلران قابل تقدیر است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۵    
لطفی گفت: با حضور استاندار گلستان به مناسبت روز درختکاری پروژه بیابانزدایی در مساحت چهار هزار هکتار افتتاح شد.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
فکرشهر: همزمان با هفته درختکاری با شعار"همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی" روز جمعه در آیینی عملیات کاشت 42 هزار اصله نهال در این استان آغاز شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۶    
گروه استان ها- استان کرمان بزرگترین استان کشور با منابع طبیعی فراوان است که برای حفظ این منابع تاکنون اقداماتی چون آبخیزداری و بیابان زدایی انجام شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با اشاره به درختکاری در عرصه های گرد و غبار گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که آثار گرد و غبار و ریزگردها را در بیابان ها و نقاطی که کانون این پدیده است با درختکاری و جنگل کاری محو کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: طرح بیابان زدایی در سطح 320 هکتار از زمینهای تحت تاثیر فرسایش بادی این شهرستان طی یک سال گذشته اجرا شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان اصفهان گفت: توسعه زراعت چوب با پساب یکی از اقدامات در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان است و خوشبختانه توانستیم 400 هکتار زمین زراعت چوب را در بخش خصوصی ایجاد کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت هفته منابع طبیعی جهت ترویج فرهنگ درختکاری و مبارزه با بیابان زدایی 1000 اصل نهال در هفت شهر استان فارس توسط بسیج سازندگی کاشته می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۳:۴۶    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 5 هزار هکتار بیابان زدایی و جنگل کاری در شهرستان دهلران انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سربیشه از افتتاح دو پروژه بیابان زدایی در این شهرستان همزمان با هفته منابع طبیعی خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
اسفندیار خزائی روز چهارشنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان اظهار داشت: عملیات بیابان زدائی و احیای مراتع با کاشت گونه های آتریپلکس و قره داغ در قالب طرح های بیابان زدائی و تثبیت شن های روان، ترسیب کربن، بهبود و اصلاح مراتع صورت گرفته است. وی ادامه داد: اراضی بیابانی یکی از [...]